3 Sta"» I, GRAMMOFOONPLATEN fa. HOVESTADT DE JONGE PEUGEOT Vol Automatisch A. Duinkerke INGEZONDEN STUKKEN flurgecli/fee ut iwlikbein ÜlidgÉ QUAAK Roulette BH's Camp corsetten QUAAK V rij etij dskleding, badkleding, pantalons, leuke truitjes, rokken, shorts QUAAK ruim 3 gemet boomgaard D. J. PADMOS 1399,50 Nieuwste weekenders Lichtgewicht pantalons Spijkerbroeken Korte broeken Zwembroeken Kruiningen -Rilland U vindt wat U zoekt Grote sortering Tuinstoelen Ligstoelen Tuinparasols Tuintafels Veldbedden Luchtbedden Slaapzakken Windschermen Pannensets Rugzakken Koeltassen Camping Gaz FA. 1. Z0ETEWEIJ Telefoon 390 - Yerseke Kruiningen Rilland Deze week bieden wij U naast onze bekende kwaliteit rund- en varkensvlees ook extra kwaliteit gemest kalfsvlees In vleeswaren en worstsoorten ruim gesorteerd rund- en varkensslagerij A. DE WAARD Zn. Telefoon 297 - Yerseke Pinksteren Vrije dagen Zomerweer in alle moderne soorten voor dames, tieners, kleuters Eens kijken bij Kruiningen Rilland Yerseke TE KOOP gunstig gelegen en eventueel ook voor andere doeleinden geschikt Te bevragen Yerseke Telefoon 450 Aanrijding. Op de kruising Rijksweg 58Vier- wegen onder Kapelle kwamen op He melvaartsdag 's avonds om kwart over negen twee personenauto's met elkaar in botsing. Dhr. H. C. v. D. uit Goes had er te laat erg' in, dat zijn voorgan ger, dhr. W. de E. uit Klundert, moest stoppen voor een voorgesorteerd staan de auto die recht de Vierwegen in wilde draaien. Er deden zich bij de botsing geen persoonlijke ongeluken voor. Bei de voertuigen werden flink beschadigd. Collecte. De Emmabloemcolleete te Kapelle- Biezelinge heeft dit jaar het fraaie re sultaat opgeleverd van 915, Rode Kruisafdeling weer tweede. De afdeling Kapelle-Biezelinge en Schore van het Nederlandse Rode Kruis heeft er weer een campagnebord bij- gekregen. Het prestatiewandbord werd woensdagavond door kringsecretaris A. D. Constandse uit Middelburg namens hoofd- en kringbestuur aan presidente mevr. T. Spruit-Adriaanse overhandigd voor het feit, dat de afdeling het afge lopen jaar bij de inzamelingscampagne als tweede in Zeeland eindigde. Een re sultaat, dat deze afdeling voor de vijf de maal in successie heeft behaald. Met een inzameling van 2634,kwam de afdeling op 235,2 van het streefbe drag. Kringsecretaris Constandse had ter vergelijking wat cijfers meegebracht. In 1960 werd door de afdeling 1954, ingezameld. In de daarop volgende ja ren ging het met de inzameling steeds crescendo. In 1962 bedroeg het streef bedrag 201,4 een jaar later was dat 225,7 9r. In 1964 daalde het percentage tot 206,5 om het afgelopen jaar weer te stijgen tot de recordhoogte van 235,2 Het ledental ging bij de afdeling eveneens flink omhoog. In 1960 stonden er rond 450 leden te boek. Met een le- denwerfaktie steeg het ledental vorig jaar tot 652. Blijkens het jaarverslag van secretaris G. H. Ossel traden er het afgelopen jaar 214 leden toe. Bij de lec- tuurinzameling steeg de afdeling op de landelijke ranglijst van de honderdste naar de vijfenzeventigste plaats. Blij kens het overzicht van penningmeester G. Ruissen sloot het jaar met een klein batig saldo. In de vakature wegens ver trek van mevr. M. Mooij-van Zeben werd mevr. J. C. Karelse-de Graag uit Schore tot bestuurslid gekozen. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank werd in april 4720,23 meer op gevraagd dan ingelegd. Er werden 104 stortingen gedaan tot een totaalbedrag van 17.006,20. Met 44 opvragingen werd 21.726,43 terugbetaald. In het aantal rekeninghouders had geen muta tie plaats. Raadsvergadering. De raad van Kapelle staat in grote meerderheid achter de plannen van mi nister Bogaerds om te komen tot een grotere vrijheid bij de woningbouw en de huurprijsbeheersing. Dat bleek tijdens de maandagavond gehouden raadsver gadering toen het voorstel van B. en W. om met de nieuwe opzet accoord te gaan in behandeling kwam. Meerdere raads leden zeiden blij te zijn met de grotere vrijheid die er gaat komen, al waren sommigen bang dat er in de overgangs periode wel eens moeilijkheden kunnen komen. Als datum voor de verruiming van de bouwmogelijkheden aanvaarde de raad 1 juli 1966; 1 april 1967 werd aanvaard als datum voor de lossere vorm van huurprijs en huurbescherming en 1 oktober 1967, mede afhankelijk van de plaatselijke situatie voor het buiten werking stellen van de woon- ruimtewet 1947. De raad nam voorts een aantal besluiten ten aanzien van de subsidering van de restauratie van de Hervormde Kerk. Dat gebeurde met algemene stemmen. De voorzitter zette uiteen dat de totale restauratie volgens de huidige begrotingen een bedrag gaat kosten van 1.042.900. Hiervan is een bedrag van 160.000,niet subsidiabel. De eerste fase gaat om een bedrag van 600.000,en de tweede fase om 282.000,Over deze beide bedragen zal de gemeente Kapelle een subsidie verlenen van 10 Verder werd de verfijningsregeling voor monumenten restauraties hierop van toepassing ver klaard door de raad. De voorzitter wees er op dat er na de thans toegezegde subsidies van Rijk, Provincie en Ge meente voor de kerkvoogdij der Herv. gemeente nog een bedrag over blijft van 200.000,Alle raadsleden waren het er over eens dat het werk aan de kerk door moet gaan en spraken er hun vol doening over uit dat er zulk een mooi, monumentaal gebouw ontstaat. De ge meenterekening voor 1964 werd aange boden. In de commissie tot nazien van deze rekening werden benoemd de heren Chr. Rijn, A. de Schipper en Joh. Slab- bekoom. De woning de Klinker 17, lig gende in het saneringsplan te Biezelinge eigendom van mej. M. Baas, werd aan gekocht voor een bedrag van 9880. Burgemeester Van Suylekom deelde me de dat een bedrag van 320.000,uit de rijksmiddelen is toegewezen voor uit voering van de eerste fase van dit sa neringsplan. De raad ging voorts ak koord met het garanderen van een geld lening van 320.000,tegen een rente van 6% koers 99 met een looptyd van 30 jaar ten behoeve van de bouw van de tweede serie van 12 bejaarden woningen bij het bejaardencentrum Po mona. Voorzitter J. Balkenende van de Burgerlijke instelling voor Maatschap pelijke Zorg deelde mede dat de eerste 12 bejaardenwoningen waarschijnlijk voor de bouwvakvakantie opgeleverd zullen worden. (Buiten verantwoording der Redactie) AKTIE VAN DE MUZIEKVERENIGING O.K.K. Geachte Burgerij, Gaarne zou ondergetekende enkele in drukken willen weergeven van onze 2 avonden aktie met de muziekvereniging voor het aanschaffen van een 15-tal nieuwe muziekinstrumenten. Vijfentwintig leerlingen hebben één jaar muziekles genoten en mogen nu een instrument gaan bespelen. Maar dit kost veel geld, vandaar deze aktie door het dorp voor het plaatsen van 400 renteloze aandelen van 10, Ik ben echt blij, dat we nog zo'n groot aantal jeugdige dorpelingen hebben die in hun vrije tijd nog wat aan muziek willen doen. Er wordt wel eens te veel over de jeugd van tegenwoordig ge klaagd. Oudere mensen: Leert de jeugd wat te begrijpen en helpt ze als het no dig is! Nu hadden we een mooie kans met deze aandelenaktie, die dan ook op voortreffelijke wijze is gelukt. Je komt natuurlijk bij verschillende mensen aan de deur. Zwartkijkers en klagers, maar de portemonnaie blijft dicht. Maar er zijn ook weduvyen die de kunst beter kennen van het geven. Moge het dub bele je weergegeven worden. Beste mensen, was muziek en zang er niet, 't leven had geen waarde. We mo gen gerust een deuntje fluiten of een liedje neuriën. Dat houdt de moed er wat in! Ik kom uit een familie waar ze veel van muziek en zang houden, daarom niet getreurd, maar kop op! Thans ga ik besluiten met de wens voor de jongelui: Blaas straks maar lustig mee in een pittige mars of een mooie ouverture, en toon de burgers van Wemeldinge dat we niet voor niets een aktie hebben gevoerd. Tenslotte rest me nog een woord aan 't bestuur van O.K.K. Van harte pro ficiat met de geslaagde aktie! C. MEIJAARD Van 20—26 mei 1966 YERSEKE. Huw.aangifte: Johannis Leendert van Sabben, 22 j. te Middel burg en Johanna Lena Philipse, 20 j. Gehuwd: Frans Pieter Sanderse, 22 j. en Jannetje Cornelia Paauwe, 19 j. Van 19—25 mei 1966 WEMELDINGE. Geboren: Pietemella Bartheliena, dv. Adriaan Gijssel en Bar- theliena Hoogesteger. Huwelijksaangiften: Cornelis Esdra van de Plasse, 22 j. te Yerseke en Ca- tharina Neeltje Maria Verdonk, 19 j. Gehuwd: Johan Schut, 23 j. te Rot terdam en Paulina Faasse, 19 j.; Fran- ciscus Griffioen, 27 j. te 's-Gravenhage en Sara Elizabeth Buijze, 25 j. Overleden: Gerrit Izaak Moerdijk, 72 j., echtgen. van Cornelia Goedegebuure. Van 19—25 mei 1966 KRUININGEN. Geboren: Suzanna Jo hanna Catharina, dv. Jan Beens en Ari- na Slagboom. Y erseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Boorj. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 u.: Ds. Chr. v. d. Poel. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 5 uur: Ds. D. de Jonge. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur Leidster: Kapiteine A. C. van Engelen. W emeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. N.m. bed. H. Doop. Vrjje Evang. Gemeente 9 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. V.m. bev. nieuwe lidmaten Geref. Kerk 10.30 en 5 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Kand. de Jong, Utrecht. 2.30 uur: Ds. A. Sieders, Biezelinge. Geref. Kerk 10 en 2 uur: Ds. J. Groenenberg,, 's Gra- venhage. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. Dinsdagavond 31 mei 7.30 uur: Ds. Van Beek. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. Blok. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. T. H. Penninga. Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 2.30 uur: Ds. S. J. M. Hulsbergen, Ka pelle. Geref. Kerk 9.30 uur: Ds. B. Fidder. 5 uur: Kand. van de Zande, Putten. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. van Woerden, Middelburg 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen, Krab bendijke. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. G. Blok, Rilland. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. J. van Woerden, Middel burg. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. GROTE SORTERING KLASSIEK GEESTELIJK POPULAIR KRUININGEN - TELEFOON (01130) 365 j Beleefd, -verzoek. Stemt no. 1 van XXXXXXJOC^ 15 regels 1,25, elke volgende regel 25 cent, 11 voor 12,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-prys berekend Inzenden: Uiterlijk tot. woensdagmiddag 12 uur Van Robby ontvingen wij weer nieuwe jongenspakjes, shorts, tuinbroeken enz. in leuke, vlotte modellen. Ster ke stoffen die tegen een stootje kunnen, vervaardigd van katoen, draion of ter- lenka, dus gemakkelijk was- baar. En de prijs zal u ze ker meevallen! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Gratis Zilverzegels! Te koop in goede staat ver kerend bankstel. Koopje Adres te bevr. Bureau De Scheldebode, Kruiningen. Philips lichtgewicht snelj- strijkijzer. Dank zij open handgreep strijkt u man- chettten en nauwe openin gen met razend gemak. Slechts 32,50. - Installa tiebedrijf Everse, Noord zandstraat 34, Yerseke. Hard-, zacht- en tegelboard, multiplex en meubelplaat, voor alle hobbymaterialen J. v. d. Boomgaard, Oude Boogaert 23, Yerseke. Te koop: Mooie jonge konij nen. Spruitstr. 18, Yerseke. Eenorme keuze in overhem den vindt u alleen bij de zaak met de grootste sor tering. Ook in polo-pulls zijn wij ruim gesorteerd in As- tralon en wolkwaliteit. Bad stofpulls met elasti boord in zeer leuke frisse tinten 16,90. Banilon pulls met kol 19,90. - Van IJssel- dijk-Snoep. Zaterdag 2 krop sla 29 ct. Grote komkommer 40 ct. Spinazie 70 ct. per kilo. Jo nathans 58 ct. per kilo. Ra barber 49 ct. per kilo. Ba nanen 1,10 per kilo. Si naasappels 6 en 7 voor 1,Nieuwe aardappels, aardbeien en bloemkool. Bij ,,De Spar", Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Echte choc. 52 ct. Bonbons (de Heer) van 65 voor 52 ct. Pindarotsjes 42 ct. IJs- cups 45 ct. Rumbonen 38 ct. Sinasstaafjes 42 ct. Wit te flikken 35 ct. p. 100 g. 1 zak 200 g Eng. drop 65 ct. 1 zak 200 g caramels 59 ct. 1 zak hoestmelange 54 ct. 1 zak 200 g roomboter caramels (de Heer) 65 ct. 3 reep Mars 69 ct. 1 zak kokosringen 89 ct. 1 zware Gron. koek 93 ct. 1 zak 250 g drop 59 ct. In hengelsportartikelen een ruime sortering. - J. Tram per, Yerseke. Plaids in wol en draion, zeer geschikt voor op de bank of in de auto. In mooie kleuren en vele kwaliteiten en prijzen voorradig. Een plaid kan dikwijls een de ken vervangen, dus vooral in de vakantie en op reis onmisbaar! Wij hebben ook extra grote maten voor di vanbedden. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Gratis Zilverzegels Voor complete meubilering en stoffering uw adres: Van Nimwegen-Heijboer, Wemel dinge., telef. (01192) 336, Dorpsstraat 53, West-Ka- naalweg 51. Te koop i.p.s.z. uitneem- bare kinderwagen. Oude Torenstraat 15, Yerseke, Telefoon 340. Te koop: Kinderwagen blauw- wit. Burenpolderweg 7, Yerseke. Nieuwe kleuren in beha's en gaines met bijpassende slip jes, de z.g. Nude kleur. Ook voor de grotere maten. Van IJsseldijk-Snoep. Philips lichtgewicht snel- strijkijzer. Bij elke stof een voortreffelijk strijkresul taat. Groot sta-vlak en mo derne vormgeving. Slechts 29,95. - Installatiebedrijf Everse, Noordzandstraat 34, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Magere ham 58 ct. Corned- beef 58 ct. Cass.rib 85 ct. Mals rookvlees 66 ct. Le verkaas 49 ct. Palingworst 49 ct. Boterhamworst 28 ct. Snijworst 45 ct. Ontbijtspek 49 ct. p. 100 g. Volvette kaas 500 g 1,90. Edam mers 3,15. Lunchkaasjes 1,85 1 pot knakworst 95 ct. 1 pakje margarine 36 ct. 1 emmer fritessaus 2,55. 1 vacuum rookworst 99 ct. 1 literblik nasi 1,39. Babytruitjes, Teddyluiers, Onderleggers, Molton- en wollen dekentjes, Commode badstof- en plastic dekjes, Schootkussens, trappelzak ken. Draion truitjes, wit molton per meter. Celstof- luiers Befa 1,75 per pak. A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Neem met de feestdagen een fijne braadkuiken vanaf 3,bij ,,De Spar", Yer seke. Te koop gevraagd: Meubi lair, oude klokken, ouder-, wetse meubelen, zolder- en kelderopruiming. Hoge prij zen. - Gabriëlse, Vilssingse- singel 34, Middelburg, tel. (01180) 3513. Koelkastdozen vanaf 0,85 in diverse maten. Van Oeve ren, Yerseke. Ook in meisjesjurkjes van Ramo en Hygia weer beel dige nieuwe modelletjes ontvangen. De keuze is bij ons enorm groot, u staat er versteld van. Kom daarom met uw dochtertje eens kij ken en passen. U weet het: steeds het nieuwste en al tijd iets aparts! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Wie ruilt grote trapauto voor kinderdriewielertje - Adres: Bernhardstraat 25, Yerseke. IJslollievormpjes 0,95 per stuk. Van Oeveren, Yerseke Jasperse altijd voordeliger! 1 fles appelsap 59 ct. 1 fles fijne slasaus 75 ct. 1 pot abrikozen- of kersenjam le soort 88 ct. 4 fles bier 1,-. 2 fles sinas vruchtenlimona de 89 ct. 1 pak koffie K G van 1,98 voor 1,73. 1 pot oploskoffie 1,58. 8 zware repen 98 ct. 3 blik leverpastei 99 ct. 3 rol men- tho's 69 ct. 3 rol fruittel- la's 49 ct. 1 blik soepbal- len 49 ct. 1 kg rijst (droog) 99 ct. Op verlichtingsgebied heb ben wij steeds het nieuwste. Komt u rustig eens binnen lopen. - Fa. Hovestadt De Jonge. Jasperse altijd voordeliger! 1 grote zak zoute pinda's 95 ct. 1 fles slaolie 1,29. 3 fles gazeuse 98 ct. 1 fles prima Sherry van 4,25 nu 3,75. 1 literblik doperw ten 75 ct. 1 literblik sperci- bonen 88 ct. 1 blik ananas 89 ct. 1 pot wortels (fijn) 79 ct. 1 pot uitjes 69 ct. 1 pot augurken 89 ct. 1 fles limonadesiroop 95 ct. 1 zak 200 g tutti-frutti 69 ct. 1 zak 200 g pruimen 64 ct. Voor knopen steeds het nieuwste voorradig, óók in koperen en nikkelen pic-pac knopen, kostuum-, jas- en mantelknopen. Alle soorten ritssluitingeu. Valencieène kant, feston, gebord. opleg band voor lakens en slopen in verschillende kleuren. Zwart fluweel bais- en boor- band. Naai- en borduurzijde Gekleurd garen. Alle soor ten haarlint en elastiek enz. A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Leuke babydolls voor de meisjes van 212 jaar v.a. 4,95. Jongensblouses korte mouw v.a. 2,95. En voor ruim 6 gulden kunt U al een jurkje maken van een onzer coupons. Ze zijn er weer te kust en te keur! J. de Neef, Tel. 416, Daniel- straat, Wemeldinge. Nu nóg beter stencilwerk door elektronisch stencil Copiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Yerse ke, tel. 590. Auto kaarten van o.a. Falk en Michelin voorradig. Neem ze mee op reis! - Boekhan del van der Peijl, Yerseke. Te koop: Wandel wagen Schotte 12, Yerseke. Schrijfmachine in luxe kof fer 175,- Fa. van der Peijl, Yerseke, tel. 532. Grammofoonplaten in klas siek, geestelijk of populair, het adres: Fa. Hovestadt De Jonge. PWlips lichtgewicht snel- strijkijzer. Open handgreep in fraaie, witte uitvoering en bovendien sterk, slijtvast snoer. Ook maar voor slechts 37,50. Installatie bedrijf Everse, Noordzand straat 34, Yerseke. En voor drukwerk... VAN DER PEYL! Met de kille dagen is een elektrische kachel een ge mak! Wij hebben hetelucht-, ventilator- en straalkachels in verschillende uitvoering. Fa. Hovestadt De Jonge. Bij ons vertrek naar Zui- lichem op 16 dezer zeggen wij alle lidmaatschappen en donaties op. C. Boey, Pr. Beatrixweg 2, Wemeldinge. Onderjurken van Schiesser zijn niet alleen bijzonder mooi van coupe, maar ook de kleuren range is heel beschaafd. Voorradig in de allernieuwste kleuren. Ook met bijpassende beha's te leveren. - Van IJsseldijk- Snoep. Een koelkast, wat een fijn bezit! U kunt nu rustig al les bewaren, zonder dat er iets bederft. Komt u eens kijken, wij hebben een mooie sortering. Fa. Hovestadt De Jonge. Philips lichtgewicht stoom strijkijzer. De 2 in 1 strijker voor stoom- en gewoon strijken. Als stoomstrijk ijzer invochten en perslap overbodig. Slechts 49, Installatiebedrijf Everse, Noordzandstraat 34, Yer seke. Spaar nu voor gratis ny lons! Vanaf heden verstrek ken wij gratis spaarkaarten voor 3 sterren nylons! Als u tien keer het woord ,,3 sterren" uitknipt en op uw spaarkaart plakt, krijgt u een paar nylons geheel gra tis! 3 sterren nylons zijn bijzonder mooi en bijzonder sterk! Vanaf 1,45 p. paar, alleen verkrijgbaar bij Tex tielhandel Snoep-van Wil ligen. Zoekt u iets voor uw dui ven, op alle gebied kunnen wij u helpen. Voeders, vita minen, U 3, Aviol, De Rei ger, enz. enz. - J. Tramper, Yerseke. De vakanties komen in zicht! Schaf u tijdig een nieuwe pyama, babydoll of nachthemd aan. De keuze is nu nog héél groot, deze week ontvingen wij weer vele nieuwe modellen. Ook in kindermaten een enorme collectie. En alles met Gra tis Zilverzegels! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Nu geen last van vliegen meer! 1 strip en alles is weg. Reukloos en onscha delijk voor mens en huis dieren. - J. Tramper, Yer seke. U kent reeds de gaine van Schiesser die het zwaardere figuur corrigeert en steunt Voorradig tot in de aller grootste maat XXL. - Van IJsseldyk-Snoep.

Scheldebode | 1966 | | pagina 5