Voor betere voeding „De Roompot" ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I YERSEKE HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE BURGERLIJKE STAND Eens schudt het leven je wakker PREDIKBEURTEN In verband met het huwelijk van H.K.H. Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg, zal ons blad volgende week verschijnen op vrijdag 11 maart V oetbalnieuws. Het voetbalprogramma dat verleden week vastgesteld was, viel door het niet opkomen van de scheidsrechter en af keuringen geheel in duigen. Voor a.s. zaterdag is het volgende programma vastgesteld: Kats IYerseke I; Yerse ke IIWaarde I; Yerseke B IWaar de B I; Hansw. Boys B IYerseke B II. Geen grof vuil. Naar wij van de dienst gemeentewer ken vernemen zal door de reinigings dienst op woensdag 9 maart a.s. in verband met de biddag geen grof vuil werden opgehaald. Comité Huwelijksgeschenk. Het plaatselijk comité voor het natio naal huwelijksgeschenk deelt ons mede dat de voorlopige opbrengst van de in zameling voor Yerseke, ruim 800, bedraagt. Zij die hun bijdrage nog niet konden afgeven of niet thuis werden getroffen, kunnen'déze alsnog afgeven op het gemeentehuis of deponeren in het bekende zakje in de brievenbus van het gemeentehuis. Het programma voor 10 maart. Aangezien er in onze gemeente geen aktieve Oranjevereniging of feestcomi té meer is, heeft burgemeester Hogeweg het initiatief genomen toch ook in Yer seke nog iets te organiseren. Voormid dags om 9.15 uur zal er in de Ned. Herv. kerk een interkerkelijke samenkomst worden gehouden, waarin o.a. de bur gemeester het woord zal voeren. Verder worden de leerlingen van de lagere- en kleuterscholen om 10 uur in hun school 30. Vier minuten later kreeg Mevo een mooie kans die werd benut, 31. Van Oosten bracht nog voor de rust de stand op 41. Na de rust wist Van Oosten nog tweemaal te scoren, zonder dat de voorhoede van Mevo kans zag doelman Lamper te verschalken. Met deze 61 zege bezet Wemeldinge weer steviger de eerste plaats. Het tweede elftal won van Heinkenszand met 40. De B-junioren moesten de winst afstaan aan Krabbendijke met 17. Zaterdag trekt Wemeldinge I naar Spui I en Wemeldinge II speelt thuis tegen Kapelle III. De A-junioren spe len eveneens thuis tegen Goes A en de B-junioren trekken naar Kapelle. Huisvuil. Op de huwelijksdag van Prinses Bea trix zal alhier geen huisvuil worden op gehaald. Het gemeentepersoneel heeft dan vrij. In de plaats hiervan zal de huisvuilauto een dag later, dus op vrij dag 11 maart a.s., door de gemeente rijden. Gevonden voorwerpen. Gevonden een handschoen, een paar wanten en een sleutel. Inlichtingen ter gemeentesecretarie van Wemeldinge. Benoeming. Te Wageningen is benoemd bij de Plantenziektenkundige Dienst dhr. L. J. Phernambucq alhier, met als stand plaats Rotterdam. Verkoping. Donderdag werd in het Ned. Herv. Jeugdgebouw alhier t.v.v. de erven Oude- Termaten publiek verkocht door notaris J. C. Kram te Kapelle, het woonhuis aan de Dorpsstraat no. 76. Hoogste" in schrijver was dhr. J. de Zeeuw voor de som van 20.250,koper werd dhr. J. Hoogesteger Az. voor de prijs van 25.700,Verder een perceel bouw land in Capelhoek alhier. Hoogste in schrijver was dhr. J. de Zeeuw voor 3.333,koper werd dhr .A. Wabeke Jz. voor 3400,Verder een perceel weiland nabij Lurpseweg. Hoogste in schrijver was dhr. W. Rouw te Kapelle voor 1350,per gemet, koper werd dhr. F. Buijze voor de som van 1400, per gemet. Voor een perceel boomgaard aan de Vierwegen te Kapelle was de hoogste inschrijver dhr. Hoogesteger- Slabbekoom voor de prijs van 4065, per gemet. Koper dezelfde voor dezelfde Voetbal. Het is voor de v.v. „Hansweertse Boys" geen beste voetbalzondag gewor den. Beide elftallen verloren n.l. hun thuiswedstrijd. Het tweede verloor met 21 van het bezoekende Luctor II uit Heinkenszand. Tot de rust wisten de oranjehemden de stand nog gelijk te houden (00). Het eerste verloor met het kleinst mogelijke verschil van de sterke kopploeg Steen I. Voor de rust speelde de thuisclub tegen de wind in. De Boys-achterhoede had de eerste helft veel werk op te knappen. Hoewel Steen voortdurend op de Boys-helft opereer de, slaagden ze er niet in te scoren. Na de rust waren de Boys wel wat meer in de aanval dan de bezoekers. Hoewel de kansen er wel waren, bleek de Boys voorhoede niet in staat te scoren. Van de enige fout die de Boys-achterhoede maakte, profiteerden de bezoekers, het geen ook het enige doelpunt betekende. A.s. zondag gaat het eerste op be zoek bij R.C.S. I uit Souburg. Filmvertoning. Vorige week was er een film in het dorpshuis „Luctor et Emergo", uitgaan de van het Rode Kruis, 's Middags voor de jeugd de hoofdfilm „De reddende vleugels", waarvoor tamelgk publiek was .'s Avonds was de film „Mrs. Mini- ver" met Guer Garsón; Walter Pidgeon. Jaarfeest C.J.V. J.l. zaterdag werd in het dorpshuis „Luctor et Emergo" het jaarfeest ge houden van de C.J.V., waar het toneel spel in 3 bedrijven werd gespeeld geti teld „Het leven gaat door". De zaal was goed bezet. Jaarvergadering Plattelandsvrouwen. Vorige week hield de Bond van Plat telandsvrouwen haar jaarvergadering onder leiding van haar presidente mevr. Kamps-Visser. De reiscommissie zette de plannen voor dit jaar uiteen. Men zal deze keer de fabriek van Ploegstof- fen gaan bezoeken. Bij de bestuursver kiezing werd mevr. Polderman-v. Zwe den herkozen en in de plaats van mevr. Glas-Hes die niet herkiesbaar was, werd mevr. Hirdes-Francke gekozen tot se cretaresse. Mevr. v. d. Berg-Thürer uit Berp-en nn 7!nn m i~- sing tussen twee vrachtauto's. Dhr. J. R. uit Goes stopte plotseling met zijn vrachtauto en ging direkt daarna ach teruit rijden. A. D., die achterop kwam, kon hem niet meer ontwijken, met als gevolg een botsing. De auto van A. D. werd beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Kerkelijk nieuws. Ds. B. Fidder van de Geref. Kerk al hier heeft een beroep aangenomen naar de Geref. Kerk te Appingedam. N.C.V.B. De afdeling Waarde van de N.C.V.B. hield een vergadering onder leiding van mevr. N. A. Mol-de Feyter, die deze avond met gebed en schriftlezing open de. Hierna was het woord aan dhr. H. Schuring, districtssecretaris van het Ned. Bijbelgenootschap, die een inlei ding hield over het werk van het N.B.G. waarbij door hem nog dia's werden ver toond. De volgende bijeenkomst zal zijn op woensdag 16 maart a.s. Als spreker zal dan Ds. Ph. Becht uit Zaamslag op treden, die zal spreken over „De zin van het lijden". Jaarvergadering „Vooruit". Onder voorzitterschap van dhr. H. M. Dek hield de muziekvereniging zijn jaar vergadering. Het jaarverslag van de se cretaris liet veel ups en downs horen. Er waren hoogtepunten wat betreft uit voering en viering- 65-jarig" bestaan. Ziekte en vertrek van enkele leden ver oorzaakten in het korps een te zwakke bezetting om aan veel festiviteiten deel te nemen, zo ook aan het pinkstercon cours. Nog zijn de moeilijkheden niet opgelost, ondanks het toetreden van en kele leerlingen. Wegens het vertrek van dhr. Manneke als dirigent, is het be stuur nog ijverig bezig een nieuwe diri gent aan te stellen. Besloten werd toch nog te trachten dit jaar aan een mu ziekconcours deel te nemen indien spoe dig een dirigent is te krijgen. Tot be stuursleden werden met algemene stem men herkozen dhrn. H. M. Dek en M. P. M. Wondergem. Uitvoering voetbalvereniging. De voetbalvereniging „Waarde" hield vrijdagavond haar uitvoering in café Koeman. Na een openingswoord door de gende groslijst samengesteld: 1 M. J. de Jager (Kapelle), 2 A. N. Lamper (Bie- zelinge), 3 H. Kole (Schore). 4 D. Schip per Mzn. (Kapelle), 5 B. Spuij, (Bieze- linge), 6 J. J. van Stel (Kapelle), 7 J. P. Lepoeter (Kapelle), 8 A. de Neef (Kapelle) en 9 mevr. G. P. Lamper- Verburg (Biezelinge) Bloembollenwedstrijd. De vereniging „Floralia" te Kapelle gaat zaterdag 4 maart in het gebouw „Obadja" een bloembollen wedstrijd or ganiseren. Aan een groep kwekers zijn enkele maanden geleden de potten met bollen al uitgereikt. Op de tentoonstel ling zal nu blijken wie er met het in bloei trekken het meeste succes heeft gehad. Er zal op deze avond ook de nieuwste bloemenfilm „Keuze voor uw tuin" vertoond worden, terwijl de heer K. Goudswaard uit Goes kleurendia's zal vertonen in een praatje dat als titel draagt „Floralia buiten ons land". Jaarvergadering Chr. Nat. School. Onder voorzitterschap van de heer M. C. Duijnhouwer hield de Christelijk Nationale School te Kapelle een druk bezochte jaarvergadering. Uit het ver slag van het schoolhoofd bleek dat het leerlingenaantal tijdelijk door verhuizing wat terug liep. Thans telt de school 225 kinderen die verdeeld zijn over 7 leer krachten Financieel staat de schoolver eniging er goed voor. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren C. M. Hoo gesteger, J. Slabbekoom en A. Tooren- aar herkozen. Na de pauze gaf de rector van het Chr. Lyceum te Goes, Drs. fc. de Jong Ozn. een uiteenzetting over de mammoetwet. Hij wees er op dat de al gemene vorming bij 't nieuwe voortgezet onderwijs zeer belangrijk gaat worden en was van mening, dat de mammoet wet grote kansen biedt voor het bijzon der onderwijs. Gemeenteraad De gemeenteraad van Kapelle besloot vrijdagmiddag een krediet van 16.900,- beschikbaar te stellen voor aanleg van een parkeerterrein. Aan de noordzijde van het molenwater heeft de gemeente nog een perceel van 1175 vierkante me ter wat voor bouwterrein onverkoop baar is. Er zullen niet alleen 22 auto's kunnen parkeren; het zal door het asfal teren van de binnenbaan dienstig ge- TU'EEDE BLAD 4 MAAKT 1966 Van 24 februari2 maart 1966 YERSEKE. Geboren: André Wilhelm, zv. Adriaan Pieter de Koeijer én Ülag- dalena Jbhanna de Koeijer. Huw.aangifté: Willem Boers, 21 j. en Johanna Koeman, 18 j. Van 23 februari—2 maart 1966 WEMELDINGE. Gehuwd: Johannes Willem Lepoeter, 22 j. te Kapelle en Pieternella Christina Mieras, 22 j. Van 24 februari2 maart 1966 KRUININGEN. Geboren: Daniël, zv. Jan Attê Dijkema en Leuntje Jacoba dé Rijder; Adriana. Maria, dv.' Christiaan Jan Komèjan en Barbara Maria van de Griek; Jan Jacob, zv. Jacob van Duin en Janna Meijer; Anne Marie, dv. Cor nells Izaak dé Méij en Johanna Mepi- son; Franciscus Adrianus, zv. Adriaan van Garsel en Wilhelmina Juliana Bea trix Irene van Erjkeren. Overleden: Johanna Maria Schwie- ben, 91 j., echtgen. van Alphons van Ertvelde. Over de maand februari 1966 RILLAND-BATH. Geboren: Cornelia Jannetje, dy. JacobUs Willem Lobbèzoo en Petronella Antonia Dimphéna An- sems; Eduard Emiel, zv. Charles Louis Wille en Anna Adriaan Belet; jöhannis Jan, zv. Johannis Jan de Bruijne en An na Jantina van Zundert; Cornelia Jo hanna, dv. Pieter van der Maas en Jo hanna Weststrate; Carolina Antoinette, dv. Izaak Boerje en Johanna Maria van dér Graaf. door LEIDA GRAAFLAND 44) „Gaat uw gang. U wilde me toch ka pot hebben? Nou, stoot maar toe. Géén mens zal er u lelijk om adnkijken. Jk ben toch maar een zwerver, een paria... Waarop wacht u Wees flink, mevrouw, maak er een einde aan, dan hebt u uw doel volledig bereikt..." Hij was langzaam voor haar neer geknield en hifld nog steeds zijn stuk gescheurde hemd rïiet bejde handen Vast. Doch de enige feaktie, die hij zag was, dat liet pies langzaan) tussen haar vingers door wegzakte én tenslotte op de grond terecht kwam. Geleidelijk aan drupten er tranen van haar gezicht en begon haar lichaam te schokken. Öëluid- loos begon ze te huilen, hét hoofd diep Hjiw.aangife: Johannes Bruijnzeel, 27 j. te Borssele en Cornelia Maria Iman- se, 21 j. Gehuwd: Dick Steendijk, 28 j. te Sta- yenisse en Kaatje Adriana Colpaart, 25 j.; Adriaan Samuel Wisse, 24 j. te Waarde en Cornelia Elisabeth de Mees ter, 23 j. Overleden: Theodorus Verhallen, 72 j., echtgenoot van Gerarda Zwanenberg; Johannes Breure, 82 j., wednr. van Cor nelia Züidïjk. Y erseke Ned. Hery. Kerjt 10 uur: Ds. H. R'. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. Willekes, Kortgene. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 uur; Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen, Krab bendijke. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booij. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Feenstra van 's-Gravenhage. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 u.: Ds. Chr. v. d. Poel. Woensdag 9 maart ()Biddag) 9.30, 2.30 en 6.30 u.: Ds. Chr. v. d. Poel. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Woensdag 9 maart (Biddag) 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Donderdag 10 maart 7.30 uur: Ds. Papuekoek. voorover gebogen. Nog even zat hij op zijn knieën voor haar en keek verbaasd naar de huilen de vrouw. Daarna kwam hij langzaam overeind, wankelde even, maar hij hièld zijn blik onafgebroken op» Róelié. Éeii paar keer schudde hij zrjn hoofd. Hij bevochtigde zijn lippen en stak even zijn hand uit, keek er n^.ar en trok die toen schielijk weer terug. Au^orhgtisph veeg de hij hem aan zijh broek' af én stond verbaasd naar de vrouw te kijken, die nog steeds geluidloos huilde. „Waarom huil je eigenlijk?" vroeg hij met vreemde, zachte stem. Maar de vrouw bleef zwijgen en hij herhaalde, nog zachter: „Waarom doe je dat? Waarom huil je?" Doch een antwoord kwam er niet. Hij begon zich onbehaaglijk te voelen. Hij zuchtte en keek rond in het ver trek, maar dan weèr naar de vrouw. Opeens schreeuwde hij het uit: „Houdt op met dat gejank! Versta je?" Nog steeds reageerde de vrouw niet en geruime tijd was het stil in het ver trek; alleen het lichte snikken klonk. Talingen wist zich met zijn houding geéri raad. Hij deed een stappen door het vertrek, maar draaide zich half om en keek weer naar de vrouw in de stoel. Langzaam keerde hij op zijn schreden terug om weer vlak voor haar tot stil- Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. N.m. viering H. Avondmaal. Woensdag 9 maart (Biddag:)" 10 uur: Ds. D. de Jonge. 2.30 iiur: Ds. G. van Bruggen. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 8 en 10 uur. Leger des Heils Heili£ingsdiénst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur Leidster: Kapiteine A. C. van Engelen. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. N.m. bed. H. poop. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 uur: Ds. B. ZoodSma. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 yur: Ds.' G! van Bruggen. 2.30'uur: Ds. D. de Jonge, Yerseke. Geref. Kérk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 en 2 uur: Student Schrëuder van Amersfoort. Kruiningen Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 9 maart (Biddag) 9.30 pur: Leesdienst. 2 en 6 uur: Ds. G. Schipaanboord Uit Apeldoorn. stand te komen. Zijn lippen prevelden wat en langzaan! zakte hij op de grond. Hij strekte zijn arinèn uit, beverig, on zeker. Langzaam, heel voorzichtig, streek hij de VfOUw oyer het haar, ipaar trók weer gauw zijn hand terug. „Sorry, Röëlie, let maar niet' óp mijn wóórden. Ik ken mezelf niét meer. Ik ken mezelf immers al lang niet meer?" Hij lag half vóór haar en opnieuw kwam zijn hand naar voren én beroer de de hare. „Roelie", zei hij op zachte toon, „huil niet meer... Vrat geeft het allemaal? Er is toch diets meer aan te dóén... waar om ben je niét thuis gebleven? Bij je kindérèn? En waarom laat jé mij niet aan m'n lot over?" Langzaam kalmeerde de vrouw en even hief ze haar hóófd op en glimlach te doó'r haar tranen. Ze nam haar tasje, haalde er een zakdoek uit, waarmee ze haar gezicht afveegde en nog eens keek ze riaar hem en greep zijn hand, die van de hare afgegleden was. „Ik... ik... wil je weer graag terug hebben, Tom". D'e man week teriig en zijn hand viel nu geheel van haar af. Hij keek haar met grote ógen aan en zakfe scheef op de grond, zijn lichaam met één hand steunende. Hij lachte even en schudde zijn hoofd. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Ned. Hérv. Kerk 10 en 2.30 u.: Ds. J. de Groot, Apeldoorn Woensdag 9 maart (Biddag) 10 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Jol). Booy, Utrecht. 'Woensdag 9 maart (Biddag) 40 en 2-30 u.Kand.' C. van Gipkel, Ede. Ril land-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 u'iir: Ds. G- Blok. n.m. Bed. H. Doop. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Gêfef. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: De heef De Vjsser. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 en 2.30 Uur: DsJ. J. Verboom. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Woensdag 9 maart (Biddag) 9.30 uur Ds. B. van 'der Lelie.' Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 pur: Ds. Bartlema, Vlissingen. 2.30 urn: Ds. M. v. d. Bosch, Goes. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 uur: Ds. Janssen, Goes. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. „Je bent gek", antwoordde hij haar. „Zeker als kolènsjouwer? Hoe krijg jé me zo gek!" Hij zag haar hoofd heen en weer gaan en Roelie wist zichzejf weer onder con: trole té krijgen. Op rustige toon ant woordde ze: „Op kantoor, Tom. Als mijn procuratiehouder". De man knipperde met zijn ogep en streek met zijn vrije hand even over Zijh stoppelige kin. Nadenkend bleef hij haar aankijken. Toen lacht hij ópèfëw»?- „Leuk. Hardstikke leuk. Daar moes ten we eigenlijk een borre1 °P drinken, ïk ben nogal een móóie vèrscliijijing voor je kantoor. Een ïeVende "reclame. Dat geloof je toch zeker zelf niet?" „Ik meen het, Tom"- Hij begon door het vertrek te lopen en op een gegeven ogenblik zakte hij in eën stoel, een eind van haar vapdaan. Hij strekte zijn benen langzaam uit en plantte zijn ellebogen op de leuningen. „U bent te laat, mevrouw Borger. Een weg terUg is et ditmaal biet meer. Waarom trapt u mp dan eerst ih dé goot? Hoe hebt u me éïgóölak géypP" dën'? „Ik heb je zuster bij me gehad", ant woordde ze zacht, „mevrouw Van Schrjp- del. Ze zei... als ik je wilde spreken... in dat café in Tilburg kwam je door gaans... Ze heeft me geschreven... over Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur; Ds. H. M. Strating, Goes. 2.30 uur; Drs. J. Bakker, Middelburg. Woensdag 9 maart (Biddag) 9.30 uür; Ds. A. J. van Heüven, 's-Gra- yendeel. 2.30 uur; ps. J. H. J. Hoffman. Gérèf. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 9 maart (Biddag) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Wika D. E. Hiensch, Goes. Jeugddienst. 2.30 uur: Ds. Y. v. d. Schoot, Vlissingen. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 uur: Ds. E. P. J. 'Jébbink. 2.60 uur:' Ds. B. Zöodsma, Wemeldinge. Geref. Kerk 10 en 2,30 uur: Ds. H. R. Juch. Woensdag 9 maart (Biddag) 10 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer, We meldinge. 7 uUri Ds. H. R. Juch. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 eu 2.30 uür: Ds. J. van Leeuwen. Woensdag 9 maart (Biddag) 9.30 uur; Ds. J. van Leeuwen. 2.30 uur| Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Woénsdag 9 maart (Biddag) 9.30 en 2-30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woénsdag 9 maart (Biddag) 9.30, 2 ep 6 uur: Ds. A. Hoogerland. jé jeugd en zo... het was allemaal gn- ders dan ik van je wist... Ik dacht vroeger: het is allemaal zijp eigen schuld, maaf nu weet ik, dat dit niet zo is. Ik ging er over nadenken. Ik ging me schamen... voor mezelf... Je... Wil je pief: terugkomen, Tom? Wat moetik doen, orp jé tot andere gedachten tè brengen f Ik wil je zo graag wee£ bij me hebben, op kantoor en zo..." Hij keek éven' geïnteresseerd paar dq vrópw, maar meteen schuddë hij zijg hoofd weer §n spreidde zijn hapdepvoof; zich uit. „Je hebt pik£ meer aan me... ik ben net als m'n qiiWe heer.langzaam maar zeker zuip ig me dood... tot ik deliri um krijg... Zo is hij ook gegaap..." „Praat niét zo, Tom..." Hij keek haar mét gefronste wenk brauwen aan. „Waarom pjgj;? Nóf tpcft ?ekg£ waarheid?!' Langzaam kwam hij overeipd en JlpP naaf Roel'ie. Hij stónd voor haar, 'de handen ih d'e zakken en keekop haaf öéer- „Zó, dus WÜlie heeft je opgezocht... en ze schreef "jé?' O, ik kan me bést voorstellen, hoe ze mijn jéügdjaren her schreven heèft". Maar dat Wist u toch allemaal al?!' 'wPrdt vmxMl voetbal. Zaterdagmiddag speelde Wemeldinge I haar competitiewedstrijd tegen MEVO I. op het veld aan de Bonzijweg. We meldinge, gesteund door de wind in de rug bracht direkt na de aanvang het spel op de helft van Mevo. Na 11 minu ten spelen opende Karelse de score voor Wemeldinge. In de 20e minuut was het De Bourgraaf die 2—0 maakte en di rekt na de uittrap scoorde Van Oosten mt?l scxiuur en erf, E. Evers- dijk met 22.775,voor het bouwland 0.42.50 ha: P. de Groene, Wemeldinge, .T. van de Velde, Yerseke, M. Rijk, Vla- ke met 3475,Hoogste bod gedaan door W. Visscher met 4600,Wei- land-bouwland 1.13.70 ha: J. van de Vel de, Yerseke, M. Rijk, Vlake met 6501 - Weiland 1.07.25 ha: A. A. Gerritse met 4044,Totaal der inschrijvingen vond in volle last plaats aan A. Evers- dijk, Kruiningen, voor 38.000, van de kfuising RijkswegJ. W. Friso- straat op de Rijksweg. De oplegger van een truck schoot n.l .los en reed op zijn steunwielen een eind door op de linker weghelft, waar gelukkig op dat moment geen verkeer was. De oplegger kwam op de linker rijstrook tot stilstand, waar door het verkeer enkele uren over de andere weghelft moest worden geleid. Botsing. Op de hoek StationswegNoordweg ontstond afgelopen maandag een bot- uauivcu Ltu-ugKeren. ziij weten wat ze willen (detective, mannequin, straal jagerpiloot), maar weten niet wat hun te wachten staat (metselaar, vuilopha- ler, ateliermeisje). Tienduizenden lagere scholiertjes gaan door en zullen in semptember de ban ken van de ulo, v.h.m.o. of technische- en nijverheidsscholen bevolken. Velen van hen zullen afvallen, omzwaaien of met veel ups en downs een hoger ge schoolde staat bereiken, maar ook zij tasten meestal in een duistere toekomst. v.iiuu,l, CCli Uctfclll üp kantoor nu eenmaal meer aanzien geeft en meer vooruitzichten biedt". Met der gelijke annonces tracht men de jonge lui te pakken. Een dergelijke adverten tie onthult nog eens duidelijk, hoe groot de macht is van statussymbolen in on ze moderne maatschappij. „Een kantoorbaan geeft meer aan zien..." Met dergelijke slogans wordt de witte-boorden-mentaliteit in leven ge houden. Vandaar dat zelfs jongelui, die op de middelbare school beslist niet mee kunnen komen, er toch op moeten blij-

Scheldebode | 1966 | | pagina 6