^1 vanaf f 898,- KORTE GOLFJES Eens schudt het leven je wakker v rxe s Kruiningen, mei 1966 $olex~(rtv deluxe. lêttur irtM w (ruk f: SZ>r~ SoL&'Cffa dc Uye Kies bij ons een Zanussi wasautomaat naar maat. Juweeltjes van techniek en vormgeving voorver- rassend lage prijzen. HANSWEERT KAPELLE-BIEZELINGE Heden 'overleed tot onze diepe droefheid, mijn in nig geliefde man, onze lieve zorgzame vader, behuwdvader en opa ■**ABRA.H.A.M POLS in de ouderdom van bij na. 72 jaar v-;. 'oh~ Yerseke: A. M. POLS-BOOT -ioH n i: P. C. POLS t H. M. POLS PADMOS ANITA en JOHAN Maasdam: S. F. M^JANSE- POLS F. K. JANSE PIET Yerseke, 18 mei 1966 Julianastraat 7 De begrafenis zal plaats vinden op zaterdag 21 mei a.s. op de algemene begraafplaats te Yerse ke om 1 uur De overledene ligt op gebaard ill het zieken huis ,,Bergzicht" te Goes Langs deze weg brengen bejaarden, directie en be stuur van „Avondlicht" hun oprechtèó- dank voor de mooie middag,: geschonken door de WelEd. Heer C. Meijer te Kruiningen De bijzonder mooie en héél sterke naadloze nylons van Ij-u-1 per paar hebben wij weer in alle 'maten ontvan gen! Wacht niet te lang, want ook deze zending zal weer héél gauw uitverkocht zyn! Textielhandel Snoep- van Willigen. Ook hierop gratis Zilverzegels. I Dit is de gelegenheid om ook Dit is de gelegenheid om ook op een Solex te gaan rijden. Al 5 miljoen Solexrijders in Europa zijn u voor geweest. Inderdaad: 5 miljoen! Want geen andere bromfiets biedt voor zo'n lage prijs ook nog zuinigheid, veiligheid, rijcomfort en kwaliteit. Solex- Servicestation J. van Putten Tel. 545, Yerseke AGENTEN: Garage van Oeveren Tel. 410, Yerseke Joz. Slabbekoom Tel. 639, Yerseke G. E. Kievit Tel. 494, Kruiningen Fa. J. W. van Stel Zn. Tel. 473, Biezejinge H. Gijssel Zn. Tel. 376, Wemeldinge Ruil uw ouderwetse wasmachine in (u zult er verstelt van staan wat t— - r,Al-llion! TWEEDE BLAD 20 MEI 1966 Scheepvaart kanaal door Zuid-Beveland. In de maand april 1966 passeerden het kanaal door Zuid-Beveland 8.582 schepen. Hiervan waren 5.635 schepen van 3408.790 ton geladen en 2.947 sche pen van 7632.504 ton waren ledig. De geladen schepen bestonden uit 5.340 mo torschepen van 1.330.669 ton, 212 sleep- schepen van 278.506 ton en 25 coas ters van 10.701 ton. Tevens passeerden er 622 sleepboten van 12.628 ton. Naar België passeerden er 67 duweenheden, van België 73 (vorige maand 62). Tot de rijnvaart behoorden 1.200 geladen motorschepen van 832.205 ton, 122 ge laden sleepschepen van 191.694 ton; te vens 123 ledige motorschepen v. 119.832 ton en 23 ledige sleepschepen van 33.787 ton, alle naar België. Van België naar de Rijn passeerden 909 geladen motor schepen van 590.816 ton en 59 geladen sleepschepen van 94.373 ton; tevens 131 ledige motorschepen van 105.460 ton en 14 ledige sleepschepen van 24.722 ton. In nationaliteiten waren de schepen als volgt verdeeld: 5.067 Nederlandse, 2.444 Belgische, 404 Duitse, 329 Fran se, 315 Zwitserse, 5 Luxemburgse, 10 Oostenrijkse, 2 Engelse en 6 Poolse. In de maand april passeerden er 53 sche pen minder dan in de maand maart. Voetbal. Zondag j.l. speelden de beide elftal len van de v.v. Hansweertse Boys een uitwedstrijd. Het tweede trok naar Kwadendamme, om tegen het eerste elf tal van die naam te spelen. De Boys reserves wisten deze sterke ploeg op verdienstelijke wijze een gelijk spel af te dwingen. Het eerste bracht het er nog wat beter af. De uitwedstrijd tegen Corn. Boys uit Sas van Gent werd met 3—1 gewonnen. Door deze overwinning zijn de Boys wederom een plaats op de ranglijst gestegen. De overwinning was volkomen verdiend. Nadat de bezoekers zich het eerste kwartier lieten over donderen, kregen de Boys steeds meer de overhand en het was midvoor Jan Witte, die kort na elkaar de keeper 2 maal passeerde. Na rust maakte An- dries den Hollander er 30 van. Bij deze stand gingen de Boys het wat rus tiger aan doen. waarvan de gastheren profiteerden. Meer dan één doelpunt konden ze echter niet scoren. Zondag a.s. staat dan de laatste thuis wedstrijd op het programma tegen Le- wedorpse Boys. Verkoping. Woensdag werd door notaris J. C. Kram in hotel ,,De Zwaan" publiek ver kocht het woonhuis Noordstraat 27, groot 11 a 22 ca, in eigendom toebeho rend aan dhr. G. van Liere te Biezelin- ge. Hoogste inschrijver en tevens ko per werd dhr. A. Hollestelïe uit Yerseke voor 27.900, Voetbal. Kapelle I heeft zich zaterdagmiddag met één been in de vierde klas van de K.N.V.B. geplaatst. Het versloeg op eigen veld Middelburg V met 63, na dat het met de rust al een 42 voor sprong had genomen. Kapelle I heeft nog twee wedstrijden te spelen. Als het hieruit nog één punt weet te behalen, is het zeker van haar plaats in de vierde klas. Het tweede elftal, dat thuis tegen Tern. Boys III de strijd aanbond, schoot ook weer flink uit haar slof. Het won met 81. Het derde elftal, dat uit te gen Wolfaartsdijk in speelde, won even eens, met de cijfers 42. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging Oost West, Thuis Best te Kapelle nam met 83 duiven deel aan een wedvlucht van uit Angerville, afstand 380 km. De uit slag hiervan is: 1 en 6 P. I. Butler; 2 P. Glas; 3 J. H. C. Poleij; 4 P. M. Kuy- per; 5 Jac. Schrier; 7 J. C. Nijsse; 8 en 9 Van Driel-Heijstek10 F. Janssens. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijks politie te Kapelle zijn inlichtingen te verkrijgen over de aldaar als gevonden voorwerpen aangegeven goederen. Dit zijn: grijze regenbroek, zwarte lederen handschoenen, passer, rode nylon heren blouse, gele lederen herenhandschoen en een portemonnaie met inhoud. Bazaar. Vrgdag en zaterdag werd in de vei linghallen een bazaar gehouden ten ba te van de aanschaf van uitrusting en kleding voor leden van de plaatselijke Rode Kruiscolonne. Vrijdagavond werd de bazaar, die vele attracties telde, of ficieel geopend door wethouder J. Bal kenende, die er in zijn toespraak op wees dat het Rode Kruis in de gemeenschap een goede naam heeft gekregen door de vele aktiviteiten die het elk jaar onder neemt. Als presidente van de afdeling sprak mevr. T. Spruit-Adriaanse, ter wijl dhr. M. C. Slootmaker als voorzit ter van het aktiecomité een welkomst woord richtte. Botsing. Op de kruising HaaimeetHaaimeet- se wegje te Schore kwamen vorige week een landbouwtractor bestuurd door J. L. uit Schore en een personenauto be stuurd door A. de L. uit Waarde met elkaar in botsing. Het uitzicht ter plaat se is zeer slecht. Er hadden geen per soonlijke ongelukken plaats; wel was er flinke materiële schade. Franse gevallenen herdacht. In tegenwoordigheid van vele Neder landse en Franse militaire- en burger lijke autoriteiten zijn zaterdagmorgen de in de laatste oorlog in ons land ge sneuvelde Franse militairen herdacht. Hiervoor was ook een grote groep na bestaanden van gesneuvelde Fransen en Franse oud-strijders naar Kapelle ge komen. Met velen uit Kapelle en om geving stonden zij rond het monument met de namen van de gesneuvelden en hoorden hoe burgemeester Van Suyle- kom van Kapelle een welkom sprak cn er op wees lioe de doden die vielen voor de vrijheid niet alleen herdacht kunnen worden met woorden, maar ook met bloemen en vlaggen. Ds. M. Jospin, voorzitter van het comité le Souvenir Frangais, die een gedachtenistoespraak hield, wees er op, dat de vertegenwoor diger van H.M. de Koningin bij deze plechtigheid, kolonel Mr. van Zinnicq Bergmann, op Franse grond heeft ge vochten voor de vrijheid en hij noemde zijn aanwezigheid bij deze herdenking een teken van de eenheid tussen Neder land en Frankrijk. Hij wees verder op de noodzaak om hen te gedenken die voor de vrijheid vielen en wier bloed de aarde heeft gedronken. Nadat een do minee en een pastoor hadden gespro ken en de aanwezigen gezamenlijk het Onze Vader hadden gebeden, vonden de kransleggingen plaats. In totaal werden er 19 kransen gelegd. Het eerst door kolonel Mr. van Zinnicq Bergmann na mens H. M. de Koningin en Prins Bern- hard, daarna door de Franse ambassa deur in ons land de heer P. Siraud en vervolgens namens het provinciaal be stuur van Zeeland door de Commissaris van de Koningin Mr. J. van Aartsen. Er werden voorts kransen gelegd namens vele Franse organisaties, namens de Ne derlandse Oorlogsgraven Stichting en het Nederlands Oorlogsgravencomité, de kring Zeeland van het Ned. Roode Kruis, de gemeente Kapelle en de af deling Kapelle van de Ned. Bond van oud-strijders. Na de kranslegging werd een minuut stilte in acht genomen, daar na werden de Nederlandse- en Franse vlag ter weerszijden van het monument gehesen en speelde de Marinierskapel de volksliederen van beide landen. Na afloop van de plechtigheid op de be graafplaats defileerde de Marinierskapel voor de genodigden voor het gemeente huis van Kapelle en daar werd toen ook een aubade gebracht. Vervolgens was er een ontvangst ten gemeentehuize. door LEIDA GRAAFLAND 53) 's Middags reden ze naar Venray en haalden daar een volkomen tam gewor den teenager op. Annie Borger had in die dagen begrepen, dat het werkelijk volle ernst was bij haar moeder. En daarom was ze besloten om maar eieren voor haar geld te kiezen. Het werk in de oude vertrouwde om geving deed bij Tom Talingen wonde ren. Binnen enkele weken had hij zich weer geheel ingewerkt en op een mid dag kwam Roelie zijn kantoor binnen en ging op de rand van zijn bureau zit ten. Hij gaf haar een sigaret en vuur en toen ze rookte, begon ze: „Ik heb er vanmorgen eens over nagedacht: dit vertrekje is eigenlijk wat te klein voor jou. Je kunt nu het werk wel zo lang zamerhand alleen af, dus na vanmiddag kom ik niet meer, tenzij je me beslist nodig hebt. Neem jij vanaf morgen maar mijn plaats in, daar". Ze wees naar de geopende deur, waar haar bureau zicht baar was. „Daar is dus vanaf morgen je plaats, voorgoed. Ik zal je alle vol machten geven, die nodig zijn. Jij hoort hier en ik in mijn huis. Bij mijn kinde ren, want daar heb ik een taak, niet hier. Dat is me nu duidelijker dan ooit". Ze rookte, keek hem even aan en tip te de as van haar sigaret. Toen ver volgde ze: „Ten tweede ben je vanaf morgen geen procuratiehouder meer, maar directeur. Ik zal alles daarvoor in orde laten maken. Dan heb je volledige verantwoordelijkheid en volledige han delingsbevoegdheid. Het is jou wel toe vertrouwd. Enfin, mag ik dan de eerste zijn om je te feliciteren met je promo tie, meneer Talingen?" Ze stak over het bureau haar hand uit en aarzelend legde hij de zijne erin. „Roelie... dat is... alles wat ik had gedacht... maar dit... Ik ben gewoon sprakeloos". Ze knikte lachend en drukte stevig zijn hand. „Dan zijn we gauw klaar. Ik weet, dat ik ten volle op je kan vertrou wen. Wat had je anders verwacht? Dat ik hier ten eeuwige dagen zou blijven zitten? Merci, ik heb er schoon genoeg van. Ik heb m'n kinderen al te lang verwaarloosd; zij hebben ook hun rech ten. Ze hebben recht op mijn volle liefde mijn belangstelling voor hun werk, hun hobby's. Dat wordt weer mijn taak." "De mooiste, die er voor een vrouw bestaat, Roelie." Die middag wandelde mevrouw Bor ger naar de pastorie, waar ze aanbelde. Constance, de dienstbode, opende de deur. „Komt u binnen, mevrouw. Meneer pastoor zag u aankomen. Loopt u maar door, u weet de weg." In de grote kamer kwam een glim lachende man met uitgestoken hand naar de vrouw. „Mevrouw Borger, ik zeg proficiat tegen u. En weet u waarom?" Verbluft ging ze zitten en keek naar de geestelijke, die voor haar bleef staan. „Omdat u een grote overwining hebt behaald, op uzelf. Verleden jaar ben ik boos geweest. En bedroefd. En u be grijpt wel waarom. Ik mocht Tom. Hij is een veelbelovende man. Gisteravond was hij voor het eerst na maanden weer eens enkele uurtjes bij me. Hij heeft enkele dingen verteld. Daarom heb ik u nu gelukgewenst. Hij is een gelukkig man, mevrouw, omdat hg weer het werk doet, dat hem lief is". Ze knikte. „Ik heb het ook gemerkt, meneer pastoor. En nu we het toch over Tom hebben, indertijd is besloten, dat hij na de dood van Dolf toeziend voogd zou zijn over mijn kinderen. U had dat zwart op wit, als ik me niet vergis? Hebt u dat papier nog?" Hij glimlachte en-antwoordde: „Inder daad. Ik had het willen verscheuren, maar iets weerhield me." „Ik ga er mee akkoord, meneer pa stoor. Op dit ogenblik ben ik de vaste overtuiging toegedaan, dat ik geen betere voogd voor mijn kinderen kan wensen." Pastoor Derksema ging tegenover de vrouw zitten en leunde met zijn armen op de tafel. Hij keek ernstig. Tom. Ik heb God gevraagd een zijner „Ik heb veel gebeden, voor u en voor engelen te zenden om over Tom te wa ken. Wat mensen niet vermogen is bij Hem niet onmogelijk. En Hij heeft het mij door uw mond gegeven. Voor ons mensen zijn Zijn wegen soms ontzet tend ondoorgrondelijk. We begrijpen zo veel niet, maar uiteindelijk komt alles ten goede. Dat zien we ook nu." „En, meneer pastoor, met ingang van morgen zetelt Tom op mijn plaats. Ik heb hem vanmiddag benoemd tot direc teur." De geestelijke keek haar blij aan. „Al die maanden, dat de last van het grote bedrijf op uw schouders rustte, heb ik u bewonderd. Ik heb alle respect gehad voor uw wilskracht en doorzet tingsvermogen. Maar aan de andere kant had ik ook vrees. Niet dat ik een vrouw minder acht dan een man. Er zijn bewijzen genoeg in het leven, die aantonen, dat een vrouw een massa aan energie kan opbrengen, dat ze in staat is grote, drukke zaken te leiden en uit te breiden. Desondanks vreesde ik wel eens, dat u een te zware taak op u had genomen. Uw beslissing van vandaag, om Tom met de leiding van het gehele bedrijf te belasten, lijkt me een verstan dige beslissing. Hij heeft feeling en zal zelf kunnen beoordelen, wat hij kan en wat hij aan anderen moet overlaten. En voor dat andere zal hij de juiste medewerkers uitzoeken," Hij ging even verzitten en vouwde de toppen van zijn vingers tegen elkaar. „Indertijd heb ik eens tegen Tom ge zegd, dat hij zijn capaciteiten beter op een groot bedrijf, in de stad bijvoorbeeld tot ontplooiing kon brengen. Hij heeft leiderscapaciteiten en dus zou hij moge lijk meer tot zgn recht komen daar, waar hij een topfunctie zou krijgen. (Wordt vervolgd) tuurlijk steeds het nieuwste en altijd iets aparts! En bij al uw aankopen gratis Zil verzegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Wandelwagen te koop. Wijn gaardstraat 10, Yerseke, Tel. 574. Clinton buitenboordmotoren 5 PK, gewicht slechts 14 kg, 360 omkeerbaar, lucht gekoeld. Prijs met vaste tank 495,—, met losse 12 liter tank 525,Dealer: Van Oeveren N.V., Vier- straat, Yerseke, Tel. 410. zo, xetscft.c. Te koop gevraagd: Meubi lair, oude klokken, ouder wetse meubelen, zolder- en kelderopruiming. Hoge prij zen. - Gabriëlse, Vilssingse- singel 34, Middelburg, tel. (01180) 3513. tomaten tn aardbeien. Ba nanen 1,05 per kg. Sinaas appelen van 9 en van 6 voor 1,De Spar, Yerseke. Te koop een z.g.a.n. Holder rugnevelspuit bij Joz. Slab- bekoom, Tel. 639, Yerseke. en nanuses, nieuwe tinten. - Van Nmi- wegen-Heyboer, Wemeldin ge Linda-Lu en Delana bad pakken, 1- en 2-delig volop in voorraad bij J. Kole, Noordzandstraat 30, Yer seke. omschrijving aan Bur. De Scheldebode, te Kruiningen onder no. 51-2. Zoimestoelen van 9,95 tot 65,in diverse kleuren bij J. Kole, Noordzandstraat 30, Yerseke. naalweg öi. Nu nóg beter stencilwerk door elektronisch stencil. Copiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Yerse ke, tel. 590.

Scheldebode | 1966 | | pagina 5