oo BAAYENS ÏPT1 De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND BATH bruint SNÉL KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Gevonden voorwerpen. Gevonden een slipper (hout) en een bril. Inlichtingen ter gemeentesecretarie Geslaagd. Te Rotterdam slaagde dezer dagen dhr. Sj. van Es voor de opleiding kan toorambtenaar der P.T.T. employé 2e klas, met standplaats Rotterdam. Gymnastiek. De jongens en meisjes van W.I.K. namen aan de Jeugdsportdag te Oost- kapelle deel. Ze kregen een twaalftal opdrachten te verwerken, o.a. springen, evenwichtsbalk, behendigheids- en uit houdingsvermogen, een aardrijkskundige test over Noord-Brabant en Zeeland. Ook kregen zij een ontspanningspro gramma aangeboden met medewerking van een clown, dat zeer in de smaak viel brj de jeugd. Alle kinderen moch ten een herinneringsspeldje in ontvangst nemen. De uitslag van het parcours was: meisjes le prijs met 115.2 punten; jongens le prijs met 109 punten. Bij de aardrgkskundetest behaalde Ad Nieuw- dorp een eerste prijs en Gerrie Kor- stanje een derde prijs. Verzoek. Wil de jeugd van Wemeldinge zo vriendelijk zijn om op het sportveld de door de gymnastiekvereniging opgestel de materialen, zoals het ringstel, met rust te laten?! Deze zijn bestemd voor de zomeravonduitvoering en het zou jammer zijn en bovendien nog geld kos- m, als die beschadigd zouden worden. Mag de gymnastiekvereniging op jullie medewerking rekenen? Beroepen. Ds. A. J. L. Hoogkamer, Geref. pre dikant alhier, heeft het op hem uitge brachte beroep naar Bolnes aangeno men. Ds. Hoogkamer deed op 18 mei 1962 zijn intrede te Wemeldinge. Hij was ook werkzaam onder de varende gemeente. Aankomst Henry Dunant. Vrijdagavond bracht de muziekvereni ging O.K.K. met de drumband een se renade aan de patiënten en het verple gend personeel van het Rode Kruis- schip de Henry Dunant, die een week met Zeeuwse patiënten gevaren had. Het schip lag gemeerd aan de loskade. Voor deze hulde was een grote belangstelling. Aan boord kwamen vele bezoekers. De patiënten mochten diverse traktaties in hntvangst nemen die door diverse ver enigingen werden uitgereikt. Voetbal. Zaterdagavond speelde een elftal sa mengesteld uit bouwvakarbeiders en een elftal samengesteld door café De Scheep vaart alhier een voetbalwedstrijd op het sportveld aan de Bonzijweg. Beide ploe gen waren volkomen aan elkaar ge waagd, hetgeen ook de uitslag weer geeft, n.l. 55. De opbrengst was be stemd voor de muziekvereniging O.K.K. Raadsvergadering. De raad der gemeente Kruiningen heeft zich gekeerd tegen de circulaire van 15 april 1966 betreffende grotere vrijheid op het gebied van contingente- ring, lossere vormen van huurprijs- beheersing en huurbescherming en ge leidelijke intrekking van de woonruimte- wet 1947. Deze regeling is volgens de raad niet van toepassing op de gemeente Kruiningen. Het voornaamste bezwaar is, dat de gemeente Kruiningen voor de voorziening van woonbehoefte voorna melijk aangewezen is op de bouw van woningwetwoningen. Particuliere bouw is gering. Dit vloeit voort uit het ka rakter van de gemeente met een groot aantal ambtenaren en een gering aan tal zelfstandigen. De serieuze woning gegadigden zijn in de gemeente Krui ningen nog talrijk. De provinciale stoom bootdiensten slokken een aantal wonin gen op voor hun personeel, dat niet evenredig is aan het aantal toegekende extra woningen. Duidelijk kwam naar voren dat in vergelijking met andere gemeenten met dezelfde grootte de wo ningsituatie nog urgent is. Deze bezwa ren worden samengevat in een schrijven aan de minister van Volkshuisvesting, hetwelk via G.S, van Zeeland zal wor den verzonden. Bg het begin der ver gadering werd mededeling gedaan dat het besluit van de raad om geen mede werking te verlenen aan een lagere school op Gereformeerde grondslag in arrest is verworpen, hetgeen impliceert dat naast de school met de bijbel een school op Gereformeerde grondslag zal verrijzen. Als lid van het bestuur van de instelling voor maatschappelijke zorg werd gekozen dhr. P. Dijke. Als eerste kandidaat was voorgedragen dhr. J. Hoogstrate, doch deze liet de raad voor de stemming duidelijk blijken dat hij deze funktie niet meer ambieerde. Aan mej. M. E. Dieleman werd op haar ver zoek eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de o.l. school te Hansweert. Mettertijd zal de raad een voorstel tot benoeming bereiken van mej. A. P. van 't Veer uit Goes. Het voorstel om over te gaan tot de stichting van een tweede openbare kleuterschool te Kruiningen had meningsverschil verwekt. Dhr. J. Griep (V.V.D.) informeerde hiernaar. De school aan de Voorhoute is een drin gende noodzaak geworden en nagenoeg alle bezwaren van de ouders hiertegen zijn weggenomen. De kleuterscholen in de gemeente werden als volgt gedoopt: Aan de Burg. Vogelaarstraat „De Berg"; aan de Voorhoute „Voorhoute" en te Hansweert de openbare- en r.-k. kleuter school gelegen aan de Kerklaan „Het kleuterpaviljoen". Eveneens werd aan genomen 16 woningwetwoningen in eigendom over te dragen aan de ver eniging ter verbetering van de Volks huisvesting in de gemeente Kruiningen. Een perceel bouwgrond in het Eindje de Rondte werd verkocht aan dhr. M. J. le Clercq te Kruiningen. In de rondvraag informeerde dhr. Bauer of aan de Rgks- weg weer een bank kan komen te staan voor de bejaarden. Dhr. C. Slabbkoom wees op een misverstand dat is ontstaan t.a.v. een verkiezingscirculaire van de P.v.d.A. ten behoeve van de gemeente raadsverkiezingen, waartegen alle an dere partijen zich hebben gekeerd. Déze had betrekking op de woningwetwo ningen en de klachten welke daarover gegrond of ongegrond worden geuit. Het was geenszins de bedoeling op de stoel van de woningbouwvereniging te gaan zitten. Dhr. Z. J. Jansen informeerde of het mogelijk was de verkeersborden nu alle van de trottoirs te Hansweert te doen verdwijnen en deze aan de gevels aan te brengen. De burgemeester zegde dit toe, terwijl hij er op wees dat een, trap van het bejaardenpension „Maria- oord" te Hansweert de zeedijk op zal worden aangelegd. Dhr. W. J. Pouwer wees op onvoldoende onkruidbestrijding te Hansweert. Tevens werd door hem een pleidooi gehouden voor meer plakborden voor de verkiezingen. Daardoor zou wel licht het unfair plakken van de P.v.d.A. tot een eind gebracht kunnen worden. De voorzitter betreurde het lukraak plakken en nam hiertegen stelling en zou, zo de daders bekend waren, proces verbaal laten opmaken. Dhr. Griep wees er op dat dit alsnog mogelijk was door dit te laten opmaken tegen de Partij van de Arbeid als zodanig. Dhr. E. Suy zag als lid van de woningbouwvereniging gaarne dat er leden kwamen en dat de ze zich te allen tijde kunnen aanmelden. Wellicht dat dan een beter begrip zal ontstaan tussen bestuur en bewoners. Hij wees er op dat men nu eenmaal een financieel plafond kent. Kruiningen heeft zich soepel gedragen en is zelfs op de vingers getikt. Hiermede werd de raad beëindigd. De postduiven. Door de P.V. „Vrijheidsduif" werd weer aan diverse wedvluchten deelge nomen, waarvan de uitslagen luiden: Orleans: 1, 9 en 19 K. Tjarks; 2 J. Waverijn; 3 en 11 M. Eckhardt; 4 Joh. Meijer; 5 en 15 P. Kakebeeke; 6 M. Blok; 7 C. van Koeveringe; 8 en 14 Steenpoorte-Buijze; 10 en 18 W. van Velzen; 12 en 17 J. Schrier; 13 J. Wisse; 16 M. Poleij; 20 J. Krombeen. Beaumetz, oude duiven: 1 en 13 J. Voois; 2, 9 en 17 J. J. Oele; 3 en 21 H. van Koeveringe; 4 en 7 P. Willeboer; 5 Steenpoorte-Buijze; 6 J. Wisse; 8, 18 en 20 H. Dek; 10 J. Waverijn; 11 en 27 J. Krombeen; 12 J. Oele Jzn.; 14 C. van Koeveringe; 15 en 16 G. de Bruine; 19 C. Aerts; 22 J. Stroonsnijder; 23 en 24 W. van Velzen; 25 en 30 H. Poleij; 28 M. Kole; 29 A. Boone; 31 K. Tjarks. Beaumetz, jonge duiven: 1 M. Stroo- snrjder; 2, 3, 17 en 24 J. Wisse; 4, 5, 8, 9, 10, 11 en 15 P. Willeboer; 6 en 16 W. van Velzen; 7 H. Poleij; 12, 13, 19, 21 en 22 J. Oele Jzn.; 14 A. Nneve; 18 en 20 J. Voois; 23 C. Aerts; 25 K. Tjarks. Zangkoor behaalde eerste prijs. Op het zaterdag j.l. te Kapelle gehou den concours van de afdeling Zeeland van de Kon. Bond van Christelijke Zang en Oratoriumverenigingen behaalde de Chr. Gem. zangvereniging „Jubilate Deo" met 234 punten een eerste prijs in de afdeling uitmuntendheid. Gezongen werd Lof zij de Heer van Hugo Distier en Ps. 122 van J. Pz. Sweelinck. De di rigent, dhr. I. Ruissen, die ook het Herv. Kerkkoor van Kloetinge onder zijn lei ding heeft, wist met dit koor de hoogste plaats te bereiken met 250 punten in de ere-af deling. Tonny Stroosnijder in goede vorm. Afgelopen weekend onderstreepte Tonny zijn conditie nogmaals door in Etten een schitterende vijfde plaats te behalen. Hier gingen 100 deelnemers van start. In Zwijndrecht finishte hij als 11e. Cor Swenne reed in Aardenburg ook een goede koers. Hij eindigde daar op de 15e plaats. Huib Lavooy toonde zich iets rapper dan Cor; hij werd 10e. Vergadering N.C.V.B. Onder leiding van de presidente mevr. Koolstra-Steketee hield de N.C.V.B. op 9 juni haar maandelgkse bijeenkomst. Als spreekster voor de avond was aan wezig mej. Augustijn uit Middelburg, met als onderwerp „Van de wieg tot het graf". De laatste vergadering zal gehouden worden voor dit seizoen op 7 juli a.s., met als spreeksetr mevr. De Jonge-de Jonge uit Yèrseke. Geslaagd. Te Middelburg slaagden voor het di ploma Inrichtings-assistente de dames A. C. van Liere en J. P. van Duivendijk. Rode Kruis. De Rode Kruis-afdeling Kruiningen bracht de mooie som van 1357,36 op. Alle geefsters en gevers en ook de col lectanten hartelijk dank. Mulo-examens. Bij de te Goes op 10 en 11 juni j.l. gehouden ulo-examens slaagden voor het Mulodiploma A middenstandsdiplo ma J. Dek en C. ten Haaf, Kruiningen; Mej. B. Minnaard, Rilland; J. v. d. Ber ge en T. v. d. Muil, Hansweert; mej. M. Lagendijk, Waarde; mej. A. Lobbe- zoo, Krabbendijke. Voor Mulodiploma A F. de Jong, Kruiningen en mej. J. Oele, Hansweert. Afgewezen geen. Allen wa ren leerlingen van de openbare ulo school alhier. Scheldegalm tachtig jaar. De kon. erkende harmonie „Schelde galm" zal dit jaar gaan feestvieren. Want op 30 september a.s. bestaat deze vereniging 80 jaar. Dit feit zal niet on opgemerkt voorbij gaan, want op zater dag 3 september zal Scheldegalm de bloemetjes buiten zetten. Het program ma is nog niet in z'n geheel bekend, maar wel staat vast, dat na de receptie welke door het gemeentebestuur aan de jubilerende vereniging wordt aangebo den, er 's middags een wedstrijd zal zijn met als inzet „De Groof's Wisselbeker". Deze beker werd door de beschermheer Drs. de Groof uit Goes bij het 75-jarig bestaan geschonken. Uitnodigingen voor deze wedstrijd zijn verstuurd aan alle harmonie- en fanfaregezelschappen van de „Zeeuwse Bond" (Zuid- en Noord- Beveland en Walcheren). De harmonie „Voorwaarts" uit Vlaardingen (uitko mend in de ere-afdeling) heeft aangebo den ter ere van dit feest 's avonds een concert te verzorgen. Tot besluit van deze dag ligt het in de bedoeling van de organiserende vereniging een van de beste korpsen van Nederland naar Hans weert te laten komen, voor het geven van een groots opgezette taptoe, iets dat we in onze streek jammer genoeg zelden te zien krijgen. Voor de muziek liefhebbers uit deze omgeving belooft deze dag iets buitengewoons te worden. Visconcours. Een lofwaardig initiatief en zeer waarschijnlijk voor het eerst in Zeeland heeft de hengelsportvereniging „De Pilk" genomen, door een concours te or ganiseren voor de jeugd. Deze jeugd wedstrijd zal gèhouden worden op za terdag 9 juli a.s. in het kanaal door Zuid-Beveland. £>e deelname staat open voor alle jongeren tot 16 jaar (dus ook voor niet-leden). De eerste prijs is een werpmolen (zeemolen), terwijl de twee de prijs uit een werphengel bestaat. Voorheen moesten de jeugdleden van „De Pilk" bij wedstrijden „concurreren" met de ouderen. Bij deze wedstrijd heb ben de jonge deelnemers dus gelijke kansen. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van burgemeester J. C. W. Jobse donderdag 9 juni in vergade ring bijeen. Afwezig was mevr. N. G. Kamps-Visser. De voorzitter opende de vergadering met gebed. Zonder discus sie werd besloten tot aankoop gedeelte Valckenisseweg en overneming van be heer en onderhoud van dit weggedeelte overeenkomstig het voorstel van B. en W. Eveneens werd besloten tot aankoop woning Adriaan Butijnweg 36, overeen komstig het voorstel van B .en W. Bij het punt benoeming ambtenaar van de burgerlijke stand zei dhr. Walraven de noodzaak van deze benoeming niet in te zien. Het argument, dat de taak van de overige ambtenaren hierdoor zou wor den verlicht, zegt spreker weinig. De voorzitter zegt, dat de wens om als ambtenaar van de burgerlijke stand op te treden, spontaan bij mevr. Kamps is opgekomen. Het is spreker bekend, dat er veel vrouwen zijn, die dit ambt ver vullen. Bij de hierna gehouden schrif telijke stemming worden vier stemmen op mevr. Kamps uitgebracht. Eén stem briefje is blanco en één briefje vermeldt de aantekening-s,tegen". Mevr. Kamps is hiermede benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand der gemeente Ril- land-Bath. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten tot bevor dering van twee werklieden, evenals tot wijziging algemeen ambtenarenregle-, ment, arbeidsovereenkomstenverorde ning, wachtgeldregeling, uitkeringsver ordening, verplaatsingskostenverorde ning en spaarverordening. Betreffende verhuur grond aan de Stationsstraat vroeg dhr. Walraven of de toewijzing van twee woningwetwoningen thans is vervallen. De voorzitter beantwoordde deze vraag bevestigend. Het is, volgens spreker, thans zo, dat woningwetwonin gen slechts in groter verband kunnen worden gebouwd. Overigens is de capa citeit van één der woningen benut voor de particuliere sector. Zonder hoofde lijke stemming werd vervolgens hiertoe besloten. Vastgesteld werd de vergoe ding bijzonder lager onderwijs, als be doeld in art. 103, lid 2, der lager-onder- wijswet 1920. De voorzitter deelde mede, dat in de vorige vergadering is besloten tot onderhandsè aanbesteding van de bouw van een bejaardencentrum, met dien verstande dat de inschrijving slechts zou worden opengesteld voor de aan nemerscombinatie L. de Jong en A. H. Peters te Vlissingen. Deze aannemers hadden, behalve de bouw van een be jaardencentrum in Amemuiden ook nog de bouw van zo'n centrum in Vlissin gen op het programma staan. De ver wachting was echter, dat deze laatste bouw eerst na verloop van een paar jaar ter hand genomen zou kunnen worden en dat Arnemuiden en Rilland-Bath eerst gerealiseerd konden worden. On verwachts echter is de rijksgoedkeuring afgekomen voor de bouw te Vlissingen, zodat het niet denkbeeldig moet worden geacht, dat, zo d$ opdracht aan De Jong en Peters zou worden gegeven, vertra ging zal optreden. De architect en de Hoofdingenieur-Directeur van de Volks huisvesting en Bouwnijverheid hebben daarom geadviseerd om ook het aan nemersbedrijf Schrijver te Goes te laten inschrijven. Door het afkappen van de ratio-bouwstroom zal Schrijver graag van deze gelegenheid gebruik maken en is een scherpe inschrijving te verwach ten. Hierbij komt, dat Schrijver verschil lende grote objecten heeft gebouwd en gunstig bekend staat. Het college van B. en W., aldus spreker, stelt voor om eerdergenoemd raadsbesluit te wijzigen in deze zin, dat de inschrijving tevens wordt opengesteld voor de N.V. Bouw Maatschappij ScÊrijver-Zonen te Goes. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. Vcrkeersexamen. Vorige week zijn bij het verkeersexa- men de leerlingen van de o.l. school al len geslaagd. Serenade. Vrijdagavond bracht de muziekvereni ging uit Kapelle een serenade aan het bruidspaar Van Overloop-Midavaine. Judo-examens. In het dorpshuis „Luctor et Emergo" alhier slaagden voor de groene band judo dhrn. T. Akkerman, Joh. Hille- brand, G. Koeman, M. van Damme, A. Lobbezoo, A. de Man, A. Raaijmakers, H. Th. Wiskerke en J. Zugdwegt. De postduiven vlogen weer. Door de P.V. „De Luchtpost" alhier werd aan diverse wedvluchten deelgeno men mqt de volgende uitslagen. Neufvilles, aTstand 98 km: 1, 5, 6, 8, 12 en 20 J. Moerland; 2 H. Roeland; 3 M. Harthoom; 4, 9, 10, 13, 18 en 19 C. Coremans; 7, 16 en 17 S. J. Prevo; 11 J. B. Polderman; 14 en 21 G. van de Griek; 15 J. Weststrate. Noyon, afstand 221 km: 1, 5 en 21 J. B. Polderman; 2, 6, 7, 12, 13 en 17 J. Moerland; 3, 11, 15 en 18 S. J. Prevo; 4, 10 en 22 H. Roeland; 8 en 9 M. Hart hoom; 14 en 16 C. de Meester; 19 G. <v. d. Griek; 20 C. Coremans. Creil, afstand 268 km: 1, 4 en 8 H. Roeland; 2 en 13 C. de Meester; 3, 5 en 10 M. Harthoorn; 6, 9, 15 en 18 C. Co remans; 7, 14 en 17 J. B. Polderman; 11 en 16 J. Weststrate; 12 G. v. d. -Griek. St. Denis, afstand 305 km: 1 J. B. Polderman; 2, 4, 11, 15, 16 en 18 J. Moerland; 3 en 6 C. Coremans; 5, 7 en 13 H. Roeland; 8, 9, 10, 12 en 17 J. Weststrate; 14 M. Harthoorn. BESCHERM I Reis bejaarden. De bejaarden van deze gemeente maakten vorige week hun jaarlijkse uitstapje. De reis ging via Colijnsplaat over de Oosterscheldebrug naar Schou- wen-Duiveland. Via Haamstede en Re- nesse reed men naar Scharendijke en zag daar de Deltawerken. Daarna ging de reis langs Brouwershaven, Dreischor, Zonnemaire, Bruinisse, Nieuwerkerk en Zierikzee weer huiswaarts Mede dank zij het mooie weer werd dit een zeer geslaagde tocht. Eerste paal. De eerste paal voor de nieuwe helft van het bejaardentehuis ging maandag de grond in! Hij zal gevolgd worden door nog 65 andere Schoolreisje. Nadat de hogere klassen van de Her vormde School naar „De Kloof" in Ber gen op Zoom geweest waren, trokken nu ook de lagere klassen op reis. Hier ging de reis naar Rotterdam, waar des morgens de Euromast bezichtigd werd en een rondvaart werd gemaakt door de havens. In de middag werd de dier gaarde „Blijdorp" bezocht. Beroep aangenomen. Ds. J. van Leeuwen heeft het beroep van de Ned. Herv. Kerk te Roekan je aangenomen. Geslaagd. Voor het examen H.B.S.-B. te Goes slaagde dhr. D. J. van der Pijl. Voor het examen kleuterleidster aan de oplei dingsschool voor het christelijk kleuter onderwijs te Middelburg slaagde mej. M. Don alhier. Proficiat! Wedvluchten. „De Scheldeduif" hield een wedvlucht vanuit Orleans (422 km). De uitslag hiervan was: 1, 12, 13 M. Blaauwka- mer; 2, 14 J. Allewijn; 3, 9 L. Paauwe; 4, 6, 18, 19 C. J. Clement; 5 W. Krijn- sen; 7 M. Bolier; 8, 11 C. A. Elenbaas; 10 P. v. d. Oorpel; 15 M. Moerland; 16 L. van Langevelde; 17 H. A. Sentse. De vlucht van Beaumetz (168 km) had voor de oude duiven de volgende uitslag: 1, 12 W. Krijnsen; 2, 11 C. J. Clement; 3, 4 M. Blaauwkamer; 5, 8 H. Blok; 6, 10 Jac. Minnaard; 7 D. van Luyk; 9 M. Minnaard. Voor de jonge duiven luidde de uitslag: 1, 4, 31 C. J. Clement; 2, 5, 17, 18, 30 H. Blok; 3, 26, 28 Jac. Minnaard; 6, 10 C. Almekinders; 7, 8, 12, 20, 24, 29 W. Krijnsen; 9 J. Allewijn; 11, 23 Jac. Traas; 13, 14, 15, 16, 19 ,21, 22 L. Paauwe; 25 M. Min naard; 27 M. Augustijn. Door de P.V. „De Luchtbode" werd een wedvlucht gehouden van 305 km uit St. Denis met de volgende uitslag: 1, 8, 9, 12, 13 C. A. van Oosten; 2 C. P. van Oosten; 3, 4, 7 J. J. de Jonge; 5, 14 K. M. Staal; 6 C. Harthoom; 10 J. Moer land; 11, 17, 26, 28 A. J. Kruysse; 15, 27 D. A. van de Vrede; 16 M. Sinke; 18 Gebr. Oosterlee; 19, 29 F. van de Berge; 20, 21, 22, 23, 24, 25, 30, 31 A. A. Visser. Voetbal. Het eerste elftal wist een overwinning te behalen in de wedstrijd tegen Chris- landia met 32. Het tweede elftal speel de tegen Chrislandia gelijk met 55. Intrede Ds. Hage. De Geref. Gemeente te Krabbendijke heeft weer een predikant. Na het ver trek van Ds. W. Suyker, die vorig jaar december naar Lisse vertrok, na hier ongeveer 3 jaar gestaan te hebben, is afgelopen dinsdag Ds. W. Hage uit Klaaswaal als predikant geïnstalleerd. In de middag werd een speciale kerk dienst gehouden, waarin de nieuwe pre dikant door Ds. van der Poel uit Yer- seke werd bevestigd, 's Avonds werd er weer een kerkdienst gehouden, waarin hem een welkom toegeroepen werd $oor de burgemeester, namens de ge meente, Ds. Honkoop van Goes, namens de classis Goes, Ds. Suyker als oud predikant en dhr. A. J. Busch namens de Kerkeraad. Dhr. Versluys sprak na mens de Kerkeraad van Klaaswaal. Tot slot dankte Ds. Hage de sprekers en zei te hopen, dat de samenwerking in de toekomst goed zal zgn. Ds. Hage is ge boren op 8 januari 1912 en werd in 1952 kandidaat. Hij werd in hetzelfde jaar predikant te Aalst-Brakel en in 1954 in Nunspeet. In 1958 werd hij predikant in Middelburg en in 1962 te Klaaswaal. Met de komst van Ds. Hage naar de 1600 zielen tellende gemeente alhier is het aantal predikanten van de Geref. Gemeenten in Zeeland uitgebreid tot 7. Buurt op reis. Een aantal inwoners uit de omgeving HavenstraatWeelweg maakten vorige week per touringcar een trip via de Oosterscheldebrug en Haringvlietbrug via Rotterdam naar Amsterdam, met een bezoek aan Volendam en, Marken, om via Utrecht de terugreis,;'^ aan vaarden. Na een wel warme maar ook zeer prettige reis, keerde men vpldaan huiswaarts. Aanrijding. Op de kruising Rijksweg öSr^-Vierwe- gen kwamen woensdagmorgen om 9.45 uur twee personenauto's met elkaar in botsing. Uit Dijkwel kwam F. P. H. uit Kapelle aangereden. Zonder op het ver keer op de Rijksweg te letfcèn, stak hij in de richting 's-Gravenpoldéf de Rijks weg over. Dit had tot gevolg, dat hij in botsing kwam met de uit de richting Goes naderende auto, bestuurd door W. L. uit Tilburg. Hoewel L. door krachtig te remmen een botsing trachtte te voor komen, kon hij dat niet -verhinderen. Tegen het links van de \yeg staande schrikhek kwam de auto tot stilstand. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Beide auto's werden flink beschadigd. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging Oost West, Thuis Best nam weer aan ver schillende wedvluchten deel. Bij de vlucht vanuit Moulins, afstand 551 km, werd C. Langenberg winnaar. Als twee de eindigde Jac. Schrier. Voor Anger- ville werden 53 duiven in concours ge bracht. Hiervan was de uitslag: 1 W. C. Hundersmarck; 2 en 10 J. C. Nrjsse; 3 W. Anthonisse; 4 en 9 B. Ridderhof; 5 P. I. Butler; 6 Van Driel-Heijstek; 7 Jac. Schrier; 8 C. Lahgenberg. Verder nam de vereniging met 92 jonge en 25 oude duiven deel aan eeq, vlucht vanuit Moescroen, afstand 97 Kin. Bij dé jonge duiven gingen de prijzen naar: 1 Van Driel-Heijstek; 2 P. M. Kuyper; 3 C. Boei; 4 Jac. Schrier; 5 A. Hiinders- marek; 6 en 7 P. I. Butler; 8|en 10 M. P. van Oeffelen; 9 A. Hundersjnarck. Reisje. Als afsluiting van het tóizoen hield de afdeling Kapelle-BiezeliUge van de Bond van Plattelandsvrouwen een reisje naar België. Via de Braajcm^n ging het naar Sluis, waar koffie wefd gedron ken. Na langs de badplaatsen aan de Belgische kust te hebben geiteden, werd een bezoek gebracht aan Brugge, om vervolgens via Vlissingen naar huis te rug te rijden. Nieuwe dirigent." Het meisjeskoor te Kapelle-Bfezelin- ge heeft een nieuwe dirigent. Tot nog toe gaf dhr. A. Damüiing hieraèn lei ding, m§ar door vertrek naar elders moest hij zijn funktiif overdragen aan dhr. Gommert de Kok uit Goes, zodat de repetities die op maandagavond van 7 tot 8 uur in de cqnsistorie der Ned. Herv. kerk plaatsvinden, normaal door gang kunnen vinden? j Zangconcours. Het is de zangvereniging „Sursum Corda" uit Oostkapelle zaterdag niet gelukt opnieuw de hoogste eer te be halen op het zangconcours dat de ring Zeeland van de Kon. Bond van €hirste- lijke Zang- en Oratoriumverenigingen in één van de veilinghallen had georgani seerd. Het Oostkapelse koor werd met 9 punten verschil overklast door het eveneens in de ere-afdeling uitkomend Ned. Herv. Kerkkoor uit Kloetinge. Dit koor wist van de maximaal te behalen 280 punten er 250 in de wacht te sle pen met het verplichte nummer „Beati Mortui" van Alphons Vranken en het vrije nummer „O magnum mysterium" van Francis Poulenc. De zomerse hitte scheen de zeshonderd zangéfs op dit jaarlijkse wedstrijdfestijn niet uit het lood te hebben geslagen, want wat er door de 16 koren ten gehore werd ge bracht, was overwegend van goed ge halte. Wat irriterend en storend, zowel voor zangers als publiek, werkte de on weersbui die omstreeks half negen los barstte. Er moest zelfs een korte pauze ingelegd worden omdat? Jiet uif l?et oog punt van klankzuiverheid niet doenlijk was het programma af werken,. Nog enkele verenigingen moesten toen het podium beklimmen. Al direkt na de aan vang des middags, toen ringvoorzitter P. v. d. Wiele uit Goes het.concours had geopend, moest het programma worden gewijzigd omdat diverse koren hadden bericht niet op tijd te kunnen zijn. Van de 9 verenigingen betraden er voor de pauze dan ook slechts het plankier. Dit had tot gevolg, dat het avondpro gramma niet volgens plan kon worden afgewerkt. Het concours werd voor een groot deel ook bijgewoond door de lan delijke bondsvoorzitter H. Brune uit Den Haag. De juryleden P.Jè. Brakman uit Axel en H. de Wolff uit Rotterdam wa ren over de prestaties zeer tevreden. Vooral in de lagere afdelingen werd goed gezongen, hetwelk bewijst daf sTechts één derde en vier tweede prijzen moes ten worden toegekend. D.e uitslagen zijn: Derde afdeling: „Crescendo", Poort vliet, 207 pnt., 2e pr.; Gem. Chr. zang vereniging Rilland-Bath, 229 pnt., lepr. Tweede afdeling: „Soli Deo Gloria", Borssele, 191 pnt., 3e pr.; Jeugdkoor „Zuiderstemmen", Souburg, 226 pnt., le pr. Eerste afdeling: „Jubilate Deo", Goes, 220 pnt., 2e pr.; „Ons Lied", Ritthem, 233 pnt., le pr. Afdeling uitmuntendheid: „V.Z.O.S.", St.-Annaland, 226 pnt., le pr.; „Soli Deo Gloria", Oostburg, 228 pnt., le pr.; „Ju bilate Deo", Kruiningen, 234 pnt., le pr. Ere-afdeling: Nieuwlands Dameskoor, Nieuw- en Sint-Joosland, 196 pnt., 2e pr.; „Soli Deo Gloria", Oost- en West- Souburg, 215 pnt., 2e pr.; „Soli, Deo Gloria", Kamperland, 226 pnt., le pr.; „Hosanna", Vlissingen, 230, pnt., le pr.; „Eén in geest en streven", Serooskerke (W.), 232 pnt., le pr.; „Sursum Cor da", Oostkapelle, 241 pnt., le pr.; Ned. Herv. Kerkkoor, Kloetinge, 250 pnt.,

Scheldebode | 1966 | | pagina 4