IbSatensj Anneke en het avontuur YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Raadsvergadering. Vrgdag j.l. kwam de raad in open bare zitting bijeen. Afwezig wegens bui tenlands verblijf dhr. J. de Koeyer. Door de voorzitter werden de raad enkele zeer verheugende mededelingen gedaan. Bericht was ontvangen dat voor de jachthaven een subsidie van 76.000, is toegezegd. Toewijzing van 20 extra woningwetwoningen, te bouwen in ratio- bouw, aanvang september. Yerseke is hierbij als eerste bouwgemeente uit de bus gekomen. Op korte termijn realise ring van het sportveld. Bij de gemeen te heeft zich een geldschieter gemeld voor de bouw van w.w.-woningen. Ver der zijn er plannen voor de bouw van bejaardenwoningen in ratiobouw. De ge loofsbrieven van dhrn. Van Damme en Scheele werden onderzocht en in orde bevonden. Op 2 sept. komt de raad nog in oude samenstelling bijeen, terwijl op 7 sept. in nieuwe samenstelling verga derd zal worden. Aan dhr. Jac. Paauwe werd 3.000,schadevergoeding toe gekend voor het verloren gaan van zijn mosselperceel door de aanleg van de nieuwe haven. Algemeen was de raad van oordeel dat dhr. Paauwe zeer rede lijk was geweest in zijn eisen en be schouwde het als een staaltje van goe de burgerzin. De voorzitter zei te hopen dat dit voor anderen een voorbeeld zou zijn, dit i.v.m. nog lopende procedures. Aan dhr. J. Cornelissen, benoemd als onderwijzer aan de chr. Ulo, werd het pand Oude Boogaert 39 verhuurd voor 92,65 per maand. Dhr. Van Putten wees op de verwilderde toestand van het erf van bovengenoemd pand. Hoewel het schoolbestuur in feite aansprakelijk is, wees dhr. Van Putten er op dat het toch een taak is van de directeur ge meentewerken op één en ander toe te zien. Bij de Bank voor Ned. Gemeenten werd een lening gesloten, groot 165.000 gulden tegen 7 rente. Dit geld is no dig voor financiering van een gedeelte van het uitbreidingsplan Marijkelaan Langeville. In aansluiting hierop gaf de raad goedkeuring tot onderhandse aan besteding van bestrating en riolering van de Rozenlaan en Papaverstraat. De firma Duynhouwer zal het werk uitvoe ren voor 39.850,Uitvoerig hield de raad zich geruime tijd bezig met een reeds lang slepende kwestie, n.l. de bouwaanvrage van dhr. E. Zoetewey voor een garage aan zijn bungalow aan de Steeweg. Reeds enkele keren heeft deze aanvraag een punt van bespreking uitgemaakt in de raadsvergaderingen. Een uitvoerige nota over deze kwestie was door B. en W. aan de raad toege zonden. Hieruit bleek dat B. en W. in eerste instantie meenden een oplossing gevonden te hebben. Het naast gelegen perceel grond was n.l. verkocht aan me vrouw Sinke uit Den Haag om er t.z.t. een bungalow te bouwen. Wanneer deze er geen bezwaar tegen had om haar ga rage te bouwen naast die van dhr. Zoe tewey, dan zou zo goed als zeker ver gunning kunnen worden gegeven. Aan vankelijk leek het er op dat kwestie al dus zou worden opgelost. Hierop voor uit lopende werd een afschrift van de vergunning voor dhr. Zoetewey toege zonden aan de Inspektie te Middelburg, hetgeen enkele dagen later een afwij zende beschikking opleverde. Inmiddels bleek, volgens de nota, dat dhr. Zoete wey zelf contact had opgenomen met zijn toekomstige buurvrouw, met als ge volg dat deze haar aanvankelijke toe zegging introk en haar medewerking weigerde. In zijn toelichting zei de voor zitter dat B. en W. nu geen mogelijk heid meer zagen om tot een oplossing te komen. Z.i. is de zaak door beide partijen op de spits gedreven, o.m. door een ongunstig tijdstip van het contact. Dhr. Boone zei niets anders meer te kunnen doen dan afwachten, misschien wel zo lang dat dhr. Zoetewey dan we gens zijn leeftijd geen garage meer no dig heeft. Dhr. Van Putten weet er geen eind meer aan. Het schrijven van mevr. Sinke wekt bij hem de induik dat de raad door haar de les wordt gelezen. Wat haar motief betreft van zonne- schijnbelemmering noemt hij onzin. Vol gens de plattegrond is dit onmogelijk. Dhr. Van de Velde neemt het schrijven van mevr. Sinke voor kennisgeving aan. B. en W .hebben z.i. alles in het werk gesteld dhr. Zoetewey zoveel mogelijk tegemoet te komen. Wat het wel goed keuren en dan weer niet goedkeuren betreft, kan hij er geen kop aan krijgen. Ook dhr. Korstanje is het een zeer on duidelijke zaak. Op de tekening komt garage en tussendeur niet voor. Volgens hem is er indertijd tussen dhr. v. Dam me, ontwerper en architect van de bun galow, tevens assistent gemeente-op zichter, dhr. Stomp, gemeente-opzichter en dhr. Zoetewey gesproken over: gara ge komt er later wel. Hg ziet een en ander als een compromis tussen boven- genoemden, waardoor de bungalow in de tegenwoordige staat is gebouwd. De deur welke schijnbaar niet op de teke ning voorkomt maar wel in de bunga low is aangebracht, moest de verbinding vormen met de later te bouwen garage. Deze binnendeur doet nu dienst als bui tendeur met alle nare gevolgen voor de eigenaar, naast het gemis van de ga rage waarin o.m. het verwarmingsappa raat gepland was. In zgn antwoord aan de sprekers merkte de voorzitter op, dat zijn persoonlijke mening is dat dhr. Zoe tewey zijn garage had gekregen als al les was gelopen zoals B. en W. het zich hadden voorgesteld. Hij wees de raads leden er op dat de raad zelf voor diver se wijken verschillende bouwvoorschrif ten had vastgesteld. De nieuwe voor schriften, welke zo goed als klaar zgn, zullen nog eens opnieuw worden beke ken, zodat in soortgelijke gevallen di- rekt een oplossing kan gevonden wor den. Voorts zal het nooit of te nimmer meer voorkomen dat een ambtenaar in een dergelijke zaak wordt betrokken. Vragen en interpellaties. Dhr. Van de Velde constateerde dat de subsidie voor de jachthaven aan de lage kant was in vergelijking met die voor andere jacht havens. De wateroverlast wilde hij be strijden door nieuwe sloten, of verbre ding en uitdieping van de bestaande. In de Steeweg zijn reeds enkele verbeterin gen aangebracht, andere zullen nog vol gen. Afdoende maatregelen kunnen niet genomen worden omdat de aanleg van een persleiding op de lange baan is ge schoven en een ruilverkaveling van de Moer geen zin meer heeft, aangezien dit gebied bestemd is als woongelegen heid. Dhr. Korstanje wees op de slechte toestand van de paadjes Julianastraat Havendijk. Dhr. Boone wees op gevaar lijke toestand van de Varkensdijk, in hoofdzaak de bermen. Hierover is reeds contact opgenomen met 't Waterschap. Oplossing zou zijn als de gemeente de dijk in eigen beheer nam. Gezien de fi nanciën is dit zonder meer niet moge lijk. Dit lijkt de voorzitter een punt om bij het komende onderhoud met de mi nister ter sprake te brengen. Dhr. Ge braad had klachten vernomen over de Haven, n.l. overlast van feestlawaai bij voorkomende gelegenheden. Ook dhr. Boone had als omwonende wel eens feestelijke geluiden vernomen, maar had er persoonlijk geen aanmerking op. Stil le feesten bestaan er z.i. niet. Boven dien heeft de raad goedgevonden dat er in het gebouw festiviteiten gehouden zouden worden. Met het bestuur van de Haven en de politie zal de voorzitter de ze zaak bespreken. Overdadig feest lawaai in de nachtelijke uren is in ieder geval bij verordening verboden. Door dhr. Pekaar was een nota ingediend over baldadigheid en vernielingen aan en rond de haven, in hoofdzaak aangericht in de nachtelijke uren, vooral van za terdag op zondag. De voorzitter moest constateren dat onderbezetting van het politiekorps tot gevolg heeft dat er min der toezicht is. Per 15 augustus a.s. zal de nieuwe wachtmeester in dienst tre den, zodat er dan meer toezicht gehou den kan worden. De voorzitter zag het echter ook als een taak van de ouders. Met het ambtsgebed werd de vergade ring gesloten. „Douane Harmonie Nederland" komt naar Wemeldinge. De feestelijkheden voor de herdenking van het 80-jarig bestaan van de fan farevereniging Oefening Kweekt Kunst alhier namen steeds vastere vormen aan. Op zaterdag 27 augustus a.s. wordt in de middag- en avonduren een mu ziekfestival gehouden, waarvoor zich een 12-tal muziekgezelschappen uit Zuid- en Noord-Beveland hebben aan gemeld. De herdenking van het jubile um zal worden afgesloten met een grootse taptoe, te geven op de speel weide aan de Oranjeboomstraat. Voor deze taptoe komt de bekende „Douane Harmonie Nederland" uit Rotterdam, onder leiding van dhr. C. R. Roelvink, naar Wemeldinge. Braderie. Tijdens de ledenvergadering van de winkeliersvereniging „Wewico", maan dagavond gehouden in café Verschuure, is uitvoerig gesproken over het verzoek medewerking te verlenen bij de feeste lijkheden die in de derde week van sep tember hier zullen plaatsvinden ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van het kanaal door Zuid-Beveland. Er werd besloten om een braderie te houden in de week van 17 t/m 24 september a.s., waaraan vanzelfsprekend vele attracties zullen zijn verbonden. Als nieuw lid werd ingeschreven dhr. A. Florusse. De vergadering werd geleid door de voor zitter, dhr. M. J. Geluk. Voetbal. Ter voorbereiding van de an. compe titie speelt Wemeldinge I a.s. zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Zierikzee I. Gevonden voorwerpen. Gevonden een sleutel (no. 670710- XN1). Inlichtingen ter gemeentesecre tarie. 25 jaar „Excelsior" rond. De organisatie van de feestelijkheden i.v.m. het 25-jarig jubileum van de man dolinevereniging „Excelsior" is nu „rond". Maandenlang zwoegen zal op 27 augustus a.s. resulteren in een eve nement, dat in 't verleden nimmer in Zeeland plaats vond. De aanvankelijke opzet was, dat een spel de eerste plaats in het jubileumprogramma zou innemen. Doordat echter zo veel verenigingen de jubileumviering zullen opluisteren, is het spel naar de tweede plaats verscho ven. Het non-stopprogramma, met slechts een eetpauze van 6 tot 7 urn 's avonds, zal zaterdagmiddag 27 augus tus om 2 uur worden ingezet met een rondgang door de Kon. Harmonie E.M. M. Daarna zullen herauten op het bor des van het gemeentehuis het begin van het feest aankondigen. Deze officiële opening zal worden bijgewoond door B. en W. Het middagpropgramma omvat verder het optreden van de tamboer- en pijperkorpsen „Excelsior" uit Goes en „Juliana" uit Middelburg, de volksdans groep „Kaspargo" en de schermvereni- ging „Victis Honor", beide uit Goes en de gymnastiekvereniging „V.Z.O.S." uit Yerseke. In het avondprogramma zullen optreden de Zeeuwse Balletgroep uit Middelburg, Sportschool Geelhoed uit Halsteren (trampolinespringen) en een groep keurturners uit Yerseke. Het feest wordt besloten met een massale taptoe door „Juliana", „Excelsior" en de harmonie „Wilhelmina" uit Colijns- plaat. Tussen het gehele programma door is het spel geweven. Het is een spel met opdrachten, waarvoor de deel nemers tevoren reeds worden aange zocht. De deelnemers zullen, om hun opdrachten uit te voeren, zich wel bui ten de Markt moeten begeven, maar ze komen terug op de Markt om te laten zien wat ze moesten doen. Een jury bestaande uit mevr. Ribbens-Muller, Hansweert en dhfn. M. Groenleer, Ka- pelle en H. Meijer, alhier, zal de pres taties in punten beoordelen. Welke ploeg, want het dorp wordt verdeeld in een ploeg Oost en een ploeg West, aan het eind van de dag de meetse punten heeft verzameld, is winnaar. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat op de Markt een platform van' ruim 100 m2 wordt aangelegd, dat er tribunes komen en dat 's avonds het feestterrein feestelijk zal worden verlicht. „Excelsior" voor de radio. Geheel onverwacht kwam zaterdag j.l. „Excelsior" vopr de radio. De K.R. O. zond namelijk de dans uit van „Drei Konzertante Stücke", dat door deze om roep in Kerkrade werd opgenomen. Het verkeer. Toen mevr. J. v. L. uit Rotterdam, komende uit de richting Krabbendijke, vrijdagmiddag linksaf wilde slaan de Veerweg op, begon zij niet tijdig met voorsorteren. Op het laatste moment sorteerde zij voor* zonder op het achter op komend verkeer te letten. W. M. S. uit Goes moest daardoor, om een aan rijding te voorkomen, zijn personenauto in de berm sturen en hij belandde hier mee uiteindelijk in de sloot. Een takel wagen moest er aan te pas komen om de licht beschadigde auto hier uit te halen. Diefstal laskabel. De Rijkspolitie alhier werd zaterdag morgen omstreeks 6 uur door de ge meentepolitie uit Bergen op Zoom er van in kennis gesteld, dat twee perso nen werden aangehouden, die met een personenauto 500 meter laskabel ver voerden. Deze laskabel werd te Krui- ningen, Waarde en Rilland ten nadele van de Ned.-Amerikaanse Pijpleiding Mij. ontvreemd. De daders, C. E. H. L. en S. C. J. V. werden overgebracht naar het groepsbureau alhier, waar zij een volledige bekentenis aflegden. Na voor geleid te zijn voor de Officier van Justi tie, werden zij opgesloten in het huis van bewaring. Opgemerkt zij nog, dat de bestuurder van de personenauto niet beschikte over een rijbewijs en verzeke ringspapieren. Bromfiets kwijt. Dhr. W. Fraanje miste zaterdagavond zijn bromfiets. Hij had deze tegen het pand aan de Hoofdstraat geplaatst. Wie nadere inlichtingen kan verstrekken over het „kwijtraken" van deze brom fiets, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. Het verzeke ringsplaatje van de brommer had als nummer MMG 067. Rywiel geruild. Op het terrein van aannemersbedrijf Dek aan de Stationsweg werd de heren fiets van dhr. B. Dek geruild voor een damesrijwiel. Kwalitatief is het voor dhr. Dek geen slechte ruil, want de da mesfiets verkeert in veel betere staat. De politie vraagt zich echter af, waar de damesfiets vandaan komt en waar de herenfiets naar toe is gegaan. Wie kan de politie antwoord geven op deze vraag De postduiven. Door de P.V. Vrijheidsduif werd met oude en jonge duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Angerville, af stand 378 km. De uitslag was bij de oude duiven: 1 J. Krombeen; 2, 4 en 5 C. Aerts; 3 E. Martens; 6 G. de Brui ne; 7 J. Wisse; 8 Jaap Willeboer. Bij de jonge duiven werden de prijzen als volgt verdiend: 1 en 46 A. Neve; 2, 38 en 53 H. Poleij; 3 en 15 G. de Bruine; 4, 10, 21 en 39 A. Boone; 5 W. van Velzen; 6 en 49 J. Krombeen; 7 en 54 M. Poleij; 8, 17, 18, 22, 29 en 45 P. Wil leboer; 11, 20, 25 en 44 Steenpoorte- Buijze; 12 en 56 C. van Koeveringe; 13, 16, 24, 51, 52 en 55 K. Tjarks; 14, 23, 37 en 47 J. Voois; 19 en 30 J. Oele Jzn.; 26, 40 en 48 J. Kosten; 27, 33 en 35 M. Blok; 28 en 34 C. Aerts; 31, 36 en 43 A. Kole; 32 en 41 M. Stroosnijder; 42 J. Wsse; 50 J. Stroosnijder. Door ruit gevallen. Bij het inzetten van een ruit bij boek handel Goeree verloor dhr. J. F. uit Middelburg, die op een trapje stond, zijn evenwicht, waardoor hij met de ruit in de etalage kwam te vallen. Dhr. F. liep hierdoor verschillende snijwonden op, waarvoor hij werd behandeld in het zie kenhuis te Middelburg. Botsingen. Zondagavond deden zich op de rijks weg twee kettingbotsingen voor. Bij de eerste waren betrokken P. A. W. G. uit Tilburg, W. J. van der B. uit Prinsen beek en J. H. G. uit Oosterhout. Bg deze botsing liep een dame die in de auto van dhr. G. zat een sleutelbeen breuk op. Voor het overige ontstond er vrij zware materiële schade. De twee de botsing gebeurde om 8 uur ter hoog te van de Meiboom. Dhrn. L. A. K. uit het Belgische Lier, H. H. T. uit Bergen op Zoom en A. P. J. R. uit Rosendaal schoven hier met hun auto's op elkaar en ook hier ontstond materiële schade. De zaterdag daarvoor raakte de Til- burger Van B. ter hoogte van Luchten- burg met zijn busje in een slip en kwam in de links naast de weg gelegen sloot terecht. Gelukkig bleef het ook hier bij materiële schade. F. J. F. uit Antwer pen overkwam hetzelfde ter hoogte van de kruising ZuidwegRijksweg. Zijn wagen belandde tegen een boom. De materiële schade was groot, persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Voetbal. Door de voetbalvereniging „Krabben dijke" werd een voetbaltournooi geor ganiseerd, waaraan deelgenomen werd door elftallen uit Wemeldinge, Yerseke, Kruiningen en Krabbendijke. De ver schillende wedstrijden hadden een spor tief en spannend verloop. De uitslagen waren: KrabbendijkeKruiningen 00; door het lot werd Kruiningen als win naar aangewezen. WemeldingeYerse ke 20. In de verliezersronde won Krabbendijke van Yerseke met 20 en in de winnaarsronde won Kruiningen van Wemeldinge met 60. Kruiningen kreeg derhalve de eerste prijs, Wemel dinge de tweede, Krabbendijke de derde en Yerseke de vierde prgs. Wedvluchten. Door de P.V. „De Scheldeduif" werd een wedvlucht gehouden vanuit Anger ville, een afstand van 380 km. De uit slag was als volgt: 1, 8, 27 W. Hooge- steger; 2 J. van de Vrede; 3, 14 J. Al- lewijn; 4, 5, 10, 12 L. Paauwe; 6, 9, 25 Jac. Minnaard; 7, 28 C. J. Clement; 11 L. van Langevelde; 13, 15, 22 D. van Luijk; 16, 23 Jac. Traas; 17, 20, 24 M. Bolier; 18 C. Almekinders; 19, 26 P. van de Dorpel; 21 M. Moerland. Raadsvergadering. Maandagavond j.l. kwam de raad in openbare vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester De Kam. De geloofsbrieven van de nieuwbenoem de raadsleden werden door de hiertoe benoemde commissie nagezien en tot toelating werd besloten. Verder werd een krediet beschikbaar gesteld voor herbestratingswerkzaamheden r in het uitbreidingsplan-oost. Ook werd een kre diet beschikbaar gesteld voor het plaat sen van twee lichtmasten in de Beatrix- straat. De laatste tien ratiowoningen werden toegewezen. Daar-nog enkele ge gadigden zijn afgevallen, zijn er nog 4 woningen te verhuren. Aan dhr. Matth. Koeman werd een perceeltje tuingrond verhuurd voor 2,50 per jaar. Gladiolententoonstelling. De jaarlijkse gladiolententoonstelling zal dit jaar worden gehouden op vrij dag en zaterdag 26 en 27 augustus a.s., wederom in de garages van dhr. Jac. Schrier. Wedvlucht. De postduivenhoudersverëniging Oost West, Thuis Best te Kapelle nam met 105 jonge en 22 oude duiven deel aan een door de concoursbond Zuid-Beve land georganiseerde wedvlucht vanuit Clermont, afstand 258 km. De uitslag bij de jonge duiven is: 1 en 4 C. Boei; 2 B. Ridderhof; 3 en 8 P. I. Butler; 5, 6 en 7 Jac. Schrier; 9 J. H. C. Poley; 10 J. de Schipper. Bij de oude duiven werden prijswinnaars: 1 en 10 C. Kor stanje; 2 en 9 P. I. Butler; 3, 5 en 7 J. H. C. Poley; 4 en 8 Van Driel-Hejj- stek; 6 Jac. Schrier. Geslaagd. Voor het examen tot het verkrijgen van de staatsbevoegdheid tot het uit oefenen van heilgymnastiek en massa ge, slaagde mej. G. E. Veerhoek te Ka pelle. Brommers botsten. Op de Schoorse Oudedijk onder Bieze- linge waar de weg langs de zeedgjt, haar beneden gaat, kwamen woensdagavond twee brommers met elkaar in botsing. De beide berijders, dhrn. J. L. N. uit Goes en J. G. G. uit Eindhoven alsmede de duo-passagiere mej. W. H. M. J. M. uit Eindhoven kwamen zo ongelukkig te vallen, dat ze per ambulance naar het ziekenhuis Bergzicht te Goes moes ten worden gebracht. De Eindh'ovenaar G., die in de richting Biezelinge reed, heeft vermoedelijk de oprit te veel links genomen. Het op de duo zittende zoon tje van N. uit Goes kwam met de schrik vrij. De brommers werden licht beschadigd. Mevr. Risseeuw-de Zeeuw verleende de eerste hulp. ,r^ Raadsvergadering. Om een straat aan te kunnen leggen voor de thans in aanbouw zijnde bejaar denwoningen te Kapelle, besloot de raad dinsdagavond 't pand Biezelingsestraat 55 van de erven A. Ganseman aan te kopen voor 28.500,Als er geen ver traging opdoet met betrekking tot de huidige financieringsmoeilrjkheden, zal het huis zo spoedig mogelijk worden ge sloopt. De straat die er zal worden aan gelegd, zal dan de naam van „C. D. Vereekestraat" krijgen. Ofschoon nie mand tegenstemde was de algemene ge dachte: een hoge prijs. Raadslid J. de Jager (A.R.) vroeg of er geen vijf jaar mee gewacht had kunnen worden, ter wijl dhr. A. N. Lamper (P.v.d.A.) in formeerde of door onteigening een la gere prijs bedongen had kunnen worden. Dhr. J. M. Zuidweg (C.H.) meende dat er knap gebruik was gemaakt van de omstandigheden. Dhr. F. yan Hoorn (V. V.D.) was van oordeel de gelegenheid te baat te nemen, ofschoon ook hij het bepaald geen „koopje" vond. Met in gang van volgend jaar zal het reini gingsrecht van 12,50 per emmer op 15,worden gebracht. Vorig jaar werd met het ophalen van huisvuil een verlies van 13.000,geboekt. In zijn toelichting zei de voorzitter dat B. en W. een dekkingspercentage van twee derde zo mogelijk aan willen houden. door FRANK VAN FALCKENOORT 2) Onzin natuurlijk, want ze was volko men vrij in haar beslissing en ze had Bob Overheim nooit aangemoedigd, in geen enkel opzicht. Dat ze indertijd een paar keer met hem uit geweest was, ontleende hem nog niet het recht om haar meteen al als zijn bezit te beschou wen. Goed, hij was knap, maar wat zou dat? Er liepen honderden knappe jon gens rond in Hillegom. En in Lisse. En in de hele bollenstreek. Ze voelde niets voor Bob. In feite was hij maar een erg zelfbewust mannetje, die er zich goed op voor liet staan, dat hij de zoon was van Overheim. Tenslotte was er in de hele bollenstreek maar één Overheim en die naam was in de halve wereld bekend. Overheim exporteerde immers naar zo'n veertig landen? Mensen nog aan toe, de vrouw, die waardig werd bevonden door zoon Bob, te zijner tijd de opvolger in het bedrijf, mocht wel voor hem knielen van dankbaarheid. En snap je nu zo'n Anneke Graal, dat ze helemaal niets van hem wil weten? Bob had gedacht, dat hij haar met zijn charmes wel spoedig zou inpalmen. Hg had nu eenmaal zijn zinnen gezet op de mooie dochter van Graal. Natuurlijk kreeg hij die. Sinds zijn prilste jeugd kreeg hij, wat hij beslist wilde. Als enig kind was hij danig verwend, eerst door zijn moeder, die haar zoon verafgoodde en hem in alles zijn zin gaf. Later door de vader, omdat zoon Bob vlot drie ta len sprak en op het kantoor de buiten landse cliënten met zo'n gemak te woord stond, dat vader Overheim er trots op was. Die jongen zou het nog verder brengen in de wereld. Gedurende twee jaren had Bob Overheim reizen gemaakt naar verschillende landen om het con tact met de afnemers daar middels per soonlijke kennismaking te verstevigen en ook om ervaringen op te doen. Een uiterst geblaseerde jongeman was terug gekomen in het bollendorp, waar hij een plaats kreeg in het kantoor met een eigen secretaresse, de kleine Willy Hij koop, die haar jonge patroon al spoe dig vereerde en niet kon begrijpen, dat die gekke Anneke de knappe jongen versmaadde. Maar Anneke Graal had maling aan iedereen. Ze was van niemand afhanke lijk, want ze had haar pedicureklanten, die haar ruimschoots een bestaan op leverden, al had ze de laatste maanden best gemerkt, dat van bepaalde zijde pressie werd uitgeoefend om geen cli ënten naar haar te sturen. Natuurlijk een flauwe wraakneming. Ze had meteen begrepen, wie er achter zat. Ma Over heim moest haar niet. Sinds Anneke haar zoon enige maanden geleden een blauwtje had laten lopen, een flinke blauwe scheen, had ze zich de toorn van de moeder op de hals gehaald. Ze kon wel ongeveer begrijpen, hoe ma geweest was, nadat bekend werd, dat Bob een hele avond tevergeefs had staan wach ten en Anneke in de dancing geweigerd had met hem te dansen. Dat was een grove belediging. Dat had vader ook ge zegd, maar het kon haar totaal niets schelen. Ze wilde die jongen niet, als ze dat maar wisten. Hoewel ze vóór hij die tweejarige reis ging maken, een paar keer met hem uit was geweest, vond ze hem alleen maar een knappe jongen. Maar daarna bleek hij een kwal te zijn geworden. Een vreselijk kereltje, dat minachting had voor iedereen, die niet tot zijn stand behoorde. Daarom kwam hij niet meer in haar registers voor. En de boot was helemaal aan ge weest, toen hij vorige week de brutali teit had om overdag bij haar te komen. Om in het bijzijn der cliënten flauwe smoesjes op te hangen. Ze had hem min of meer weggejaagd. Tot grote verba zing van de persoon in kwestie. En tot heimelijk leedvermaak van de cliënten. Tenslotte wist iedereen in het dorp, dat die jongen van Overheim achter dat meisje van Graal aanzat. Sindsdien was er iedere dag grote herrie thuis. Ma Overheim, aan wie zoonlief blijkbaar zijn échec had ver teld, was in de auto gestapt en naar de Mauritslaan gereden. Er vond een ge sprek plaats tussen de beide moeders, met als gevolg nieuwe verwijten. „Hij is de zoon van de baas, Anneke, en die behandel je zo niet. Denk eens een beetje aan vaders positie. Hij is achtenveertig; wat moeten we beginnen als hij op straat komt? Makkelijk ge noeg tegenwoordig..." Ja, dat mankeerde er nog net aan. Dat ze vader zouden ontslaan, omdat de dochter niet met de zoon van de baas wilde trouwen. Hoe kregen ze haar zo gek... Maar vandaag was de boot helemaal aan geweest. Zaterdag was er een feestje ter gelegenheid van het zoveel jarig bestaan van de zaak. Het gehele personeel kwam met vrouw en grote kinderen. Dus Anneke ging ook. Zo'n uitnodiging kon je eenvoudig niet ne geren! Dat zou wel het toppunt van on beschoftheid zijn, nietwaar? Maar Anneke had kort en bondig te verstaan gegeven, dat ze niet ging. Zeer beslist niet. De ruzie was zo hoog gelopen, dat ze tenslotte, geheel overstuur, naar boven was gegaan en haar koffer had gepakt. Toen vader weer naar zijn werk was en moeder een boodschap deed in het dorp, was ze vertrokken. Ze had, be halve wat kleren, alle instrumenten bij zich, zodat ze ergens anders kon be ginnen, als er een mogelijkheid was. Bo vendien had ze haar spaarbankboekje bij zich. Desnoods kon ze het maanden uitzingen, als dat nodig was. Ze was van niemand afhankelijk. Pas in de bus naar Haarlem had ze zich gerealiseerd: Ik loop het huis uit en ik moet ergens hèen. Maar waar heen? Misschien had ze een ogenblik spijt gehad van haar impulsieve daad. Doch dit had ze meteen verdrongen. De situatie was feitelijk al lang onhoud baar. Als het zo doorging, zouden ze haar binnen een jaar naar een gekken huis kunnen brengen. Zo was het toch beter? En ze nam haar handen mee. En haar vakkennis. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1966 | | pagina 2