lijst 3 BAAYENS caballero YERSEKE Yerseke «oom OPTIEK Sjm De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN anders dan andere HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Voor Baby KAPELLE-BIEZELINGE Uitstekende demonstratie van V.Z.O.S. te Zierikzee. Vorige week woensdagavond werd in het kader van de sportweek te Zierikzee door onze plaatselijke gymnastiekver eniging V.Z.O.S. meegewerkt aan een gymnastiekdemonstratie welke door Deltasport te Zierikzee werd georgani seerd en waaraan eveneens nog werd meegewerkt door Astrow- Souburg en Oosterland. Zestien dames en zes heren van V.Z.O.S. hebben daar gezorgd voor een keurige demonstratie. De dames namen brug- ongel ijk en evenwichtsbalk voor hun rekening en gaven aan deze twee toe stellen uitstekend turnen te zien met oefenstof van hoog gehalte welke prima werd beheerst. Ook de heren kwamen aan hoogrek en hoogbrug goed voor de dag en gaven een uitstekende demon stratie. Als sluitstuk van deze avond brachten de V.Z.O.S. dames een ritmische knots- ofening op de bekende tango van Malando Olé Quapa welke eveneens prachtig werd uitgevoerd. Het was de voorzitter van het Comité sportweek Zierikzee die de direkteur van V.Z.O.S. de heer Van Boven complimenteerde met de prachtige demonstratie en te vens aan alle deelneemsters en deelne mers een herinneringsvaantje aanbood. Verder vernamen wij dat de V.Z.O.S. jeugd op 11 juni zal deelnemen aan de jeugddag te Oostkapelle terwijl de aspirant meisjes en jongens en de dames en heren 18 juni deelnemen aan verenigingswedstrijden te Zierikzee. Voorts zullen allen 25 juni weer deelne men aan demonstraties op de Grote Markt te Goes terwijl men 27 augustus zal meewerken aan de Zeeuwse Mani festatie. Te zijner tijd hopen wij op één en ander nog nader in ons blad terug te komen. In aansluiting op bovenstaand bericht vernamen wij nog nader dat de zwem- proeven, behoudens goed weer door V.Z.O.S. zijn vastgesteld op zaterdag morgen 25 juni en dat men ook voorne mens is dezelfde dag de jeugdvaardig- heidsproeven gymnastiek af te leggen. Beleefd, verzoek: Stemt no. 1 van Door storm overvallen. Zondagmiddag verraste een plotse ling opstekende storm verschillende Bel gische sportvissers, die met een bootje op de Oosterschelde aan het vissen wa ren. Sommigen raakten in paniek en wisten de motor niet meer te starten. Anderen hadden pech en kregen het an kertouw in de schroef en bleven hulpe loos ronddobberen. Dhr. Dres Boone die dit aan zag komen snelde hen met de YE 109 te hulp en wist maar liefst vier bootjes de veilige haven binnen te sle pen. Verschillende sportvissers zagen groen van de zeeziekte en de doorstane angst. Zo zien we weer dat de onbe kendheid van de Oosterschelde en het weer tot ernstige gevolgen kan leiden. Van het korfbalveld. Op Hemelvaartsdag nam Volharding met een aspirantentwaalftal en een pu- pillenachttal deel aan de Swift-series te Middelburg. De resultaten waren bij zonder goed te noemen. De pupillen wonnen in hun groep alle wedstrijden en veroverden daarmee een mooie pu- pillenbeker. Bg de aspiranten leek het er aanvankelijk ook op, dat ze met een eerste prijs naar huis zouden gaan, maar Swift leek iets meer in haar mars te hebben. Het gevolg was toch nog de beloning voor een goede prestatie. Een minder goede verrichting leverde de volgende dag Volharding I. Kansloos ging men tegen Togo II ten onder met 93. De zenuwen speelden vooral de da mes parten en de Togo-dames profiteer den daarvan. Meer routine en beter spelinzicht gaven de doorslag. Even voor rust moest Volharding bovendien nog een van haar dames missen wegens een blessure. Zaterdag speelden de pupillen tegen Togo en verloren met 2—1. De aspiranten-B speelden te Kloetinge ge lijk tegen Blauw-Wit, 11. A.s. zaterdag komen alleen de aspi ranten B in het veld en wel te Middel burg voor een dubbelwedstrrjd tegen Swift. Een kleine kans op een overwin ning is wel aanwezig dachten wij. Bond van Plattelandsvrouwen. Vorige week hield de afd. Yerseke van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen haar jaarvergadering in het ver enigingsgebouw De Haven. De presi dente, mevr. Bom-Rietveld, gaf na haar openingswoord en het doen van enkele mededelingen, het woord aan de pen ningmeesteres mevr. De Jonge voor haar financieel verslag. Het bestuurs lid mevr. De Jager bracht als verras sing een belangrijke som geld bijeen voor de vereniging, door haar bijeen- gespaard door de aktie van de Persil- emmertjes. Haar werd hiervoor dank gebracht en een bloemetje aangeboden. Vervolgens las de secretaresse, mevr. Ossewaarde, het jaarverslag voor. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen mevr. Nolet-Neve en mevr. De Rijke- Oele. Na de pauze was er een show van zelfgemaakte kleding, waaraan een vijf tiental dames en twee dochtertjes deel namen. Met een woord van dank aan de aanwezigen werd de vergadering door de presidente gesloten. Reis ouden van dagen. Naar wij vernemen heeft het comité rondrit ouden van dagen de plannen klaar voor de reis van deze zomer. Men hoopt een bezoek te brengen aan Schou- wen-Duiveland en Goeree-Overflakkee en daarbij de tocht te maken via de Oosterscheldebrug en de Grevelingen- dam. De definitieve datum is nog niet vastgesteld, doch deze zal waarschijn lijk zijn donderdag 23 of woensdag 29 juni. Ondanks de hogere kosten moet het comité evenals vorig jaar weer ge bruik maken van touringcars. In de week van 6 tot en met 11 juni zal het comité hiervoor weer een beroep doen op de burgerij met de bekende lijsten. Ongetwijfeld zullen vele bejaarden deze bijzonder mooie reis willen meemaken. Gevonden voorwerpen. Gevonden een sjaal en een portemon- naie. Inlichtingen ter gemeentesecreta rie van Wemeldinge. De postduiven. De postduivenvereniging De Postduif nam deel aan een vlucht vanuit Noyon, afstand 227 km. De uitslag was: 1, 7. 9, 13 J. Vleugel: 2, 3 C. Lamper; 4, 5, 10, 14, 17 H. Oudeman6, 8 M. Oude man; 11, 12, 16, 19, 20 A. op 'tHof; 15 P. Vuyk; 18 F. Timmerman. Vergadering. De ringrijderijvereniging Ons Genoe gen hield dezer dagen haar vergadering in café Verschuure onder voorzitter schap van dhr. C. Hamelink Ez. Er werd besloten om ook dit jaar weer een ringrijderijwedstrijd te organiseren aan de Dorpsstraat. De datum werd vastgesteld op zaterdag 25 juni. Om de benodigde gelden hiervoor beschikbaar te krijgen, werd besloten een verloting op touw te zetten inplaats van de vroe gere lijstcollecte. O.K.K. roerde de trom. De dinsdag- en woensdagavond ston den alhier in het teken van de grote aktie van de fanfarvereniging Oefening Kweekt Kunst, die door middel van het verkopen van renteloze aandelen gelden bijeen trachtte te brengen voor instru menten voor het jeugdkorps. Een groep van 26 jongens en meisjes heeft vanaf 3 september 1965 onder leiding van de leraar van de Zeeuwse Muziekschool, dhr. Mannaert uit Hulst, muzieklessen gevolgd en hun opleiding is nu zover gevorderd, dat ze in het bezit van in strumenten gesteld moeten worden. Met medewerking van een negental mede werkers, die het vuur uit him sloffen hebben gelopen, werd in twee avonden voor een bedrag van 3700,rente loze aandelen verkocht, terwijl er aan giften 300,binnen kwam, zodat de totale opbrengst 4000,bedroeg. De Wemeldingse burgerij heeft ook nu weer getoond haar muziekvereniging een warm hart toe te dragen. Het beroep dat O.K.K. in het belang van de eigen dorpsjeugd op haar heeft gedaan, was aan geen dovemansoren gericht, de ak tie is een prachtig succes geworden. Geslaagd. Janny van Oosten slaagde deze week voor haar examen gymnastiek voor turnster le graad en Laura Visser voor het diploma voorturnster 2e graad. Aktiviteiten gymnastiek. De gymnastiekvereniging heeft een mooi zomerprogramma voor dit seizoen. Op 11 juni nemen zij deel aan de jeugd dag te Oostkapelle met jongens en meisjes. Op 18 juni gaan de dames en meisjes naar de aspirantendag te Zie rikzee .'s Avonds geeft de gymnastiek vereniging op 25 juni haar eigen zomer- uitvoering op het sportveld. Een pro gramma vol aktiviteit van de gymna stiekvereniging, die een groot aantal leden heeft en een druk bezette maand krggt. Ophalen huisvuil. Omdat op tweede pinksterdag niet wordt gewerkt moet het ophalen van huisvuil, dat gewoonlijk op maandag morgen plaats vindt, naar een ander tijdstip worden verschoven. Inplaats van op maandag, zal de huisvuilauto in de komende week op dinsdagmorgen door de gemeente rijden. Vlag voor Z.W.B. De wandelaars die van heinde en ver naar Kruiningen waren gekomen om deel te nemen aan de driedaagse van de Z.W.B., hebben het best naar hun zin gehad. En dat hebben ze laten blij ken ook, want zaterdagmiddag bij de prijsuitreiking en afscheidsbijeenkomst in „Ons Dorpshuis" kreeg de voorzitter van de Bond een bedrag van de deel nemers aangeboden voor de aanschaf van een bondsvlag. De nog jonge Zeeuw se Wandelsport Bond was zelf nog niet financieel bij machte geweest dat dun doek te kopen. Vooral waren de deel nemers te spreken over de uitgestippel de routes en over de gastvrijheid die in ons dorp werd genoten. Vrijdagmorgen verschenen twee deelnemers niet aan de start en er werd dus met 91 wandelaars begonnen. Deze tweede dag leidde door Oost Zuid-Beveland met voor de 50 km lopers als verste punt Bath. Vrijdag avond waren wandelaars en „pleeg ouders" bijeen in het dorpshuis, waar een van de deelnemers dia's vertoonde over zijn vierdaagse wandelmarsen in Oostenrijk en Israel. Zaterdagmorgen werd gestart met hetzelfde aantal deel nemers als vrijdag. Nu ging het over Wemeldinge, Kattendgke, Kapelle Scho- re naar Hansweert, waar werd verza meld in zaal „Zeelandia". De laatste kilometers naar Kruiningen werden ge lopen op de maat van de drumbands uit Hansweert, Kruiningen en Rilland. Langs de route hadden zeer velen zich opgesteld om de wandelaars een bloe menhulde te brengen. In het dorpshuis werd o.a. het woord gevoerd door bur gemeester A. Schipper, die in het bij zonder „Jan" van de Parel bedankte voor het vele werk, dat hij voor het welslagen van deze tochten had ver richt. Met het zingen van het pas ge componeerde „Parellied" werden de woorden van de burgemeester door de wandelaars onderstreept. Wedvlucht. De duiven van de de P.V. Vrijheids duif waren afgelopen weekend in Al- bert en kwamen als volgt naar huis, 1, 7, 21, 29 H. Dek; 2, 4, 30 M. Kole; 3, 32 J. Stroosnijder; 5, 6, 25 H. van Koe- veringe; 8, 17 Joh. Meijer; 9, 13, 37 J. Schrier; 10, 19 A. Kole; 11, 26, 35, 39 P. Kakebeeke; 12, 15, 16, 45 A. Boo ne; 14, 33, 36 H. Poleij18 P. Wille- boer; 20 Steenpoorte-Buijze22 A. Ne ve; 23, 41, 42, 43 J. van Iwaarden; 24 J. J. Oele; 27, 46 K. Tjarks; 28, 47 S. Danker; 31 J. Krombeen; 34 G. de Brui ne; 38 C. van Koeveringe; 40 C. Aerts; 44 M. Blok. Teenerkampioenschap. De Hansweertse teenagerzanger Nau- val van der Spil kan zich sedert zater dag kampioen van Zeeland noemen. De jury, bestaande uit dhrn. M. J. van den Berge, alhier, W. van Loenhout, Goes en J. v. d. Steen, Berendrecht (B.) ken de hem 204 punten toe, waarmee hij veruit als beste uit de bus kwam. Uit handen van burgemeester A. Schipper ontving Nauval de door de gemeente beschikbaar gestelde bokaal en de „Drie Hoefijzers" wisselbeker. Verder nodigde de Belgische impressario van Ann Lee uit Goes de nieuwe teenerkampioen uit deel te nemen aan het jeugdfestival in Ronse (B.). Op de tweede plaats eindig de J. J. Meulmeester uit Vlissingen met 184% pnt., op de derde plaats J. Griep, Hansweert met 179% pnt. en op de vier de plaats J. de Haan uit Yerseke met 168 pnt. Openbare verkoping. Het woonhuis van de wed. A. Vroeg- op-de Smit aan de Hoofdstraat 49 werd woensdag in het openbaar verkocht. Koper werd dhr. P. Jansen (Eindje de Rondte) voor 16.300,—. Met 14.000,- was dhr. W. de Munck, Hansweert, de hoogste inschrijver. Het verkeer. Woensdagmiddag j.l. omstreeks 12.15 uur vond een aanrijding plaats op de rijksweg. Een tankwagen „sneed" bij het passeren de personenauto van A. v. d. K. uit Goes, waarbij de personenauto aan de voorzijde werd geraakt en vrij zwaar werd beschadigd. De tankwagen- chauffeur reed na de botsing gewoon door. CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f 1.50 Voetbal. De twee voorlaatste wedstrijden van het eerste elftal hebben winst en ver lies opgebracht. Op Hemelvaartsdag werd de wedstrijd tegen Biervliet I ge speeld. Deze wedstrijd werd door de gastheren met maar liefst 91 gewon nen. Voor de rust wisten de Boys de stand nog op 20 te houden. Veel goeds kunnen we wat de Boys betreft niet schrijven; de oranjehemden beperkten zich tot de Biervlietspelers wat in de weg te lopen. Zondag ging het iets be ter. De overwinning op Lewedorpse Boys (42) was echter wel te danken aan het zwakke spel van de gasten, die door deze nederlaag zijn gedegradeerd. De ruststand was 22. Andries den Hollander en Piet Landsheer scoorden beiden tweemaal. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtpost" alhier hield vanuit Vilvoorde over een afstand van 58 km een wed vlucht. De uitslag was: 1, 5, 8 en 22 H. Roeland, 2, 9, 15, 16, 19 en 21 J. Moer land, 3 Jac. van Stel, 4, 12, 17, 24 en 25 C. Coremans, 6, 14 en 18 J. Weststrate, 7 en 20 M. Harthoom, 10 C. de Meester, 11 en 23 G. v. d. Griek, 13 S. J. Prevo. Vanuit Mons over een afstand van 108 km. De uitslag was: 1 en 9 J. B. Polderman, 2 en 22 H. Roeland, 3 en 15 C. Cormans, 4, 5 en 24 Jac. van Stel, 6, 11, 14, 16 en 19 J. Moerland, 7, 10 en 23 G. v. d. Griek, 8, 13 en 21 C. de Meester, 12 en 17 J. Weststrate, 18 en 20 M. Harthoom. Bond van Plattelandvrouwen vergaderde De afdeling Rilland van de Platte landsvrouwenbond kwam in vergader ing in het dorpshuis „Luctor et Emergo" bgeen. Mevrouw Kamps-Visser gaf na een kort welkomstwoord het woord aan mevrouw Bos uit Middelburg, die een lezing hield over het werk van Pro Juventute. Deze interessante lezing werd met aandacht beluisterd, waarna mevrouw Kamps-Visser deze gezellige middag sloot. Schade aangericht. Zondagmiddag werd met een hagel bui en een windhoos veel schade aange richt in deze omgeving. Vooral in de buurt van „Duivenhoek". Er bleef geen heel blad meer aan de vruchtbomen zitten. In de le weg werd een schoor steen afgerukt. In het dorp viel de scha de nogal mee. Stoffelijk overschot geborgen. Zaterdagavond werd vanaf een pas serend vaartuig ter hoogte van Bath een drijvend stoffelijk overschot waar genomen. Vanuit Terneuzen voer het politie-vaartuig R.P. 10 uit voor de berging, doch de duisternis maakte het zoeken al spoedig onmogelijk. Zondag morgen slaagde de Belgische sleepboot Annie" erin het stoffelijk overschot te bergen. Na indentificatie te Antwer pen bleek het dat van de 33-jarige Belgische loods A. Dencayer uit Ant werpen te zijn. De man was op 30 dec. '65 bij de scheepsramp met de Noorse coaster „City" omgekomen. De kapitein en een matroos van het schip worden nog vermist. Noodweer. Zondagmiddag lag Krabbendijke in het midden van een door noodweer ge teisterd gebied. Nadat eerst plotseling de wind hard was toegenomen en het onweer losgebarsten was, kwam er een hagelbui van zulk een kracht, dat ve len er bang van werden. Enorme scha de werd aangericht. Onvoorstelbare ver liezen werden aangebracht in de korte tijd dat de bui woedde. Vele fruittelers zagen hun gehele boomgaard vernietigd. Velen zijn de dupe geworden van deze uitbarsting der natuur. Men is gewaar geworden wat reeds Horatius zeide: „Drijf de natuur uit, met geweld, zij zal steeds terugkeren, de natuur is sterker dan de leer". Op de haven was het een drukte van belang. Dhr. A. Hoogerheide kon nog juist voor de bui binnen ko men. Dhr. Chr. Flipse was wat minder gelukkig. Hij heeft de bui meegemaakt op zee, terwijl men op de havendijk met kijkers volgde, hoe hij het redde. Ook hij kon echter behouden binnen komen. Dhr. P. Louws, die vol optimisme was begonnen met een schuurtje te bouwen, zag het bouwwerk een eindweegs af gebroken door de storm. Verder waren er velen, die een ondergelopen kelder, een afgewaaide tv-antenne enz. hadden. Het was weer, zoals nog weinigen het ooit hadden meegemaakt. Omgeslagen. Maandag voeren dhr. Riedijk, diens zoontje en zijn broer, dhr. A. Riedijk uit Krabbendijke ter hoogte van het „Bol- baken" met een marine-zeilsloep. Toen men wilde draaien, brak het roer en sloeg de boot om. De sloep zonk en kwam nog juist met de mast boven wa ter. Hieraan hield dhr. Riedijk zich vast met de ene hand, terwyl hij met de andere hand zijn zoontje boven wa ter hield. Zijn broer wist zich op een plankje drijvend te houden. Van de kant had men dit zien gebeuren en men riep snel hulp in. Dhr. Traas was met zijn bootje spoedig onderweg en kon alle drie drenkelingen oppikken. De dokter die gewaarschuwd was, kwam gelukkig voor niets. Alle drie ongelukkige zeilers waren na een warme douche en een flinke slok cognac weer intact. Reizen. Het personeel van de veilingsvereni ging „Krabbendijke en Omstreken" maakte dezer dagen een reis door het schone land van de Zuiderburen. In Na men werd de Citadel bezichtigd. In Di- nant bewonderde men de grotten. De terugweg ging via Brussel en Antwer pen. In Antwerpen werd een diner ge nuttigd. De Hervormde school trok voor twee dagen naar „De Kloof", een jeugdher berg bij Bergen op Zoom. Voetbal. Op Hemelvaartsdag werden seriewed strijden gehouden te Krabbendijke. Be gunstigd door het mooie weer werd er goed gespeeld. De uitslagen van de di verse wedstrijden waren: Krabbendijke II—Waarde I 3—1; Kapelle II—Kloetin ge II 20; WaardeKloetinge 15; KapelleKrabbendijke 03. De cup kwam toe aan Kloetinge. Bekers werden behaald door Waarde, Krabbendijke en Kapelle. Aan de scheidsrechters komt zeker een woord van lof toe. Dhrn. Lauer en Komejan beheersten de situa tie volledig en gaven voortreffelijk lei ding aan deze wedstrijden. Het was een goed geslaagde dag voor de organise rende club van Krabbendijke. De zater dag gespeelde wedstrijd van de B-juni oren tegen Wemeldinge B n liep uit op een overwinning der onzen met 60. Wedvluchten. De P.V. „De Luchtbode" hield een wedvlucht van Noyon, afstand 221 km. De uitslag was: 1, 2, 6, 11, 25 A. A. Vis ser; 3, 9, 15, 19, 22, 23, 29, 33 D A. van de Vrede; 4 K. M. Staal; 5 C. P. van Oosten; 7, 16, 35 J. J. de Jonge; 8, 18 M. Sinke; 10, 13, 24, 30, 31, 32, 34, 36 C. A. van Oosten; 12, 20, 21, 26, 28 A. J. Kruyses; 14 J. Moerland; 17, 27 F. v. d. Berge. De P.V. „De Scheldeduif" organiseer de een wedvlucht vanaf Orleans, 421 km. De uitslag was: 1, 3, 27, 29, 32 L. J. van Langevelde; 2, 9, 11, 18, 19, 22, 30 C. J. Clement; 4. 28 J. Allewijn; 5, 15 H. Sentse; 6, 21 M. Minnaard; 7, 26 L. Paauwe; 8, 20, 23 Jac. Minnaard; 10 Ph. van Os; 12 M. Augustijn; 13, 33 P. v. d. Dorpel; 14, 24, 25 C. A. Elenbaas; 16 M. Blaauwkamer; 17 C. Almekin- ders; 31 W. Krijnse. Een vlucht van Beaumetz leverde de volgende uitslag: 1, 6, 7, 13 C. J. Cle ment; 2, 11 W. Krijnsen; 3, 16 L. Paau we; 4, 19 Jac. Minnaard; 5 M. Augu stijn; 8, 10, 12 Jac. Traas; 9, 14, 18 M. Minnaard; 15 H. Blok; 17 C. A. Elen baas. De vlucht vanuit Moescroen had als uitslag: 1, 2 P. C. van Os; 3, 5, 11 C. J. Clement; 4, 6, 10 M. Minnaard; 7 J. Minnaard; 8, 9, 12 M. Augustijn. Ook werd er een wedvlucht gehouden vanuit Albert (191 km). Hier was de uitslag: 1, 8, 21, 38 P. van Os; 2, 10, 23 C. A. Elenbaas; 3 ,35 J. Allewijn; 4, 5, 17, 22, 27, 28 C. J. Clement; 6 P. van de Dorpel; 7, 13, 32, 33 L. Peauwe; 9, 29, 31 M. Blaauwkamer; 11 W. Hoo- gesteger; 12, 25, 36 H. Sentse; 14, 16, 34 Jac. Minnaard; 18, 19, 30 M. Min naard; 20, 24, 37 W. Krijnsen; 26 M. Augustijn. Vertrek. Mej. Walraven heeft per 15 augus tus 1966 ontslag gevraagd als leidster van de kleuterschool, in verband met haar benoeming aan een kleuterschool in Dordrecht. In haar plaats is benoemd mej. M. Don alhier. „Nieuwlande". In het bejaardentehuis „Nieuwlande" is per 15 mei tot assistente in de huis houding-bejaardenhelpster benoemd mej. A. F. Geense en met ingang van 1 juli als ziekenverzorgster mej. M. Sinke Uitstapje bejaarden. De bejaarden maakten dezer dagen een bustochtje naar Schouwen-Duive- land. Het ging over de Oosterschelde brug via Zierikzee, Haamstede en Re- nesse naar Westenschouwen. Over Brou wershaven voerde de reis door allerlei binnenwegen weer richting Krabbendijke Noodweer boven Waarde. Zondagmiddag na drie uur ontlastte zich een zware onweersbui boven Waar de, die gepaard ging met zeer zware windstoten tot wervelstorm en neer stromende regen en hagelstenen zo groot als zeer weinig mensen het zo nog hebben meegemaakt. Zeer veel scha de, wat zeker in de duizenden loopt werd aangericht aan boomgaarden (wel tot 70100 vooral in het zuid-oos telijk gedeelte. Van aardbeien- en bes- senstruiken is niets meer te verwach ten. Ook aan land- en tuinbouwproduk- ten is zeer veel schade toegebracht. De zo veel belovende oogst bood in enkele ogenblikken voor velen een troosteloze aanblik. Verschillende eigenaars zullen een andere inkomstenbron moeten zoe ken. Een op de zeedijk staande houten keet van het aannemersbedrijf Jansen is geheel uit elkaar geslagen en meters ver het land ingewaaid. Voetbal. Waarde I dat bjj S.V.D. op bezoek ging moest het onderspit delven en ver loor met 74. Waarde II kreeg A.Z. V.V. op bezoek en moest ook zijn meer dere erkennen met 34. Het is voor beide elftallen wel somber om op de degradatieplaats te staan. Gymnastiekvereniging vergaderde. In zaal Koeman werd vorige week een ledenvergadering belegd van de gymnastiekvereniging „Inter Scaldis", waarin werd besloten aan te sluiten bij het Ned. Gymnastiekverbond. Tot be stuursleden werden gekozen dhr. Chr. Goud, mevr. Van Leeuwen-van Nieu- wenhuijzen, mevr. Sipkema-Cörvers, mevr. v. Houte-Filius en mevr. Braam van Boven. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Voetbal. Kapelle is zaterdag vierde klasser bij het zaterdagvoetbal geworden. Op eigen terrein won de club van de Beren met 20. Met de rust had Kapelle door Beenakker de leiding genomen. Na de thee was het Kousemaker die in de 22e minuut de zege voor zijn elftal veilig stelde door Van Wingen nogmaals het nakijken te geven. Het derde elftal, dat Wolf aartsdijk III op bezoek kreeg, won verdiend met 62. Dertig jaar „Jonge Kracht". Twee muziekstukken, een bandelier, verschillende enveloppen met inhoud en niet in het minst veel goede woorden: het waren allemaal blijken van sym pathie en medeleven die het tamboers- en pijperskorps „Jonge Kracht" vrijdag avond mocht ontvangen bij de herden king van het dertigjarig bestaan. Uit de belangstelling voor de receptie die het jarige korps in de hervormde school hield, bleek duidelijk, dat er niet alleen binnen, maar ook buiten de gemeente met „Jonge Kracht" wordt meegeleefd. Dat bleek vooral zaterdag toen de jubi lerende vereniging niet minder dan zes korpsen mocht ontvangen voor de pij persdag die elk op hun manier voor een vrolijk stukje muziek zorgdroegen. Maar bovenal mag niet onvermeld blijven, dat er door het aktiecomité op de Markt des middags als geschenk van de bur gerij een grote trom en een Zeeuwse vlag werden overhandigd alsmede een enveloppe waarin het restant van het voor het instrumentenfonds bijeenge brachte geld, dat totaal 727,had bedragen, zat. Bij de receptie mocht het korps vele gelukwensen ontvangen. Zaterdag werden door de deelnemende korpsen de trommen flink geroerd. Na aankomst en begroeting werden er op verschillende plaatsen te Kapelle en Biezelinge stertochten gemaakt met daarop aansluitend een défilé voor het gemeentehuis. Des avonds werd er een gecombineerde mars gehouden, werden er show- en figuurmarsen uitgevoerd met op het sportterrein tot slot een massale taptoe, waarvoor veel belang stelling bestond.

Scheldebode | 1966 | | pagina 2