BAAYËNS ^OOÏÉL ^jwOPTIER^r De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE OOSTDIJK KAPELLE-BIEZELINGE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Postduiven. De postduivenvereniging De Postduif nam deel aan de volgende vluchten. Vanuit Chateauroux, afstand 550 km, uitslag: 1. 2, 8 H. Oudeman; 3, 5, 7 M. Oudeman; 4, 6 A. J. op 'tHof; 9 J. Vleugel; 10 C. Lamper; 11 P. Vuijk. Vanuit Neufvilles, afstand 108 km, uitslag: 1, 17, 18 M. Oudeman; 2, 14, 21, 26 P. C. Vuyk; 3, 15, 19, 24 J. Vleugel; 4, 5, 30 H. Oudeman; 6 L. Luteyn; 7. 8, 23 F. Timmerman; 9, 13 C. Lamper; 10, 11, 29 A. J. op 'tHof; 12, 16, 25 J. Feytel; 20, 22, 27, 28 D. Geisman. Afscheid Ds. Hoogkamer. Ds. A. J. L. Hoogkamer zal op 28 augustus afscheid nemen van de Ge reformeerde Kerk alhier. Op 11 septem ber zal hij zijn intrede doen in zijn nieu we gemeente te Bolnes. Afscheid leerkracht. Tijdens de vrijdagavond j.l. gehouden jaarvergadering van de vereniging voor Chr. Onderwijs aan Schipperskinderen alhier werd afscheid genomen van dhr. F. J. Meyaard, onderwijzer der school, die benoemd is te Haarlem. Hem werd dank gebracht voor zijn werk op de schippersschool verricht. De jaarversla gen van secretaris en penningmeester gewaagden van een gunstig vereni gingsjaar. Er werden zes nieuwe leden ingeschreven. Het internaat zal waar schijnlijk in de eerste maand van 1967 in gebruik gesteld worden, zodat dit prachtige internaat bij de school zal bij dragen tot de goede naam die de school nu reeds heeft. Dhr. J. Florusse ten slotte vertoonde zeer interessante dia's van Zuid-Afrika .Er waren ruim 30 le den aanwezig. Geslaagd. Aan het Zeeuws Technisch Instituut te Goes slaagden onze dorpsgenoten P. de Hamer en M. Schouwenaar. Profi ciat! Schoolzwemmen. In het kanaal door Zuid-Beveland werden zwem-examens afgenomen van het schoolzwemmen. De volgende leer lingen van de chr. school te Yerseke slaagden voor diploma A: Iz. van Dam me, E. de Leeuw, K. Snoep, J. Minaard. Van de o.l. school alhier slaagden: E. Heystek, M. Schouwenaar, D. van Gorp en W. Koopman. Van de chr. school al hier slaagden: A. Schipper en G. Bras. Voor het diploma B slaagden van de Pr. Beatrixschool alhier Jos Visser en van de chr. school alhier J. Eckhardt en E. Daane. Van de o.l. school alhier D. van Gorp, N. Eversdijk, R. Moelker, M. van Stel en E. Schouwenaar. Alle leerlingen werden opgeleid door de zwemlerares mej. F. Prins te Yerseke. Geslaagd. Onze vroegere dorpsgenoot Adri Lo- kerse (Dzn.), is aan de Vrije Universi teit te Amsterdam gelaagd voor het kandidaatsexamen Biologie. Plattelandsvrouwen gingen dagje uit. Vijftig leden van de afdeling Kruinin- gen en Omstreken van de bond van plattelandsvrouwen hebben dezer dagen hun jaarlijks zomerreisje gemaakt. Eerst werd een bezoek gebracht aan een pot tenbakkerij in Oisterwrjk waar ook koffie werd gedronken, voorts een tocht door een deel van Noord-Brabant genaamd „De Acht Zaligheden" naar Eindhoven waar een kijkje werd genomen in het „Voorlichtingscentrum" van Philips. Na afloop kregen de dames gelegenheid tot winkelen. In Vught vond het diner plaats waarna het gezelschap zeer voldaan via Tilburg-Breda huiswaarts keerde. N.C.V.B. Kruiningen. Donderdag 7 juli hield de N.C.V.B. haar maandelijkse vergadering onder lei ding van haar presidente mevrouw Kool- stra-Steketee. Deze avond werd verzorgd door mevrouw De Jonge-de Jonge uit Yerseke met declamatie. Na de vakantie begint men weer met een streekverga- dering, die gehouden zal worden te Rilland-Bath. De postduiven. Door de P.V. „Vrrjheidsduif" werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Ruffec met de volgende uitslag: 1 en 7 C. van Koeveringe; 2, 3, 6 en 14 H. Po- lerj; 4 M. Eckhardt; 5 H. van Koeve ringe 8 M. Poleij; 9 J. Schrier. Van Beaumetz was de uitslag: Oude duiven: 1 G. de Bruine; 2 en 4 J. Krom- been; 3, 6 en 13 H. Dek; 5 K. Tjarks; 7, 18 en 19 H. van Koeveringe; 8, 11, 15 en 23 J. J. Oele; 9, 14, 17 en 24 W. van Velzen; 10 J. Waverrjn; 12 en 16 M. Eckhardt; 20 A. Kole; 21 en 25 J. Voois; 22 A. Boone. Beaumetz jonge duiven: 1 en 3 W. van Velzen; 2, 5, 7, 8 en 16 P. Wille- boer; 4 en 22 H. Dek; 6 G. de Bruine; 9 en 19 A. Boone; 10 J. Stroosnrjder; 11 J. Waverijn; 12 M. Blok; 13 H. Po leij; 14 en 17 K. Tjarks; 15 C. Aerts; 18 S. Danker; 20 en 23 C. van Koeve ringe; 21 A. Kole; 24 J. Schrier; 25 J. Oele Jzn. Raadsvergadering. De gemeenteraad bracht woensdag avond j.l. zonder vermeldenswaardige op- of aanmerkingen in de gemeente begroting 1966 de 7e en 8e wijziging aan. Ook de bezoldigingsverordening voor het gemeentepersoneel werd zon der hoofdelijke stemming gewijzigd. De heer C. J. Korstanje werd met algeme ne stemmen ingaande 1 augustus a.s. als gemeentewerkman in vaste dienst aangesteld, terwijl, eveneens met alge mene stemmen, mej. M. C. Bierens te Schore m.i.v. 1 januari 1967 tot hoofd leidster aan de kleuterschool „De Berg" werd benoemd. Mej. A. P. van 't Veer te Goes werd met tien stemmen vóór en één blanco stem benoemd als onderwij zers aan de o.l. school te Hansweert. Voorts besloot de raad het woonhuis Markt 14 voor in totaal 30.000,te verkopen aan dhr. H. W. A. Steenpoor- te. Een commissie bestaande uit dhm. P. Polderman, J. Griep en Z. Jansen onderzocht de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden van de raad. Na het aanbrengen van enkele onbeduiden de veranderingen werden de geloofs brieven aanvaard. Aan dhr. P. Jansen, Hoofdstraat 49, besloot de raad een premie van 743,33 te verlenen voor het aanbrengen van een w.c. en douche. Bij de rondvraag merkte dhr. C. Slab- bekoorn op, dat de begroeiing op enkele plaatsen in de gemeente, o.a. bij het sportveld en bij de kruising Kruisweg Hansw. straatweg, gevaar oplevert voor het verkeer. Dhr. J. Griep (V.V. D.) had de Hansweertse inwoners ho ren klagen over roetval. Hij veronder stelde dat dit afkomstig was van de Gekro. Door het geroezemoes hoorde de raad niet, dat vanaf de perstribune ge zegd werd, dat dit euvel inmiddels was verholpen. Nieuwe dominee voor Ned. Herv. Gem. Ds. B. Baks, thans predikant in Ca- pelle a.d. IJssel, heeft het beroep van de Ned. Herv. Gem. alhier aanvaard. Ds. Baks, die 54 jaar is, diende van 1946 tot 1948 Hervormd Yerseke. In 1948 trok hij naar Capelle a.d. IJssel. Eind september-begin oktober zal Ds. Baks zijn intrede doen in Kruinirigeri. Geslaagd, dus gefeliciteerd! Dhr. A. J. Brugge, hoofd van de o.l. school alhier, slaagde voor de akte L.O. Engels. Dhr. C. Swenne slaagde voor het overgangsexamen aan het Z.T.I. te Goes. Hij gaat nu een praktijkjaar doormaken. Brand. In de nacht van woensdag op don derdag vorige week moest de brandweer uitrukken voor brand tengevolge van hooibroei op de hofstede van dhr. E. van Hootegem aan de Capelleweg. De bedrijfsleider werd omstreeks twaalf uur gewekt door het geloei der koeien. Er bleek brand te zijn ontstaan in de aanwezige voorraad hooi. De brandweer, die zoals steeds spoedig ter plaatse was, is tot 's morgens omstreeks 9 uur met het blussingswerk bezig geweest. Het vee (113 stuks) kon in veiligheid wor den gebracht. Aan de gebouwen werd geen schade toegebracht. „Excelsior" naar Kerkrade. Zaterdag 16 juli a.s. zal de mando linevereniging „Excelsior" weer deel nemen aan het wereldmuziekconcours in Kerkrade. „Weer", want het is voor de jubileumvierders voor de tweede maal dat zij naar Kerkrade trekken. De eerste keer was in 1962 toen in de twee de divisie werd uitgekomen en een zeer eervolle tweede prijs werd behaald. Ook dit jaar komt „Excelsior" uit in de tweede divisie. Het orkest heeft o.l.v. di rigent B. Leijs drie nummers ingestu deerd en wel „Drei Konzertante Stücke" van Hans Schmitt, „Massalia" van Emi- le Laisné en „Impressions d' Espagna" van E. Bucheron. De jury zal zaterdag beslissen welke twee van de ingestu deerde nummers uitgevoerd moeten worden. Hoe laat precies moet worden opgetreden is nog niet bekend, maar vermoedelijk is dit 's avonds omstreeks half acht. Aan de concourswedstrijd, die één maand gedurende de weekends wordt gehouden, nemen in totaal 97 verenigingen deel, waarvan 11 mando line-orkesten. „Excelsior" is hiervan het enige Nederlandse mandoline-orkest! De andere orkesten komen o.a. uit Duits land, Oostenrijk en Italië. „Excelsior", veel succes. Wij kunnen alleen maar duimen Hengelwedstrijd. De Hansweertse hengelsportvereni ging „De Pilk" organiseerde zaterdag j.l. in het kanaal een wedstrijd, waar aan alleen jongelui van 16 jaar deel konden nemen. Deze jeugdwedstrijd is een succes gebleken. 45 deelnemers pro beerden een visje te verschalken. De eerste prijs bestond uit een zeemolen. De uitslag luidt als volgt: 1. L. de Leeuw; 2. J. Hamelinck; 3. J. Oele, Ka- pelle; 4. B. de Kubber, Kruiningen; 5. J. Schipper; 6. C. Hamelinck; 7. A. de Wilde; 8. K. van Dalen, Kapelle; 9. E. Stobbelaar; 10. M. v. d. Borght. T.S.M. winnaar. Naar het voorbeeld van de door de TV bekende „interlandwedstrijden" or ganiseerde „Scheldegalm" zaterdag avond op het dorpsplein iets dergelijks met als deelnemers een ploeg van tien man van het Aannemersbedrijf van der Straaten en een ploeg van de Terneu- zense Scheepsbouw Mij. Nadat „Schel degalm" een rondgang door het dorp had gemaakt, namen de ploegen het te gen elkaar op, hetgeen veel publiek trok. Vermakelijk was het de ploegen aan het werk te zien; vooral het dra gen van de emmertjes water bracht de stemming er goed in. Uiteindelijk werd de T.S.M. winnaar. Hierna ging men tot het voornaamste doel van de avond over, n.l. geld in te zamelen voor de jubileumdag door middel van het rad van avontuur. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren, in augustus nog een dergelijke avond te organiseren. Scheepvaart door het kanaal. In de maand juni passeerden het ka naal door Zuid-Beveland 8.803 schepen van 5.153.519 ton. Hiervan waren 5.778 schepen van 3.523.675 ton geladen en 3.025 schepen van 1.629.844 ton waren ledig. De geladen schepen bestonden uit 5.455 motorschepen van 3.065.219 ton, 314 sleepschepen van 454.396 ton en 9 coasters van 4.060 ton. De ledige schepen bestonden uit 2.206 motorsche pen van 1.378.028 ton, 117 sleepschepen van 235.408 ton en 8 coasters van 3.542 ton. Tevens passeerden er 634 sleepbo ten van 12.866 ton. Naar België passeer den er 93 duweenheden, van België 67 (vorige maand 68 en 66). Tot de rijn vaart behoorden 1.137 geladen motor schepen van 785.957 ton en 128 geladen sleepschepen van 201.245 ton; tevens 184 ledige motorschepen van 195.329 ton en 31 ledige sleepschepen van 38.329 ton, alle naar België. Van België naar de Rijn passeerden 883 geladen motor schepen van 661.674 ton, 69 geladen sleepschepen van 110.047 ton, 119 ledi ge motorschepen van 90.363 ton en 22 ledige sleepschepen van 36.542 ton. In nationaliteiten waren de schepen als volgt verdeeld: 5.244 Nederlandse, 2.526 Belgische, 457 Duitse, 293 Franse, 267 Zwitserse, 1 Luxemburgs, 5 Oostenrijk se, 2 Engelse, 3 Griekse en 5 Poolse. In de maand juni passeerden er 396 sche pen meer dan in de maand mei 1966. Ouderling gekozen. Bij de Geref. Gemeente is tot ouderling gekozen de heer A. Wiegersma. Ter aarde besteld. Woensdagmiddag werd onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer P. van Wouwe, in leven le ambtenaar ter gemeentesecretarie, ter aarde besteld. Beroepen. Bij de kerk der Geref. Gemeente is alhier beroepen Ds. G. Schipaanboord te te Apeldoorn. Geslaagd en bevorderd. Aan het Z.T.I. te Goes slaagde voor het einddiploma waterbouwkundige, de heer W. M. Polderman alhier. Bevorderd n^ar het 3e studiéjkar (praktijkjaar) de heer P. J. Walrave alhier. Overleden. Vorige week vrijdag overleed in hei! ziekenhuis te Hulst, de heer W. West- strate, die de vorige week een zeer ern stige hoofdwonde opliep, toen hij op de brommer met een lijn van een boot in aanraking kwam ep. met het hoofd op de straat viel. Hij werd zaterdag j.l. be graven. Ongeluk met dodelijke afloop. Dinsdag is de 28-jarige J. B. Polder man te Westerlee waar hij werkzaam was bij de Gas-Unie door instorting van een gegraven sleuf met zand bedolven. Toen hij na enige tijd bevrijd werd, bleek de dood reeds te zijn ingetreden. Wedvluchten. De uitslag van de wedvlucht die ge houden werd door de P.V. „De Schelde- duif vanuit Ruffec (667 km) is: 1 en 4 L. Paauwe; 2, 3, 7,_ 8, en 9 C. J. Clement; 5 en 6 W. Krijnsen. Ook werd gevlogen vanuit Beaumetz (167 km). Voor de oude duiven had dit de volgende uitslag: 1, 2, 6, 11, 12, 16 C. J. Clement;; 3, 5, 9, 14 L. Paauwe; 4 L. Paauwe; 4 Jac. Minnaard; 7, 10 P. v. d. Dorpel; 8, 13 J. Allewijn; 15 W. Krijn sen. Voor de jonge duiven: 1 P. v. d. Dor- pel; 2, 8, 21 Jac. Minnaard; 3, 6, 18, 19, 20,28, 29, 39 L. Paauwe; 4 J. de Vrieze; 5, 15, 24, 25 ,42 D. van Luijk; 7 J. van de Vrede; 9, 13, 14 H. Blok; 10, 16, 23, 38 M. Bolier; 11, 12, 17, 22, 34, 35 C. J. Clement; 26, 27, 31, 36, 37, 40 J. van der Plasse; 30 M^Moerland; 32 L. van Langevelde; 33^"$1. Blaauwkamer; 41 W. Krijnsen. Raiffeisenbank. Bij de Coöp. Raiffeisenbank werd in juni ingelegd 3^5.517,75 en uitbetaald 412.871,20. Bovendien werden 24 nieu we spaarders ingeschreven. Afscheid Ds B. Ftdder. Ds. B. Fidder heeft zondagavond af scheid genomen van de Gereformeerde kerk alhier, wegens zijn. vertrek naar Appingedam. Hij. hield de afscheids preek naar aanleiding van zondag 38 van de Heidelbergse Catechismus over het vierde gebod. Een afscheidswoord werd gesproken door de ouderling H. J. van Ham namens kerkeraad en gemeen te. Namens de classis Tholen sprak Ds. P. Torenbeek van Anna-Jacobapolder. Namens de Hervormde Gemeente sprak ouderling H. M. de Looff. De heer J. Mallekote sprak namens het gemeente bestuur. Concert. Bij gunstig weer, zal zaterdagavond een concert wordën verzorgd door de muziekvereniging ^Vooruit" en het Har moniegezelschap uit Nispen (N.B.). Beide korpsen staan onder leiding van de heer Witte uit Bergen op Zoom. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam in vol tallige zitting bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. D. de Kam. Voorstellen inzake subsidieverzoeken de subsidie voor de Stichting' Zeeland over 1966 bleef gehandhaafd op 0,05 per jnwoner en wondt niet verhoogd tót' 0,10; aan de plaatselijke muziekvereni ging „Vooruit" werd over 1966 een sub siedie toegekend van 700,-; de subsidie voor de Geestelijke Volksgezondheid in Zeeland bleef gehandhaafd op 0,06 per inwoner en werd niet verhoogd tot 0,40; aan de plaatselijke gymnastiekvereni ging „Interscaldis" werd over 1966 een subsidie toegekend van 400,aan de plaatselijke gladiolenvereniging „Waarde en Omstreken" werd over 1966 een sub sidie toegekend van zo nodig 250; de subsidie aan het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcoholisme bleef voor 1966 gehandhaafd op 0,10 per inwoner; een subsidie-aanvraag over 1965 van de Commissie voor Maatschappelijk Werk in de Ring Kruiningen werd afgewezen. De woning Beatrixstraat 4 werd toege wezen aan de heer F. J. Tolhoek. De 10e ratiowoning (van de eerste groep) werd toegewezen aan de heer L. van de Wege te Oostburg. De grondkosten voor het uitbreidingsplan Oost werden als volgt nader vastgesteld: 17.per m2 voor industriegrond, 25,per m2 voor particuliere woningbouw en 1000, voor autoboxen benodigd (per stuk). Aan de Gebr. Waterman wordt 400 m2 grond verkocht en aan de heer A. C. Sonke 900 m2 grond. Bij de ratiowonin- gen zal een afscheidingsmuur worden geplaatst. Aan de zuidzijde van de Wil- helminastraat zal een wachtverbod wor den ingesteld t.b.v. het „Hervormd Centrum". Bij de Bank voor Ned. Gem. werd een geldlening aangegaan van 50.000,r. Vaststelling begroting voor 1966: Inkomsten gew. dienst ƒ235,424,65 Uitgaven 233.025,54, Post onvoorzien 2399,11 (sluitend). Kapitaaldienst: Uitgaven 1.315.954,79. Inkomsten 1.126.473,73. Nadelig slot 189.481*06. Tot het sluitend maken van de begroting '66 moest over eèn bedrag van 16000,- van de saldireserve worden beschikt. Spreekbeurt. Vrijdag 15 juli n.m. 7.30 uur spreekt dhr. A. de Redellijkhéid, Ned. Herv. hulpprediker te Ouderkerk aan de IJs sel, in het verenigingsgebouw. Geslaagd. Voor het te Den Haag gehouden examen volledig diploma gemeentefinan- ciën, slaagde de 'neer C. A. Viergever te Kapelle. Voetbal. Het A-junioren elf tal bracht vorige week een bezoek aan Nieuwdorp voor het spelen van een door deze vereniging georganiseerde nederlaagtoemooi. De Kapelse junioren wonnen de ontmoeting met 32. Schaap veroorzaakt botsing. Op de Westelijke Kanaal weg onder Schore stak vorige week plotseling een schaap de weg over op het moment, dat de heer W. J. G. v. V. uit Kruiningen met zijn personenauto kwam aangebeden Dè bestuurder kon het dier niet meer ontwijken, zodat een botsing het gevolg was. De autd werd daarbij flink bescha digd. Het schaap, in eigendom toebeho rend aan de heer J .V. uit Schore moest worden afgemaakt. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging „Oost West Thuis Best" nam met 49 oude en 31 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Angerville, afstand 379 km. De uitslagen zijn: oude duiven, 1 en 7 B. Ridderhof; 2 en 5 J. C. Nijsse; 3 W. C. Hundersmarck4 en 8 Van Driel-Heij- stek; 6 J. Schrier en 9 M. P. v. Oefelen. Jonge duiven: 1, 2 en 7 F. Janssens; 3 en 5 Van Driel-Heijstek4 A. Hunders marck; 6 en 8 J. Schrier; 9 en 10 W. C. Hundersmarck. Ritsukses. De heer M. C. Duijnhouwer nam vori ge week deel aan de Zilvermeeuwrit, een oriënteringsrit over 100 km, welke was georganiseerd door MAC „De Zeeu wen" uit Middelburg en MABC „De Zingende Bougie" uit Driewegen. Het werd voor de heer Dugnhouwer een suk- sesvolle rit, want met 23 strafpunten klasseerde hij zich als eerste. Zijn dorps genoot M. J. Groenleer werd in de klas sering vijfde. BESCHERM 1 Raadsvergadering. De gemeenteraad van Kapelle is maan dagavond niet tot een afronding kunnen kunnen komen van het plan aan de Wes- terschelde bij de Eeweg te Schore de zogenaamde „Kleine Schelphoek" een baad- en zwemgelegenheid aan te leggen Van de zijde van de pachter, de heer J. L. de Jager te Biezelinge is er wel me dewerking te krijgen, maar de zaak strandde op de schadeloosstelling die er wordt gevraagd. Voor de inwoners van de gemeente Kapelle dus voorlopig geen zwemgelegenheid aan de Biezelingsedijk. Zoals bekend, was het verzoek hiervoor ingediend door de besturen van de oran jevereniging, oudercommissie openbare lagere school en kleuterschool te Schore Hun motief was, dat het zwemmen in het kanaal door Zuid-Beveland vooral voor kinderen veel gevaren meebrengt. Voor hun suggestie, bij de Eeweg een recreatiestrook in te richten, voelden B. en W. veel zodat ze het als een voorstel op de agenda hadden geplaatst. Maan dag kreeg het college echter het taxatie rapport in handen, waarbij voor de 250 meter dijkstrook een Schadevergoeding van 10.000,werd gevraagd. De pach ter was evenwel bereid dit terug te bren gen tot 6500,exclusief de belasting clausule. Ook dit bedrag vonden B. en W. evenals de raad onaanvaardbaar. Volgens het taxatierapport zou de pach ter door het verlies van de strook dijk zijn schapenveestapel met eenzevende moeten verminderen, wat op een inkom stenderving van 1250,per jaar neer zou komen. Bovendien zou de gemeente nog diverse, voorzieningen aan moeten brengen als overname van de bestaande afrastering, verplaatsing van dwarsaf- rastering en het aanbrengen van twee döörgan'gshëkkën met daarbij nog de aanleg van een stenen trap waarvan de kosten geraamd worden op 1200,— tot 1400,De raad ging er mee akkoord het plan voorlopig in de ijskast op te bergen, in de hoop, dat het niet voor goed bevroren wordt. Hoewel de nood zaak er van inziende, gaf de raad aarzelend zijn fiat om 30.000,be schikbaar te stellen voor aanschaf van een veegmachine. Verschillende raads leden vonden het een „duur" apparaat en betwijfelden of de gnoemde levens duur van 8 jaar wel gehaald zou worden Burgemeester Van Suijlekom gaf de verzekering, dat overal was geïnfor meerd; dat men er over tevreden is en dat door de fabriek zelfs een levensduur van tien jaar wordt gegeven. Meer enthousiasme bracht men op voor het beschikbaar stellen van crediet van 110.000,voor reconstructie van de Vroonlandseweg, bestaande uit het aan leggen van een verbindingsstraat tussen Paukenshoekstraat en Vroonlandseweg. Tegelijk zal dan ook een rioolaansluiting gemaakt worden naar de conservenfa- briek Lika. De woningwetwoning Molen water 19 werd verhuurd aan mevrouw A. E. Paauwe-van den Boer; Waarde- kensstraat 6 aan D. H. van Noort; Jagt- lust 15 aan R. Elzinga en Lingestraat 7 aan A. Oostdijk. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden werden in orde bevonden. Burgemeester Van Suijlekom deelde mede, dat met de tweede ronde van de ratiobouw veer tig woningen is begonnen en dat voor verdere uitbreiding van het bouwplan „Bruëlis" een nieuw plan is gemaakt. Van 7—14 juli 1966 YERSEKE. Huw.aangifteDaniel Man neke, 26 j. te Vogelwaarde ën .Gosina Manneke, 20 j. Van 7—13 juli 1966 KRUININGEN. Geboren: Mare Wijnand Willem, zv. Cornelis Leendert Polder dijk en Wilhelmina Adriana Stobbelaar; Cornelis, zv. Abraham van den Broeke en Aagje van Oostenbrugge; Joyce Mary, dv. Willem Menheere en Kathleen Roe buck. Gehuwd: Huibert Brugman, 38 j. en Johanna Gerritdina Christina van Vlaar- dingen, 36 j. te Rotterdam. Y erseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 u.: Ds. Chr. v. d. Poel. Vrfle Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur Leidster: Kapiteine A. C. van Engelen. W emeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Vrfle Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 2.30 uur: Ds. v. d. Lende. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk: 9 uur: Ds. B. v. d. Lelie, Hansweert. 10.30 uur: Geen dienst. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 20 juli 7.30 uur: Ds. A. Hoo- gerland, Werkendam. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rllland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. Biezelinge 2.30 uur: Ds. H. v. d. Bosch, Goese. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Stud. Hommes. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Krabbe uit Den Haag Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds W. Hage. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: De heer Hoogerbrugge. 2.30 uur: Ds. v. d. Lelie. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur De heer G. C. Ruissen uit Oosterwolde. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. P. Joosse, Middelburg Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. D. Schneider uit Waubach. Chr. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 3.30 uur: Student W. J. Quist, Hilversum Geref. Gem. 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. Opruiming vdfri restanten Damesnylonkousen nu sl. 98 ct. Kat. damesbandschorten m. 10 korting. Restanten pyama's en heren- en kin dersokken. „Tima" jongens hemden, op 2 stuks nu 10 korting. Wit charmeuse da mes onderjurken 10 kor ting. Restanten heren on- derkleding. Ziet de etalage. Gevonden zijden damessjaal. A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Grote zomeropruimingVele koopjes op elk geb'ied. Pro fiteert er van, het is in uw eigen voordeel! Alle goede ren die buiten de opruiming vallen met minstens 10 korting. En u weet het: Bij ons uitsluitend kwaliteits goederen - Textielhandel Snoep-van Willigen. Nog te koop door inruil een prima Erres wascombinatie met nieuwe mot >r 375, Een Miele semi-automati- sche wascombinatie voor 500,- Van Oeveren, Yerseke. Grote zomeropruiming! Voordelige chenille bed spreien, flanellen lakens, molton dekens in alle ma ten. Vele koopjes in pya ma's, nachtjaponnen, baby dolls, losse pyamajassen, bedjasjes en dusters. Tex tielhandel Snoep-van Willi- gen. Grote zomeropruiming! Dusters, bretelschorten, cocktailschorten, serveer schortjes, nu héél goedkoop! Enkele restanten voor halve prijs. Doet ook hierin uw voordeel! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Voor alle schade- en levens verzekeringen. D. J. Pad mos, Vierstraat 26, Yerse ke, tel. 450.

Scheldebode | 1966 | | pagina 2