BAAYENS caballero DO WEMELDINGE KRUININGEN HJTIEj HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE o SCHORE anders dan andere BURGERLIJKE STAND Predikbeurten Raadsvergadering. Dinsdagavond vergaderde de raad der gemeente onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Eerst vond de beëdiging plaats van de raads leden dhrn. P. J. J. Dekker (V.V.D.), J. Veerhoek en C. M. Dagevos (C.H.U.), J. A. de Schipper (A.R.), A. P. Schou- wenaar en M. Zuijdwegt (P.v.d.A.), J. Dagevos (G.B.). De voorzitter verwel komde het nieuwe raadslid dhr. J. Da gevos. Bij de wethoudersverkiezing wer den gekozen dhrn. J. Veerhoek (C.H.U.) en A. P. Schouwenaar (P.v.d.A.) met algemene stemmen. Dhr. Schouwenaar belichtte enkele toekomstplannen, zoals het voorlichten van de burgers via de pers. Met het streekblad „De Schelde- bode" zijn hierover reeds gesprekken gevoerd om tot een berichtgeving te ko men van een gedeelte van haar uitgave met gemeentenieuws en belangrijke za ken. Ook zal nagegaan worden om meer contact met de burgers te krijgen door een formele vergadering met het pu bliek en de raadsleden te bewerkstelli gen. Een voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van keurloon in de gemeenten Wemeldinge, Yerseke, Kruiningen, Waarde, Krabbendijke en Rilland-Bath werd aanvaard. Door de re- duktieregeling zullen geen hogere kos ten voortvloeien door de grotere vlees opbrengst die te verwachten valt. Het voorstel tot aanleg van straatverlichting aan de Spoorlaan en het Brouwerijpad werd aanvaard; dit omvat 9 masten van 6 m met HPL 80 Watt verlichting en 4 masten van 5 m met TL 2x20 Watt ver lichting, 2 decoratieve masten TL 40 Watt. De totale kosten zullen bedragen 7430,en komen ten laste van de bouwterreinexploitatie. Het voorstel tot het verlenen van een krediet voor de ombouw van de bestaande gloeilamp verlichting in TL werd na enige dis cussie aanvaard. Dit betreft het om bouwen van een 85 masten met totaal- kosten van 16.150,Dit brengt een voordeel voor de gemeente mee van jaarlijks 1834,20, temeer daar het ta rief voor gloeilamp verlichting met in gang van 1 januari 1967 een grotere uitgaaf zou vragen. De gemeente krijgt een betere verlichting met een lager ge- bruiksbedrag. Tot leden van de com missie van advies ingevolge de woon- ruimtewet 1947 werden benoemd dhrn. P. J. J. Dekker, J. A. de Schipper, M. Zuijdwegt, C. M. Dagevos en J. Dage vos. Dhr. Dekker vroeg naar aanleiding van het gesprek van dhr. Schouwenaar naar de bouw van bejaardenwoningen, hoever de plannen daarvoor staan. Hem werd medegedeeld dat dit in studie is en B. en W. dachten aan een minimum van 12 woningen, die dan geplaatst zouden kunnen worden achter het bestaande be- j jaardentehuis. Dhr. Dekker stelde voor een stichting in het leven te roepen die de vrijkomende gronden aan de Dorps straat zou opkopen en daar woningen bouwen, zodat de Dorpsstraat zijn waar de daardoor zou behouden. De burge meester was hier een voorstander van en zo mogelijk zal naar een dergelijke oplossing gezocht worden. Dhr. Schip per vroeg naar de oplevering van de ra- tiowoningen en kreeg ten antwoord dat de eerste begin oktober opgeleverd zul len worden. Dhr. C. M. Dagevos die vroeg naar het bestemmingsplan voor de gemeente Wemeldinge werd geant woord, dat dit spoedig althans formeel aan de raad zal gebracht worden. Vele moeilijkheden moesten worden overwon nen maar er begint, aldus de burge meester, schot in te komen. Dhr. J. Da gevos die vroeg naar de plannen be treffende een insteekhaven, werd duide lijk uiteengezet dat dit geen eenvoudige zaak is, vooral niet voor een gemeente bestuur op zichzelf. Hiermede hangen vele factoren samen, maar vermoedelijk zeer binnenkort kunnen hier nader vra gen over gesteld worden als besprekin gen met hogere instanties zullen plaats vinden. Verkiezing ambtsdragers. Bij de verkiezing in de Geref. Kerk alhier in de vakature van ouderling C. W. Bras werd gekozen dhr. W. Diele- man. In de vakature van diaken dhr. P. Gideonse, werd gekozen dhr. A. Deur waarder. Postkantoor. Vanaf 12 september a.s. zal het kan toor open zijn van maandag t/m vrijdag van 9.3012.30 uuren van 14.0015.00 uur en 17.0018.00 uur. De openstelling van 17.0018.00 uur van maandag t/m donderdag is niet voor geldzaken. Voetbal. Wemeldinge I speelde tegen Hoek en moest daar zijn meerdere erkennen: zij verloren met 42. Het tweede elftal speelde thuis tegen S.V.V. en won met 30. De doelpunten werden gescoord door Zuidweg, Dagevos en Sluiks. De A-junioren wonnen van Kapelle met 43; de pupillen speelden tegen Yerse ke en deelden de puntjes eerlijk, 33. Zaterdag speelt Wemeldinge I haar eerste thuiswedstrijd, tegen Wolf aarts dijk. Gevonden voorwerpen. Gevonden een boerenvest, een riem en een hamer. Inlichtingen ter gemeente secretarie. De postduiven. De wedvlucht vanuit Chateauroux, waaraan door de P.V. Vrijheidsduif al hier werd deelgenomen, gaf als uitslag: 1 H. Polei)2, 5, 14, 16, 18 P. Wille- boer; 3 J. Stroosnrjder; 4 W. van Vel- zen; 6 M. Blok; 7, 12, 15 C. Aerts; 8 J. Waverijn; 9, 11 K. Tjarks; 10, 17 J. Voois; 13, 19 C. van Koeveringe De uitslag van Quivrain was: 1, 3, 7, 22 J. Wisse; 2, 6, 9, 14, 27, 33, 37 K. Tjarks; 4, 29 H. Dek; 5, 28 J. J. Oele; 8, 11, 13, 15, 19 J. Voois; 10, 17, 35 P. Kakebeeke; 12, 34, 39 Jaap Willeboer; 16 J. Oele Jzn.18, 20, 25, 26, 32 C. Aerts; 21 J. Krombeen; 23 H. van Koe veringe; 24, 36 J. van Iwaarden; 30 J. Wavertjn; 31, 38 P. Willeboer. Wedstryd Floraliavereniging. Zaterdag a.s. houdt de Floraliavereni ging haar jaarlijkse wedstrijd van de uitgegeven dahlia's enz. Ofschoon deze wedstrijd uiteraard voor de leden be doeld is, zgn de planten ook voor het publiek te bezichtigen. Voor nadere bij zonderheden zie men de in dit nummer voorkomende advertentie. Wijziging in de openstelling van het postkantoor. Met ingang van a.s. maandag 12 sep tember zullen een aantal wijzigingen in de openstelling worden aangebracht. De kantooruren zullen als volgt zijn: Maan dag tot donderdag: 9.3012.30 uur, 14 —15 uur en 1718 uur. Op vrijdag blijft de openstelling voor alle geldzaken tot 18 uur gehandhaafd. Met ingang van zaterdag 17 september is het postkan toor Kruiningen zaterdags gesloten. Wethoudersverkiezing. Belangrijkste punt van de agenda voor de raadsvergadering van dinsdag was ongetwijfeld de wethoudersverkie zing. Wie van de vele belangstellenden voor sensatie was gekomen, zal teleur gesteld zijn weggegaan. De verkiezing kreeg n.l. in één stemming zijn beslag. In de vakature J. van Ballegooijen werd met 7 stemmen voor J. Lako (C.H.U.) gekozen. C. Slabbekoom (P.v.d.A.) ver kreeg 3 stemmen en J. Griep (V.V.D.) 1 stem. Voorts werd E. A. Suij (K.V.P.) met 7 stemmen als wethouder herkozen. Bij deze stemming verkreeg C. Slabbe- koorn weer 3 stemmen en werd 1 stem blanco uitgebracht. Dhrn. Lako en Suij verklaarden het wethouderschap gaar ne te aanvaarden en hun volledige kracht in 't belang van de gemeente te geven. In deze eerste vergadering in de nieuwe zittingsperiode werden natuur lijk allereerst de raadsleden door bur gemeester A. Schipper beëdigd. Een bij zonder woord van welkom sprak deze daarna tot de nieuwe leden J. van den Berge (S.G.P.) en J. Nieuwenhuijse (A. R.). Van de rondvraag maakte slechts dhr. Suij gebruik en wel om mede te delen, dat burgemeester Schipper deze avond als waarnemend burgemeester van Kattendijke werd geïnstalleerd. De raad woonde deze korte plechtigheid bij. De speciaalzaak voor Uw BRIL Voetbal. De tweede competitiewedstrijd van het eerste elftal van de v.v. Hansw. Boys is niet zo succesvol verlopen als de eerste. De thuiswedstrijd tegen Biervliet I werd met maar liefst 71 verloren. Tot aan de rust zag het hier niet naar uit, want toen was de stand gelijk, 11. Na on geveer 25 minuten spelen strafte R. Verbruggen een blunder van de keeper af en met wat meer geluk hadden de Boys deze voorsprong zeker kunnen vergroten. Tien minuten voor de rust maakte Van de Bossche het eerste doel punt voor Biervliet. Tien minuten na de thee namen de gasten een voorsprong, waarna het spel van de Boys als een kaartenhuis in elkaar zakte. De gasten profiteerden daar gretig van, want met de regelmaat van de klok voerden ze hun voorsprong op. Het tweede begon de competitie goed: de thuiswedstrijd tegen S.V.O.W.K. I werd met 21 ge wonnen, nadat de bezoekers met de rust een 10 voorsprong hadden. A.s. zondag is het eerste vrij. Het tweede elftal speelt dan tegen het ge degradeerde Kruiningen I, hetgeen een interessante wedstrijd belooft te worden. Jubileum. Vanaf 's morgens 10 uur tot 's avonds 22 uur was het één en al muziek in ons dorp. Reden: de Kon. erkende harmo nie „Scheldegalm" bestond 80 jaar. De ze jubileumviering is mede dank zij het gunstige weer een geslaagd feest ge worden, waaraan ook de inwoners door het uitsteken van de vlaggen en hun grote belangstelling, hebben meege werkt. Nadat het korps eerst op de foto was gezet maakte men 's morgens een rondgang in Hansweert-oost, waar bij ook ,,Maria-Oord" niet werd verge ten. 's Middags was er een receptie in de zaal „Zeelandia". Hiervoor bestond veel belangstelling. Naast burgemees ter A. Schipper, de beschermheer van Scheldegalm Drs. F. V. de Groof en het gemeentebestuur, waren er nog verte genwoordigers van plaatselijke vereni gingen en van zusterverenigingen uit de omtrek. In zijn felicitatietoespraak leg de burgemeester Schipper o.a. de nadruk op de grote waarde die een vereniging in de dorpsgemeenschap inneemt. Spre ker was dankbaar voor de steun die Scheldegalm van de inwoners onder vindt. Namens het gemeentebestuur bood hij het oudste lid van de vereniging, de heer M. H. Krombeen, welke 59 jaar lid is, een bloemetje aan, hetgeen ook me vrouw Oele-Polderman, echtgenote van de dirigent en leidster van de toneel groep, kreeg aangeboden. Daarna was het de beurt van de voorzitter, dhr. J. de Pauw, welke eveneens dankbaar was voor de steun die Scheldegalm door de jaren heeft mogen ondervinden van de burgerij. Hij hoopte, dat vele jeugdigen zich komen aanmelden bij Scheldegalm. In dirigent C. J. J. Oele dankte hij al diens voorgangers en in de twee oudste leden van Scheldegalm, dhrn. M. H. Krombeen en P. den Toonder al hun voorgangers. Ook klarinettist A. van Eikeren werd in het zonnetje gezet voor het vele werk dat hij doet voor het op leiden van aspirant-muzikanten. Tot slot feliciteerde voorzitter De Pauw de beschermheer, Drs. de Groof, omdat de ze precies 20 jaar beschermheer is. Hem werd een foto aangeboden, welke 's mor gens van het korps werd gemaakt en mevr. De Groof-Rets in kreeg een bloem stuk. Daarna kwam een hele rij sprekers aan de beurt, die het bestuur en de le den van de jubilerende vereniging geluk wensten. Velen lieten hun gelukwensen gepaard gaan met de gebruikelijke en veloppe met inhoud. Na deze geanimeerde receptie begon de marswedstrijd om De Groof's Wissel- beker, waaraan meededen O.K.K. uit Wemeldinge, Ons Genoegen uit Vlissin- gen, Rillandia uit Rilland en Mozart uit Yerseke. De verenigingen moesten staande een mars spélen en direkt daar na marcherend. Het talrijke publiek trad daarbij op als jury door het invullen van kaartjes. De bekér werd met klein verschil door Rillandia gewonnen, met op de tweede plaats Ons Genoegen. Na dat de drumbands van Rillandia, E.M. M. (Kruiningen) en Scheldegalm een show ten beste haddep gegeven, opende de harmonie Voorwaarts het avondpro gramma door het géven van een prima uitgevoerd concert. Inmiddels waren er vele honderden toeschouwers rond het dorpsplein samengedrongen om het sluit stuk van deze jubileumdag te zien: de taptoe door de harmonie „Volt" uit Til burg. Deze taptoe is1 een waardig slot geworden van deze mooie dag. Een muisstil publiek genoot een vol uur van hetgeen deze harmonie bood: een disci plinair uitgevoerde show van de drum band en gevarieerde, op hoog peil staan de muziek van de harmonie. Een mooie reclame voor de blaasmuziek in het al gemeen en voor Scheldegalm in het bij zonder, maakten deze Tilburgse ama teurs aan het slot. yan deze geslaagde jubileumdag. Twee mensen na aanvaring verdronken Wederom heeft de Westerschelde zijn tol geëist. Zaterdagmorgen rond half negen zonk een Belgisch binnenschip even buiten de haven, nadat het in aan varing was geweest met een eveneens Belgisch binnenschip. Dit drama voltrok zich in enkele minuten, waarbij twee op varenden van het gezonken schip ver dronken. Rond genoemde tijd verliet de Belgische motorspits „Jaques Marlou" met een lading zand op weg van Empel naar Aalst, de buitenhaven, waar en kele schepen lagen te wachten om bin nen te komen, onder welke het Belgi sche tankschip Aleca 6, geladen met 1015 ton kerosine met bestemming Rot terdam. Buiten gekomen werd de Jacques Marlou door de sterke stroom meegesleurd, waarna het met kracht met de voorsteven van de Aleca 6 in aanraking kwam. Midscheeps kreeg het een groot gat, waardoor het snel veel water maakte. De in de buurt zijnde sleepboot „Adja" van de rederij Hoek man uit Wemeldinge was snel ter plaat se. De a.s. echtgenote van de schipper, de 43-jarige mevr. H. Korgmann uit Rotterdam slaagde erin op de sleepboot over te springen. Enkele seconden later verdween de Jacques Marlou in de diep te, met zich nemend de 31-jarige schip per J. J. Elve en de 87-jarige C. M. Plokker. De Aleca 6 liep bij deze aan varing vrijwel geen schade op. Verkiezing wethouders. Dinsdagmorgen om 8 uur zijn de Ril- landse raadsleden beëdigd en werden de wethouders gekozen. Met algemene stemmen werd dhr. D. Midavaine op nieuw tot wethouder gekozen en ook het C.H.U.-raadslid M. v. d. Marei. De vol gende raadsleden hebben nu zitting in de raad: Mevr. N. G. Kamps-Visser (G. B.) en dhrn. J. v. d. Boomgaard (C.H.), J. Walraven Pzn. (P.v.d.A.) en C. S. Coremans (K.V.P.Er is nog een ze- telvakature van dè gecombineerde S.G. P.-A.R. Verwacht wordt, dat dit een S.G.P.'er zal worden. Wedvluchten. Door de p.v. „De Luchtbode" werd een wedvlucht gehouden vanuit Parke- stone. De duiven moesten 205 km vlie gen om weer thuis te komen en kwa men als volgt binnen: 1, 12 D. van de Vrede; 2, 5, 14, 16 K. M. Staal; 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 13, 15, 20 J. Kruysse; 7 Gebr. Oosterlee; 17, 18, J. Moerland; 19 P. Zanddijk. Ook werd deelgenomen aan een vlucht vanuit Orleans (423 km). De uitslag hiervan was: 1, 3, 12 C. P. van Oosten; 2, 11, 14, 19, 22 J. J. de Jonge; 4, 5, 8, 15 C. A. van Oosten; 6, 7, 9, 20 D. A. van de Vrede; j.0, 17, 23 M. Sinke; 13, 16 J. Moerland; 18 Gebr. Oosterlee; 21, 29 K. M. Staal; 27, 28 A. A. Visser; 30, 31 C. M. Harthoorn. Uit Chateauroux (543 km) kwamen de duiven van „De Scheldeduif" als volgt binnen: 1, 4 'C. J. Clement; 2 D. van Luijk; 3 E. Theenaart; 5, 6 L. Paauwe; 7 M. Augustgn. De 117 km die de duiven moesten overbruggen om vanuit St. Quentin thuis te komen werden als volgt af gelegd: 1, 15, 26M. Minnaard; 2 C. Almekinders3, 4, 7, 8, 9, 13, 25 C. J. Clement; 5, 16, 22, 28 W. Krijnsen; 6, 12 Jac. Traas; 10, 14, 17, 23 H. Blok; 11 Ph. van Os; 18 E. Theenaart; 19, 24, 27 M. Bolier; 20 L.' van Langevelde; 21 L. Paauwe. Voetbal. Met 03 moest' Krabbendijke I het onderspit delven ip de wedstrijd tegen Rillandia. Door Krabbendijke II werd een 52 overwinning behaald op W.I.K. I. De A-junioren konden de Rillanders beter bedwingen dan de B-junioren. Zij wonnen een wedstrijd met 71, de B- tjes verloren met 60. Bijzondere raadsvergadering. In het „Cultureel Centrum" werd af gelopen maandag afscheid genomen van dhr. G. van Velzen als wethouder. Dit deed de gemeenteraad in een bijzondere raadsvergadering, die werd bijgewoond door een groot aantal familieleden en genodigden, De burgemeester sprak de scheidende wethouder als eerste toe. „U bent van de rol van medespeler overge stapt naar de tribune. Voor het college van B. en W. betekent uw heengaan ze ker een grote verandering. Natuurlijk waren we het niet altijd met elkaar eens, maar toch hebben we altijd veel waardering voor elkaar gehad. Toen ik naar Krabbendijke kwam werd me ver teld dat u niet gemakkelijk was, maar het eerste verkeerde woord tussen ons moet nog vallen en we hebben veel tot stand kunnen brengen", aldus de bur gemeester. Hij wees erop dat dhr. Van Velzen in een bijzonder moeilijke tijd zijn werk als gemeentebestuurder heeft moeten beginnen. Dat was op 3 septem ber 1935, een tijd van bezuinigingen, crisis en malaise. Op 29 juni 1939 werd dhr. Van Velzen wethouder, wat hij ge bleven is met onderbreking van de oor logsjaren tot nu toe. Ook de ramp stel de bijzondere eisen aan de bestuurders van de gemeente. Vanaf 1957 heeft de burgemeester met dhr. Van Velzen sa mengewerkt en in die tijd kwam er veel tot stand. In dit verband noemde de voorzitter de woningbouw, verbetering van wegen en rioleringen, het bejaar dentehuis, scholenbouw, enz. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van ver schillende geschenken. Een enorme doos sigaren („Het is n.l. zo dat de sigaar de thermometer is van uw gezondheid. Rookte u niet, dan mankeerde er wat aan".)twee fraaie luchtfoto's van Krab bendijke en een asbak werd hem aan geboden namens het gemeentebestuur. Wethouder Mallekote bood namens de gemeenteraad een luxe schrijfmap aan. In de ruim 8 jaar van samenwerking is er altijd een goede verstandhouding ge weest en had men steeds elkaar goed verstaan. Namens de fractie van de S. G.P. voerde dhr. Busch het woord. Ook hij sprak woorden van dank aan het adres van dhr. Van Velzen en haalde in dit verband Pred. 1 3 en 4 aan, waarin staat: Wat voordeel heeft de mens van al zijn arbeid die hij arbeidt onder de zon? Het ene geslacht gaat en het an dere komt, maar de aarde staat in eeu wigheid. Dhr. Marcusse sprak er zijn spijt over uit een oudgediende uit de raad te zien verdwijnen. Ondanks de verschillende politieke inzichten hebben beiden zich in de periode vanaf 1939, met onderbreking van de bezettingstijd, ingezet voor de belangen van de ge meente op basis van wederzijds respect en vriendschap. Hierbij sloot dhr. Van Harn zich aan. Dhr. Van Velzen dank te de sprekers voor hun goede woorden. Rijkspostspaarbank. In augustus 1966 werd bij de Rijks postspaarbank ingelegd 26.302,44 en uitbetaald 17.597,01. Concert. De muziekvereniging „Vooruit" gaf zaterdagavond een goed geslaagd con cert op de tent onder leiding van de dirigent E. Witte. Zaterdag a.s. zal „Vooruit" een con cert geven te Nispen (N.B.). Benoeming. Per 1 oktober is tot gemeentewerk man alhier benoemd dhr. Fr. Jacobse, in de plaats van dhr. A. de Leeuw, die met pensioen gaat en aan wie eervol ontslag is verleend. Voetbal. In de competitie speelde zaterdag j.l. Waarde I tegen Waarde II in de 3e klasse D. Waarde I was de sterkste en won met 40. Beëdiging raadsleden. Dinsdagavond werden de nieuwe raadsleden beëdigd en toegelaten als raadsleden, waarbij de voorzitter, bur gemeester J. D. de Kam, hen toesprak. Tot wethouders werden gekozen dhrn. J. F. Goud (C.H.U.) met 7 stemmen en C. Goud-Koster (S.G.P.) met 4 stemmen tegen 3 stemmen op dhr. K. van Houte. Lid van vinger afgeslagen. De monteur G. van H. had met mon tagewerkzaamheden aan een auto het ongeluk dat zijn vinger in aanraking kwam met een draaiende propeller. Een lid van zijn vinger van zijn rechterhand werd geheel afgeslagen. Begrijpelijk moest hij zich onder geneeskundige be handeling stellen. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best nam deel aan een wed vlucht vanuit Albert (189 km) met 95 duiven. De snelheid van de eerst aan komende duif was 992,49 m per minuut. De uitslag is: 1 A. J. L. Luteijn; 2, 4, 7 Jac. Schrier; 3 J. H. C. Polejj; 5 P. I. Butlér; 6 C. J. Korstanje; 8 P. Glas; 9 A. Hundersmarck; 10 C. Boei. Oogst van de straat. Bij het groepsbureau van de rijkspoli tie werden in augustus de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: Een aktentas met broodtrommel, een zijden sjaal, een doos met pakjes roggebrood, een zwarte baret, een paar bruine kin derschoenen met sokjes, een hoofddoek, een schroevedraaier, een combinatie tang, een schroefsleutel, een paar kin derslippers, een damesportemonnaie met inhoud en een donkergrijs nylonjack. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank werd in augustus 9627,87 meer ingelegd dan opgenomen. Er hadden 156 stortingen plaats tot een totaal van 26.406,20. Met 37 opvragingen werd 16.778,33 terugbetaald. Het aantal re keninghouders steeg met 4. Afscheid. ...Op hartelijke wijze heeft bestuur, di rectie en personeel van de veilingsver- ehiging Kapelle-Biezelinge en Omgeving donderdagavond afscheid genomen van dhr. L. de Puit, die vanwege de pen sioengerechtigde leeftijd de veilingdienst gaat verlaten. In de kantine werd dhr. De Puit door voorzitter P. J. J. Dekker uit Wemeldinge en directeur A. C. de Klerk dank gebracht voor de wijze waar op hij zijn krachten aan het bedrijf heeft gegeven. Uit handen van voorzitter Dek ker mocht hij de gebruikelijke envelop pe met inhoud ontvangen. Voor zijn vrouw was er een bloemenmand. Direc teur A. C. de Klerk schetste dhr. De Puit als een harde werker. Namens het personeel bood hij hem een polshorloge aan. Dhr. De Puit is 40 jaar in en bij de veilinggebouwen werkzaam geweest. Voetbal. Zaterdagmiddag trok het eerste elftal voor de tweede competitiewedstrijd naar Yerseke I. Kapelle won. de ontmoeting met 61. Met de rust had het al een 50 voorsprong. Het tweetje, dat op eigen terrein de strijd aart moest bin den tegen het derde, won met 30 na een ruststand van 20. De A-junioren die te gast waren bij Wemeldinge, ver loren met 43. De B-junioren die 'in eigen huis aantraden tegen Wemeldin ge B I, deelden broederlijk de punten, 2—2. Hengelwedstrijd. De hengelsportvereniging „De Kapel- se Kanaal vissers" hield zaterdagmid dag de laatste van een serie van zeven bekerwedstrijden. Hiervoor werd gevist in de Westerschelde onder Biezelinge. Er namen 62 leden aart de wedstrijd deel. De vangst was met 4760 punten slecht. De uitslag is: 1 P. J. Lepoeter, 395 pnt.; 2. M. C. Slootmakefr, 36'5 pnt.; 3. J. Lepoeter Sr., 335 pnt.; 4. G. Ver sluis, 290 pnt.; 5. J. C. Verschuure, 275 pnt.; 6. C. van Liere, 25&' pnt.; 7. J. Verschuure, 220 pnt.; 8. S. de Keijzer, 185 pnt.; 9. mevr. M. van de Vélde-van de Schraaf, 160 pnt.; 10. P. Stokman, 160 pnt. Rekerrit. De jeugdwerkcommissie van de Ned. Herv. Gemeente alhier hield zaterdag middag de jaarlijkse oriëntatieTbékerrit voor de jeugd van 10 jartr en oudlf. Er gingen 20 jongens en meisjes van start. De route over een afstand van 16 km voerde door de omgeving? iJVan Sóiiore, Kapelle, 's-Gravenpolder en Biezelinge. De wisselbeker werd dit jaar<gewonnen door Ineke Kootstra. De bekerwinnaar van vorig jaar, Ger de Vrieze, werd tweede. De uitslag is: 1, Ineke Koot stra; 2. Ger de Vrieze; 3.rtinus Vos; 4. Johan van Raaijen; 5. Ina de Kunder; 6. Marian Veerhoek; 7. Hans Kaxelse; 8. Marian van der Borght. CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS, f 1.50 Van 31 augustus8 september 1966 YERSEKE. Geboren: Mafiiius Jacobus, zv. Willem Pekaar en Jorina van den Berge. Overleden: Jacob Cornelis Polderman, 72 j., echtgen. van Maria van Strien. Huw.aangifte: Jan Wilhelm Stroosnij- der, 20 j. en Jannetje Paula Platschor- re, 16 j. te Vlissingen. Gehuwd: Johannes Maria Hepdrikus Haverkort, 22 j. te Bergen op Zoom en Janna Sohpia Neeltje Minnaard, 18 j. Van 30 augustus7 septembër 1966 WEMELDINGE. Geboren: Etiënne Lu- ciën Maria, zv. Clementinus Constanti- nus Franciscus Vermeirssen en Apolo- nia Maria Antonia van' &er feiffgt. Van 17 september 1966 KRUININGEN. Geboren: Jmi Pieter, zv. Anthonie Krgnsen en Pieternella Jo hanna Sandee. Ondertrouwd: Izaak-Bertus ~de Groo- te, 25 j. te Kloetinge en Huberdina Sara Penne, 21 j. Overleden: Pieternella Dees 86 j„ echtgen. van Jan van Goor; Marinus Houtekamer, 88 j.t echtgen. van Maria Dees. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. B. Zoodsma, We meldinge. - Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. H. van Zuglen, Rotterdam. Geref. 'Gefc1 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1966 | | pagina 2