BAAYENS IVOROL DO YERSEKE >PTIE1 WEMELDINGE KRUININGEN bruining PiGmaderm f2.95 KRABBENDIJKE Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tand pasta DE KAPELLE-BIEZELINGE Collecte. In de week van 914 mei a.s. wordt weer de collecte ter bestrijding van de t.b.c. gehouden voor de twee sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren. Gaarne doen wij een beroep op aller medewer king om deze jaarlijkse collecte weer te doen slagen. V oetbalnieuws. In een slecht gespeelde wedstrijd wist Yerseke met 3-^-1 van Krabbendijke te winnen. De thuisclub iniste zelfs een strafschop. Voor de tweede plaats be houden zij de beste papieren. Yerseke II verloor met 21 van A.Z.V.V. II. De jeugd deed het uitstekend. B I won de lastige uitwedstrijd tegen Kapelle B I met 30. Door dat resultaat zijn de kampioenskansen gestegen. Ook B II kwam tot een overwinning. In en tegen Kruiningen B I werd met 21 gewon nen. Voor zaterdag is ons slechts één wed strijd bekend, n.l. HeinkenszandYer seke II. De speciaalzaak voor Uw BRIL Reisakties. Naar wij vernemen organiseert de middenstandsvereniging „Handelsbelan gen" een reisaktie met 25 plaatsbewij zen voor 2 personen als prijs. De reis zal verzorgd worden door de A.M.Z. en gereden worden door de Belgische Ar dennen met een bezoek aan Namen en Dinant. De prijswinnende nummers zul len op 26 mei bekend worden gemaakt in ons blad. Ook de I.V.A.-winkeliers hebben weer enige reizen uitgeschreven, waarvan de reis naar Londen de grootste attraktie bleek te zijn en in 2 dagen was vol geboekt. Voor de andere reizen zijn nog plaatsen te bespreken door inleve ring van vellen oesterzegels. Wij wensen de organiserende winke liers met hun gasten een prettige reis toe. Koninginnedag. Zaterdagmiddag werden de leerlingen van de lagere scholen door de muziek vereniging „Mozart" van hun school opgehaald voor het brengen van een zanghulde aan het gemeentebestuur.. Onder leiding van dhr. P. Huijsse en met begeleiding van „Mozart" werden een aantal school- en volksliedjes ge zongen. Burgemeester Hogeweg dankte de kinderen voor deze zanghulde en dhr. Huijsse en de leiding van „Mo zart" voor hun medewerking. Als blijk van waardering ontvingen de kinderen voor het gemeentehuis een kleine trak tatie. Hierna werden op het schoolplein van de Prinses Beatrixschool aan de Oude Boogaert de op 10 maart uitge stelde kinderspelen gehouden en maak te „Mozart" nog een mars door een ge deelte van het dorp. Aanrijding. Zaterdagmiddag verleende de brom fietser, dhr. M. op de haven geen voor rang aan een van rechts komende per sonenauto, bestuurd door mevr. S. uit Hoeven, waardoor hij tegen de auto op botste. De auto werd licht, de brom fiets wat meer beschadigd, doch per soonlijke ongelukken deden zich geluk kig niet voor. Uiteraard werd door de rijkspolitie procesverbaal opgemaakt. Nummering kandidatenlijsten. Voor de gemeenteraadsverkiezingen op 1 juni a.s. werden maandag door het hoofdstembureau de lijsten als volgt genummerd: 1. S.G.P.; 2. P.v.d.A.; 3. AR.; 4. C.H.U.; 5. Lijst Boone. Emmabloemcollecte. De vorige week iri onze gemeente ge houden Emmabloemcollecte heeft op gebracht 556,73, waarvoor gevers en geefsters, maar niet minder de collec tanten, van harte worden bedankt. Afscheid en installatie „Vredelust" Vorige week werd in het bejaarden tehuis „Vredelust" door het bestuur in aanwezigheid van de inwoners afscheid genomen van dhr. en mevr. Bouwman, die in verband met hun benoeming te Ridderkerk de leiding van „Vredelust" overdroegen aan dhr. en mevr. De Keij- zer uit Bergen op Zoom, welke-laatsten tevens werden geïnstalleerd. Namens het bestuur dankte de voorzitter, dhr. D. van Boven, het echtpaar Bouwman har telijk voor het vele werk en de goede zorgen die zij tijdens hun meer dan 9- jarig verblijf in Yerseke aan de be jaarden hebben gegeven. Hij wenste hen het beste toe in hun nieuwe werkkring en hoopte dat zij ook daar bevrediging zullen vinden in hun werk. Dhr. Van Bo ven riep verder het echtpaar De Keij- zer een hartelijk welkom toe in Yerseke en sprak de hoop uit dat zij zich in „Vredelust" spoedig thuis zullen voe len. Verder werd nog het woord ge voerd door dhr. W. Dronkers als oud voorzitter van het bestuur, dhr. J. C. Waverijn als oud-bestuurslid en dhr. B. J. Korstanje, die dhr. en mevr. Bouw man namens het bestuur een cadeau overhandigde. Namens de bewoners werd het woord gevoerd door dhr. C. Sonke, die dhr. en mevr. Bouwman dank bracht voor de goede zorgen en hen van de bewoners een cadeau mocht overhandigen. Verder las dhr. Sonke een gedicht voor, gemaakt door mevr. Schouwenburg-v. d. Werke. Dhr. Bouw plan dankte tenslotte de sprekers voor hun goede woorden en de aangeboden cadeaus, waarna dhr. De Keijzer met een toespraak tot het bestuur en de be woners zijn nieuwe funktie aanvaardde. Gevonden voorwerpen. Gevonden een horloge en een plastic regenjas. Inlichtingen ter gemeente secretarie. Brand. Dezer dagen ontstond brand in de smederij van dhr. W. Adriaanse. In de vroege morgenuren werd Wemeldinge door het sirenegeloei gewekt. De scha de beperkte .zich tot de smederij. Dé brandweer hcjefde niet te spuiten, maai?: kon met een'slang op de waterleiding, het vuur in de kiem smoren. Koninginnedag. Op zaterdag 30 april was het voor de jeugd een leuke dag. De Koninginnedag begon met een aubade voor het ge meentehuis met medewerking van de muziekvereniging O.K.K. Deze aubade werd in ontvangst genomen door het gemeentebestuur en de Oranjevereni ging. Na de aubade werden de kinde ren van de kleuterschool verrast met een poppenkastvoorstelling. De lagere ^cholen gingen op het plein van de Schippersschool en het plein bij de ga rage van de A.M.Z. een tekenwedstrijd houden, 's Middags werd er tussen de scholen een wedstrijd handbal gespeeld door de meisjes; deze werd gewonnen door de openbare school. Daarna traden de jongens tegen elkaar in het veld met een voetbalwedstrijd; deze werd gewon nen door de christelijke school, 's Avonds werd er een lampionoptocht gehouden, vooropgegaan door de muziekvereni ging O.K.K. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde Wemeldinge I haar competitiewedstrijd tegen Wis- senkerke. Beide ploegen leken goed aan elkaar gewaagd te zijn en gaven in de eerste 25 minuten elkaar geen kans om te scoren. Het middenveld werd be heerst door Wissenkerke, die in de voorhoede echter de juiste stoot niet kon vinden. In de 26e en 28e minuut nam Wemeldinge de leiding, 20. Het spel golfde toen op en neer maar veel gevaarlijke situaties ontstonden er niet meer voor de rust. Na de rust een spel dat door Wissenkerke op werd gevoerd, zodat zij toch in de 41e minuut een doelpunt konden maken. Met deze 21 stand werd de wedstrijd beëindigd, Ge zien het spelbeeld een juiste verhouding. Zaterdag a.s. speelt het eerste elftal thuis tegen V.C.K. I. Wordt deze wed strijd gewonnen, dan kan Wemeldinge zich kampioen noemen. Het tweede elf tal gaat naar 's-Heer Hendrikskinderen Rijkspostspaarbank. Op het rijkspostkantoor alhier werd met 120 inleggingen in de maand april aan spaargelden gestort tot een bedrag van 20.899,12 en met 44 betalingen terugbetaald tot 'n bedrag v. 21.179,65. Er werden 2 nieuwe boekjes uitgereikt. 55-jarige bruiloft. Woensdag vierde 't echtpaar Mieras- Fossen in de Oranjeboomstraat hun 55- jarig huwelijksfeest temidden van kin deren en kleinkinderen. Het heeft hun deze dag aan belangstelling niet ont broken. Beiden genieten nog een goede gezondheid. Onbewaakt ogenblik. In een onbewaakt! ogenblik zag het ruim 1% jaar oude zoontje van de fam. Timmerman kans om van petroleum te drinken. Dr. A. J. Eckhardt achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk, waar bleek dat het kind waarschijnlijk geen nadelige ge volgen van zijn daad zal ondervinden. Reis Plattelandsvrouwen. De afdeling Wemeldinge van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bracht dezer dagen een bezoek aan de Huis houdbeurs te Amsterdam, 's Middags werd een rondvaart gemaakt door de Amsterdamse grachten. Met een gezel - 'ig dineetje te Utrecht werd deze dag besloten. Mede door het mooie weer had deze dag een prettig verloop. Spaarcijfers. Bij de Coöp. Raiffeisenbank alhier werd in de maand april aan spaargel den gestort tot een bedrag van f 153.433,21 en terugbetaald tot een be drag van 251.121,72. Het saldo aan 't eind der maand bedroeg 5.522.340,80. Er werden in april 13 nieuwe boekjes uitgereikt. Geslaagd. Op de door de stichting „Debevo" ge houden examens voor de kleinhandel in hengelsportartikelen is geslaagd mevr. D. Florusse-Blankenburg alhier. Voor het examen kleinhandel in vlees slaagde dhr. J Schouwenaar. Feestcomité. r Tijdens een vergadering gehóuden in café Verschuure is op uitnodiging van de muziekvereniging O.K.K. een sa- menspreking geweest tussen een aan tal plaatselijke verenigingen over een eventuele combinatie van festiviteiten bij het 80-jarig bestaan van O.K.K. op 6 augustus en het 100-jarig bestaan van het kanaal door Zuid-Beveland op 15 oktober. Er is een voorlopige commis sie gevormd, bestaande uit de heren J. Dagevos, M. J. Geluk, P. J. Ruisaard, A. Snoep en A. P. Schouwenaar. Coöp. Raiffeisenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Raif feisenbank „Kruiningen" werd in de maand april 1966 ingelegd 526.242,83 uitbetaald 310.714,45 meer ingelegd ƒ215.528,38 Het saldo per ultimo april bedroeg 12.795.623,75. Er werden in dezelfde periode 21 nieuwe boekjes uitgereikt. Nieuws van onze nieuwelingen. Zaterdag werd Tonny Stroosnijder 7e in Middelhamis en zondag lie in Ter- heyden. Ko Blok werd 4e in de ronde van Feijenoord en Theo Schouwenaar eindigde op de 11e plaats. Zondag eiste Ko Blok in een zeer sterk rennersveld' te Hoeven de 6e plaats voor zich op. De postduiven. De uitslag van de wedvlucht vanuit Clermont is als volgt: 1 A. Kole; 2, 22 M. Kole; 3, 4, 7 H. Dek; 5, 24 J. Wa verijn; 6, 23, 46, 51, 55 W. van Velzen; 8, 33 J. Schrier9 J. J. Oele; 10, 29 M. Blok; 11, 21, 26, 43, 44 J. Wisse; 12, 14, 20, 50 J. Voois; 13, 15, 28, 48 A. Boo ne; 16, 36, 53 C. Aerts; 17, 18, 37, 56 Steenpoorte-Buijze; 19 J. Stroosnijder; 25, 35 H. van Koeveringe; 27 M. Eck hardt; 30 M. Poleij31, 32, 41, 42, 49 P. Willeboer; 34, 45, 52 J. Krombeen; 38 J. van Iwaarden; 3a J. Oele Jzn.; 40 K. Tjarks; 47 G. de Hruine; 54 P. Kake- beeke. Opbrengst collecte} i De collecte Emmabloem Groene Kruis die hier in de week van 25 tot 30 april werd gehouden, hpeft 348,56 opge bracht. Gevonden en verloren. Als gevonden zijn bij de politie aan gegeven: Een paar nappa dameshand schoenen, een bromfiets gereedschaps tas, een herenbril in plastic etui, een bankbiljet van 10,— en op de huis houdschool enkele portemonnaies met inhoud, blauwe ö^erall, gele honden- riem, bankbiljet van 2,50, zijdeur en steun van steenauto, blauw kinder jasje met capuchon, bril met halve glazen, een paar bruine glacé herenhands^hoe-, nen. Als verloren zrjn aangegeven: Een polshorloge met zwart bandje, een he ren polshorloge met metalen rekband- je, een dekzeil, efn poppenwagen, een kinderwantje, eenzegelring met initia len F. D. J., een bril met donkerrood montuur en een wit leder babyschoen tje (rechts). Kandidatenlijsten genummerd. Ook hier zijn de ingediende kandida tenlijsten voor de .gemeenteraadsverkie zingen op 1 juni als. genummerd en wel als volgt: 1. P.v.d.A.; 2. K.V.P.; 3. C. H.U.; 4. A.R.; 5. V.V.D.; 6. S.G.P. Het verkeer. Vrijdagmiddag op 16.45 uur vond een aanrijding plaats op de hoek Markt Hoofdstraat. Mej. S. uit Goes verleen de met haar personenauto geen voor rang aan de van rechts uit de Hoofd straat komende auto bestuurd door A. K. uit Yerseke. Beide auto's werden licht beschadigd. Dinsdagmiddag om 16.30 uur vond een aanrijding plaats op het met de spoor lijn parallel lopende gedeelte van de Stationsweg tussen de personenauto's resp. bestuurd door C. A. M. uit Kloe- tinge en C. N. Z.-v. D. uit Yerseke. En dan leerde de eerste zomerse zon dag weer dat Rijksweg 58 niet op dit intensieve verkeer is berekend. En deze dag waren er dus volop, meest lichte, aanrijdingen. Hét begon zondagmorgen half elf al met een kop en staart bot sing even ten zuiden van de Zanddijk, waarbg een drietal auto's waren be trokken. en bescherming Auto zakte door brug. Een zware Belgische met 8 ton turf- mul geladen vrachtauto zakte vrijdag morgen om half zes door het wandel pad van de pontonbrug aan de veerha ven. Hierbij werdén zowel de auto, de brug als de boot beschadigd. Nadat de takelwagen van de A.M.Z. de vracht auto weer in de rechte banen had ge leid. kon om tien 'voor acht de veer dienst worden hervat. Opletten voor overstekend wild. De Kruiningse dierenwereld is met twee reeën uitgebreid. Verschillende in woners hebben deze prachtige dieren reeds in de polde.r gezien. De politie werd tijdens nachjpatrouille door een automobilist verteld, dat er twee los gebroken rode koeifen op de weg liepen. Daar dit op een pjaats was, waar on mogelijk melkgeve^s konden zijn losge broken, kan gevoeglijk worden aangeno men, dat het ook qlaar de reeën betrof. Wanneer deze beesten hier nog lang te gast blijven, zal he£ bord „opgelet voor overstekend wild"*' de weggebruikers moeten attenderen... „Den Inkel". Ook in „Den Inkel" was het 't eerste zomerse weekend al gezellig druk. Niet alleen van de zijde van de kampeerders, maar vooral zondag'waren er veel „dag jesmensen" die in-ons recreatiegebied een zQnnapad kwamen pensen. •4eugd blééf het zelfs niet beperkt tot °en zonnebad, maar veel jongeren na men al een frisse duik in de kreken. Luctor et Emergotocht. Op Hemelvaartsdag a.s. worden hier voor de 14e keer dé Luctor et Emergo- wandeltochten gehouden. Een dezer da gen zult u het programmaboekje in uw brievenbus vinden, en daar kunt u alle van belang zijnde gegevens in vinden. Wanneer u van plan bent aan deze tochten deel te nemen, en natuurlijk doet u dit, wacht dan hiet tot het laatste moment om u in te laten schrijven. U bespaart het geld en de organisatoren veel extra moeite. 3 Gemeenteraad. Vorige week donderdag kwam de ge meenteraad in openbare vergadering ibijeen. Als waarnemend secretaris fun geerde dhr. O. S. van Dijk. De rekening 1965 van de Stichting Bejaardenzorg werd goedgekeurd. Door het overlijden van dhr. J. C. Engelse is er een vaka- ture ontstaan in het bestuur van deze Stichting. Als nieuw lid werd benoemd dhr. H. P. Nagelkerke. Een nieuwe sa larisverordening voOjf het personeel van het woningbedrijf werd zonder hoofde lijke stemming vastgesteld. Besloten werd om toe te treden als aandeelhou der in de Zeeuwse Gasmaatschappij. Per 500 inwoners krijgt iedere gemeen te één aandeel van 1000,toegewe zen, zodat de gemeente eigenaar wordt van 6 aandelen. Dhr. Riedijk informeer de naar het stemrecht van de gemeen ten. Aangezien de gemeenten 65 van de aandelen in handen hebben en de provincie 35 en het stemrecht even redig is aan het aantal aandelen, is het waken tegen excessen door de gemeen ten gewaarborgd. Op het verzoek van de Werkgroep Intergemeentelijke Sa menwerking Bevelanden om een bijdra ge van 0,06 per inwoner werd afwij zend beschikt. B. en W. hadden in hun pre-advies gezet: „B. en W. achten het, in verband met de herindelingsplannen, niet het juiste moment om een algehele reorganisatie op het gebied van de ge meentelijke samenwerking thans reeds voor te bereiden". De raad kon zich hiermee geheel verenigen. Mevr. M. M. Peeters-Cemeska werd op eigen verzoek eervol ontslag verleend aan de open bare lagere school. Door een „slip of the pen" kwamen de ingekomen stukken pas als no. 10 op de agenda voor. Hier in kwamen o.a. voor een verzoek van G.S. om het gevoelen van de raad ken baar te maken over een verhoging van de bezoldiging van de wethouders van 2292,tot 2472,-per jaar, wat geen bezwaren ontmoet bij de raad; een verzoek om verlaging van de aanslag- voor het storten van bedrijfsafval van A. Waterman Zn. en een verzoek om adftftsltebetuiging aan een besluit}-van söe raad van Wemeldinge om een naüwgezet en stelselmatig onderzoek te doen in stellen met betrekking tot de herinde ling. Dhr. C. Wagenaar werd aange steld als gemeentewerkman in algeme ne dienst, per 1 maart 1.1., en na een proeftijd van jéén jaar. Schriftelijke vragen waren Binnengekomen van dhrn. Van Harn en Marcusse. Dhr. Van Harn vroeg naar de oorzaak van de afsluiting van de Parallelweg en wanneer men dacht hieraan iets te gaan doen. Men zal hieraan zo spoedig mogelijk gaan beginnen, terwijl het de bedoeling is dat dit werk vóór 15 mei achter de rug is. Voorts hopen B. en W. binnenkort met een voorstel te komen om vlucht stroken aan te leggen om de 35 meter om het passeren te vergemakkelijken. Ook wees dhr. Van Harn op de onge rustheid die er bij de fcjjewjmers van de Noordweg bestaat over de grondprijzen. Hier moet door de gemeente grond wor den aangekocht ter verbreding van de ze weg. In het begin heeft de gemeente bij de onderhandelingen voorgesteld en kele taxateur-s aan te stellen maar toen werd dit niet nodig geacht. Nu er een prijs is geboden van 7,50 wil men wel laten taxeren. De gemeente heeft in middels voor een taxateur gezorgd. Nummering kandidatenlijsten. De nummering van de kandidatenlijs ten voor de komende gemeenteraads verkiezingen is als volgt, grotendeels door loting, vastgesteld: 1. S.G.P.2. P.v.d.A.; 3. Lijst Riedijk; 4. A.R.; 5. C.H.U.; 6. Lijst Griep (gem. bel.). Bijzondere raadsvergadering. In het „Cultureel Centrum" hield de gemeenteraad, na afloop van de gewone vergadering, een bijzondere vergade ring. In deze vergadering werd dhr. G. van Velzen ontslag verleend als secre taris van de gemeente Krabbendijke en als ambtenaar van de burgerlijke stand. Dit ontslag werd verleend op de meest eervolle wijze wegens de benoeming van dhr. Van Velzen tot burgemeester van St. Philipsland. De burgemeester hield een lovende rede over de samenwerking met de scheidende secretaris. „Wij vin den het jammer dat u weggaat. We hadden het goed met elkaar. De raads leden hebben allen, zonder uitzondering, gezegd als reaktie op uw benoeming: „Daar hebben wij spijt van". Maar dat houdt natuurlijk niet in dat zij u uw promotie niet gunnen. De schaduw van uw vertrek uit de gemefcnte wordt ver re overglansd door de* blijdschap die wij voelen over deze promotie". Als af scheidscadeau bood de burgemeester na mens het gemeentebestuur een Salland- ss klok aan. Wethouder Van Velzen sprak als voorzitter van de S.G.P. frak- tie en namens B. en W. zijn -hartelijke dank uit voor wat hij (neef van de wet houder) hééft verricht. Dit is de derde secretaris die hij als burgemeester ziet vertrekken. Hij waarschuwde de nieu we burgemeester: „Wie aan de weg tim mert heeft veoft^ekijks" en „Al is een burgemeester nog zo goed, meen niet dat hg iedereen voldoet" en gaf hem de raad mee: „Vreest God, eert de Ko ning". Dhr. Mallekote (ook wethouder) dankte dhr. Van Velzen voor de waar devolle adviezen en vriendschap. „Vol- gpns mij komt deze betrekking u met rèijfttf1' ■iog". Hij- «oeftide de jaren van sa'menwerking onvergetelijk. Dhr. Mar cusse, die sprak als oudste raadslid, sloot zich hier helemaal bij aan: „Er zijn steeds mensen die onder of boven de wet willen leven, maar bij u was het altijdZo is het en anders kan het niet". Dhr. Van Velzen dankte de ver schillende sprekers voor hun woorden, maar wees er op dat van een ambtenaar verlangd wordt dat hij zijn werk. goed doet. Na sluiting van deze raadsver gadering werd nog door vele sprekers het woord gevoerd. Dhr. O. S. van Dijk, hoofdcommies, sprak namens de col lega's van de secretarie („Het was tij dens uw bewind goed werken") en bood een verzilverde briefopener aan. Mej. Bimmel, directrice van Huize Nieuw- lande, bood een oude landkaart van Zeeland aan. Dhr. Fonteijne dankt dhr. Van Velzen voor de goede verhoudin gen. Dhr. Korstanje, hoofd van de open bare lagere school, dankte voor de sa menwerking die hij steeds heeft mogen ondervinden. Namens de bijzondere scholen sprak dhr. A. J. Busch: „Zo ooit dan kan van u gezegd worden: Een vlijtige hand zal gezegend worden". Ver der spraken nog dhrn. Plaisir (namens de rijkspolitie), Overbeeke en v. Strien (bestuur Groene Kruis), burgemeester Jobse van Rilland-Bath, burgemeester Eisen als afgevaardigde van de vereni ging van B. en S., burgemeester Wael- püt van 's-Heerenhoek namens helr*be- stuur van het initiatief comité „De Be- velanden", burgemeester de,- Kam>\&an /aarde. Wethouder Reijngoudt van St. Philipsland liet een welkomstwoord ho ren. Dhr. Van Velzen beantwoordde iedere spreker afzonderlijk en haalde hierbij vele herinneringen aan. „Ik heb steeds burgemeester willen worden en heb hier ook altijd naar gestreefd. De persoonlijke verhoudingen in de dis- trictsraad werden geroemd, waar mei ondanks tegengestelde standpunte: toch vrienden blijven kon, en het punt£ van de zelfstandigheid nog ééns afge haald. Tenslotte wees de^secretaris op de schoonheid van het raadhuis in zijn nieuwe gemeente en nodigde ieder die er in de buurt komt uit, er eens naar te gaan kijken. Van het bestuur van de chr. kleuterschool had dhr. Van Velzen, die waarnemend voorzitter-was „-reeds afscheid genomen op dinsdag in een speciale bestuursvergadering. Serenade. Aan dhr. Van Velzen werd afgelopen vrijdag een serenade gebracht ter ere van zijn benoeming tot burgemeester van Sint-Philipsland door de muziek vereniging „Concordia" en de drum band. Hierbij werd voor het eerst de nieuwe vlag gebruikt. De oude vlag was niet bestand gebleken tegen een was beurt. Défilé. De muziekvereniging „Concordia" met de drumband en het Hervormd Kerkkoor hebben zaterdag meegelopen in het dé filé langs het paleis te Soestdijk. Door de muziekvereniging werden enkele kisten fruit aan de jarige koningin aangeboden, terwijl het Kerkkoor een bandje aanbood met een opname van „De zon schijnt in paijn ziel vandaag", wat door de koningin in haar studietijd werd vertaald. 'ddo Auto in de sloot. Ter hoogte van de hofstede van dhr. Woutersen in de Oostpolder kwam vo rige week een auto in de sloot, die be stuurd werd door dhr. M. O. uit Nieu- werkerk aan de IJssel. Deze ongeluk kige manoeuvre maakte O. doordat zijn remmen weigerden toen hij wilde afrem men voor een vóór hem rijdende trac tor en een vrachtwagen. Toen O. dit bemerkte, trachtte hij de voertuigen rechts te passeren, met de ongelukkige afloop dat hij in de sloot terecht kwam. Zowel O. als de naast hem zittende E. de K. uit Krimpen aan de IJssel 'teza men ongedeerd uit de goed beschadig de auto. Koninklijke onderscheiding. Dhr. N. den Boef, kantoorhouder P. T.T. alhier, werd onderscheiden met de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Dit gebeurde vorige week vrijdag door dhr. C. S. Vis, directeur van het postdistrict Mid delburg in het bijzijn van burgemeester Cnossen, de adjunct-directeur T van. .het postdistrict Middelfeürg, I -<tihïv 'CJ van Schuttershoef en de directeur van het postkantoor te Goes, -dhr. Dansen, en enkele collega's en familieleden. Dhr. Den Boef werd in 1905 te Heiningen geboren en is vanaf 1922 bij de P.T.T. in dienst. Hij was. eerst werkzaam in Strijen en KaatsnëüVel. Vanaf 1947 is hij kantoorhouder~"van de P.T.T. te Krabbendijke. Geslaagd. Bij het centrum voor kraamzorg van het Groene Kruis vöor Zuid- en Noord- Beveland en Tholen slaagden de dames VV. de Bel en C. Luteyn voor het diplo ma kraamverzorgster. Hert gesignaleerd. Maandagmorgen om 10 uur werdisin de boomgaard van dhr. Van. Oosten_Jiij De Vliet" een hert gesignaleerd. Het hert liep van de boomgaard van "Wn Oosten naar de ernaast liggende boom gaard en verdween daar zonder haast te maken. W Feestelijkheden. De verjaardag vAn cgïze Vorstin is in de middaguren onder prachtig weer op gewekt gevierd. Begonnen" werd met een voetbalwedstrijd Brandweer-Vetegap^n. Deze werd door de brandwfeer snél ge blust, ze wisten de brand op het groene veld te winnen met 31. Op het sport veld werden de volksspelen gehouden, w.o. touwtrekken, kussenge»pcbt, hin dernisrijden voor brommers ren"7 fietsen en werd besloten met tobbetje steken, wat velen een nat pak bezorgd. Des avonds was het de muzie^i|Éj£j(ging „Vooruit" die begon met een concert, gevolgd door een lampionoptocht met de schooljeugd, wat een fraai slurtèt*Ék was van een geslaagde viering yg» Ko ninginnedag. Koninklijk zilver. Koninklijk zilver was er vrijdagmor gen voor dhr. W. Oele uit Kapelle. Het eremetaal, in de Orde van Oranje Nas sau werd nem op de borst gespeld door burgemeester H. G. van Suijlekodm. Ruim 40 jaar is dhr. Ole landbouwers knecht bij de familie Gebr. Wisse-Nijs- sen, terwijl hij meer dan 20 jaar vice- voorzitter is geweést van de plaatselij ke afdeling van de Xïgemene Agrarische Bedrijfs Bond. Het heügelijke gebeuren werd in de familiekring gevierd in te genwoordigheid van de werkgevers. In zijn toespraak wees burgemeester Van Suijlekom op zijn grote trouw, toewij ding en ijver. Geslaagd. Voör het diploma aanleg en onder houd van tuinen, slaagde vorige week te Goes dhr. J. J. Kosten te Kapelle.

Scheldebode | 1966 | | pagina 4