h blok RENTE SPAARBANK RAIFFEISENBANKEN PEUGEOT Vol- Automatisch i 399,50 A. Duinkerke I.V.A. STUNT VAN DE MAAND TRANSISTORRADIO van f 57,50 voor 1 Eens schudt het leven je wakker nieuwe leerlingen flinke schippersknecht Alaska koelautomaten EVERSE O, kom er eens kijken J. de Neef 3V2°/O 4V2°/O 5 °/o 4 °/o FA. VERWIJS-JANSE ONZE GROTE SEIZOEN OPRUIMING BEGINT VELE KOOPJES IN ALLE AFDELINGEN SPECIALE AANBIEDINGEN IN TOONKAMER MODELLEN en zonen GO CXI Over de maand juni 1966 RILLANjfr-BATH. Geboren: Jacobus Josephus, zv.'r'Josephus de Goffau en Monica Sinke. Nikolaas Jan, zv. Elias HoUestelle en Lena Littel. Louise Mar jan ï^tra,ncfö: Johannes Louis Cornelis Willeboordse en Johanna de Pree. HuwelijksaangifteMarinus Hubrecht van Zweden, oud 24 j. te Krabbendijke en Jannetje Adriana Zuydwegt, oud 20 j. GetrouwdMartinus Geerard van Overloop, oud 26 j. te Hilversum en Adriana Midavaine, oud 22 j. Jan Pieter Allewijn, oud 21 j. te Krabbendijke en Pietemella Dekker, oud 21 j. Krijn Over- beeke, oud 30 j. en Cornelia Lambregtse, oud 34 j. - Overleden: Kornelis van der Klooster oud 80 j. weduwnaar van Cornelia de Jonge. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. V.m. bed. H. Doop Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 u.: Ds. Chr. v. d. Poel. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur Leidster: Kapiteine A. C. van Engelen. Kapelle Ned. Hèrv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 5 uur Ds. G. C. Mintinch uit Mid- delhamis. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: de heer A. P. Cornet. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. Beneder. 2.30 uur: Ds. v. d: Lelie. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Krainingen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur de heer C. Dronkers. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. Eikelboom, Hein- kenszand. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rllland-Bath Ned. Herv, Kerk 10 en 2.30 uur: Ds G.,Blok. Bed. H.A. en n.m. dankzegging Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Quack. Vrjje Evang. Gemeente 10 uur: Eerwaarde heer de Lugt. 2.30 uur: Ds. van Bruggen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 uur: Ds. B. Fidder. 7 uur: Ds. B. Fidder, Afscheid. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds W. Hage. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. B. van der Lelie. i qa door LEIDA GRAAFLAND „Ja, dat neem ik dan bij deze aan. En verder?" „En... en ik zou je vragen en je zoudt nijdig worden en zo en zeggen: Zeg, idioot, wat verbeeld je je eigenlijk wel... "dan loop ik het risico, dat ik er uitge schopt word, begrijp je? Dit is geen vergelijking. Die ander staat natuurlijk heel and'ers tegenover jou". „Dat is de'vraag nog. Maar dat doet er niet toe. Laten wij maar eens een personen: Tom en Roelie. Blijspel in één leuk toneelstukje gaan opvoeren. Hoofd bedrijf. Jij gaat me het hof maken. We hebben al aangenomen, dat je verliefd op me bent. Nu trek je de stoute schoe nen aan en je vraagt me ten huwelijk". Hij keek haar ontzet aan. „Roelie, wat is dat nu voor onzin? Met zulke dingen, met zulke ernstige dingen ga je toch niet de spot drijven?" „Allicht, daar ga je toch geen spelle tje van maken?" „O, dus je vindt zoiets wel ernstig?" „O nee? Nou, ik vanavond wel. Ik ben je baas, he? Dan is dit een opdracht voor mijn directeur: maak me vanavond het hof, doe verliefd tegen me en je hebt mijn toestemming om me te kussen. Goed begrepen? Dit is een bevel". Hij zuchtte en krabde zich achter Het oor. „Ik kan vanavond van jou geen hoog te krijgen, Roelie". „En ik niet van jou. Ik moet waar schijnlijk wel een afzichtelijk oude vrouw geworden zijn, dat je me niet eens in je armen durft te nemen". „Praat geen onzin, Roelie, je ziet er uit om te stelen. Breng me alsjeblieft niet in de verleiding". „Om me te stelen?" Hij schoot in een gulle lach. „Hou op asjeblieft... het zou werke lijk de moeite waard zijn om er met jou vandoor te gaan". Ze schoof naar hem toe en legde haar hoofd tegen zijn arm. „Waar zou je met me naar toe willen Tom?" „Ik zou... ach, houd toch op met die gekheid, Roelie, we: zijn toch zeker ver standige mensen?"' Ze ging weer overeind zitten. „O ja verschrikkelijk verstandig. Daar weet ik van mee te praten. M'n hele le ven ben ik verstandig geweest, mijn hele huwelijk wel te verstaan. Dan zet je je zelf een masker op en daardoor kijk je naar alle anderen. Al die hoogstwaar- digheidsbekleders, waarmee Dolf in zijn dagen zo dik bevriénd was. Je speelt de toegewijde gastvrouw en de hele avond praat je over onbenullige dingen met onbenullige mannen en vrouwen en na afloop zeggen je gasten dan tegen el kaar: een verstandige vrouw, die Roelie Borger, he Dolf 'mag zich gelukkig prijzen, en zo voort. Maar achter het masker konden ze niet kijken. Praat me toch alsjeblieft niet meer over verstan dig zijn. Er zijn maar drie belangrijke dingen in hét levéh: gezondheid, liefde en geluk. Al het andere is show. Dolf was een reuze kerel, moet ik het jou nog vertellen? Hij was -getapter in het dorp dan de burgemeester en de pastoor sa men Maar ik Zijn vrouw Wat had ik aan hem? Hij hield alleen van me in de slaapkamer, en dap zelfs maar een korte poos. Mijn liefde kon ik rustig reser veren voor mijn kinderen, want Dolf had er praktisch geen belangstelling voor. Mijn geluk bestond uit mijn ge zondheid enalweer mijn kinderen, mijn comfort en de afstraling van de glans, die Dolf omzweefde. Ik gruwde er soms van, maar dat liet ik nooit merken. Zelfs de meisjes niet. Wees jij maar erg verstandig, meneer Talingen, dan heb je alle kans, dat je het even ver schopt als eertijds Dolf. Wellicht staat de wet houderszetel al naar je te lonken." „Ik heb maar één ambitie, Roelie: de zaak. En al het andere interesseert me niet." ..Dank je wel, meneer de direc teur, dat kan ik dan in m'n zak ste ken." Hij draaide zich verschrikt naar haar toe. „Wat bedoel je? Heb ik iets miszegd?" „O nee, het was zelfs heel verstandig gesproken. Alleen het be drijf hè? soms wou ik wel, dat ik het maar verkocht had. Alleen het bedrijf... Nou, wordt er maar gelukkig in, pcnne- likker...!" „Maar Roelie..." „Ja, juist, Roelie. Ik kan van jou soms geen hoog te krijgen. Weet je wat je op een van die laatste dagen in het sanatorium ge zegd hebt over mij?" „We hebben zo veel gepraat..." „Je zult er wel niets van gemeend hebben, anders wist je het nog wel. Je zei toen, dat ik een prachtvrouw was." „O, dat? Maar dat ben je ook! Je bent een reuze vrouw en 'n zeldzaam toegewijde moeder voor je kinderen. En daarom ben ik jaloers op die... die... die suffert, dat hij zijn liefde niet durft verklaren. Als hij dan zoveel van je houdt, waarom riskeert hij dan niet een blauwtje?" Ze vouwde haar armen over elkaar en knikte enige malen. „Precies, mijn waarde, zo denk ik er ook over. Ik vind hem maar een grote sukkel, versta je? Hij heeft tal van goede eigenschappen hoe zou ik anders van hem gaan houden maar ,in de liefde schjjnt hij een kever te zijn. 'Ovérigens, Van dï'e'' jaloezJié van jou merk ik anders ook niet veel." „Ja maar Roelie, wat verwacht je in 's he melsnaam van me, ik ben een heer, wat denk je wel?" Ze keek hem spotlachend aan en stak toen haar armen omhoog. „Hoe groot is ons heertje Tom? Zo groot! En o, wat voel ik me nou veilig! Schiet op, heer, ik wil naar huis. Ik ben er van overtuigd, dat je me als een heer weer netjes thuis zult afleveren, nietwaar?" Talingen loosde een diepe zucht. Ik dacht, zei hij tot zichzelf, dat ik heel wat van vrouwen wist, maar telkens sta je" weer voor nieuwe raadsels. Hij startte de motor, keek achterom of de weg vrij was en reed langzaam de straat op. Na enige tijd vroeg hij zacht: Onmogelijk dit allen persoon- lijkje doen,'willen wij u harte lijk danken voor de overgrote belangstelling, de prachtige bloemstukkèyt'. en de goede wensen, die wfe zo vele moch ten ontvangien met de opening van ons céfetaria. Nijssen J. Nijssen-Cornelisse Yerseké,; jyl» 1966 Cafetaria Delta' Voor vele bewijzen van me deleven bij mijn 85-ste jaardag zeg ik allen hartelijk dank. .Baauwe Scheldestraat 11Yerseke Voor de hartelijke blijken van medeleven, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoe der, zuster en tante JACOBA VAN DER MAAS wed. van J. A. van der Jagt betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam: A. van der Jagt C. van der Maas Yerseke, juli 1966. 15 regels 1,25, elke volgende regel 25 cent, 11 voor 12,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-prigs berekend Inzenden: jl> g uiteriyk tot woensdagmiddag 12 uur Al weer een zending mooie coupons ontvangen, en zo goedkoop! Komt u vlug, dan hebt u de grootste keus. We hebben ook weer een serie lange, blauwe spijkerbroeken van 6-12 jaar in voordelige prijs, bijpassende riem f 1,50. J. de Neef, tel. 416, Wemel dinge. Uw Luxaflex of Balastore wordt door ons vakkundig bevestigd. Vraag ons vrij blijvend de prijs. Van Nim- wegpn-Heypoer, Dorpsstr. 53, West. Kanaalweg 51, Wemeldinge. Jonge hennen, 10 weken en ou der: W.L. Hy-Line en Reds. J. ,Verlare, te). 201, Breeweg 42 Yerseke. Sportieve vakantiejacks vanaf f 1.1 $15, ook nog volop badgoed. van.nNimwegen - Heljboer, We meldinge. Speciale aanbieding in baddoe ken, th'éedoeken, ontbijtlakens, zakdoeken enz. Uitsluitend pri- ;ïma kwaliteiten, maar nu veel '3goedkoper, omdat verschillende jnseries niet meer compleet zijn. lErtors ook zeker voor u iets heel voordeligs bij. Textielhan- eddej Snoep-van Willigen, nTèv koop: schuurtjes, garages, planken, deuren, golfplaten en gekleurde golfplaten, balken, eternit board, hardboard, goot- .stenen, w.c. potten, stortbakken dakramen voor platte pannen, hetonpalen, bascule, goten, ra men, wastafel. P. Duinkerke, tel. 650, Margrietstraat 28, Yer- M 1 II M II f Tel-koop grote Locomotief bromfiets met verzekering f 55,- Kaptein typbylette bromfiets f50,-. A.'P. van Dixhoorn, van Tienhovenstraat 17, Yerseke. Te koop gevraagd door parti culier: 'gewoon kabinet (mag ook geschilderd zijn) en buta gasstel. BrièVe'n onder no. 6-1 Bureau ,de Scheldebode', Krui- ningen. Hoor eensPiet! Als ik nu een moderne haard uitzoek, kan ik deze dan ,,op tijd" thuis heb- ben?^ Ja, al was' 't nog voor „op tijd"! Goed, laat dan zien wat verkoopt! Zojuist ontvangen: Tino shirts met korte mouw, in bleu en korenblauw. Maten 2, 3 en 4 leeftijd 8 V/'rn 14 jaar. In het zo moderne en gewilde gaat jeeweefsel, geschikt voor jon gens en S/öor meisjes. Spot goedkoop! slechts f3,95, in alle maten. Gratis zilverzegels. Tex tielhandel Snoep-van Willigen Nog voorradig. Lichte dames- en kindersportbroeken. van Nimwegen - Heijboer, We meldinge. WENST U een speciale plaats voor uw advertentie? Geef deze dan vroegtijdig aan ons op! Partij mooie gestreepte flanel len lakens in zachte pasteltin ten. Grote maten in 1- en 2 persoons. Koop ze nu, als u ze in het najaar nodig krijgt, zijn ze stukken duurder! Nu f8,25 en f9,50 zolang de voor raad strekt. Textielhandel, Snoep-van Willigen, Yerseke. Kosthuis of opname in een gezin te Yerseke gevraagd voor Joost van der Have. Inlichtin gen gaarne zo spoedig mogelijk Leger des Heils, Dominicus- straat 3, Yerseke. Tijdelijke prijsverlaging! Neem nu een transistorradio Hitachi, het beste merk van f57,- voor f49,50; van f73,- voor f65,50; van f82,- voor f74,50; Pracht radio's, prima geluidl Kom kij ken brij van Oeveren, Yerseke. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom by ons uw keuze maken, uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders Boekhandel van der Peyl. Tijdelijke prijsverlaging! Neem nu een transistorradio Hitachi, het beste merk van f 57,- voor f 49,50; van f 73,- voor f 65,50; van f 82,- voor f 74,50; Pracht radio's, prima geluidl Kom kij ken bij van Oeveren, Yerseke. -r— OPGAVE VAN voor de openbare lagere school1 „Prinses Beatrix" bij J. Glerum, hoofd der school, Oude Boogaert 41 ■p De leerlingen moeten vóór 1 okt. 6 jaar zijn GEVRAAGD: Alaska presenteert de nieuwste koelautomaten met Waardering U hebt er geen omkijken naar 140 liter 429,— Nooit meer zelf te ontdooien Loopt U eens even binnen en kom hem eens bekijken INSTALLATIEBEDRIJF Noordzandstraat 34 Yerseke Leerling winkelmeisje gevraagd Potter Groente- en levensmid- delenbedrijf, Hansweertsestrw. 13, Hansweert, tel. 469. Te koop in pr. st. znd. Batavus Bylonet brommer. Grintweg 38, Yerseke. Nog verschillende leuke bad stof artikelen voor baby's en kleuters, van Kijo en Kimmel. Schattige modelletjes en voor u zo gemakkelijk in de was en nooit strijken Koop nu, om dat verschillende maten bijna uitverkocht zijn. Alleenverkoop: Textielhandel Snoep-van Willi gen, gratis zilverzegels! Voor de bestrijding van ratten, muizen, rupsen, mieren, vliegen en andere insecten, hebben wij diverse middelen voorradig. Drogisterij Kooman, de speci aalzaak, tel. 221, Wemeldinge. School-,schrijf- en teken behoeften, kleur- en pren tenboeken levert u: Boek handel van der Peyl. Wist u, dat uw oude stofzuiger nog f 25,- waard is, bij aankoop van een Philips stofzuiger f 169 Installatiebedrijf Everse, Yerse ke. Tijdelijke prijsverlaging! Neem nu een transistorradio Hitachi, het beste mérk van f57,- voor f49,50; van"'T 73,- voor f65,50; van f82,- vobr f74,50; Pracht radio's, prim'sf' geluid! Kom kij ken bij van Oeveren, Yerseke. Voor complete meubilering en stoffering uw adres: Van Nimwegen-Herjboer, Wemel dinge,, telef. (01192) 336, Dorpsstraat 53, West-Ka naalweg 51. Om zelf uw raamhorren te ma ken, hebben wij latten en plas tic horregaaS^van 60, 70, 80, 90 en 100cm brééd. J. v. d. Boom gaard, Oude Boogaert 23, Yer seke. :r. Voor de vakantie! Grote sorte ring in korte broeken en tuin broeken in alle maten. Ster ke korte- er^j lange jongensspij kerbroeken. Goedkope katoe nen- en popeline jongensbloe- ses in donkère dessins. Voor al uw kinderkleding naar Tex tielhandel Shoep-van Willigen, gratis zilverzegels. Te koop: eikenhouten tafel, fiets, en wringer voor gewone wasmachine! van Randwijckstr. 17, Yerseke DONDERDAG 14 JUL11966 llllllll WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE Wat er allemaal in onze etalage en winkel voor u is U kunt weer heel voordelig kopen bij Tel. 416 Wemeldinge Fablon. Het fabelachtig mooie zelfplakkende plastic. In vele kleuren vooradig. Boekhandel van der Peyl. Speciale verkoop van dekens. 1 pers. kleur groen, 150x200 voor f 11,50; polyether bedden, 90x190 f42,-; 120x 190 f 59,50; losse kapok kussens f6,95; Ro tan stoel f 12,90; tafel, teak kl. vast blad f46,50; secretaire f 148,-. Interieurverzorging J. Kole, tel. 372, Yersèke. met inlevering van 5 vel oesterzegels bij VAN OEVEREN Oude Torenstraat EN VOOR VISITEKAARTEN. >.nd l&gjmg: 9SWJ Jom lAiMi VAN DER PEYL Gewone boekjes, dagelijks opvraagbaar Spaargelden met een opzegtermijn van 6 maanden Spaargelden met een opzegtermijn van 12 maanden Zilvervloot R.A.S. Wemeldinge Yerseke Kruiningen

Scheldebode | 1966 | | pagina 3