BAAVENSI flupgerli/fce Pt I, YERSEKE ^ÜPTIEK.^ De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN KAPELLE-BIEZELINGE KRABBENPIJKE Eens schudi het leven je wakker door WAARDE PREDIKBEURTEN Botsing. Maandagmiddag omstreeks zes uur reed een bromfiets, bestuurd door de 16-jarige D. uit Yerseke vanaf de Dreef in de richting Lepelstraat en verleende hierbg geen voorrang aan de van rechts uit de Vierstraat komende personenauto bestuurd door dhr. D. uit Tilburg. Een botsing was het gevolg, waarbij zowel de auto als de bromfiets ernstig werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Door de rijkspolitie werd procesverbaal opgemaakt. Raadsvergadering. Dinsdagavond j.l. vergaderde de raad der gemeente Wemeldinge onder voor zitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Met ontwerpbesluiten van G.S. tot regeling van de jaarwedden van ambtenaren van de burgerlijke stand en tot wijziging van de bezoldigingsrege ling van de gemeente-ontvangers en de jaarwedden van de wethouders der ge meenten, ging de raad volledig akkoord; een voorstel tot wijziging en aanvul ling van rechtspositieregelingen in ver band met de inwerkingtreding van de algemene burgerlijke penisoenwet be treffende het ambtenarenreglement, ar beidsovereenkomstenverordening, wacht geldverordening, spaarverordening en verplaatsingskostenverordening werd door de raad aanvaard. De woningwet woning Pr. Beatrixstraat 50 werd ver huurd aan mevr. Traas-van Ast, de wo ningwetwoning Molenstraat 3 werd ver huurd aan dhr. D. L. Vleugel. De reke ning der gemeente over 1964 werd voor lopig vastgesteld. De rekening van het B.A. over het dienstjaar 1964 werd aan geboden, de commissie van onderzoek zal bestaan uit dhm. P. J. J. Dekker, C. de Kraker en M. Zuydwegt. Voor de traktatie van de schoolkinderen op 30 april a.s. werd een krediet beschikbaar o-oafolH iran f OOK Viatir/vA« gebruikelijke rondedansje ontbrak ook nu weer niet. N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de N.C. V.B. hield dezer dagen haar maandelijk se vergadering onder leiding van mevr. Van'Bruggen. Als spreker was aanwe zig dhr. J. Borrie, brigadier by de ge meentepolitie te Goes. Hij behandelde het onderwerp „Verkeersveiligheid", dat hij toelichtte aan de hand van dia's. Afscheid. In een gezellig samenzijn werd dezer dagen afscheid genomen van de leidster van de Vrije Evangelische Meisjesver eniging mej. L. Hoogesteger. Zij heeft 20 jaar lang dit werk gedaan op een voorbeeldige wijze en met een grote toewijding. Gevonden voorwerpen. Gevonden een fles lodaline, een want en een jack. Inlichtingen ter gemeente secretarie. Nationale herdenkingsavond. De nationale herdenking van allen, die sinds 10 mei 1940 in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen als mede van allen, die door oorlogshande lingen en terreur zijn omgekomen, zal dit jaar worden gehouden op woensdag 4 mei. Van 's avonds 18 uur tot zons ondergang zullen van alle openbare ge bouwen de vlaggen halfstok worden ge hangen. Verzocht wordt dit ook te doen van particuliere woningen en vaartui gen. Van 19.45 uur af tot dertig secon den voor 20 uur zullen de klokken wor den geluid. Van 20 uur af tot twee mi nuten daarna zal volkomen stilte in acht genomen worden. Met het oog op het karakter van deze nationale herden kingsavond is het gewenst dat die avond geen openbare vermakelijkheden wor den gehouden en dat alle verkooplokali teiten zijn gesloten. Plattelandsvrouwen bijeen. De afdeling Kruiningen en omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen hield woensdagavond j.l. haar maande lijkse bijeenkomst in „Ons Dorpshuis" alhier onder leiding van de presidente mevr. Ribbens-Muller. Deze deelde mede dat traditiegetrouw de volgende maand plantjes uitgereikt zullen worden om dan in september a.s. gekeurd te wor den. 't Jaarlijkse zomerreisje zal plaats vinden op 6 juli a.s. naar de Philips- fabriek te Eindhoven. Mevr. Griep- listen Mya Besselink uit Gulpen, Ada Haue uit Aken, die te elfder ure de zie ke Richard Schildbach moest vervangen en Laurens v. d. Werf uit Oisterwijk, hiertoe in niet geringe mate hebben bij gedragen. Vergadering N.C.V.B. Woensdag 20 april vergaderde de Ned. Chr. Vrouwen Bond afd. Kruiningen on der leiding van de presidente mevr. Koolstra-Steketee. Als spreekster voor deze avond was aanwezig mevr. v. d. Berg-Thürer uit ï?£rgen op Zoom. Daar zij zelf Zwitserse van geboorte is, ver telde zij over „Het, leven en werken van de vrouw in Zwitserland", zowel het da- geiykse- en het godsdienstige leven. Er werden verschillende vragen gesteld, die door de spreekster werden beantwoord. Mevr. v. d. Bergé eindigde deze ver gadering met dankgebed. Zonder pardon op de bon. Ook vanaf deze plaats zijn de hon deneigenaars al enige malen gewaar schuwd, dat zij hun dier binnen de be bouwde kom aan de lijn moeten houden. Ondanks deze waarschuwingen is een loslopende hond nog steeds een normaal voorkomend verschijnsel. Wij wgzen er nu nogmaals op, dat de politie de eige naars van loslopende honden zonder pardon op een proces-verbaal gaat trac- teren. En dat wordt dan een dure, zelf te betalen tractatie. Het verkeer. - Zaterdagavond om 19.40 uur vond op de kruising VeerwegBlauwhoefseweg een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's. M. M. M. uit Waarde ver leende, komende vanaf de Zwarteweg, geen voorrang aan de op de Veerweg lijdende auto bestuurd door H. B. uit Steenwijk. Beide auto's werden bescha digd. A. E. alhier verleende dinsdag geen voorrang aan de van rechts komende V. B. Deze aanrijding vond plaats op de kruising ZandwegStationsweg. Ook hier alleen materiële schade. Rondgang E.M.M. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana zal de Kon. Harmonie „E.M.M." zaterdagmiddag om -half vijf een rondgang maken. De postduiven. Met 231 duiven nam de P.V. „Vrij heidsduif" deel aan de wedvlucht van uit Albert. De prijzen kwamen als volgt uit de klok: 1, 3 A. Kole; 2. 6, 9, 27, 31 M. Kole; 4, 14, 26, 34 A. Neve; 5, 28, 57 steps, fietsen, trekwagentjes, in groeps verband of met paren en individueel. Om acht uur 's_avonds volgt een lampi on-optocht met medewerking van de muziekvereniging „Rillandia" en even eens om acht uur begint een groot Oranjebal onder leiding van dhr. Jan vier uit Goes. Om tien uur is er tot slot een taptoe door „Rillandia". Te hard gereden? Dat stenen gevels niet meegeven, werd dhr. P. J. S. uit. Kruiningen dinsdag middag gewaar toen hij met zyn sport auto tegen het woonhuis van de familie De R. in de Maalstede te Kapelle bot ste. Dhr. S. kwam uit de richting Yer seke gereden. Vermoedeiyk heeft hij met te grote snelheid de bocht willen nemen, waardoor hij de macht over het stuur kwytraakte. Het gevolg was, dat hij tegen het woonhuis tot stilstand kwam. De gevel werd licht-, de sport auto vrij ernstig beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Simavi-collecte. De Simavi-collecte heeft te Kapelle 310,opgebracht. Hengelwedstryd. Zaterdagmiddag hielden de hengel sportverenigingen E.G.H.V. uit Goes en H.V.K.K. uit Kapelle in de Oosterschel- de tussen Kattendijke en Wemeldinge hun tradjtonéle clubwedstrijd. De inzet, was een beker, die door de Goese ver eniging met 2365 punten werd gewon nen. De Kapelse vereniging wist 1665 punten te behalen. Er namen in totaal 161 leden aan de wedstrijd deel, die on der slechte weersomstandigheden moest worden afgewerkt. De uitslag was: 1. W. Bosch, Goes, 1510 pnt.; 2. C. Bur ger Jr., Kapelle, 1470 pnt.; 3. H. Smit, Goes, 1415 pnt.; 4. Bentschap Knook, Kapelle, 1395 pnt.; 5. W. Schmid, Goes, 1385 pnt. ,6. A. v. d. Bliek, Goes, 1285 pnt.; 7. J. M. Rijn, Goes, 1260 pnt.; 8. J. Tissing, Kapelle, 1175 pnt.; 9. B. de Kok, Goes, 1095 pnt.; 10. M. J. Rijn, Goes, 1095 pnt. De vereniging H.V.K.K. zal op 7 mei de derde bekerwedstrijd houden in de Oosterschelde bij Yerseke. D iploma-uitreiking. Maandagavond hebben 23 cursisten van de schakelcursus bloementeelt een diploma ontvangen. Het „document" werd hun uitgereikt door dhr. C. L. de Wilde uit Goes als vertegenwoordiger van de inspectie land- en tuinbouwonder- uriis Vnnr Hp?»» nitr-oili-ino- \xra a man Hiï_ Vanmorgen echter stond by de stuk ken zo'n zilveren beker met twee oren, gelijk men die na opzienba^er^estaties bij officiële, gelegenheden ih een zwart pak pleegt üit te reiken; een toonbeeld van nutteloosheid, waarj.nee inen weinig anders kan doen dan h^T?tiïng op het dressoir zetten om er elastiekjes, paper clips en losgeraakte kpopeft in te be waren. Dat was de leugenbeker van de hen gelaarsvereniging „Het Gouden^ Princi pe". Vroeger is de hengelaarsv^enighig een echte vereniging van hengëlaars ge weest. De leden besteedden een deel van hun vrye tyd aai^Bfê waterkant, en na afloop daarvan kwamen ze in het club café bijeen om. de opgedane jervarignen te vertellen. Er werd toen een wisSël- beker beschikbaar gesteld voor. degene, die in de loop van het seizoen-de groot ste vis ving. Na enkele jaren werd die driemaal achtereen gewonnen door de secretaris, zodat die definitief houder van de beker werd. Ondertussen was de animo voor het vissen wat afgeslapt, hoewel het uit wisselen van ervaringen in het clubcafé bleef doorgaan. Men kwam toen op de constructieve gedachte een nieuwe be ker te koppelen aan de ervaringen, en niet meer aan de vis. Dat maakte het vermoeiende zitten aan de waterkant overbodig. Zo werd de leuggnbeker aan geschaft, die nu wat gedeukt en ver fomfaaid op het tafeltje hij dg politie rechter stond. Jjp Zoals bij vele veréritgéigen het geval is, ging in „Het Gouden Principe" de aktiviteit voornamelijk uit van voorzit ter en secretaris, en Zij Avareh "'tenslotte de beide kandidaten voor de leugen beker De leden waren het er onderling wel over eens, dat deze twee functiona rissen met kop en schouders boven de anderen uitstaken wat het liegen be treft. Maar wie van de twee was kam pioenleugenaar? Dat moest op de jaar lijkse feestavond worden uitgemaakt. De voorzitter, die het eerst het woord had om zijn leugens te uiten, begon de secretaris te schilderen als een waar- heidslievend man. Daar dé secretaris in werkelijkheid een leugenaar van formaat was, dacht de voorzitter op deze inamier de beker te zullen verwerven. Dit is een logische gedachtengarfg, waarby echter te weinig rekening is gehouden met de jongste resultaten van het onderzoek op het gebied der psychologie. Bijna niemand klapte, toen de voorzitter ging zitten na zijn complimenteuze speech aan het adres van de verenigingsschry- vpr 5 TWEEDE BLAD 29 APRIL 1966 Plattelandsvrouwen. De afdeling Krabbendijke van de Bond van Plattelandsvrouwen vergaderde on der voorzitterschap van mevr. Lenshoek- Geluk in het „Cultureel Centrum" Tij dens deze bijeenkomst werd een demon stratie gegeven met huishoudelijke ap paraten door de Firma Kok. Uitstapje bejaarden. Door verscheidene automobilisten uit Krabbendgke werd de bejaarden uit Huize Nieuwlande een bloesemrit aan geboden. De leiding berustte bij dhr. Vogelaar, waardoor het mogelijk was dat de reis soms door enkele bloeiende boomgaarden voerde. Van de rondrit die door de polders rond Krabbendijke en Waarde voerde, werd door de oudjes enorm genoten. Over enkele weken hoopt men weer een dergelgke rit te organise ren, als de appelbomen bloeien. Aanrijding. Op de kruising RijkswegJ. W. Fri- sostraat vond een botsing plaats tussen 2 personenauto's .waardoor enige mate riële schade ontstond. De botsing ont stond doordat de bestuurder van de ene auto, dhr. A. A. v. d. W. uit Waarde geen voorrang verleende, toen hij van de Zuidweg de Rijksweg wilde oprijden. Hij merkte te laat de uit de richting Bergen op Zoom komende C. V. uit Axel op. waardoor een botsing ontstond. Per- sooniyke ongelukken deden zich niet voor, beide auto's werden beschadigd. LEIDA GRAAFLAND 50) Opnieuw keek hij naar het geld, raak te er even met zijn vingers aan en zuchtte. Daarna liep hy langs haar heen naar de kamer en bekeek alles, wat daar voor hem lag. Hij nam een kostuum en bekeek het, voelde aan de stof en legde het weer neer. Een overhemd nam hij in zyn handen en hield het voor zich, liep ermee naar een spiegel en bekeek zich zelf. Toen maakte hij zgn ochtendjas los en liet die vallen. Roelie zag, dat hy enkel een pyamabroek aan had en net voor hij die losmaakte, liep ze de keu ken in en sloot de deur achter zich. Ge ruime tyd zat ze op de aanrecht en rook te de ene sigaret na de andere. Ze hoor de in het andere vertrek de man rom- Wandeltocht. Het bestuur van de gymnastiekver eniging Sparta" deelde ons mede dat cp 7 mei a.s. een grote Bondswandeldag van het K.N.G.V. gehouden zal worden. „Sparta" zal hiervan de organisatie ver zorgen. Er zgn parkoersen van 10, 15 en 25 km, waaraan iedereen kan meedoen. Aan deze wandeltocht zijn vele medailles verbonden. Viering verjaardag H.M. de Koningin. Zaterdagmiddag zal het bestuur van de Oranjevereniging enkele feestelijk heden organiseren ter viering van Ko ninginnedag: 2 uur voetbalwedstrijd ve teranen-brandweer, gevolgd door volks spelen voor jong en oud. In de avond uren een concert door 'Vooruit', gevolgd door een lampionoptocht met de school jeugd. Beroep uitgebracht. Door de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier is een beroep uitgebracht op Ds. G. Colenbrander te Vlagtwedde. Officiële openingen. Op woensdag 11 mei zal de nieuw ge bouwde kleuterschool officiëel worden geopend door de inspectrice van het kleuteronderwijs. Donderdag 5 mei vindt de officiële opening plaats van het nieuwe gym nastieklokaal annex oefen- en repetitie lokaal. Deze opening zal geschieden door de Commissaris der Koningin, Mr. van Aartsen. melen. Aan de geluiden te oordelen, was hij zich aan het aankleden. Het leek haar een eeuwigheid te duren en nerveus keek ze op haar horloge. Ze zag het geld op de tafel. Ik wil niet, dat hij zonder centen weggaat, dacht ze en een snik welde in haar op. Ik zal het hem bren gen. Geiyk ging de deur open en een breed- lachende man stapte binnen, keerde en wendde zich als een mannequin en be keek zichzelf met een vergenoegde blik. „Roelie, het lijkt wel een maatkos tuum... zit het even keurig? En dat overhemd... en deze schoenen... zeg, hoe wist je mijn maten zo precies Ben ik even een heertje, zeg? Hoe vind je me zo? Lijkt het wat?" Langzaam ontspanden zich haar trek ken en kwam er een vleugje lach op haar gezicht. Nu had hy weer wat weg van de oude Talingen, de manier alleen al, waarop hij een paar misschien denk beeldige stofjes van zijn colbert knipte. Nog steeffis was hy een knappe kerel... Wat een goed kostuum alleen al kon be werkstelligen. Hij liep door naar het spiegeltje en draaide het voor en langs zich heen. „Chique, hè? Verdikkie, Roel, ik voel me weer een heel ander mens..." Ze knikte. „Dat ben je ook, Tom. Zie je wel, dat Van 21—28 april 1966 YERSEKE. Huw.aangifte: Jacob van de Velde, 22 j. en Rijnburgje Bustraan, 20 j.; Jacinto Simöes Sereno, 28 j. te Am sterdam en Janna Johanna van Stee, 20 j. Gehuwd: Pieter Marinus van Houte. 20 j. te Waarde en Maria Cornelia Duinkerke, 20 j. Van 20—27 april 1966 WEMELDINGE. Huwelijksaangifte: Gerrit Jan Korterink, 21 j. te Avereest en Cornelia Johanna Verduyn, 21 j. Van 21—27 april 1966 KRUININGEN. Geboren: Pietemella Elisabeth Maria, dv. Sebastiaan Fran- ciscus Willem Martens en Gerarda Dym- phena Voermans; Jan Johannes, zv. Jan Johannes de Witte en Hendrikje van der Bij. Ondertrouwd: Jan Jacobus Oele, 25 j. en Maria Jannetje Pieternella van der Vliet, 22 j.; Pieter Duinkerke, 28 j. en Catharina Maria van de Pas, 21 j. Overleden: Pieter Nieuwenhugse, 87 i wednr. van Geertruid van Iwaarden. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. B. van der Lelie. het best met je meevalt?" Ze kreeg weer hoop. Alsjeblieft, dacht ze, laat hij toch hier blijven... wat kan ik nog doen om hem hier te houden... Hij keek vergenoegd naar de vrouw en zag de hoopvolle blik in haar ogen. Hij zuchtte. „Sorry, Roelie, dat ik je teleurstelde, maar eerlijk waar... ik heb vanmorgen helemaal niet aan drank gedacht. Ik had honger en daarom ging ik naar de kel der, om te kijken naar wat eetbaars... En toen zag ik die twee flessen... Al mijn goede voornemens waren meteen verdwenen..." Opnieuw loosde hy een zware zucht. Ze ging naar hem toe en greep zijn hand. „Als ik je help, Tom, wil je het dan niet echt proberen?" Hij lachte verlegen. „Je weet, wat mijn beloften waard zijn, Roelie. Ik denk, dat ik er zwaar aan verslaafd ben". „Ik zal je iedere keer helpen, als je het maar probeert. Misschien lukt het niet dadelijk, maar eens zul je jezelf toch overwinnen, als je..." „Als je een beetje ruggegraat hebt", vulde hij aan en haalde zijn schouders op. „Vooruit, Roel, steek dat geld maar weer in je tas. Wat er met my aan de hand is, weet ik niet, maar als jij bij me Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Regenga. 2.30 uur: Ds. M. v. d. Bosch, Goes Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Boog. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 u.: Ds. Chr. v. d. Poel. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur Leidster: Kapiteine A. C. van Engelen. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10.30 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Vrije Evang. Gemeente 9 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Kerk 10.30 en 5 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Bartlema. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. H. Boonstra uit Dordrecht. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. bent, kan ik je niets meer weigeren". Samen bekeken ze de andere kleren. „Pas straks alles even aan, wil je? Wat niet goed is, of wat je niet mooi vindt, neem ik weer mee terug". „Roelie, dat heeft je veel geld ge kost „Ach wat... wat heb ik aan mijn geld, als ik er niemand blij mee kan maken? Zo, nu gaan we gezellig met z'n twee tjes koffie drinken. Ik heb een cake meegebracht. Verdraaid, Tom, wat staat je dat pak geweldig. Je bent bijna niets veranderd. Je hebt een figuur..." „Ga weg... je steekt er de gek mee. Vel over been ben ik. Zo mager als een brandhout". „Hindert niet. Dat vlees komt er wel weer op. Ik mest je wel vet. Vanmiddag blijf ik bij je eten. Ik heb nog meer mee gebracht. En daarna gaan we eens rus tig met elkaar babbelen. Ik heb je hard nodig, zie je!" Er kwam een trek van teleurstelling op zijn gezicht. „Op kantoor? Gaat het soms niet goed? Wil je me daarom terughebben?" Ze kwam naar hem toe en pakte de man ruw bij de schouders. „Als je nu eens wat meer vertrouwen in me wilt hebben? Ik zei, dat ik je nodig had. Is dat niet duidelijk genoeg?" Hij lachte verlegen. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Servaas, Turnhout. Krabbendgke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Zaterdag 30 april 7 uur: Ds. W. C. La- main uit Grand-Rapids. W aarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. Strating, Goes. Bevestiging ouderling. 2.30 uur: Ds. Boonstra, 's-Heer Hen drikskinderen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 9 uur: Ds. B. Zoodsma, Wemeldinge. 2.30 uur: Ds. A. Pop, Schore. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. Lamain uit Grand Rapids. „Dat je al dat geduld met me weet op te brengen. Weet je, Roelie, je bent zo heel anders dan vroeger". Ze stonden nog steeds tegenover el kaar. „Beter of slechter?" vroeg ze. Hij zag haar hunkerende blik. Met zijn voeten in de nieuwe schoenen liep hij een pas terug. „Zo zou ik het niet willen stellen. Ik zou zeggen: menselijker. Vrouwelijker vooral. Je stem klinkt ook veel warmer dan vroeger". Ze keek voor zich en knikte. „Misschien komt dat wel, omdat ik een harde les heb gekregen, Tom". 's Middags, na het eten, zaten ze in de kamer en rookten. Tom lag half op de divan en bengelde met zijn benen over de rand. „Ik kan nog helemaal niet wennen aan de gedachte, dat je me werkelijk te rug wilt hebben. En, eerlgk gezegd, ik zie er tegenop. Ze zullen by jullie in het dorp natuurlijk wel gehoord heb ben, hoe ik aan het zwabberen ben ge weest. Vroeger was ik „meneer" Talin gen. En wat ben ik nu?" Ze glimlachte. „Weer meneer Talingen. Als je het niet gelooft, bekgk je jezelf maar weer eens in de spiegel". (Wordt vervolgd) dag de vlag uit te steken. Serenade. O.K.K. bracht aan dhr. W. Ggssel op zgn verjaardag een serenade. Dhr. Ggs- sel, die jaren lang lid is geweest van O.K.K.werd toegesproken door de voorzitter, dhr. A. P. Schouwenaar. Het fromm uit „Martha". En dan niet te vergeten „Schenkt man sich Rosen in Tirol" uit „Der Vogelhandier", dat op verzoek van het publiek herhaald moest worden. Dhr. Holster en de beide ver enigingen hebben met dit tweede opera concert veel eer ingelegd, doch daarbij mag niet worden vergeten, dat de so dag ziet er als volgt uit. Om negen uur wordt begonnen met een rondgang door de drumband, om half elf is de finale van het schoolvoetbaltoumooi op het gemeentelgk sportterrein. Om kwart voor twee zullen de kinderen zich op stellen voor een optocht, waaraan kan worden deelgenomen met versierde worden er afgewisseld door gestolen of stukgereden fietsen. Soms liggen er knuppels, waarmee men elkaar op het hoofd heeft geslagen, of bijlen en ha mers met hetzelfde doel, een enkele keer staat er een geheime radiozender of liggen er portemonnees die gestolen zijn of stenen waarmee gegooid is. eens fotografisch of filmisch kontakt met die Nederlandse scheepvaart. Roep eens „ahoy" tegen uw „camera". Aan deze wedstrijd, die duurt van 30 april t/m 31 augustus, kan fcor iÉSfèr- een worden deelgenomen. De ,wedstrifd- voorwaarden zgn verkrggbaar bij uw fotohandelaar.

Scheldebode | 1966 | | pagina 6