Moederdag geschenken LIT OP! BLAZERS 3 grandioze cadeau tips flurgerli/ke heren-, jongens- en kleuterkleding Fa. F. W. de Schipper Belichtingsmeters fa. van der Peijl Meer comfort voor uw ogen blazers en autocoats A. v. d. Jagt v 64'95 *1 BOEKHANDEL VAN DER PEYL Firma van der Peijl H. J. van Liere-Baveco FotóCiné DE VOLAUTOMATISCHE ZEGT U DAARVAN SLABBEK00RN tijdelijk met 15,- geschenk premie! Dus nu geen 79,95 maar slechts 1 8 MEI MOEDERDAG EEN CADEAU VAN BLIJVENDE WAARDE PREDIKBEURTEN Eens schudt het leven je wakker rVoor llw ID3V naar 'lij; kitst- >a y Telefo on 279 Krabbendijke Kïeuterjaclcjes vanaf 9,95 -"in - X9 Betrouwbare precisie-instrumenten gslv 9fc 39 rT9"Sr. oioDno'. bi Tia"- r' iieqc' uissd a^grnnc Het werken met een goede belichtingsmeter vergroot niet alleen het plezier in de foto- en filmhobby, maar bespaart ook filmmateriaal De nauwkeurige meting voorkomt onder- of over belichte opnamen Wij zullen gaarne vrijblijvend demonstreren TELEFOON 532 - YERSEKE^ H&eft U hem al gezien ?fbf d Door de optische verbeteringen en nieuwe vin dingen van de laatste jaren, kunnen UW ogen met minder moeite beter zien. Wij geven U dan ook gaarne uitgebreide voor lichting over ontspiegelde glazen, dubbel focus- en trifocaalglazen, getinte glazen etc. U kiest uit onze moderne en veelzijdige collectie (monturen in alle prijsklassen. GEENSE Erkend ged. vak-opticiën. Eondsleverahcier, aan huis te ontbieden. Telefoon (01102) 489, Kapelle ZOJUIST ONTVANGEN De nieuwste ft in de kleuren grijs en camel vanaf 59,75 H «t jjrx •gnrg 'wtsd Paardenmarkt 11 Y erseke WAT Ja, we hebben voor iedere moeder een bloemetje Kom maar eens kijken bij Bloemisterij Telefoon 528 - Yerseke PWMrifl fjrf" S PHILIPS Philips luxe mixer-set Om te kneden, te men gen, te roeren, te stam pen. te snijden, te zeven en te pureren. Compleet met rauwkostsnijder. beker, pureerschijf en kleurig geïllustreerd re ceptenboekje: 69,95 •"*99 iebxtova p' l'rtorióB sdtrfbfpiïii PHILIPS TBCHN. BUREAU CRUSIO N.V. CC Antwerpsestraat 14 Grote Markt 36 Papaverstraat 34 Antwerpsestraat 8 Bergen op Zoom Tel. (01640) 4350 Philips thermpstaatpan Voor heerlijk bakken, braden, stoven, koken en warmhouden, zonder gevaar voor aanbranden door veilige tempera- tuurregelaar en thermo staat. Philips koffie-filter Maakt heerlijke filter- koffie Door uitgekiende temperatuur blijven geur en aroma geheel be waard Solide kunststof handvat, thermostaat voor bereiden en warm houden van de koffie, standaard voor glazen bol. in- en uitwendig reukvrije aluminium kan. Zeer degelijke construc tie 95, - zijn ,,IN" ze hangen in grote verscheidenheid gereed bij TWEEDE BLAD 6 MEI 1966 Van 28 april5 mei 1966 YERSEKE. Overleden: Marinus van Hekke, 92 j., wednr. van Maatje Paau- we. Huw.afk.: Simon Hollemans, 34 j. en Annigje Pieternella Roosen, 30 j. te Haarlem; Pieter Duinkerke, 28 j. en Catharina Maria van de Pas, 21 j. te Kruiningen. Gehuwd: Gerrit van Middelkoop, 21 j. te Alphen aan den Rijn en Maria Baaij, 22 j.; Adriaan Pieter Burgel, 24 j. te Kruiningen en Janna Dina Lin- denberg, 23 j. Van 27 april4 mei 1966 WEMELDINGE. Geboren: Pieter Jaco bus, zv. Adam van den Berg en Ttaltje Meijer. Gehuwd: Simon Hendrik van den Boomgaard, 23 j. te Kruiningen en Ma ria Adriana Schouwenaar, 20 j. Van 28 april4 mei 1966 KRUININGEN. Geboren: Olaf, zv. Rolf Hendrik van den Berg en Levina de Ritter; Maria Maatje, dv. Marinus Boo ne en Cornelia Visscher; Sylvia, dv. Jo hannes Pieter Petrus van Eijkeren en Annie van Gent; Neeltje Adriana, dv. Jacob Jan Onderdelinden en Elena Jo hanna Meijer. Gehuwd: Johannes Lubertus Blom, 27 j. en Gerda Maria Wiegman, 20 j.; Hendrikus te Kief te, 25 j. te Ruurlo en Tona Maria Jansen, 23 j. Ondertrouwd: Albert Willem Direcks, 27 j. en Dirkje Maria de Witte, 18 j. Overleden: Pieter Nieuwenhuijse, 87 j., wednr. van Geertruid van Iwaarden; Jacobus Zoeteweg, 95 j., wednr. van Maatje van de Kreeke; Augustus Her- manus de Waele, 49 j., echtgen. van Maria Timmerman. GEEF EEN BOEK Y erseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Slingenberg, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 u.: Ds. Chr. v. d. Poel. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur Leidster: Kapiteine A. C. van Engelen. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Vrije Evang. Gemeente 9 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Kerk 10.30 en 5 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Theunissen, Middelburg. •2.30 uur: Ds. Pop, Schore. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. Tj. Ausma, Maarn Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Dinsdag 10 mei, 7.30 uur: Ds. Zwijnen- burg. Tijdrede. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: De heer K. Pleysier. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. W. van den Brink uit 's-Gravenhage. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. van Woerden. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. H. R. Juch. Blezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. door LEIDA GRAAFLAND 51) „Ach nee, dat bedoel ik niet". „We hebben nimmer meer wat van je gehoord, dus ook geen kwaads". „Dat zeg je maar, om me moed te geven". „Tom, ik zeg alleen de waarheid. Waarom blijf je nu zo wantrouwend? Ik ben toch eerlijk tegen je?" Hij schudde zijn hoofd. „Ik ben natuurlijk een stommeling. Maar... m'n hospita... ik zei tegen haar die morgen, dat ik ontslagen was..." „De oude vrouw Berends is van 't voor jaar gestorven. Bovendien, je bent nooit ontslagen". Talingen grinnikte. „Met ziekteverlof gestuurd. Kwam dat niet op hetzelfde neer?" Ze zuchtte. „Misschien was dat indertijd wel mijn bedoeling. Nu niet meer. Beslist niet meer. Wil je het bewijs? Je salaris is al die maanden voor je gereserveerd geble ven. Je bent boekhouder van je beroep, dus tel zelf maar op, hoeveel dat is: dertien maanden". Hij draaide zich naar haar toe. „Meen je dat? Dat zou een kapitaal zijn". „Ik meen het, zoals ik alles meen, wat ik sinds gisteravond tegen je ge zegd heb". „Dat zou een kapitaal zijn", herhaalde hij nadenkend. „Zo, dus mevrouw Be rends is dood. Ergens moet ik toch weer in de kost". „Je komt bij mij thuis. Het huis is groot genoeg. Ik heb je liever dicht bij me, zie je! Niet alleen in werktijd, ook daarna". Hij kwam overeind en keek haar enige tijd aan. „Ben jij wel Roelie Borger? Of ben je een ander? Ik ken je gewoon niet meer. Waarom doe je dat allemaal?" Ze stak een sigaret op en rookte na denkend. „Ik zal je iets van m'n jeugd ver tellen, Tom. Als jong meisje droomde ik van de prins, die me eens zou komen halen. Honderden dagdromen heb ik doorleefd en dan stelde ik me mijn toe komstige man voor, de ideale, grote liefde. Ik wou mooie koetsjes, als ik trouwde, met witte schimmels ervoor en koetsiers in uniform en palfreniers achterop. Een droom van een bruids japon met een lange sleep en twee bruidsjonkers. En een grote bruiloft en daarna een huwelgksreis naar vreemde landen". Ze slaakte een diepe zucht". „Van dit alles is niets terecht geko men. We trouwden kort na de bevrij ding, Dolf en ik; geen deftige rijtuigen, want we gingen lopen. Geen dure bruids japon, een eenvoudig mantelpakje. Geen grote bruiloft, maar een klein etentje bij Verdaasdonk. En helemaal geen hu welijksreis. Ik zal verdere details maar verzwijgen. Natuurlijk had Dolf vele goede eigenschappen. Je hebt hem ja ren gekend en je weet zelf, hoe popu lair hij in ons dorp was. En zelfs in de wijde omtrek. Ongetwijfeld heeft hij veel goeds gedaan. Op organisatorisch ge bied was er geen tweede als hij. Maar van al zijn goede eigenschappen heb ik nauwelijks geprofiteerd. Anderen wel. Mijn huwelijk was één grote desillusie, al liet ik dat voor de wereld nooit mer ken. Ik dacht: daar heeft een ander niets mee te maken, en dus speelde ik in mijn huis de gelukkige echtgenote, die het aan niets ontbrak. Mijn hele hu welijk was één groot toneelstuk. En niet eens een boeiend drama. Een vervelende tragi-comedie, zo zou je het kunnen noemen. Misschien werd ik daardoor op de duur verbitterd. Misschien werd jij daarom wel het slachtoffer, op wie ik al mijn slechte buien afreageerde. De grootste schok kreeg ik, toen ik die map met papieren doorlas, de map, die jij in je privé-lade had liggen en die je had moeten verbranden. Toen wist ik ook, dat mijn vader helemaal niet straat arm was gestorven en Dolf niet de edelmoedige man was, die met me wilde trouwen, omdat ik geen toekomstmoge lijkheden had, maar het precies anders om was: Dolf was praktisch failliet en mijn vader had me alles bij elkaar ruim een ton nagelaten. Met mijn geld heeft Dolf zijn zaak van de grond af aan op gebouwd. Kun je je mijn gemoedstoe stand indenken, toen ik dit alles te we ten gekomen was?" Hij knikte. „Ik was ook niet achterlijk en ik ver moedde dadelijk, nadat ik het gelezen had, dat jij niet vrijwillig je handteke ning gezet had. Ik snapte zo ongeveer, dat meneer Borger via een linke manier aan je geld was gekomen. Maar ja... hij was mijn baas, hè? Bovendien, het was en bleef altijd een veronderstelling. Ten slotte had ik er geen enkel bewijs voor". „Dat je het vermoedde, begreep ik die avond, toen wij er over spraken. Maar ik wilde je niet in mijn binnenste laten kijken. In jouw nabijheid pantserde ik me altijd. En toen je voorgoed weg was... ik dacht voor die tijd: wat zal me dat een voldoening geven. Maar dat kwam helemaal niet. Integendeel. Ik ging je missen en ik werd nijdig op me zelf om de stommiteit, die ik uitge haald had. En sinds gisteravond, toen ik je mee hierheen had genomen, toen besefte ik, dat ik ook na de dood van Dolf toneel bleef spelen. Dat ik sinds mijn huwelijk niets anders meer gedaan heb. Doch eens schudt het leven je wakker. Dat ben ik me nu heel duide lijk bewust geworden. Ik ben ineens klaar wakker. Vandaar al die verande ringen". Ze kneep haar sigaret uit en vervolg de: „Nu ben ik mezelf, zoals ik mezelf altijd was voor ik trouwde. Nu bezie ik het leven in zijn ware gedaante en daar om hoop ik, dat het nu nog niet te laat is om althans wat goed te maken. Ik heb bij mezelf Dolf alles vergeven. Hij mocht fouten gemaakt hebben en dingen gedaan, die niet door de beugel kunnen, maar ik was geen haar beter. (Wordt vervolgd) Foto (Jiné .siisq TELEFOON 532 - YERSEKE Maak een goede keus bij Voorhoute 16 Kruiningen Telefoon 565 Lidmaatschapkaart mede brengen bij A. ZORGE Berghoekstraat 41 Kruiningen

Scheldebode | 1966 | | pagina 5