oo RAAYENS iptie; JLanc^s de stAaat YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN zaai Turkenburg zaad van Paasschen HANSWEERT RILLAND-BATH KAPELLE-BIEZELIN GE Botsing. Maandagmiddag omstreeks zes uur reed een bromfiets, bestuurd door de 16-jarige D. uit Yerseke vanaf de Dreef in de richting Lepelstraat en verleende hierbij geen voorrang aan de van rechts uit de Vierstraat komende personenauto bestuurd door dhr. D. uit Tilburg. Een botsing was het gevolg, waarbij zowel de auto als de bromfiets ernstig werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Door de rijkspolitie werd procesverbaal opgemaakt. De speciaalzaak voor Uw BRIL Raadsvergadering. Dinsdagavond j.l. vergaderde de raad der gemeente Wemeldinge onder voor zitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Met ontwerpbesluiten van G.S. tot regeling van de jaarwedden van ambtenaren van de burgerlijke stand en tot wijziging van de bezoldigingsrege ling van de gemeente-ontvangers en de jaarwedden van de wethouders der ge meenten, ging de raad volledig akkoord; een voorstel tot wijziging en aanvul ling van rechtspositieregelingen in ver band met de inwerkingtreding van de algemene burgerlijke penisoenwet be treffende het ambtenarenreglement, ar beidsovereenkomstenverordening, wacht geldverordening, spaarverordening en verplaatsingskostenverordening werd door de raad aanvaard. De woningwet woning Pr. Beatrixstraat 50 werd ver huurd aan mevr. Traas-van Ast, de wo ningwetwoning Molenstraat 3 werd ver huurd aan dhr. D. L. Vleugel. De reke ning der gemeente over 1964 werd voor lopig vastgesteld. De rekening van het B.A. over het dienstjaar 1964 werd aan geboden, de commissie van onderzoek zal bestaan uit dhm. P. J. J. Dekker, C. de Kraker en M. Zuydwegt. Voor de traktatie van de schoolkinderen op 30 april a.s. werd een krediet beschikbaar gesteld van 225,hetgeen door de Oranjevereniging als tekort op de be groting voor dit feest was gesteld. Bij de rondvraag vroeg dhr. P. J. Dekker naar het feest van het honderdjarig be staan van het kanaal door Zuid-Beve land op 15 oktober 1966. Hier zal in sa menwerking met de gemeente Kruinin- gen een goede oplossing gevonden die nen te worden. In voorbereiding is om op die dag een bijeenkomst te organi seren, waaraan vooral aan de toekomst van het kanaal aandacht zal worden besteed. Verder vroeg dhr. Dekker naar het tweede contingent ratio-woningen. Hier, aldus de voorzitter, hebben we goede hoop dat in augustus-september een aanvang gemaakt zal kunnen wor den. Op een vraag van dhr. Dekker be treffende de door de raad ingediende motie betreffende de herindeling, deelde de voorzitter mede dat 956 stuks waren verspreid, dat er nu ongeveer een 250 antwoorden van diverse gemeenten wa ren binnengekomen, waaronder zeer wei nig nog van gemeenten op Zuid-Beve land, maar regelmatig komen ze binnen met verschillende inhoud. Dhr. J. A. de Schipper stelde naar aanleiding van de commissievergadering dat de kleuter school in 1964 er maar karig was af gekomen met een bedrag van 950,— voor verbruiksdoeleinden. Hij stelde hierover enkele vragen. De voorzitter en wethouder Schouwenaar gaven hier op een breedvoerig antwoord en stelden dat er met mej. De Roo als hoofdleid ster een goede afspraak is gemaakt. Dhr. Zuydweg wees B. en W. op de grote heg die het uitzicht belemmert op de hoek Zwaaksweg en Bonzijweg. Dhr. Dagevos vroeg naar de parkeer plaats bij de Herv. kerk. Deze is in studie, aldus de voorzitter, maar naar het materiaal moet eerst nog gezocht worden dat geschikt is voor dit terrein. De voorzitter deelde mede dat door G.S. goedkeuring was verleend aan het be sluit van de raad om de Zandweg voor- rangsweg te maken. Dit zal, aldus de voorzitter, pas ingaan als de borden ge plaatst zijn. Oranjevereniging. Door de Oranjevereniging zijn voor zaterdag 30 april, Koninginnedag, enke le festiviteiten georganiseerd, 's Mor gens om 9.30 uur zal er met medewer king van O.K.K. een aubade worden ge houden voor het gemeentehuis; om 10.15 uur zal een schooltekenwedstrijd wor den gehouden met medewerking van het onderwijzend personeel op het plein van de Schippersschool en het terrein bij de A.M.Z.-garage achterzijde aan de Bea- trixweg; om 2 uur zal er door de chr. school en de openbare school gestreden worden in een voetbalwedstrijd om de nieuwe wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Oranjevereniging. De vorige is vorig jaar in het bezit gekomen van de openbare school. Om 4.15 uur zal er een belangrijke voetbalwedstrijd ge speeld worden tussen Wemeldinge I en Wissenkerke I. Om 8 uur zal men op de Dorpsstraat met O.K.K. een optocht opstellen van lampiondragers. De route van de stoet zal zijn: Dorpsstraat, Wil- helminastraat, Kanaalweg, Juliana- straat, Beatrixweg, Daniël straat en Wilhelminastraat tot hotel Smits. Om 8.45 uur zullen de prijzen van het school- tekenen bekend gemaakt worden. De Oranjevereniging verzoekt allen deze dag de vlag uit te steken. Serenade. O.K.K. bracht aan dhr. W. Gijssel op zijn verjaardag een serenade. Dhr. Gijs sel, die jaren lang lid is geweest van O.K.K., werd toegesproken door de voorzitter, dhr. A. P. Schouwenaar. Het gebruikelijke rondedansje ontbrak ook nu weer niet. N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de N.C. V.B. hield dezer dagen haar maandelijk se vergadering onder leiding van mevr. VanBruggen. Als spreker was aanwe zig dhr. J. Borrie, brigadier bij de ge meentepolitie te Goes. Hij behandelde het onderwerp „Verkeersveiligheid", dat hij toelichtte aan de hand van dia's. Afscheid. In een gezellig samenzijn werd dezer dagen afscheid genomen van de leidster van de Vrije Evangelische Meisjesver eniging mej. L. Hoogesteger. Zij heeft 20 jaar lang dit werk gedaan op een voorbeeldige wqze en met een grote toewijding. Gevonden voorwerpen. Gevonden een fles lodaline, een want en een jack. Inlichtingen ter gemeente secretarie. Nationale herdenkingsavond. De nationale herdenking van allen, die sinds 10 mei 1940 in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen als mede van allen, die door oorlogshande lingen en terreur zijn omgekomen, zal dit jaar worden gehouden op woensdag 4 mei. Van 's avonds i8 uur tot zons ondergang zullen van alle openbare ge bouwen de vlaggen halfstok worden ge hangen. Verzocht wordt dit ook te doen van particuliere woningen en vaartui gen. Van 19.45 uur af tot dertig secon den voor 20 uur zullen de klokken wor den geluid. Van 20 uur af tot twee mi nuten daarna zal volkomen stilte in acht genomen worden. Met het oog op het karakter van deze nationale herden kingsavond is het gewenst dat die avond geen openbare vermakelgkheden wor den gehouden en dat alle verkooplokali teiten zijn gesloten. Plattelandsvrouwen bijeen. De afdeling Kruiningen en omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen hield woensdagavond j.l. haar maande lijkse bijeenkomst in „Ons Dorpshuis" alhier onder leiding van de presidente mevr. Ribbens-Muller. Deze deelde mede dat traditiegetrouw de volgende maand plantjes uitgereikt zullen worden om dan in september a.s. gekeurd te wor den. 't Jaarlijkse zomerreisje zal plaats vinden op 6 juli a.s. naar de Philips- fabriek te Eindhoven. Mevr. Griep- Weststrate werd aangewezen als afge vaardigde naar de provinciale voor jaarsvergadering te Zierikzee. Het woord was daarna aan dhr. S. van Ham te Axel, die vertelde over zijn reis naar Zuid-Afrika en speciaal oVer de ge woonten der vrouwen. Met kennis van zaken en mede door zijn enthousiaste verteltrant boeide dhr. Van Ham de aanwezigen heel de avond door. Na af loop konden vragen gesteld worden, waar gretig gebruik van werd gemaakt. De presidente dankte dhr. Van Ham onder aanbieding van een boekenbon voor de leerzame en interessante avond. Het is d.e groente die liet doet uitmuntend goed Slotstraat ÏO Uitgebreid verkeersexamen. Onder auspiciën van het Verbond voor Veilig Verkeer werd aan de landbouw- huishoudschool „Prinses Beatrix" het schriftelijk verkeersexamen voor voort gezet onderwijs afgenomen. Hier kan zeker nog van een primeur worden ge sproken, daar in het verleden een der gelijk moeilijk verkeersexamen slechts in Temeuzen en Tholen werd afgeno men. De leraar A.V.O. van de huishoud school, dhr. A. C. van Overbeeke, had voor dit examen 37 leerlingen opgeleid. De uitwerkingen werden beoordeeld door dhr. J. Borrie te Goes, namens het Ver bond voor Veilig Verkeer en door dhr. A. Mauer, opperwachtmeester der rijks politie alhier. Vrijdag j.l. werd aan 31 leerlingen het getuigschift uitgereikt. De geslaagden zijn: Ina Blok, Hannie Houtekamer, Anneke Kodde, Ina en Ki na Verbrugge, allen te Waarde; Ria Jansen, Ria Jopse, Ria van Liere en Ineke Timmerman, allen te Hans weert; Francisca van den Berge, Paula Christi- aanse, Joke Duinkerke, Trutis Hoog- strate, Corrie de Koeyer, Addy Nieu- wenhuize, Ina van Stee, Lenie den Toon der en Addy Tramper, allen te Yerseke; Corrie Huissen, Suzan Paauwe en Adrie Vos, allen te Krabbendgke; Lonie Schouwenaar, Wemeldinge; Henny van de Vegt, Kloosterzande; Annie Wisker- ke, Rilland; Riet Boone, Ans en Addy Eckhardt, Anneke Maas, Marijke Mar tens, Janny Oostdijk en Jo Sinke, allen te Kruiningen. Geslaagd operaconcert. De gemengde zangvereniging „Cres cendo" gaf in samenwerking met de or kestvereniging Apollo" en met' mede werking van drie solisten, vrijdagavond een operaconcert in „Ons Dorpshuis Het geheel stond onder leiding van de dirigent, dhr. Adr. B. Holsetr. Het pro gramma dat werd uitgevoerd was zo .uit gebreid, dat het niet doenlijk is alle nummers te noemen. Bijzonder in de smaak vielen bij het talrijke publiek het Zigeunerkoor uit ,11 Trovatore" en Die letzte Rose, het Porterlied en Ach so fromm uit „Martha". En dan niet te vergeten „Schenkt man sich Rosen in Tirol" uit „Der Vogelhandler", dat op verzoek van het publiek herhaald moest worden. Dhr. Holster en de beide ver enigingen hebben met dit tweede opera concert veel eer ingelegd, doch daarbij mag niet worden vergeten, dat de so listen Mya Besselink uit Gulpen, Ada' Haue uit Aken, die te elfder ure de zie ke Richard Schildbach moest vervangen en Laurens v. d. Werf uit Oisterwijk, hiertoe in niet geringe mate hebben bij gedragen. Vergadering N.C.V.B. Woensdag 20 april vergaderde de Ned. Chr. Vrouwen Bond afd. Kruiningen on der leiding van de presidente mevr. Koolstra-Steketee. Als spreekster voor deze avond was aanwezig mevr. v. d. Berg-Thürer uit &rgen op Zoom. Daar zij zelf Zwitserse van geboorte is, ver telde zij over „Het, leven en werken van de vrouw in Zwitserland", zowel het da gelijkse- en het godsdienstige leven. Er werden verschillende vragen gesteld, die door de spreekster werden beantwoord. Mevr. v. d. Bergé eindigde deze ver gadering met dankgebed. Zonder pardon op de bon. Ook vanaf deze plaats zijn de hon deneigenaars al enige malen gewaar schuwd, dat zij hun dier binnen de be bouwde kom aan de lijn moeten houden. Ondanks deze waarschuwingen is een loslopende hond nog steeds een normaal voorkomend verschijnsel. Wij wijzen er nu nogmaals op, dat de politie de eige naars van loslopende honden zonder pardon op een proèes-verbaal gaat trac- teren. En dat wordt dan een dure, zelf te betalen tractatie. Het verkeer. -V Zaterdagavond om 19.40 uur vond op de kruising VeerwegBlauwhoefseweg een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's. M. i/t. M. uit Waarde ver leende, komende vanaf de Zwarteweg, geen voorrang aan de op de Veerweg rijdende auto bestuurd door H. B. uit Steenwijk. Beide auto's werden bescha digd. A. E. alhier verleende dinsdag geen voorrang aan de van rechts komende V. B. Deze aanrijding vond plaats op de kruising ZandwegStationsweg. Ook hier alleen materiële schade. Rondgang E.M.M. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana zal de Kon. Harmonie „E.M.M." zaterdagmiddag om half vijf een rondgang maken. De postduiven. Met 231 duiven nam de P.V. „Vrij heidsduif" deel aan de wedvlucht van uit Albert. De prijzen kwamen als volgt uit de klok: 1, 3 A. Kole; 2. 6, 9, 27, 31 M. Kole; 4, 14, 26, 34 A. Neve; 5, 28, 57 M. Poleij; 7, 13, 39 J. Krombeen; 8, 12, 37, 52, 55 A. Boone; 10, 15, 48 Jac. J. Oele; 11, 20, 40 M. Blok; 16, 35, 42, 47, 56 Steenpoorte-Buijze17 S. Danker; 18, 24, 36, 44 J. Wisse; 19 M. Eckhardt; 21, 49 H. van Koeveringe; 22, 23, 58 H. Dek; 25 G. de Bruine; 29, 33, 38, 41, 45, 46, 54 J. Voois; 30, 32, 43 J. Waverijn; 50 E. Martens; 51 J. Stroosnijder; 53 J. van Iwaarden. Voetbal. Afgelopen zondag kwam alleen het tweede elftal binnen de lijnen. De uit wedstrijd tegen Lewedorpse Boys II werd met 51 gewonnen, hetgeen een mooie prestatie betekende. De wedstrijd van het eerste tegen Biervliet werd af gelast. Het eerste zal; a.s. zondag de strijd aanbinden tegen Clinge I. De uitwed strijd werd tegen deze ploeg verloren, zodat de Boys er wel op gebrand zullen zijn, deze in winst om te zetten. Ge beurt dit inderdaad, dan zijn de Boys zo langzamerhand doorgedrongen naar de middenmoot. Door regelmatige neder lagen van concurrenten IJzendijke en Lewedorpse Boys is het gevaar voor de onderste plaats voorbij. Hengelconcours. Zondag werd door de hengelsportver eniging „De Pilk" voor de tweede maal in dit seizoen eeti clubwedstrijd gehou den. De wedstrijd werd in de Wester- schelde gehouden. Er namen 44 leden aan deel. De uitslag luidt als volgt: 1. P. de Marco, 585 pnt. (metalen strijk plank); 2. C. Riedijk, 580 pnt. (elek trische koffiemolen)3. J. Acke, 525 pnt. (tuinstoel); 4. A. van Poelje, 480 pnt.; 5. J. Clarijs Jr., 470 pnt.; 6. J. van Noorden, 460 pnt.; 7. J. Goedheer, 440 pnt.; 8. Mare. PiQterse, 425 pnt.; 9. A. Murre, 400 pnt.; 10. J. Cok, 390 pnt. Gymnastiek. Zaterdagavond had onder grote be langstelling de Kringzaaluitvoering in het dorpshuis „Luctor et Emergo" al hier plaats, waaraan meewerkten de verenigingen van alle Zeeuws Brabantse tumkringafdelingen, aangesloten bij het K.N.G.V. Na afloop was er een gezel lig bal. Kandidatenlijsten gemeenteraad. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zijn de volgende kandidatenlijsten in geleverd P.v. d. A.: J. Walraven, A. Krijnsen, J. Riemens, J. Geense, M. de Waard, A. in de Wey. C.H.U.: J. v. d. Boomgaard, M. v. d. Marei, D. W. Lobbezoo, B. Meeuwsen. Gemeentebelang: D Midavaine, mevr. Kamps-Visser, C. J. van Boven, D. Jan sen, J. J. M. Straub, H. van Gelder. K.V.P.: C. S. Coremans, S. B. Kloppe, J. J. J. Rijk, P. Méésters, J. C. A. Aerts- de Jongh. S.G.P.-A.R.: M. Murre, J. Verhagen, A. Wiegersma, J. Elenbaas, J. Hoek man, J. A. Nieuwenhuijse, J. de Mees ter, G. van Dijk. Oranjefeest. Het feestprogramma van de Oranje vereniging „Juliana" voor Koninginne dag ziet er als volgt uit. Om negen uur wordt begonnen met een rondgang door de drumband, om half elf is de finale van het schoolvoetbaltoumooi op het gemeentelijk sportterrein. Om kwart voor twee zullen de kinderen zich op stellen voor een optocht, waaraan kan worden deelgenomen met versierde steps, fietsen, trekwagentjes, in groeps verband of met paren en individueel. Om acht uur 'sjsvonds volgt een lampi on-optocht met medewerking van de muziekvereniging „Rillandia" en even eens om acht uur begint een groot Oranjebal onder leiding van dhr. Jan vier uit Goes. Om tien uur is er tot slot een taptoe door „Rillandia". Te hard gereden? Dat stenen gevels niet meegeven, werd dhr. P. J. S. uit Kruiningen dinsdag middag gewaar toen hij met zijn sport auto tegen het woonhuis van de familie De R. in de Maalstede te Kapelle bot ste. Dhr. S. kwam uit de richting Yer seke gereden. Vermoedelijk heeft hij met te grote snelheid de bocht willen nemen, waardoor hij de macht over het stuur kwijtraakte. Het gevolg was, dat hij tegen het woonhuis tot stilstand kwam. De gevel werd licht-, de sport auto vrij ernstig beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Simavi-collecte. De Simavi-collecte heeft te Kapelle 310,— opgebracht. Hengelwedstrijd. Zaterdagmiddag hielden de hengel sportverenigingen E.G.H.V. uit Goes en H.V.K.K. uit Kapelle in de Oosterschei - de tussen Kattendijke en Wemeldinge hun tradj.ton.Qle club wedstrijd. De inzet was een beker, die door de Goese ver eniging met 2365 punten werd gewon nen. De Kapelse vereniging wist 1665 punten te behalen. Er namen in totaal 161 leden aan de wedstrijd deel, die on der slechte weersomstandigheden moest worden afgewerkt. De uitslag was: 1. W. Bosch, Goes, 1510 pnt.; 2. C. Bur ger Jr., Kapelle, 1470 pnt.; 3. H. Smit, Goes, 1415 pnt.; 4. Bentschap Knook, Kapelle, 1395 pnt.; 5. W. Schmid, Goes, 1385 pnt.;"*6. A. v. d. Bliek, Goes, 1285 pnt.; 7. J. M. Rijn, Goes, 1260 pnt.; 8. J. Tissing, Kapelle, 1175 pnt.; 9. B. de Kok, Goes, 1095 pnt.; 10. M. J. Rijn, Goes, 1095 pnt. De vereniging H.V.K.K. zal op 7 mei de derde bekerwedstrijd houden in de Oosterschelde bij Yerseke. Diploma-uitreiking. Maandagavond hebben 23 cursisten van de schakelcursus bloementeelt een diploma ontvangen. Het „document" werd hun uitgereikt door dhr. C. L. de Wilde uit Goes als vertegenwoordiger van de inspectie land- en tuinbouwonder- wijs. Voor deze uitreiking was men bij eengekomen in restaurant „De Caisson" te Biezelinge, waar dhr. J. op 'tHof als directeur van de lagere tuinbouwschool uit Kapelle een welkomstwoord sprak en er op wees, dat het diploma voor de meesten de mogelijkheid biedt om te schakelen. Namens de commissie van toezicht sprak dhr. C. Traas uit Kapelle een welkomstwoord en felicitatie, terwijl dhr. P. Daalman uit Nisse namens de cursisten de leerkrachten boekenbonnen overhandigde De geslaagden zijn: C. A. Allewijnse, Middelburg; A. M. Bolijn, Zierikzee; A. Geuze, Middelburg; C. Hol- lebek, Axel; J. Jansen, Kruiningen; D. de Jong, Hansweert; P. D. Joosse, Schore; P. Jongepier, Middelburg; M. C. van Koeveringe, Waarde; J. en W. Luteijn, Krabbendijke; W. J. van Oos ten, 's-Gravenpolder; J. v. d. Plasse, Nieuwdorp; J. C. de Punder, Kwaden- damme; W. A. Poleij, Yerseke; J. A. C. Tielkemeijer, 's-Heer Arendskerke; W. Visscher, Kruiningen; M. Verhulst, Kloe- tinge; E. G. van 't Westeinde, Ovezan- de; W. Wagenaar, Meliskerke; W. M. J. J. Willemse, Kruiningen; P. Daal man, Nisse; J. F. G. Daalman, Nisse. Tweede bij AVRO's danstest. De Kapellenaar Frans van Wel (20) die momenteel te Utrecht verblijft voor studie is zaterdagavond samen met me juffrouw Jenny Luteijn (21) uit Goes (te Utrecht werkzaam als privé-secre- taresse) bij AVRO's danstest om het kampioenschap van Nederland als twee de geëindigd. Een fraaie prestatie, wan neer men weet dat er voor deze dans test niet minder dan vierduizend inschrij vingen waren. Het danspaar Van Wel- Luteijn had zich in de finale weten te plaatsen door de provinciale wedstrijd van Utrecht te winnen. Bloesems. Het heeft lang geduurd dit voorjaar, maar eindelijk is het zover. Het zonnige weer van de laatste dagen heeft de na tuur in de Bevelandse boomgaarden in enkele dagen tijds een feestelijk aanzien gegeven. De bloesems zijn tevoorschijn gekomen en hebben zich als een kleed van wit satijn over het landschap uit gespreid. De peren en pruimen en voor zover er nog kersen zijn, staan völop te pronken. Als het zomerse weer aan houdt, zullen zich bij het bloesemspel spoedig ook de appelen voegen. Voor de natuurliefhebbers is er nu volop te ge nieten. Een bloesemtrip door bloeiend Beveland mag voor het komende week end zeker worden aanbevolen. Als men zich hieraan gaat wagen, dan geldt slechts één advies: om veel moois te zien zal men de hoofdwegen zoveel mo gelijk moeten mijden. Zoek het daar naast meer op de binnenwegen, maar doe het kalm aan, want op een massale drukte (auto's) zijn deze wegen helaas niet altijd berekend. DE LEUGENBEKER Bij de stukken van overtuiging heeft al heel wat gelegen. Lugubere zaken zo als met bloed bevlekte kledingstukken, die een buitengewone aantrekkings kracht voor motten schijnen te hebben, worden er afgewisseld door gestolen of stukgereden fietsen. Soms liggen er knuppels, waarmee men elkaar op het hoofd heeft geslagen, of bijlen en ha mers met hetzelfde doel, een enkele keer staat er een geheime radiozender of liggen er portemonnees die gestolen zijn of stenen waarmee gegooid is. Vanmorgen echter stond bij de stuk ken zo'n zilveren beker met twee oren, gelijk men die na opzienba^ff^^estaties bij officiële, gelegenheden iïi één zwart pak pleegt uit te reiken; een .toonbeeld van nutteloosheid, waatn^gdgÉri weigig anders kan doen dan Iro^aSsg op het dressoir zetten om er elastiekjes, paper clips en losgeraakte kpopea in te be waren. Dat was de leugenbeker van de hen gelaars vereniging „Het Gouden Princi pe". Vroeger is de hengelaarsvdrenigibg een echte vereniging van hengèïaars ge weest. De leden besteedden een deel van hun vrije tjjd aanNlë waterkant, en na afloop daarvan kwamen ze in_het club café bijeen om, de opgedane jervarignen te vertellen. Er werd toen. een wissel beker beschikbaar gesteld voor degene, die in de loop van het seizoen de groot ste vis ving. Na enkele jaren werd die driemaal achtereen gewonnen door de secretaris, zodat die definitief houder van de beker werd. Ondertussen was de animo voor het vissen wat afgeslapt, hoewel het uit wisselen van ervaringen in het clubcafé bleef doorgaan. Men kwam toen op de constructieve gedachte een nieuwe be ker te koppelen aan de ervaringen, en niet meer aan de vis. Dat maakte het vermoeiende zitten aan de waterkant overbodig. Zo werd de leuggnbeker aan geschaft, die nu wat gedeukt en ver fomfaaid op het tafeltje ijij de politie rechter stond. Jjr' Zoals bij vele verenigfiigen het geval is, ging in „Het Gouden Principe" de aktiviteit- voornamelijk uit van voorzit ter en secretaris, en èüf wareh "tenslotte de beide kandidaten voor de leugen beker De leden waren het er onderling wel over eens, dat deze twee functiona rissen met kop en schouders boven de anderen uitstaken wat het liegen be treft. Maar wie van de twee was kam pioenleugenaar? Dat moest op de jaar lijkse feestavond worden uitgemaakt. De voorzitter, die het eerst het woord had om zijn leugens te uiten, begon de secretaris te schilderen als een waar- heidslievend man. Daar secretaris in werkelijkheid een leugenaar van formaat was, dacht de voorzitter op deze manier de beker te zullen verwerven. Dit is een logische gedachtengarfg, waarbij echter te weinig rekening is gehouden met de jongste resultaten van het onderzoek op het gebied der psychologie. Bijna niemand klapte, toen de voorzitter ging zitten na zijn complimentéuze speech aan het adres van de verenigingsschrij ver. De secretaris was nu aan de -beurt. Hij was een beter mensenkenner, want hij draaide de rollen om en begon de voorzitter uit te maken voor een ras leugenaar. Hij bood aan zrjrr stelling te bewijzen en hij las een lijst van de ge meenste insinuaties voor, die ooit op een bijeenkomst van hengelaars zijn ge uit. Er kwam nu veel deiniing, zowel in de zaal als in het gemoed van de voor zitter. Die wond zich meer en meer op en toen de secretins eén buiging maak te om het auditorium te bedanken, sloeg meneer de voorzitter hem met de leu genbeker op het hoofd. Vervolgens rep te de voorzitter zich naar de politie om aangifte te doen van de beledigingen tij dens de vergadering. De secretaris volgde hem om te klagen over de mis handeling met de beker. Eerst kwam de voorzitter voor de groene tafel. Hij bekende de klap, zeg gende dat die een liefkoajig was ge weest vergeleken bij alle splchte dingen die de secretaris over henr had gezegd. Die klap kostte een tientje en vol wraak zucht ging de voorzitter gg de. tribune staan om af te wachten wafdelSfecre- taris zou krijgen wegens belediging. Dat viel echter tegen. DeS2Sficretaris zei, dat er van belediging geen sprake was, want iedereen wist, dat hij alles loog. Op grond daarvan werd .hij vrij gesproken. Nu is de winnaar van de be ker nog niet bekend. Maar wij geloven wel, dat de secretaris er het meeste recht op kan doen gelden. WILLY H. HEITIhJNG (Nadruk verboden) NATIONALE FOTO- EN FILM WEDSTRIJD 'CAMÉRA AHOY' Uitgeschreven door de Jstichtihg ter Bevordering van de Amjalpiirfotógrafie in samenwerking met dé Koninklijke Nederlandsche Reedersvereeniging en de Koopvaardijcogynissié Arnster^am. De vlag in top! Wij leven in een tijd, waarin de tech niek van de communicatie zo geperfek- tioneerd is dat het „ship ahoy" weinig of niet meer op de wereldzeeën gehoord zal worden. Zeker niet meer vanaf de Nederlandse schepen. Inrgns. taalgebruik evenwel leeft deze bij uitstek nautische uitdrukking voort tezamen met vele andere gezegden, die alle hun oorsprong vinden in een lange zeevaartkundige historie. 733 Dank zij de ervaring, verkregen uit deze geschiedenis, mag onze nationale vloot reeds geruime tijd met trots de jongste, veiligste en snelste vloot ter wereld worden genoemd. DHe „gouden" adjektieven, die evenwél geen verwon dering behoeven te wekken. Nederland is immers een traditioneel maritieme natie. Eeuwenlang bevaren wij délÉfeven wereldzeeën. Maar ook op de Nederland se- en andere Europese binnenwateren zijn onze schippers vertrouwd als geen ander. De Nederlander is met het wa ter vergroeid. Dagelijks waait yanaf niet minder dan 1466 koopvaardijsehepen on ze nationale driekleur. Maar "ook dui zenden vissersschepen en binnenvaart schepen varen onder0 "Nederlandse vlag. De Nederlandse scheepvaart heeft on eindig veel facetten. Facetten, die stuk voor stuk waard zijn in de zoeker van uw camera gevangen te worden. Maak eens fotografisch of filmisch kontakt met die Nederlandse scheepvaart. Roep eens „ahoy" tegen uw „camera". Aan deze wedstrijd, die duurt van 30 april t/m 31 augustus, kan feor jÉjèfër- een worden deelgenomen. De /wedstrijd- voorwaarden zijn verkrijgbaar bij uw fotohandelaar.

Scheldebode | 1966 | | pagina 2