Voor betere voeding „De Roompot" BAAYENS HANSWEERT RILLAND-BATH WEMELDINGE KRUININGEN Eens schudt het leven je wakker KRABBENDIJKE WAARDE K APELLE-BIEZELIN GE een papieren zaak. In het voorstel van G.S. wordt gesteld, dat de rijke ontwik kelingsmogelijkheden voor een zeehaven eerst zullen ontstaan wanneer in 1978 de Oosterschelde afgesloten zal zijn. Verre toekomst dus, vindt het college, en het is zelfs de vraag of de ontwik kelingsplannen, welke in het rapport van de werkgroep zijn opgenomen, ooit ver wezenlijkt zullen (kunnen) worden. Het voorstel van G.S. tot herindeling van de gemeenten op Zuid-Beveland van '64 stond naar de mening van B. en W. op een reëler basis. De samenvoeging van de gemeenten Kruiningen en Yerseke werd toen geconstrueerd met de ver wachtingen t.a.v. de haven- en indu- strie-aktiviteiten aan het kanaal door Zuid-Beveland. Het verwondert B. en W., dat in het nieuwe voorstel in het geheel geen aandacht wordt geschonken aan het kanaal door Zuid-Beveland. Ver der zeggen B. en W. o.a. dat de argu menten van B. en W. in 1964, dat het kanaal grotendeels zou gaan behoren tot het territoir van één gemeente, thans nog gelden en prevaleren boven de ar gumenten, welke voor het Reimerswaal- plan worden aangevoerd. B. en W. ko men tot de slotconclusie, dat een ge meente van de grootte van Yerseke en Kruiningen samen met een aantal inwo ners van ongeveer 10.000, in dit voor stel minstens zo goed zou passen. In dien wordt gepessisteerd bij de gedach te van samenvoeging van de gemeenten Rilland, Waarde, Krabbendijke, Yerseke en Kruiningen, dan dient volgens B. en W. noodzakelijkerwijs het gehele gebied rond het kanaal bij de nieuwe gemeente Reimerswaal te behoren. De nieuwe ge meente dient dan nog te worden ver groot met Wemeldinge, een strook grond van de gemeente Kapelle ten westen van het kanaal ter breedte van ongeveer iy2 km, alsmede met het dorp Schore, te weten de driehoek Rijkswegzeedijk kanaal. De agenda voor de vergadering van vrijdag omvat in totaal 11 punten. Collecte. De collecte voor 't huwelijksgeschenk van H.K.H. Prinses Beatrix en de heer Von Amsberg heeft in de gemeente Kruiningen 896,95 opgebracht. Ouderavond O.L.S. In de openbare lagere school alhier werd maandagavond een ouderavond ge houden onder voorzitterschap van dhr. C. de Jonge. Uitvoerige verslagen van secretaris, penningmeester en hoofd der school gaven blijk van een gezonde be langstelling in het schoolleven. De oudercommissie werd aangevuld met 2 nieuwe leden voor ontstane vakatures, n.l. mevr. J. Dek-van Holst in de plaats van mevr. H. Meijer-Wabeke, en dhr. V. P. Gijzel in de plaats van dhr. M. de Jong. Na de pauze, in welke het werk van de kinderen kon worden bezichtigd en een praatje met de onderwijzers kon worden gemaakt, werd het onderwerp Welke richting kiest mijn kind?" be sproken. In het kort werd hierop een toelichting gegeven door Dr. Schaper van het Goese Lyceum, dhr. Buurman van de Goese Ambachtsschool, mevr. A. A. van Nieuwenhuijzen-Sandstra van de Landbouwhuishoudschool en dhr. H. Nietfeld van de Uloschool, beide alhier. Dit interessante onderwerp werd met grote aandacht door ruim 70 ouders be luisterd. De speciaalzaak voor Uw BRIL Bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Kruiningen van de N.C. V.B. hield dinsdag de maandelijkse bij eenkomst o.l.v. de presidente mevr. C. Koolstra-Steketee. Voor de pauze hield de presidente een discussienota over ,,De werkende vrouw buiten haar gezin". Na de pauze besprak mevr. v. d. Lelie uit Hansweert het boek „Mijn weg tot het licht" van Ds. Heggers. Op 23 maart a.s. zal.de N.C.V.B. de jaarvergadering houden. Ouderavond U.L.O. Dinsdagavond hield de uloschool de ouderavond o.l.v. de voorzitter van de oudercommissie, dhr. H. v. d. Berg. Voor de pauze werden de huishoudelijke za ken behandeld. Als lid van de ouder commissie werd in de plaats van dhr. Van Strien gekozen dhr. J. B. Korstanje uit Yerseke. Het hoofd van de school, dhr. H. Nietfeld, vertelde de ouders wel ke veranderingen het laatste jaar heb ben plaats gevonden. O.a. kwamen op het lesrooster nu ook de vakken scha ken en scheikunde voor. Verder deed hij de mededeling dat de vroege examens het onmogelijk maken dit jaar school reizen te houden. Maar ook voor een individuele vakantie zijn er uitstekende mogelijkheden. Dit bleek duidelijk uit hetgeen dhr. Theune, vader van de jeugdherberg in Chaam, vertelde over het werk van de Ned. Jeugdherbergcen trale. Gevonden en verloren voorrwerpen. Als gevonden is bij de politie aan gegeven: Een grijs wollen sok, een nik kelen autowieldop met geel vakje, een groene sjaal en een rijwiel. En als verloren: Een blauwe vinger- want, een bruin-rode portemonnaie, een korte zwarte fluwelen jas, een zwarte nylon want, een rode meisjesportemon- naie, inhoudend enig geld. Vergadering Bedrijfsvoorlichting. De Bedrijfsvoorlichting Zuid-Beveland oost hield vorige week donderdag de jaarvergadering in de Korenbeurs. Op deze vergadering nam dhr. C. van Gor- sel na elf jaar afscheid als voorzitter en als bestuurslid. In zijn plaats werd als bestuurslid gekozen dhr. D. David. De vergadering koos uit het bestuur dhr. E. P. Lenshoek als nieuwe voorzit ter. Diverse sprekers dankten de schei dende voorzitter voor al het werk, dat hij in het belang van de vereniging ge daan heeft. Verder stond deze bijeen komst in het teken van de suikerbieten teelt. Ir. M. A. van Beek, waarnemend Rijkslandbouwconsulent en dhr. J. F. Andringa van de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst, gaven hierover waarde volle adviezen. Ledenvergadering Oranjevereniging. Onder voorzitterschap van dhr. J. Griep hield de oranjevereniging „Prin- sese Beatrix" onlings een algemene le denvergadering in „Kay Munk". De op komst was zeer gering. Het belangrflk- ste punt van bespreking was wel het huwelijk van Prinses Beatrix en de heer Von Amsberg op 10 maart a.s. Uitein delijk besloot men op deze dag geen festiviteiten te organiseren. Men was n.l. van oordeel, dat vrijwel alle inwo ners de televisie-uitzendingen zullen volgen, en er zodoende weinig belang stelling zou zijn voor andere gebeurte nissen op het dorp. De dag daarop, dus vrijdag 11 maart,,zal er 's avonds in de zaal „Zeelandia" voor de leden van de oranjevereniging een feestavond worden gehouden. Aan deze avond zullen o.a. enkele Hansweerfse verenigingen hun medewerking verlenen. Scheepvaart door het kanaal. In de maand januari passeerden het kanaal door Zuid-Beveland 6.267 sche pen van 3.822.564 ton. Hiervan waren 4.156 schepen vaji 2.707.252 ton geladen en 2.111 schepem van 1.115.312 ton wa ren ledig. De geladen schepen, bestonden uit 3.865 'motörs&hepên van 2.313.448 ton, 284 sleepscl^ëpen van 389.992 ton en 7 coasters vap 3.812 ton. De ledige schepen bestonden uit 1.332 motorsche pen van 871.142 "ton, .191 sleepschepen van 225.903 ton en 15 coasters van 6.373 ton. Tevens passeerden er: 573 sleepboten vari li'.894 ton. Naar België passeerden 67 duweenheden, van België 40. Tot de rijnvaart behoorden 827 ge laden motorschepen van 601.675 ton, 137 geladen sleepschepen van 203.711 ton en tevens 116 ledige motorschepen van 133.891 ton en 16 ledige sleepsche pen van 23.272 ton,alle naar België. Van België passeerden 648 geladen motor schepen van 456.975 ton, 47 geladen sleepschepen van f 72.363 ton en tevens 46 ledige motorschepen van 34.456 ton en 5 ledige sleepschepen van 8.617 ton, alle eveneens tot de rijnvaart behorende. In nationaliteiten waren de schepen als volgt verdeeld: 3.642 Nederlandse, 1.611 Belgische, 462 Duitse, 275 Franse, 265 Zwitserse, 3 Luxemburgse, 5 Oos tenrijkse, 3 Engelse en 1 Pools. In januari passeerden er 773 schepen minder dan in de maand december 1965. Ongelukkige val. Doordat woensdagmiddag een kind plotseling het fietspad overstak ter hoogte van de r.-k. kerk aan de Hoofd weg alhier, is meyr. J. in de Weij-Tram per tegen het wegdek geslagen. Zij liep daarbij enige verwondingen op aan het hoofd. In het gebouw „De Ark" ver leende dokter J. A. Kamps alhier de eerste hulp. Hierna kon zij naar huis wordfen vervoerd. .ja:-. Loop der bevolking over januari. Ingekomen personen: C. Paauwe- Schouwenaar v. Wemeldinge n. Lange- ville 65; M. M. Klaasse-Zandee v. Krab bendijke n. M. J. Goemanstr. 6; J. J. J. Lacor-v. d. Endt v. Axel n. Gr. van Zoelenstr. 35; M K. van Putten v. Zeist n. Sandeestr. 1; K. Lodder v. Utrecht n. Marijkelaan 74a; J. Milhous en gezin v. Terneuzen n. v. Klinkenbergsr. 8; N. M. Kosten-Meeuwse v. Waarde n. Breeweg 10; H. Venema en gezin v. Amsterdam n. Nieuwekerkstr. 31; J. de Koeijer v. Sluis n. Damstr. 132; A. J. Hoogesteger v. Kruiningen n. Noordzandstr. 39. Vertrokken personen: J. Nieuwdorp- Slabbekoorn v. Noordzandstr. 33 n. Ka pelle Z., De Klinker 31; A. C. Willem- sen en gezin v. Vierstr. 26 n. 's-Graven- hage, Segbroeklaan 408k; I. Willemsen v. Vierstr. 26 n. 's-Gravenhage, Noord einde 150; J. de Baan en gezin v. Korte Kerkstr. 7 n. Maassluis, Scorelstr. 52; M. L. van Boven v. Ten Houtenstr. 26 n. Delft, St. Jorisweg 2; P. A. P. Ever- se v. Burg. Sinkelaan 23 n. 's-Graven hage, Berberisstr. 60. Verhuizingen binnen de gemeente: C. Paauwe v. Damstr. 163 n. Langeville 65; A. M. Klaasse v. Stenge 17 n. Bree weg 10; J. Steketee en gezin v. Bree weg 10 n. Zanddijk 12; J. Tramper en gezin v. Bemhardstr. 12 n. Bemhard- st. 14; H. A. Paauwe en gezin v. Gr. v. Zoelenstr. 7 n. Korte Kerkstr. 7. Gevonden voorwerpen. Gevonden een pak koffie en een arm band. Inlichtingen ter gemeentesecre tarie. Huwelijksgeschenk Prinses Beatrix. Om de ingezetenen van Wemeldinge in de gelegenheid te stellen een bijdrage te geven voor het huwelijksgeschenk van H.K.H. Prinses Beatrix, zullen op meerdere punten in de gemeente, t.w. postkantoor, boerenleenbank, winkels enz. collectebussen worden geplaatst. De adressen, waar de bussen geplaatst zijn, worden aangeduid door een aanplakbil jet. De inzamelingsperiode strekt zich uit over de „bruidsdagen", dus begin nende 17 februari en eindigende op 9 maart 1966. Raadsvergadering. Vrijdagavond komt de raad dezer ge meente om 8 in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot verkoop van perceel Julianastraat no. 50; voorstel tot verlening van de huurovereenkomst voor twee semi-permanente houten wo ningen aan de Bonzijweg; voorstel tot het verlenen van een subsidie uit de ge meentekas in de kosten van restauratie van de boerderij van Dr. A. Sevenster; voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor bestrating en riolering van de Nrd. Achterweg; behandeling van het voorstel van G.S. tot herindeling van gemeenten op Zuid-Beveland. Herindeling ter tafel. De gemeenteraad zal in de vergade ring van vrijdag 18 februari, aanvang 6 uur n.m., het ontwerp van wet in zake herindeling van gemeenten behan- edlen. B. en W. hebben in een brief aan de raad him mening met betrekking tot deze herindelingsplannen weergegeven. Zij tonen zich niet erg ingenomen met het huidige plan de gemeenten Rilland- Bath, Waarde, Krabbendijke Yerseke en Kruiningen te verenigen in één gemeen te Reimerswaal. In de eerste plaats vindt het college dat de afstanden voor de bevolking om het bestuurscentrum te bereiken in sommige gevallen toch wel erg groot wordt. Als voorbeeld nemen ze dat inwoners van Rilland-Bath naar het Kruiningse gemeentehuis zouden moeten komen voor meer belangrijke aangelegenheden. Het gestelde door G.S. dat o.m. de realisering van het Reimers- waalplan met bijbehorende werken nog ongekende perspectieven biedt en dat het van uitermate groot belang wordt geacht, dat tijdig de nodige maatrege len worden getroffen om dit gebied in bestuurlijk opzicht op deze verwachte ontwikkeling af te stemmen, slaat niet erg in bij B. en W. Na het rapport van de Werk groep ontwikkeling Wester- scheldebekken" in de maand maart 1964 is er niets constructiefs bij het college bekend en het vindt het daarom nog door LETDA GRAAFLAND 43) Hij spreidde zijn handen uit en bekeek zichzelf. „Te vies om aan te pakken en een doorlopende dorst. Dat wilde u toch al lemaal? Dat was immers uw streven? Om Talingen helemaal kapot te maken, maar dan ook helemaal? Nou, mag ik u gelukwensen met het resultaat? Ik ben het zelf, in levenden lijve, zolang dat lijf nog wil leven tenminste. En dat zal zo heel lang niet meer duren. Over tuig u, mevrouw, en verheug u. Zo wil de u het toch! Ik heb geheel aan uw verlangens voldaan. Ik hoop, dat u te vreden bent. Ik heb er echt m'n best voor gedaan, hoor. Maar veel moeite heeft het me helemaal niet gekost, het ging eigenlijk allemaal vanzelf. De trap afdalen gaat zo gemakkelijk en er zijn altijd wel mensen, die zo bereidwillig zijn om je een duwtje te geven, als het niet vlug genoeg gaat. Nou, Beantwoord ik niet geheel aan uw verwachtingen? Hebt u nog speciale wensen U zegt het maar, hoor!" Hij kwam overeind en wankelde even. Maar meteen liep hij door het vertrek, keek af en toe naar de vrouw, die in dezelfde houding in de stoel zat. Half achter haar bleef hij plotseling staan. „Wat moet u van me? Waarom hebt u me daar weggehaald? Waarom ben ik nog zo gek geweest om met u mee te gaan? Waar bemoeit u zich eigenlijk mee? Wat voor recht hebt u, om me nog meer te pijnigen? Nou, geeft u daar eens antwoord op?" En toen de vrouw bleef zwijgen, her vatte hij zijn wandeling door het ver trek. „Dus hier is dat mooie vakantiever- blijf, waar Roelie Borger haar plan be raamde om de slome Talingen te over vallen met de knappe Lena, gebruik ma kende van de afwezigheid van meneer haar echtgenoot. U zult wel heel wat keertjes op uw horloge gekeken hebben, tijdens uw rit van hier naar huis, niet? En gedacht hebben: nu zullen ze wel zo ongeveer op dé slaapkamer zijn. Als ik nog een half uurtje wacht, zullen ze wel in bed liggen, want wie zou ver moeden, dat mevrouw zo geraffineerd was, dat ze alles van te voren tot in de puntjes had uitgekiend? Want dat hebt u toch gedaan, mevrouw? U hebt het valletje netjes voor ons opengezet en wij tippelden er natuurlijk argeloos in. Ja, en toen had u het wapen, waar naar u zo lang gezocht had, nietwaar? U hebt altijd een hekel aan mij gehad en ik heb me jarenlang mijn kop suf ge- prakkizeerd om te weten te komen, wat daarvan de oorzaak was. Maar u had in mijn verleden gesnuffeld, en daarom moest u mij niet. Tijdens het leven van uw man kon u weinig doen, nietwaar? Ik was immers de vertrouwensman van meneer Borger Eerst na z'n dood kreeg u de kans, waarop u al die jaren ge wacht had. En ik was nog zo naief te veronderstellen, dat het zo'n vaart niet zou lopen. Dat u niet zó dwaas zou zijn ora op een dusdanige wijze wraak te nemen..." Opnieuw slenterde hij door het ver trek en op een gegeven ogenblik stond hij weer vlak voor haar. „Weet u hoeveel geld ik bezat, toen u mij als een hond de deur uitjoeg? Bij na twintigduizend gulden. Van het vor stelijke salaris, dat uw man me al die Carnavalsdag. Zaterdag hield de carnavalsvereniging „De grote Slok" een carnavalsdag. Des middags werd er voor de kinderen feest gevierd met Prins Dies I en zijn boeren gezelschap uit Bergen op Zoom en des avonds was er een carnavalsbal, waar bij „The playing Boys" uit Oudenbosch voor de muziek zorgden. „De Gouden Lok". Bij de te Middelburg gehouden wed strijd in haar- en huidverzorging „De Gouden Lok" verkreeg mevr. Walraven- v. d. Sande alhier de hoogste onder scheiding. Na deze provinciale wedstrijd wordt einde maart te Amsterdam de landelijke wedstrijd gehouden, waaraan de bovenvermelde deelneemster weer hoopt deel te nemen. Uitvoering „Concordia". Door de muziekvereniging „Concor dia" werd in de zaal van „De Koop handel" een uitvoering gegeven. Na het concert werd door het Gezellen tone el het stuk „Welterusten" van A. P. Daers- ly opgevoerd. Vergadering weegbrugvereniging. In het „Cultureel Centrum" kwam vorige week vrijdag de weegbrugvereni ging Krabbendijke bijeen in vergade ring. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. J. Zandijk en D. P. Woutersen her kozen. In 1965 werd 7 miljoen kg gewogen, waarbij de nieuwe weegbrug goed voldeed. Verkiezing ambtsdragers. In de Geref. kerk werden als ouder ling gekozen dhrn. H. J. van Ham en C. Wolfert. Als diaken werd gekozen dhr. P. Vogelaar. Ouderavond Hervormde School. Vorige week vrijdag hield de Her vormde School haar ouderavond en le denvergadering. Dhr. H. M. de Looff sprak een openingswoord naar aanlei ding van Mattheus 13. Door de klassen 1 en 2 werden bekende liedjes uitge voerd, de leerlingen van klas 3 tot en met 6 brachten onder blokfluitbegelei ding „Wie vaart mee over zee". Daar na droegen drie leerlingen een Zeeuws stukje voor, wat erg veel waardering oogstte. Dhrn. H. M. de Loof en A. de Pagter werden als bestuurslid herkozen, terwijl in de vakature van dhr. J. Schou ten, dhr. H. Guiran werd gekozen. Na dat dhr. Schouten dank gebracht was voor het vele werk dat hij voor de ver eniging had gedaan als secretaris, werd de vergadering gesloten door dhr. J. A. H. Ellenheijer. Botsing. Ter hoogte van „De Vliet" op de Rijksweg tussen Krabbendijke en Krui ningen vond zaterdag j.l. een botsing plaats. Een vrachtwagen bestuurd door dhr. A. W. V. uit Breskens, die uit de richting Goes kwam, begon te slippen en ramde de uit de richting Bergen op Zoom komende personenauto van dhr. P. uit Wemeldinge. Bij deze botsing liep de 18-jarige dochter van P. een hoofdwond en een hersenschudding op. Ze moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. De auto's werden zwaar be schadigd. Dokter H. S. Donker-Biewin- ga verleende eerste hulp. Jaarvergadering „Sursum Corda". De zangvereniging „Sursum Corda" hield haar jaarvergadering. De leiding berustte bij de voorzitter, dhr. J. van de Vrede. Bij de bestuursverkiezing werden als leden herkozen M. van Koe- veringe en mej. J. Zuidweg. In de open gevallen plaats van mevr. H. Zandijk- Melis werd gekozen mej. A. Sonke. Gemeenteraad. Vrijdag komt de gemeenteraad om 7 uur 's avonds bijeen. Het belangrijkste punt van discussie vormt ongetwijfeld het toegezonden ontwerp van Gedepu teerde Staten tot herindeling van de gemeenen op Zuid-Beveland. In het pre advies zeggen B. en W. dat het hun vreemd aandoet dat G.S. op geen enkele manier het eerste plan aanhalen, of de motieven aanhalen waarom hiervan af geweken moest worden. De algemene motieven die voor herindeling werden aangevoerd zijn o.a. het verhogen van de bestuurskracht en het verminderen van de hoge bestuurskosten, verbonden aan het besturen van kleine gemeenten. Het verhogen van de bestuurskracht wordt door B. en W. niet al te hoog aangeslagen omdat men ervan uitgaat dat de te kiezen raadsleden uit dezelfde gelederen moeten worden gerecruteerd als thans het geval is. In de raad komt verder o.a. aan de orde het vaststellen van vergoedingen aan dè scholen, het voorstel tot goedkeuring van de reke- jaren heeft betaald, had ik niet veel voor mezelf nodig. Want ik leefde so ber en bracht doorgaans de weekeinden door bij mijn zuster in mijn geboorte plaats. Bijna twintigduizend gulden en een goede tweedehands auto, mevrouw. En een complete garderobe maatkleding met enkele paren schoenen, jassen, veel ondergoed en overhemden en weet ik wat allemaal nog meer. Dat alles had ik op de dag, dat u me met dat zo genaamde ziekteverlof stuurde. En kijk eens, wat ik nu bezit?" Hij wees op zichzelf. „Dit, mevrouw, wat ik aan heb. De voddeboer geeft er nog geen stuiver voor. Alles heb ik verzopen in dat jaar, allestotaal alles. Nou? Hebt u er nu geen voldoening van? Vindt u het niet ontzettend lollig? U wilde het toch zo? Nu kunt u tevreden zijn. U hebt uw doel volledig bereikt. Dit is er nog over van de eens zo def tige en gerespecteerde meneer Talin gen..." Hij stond breeduit voor haar en sloeg zich daarbij op de borst. „Een zwerver, die 'een straatje omloopt, als hij de politie ziet aankomen. Zo. Nu weet u het. Wat moet u nog meer van me? Wilt u me misschien ook doden? Gaat uw gang maar. Ik hecht totaal geen waarde meer aan het leven. Om dat het voor mij niet de minste zin meer heeft. Er zal wel ergens in huis ning 1965 van de Groene Kruisvereni ging en het verlenen van machtiging aan de Stichting Bejaardenzorg voor 't aangaan van een lening van 300.000,- bij de Raiffeisenbank Krabbendijke, voor uitbreiding van „Huize Nieuwlande". Vergadering Broederlijke Gelijkheids - bond. De Broederlijke Gelijkheidsbond, de kolenbond in Krabbendijke, kwam bijeen in de zaal van „De Koophandel". Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, dhr. Jac. Weststrate, evenals dhr. Jac. van Koeveringe herkozen. Voor deze ver gadering was slechts een matige belang stelling. Examens E.H.B.O. Te Oostdijk werden examens afgeno men voor het E.H.B.O.-diploma. Exami nator was Dr. F. E. van Hootegem uit Hoogerheide. De geslaagden zijn: Mevr. Van de Griek-Harthoom, mevr. Van Iwaarden-Molhoek, mevr. Joosse-Kloos- terman en mevr. Joosse-Snoep. Voorts dhrn. C. Nieuwenhuijze, M. J. Harthoorn, A. Harthoorn en G. van de Griek. Cur susleider van deze cursus waren Dr. Noome en dhr. H. Don. Kerkelijk nieuws. Op dinsdag 22 februari zal in de kerk der Geref. Gemeente een zendingsdvond worden gehouden, die om half acht be gint. Ds. Kuijt, die enige jaren in het, voormalig Nederlands Nieuw-Gpineaals zendeling werkzaam geweest is en thans op vakantie is in Nederland, zal hierop voorgaan. Kerkelijk nieuws. Door de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente is een beroep uitgebracht op Ds. H. A. Laurentius te Beeserveld (O.) Bevestiging ambtsdragers. In de morgendienst van j.l. zondag zijn door Ds. Hoffman bevestigd tot ouderling de heer H. Bom en tot diaken dhr. A. Klap. Ds. Hoffman richtte zich tevens tot dhr. Kootstra, die ruim 20 jaar de Kerk heeft gediend als ouder ling en nu meende dat zijn tijd gekomen was om te bedanken. Spreker bracht hem dank voor alles wat hij in zijn loopbaan voor de Kerk gedaan heeft. Kerkconcert. In de Ned. Herv. kerk trad zaterdag avond op het Zuid-Bevelands dubbel kwartet onder leiding van Daan Man neke (voor de laatste keer onder zijn leiding). Zij brachten een aantal liede ren ten gehore, die op zeer hoog peil stonden, afgewisseld door orgelspel door leerlingen van de orgelklas. Achtereen volgens speelden Atie Maartense, Lou Koeman, Wim Dalmeijer en Jannie Rie- mens zeer goede werken van zeer be kende componisten. De avond werd be sloten met een werk voor koor en orgel: Postlude van Daan Manneke, opgedra gen aan het kwartet. Jammer genoeg was er voor dit hoogstaande concert slechs een zeer geringe belangstelling. Daan Manneke legt dirigeerstok neer. In verband met zijn drukke werk zaamheden aan de muziekschool te Ter- neuzen, heeft dhr. Manneke bedankt als dirigent van de muziekvereniging Voor uit. Ongeveer 6 jaar heeft hij plezierige en muzikaal goede prestaties weten te behalen. Het betekent dan ook een ver lies voor de vereniging, die hem met weemoed ziét gaan, maar zijn besluit toch kan waarderen. Veel dank is hem verschuldigd. De vereniging zal trach ten een nieuwe dirigent te krijgen. Ook het Zuid-Bevelands dubbel kwar tet is dhr. Manneke kwijt, wat ook zeer jammer is. Uitvoering „Vooruit". Vrijdagavond werd in zaal Koeman de uitvoering gehouden door de muziek vereniging Vooruit. De voorzitter, dhr. H. M. Dek, kon een geheel gevulde zaal welkom heten, w.o. ook burgemeester en mevr. De Kam. Onder -leiding van de dirigent Daan Manneke werden een vjjf- tal muziekwerken uitgevoerd, tot ge noegen van het publiek. Door een eigen toneelgroep werd een toneelstuk opge voerd „Spel met een Droom" van Hans Nesna. Dit vrij dramatische stuk werd zeer goed vertolkt en eiste veel inspan ning van de krachten der spelers. De avond werd besloten met gezellig samenzijn op muziek van de Wilco's tilt Hansweert. Jaarvergadering Oranjevereniging. De Oranjevereniging te Kapelle zal de feestelijkheden op 10 maart samen met de Oranjevereniging te Biezelinge organiseren- Dit w-erd besloten, tijdens de maandagavond gehouden vergadering in een mes liggen. Ik heb er zelf helaas geen meer. Niet eens een zakdoek. Maar tenslotte leer je, dat je al die dingen kunt missen. Alles. Maar dan ook wer kelijk alles". Hij zag, dat de vrouw in elkaar zak te en haar handen voor het gezicht sloeg. „Wat nu? Geen moed meer? Wacht... er zal wel ergens een keuken zijn..." Hij liep met haastige passen door het vertrek en opende een deur. Na een mi nuut kwam hij terug met een groot broodmes, waarmee hij triomfantelijk lachend zwaaide. „We hebben er een gevonden. Kijk eens, mevrouw Borger! En het is nog tamelijk scherp". Hij probeerde het op zijn nagel en knikte voldaan. Daarna pakte hij het mes bij het lemmet vast en bood het haar aan. „Alstublieft, mevrouw Borger, aan u de eer om de genadestoot toe te bren gen. Gaat uw gang, u hebt mijn toe stemming". En toen ze niet reageerde, trok hij ruw haar hand van het gezicht weg en duwde het mes er in. „Zo... niet bang zijn..." Hij scheurde zijn hemd open, zodat zijn harige borst zichtbaar werd. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1966 | | pagina 2