RAAYENS caballero YERSEKE «oo» OPTIEK De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN anders dan andere t HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE flurgerli/kp Opening Supermarkt. Vorige week opende wethouder van Boven de nieuwe Spar supermarkt aan de Lepelstraat. Hij memoreerde het ont staan van de zaak en de gestage groei in de loop der jaren en feliciteerde de heer en mevr. Rober-van Kruiningen met hun mooie zaak. De Spar vertegenwoor diger feliciteerde namens de afdeling Zeeland, waarna de heer Rober de spre kers beantwoordde en de aannemers dankte voor het geleverde werk. Wat vooral de belangstelling trok was de afdeling vers vlees, groente, brood en gebak, wat naast het bestaande krui denierswaren sortiment is opgenomen. Geslaagd. Woensdagmiddag slaagden voor het zwemdiploma A Tineke v. Damme Hd, Els de Leeuw Ld., Joke Minnaard Dd. en Karien Snoep Ad., allen leerlingen van de zwemlerares Prins. Gevonden voorwerpen. Gevonden een regenbroek. Terug te bekomen ter gemeente-secretarie. Sukses voor drumband. De drumband van de muziekvereni ging „Mozart" nam zaterdag deel aan het marsconcours te Souburg, hetwelk werd georganiseerd ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de muziekver eniging „Vlijt en Volharding", onder auspiciën van de Kon. Ned. Federatie. De drumband van „Mozart" behaalde met 62 punten onder leiding van tam- boer-maitre M. Praat een mooie tweede prijs. Een prachtig resultaat, temeer omdat voor de eerste keer aan een con cours werd deelgenomen en men slechts enkele weken beschikbaar had om te oefenen. Tentoonstelling Chr. kleuterschool „De Schelpjes". In alle klassen waren vele tekeningen soms ware schilderstukken op wasbaar doek, veelal schepen, maar ook van abstracte vormgeving. „De winkel van Sinkel" stond in klas I en je kon er werkelijk van alles zien. Ook aan „Op de boerdereij" en het station N.S. was veel zorg besteed. In klasse II trok de Bruiloft van 10 maart de aandacht, het Bruidspaar met gevolg en met de Gou den koets, alsook de serie „De kleuters en het verkeer. „Bij de tijd" waren ze in de hoogste klasse, dit keer niet al leen mosselschippers maar ook de sport vissers in hun bootje, de camping „Zon en Zee met vele caravans en tenten, en de bloemententoonstelling. De tentoon stelling gaf duidelijk te zien, dat de leid sters veel aandacht geven aan nieuwe ideeën, en dat ook in praktijk brengen. Er was een grote belangstelling. Rijkspostspaarbank. Op het rijkspostkantoor te Wemeldin- ge werden in de maand juni aan spaar gelden gestort tot een bedrag van 35193,88 en terugbetaald tot een be drag van 36088,42. Er werden in juni 5 nieuwe boekjes uigereikt. Geslaagd. Aan het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes slaagde voor het eindexamen onze dorpsgenote mej. J. M. van Veen tevens ontving zij de prijs beschikbaar gesteld door de Duitse Ambassade voor de beste prestatie dit jaar geleverd in de Duitse taal en letterkunde. Benoeming. De heer J. Verduijn te Nijverdal is be noemd tot onderwijzer aan de Prinses Beatrixschool, Christelijke school voor schipperskinderen te Wemeldinge. Reis. De scholieren van de Schippersschool die niet mee zijn geweest naar het kamp hebben onder leiding van hun onderwij zers een mooie trip gemaakt via de Oosterscheldebrug naar Schouwen en Duiveland. Vermiste kano. De R.P. 18 van de rijkspolitie te water heeft maandagmorgen tevergeefs ge zocht naar een kano met twee Duitse jonggemannen aan boord die sinds zon dag werd vermist. De kano met de in zittenden bleek later te zijn beland op de kust van Schouwen Duiveland waar de Duitsers de nacht hadden doorge bracht. Men had de auto op Kattendijke zien staan met de kleding van de beide heren, toen deze niet kwamen opdagen vreesde men dat zij verdronken waren, ze hadden zich gemeld, maar niet tijdig genoeg om de politie niet te laten uitva ren. Ze waren namelijk met de stroom mee gedreven. De wielerronde. Een overwinning van Leon Schrauwen uit Ossendrecht bij de nieuwelingen en van de Engelsman Alfred Hitchen bg de beroepsrenners waren de resultaten op de prachtige en uitstekend door „Rentoc" georganiseerde wielersport middag. Precies om half twee gingen 65 nieuwelingen van start en na twee meter telde deze koers al een pechvogel dit was R. Flikweert. Tot twee keer toe schoot het wiel van zijn fiets los en daardoor liep Flikweert zo'n achterstand op, lat hij al kansloos was voor hg goed en wel het zadel had gevoeld. Ook Ton- ny Stroosnijder, die vol goede moed van start was gegaan, moest door een lekke band de strijd staken. Ongeveer half koers vormde zich een kopgroep van 3 renners die voor de rest van het pelo ton onbereikbaar bleef, niettegenstaande dat o.a. Ko Blok verwoede pogingen deed er bij te komen. Op het beslissende moment toonde Leon Schrauwen zich de sterkste sprinter. Ook de 57 beroeps renners toonden van de meet af aan er zin in te hebben een spannende strijd te ontwikkelen. Reeds direkt na de start probeerden Drummen, Coremans en Koopman weg te komen. Later was het Braspenninkx die een tiental ronden met een flinke voorsprong op het peloton door de straten snelde. Ook de man uit Rijsbergen liet zich toen weer door het langgerekte peloton opslokken. De be slissing viel in de 23ste ronde toen Hit chen, Boog en v. d. Klundert de rest van het peloton van zich afschudden. Onder aanvoering van de sterk rijdende Engelsman, bouwde deze kopgroep een voorsprong op van bijna een volle minuut. Daar moet verandering in ko men dacht een Vlissings transportbedrijf En stelde een premie van 100,be schikbaar voor de renner die de kop groep zou weten in te halen. Cor Schuu ring ging hiervan direkt werk maken. Onder aanmoediging van het publiek en de Kop van Jut knabbelde hij ronde na ronde seconden van de voorsprong. Toen de geweldig rijdende Cor de uitlopers tot ca. 20 sec. was genaderd, maakte de microfonist bekend dat de inmiddels tot 135,aangegroeide premie was ver diend. In de eindsprint versloeg Hitchen zijn twee concurrenten kanloos. Uitsla gen: nieuwelingen: 1 L. Schrauwen; 2 P. Rovers; 3 A. Cardol; 4 H. Tiben; 5 G. van Dongen; 6 F. Boermans; 7 J. Spetgers; 8 R. van der Ploeg; 9 J. van den Berg; 10 Ko Blok. Profs: 1 A. Hit chen; 2 J. van der Klundert; 3 J. Boog; 4 C. Schuuring; 5 W. Schepers; 6 D. Groeneweg; 7 C. Snepvangers; 8 J. Cap- tein; 9 J. de Haan; 10 R. Paul. Schoolsportdag. De Ulo-school alhier hield vorige week donderdag de jaarlijkse sportdag. Het ochtendprogramma bestond uit atletiek, het middagprogramma uit spel. Uitsla gen atletiek: klas I meisjes: 1 Ria Won- dergem 315 pnt; 2 Lia Bom, Waarde 310 pnt; 4 Ina Dijl, Waarde 300 pnt; Jon gens: 1 Henk Lucasse, Kloosterzande 305 pn; 2 P. v. d. Schraaf, Hanweert 350 pnt; 3 Wim Jansen, Rilland 330 pnt Klas II meisjes: 1 Coby de Jager, Yer- seke 315 pnt; 2 Rita Lucasse, Klooster zande 305 pnt; 3 Els Dek 295 pnt. Jon gens: 1 Jacob de Vries, Kloosterzande 350 pnt; 2 Lou van Doorn, Krabbendijke 335 pnt; 3 Huib Dronkers, Rilland 325 pnt. Klas in meisjes: 1 Ineke Veerhoek, Schore 850 pnt; 2 Salma v. d. Muil, Hansweért 305 pnt; 3 Addie Cok 278 pnt. Jongens: 1 Rinus de Ritter, Hans- weert 415 pnt; 2 Bas Wisse, Hansweert 390 pnt; 3 Henk de Jong 370 pnt. De eerste prijs een medaille, de 2e prijs een boekenbon en de 3e prijs een cahier Verder kon een diploma worden behaald Het A-diploma is het laagste en het H- derdemaob lipid oauo eriajcl oenxa eskt diploma het hoogste. Drie meisjes be haalden het H-diploma en wel Coby de Jager uit Yerseke, Ineke Veerhoek uit Schore en Rita Lucasse uit Klooster zande. De verdere verdeling van de di ploma's was: meisjes: AB 2, C 4, D 6, E10, F11, G8. Jongens: A en B geen, Cl D 11, E 9, F9, G 3, H geen. Uitslagen spel: Jongens (voetbal) 1 Comb. Hansweert-Schore, 2 Comb. Krui ningen-O. Zeeuws Vlaanderen, 3 Comb. Krabbendijke, Rilland Waarde, Yerseke. Meisjes (slagbal) 1 Comb. Kruiningen- Yerseke 112 pnt, 2 Rilland, Waarde Schore 60 pnt, 3 Hansweert-O. Zeeuws Vlaanderen 55 pnt. Als spelprijs ontving elk lid van de winnende ploeg een boe kenbon. De postduiven. Met oude en jonge duiven werd door P.V. „Vrijheidsduif" alhier deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Angerville. Hier was het alweer de dit seizoen sterk spelende A. Kole die de le prijs bemach tigde (vorige week le van Chateauroux en ook le vanuit Clermont). De uitslag was: 1 en 5 A. Kole; 2 H. Dek; 3 K. Tjarks; 4 J. Krombeen. Jonge duiven: 1 en 2 W. van Velzen; 3 J. Oele Jzn.; 4 M Poleij; 5 Willeboer. Nederlandse Rode Kruis. De afdeling Zuid-Beveland Oost van het Nederlanse Rode Kruis had op 1 juli een bijzondere avond in het Dorpshuis te Kruiningen. Uit Kruiningen en om liggende dorpen werden ruim twintig dames als welfare-vrijwilligsters geïn stalleerd. De voorziiter, burgemeester Jobse van Rilland-Bath opende de bg- eenkomst en sprak zijn dank uit voor al het werk, dat verzet was om deze Rode Kruis taak te beginnen en te vol brengen. Als bijzondere gasten waren aanwezig: mej. M. Meinster, hoofd sectie welfare-werk uit Den Haag en mej Dra. N. H. Schokking, hoofd van de opleiding welfare-werksters te Epe. Beide dames hielden een korte toespraak tot de nieuwe vrijwilligsters, waarbij zij duidelijk uit lieten komen wat voor moeilijke doch dankbare taak zij op de schouders nemen bij het geregeld en langdurig bezoeken van chronisch zieken Mevrouw Potter uit Wemeldmge dankte de cursusleidster, mej. Haurath en bood haar namens de cursisten een Zeeuws geschenk aan. Na afloop van de uitrei king van diploma's en speldjes, werden nog enige Rode Kruis films vertoond, waarna Dr. Ampt, secretaris der afde ling de bgeenkomst sloot met een wel gemeend dankwoord aan allen, die mee- gegwerkt hadden. V erkeersexamen. Voor het op 10 juni j.l. afgenomen verkeersexamen slaagden de volgende leerlingen van de Openbare lagere school C. Stroosnijder; E. Baarens, M. Schrier; B. de Kubber; L. v. d. Parel; H. Maas; R. Brandt; H. de Kubber; A. Otte; Th. v. Iwaarden; A. v. Noorden; C. Hooge- steger; H. Catsman; K. Saman; D. v. Sandijk; C. de Bruine; R. de Viet; St. v. Iwaarden; R. Slis; F. v. Laer; R. v. Belzen; C. Bauer; E. Eekhardt; M. Ka- kebeeke; G. Eekhardt; Kw Otte; H. Geelhoed; A. Slis; L. Komejan; P. Nolet. Met lof slaagden: L. Poleij; A. Blok; J. v. d. Klooster; K. Dek; E. Westveer; R. v. d. Parel; A. Bauer. Er werden twee kandidaten afgewezen. Stengun gevonden. Vorige week donderdag is in een sloot in de Zouteweg een stengun gevonden. Dit vuurwapen, dat nog in goede staat verkeert, is door de politie in beslag ge nomen. Wie de stengun in de sloot de poneerde is niet bekend. Het verkeer. Vorige week vrgadg kwam de gemeen telijke veegmachine bij het achteruit rijden in botsing met de personenauto van mevr. A. L. G. alhier. De personen auto werd licht beschadigd. Tijdens het weekend was het weer bijzonder druk op Rijksweg 58 en er vonden dan ook weer enkele aanrijdingen plaats. Zater dagmorgen om half negen waren twee Belgische en één Nederlandse personen auto betrokken bij een kettingbotsing bij de Zanddijk. Alle drie auto's werden licht beschadigd. Zondagmorgen om half tien vond een kettingbotsing plaats bij de Vlakebrug. Hierbij waren twee Duitse en één Belgische personenauto betrok ken. Een van de Duitse auto's werd aan- zienlgk beschadigd. Verder was er zon dagavond nog een lichte aanrijding op de Zanddijk en bij Luchtenburg. Kermisvreugde en verdriet. De kermis is rustig en plezierig ver lopen. Behalve voor een inwoner uit Yerseke. De nian was 's middags naar de koers gekomen en had z'n blauwe herenfiets bij de begraafplaats gepar keerd. Toen hij zaterdagavond omstreeks twaalf uur zijn rijwiel wilde ophalen, bleek deze verdwenen te zijn. Wie helpt de Yersekenaai1 terug aan zijn fiets? Inlichtigen kunnen bij de politie worden verstrekt. Nieuwe gezichten bij R.P. Het korps rijkspolitie alhier is met twee wachtmeesters le klas uitgebreid. -Het zgn de heren J. A. Tellier, laatste lijk werkzaam in Nw. en St. Joosland en Chr. de Rijke, laatstelijk werkzaam in Oost- en West Souburg. Coöp. Raiffeisenbank „Kruiningen" Bij de spaarbank van de Coöp. Raif feisenbank „Kruiningen" werd in de maand juni 1966: ingelegd 300.044.74 uitbetaald 283.153.99 meer ingelegd 16.890.75 Het saldo per ultimo juni bedroeg 12.822.416.45. Er werden in dezelfde periode 18 nieuwe boekjes uitgereikt. CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f 1.50 25 Jaar „Excelsior". Het organisatiecomité „25 jaar Excel sior" heeft het programma voor de open luchtviering op 27 augustus a.s. al afge rond. Het wordt een non-stop program ma, dat zal duren van 14-23 uur en dat om 14 uur wordt geopend door herauten en om 23 uur wordt afgesloten met een taptoe. Hoogtepunt van het programma vormt een groot opgezet spel, waartoe het dorp in twee gedeelten zal worden gesplitst, 's Middags wordt de deelname verwacht van de jeugd vanaf plm. 12 jaar, 's avonds worden de ouderen bin nen de lijnen yerwacht. Om „saaiheid" tegen te gaan zullen diverse verenigin gen en groepeïi op cultureel gebied het spel met een optreden afwisselen. Zo zijn toezeggingen gedaan door: Kon. Harm. „E.M.M." alhier, pijperkorpsen „Excel sior" uit Goes en „Juliana" uit Middel burg, de schermvereniging uit Goes, de gymnastiekvereniging „V.Z.O.S." uit Yerseke en een balletgroep onder leiding van mevr. Riemens-Soesman uit Middel burg. Verder is er een demonstratie trampoline-spripgen onder leiding van de heer Geelhoed. Ra ads vergade ring. De gemeenteraad komt woensdag 15 juli om 13.00 uur bijeen ter afwer king van de volgende agenda: voorstel tot wijziging van de gegmeentebegroting (7 en 8e wijziging) voorstel tot wijziging van de bezoldigingverordening voor het gemeentepersoneel, benoeming van een gemeentewerkman, aanbevolen wordt de heer C. J. Korstanje, die sedert 16-2-'66 in tijdelijke dienst werd gesteld, benoe ming van een hoofdleidster aan de kleu terschool „De Berg". Op de voordracht is gesteld mej. M. C. Bierens. Benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare lagere school te Hansweert. Voorstel het verkoop van het woonhuis Markt 14 aan de heer W. H. A. Steenpoorte. On derzoek van de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden van de raad. Voor stel tot het verlenen van een premie voor woningverbetering. Bejaarden op reis. Ook de Hansweertse bejaarden zijn weer op reis geweest. Dankzij het aktie- ve commité en niet te vergeten de in woners, gingen ruim 70 bejaarden met 2 autobussen en enige particuliere auto's op stap. Doel was Schouwen-Duiveland. Verscheidene plaatsen werden hier aan gedaan. In Bruinisse werd de maaltijd gebruikt. Na nog in Bergen op Zoom te hebben gestopt, kwamen de reizigers 's avonds terug, waar „Scheldegalm" zoals gewoonlijk klaar stond. Onder vro lijke tonen ging het tenslotte naar het dorpsplein. Burgemeester Schipper, wel ke ook de reis had meegemaakt, dankte allen die deze reis hadden mogelijk ge maakt. Botsing. Een hevige botsing op Rijksweg 58 (bij Kreekrakdam) tussen 2 personen auto's is er donderdagmorgen oorzaak van geweest dat mevr. A. v. E. uit Utrecht zwaar gewond naar het Alge meen Burgergasthuis te Bergen op Zoom moest worden vervoerd. Mevr. van E. haalde in op een onoverzichtelijke helling juist op het moment dat uit de richting Goes de auto van A. L. S. uit Delft na derde. Dokter J. A. Kamps verleende eerste hulp. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De heer P. van Wouwe overleden. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur overleed op het strand te Vrouwenpolder onze bekende dorpsgenoot de 36-jarige heer P. van Wouwe, men kon de dood constateren door een hartverlamming. In leven was hij le ambtenaar ter ge meentesecretarie en ouderling der Geref. kerk. Hij werd woensdag begraven met eerst een korte kerkdienst in de Geref. kerk. Hulpkantoor. Door het hulpkantoor werd over de maand juni ingelegd bij de Rijkspost spaarbank met 183 inlagen 40997,10 uitbetaald werden met 75 terugbeta lingen 2754,22. Geslaagd en bevorderd. Aan de Goese Ambachtsschool werden bevorderd en zijn geslaagd: voor afd. electrotechniek A. J. Saman Ezn.; me taalbewerker H. de Bruine en W. J. Koster; schilderen 2 jaar B-opleiding K. A Saman Ezn.; brood- en banket- bakker le jaar opleiding le gezel H. J. C. A. Coremans. Toegelaten. Aan het Chr. Lyceum te Goes zijn tot de le klas toegelaten Marian Blind en Leendert Ruissen. Diploma-uitreiking. Vorige week werd in de Rehoboth- school aan 55 ex-leerlingen van de heer Koetsdijk het diploma uitgereikt. Aan 5 stenografie-leerlingen eveneens. Het hoofd van de Ulo, de heer H. Don sprak zijn gelukwensen uit evenals de heer Koetsdijk, die vertelde steeds met ple zier naar Krabbendijke te komen. Aanrijding. Op het kruispunt J. W. Frisostraat- Rijksweg had vorige week een aanrijding plaats tussen G. P. G. uit Kapelle en J. W. uit Krabbendijke. J. W. kwam uit de J. W. Frisostraat en stak de Rijksweg over. Juist toen hij hiermee bezig was botste de heer G. P. G., die uit de rich ting Kapelle over de Rijksweg aankwam tegen hem op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, al was de materiële schade vrij aanzienlijk. Benoeming. Mej. M. J. Kok is met ingang van 1 september benoemd tot lerares orgel en piano aan de muziekschool Alblasser- waard en Vijfherenlanden. Wedvluchten. De door de P.V. „De Scheldeduif" ge vlogen vlucht vanuit Angerville (379 km) leverde voor de oude duiven de volgende uitslag: 1 en 3 L. Paauwe; 2 J. Allewijn; 4 en 5 C. J. Clement. Voor de jonge duiven lage de uitslag als volgt: 1. 2 en 4 L. Paauwe; 3 Jac. Minnaard; 5 W. Krijnsen. De P.V. „De Luchtbode" vloog vanuit Chateauroux (544 km) met de uitslag: 1 D. A. van de Vrede; 2 P. Zandijk; 3 A. A. Visser; 4 K. M. Staal; 5 C. A. van Oosten. De jonge duiven vlogen 99 km van Neufvilles en kwamen in deze volgorde binnen: 1 A. A. Visser; 2 en 3 M. Sinke; 4 K. M. Staal; 5 C. P. van Oosten. Bejaardenreis. Op woensdag 9 juli j.l. hebben de be jaarden van Waarde per autobus hun jaarlijks uitstapje gemaakt. De heenreis ging over de Oosterscheldebrug en de brug over het Haringvliet, via Rotter dam, Den Haag Scheveningen (boule- vaard) naar Avi Fauna te Alphen aan de Rijn. Nadat de bejaarden het vogel park bezichtigd hadden werd hun een diner aangeboden. Vandaar werd terug gereden naar Waarde. Deze reis werd begunstigd door goed weer en naar ver luidt vonden de bejaarden het een prach tige tocht. Dank zij de financiële mede werking van de inwoners van Waarde kon deze wat meer uitgebreide en ver zorgde reis worden ondernomen. Opstelwedstrijd. Dit jaar is op de lagere scholen te Kapelle bijzonder aandacht besteed aan de viering van de Dag van Europa. Het gemeentebestuur had namelijk voor de vierde, vijfde en zesde klassen een op stelwedstrijd uitgeschp$Y®n met als on derwerp ,De Verenigde Staten van Europa'. Voor de jury was het geen gemakkelijke taak de winnaars aan te wijzen. Woensdagmorgén wedden in de raadzaal door burgemeester H. G. van Suijlekom officieel de prijswinnaars be kendgemaakt. Deze gingen naar: 4e klas 1 Jacqueline Mieras, 2 Ina van Willegen 3 Addie Sandee, 5e klas: 1 Jan Slabbe- koorn, 2 Max Joosse, 2 Mieke Wisse, 3 Hans Schipper, 6e klas: 1 Catrien Hoog- strate, 2 Addie Lepoeter, 3 Ella van Liere, 3 Tanneke Pop. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging, „Oost West Thuis Best" nam met 50 jonge en 60 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Clermont, afstand 257 km. De uitslagen zijn: 1 en 3 W. C. Hunders- marek; 2 Jac. Schrier; 4 P. I. Butler, 5 Van Driel-Heijstek. Oude duiven: 1 Jac. Schrier? 2 P. I. Butler; 3 J. C. Nijsse; 4 W. Anthonisse; 5 B. Ridderhof. De vereniging nam ook deel aan een vlucht vanuit Chateauroux, afstand 545 km. Hiervan zgn df uitslagen: 1 Jac. Schrier; 2 M. Bruijnooge; 3 J. C. Nijsse; 4 J. H. C. Poley; 5 W. Anthonisse. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank werd in juni 2255,13 meer aan genomen dan ingelegd. Met 155 stortin gen werd 25.882,36 bij de spaarbank gedeponë'èrd, terwijl er met 48 opvra gingen 28.137,49 moest wordert-^terug- betaald. Het aantal rekeninghouders steeg met 1. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspoli tie werden in juni de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven. Dit zijn: bruine lederen portemonnqjg met inhoud, kettinkje met aanhangsel; plastic bal, houten pallet, lichtblauw babyschoentje, zwembroekje en.-zwarte herenschoen. Muzikale rondwandeling. Het tamboer- en pijperkorps „Jonge Kracht" te Biezelinge maakte woens dagavond ter gelegenheied van öe ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard een muzikale rondwandeling door-het dorp. Vanzelfsprekend liet de jeujyi zich bij dit muzikaal vertoonniet onbetuigd. Op reis. De hogere en middenklassen van de openbare lagere schop), te Kapelle maak ten woensdag per klndertrein een schoolreis naar Zuid-Limburg. Na aan komst in Valkenburg werd pg£ bus een rondrit gemaakt door het Limburgse heuvellandschap waarbij het Drielan denpunt te Vaals werd bezochte Er had een rit plaats met de stoeltjeslift en er werd te Valkenburg een bezoek ge bracht aan de gemeentegró't. Bijzonder in trek was ook de verpozing in de speeltuin. De eerste en twéede klas gin gen enkele dagen daarvoor efen middagje op stap. Voor hen was het doel Schou wen-Duiveland. Bos en strand was het hoofddoel, maar ook epn bezoek-aan een speeltuin viel in goedft.aarde^» VLIEGENBESTRIJDING -"♦gei Een van de meest voorkomende insek- ten is wel de huisvlieg. De bestrijding hiervan wordt vooral op de boerderij nog veel te weinig toegepast. Iedere veehouder weet uit ervaring, hoe de die ren door dit insekt gekweld worden, daardoor onrustig zijn. Hun prestatie vermogen daalt tot schade van het be drijf. Maar ook uit een oogpunt van volksgezondheid is het 'yan zeer groot belang, dat de bestrijding van vliegen plaats vindt. De stqjJyBptredende resi stentie bij gebruik van gechloreerde koolwaterstoffen en Organische fosfor- verbindingen welke in "dpi meeste op de markt zijnde vliegenbanden en ^trips zijn verwerkt, heeft de wetenschS^ange tijd parten gespeeld. Nu is er 'echter een rode Snip-vliegenband met speciale lok- stof en een geheel nieuwe actieve stof: Dimetilan, welke alle vliegen - ook de resistente - doodt, in de handel gebracht. Dimetilan is n.l. een carbamaat waarte gen vliegen niet resistent zijn. Zodra de vliegen de band raken worden zij gedood Ook zijn er snip - vliegenviltjes, deze moeten iedere dag met water worden bevochtigd, de vliegen komen op de vil tjes af als deze nat zijn en worden ge dood. Zowel de vliegenbandempjals de viltjes hebben geen dampwerkang, de atmosfeer wordt dus niet door-het in- sekticide verontreinigd. Hiermede is wel een radicale oplossing voor de bestrij ding van vliegen gevonden. Deze, nieuwe vinding kan ons helpen in de strijd tegen deze insekten, hetgeen de be- drijfsuitkomsten helpt bevorderen en voor de volksgezondheid van zo groot belang is. Van 30 juni tot 7 juli YERSEKE. Geboren:. Eduard Joseph, zv. Joseph Comelis Zoeteweij en Wilhel- mina Maria Moelker; Joos Pieter, zv. Pieter Slabbekoorn en--Elizabeth Adriana Eggebeen; Adriana Cornelia, dv. Hen drik Leendert Everse en Francina van den Berge. Huwelijksaangifte: Johannes Minnaard 23 j. te Krabbendijke en Wilhelmina Bu- tijn, 22 j.; Adriaan van der Jagt. 22 j. en Frederika Chatharina Zoeteweij, 21 j. Van 30 t/m 6 juli 1966 KRUININGEN. Geboren: MaatjeNeel- tje Anna, dv. Marcus van den Berge eh Jannetje Jille. Ondertrouwd: Johannes Atol, 28 j. en Cornelia Maatje van den Berge, 22 j. Overleden: Elisabertus Verberkenmoes 15 j- tn3

Scheldebode | 1966 | | pagina 2