Bronchi letten Voor betere voeding „De Roompot" BAAYENS Eens schudt het leven je wakker WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE KAPELLE-BIEZELINGE (Wordi^ verVölgd) Geslaagd. Maandag slaagde te Bergen (N.-H.) mej. M. Bom L.P.Wd., voor lerares huis houdschool. Per 1 mei a.s. wordt ze le rares aan de Chr. Nijverheidsschool te Middelburg. Onderscheiding. Dinsdag j.l. werd door de voorzitter van de afdeling Zuid-Beveland oost van het Ned. Roode Kruis aan dhr. H. Os- sewaarde de medaille wegens 10-jarige trouwe dienst als bestuurslid uitgereikt. Voetbalnieuws. Yerseke I wist de uitwedstrijd tegen Rillandia met 43 te winnen. Door de ze overwinning hebben zij de beste pa pieren voor de tweede plaats. Yerseke II verloor met 71 van Heinkenszand. B I won met 130 van B II. Zaterdag ontvangt Yerseke I Hoek. Yerseke II moet naar A.Z.V.V. II. B I speelt thuis tegen Rillandia B I en B II gaat bij Wemeldinge B I op bezoek. Jeugduitvoering van V.Z.O.S. A.s. zaterdagmiddag en -avond zullen de jeugdafdelingen van onze plaatselijke gymnastiekvereniging V.Z.O.S. weer hun jaarlijkse uitvoering en openbare lessen verzorgen. Deze afdelingen, welke ongeveer 200 meisjes en jongens omvat ten, houden, nu zij de laatste jaren de beschikking hebben over de nieuwe Ge meentelijke turnzaal hun uitvoeringen in deze zaal, want zij kunnen dan be schikken over een voortreffelijke acco- modatie en een groot assortiment van gymnastiektoestellen. Naast de beschik bare werkruimte voor de uitvoeringen blijft er dan nog zoveel plaats voor be langstellenden over, dat men zowel als deelnemer/deelneemster en als toeschou wer verzekerd is van een goede plaats. Er is weer een aantrekkelijk programma samengesteld dat naast de ingestudeerde nummers ook verschillende openbare lessen vermeldt. Door de meisjes en jongens is er de laatste maanden heel hard gewerkt, zodat wel verwacht kan worden weer iets goeds te kunnen zien op het gebied van jeugdgymnastiek en turnen. Des middags komen heel jeug digen aan de beurt en des avonds de wat grotere jeugdigen. Alle ouders van de jeugdleden zijn uitgenodigd deze jeugd- uitvoeringen te bezoeken terwijl men ons verzekerde dat ook overige belang stellenden van harte welkom zijn om eens kennis te komen maken met gym nastiek voor de jeugd. Gezien de gewel dige belangstelling welke vorige jaar deze jeugduitvoeringen te beurt viel twijfelen we er niet aan of V.Z.O.S. zal ook nu hierop wel weer kunnen rekenen en we raden dan ook ieder aan om tijdig aanwezig te zijn daar ook aan de capa citeit van deze grote nieuwe turnzaal grenzen zijn. Meisjes en jongens, veel succes en belangstellenden een prettige middag en/of avond toegewenst. De speciaalzaak voor Uw BRIL Jaarvergadering „Mozart". Vorige week donderdag hield de mu ziekvereniging „Mozart" haar jaarver gadering in het repetitielokaal het Tref punt. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, dhr. J. Glerum, het plot seling overleden lid dhr. H. C. de Wee, die 48 jaar lid van de vereniging was geweest. Het speet hem, dat van de zij de der leden niet meer belangstelling voor deze vergadering was. Ook schonk hij aandacht aan de pogingen die afge lopen winter zijn gedaan om in Yerseke te komen tot een jeugdkorps, waarvoor vrijwel geen belangstelling bestond. De secretaris, dhr. B. J. Korstanje, gaf in zijn jaarverslag een overzicht van het geen er in en om de vereniging in het afgelopen jaar zoal is gebeurd. Uit het verslag van de penningmeester, dhr. J. S. Duinkerke, bleek dat het jaar kon worden afgesloten met een klein batig saldo. Namens de kascommissie bracht dhr. P. J. Pleijte verslag uit, waarna het beleid van de penningmeester werd goedgekeurd. In de kascommissie voor het jaar 1966 werden benoemd dhm. Jr B. Korstanje, A. de Wee en Jac. de Lëeuw. De begroting 1966 werd vast gesteld met een geraamd tekort van door T.ETDA GRAAFLAND 47) Je gaat straks eerst een douche nemen Ik heb de geyser al aangezet. Er is hier ook wel een pyama. Morgen zal ik een scheerapparaat meebrengen. En kleren. En sigaretten. Je blijft voorlopig hier. Slaap eerst maar eens lekker uit. Mor gen ben je een ander mens, dan praten we verder". Hij keek haar vanuit zijn ooghoeken aan. „En als ik niet wil?" 300,—. De aftredende bestuursleden dhrn. B. J. Korstanje, secretaris en P. Huijsse en A. A. v. d. Have, commis sarissen, werden herkozen. Besloten werd de komende jaren aandacht te be steden aan de vernieuwing van het in strumentarium en de uniformen. Daar voor zal men ook in 1966 weer een ba zaar organiseren en een donateursaktie houden. Met ingang van 1 april zal men de contributie verhogen. Getracht zal worden dit jaar zowel met het korps als met de drumband aan een concours deel te nemen. Evenals voorgaande ja ren hoopt men ook dit jaar op paas zondag een concert van gewijde muziek te verzorgen. Uitslag verkiezingen Prov. Staten. De uitslag van de verkiezingen voor de Prov. Staten was in onze gemeente als volgt: 1962 1966 Aantal kiezers 3056 3144 Uitgebrachte stemmen 2765 2927 Geldige stemmen 2713 2892 P.v.d.A. 740 621 K.V.P. 92 100 C.H.U. 587 685 A.R. 422 385 V.V.D. 188 140 S.G.P. 645 705 Boerenpartij ■é- 187 P.S.P. 14 37 C.P.N. 19 19 Ger. Pol. Verbond 6 13 Ongeldige stemmen 52 35 Nagekomen bericht. Voor de a.s. snelheidsraces voor sport auto's alhier zijn de volgende sportwa gens ingeschreven: 1 Cortina Sport, 1 Devin Sport, 1 Porsche, 2 Renault Flo- rides, 1 Trimph Spitfire, 1 Sunbeam Alpina, 2 Karman Gia's en 1 M.G. In totaal dus 10 sportauto's, waarmee de inschrijving definitief is gesloten, daar er van overheidswege niet meer wagens aan de start mogen worden toegelaten. Burgemeester Mr. C. Pijl Hogeweg heeft zich bereid verklaard om des avonds om negen uur op de muziektent op de Paardenmarkt de wisselbeker en verde re prijzen aan de respectievelijke win naars uit te reiken. Door de organisa toren werd ons verzocht mede te delen, dat er geen entree zal worden geheven, doch dat er een collecte zal worden ge houden voor plaatselijke culturele doel einden, waarbij tevens aan de belang stellenden wordt verzocht om dan ook met milde hand te geven. Voor CL. *>V Baby POEDER - CREME - OLIE - ZEEP IJk en herijk van maten en gewichten. Wij vestigen de aandacht van onze lezers op de mogelijkheid tot het ijken en herijken van maten en gewichten op 5, 6 en 7 april a.s. in het gymnastiek lokaal in de Dorpsstraat en wel: op dinsdag 5 april a.s. van 10.45-12 uur en 13.00-17 uur op woensdag 6 april a.s. van 8.45-12 uur en 13.00-17 uur op donderdag 7 april a.s. van 8.45-12 uur Nadere bijzonderheden zijn te lezen op de aanplakbiljetten. Onderscheiding. Op een bestuursvergadering van de afdeling Zuid-Beveland oost van het Ned. Roode Kruis ontvingen op 21 maart j.l. A. J. Eckhardt, arts alhier en mej. J. Dekker de medaille wegens 10-jarige trouwe dienst bij het Rode Kruis. Benoeming. Dhr. C. Boeij is met ingang van 1 april a.s. benoemd tot adjudant der rijkspolitie te Brakel. Sedert 6 decem ber 1954 is dhr. Boeij als opperwacht meester der rijkspolitie werkzaam in Wemeldinge geweest. Voetbal. Wemeldinge I toog zaterdag j.l. naar Zaamslag en nam beide punten mee over 't water. Zij wonnen n.l. met 25. Wemeldinge II speelde tegen Kloetinge IV en deelde de punten eerlijk met deze ploeg. A.s. zaterdag trekt Wemeldinge in het veld tegen de Beren in een uit wedstrijd. Wemeldinge II speelt thuis tegen Heinkenszand, voorafgegaan door een wedestrijd van de junioren B I en B II, resp. tegen Waarde en Yerseke. Herplaatsing. Vorige week is in het raadsverlag een storende fout geslopen. U kon lezen dat het raadslid Zuidwegt voorstelde om achter het gemeentehuis een weg te leg gen voor auto's van de eigenaren die in hun tuin een garage wilden plaatsen om zo een uitweg te bewerkstelligen voot" tïeze bezitters. Dit' moest natuur lijk zijn achter de gemeentehuizen, waar mee bedoeld waren de woningwetwonin gen en ratiowoningen om deze bewo Ze hield zijn blik vast en automatisch legde hij zijn vork neer. „Alsjeblieft, Tom... als je het dan niet voor mg wilt doen, doe het dan voor je zuster... ze houdt ontzettend veel van je..." Zijn gespannen trekken verzachtten. „Willy is een schat. Ze heeft altijd in me geloofd. Tom, zei ze vaak, jij komt er, jij komt er toch. Je hebt voldoende v/ilskracht. Laat je niet op je kop zitten laat je niet beïnvloeden door de mensen. Wees jezelf, dan win je het. Je kent het... Ja, dat heeft ze dikwijls gezegd... wat zij al niet meegemaakt heeft met me..." „Doe het dan voor haar. Tom. Zij is het waard, ik niet. Ik weet, dat je haar dolgelukkig zult maken en... ik wil je zo graag helpen. Als ik je help, wil je dan weer bij me terugkomen?" Hij ging weer verder eten en lachte even. „Gek, maar met een volle maag ben je een heel ander mens. Dan ben je in een betere stemming. Aan de andere kant..." Hij wees op zichzelf. „Ik ben nog maar een schaduw van vroeger... Ach, vroeger... het is nauwelijks een ners in de gelegenheid te stellen op een gemakkelijke wijze hun auto te stallen in verband met het steeds meer en meer voorkomen van geparkeerde auto's langs de openbare wegen. Wij hopen met dit bericht de zaak verduidelijkt tê hebben. Bond van Plattelandvrouwen. Woensdag kwam de bond van Platte landsvrouwen Kruiningen en omstreken bijéén om een „Familie-avond" te hou den in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen. De presidente mevrouw Ribbens-Muller kon naast een groot aantal eigen leden ook vele echtgenoten en introducee's verwelkomen. Het waarnemend hoofd van het bureau Interpol 's Gravenhage, de heer C. L. Deg sprak over het onder werp „Het werk van Interpol en de be strijding van bijzondere delicten". Daar na werd een opvoering gegeven van de revue „Vroeger en Nu" door eigen leden waarvoor hun een hartelijk applaus ten deel viel. Tevens werd de familie Baa- rens dank gebracht voor de moeite die zij zich weer getroost hadden tot het welslagen van deze avond. Onderscheiding. P. Allewijn, arts alhier, ontving deze week, op een bëstuursvergadering van de afdeling Zuid-Beveland oost van het Nederlandsche Roode Kruis, de medaille wegens 10-jarige trouwe dienst als de- tachementscomrhandant. Verkiezingen. Bg de Statenverkiezingen van deze week heeft hier de Boerenpartij de grootste winst behaald. Bij de Kamer verkiezingen in 1963 verwierf deze toen pas opgerichte partij 48 stemmen. Nu waren het er 129. In totaal werden in onze gemeente 2927 geldige stemmen uitgebracht. De uitslag was als volgt, waarbij wij tussen haakjes resp. de uit slag vermelden van de Statenverkiezing in 1962 en van de Kamerverkiezing in 1963: P.v.d.A. 843 (887 864); K.V.P. 492 (471 485); C.H.U. 492 (466 434); A.R.P. 249 (235 238); V.V.D. 324 (337 313); S.G.P. 336 (345 349); Boerenpartij 129 48); P.S.P. 41 (14 18); G.P.V. 9 (4 5); C.P. N. 12 (9 20). Volledigheidshalve be richten wij nog, dat in 1962 in totaal 2768 en in 1963 2799 geldige stemmen werden geteld. Buurtfeest „De Nijverheid". De buurtvereniging ,,De Nijverheid" hield haar feestavond in de „Koren beurs". Na opening door voorzitter P. A. Kakebeeke en nadat een ongewenste bezoeker uit de zaal was verwijderd, hielden C., C. en A. tot de pauze de Nijverheidslieden aangenaam bezig. Na de pauze voerde de Nijverheidstoneel groep de klucht" in twee bedrijven „Pas op...! zakkerollers" op. De avond Werd besloten met een bal o.i.v. ,De Cres cendo Boys". De uren werden al weer groot, toen aan dit uitstekend geslaag de buurtfeest een einde kwam. Voetbal. Zondag werden er weer twee thuis wedstrijden gedeeld. Het tweede was de gastheer van Zeeland Sport IV uit Vlissingen. Het was een gelijk opgaan de strijd. Met de rust leidden de Boys met 10. Na de thee maakten de gas ten gelijk, 11, wat ook de eindstand werd. De spelers van het eerste elftal hebben weer e§h goede prestatie ge leverd: Zeelandia I uit Middelburg moest dit aan den lijve ondervinden. Deze ploeg werd met een 52 neder laag naar huis gestuurd. De eerste helft ging de strijd gelijk op. Midvoor Witte scoorde na 10 minuten spelen. Van gro te afstand scoorde daarna linksbinnen Verb ruggen (20). Even later herhaal de hij dit maar... in eigen doel (21). Voor rust maakte rechtsbuiten v. d. Spil er 31, hetgeen wel wat geflatteerd was. Na de thee waren de Boys over alle fronten sterker. De eindstand werd ten slotte 52. Zondag gaan jde Boys naar Axel, om de strijd aan te hinden met Corn. Boys. Jaarvergadering! De afdeling i Kruiningen-Hansweert- Schore van het Groene Kruis hield haar jaarvergaderingin het dorpshuis „Kay Munk". Voor deze vergadering was er van de zijde der leden niet veel belang stelling: geen ehkel lid was op komen dagen. Dit was voor de voorzitter aan leiding om in zijn openingswoord op te mérken, dat de Jeden blijkbaar het vol ste vertrouwen in het bestuur hadden. Uit de notulen en het jaarverslag van de penningmeester til^ek, dat hoewel er een stijgend ledental was, de financiële positie iy.m, de stijgende kasten niet zo rooskleurig wasI'Dank zij de gemeente subsidie kon meif het hoofd boven water houden. De Zusters hadden samen 1820 huisbezoeken afgelegd, 1100 zuigelin- jaar geleden, dat je me op straat zette. Had je toen niet geweldig veel schik? Die avond? En de volgende morgen, toen je hoorde, dat ik me een stuk in m'n kraag gedronken had? Dat zal je wel voldoening gegeven hebben, niet? Dacht je niet: Nou heb ik 'm eindelijk, waar ik 'm hebben wilde? Mens, wat zul jij toen gelukkigj geweest zijn..." Ze kromp ineen bij deze woorden en sloeg haar ogen' neer. Zeg het maar, dacht ze, ik heb het verdiend, ik heb het allemaal verdiend. Niet jij bent slecht, maar ik ben het. Hoe kan ik dit alles weer goed makeh? Wie ben ik, dat ik dit toen allemaal durfde? Sliep ik? Was ik een slaapwandelaar? Eens komt er een tijd, dan schudt het leven je wakker. Nu ben ik ruw wakker gemaakt. Ik zie mezelf als een.., als een... Ze richtte haar blik op hem. Hij at zijn laatste stukje toast en schoof het bord van zich af. Even speelde hij met zijn vork en legde die toen neer. „Geloof je me, Tom, als ik zeg, dat ik er verschrikkelijk spijt van heb?" Hij grinnikte. „Waarom niet? Ik heb zo spijt... als m'n centen op zijn, bijvoorbeeld. Dan genbeèöeken, 400 kleuterbezoeken en 200 maal materiaal uitgeleend. Uit het respectabel aantal bezoeken valt wel op te maken, dat er door beide Zusters heel wat nuttig werk verricht werd. De bestuursleden de dames Vogelaar en Dronkers en Dr. Allewijn traden perio diek af, waarvan alleen mevr. Dronkers zich herkiesbaar stelde, die dan ook herkozen werd. Voor Kruiningen werden tenslotte de volgende bestuursleden ge kozen: mevr. A. Baarens-van Aalst en dhr. J. Maartense. De voorzitter dankte Dr. Allewijn voor het vele werk dat hij voor de vereniging had verricht. O nderscheiding. Dezer dagen ontving burgemeester J. C. W. Jobse, voorzitter van de afdeling Zuid-Beveland oost van het Nederland sche Roode Kruis, namens het hoofd bestuur de medaille wegens 10-jarige trouwe dienst. Sima-vi-collecte In deze gemeente zal in de week van 28 maart2 april a.s. de jaarlijkse Si- mavi-collecte worden gehouden. Ouderavond School met de Bijbel. Vorige week vrijdag werd in de zaal van „De Koophandel" de jaarvergade ring-ouderavond gehouden van de School met de BijbeU-De «avond wérd geopend door het hoofd van de school, op gees tige wijze bijgestaan door twee leerlin gen uit de zesde klas. Daarna werden enkele toneelstukjes en declamaties uit gevoerd, terwijl voor een muzikaal nootje gezorgd werd door een blokfluiftrio en een meisjeskoor. Bij de hierna gehou den bestuursverkiezing werd dhr. H. J. van Ham als voorzitter herkozen. Voetbal. Krabbendijke I voetbalde zaterdag te gen Nieuwland en verloor er met 10. Het tweede elftal had meer in zijn mars, want zij wisten Zaamslag met 90 te verslaan. De cijfers spreken! De B- junioren verloren van Waarde met 21. Overleden. In het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes overleed dhr. J. C. Engelse, in de leef tijd van 64 jaar. Dhr. Engelse was be stuurslid van de veilingsvereniging sinds 1948, voorzitter van de ijsvereni- ging, secretaris-penningmeester van de stichting bejaardenzorg, bestuurslid van de gymnastiekvereniging en van de ver eniging van kleinfruittelers, commissie lid van het selectie- en vermeerderings- bedrijf van kleinfruit in Zeeland. Hij was ook enkele jaren notabel van de Ned. Herv. Kerk. Voorts was hij be stuurslid van de C.H.U. kiesvereniging en zat hij van 1956 tot 1962 voor de C.H.U. in de gemeenteraad. De begra fenis heeft plaats gehad op donderdag 17 maart. Vergadering N.C.V.B. Vorige week kwam de afdeling Krab bendijke van de N.C.V.B. bijeen. Mej. P. van Hekken hield een meditatie over de verschillende figuren rond het lijden van Christus. Mevr. A. van Kamer-Driel uit Middelburg hield daarna een inleiding over „Schrijven, dichten en declameren". Na de pauze droeg zij nog enkele ge dichten voor van diverse pluimage. Groslijst C.H.U. De Christelijk Historische Unie alhier heeft haar groslijst samengesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. De lijsttrekker is dhr. J. Mallekote, die reeds in de gemeenteraad zitting heeft en de funktie bekleedt van wethouder. Daarna volgen resp. als no. 2. Joh. Schouten, 3. H. M. de Looff, 4. J. A. H. Ellermeijer, 5. A. de Pagter. Jaarvergadering Studievereniging. De studievereniging van de Staatkun dig Gereformeerde Partij hield haar jaarvergadering in het verenigingsge bouw der Geref. Gemeente. De vergade ring werd geopend door de voorzitter, dhr. H. Slotboom. Na de diverse jaar verslagen werd het woord gegeven aan dhr. J. de Visser, raadslid van Seroos- kerke, die een interessante causerie hield over „Het bestuur van de Provin cie". Tijdens de pauze werd bestuurs verkiezing gehouden. Aftredend waren dhrn. Joh. de Jager en H. Slotboom. Beiden werden herkozen. Er was een vakature, waarin gekozen werd dhr. C. Zandijk. Na de uitvoerige bespreking van het onderwerp werden de afgevaar digden naar de jaarvergadering van het landelijk verband benoemd. Vergadering Plattelandsvrouwen. Dezer dagen vergaderden de platte landsvrouwen. Een leerzame inleiding wercfr gehouden door dhr. Cff A. dd Kok, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant. Hierin belichtte dhr. De Kok wat er zoal komt kijken bij het samenstellen van een krant, zoals de denk ik bij mezelf: wat jammer, dat ze nu op zijn. En geen kastelein poft me meer. Ze kennen me immers allemaal?" Ze reikte hem haar sigaretten en zei: „Houd ze maar. Morgen breng ik nog wel een paar pakjes mee. En morgen..." Ze keek hem angstig aan. „Je gaat toch niet weg, he Tom?" Hij stak een sigaret op en rookte be haaglijk. „Een mens zou waarachtig weer ple zier krijgen in het leven. Nou... als je .dat kan geruststellen, ik zal van je vriendelijk aanbod gebruik maken en ga me eens lekker wassen. Dan kruip ik onder de wol en wacht morgenoch tend je komst af, Hoe gaat het op de zaak Ze kreeg een kleur van blijdschap, nu hij plotseling belangstelling toonde. „Goed, maar het kan beter gaan. „Ze keek hem doordringend aan. „Al leen, als jij weer terugkomt, Tom, echt waar... ik heb je gemist. Nu besef ik het, eerlijk waar". Met een ruk kwam hij overeind en legde zgn sigaret op het lege bordje. Met twee stappen was hij bij haar. Even dacht ze, dat hij haar wilde omhelzen, bronnen telex, telefoon enz., de journa listiek, de eisen waaraan de krant moet voldoen, waarbij vooral de objectiviteit soms een zware eis kan zijn, enz. Bij de bestuursverkiezing was mevr. A. van Langevelde-v. d. Plasse' aftrèdend. In haar plaats werd gekozen mevr. Dees- de Jager. !J*Ü Collecte. De collecte voor het Leger des Heils die hier is gehouden heeft opgebracht 261,09. frioestdronk in tabletvorm.95ct Ledenvergadering Groene Kruis. De vereniging „Het Groene Kruis" al hier hield onder voorzitterschap van dhr. H. Don een ledenvergadering in het wijkgebouw. Na de verschillende jaarverslagen en rekeningen volgde de bestuursverkiezing. De aftredende he ren J. J. van Kervinck en J. Mallekote werden beiden herkozen. Men besloot de contributie te verhogen van 10,tot 13,en van 5,tot 6,50. Ook werd besloten het badhuis met ingang van 1 januari 1967 te sluiten. E.H.B.O. Door het Nederlandse Rode Kruis zal weer een E.H.B.O.-cursus worden ge organiseerd te Krabbendijke, voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. De cursus-zal worden gehouden in het leslokaal van de brandweerkazerne en begint op donder dag 31 maart. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal een thuiswedstrijd tegen Bruse Boys. Met de rfikt was de stand 11. Met twee doelpunten van Beenakker en één van Van de Vrede won Kapelle ten slotte met 41. Het tweede dat op be zoek ging bij A.Z.V.V. HI won met 54 nadat het lange tijd nog met 4—0 had voorgestaan. Het derde kon het tegen S.V.D. II niet bolwerken. Met een 32 nederlaag moest de thuisreis worden aanvaard. De A-junioren die bij Beren A I op visite gingen wonnen met 40. Eerste aardbeien. Bij de veiling werden woensdag door de heer W. Visscher Wzn. uit Kruinin gen de eerste aardbeien aangevoerd. Het ging nog slechts om een hoeveelheid van 44 stuks die de kweker had weten te plukken uit zijn verwarmde en be lichte kas. Het werden ook primeurprij- zen, want de 22 stuks eerste kwaliteit werden door de heer F. van Oosten uit Goes gekocht voor 89 cent per stuk!: De overige van tweede kwaliteit werden afgedrukt door de heer G. van Hooijdonk uit Bergen op Zoom voor 47 cent per stuk. Dameskoor opgericht. Deze week werd tijdens een bijeen komst in de consistorie van de Ned. Hervormde Kerkl een dameskoor opge richt. Er gaven zich 14 leden op, terwijl nog enkele leden zo goed als zeker ver wacht mogen woeden. Doordat er nog geen bestuur is, zal mevrouw Schrier- de Jager voorlopig als contactpersoon optreden. Ook zal er aan het koor nog een naam gegeven worden. Op elke maandag, te beginnen bij de eerste in april zal er repetitie gehouden worden. Als dirigente zal mevrouw De Feijter uit Goes optreden. Vier schapentien laxtameren. Een flinke uitbreiding heeft de vee stapel van de heer W. op 't Hof de laat ste tijd gekregen. Zijn töër schapen presteerden het maar liefst om twee tweelingen en twee drielingen het le venslicht te laten zien. De geboorte van tien lammeren mag van vier scha pen wel als een unicum beschouwd wor den temeer omdat ze allemaal nog springlevend zijn. Aan jong leven ont breekt het op de hofstee van deze land bouwer dan ook beslist niet. Opening hengelwedstrijdseizoen. De hengelsportvereniging „De Kapel- se Kanaalvissers" heeft zaterdagmiddag het wedstrijdseizoen geopend met een wedstrijd in de Westerschelde onder Biezelinge. Het was de eerste van een zevental te houden bekerwedstrijden, waaraan 61 leden deelnamen. Er werden in totaal 31050 plinten bij elkaar gevist, wat een zeer goede vangst betekent. De uitslagen zijn: 1 G. Heerspink 1755 pnt., 2 J. Verschure 1355 pnt., 3 J. Slabbe- koorn 1150 pnt., 4 J. Landman 1090 pnt., 5 C. Coomans 1045 pnt., 6 J. P. Lepoeter 1025 pnt., 7 Mej. Versluis 965 pnt., 8 M. Eversdijk 965 pnt., 9 J. Verijzer 960 pnt., en 10 C. Sinke 880 pnt. De groot ste platvis werd door G. Heerspink op het droge gehaald met een gewicht van 475 gram. De volgende wedstrijd zal op 9 april plaatsvinden in de Oosterscjielde onder Wemeldinge. maar de man keek eens naar zichzelf en zijn handen vielén af. „wat haal je in je hoofd. Ik ben toch niks meer waard Kijk naar m'n handen ze beven. Ik kan ze niet eens meer stil houden. En kijk eens naar de wallen onder m'n ogen? Ik ben een wrak..." Hij schoot in een wrange lach. „Als ik kom, jaag ik .meteen alle andere weg. Ze zullen bang voor me zijn..." Ze schudde haar hoofd en^teek naar hem op. Terwijl ze zijn hana greep en stevig vasthield, zei ze op hardstochte- lijke toon: „Houd jezelf niet voor de gek Tom. Denk aan hetgeen, je zuster altijd zei: Je kunt het. Je kun het ook nu weer. Ik wil je helpen en Willie zal er ook gelukkig door zijn. En als je niet meer drinkt, komt al het andere van zelf weer in orde. Morgen neem ik de kleren voor je mee... alles, wat je nodig hebt. Je blijft voorlopig hier, om tot je zelf te komen. En rijd iedere dag naar je toe, hierheen. Maar ga niet meer drin ken, Tom asljeblieft, doe het niet meer" Hij trok haar hand omhoog en lang zaam drukte hij er zijn mond op.

Scheldebode | 1966 | | pagina 4