BAAYENS DO iptiei YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN ïj|L RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Predikbeurten, Loop der bevolking over 1965. Het zielental van de gemeente Yer- seke nam in het afgelopen jaar af met 51 personen. Op 31 dec. 1964 bedroeg het aantal ingezetenen 4936 (2502 m. en 2434 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 77 (44 m. en 33 vr.) en door vestiging met 121 (54 m. en 67 vr.); het verminderde door overlijden met 38 (24 m. en 14 vr.) en door ver trek met 211 (99 m. en 112 vr.). Op 31 dec. 1965 bedroeg het inwonertal dus 4885 (247 m. en 2408 vr.). Er werden 31 huwelijken voltrokken, er werd 1 echtscheiding ingeschreven. Gevonden voorwerpen. Gevonden een paar zwarte zijden da meshandschoenen. Terug te bekomen ter gemeentesecretarie. Collecte kankerbestrijding. Tussen Kerstmis en nieuwjaar hebben de meisjesleerlingen van de derde klas van de Chr. Ulo zoals gewoonlijk weer een aktie gevoerd voor het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbe strijding. Ondanks het minder mooie weer hebben zij ook dit jaar hun best weer gedaan en de opbrengst was nog hoger dan vorig jaar, n.l. 1099,76. Hartelijk dank aan de burgerij, maar in niet mindere mate aan de derde klas van de Ulo. Benoeming. Dhr. M. Markusse, adj. commies ter gemeentesecretarie alhier, is met in gang van 1 mei a.s. benoemd tot com mies ter gemeentesecretarie van Leer dam. Ook met ingang van 1 mei is tot hoofd van het gemeentelijk bejaarden tehuis in Ridderkerk benoemd dhr. H. Bouwman, thans hoofd van het bejaar dentehuis „Vredelust" alhier. Bond van Plattelandsvrouwen. Vorige week woensdag waren de Plattelandsvrouwen uit Yerseke voor het eerst in het nieuwe jaar weer bij een in het verenigingsgebouw De Ha ven. Na een welkomstwoord van de pre sidente, mevr. Bom-Rietveld, hield dhr. Faberij de Jonge uit Goes een causerie over de schatkamer der natuur, „de edelstenen", terwijl tevens een grote collectie verschillende soorten in on geslepen toestand te bezichtigen was. Na de pauze werd het een en ander toe gelicht met dia's. Aan het einde van deze wetenswaardige lezing kon de pre sidente namens de aanwezigen dhr. Fa berij de Jonge hartelijk dank zeggen voor het gebodene en de leden voor hun aanwezigheid, ondanks de koude. Een „vreemde" eend. Dit dachten deze week de mannen van gemeentewerken toen zij een ge wonde eend op hun terrein zagen rond scharrelen. Volgens deskundigen was dit een exemplaar helemaal uit Rus land, men kon het aan alles zien en de geluiden die het dier produceerde leken precies op het bekende „njet". Jammer, geen foto in de krant, want een nog deskundiger deskundige stelde vast dat het een doodgewone bergeend was, waar van hij er direkt 50 kon leveren. Gevonden voorwerpen. Gevonden een handschoen en een vet- spuit. Inlichtingen ter gemeentesecre tarie van Wemeldinge. Oranjevereniging. Dezer dagen werd de algemene ver gadering gehouden van de Oranjevereni ging alhier. In zijn openingswoord kon de voorzitter, dhr. A. P. Schouwenaar, met grote vreugde spreken over een mooi resultaat bij de festiviteiten van het afgelopen jaar. Door de bevolking werd toen aktief medegewerkt. De pen ningmeester, dhr. A. de Schipper, bracht verslag uit en kon spreken van een gunstig jaar voor de vereniging. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. C. P. Phernambucq, A. de Schipper en C. P. Feytel herkozen. Op 10 maart zal voor de kinderen een gezellige middag worden georganiseerd, alsmede de trak tatie worden gedeeld. Uitvoering. De muziekvereniging O.K.K. zal op 27, 28 en 29 januari haar jaarlijkse uit voering geven in het Jeugdgebouw. Na enkele muzieknummers zal de toneel vereniging U.D.I. alhier een toneelstuk opvoeren getiteld „Gesprek met Lon don". Verkoping. Het woon- en winkelpand aan de Wilhelminastraat 66 werd door notaris J. C. Kram ten verzoeke van dhr. K. van Dalen publiek verkocht. De hoog ste inschrijver was dhr. C. Meyaard voor de som van 30.005,koper werd dhr. M. van Houte te Waarde voor de som van 30.100, Ledenvergadering. Blijkens zijn, tijdens de algemene le denvergadering van de fanfarevereni ging O.K.K. alhier gehouden openings rede constateerde de voorzitter, dhr. A. P. Schouwenaar. dat het afgelopen jaar voor de vereniging een zeer druk jaar is geweest, o.a. door de medewerking die werd verleend aan verschillende ak- tiviteiten van plaatselijke verenigingen. In 1965 werd bovendien gestart met de opleiding van leerlingen voor een jeugd- korps, terwijl de tamboer-maitre van de drumband, dhr. M. J. Hoogesteger, be zig is met de opleiding van 9 leden voor aanvulling van de drumband. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. F. J. Meijaard en A. P. Schouwenaar her kozen, terwijl in de vakatures J. Burger en M. J. Geluk gekozen werden ^hrn. P. J. Ruisaard en W. van Stel, die hei den hun benoeming hebben aangeno men. De voorzitter deelde voorts mee dat zeer binnenkort gestart zal worden met een aktie voor het bijeenbrengen van gelden voor aankoop van instrumen ten voor het jeugdkorps. Hiervoor zal getracht worden renteloze aandelen on der de inwoners van ons dorp te plaat sen. Voorts 'zal het feit dat de vereni ging in 1966 tachtig jaar bestaat de no dige aandacht gaan vragen. Lektuuraktie. In het lektuurkastje van het Ned. Ro de Kruis aan de Prinses Beatrixweg zijn in 1966 778 kg tijdschriften en 7 boeken gedeponeerd. Deze tijdschriften en boe ken worden door het Ned. Rode Kruis verspreid over ziak^n- en bejaarden tehuizen en verpleeginrichtingen enz. Bij dhr. A. Westsfrate, Pr. Beatrixweg 55, kunnen boeken voor de lektuuraktie worden bezorgd. Vergadering Plattelandsvrouwen. De afdeling Kruiningen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield 1.1. woensdag haar maadelijkse vergadering in „Ons Dorpshuis". De presidente, me vrouw Ribbens-Muller, verwelkomde de vele aanwezige leden, alsmede de spre ker van deze middag, dhr. Derlagen. Medegedeeld werd dat het in 1966 twin tig jaar geleden is, dat de afdeling Kruinigen werd opgericht. De presiden te vestigde de aandacht op de culturele cursus, die in samenwerking met de Z.V.U. gepland is, die te Goes zal wor den gegeven en die zal bestaan in een viertal lezingen over culturele onder werpen. Een tweetal deelneemsters ga ven zich hiervoor op. Het woord werd daarna gegeven aan dhr. Derlagen, die na een inleidend praatje een demonstra tie gaf van de produkten van Heinz soep- en conservenfabriek te Eist, wel ke door de leden mochten worden ge proefd en gekeurd. De presidente dankte na afloop dhr. Derlagen namens alle aanwezigen voor zijn leerzaam en pret tig betoog. Er werd één nieuw lid in geschreven, zodat het ledental nu 107 bedraagt. Algemene Bond van Bejaarden. Op woensdag 19 januari hield de af deling Kruiningen van bovengenoemde bond haar jaarvergadering in „Ons Dorpshuis". De opkomst was zeer goed. De voorzitter opende deze vergadering, waarna een minuut stilte in acht werd genomen ter herdenking van acht over leden leden. De voorzitter zei dat der tien nieuwe leden werden ingeschreven. Hierna volgden de verslagen van de se cretaresse en de penningmeester. Af tredend als lid van de kascommissie was dhr. P. Paauwe, in wiens plaats ge kozen werd dhr. C. Kole. Aftredende bestuursleden waren mevr. I. Rijk-Be- gheijn en dhrn. H. van de Velde en A. Helmstrijd. Allen werden bij acclamatie hekozen. De voorzitter deelde mede dat het 10-jarig bestaan van de afdeling zal herdacht worden op zaterdag 16 april a.s. Gemeenteraad. De gemeenteraad heeft zich dinsdag middag weinig ingenomen getoond met het feit, dat Rijkswaterstaat nog steeds niet met plannen voor de dag is ge komen voor het tracé van de nieuwe Veerhavenweg. Men vond het toch wel tijd worden, dat er eens iets bekend wordt. In ieder geval zal het gemeente bestuur laten weten, dat een ongelijk vloerse kruising met een toegangsweg tot het recreatie-oord „Den Inkel" zeer gewenst, zoal niet noodzakelijk zal zijn. Een en ander werd naar voren gebracht bij de bespreking van het bestemmings plan voor het recreatie-oord „Den In kel". Dit voorstel werd door de raad zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Het recreatiegebied zal met ongeveer 5 ha worden uitgebreid. Staatsbosbeheer heeft reeds de eigendom verkregen over een perceel van ongeveer 2 ha, hetwelk in bedoeld uitbreidingsplan is gelegen. Verder werd het bestemmingsplan „Hansweert-oost 1965", behoudens een kleine wijziging, door de raad goedge keurd. Dit plan zal ruimte bieden voor de bouw Van ongeveer 30 woningen en een aantal auto-boxen. De prijs van de bouwgrond zal ongeveer 23,-per m2 gaan bedragen. De twee straten in het uitbreidingsplan aan de Welhoekstraat zullen de namen Duiven eestraat en Cou- wervestraat krijgen. Als toelichting op dit voorstel deelden B. en W. mede, dat zij deze namen hebben ontlëend aan de eertijds in het verdronken land van Zuid-Beveland gelegen dorpjes Duivenee en Couwerve. Het voorstel om als aan deelhouder toe te treden tot de N.V. Zegam werd eveneens zonder hoofde lijke stemming aanvaard. Voor enkele leden, o.a. dhr. E. A. Suij (K.V.P.) was het echter niet duidelijk hoe de bestuurssamenstelling geregeld moest worden. Men vond het echtereen voor uitgang ten opzichte van de huidige stand van zaken, want nu 'hééft de ge meente Kruiningen geerr enkele zeggen schap in de gasvoorziening. Irf aanslui ting op dit raadsbesluit werd de bur gemeester met algemene stemmen be noemd tot vertegenwoordiger in de al gemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Zegam. Tenslotte vroegen B. en W. een krediet voor een geschik te traktatie voor de schoolkinderen ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van H.K.H. Prinses Beatrix met de heerVon Amsberg. B. en W. vroegen 1,50 en kregen op voorstel van dhr. Suij 2,— per kind. Deze vond n.l. dat zowel op 10 maart als op 30 april wat voor de kinderen dient te - worden gedaan. De voorzitter, burgemeester A. Schipper, deelde mede, dat B. en W. het plan hebben een boekje aan de kinderen te geven. Bij de rondvraag bracht dhr. C. Slabbekoorn (P.v.d.A.) het ijsbaantje in PE BUS VAN HALF TWAALF - i t Ik sp^ak een chauffeur op Zuid-Beveland En vroeg hem: Wat staat er toch nu in de krant-?' Is 't in de bus van half elf dan zo'n troep Draait de jeugd van Yerseke het zo erg in de soep? Hij, zei: On*, half elf gaat het soms nog een beetje, Drh half twaalf is het nog gekker, weet je. Wat, er daaii soms in de bus is te doen, Is dikwijlsgespeend van alle fatsoen! Ik heb toen'gezegd: 'k Zal de A.M.Z. eens gaan vragen Stuur inplaats van een bus maar een beestenwagen! Laat de bi/s voor reizigers en hun fatsoen En de veewagen voor d' and'ren, die zo misselijk doen. Of ga liever lopen in je eigen tijd, Dan zijn goede reizigers toch dat .mis'lijk doen kwijt. Ik kan van de jeugd beslist wat Verdragen, Maar één ding zou ik beslist willen vragerti. Drink gerust een biertje of geniet bioscoop, Maar haal in de bus niet de boel overhoop li-' En als je nog wat na wilt feesten, Doe dat dan thuis of bij de beesten; 0£.j Gun and'ren hun ritje en laat ze metcruste, Dan zeg ik heb dank, en van harte welteruste! R. v. B. Hansweert ter sprake. Evenals vorig jaar hebben zich ernstige lekken ge openbaard. Hij vroeg of de mogelijkheid kan worden onderzocht om de gebreken te herstellen en te bezien of het ter- reintje een andere bestemming kan krij gen, waarbij dan toch tijdens vorst een ijsbaantje te verwezenlijken zou zijn. Dhr. P. Bauer (P.v.d.A.) informeerde tenslotte nog naar de stand van zaken met betrekking tot de vernieuwing van het plakbord, waartoe vorig jaar reeds was besloten. Uitvoering E.M.M. De Kon. Harmonie E.M.M. geeft vrij dag 4 februari a.s. de jaarlijkse uit voering in ,,Ons' Dorpshuis". Het muzi kale gedeelte zal bestaan uit een op treden van het „grote" korps, het jeugd orkest „Jong E.M.M." en de boeren- kapel. Het bekende gezelschap „Het Vlissings Schouwspel" zal opvoeren Boeing-Boeing", .een blijspel in drie be drijven. De avond wordt besloten met een bal o.l.v. „The Rhitme Stars" uit Hoogerheide. Bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Kruiningen van de N.C. V.B. hield vorige week woensdag de eer ste bijeenkomst in 1966 o.l.v. de pre sidente, mevr. C. Koolstra-Steketee. Deze avond hield dhr. J. P. Balkenende een inleiding over „De opgroeiende mens in de welvaartsstaat". Na de pauze volgde een discussie over dit onderwerp. Op deze bijeenkomst konden drie nieu we leden worden ingeschreven. Wedstrijd op hometrainers. Zaterdag hebben de Kruiningse nieu welingen getoond) dat zij op de „thuis- trainer" ook hun mannetje staan, want bij de door „Rentoc" in „Ons Dorps huis" gehouden wielerwedstrijden op hometrainers werden bij de nieuwelin gen de eerste drie plaatsen resp, in genomen door Tonny Stroosnijder, Theo Schouwenaar en Cor Swenne. De leiding bij deze wedstrijden was in handen van dhr. L. Vuyk van „Theo Middelkamp" uit Goes. Daar „Rentoc" namelijk voor de eerste keer een dergelijke wedstrijd organiseerde, wa^ de hulp ingeroepen van de Goese vereniging. De volgende uitslagen werden genoteerd: Amateurs: 500 m vliegende start: 1. W. Evertsen, Zierikzee, 17.2; 2. L. de Block, Koewacht, 17.8; 3. H. van Koe- veringe, Schore, 18.0. 500 meter staan de start: 1. L. de Block, 19.1; 2. H. van Koeveringe, 19.3; 3. W. Evertsen, 21.0. Einduitslag: 1. L. de Block; 2. H. van Koeveringe; 3. W. Evertsen. Nieuwelingen: Zowel bij 500 meter vliegende start als bij 250 meter staan de start: 1. Tonny Stroosnijder, 20.2 (11.0); 2. Theo Schouwenaar,, 20.3 (11.2); 3. Cor Swenne, 21.9 (12). Eind uitslag zelfde volgorde. Aspiranten: 250 m vliegende start: 1. C. Priem, Ovezande, 12.3; 2. M. Mey er, Ovezande, 12.6; 3. H. de Smit, Goes 15.0. 250 meter staande start: 1. M. Meyer, 13.1; 2. C. Priem, 13.3; 3. H. de Smit. 16. Einduitslag: 1. C. Priem; 2. M. Meyer; 3. H. de Smit. Bond van Plattelandsvrouwen. Vorige week heeft mej. A. van der Leeden uit Goes voor de afdeling Ril- land-Bath van de Bond van Plattelands vrouwen gesproken over „Wel en wee rondom de T.V.". De afdeling hield de ze vergadering in het dorpshuis „Luc- tor et Emergo" onder leiding van de presidente, mevr. Kamps-Visser. p> Oliekachel onklaar. In de school' met de bijbel aan de Hoofdweg alhier raakte zaterdagmor gen 8 uur een oliekachel onklaar, waarschijnlijk dóór een kleine ontplof fing, zodat hoge vlammen uit de ka chel oplaaiden. I^it trok de aandacht van enkele voorbijgangers, die de brand weer waarschuwden. Deze was binnen enkele seconden ter plaatse en doofde de vlammen. Wrak wordt opgeruimd. Het wrak van de „Citsj", liggende in het nauw van Bath, die in december j.l. overvaren werd eiï waarbij drie mensen levens te betreuren vielen, moet opge ruimd worden. J.l. dinsdag heeft men getracht met drie- drijvende bokkèn het wrak te lichten, maar dat is toen niet gelukt. Nu zal men a.s. donderdag pro beren met vijf bekken het naar boven te halen. Verkoping. In „Het Wapett van Rilland" werd door notaris H. W. A. Steenpoorte uit Kruiningen ex art> 1223 B.W. verkocht: le. Woonhuis en loodsen met recht van erfpacht tot ultimo 1979. Ingeschreven voor 8888, - dooi- dhr. Goedemond, die ook kopér werd. ae. Huis en kolenloods en kolenopslagtérrein. Ingeschreven voor 5555,— doir dhr. Adriaansen te Kruiningen en verdocht aan dhr. mond voor 600(Ji Goede- Bloedtransfusie. Vorigq week wpe ge week woensdagavond hebben in het dórpshuis „Luctor et-temergo" in totaal 158 donors hun bloed afgestaan voor de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis. 200 donors hadden zich op gegeven. Er was |otaal 150 liter bloed. Judo en trampolinespringen. Van sportschool Geelhoed vernamen wij, dat zij voornemens is op zaterdag avond 29 januari opi 19.30 uur een grote judo- en trampoline demonstratie te organiseren in het dorpshuis alhier. Naast de demonstraties zal een wed strijd worden georganiseerd tussen een herenploeg uit Rilland en een uit Krab- bendijke, alle oranjebanden. Voorts be richtte zij ons dat het trampolinesprin gen vanaf 1 februari a.s. ook beoefend kan worden door niet-leden van de sportschool. Belangstellenden kunnen dan wanneer hun dat schikt, op dins dagavond naar hartelust springen en per keer daarvoor het, bepaald niet ho ge, tarief betalen. Al met al nieuws dat voor velen van belang zal kunnen zijn. Bestuursverkiezing „Concordia". Tijdens de onlangs gehouden jaar vergadering van de muziekvereniging „Concordia" werden bij de bestuurs verkiezing in de vakatures J. Francke en J. C. Vogelaar gekozen dhrn. F. Dees en A. Minnaar. In het afgelopen jaar werd als dirigent aangesteld dhr. J. Rijnberg uit Rilland-Bath, wegens het aftreden om gezondheidsredenen van dhr. Adr. B.„ Holster uit Kruiningen. Biljartnieuws. Bij de teamwedstrijden voor Zuid- Beveland speelde O.N.D.A. alhier tegen O.K.K. uit Kwajlendamme. In de C- klasse 3 werden 3 van de 4 partijen ge wonnen, terwijl in de (^-klasse 4, 2 van de 4 partijen gewonnen- werden. In de vorige wedstrijd tegen Kwadendamme werden 3 vande 4 partijen verloren, zodat de starfefc/thóns gelijk is en er wel enige spamUng in gebracht wordt. Bij biljartw^^trijden in de 2e klas libre werd tffir. G. Overbeeke 6e, ter wijl door dhi?,' A. de Bel de 8e plaats behaald wer<k./Een vermeldenswaardige bijzonderheid van deze wedstrijden is nog dat dhr?. G. Oyerbeeke in dit tour- nooi een serie'1-van-^567 maakte, wat de hoogste serie ,Vaif~het tournooi was. Filmavond Rode Kruis. Door het Nëd. Rode Kruis werd de jaarlijkse filmavond gehouden in de zaal Koeman. In de voorfilm werd vertoond het leven en werken in het vakantiehuis voor minder validen: het Henry Du- nanthuis te Zeist. De hoofdfilm was Mrs. Miniver. Er was een tamelijk goe de belangstelling. In de pauze werd een verloting gehouden, die 84,50 op bracht. In de middaguren werd een kin derfilm vertoond. Uitvoering „Vooruit". Vrijdag 28 januari houdt de muziek vereniging „Vooruit" haar jaarlijkse uitvoering in zaal Koeman. Na het uit voeren van een aantal muzieknummers onder leiding van Daan Manneke zal door een eigen toneelgroep worden op gevoerd een toneelspel in drie bedrijven „Spel met een Droom" van Hans Nesna. Kerkelijke verkiezingen. In een ledenvergadering van de Ned. Herv. Kerk werd de verkiezing gehou den voor ouderlingen. Herkozen werden dhrn. H. Bom en W. Kootstra. Dhr. Bom heeft zijn herbenoeming aangeno men, dhr. Kootstra heeft hiervoor be dankt. Tot diaken is herkozen dhr. A. Klap, die zijn herbenoeming heeft aan genomen. Kankerbestrijding. Vrijdagavond hield mevr. Dr. Donker een lezing over de kanker, verduide lijkt met een 'filmstrook. Aandachtig werd een en aiider gevolgd door een weinig talrijk publiek. Verschillende vragen werden gesteld, welke door de spreekster beantwoord werden. - Altijd gaaf huidje POEDER -ZALF-OUE-ZEEP „Steunt Elkander" gaat jubileren. De varkenshoud'ersvereniging „Steunt Elkander" te Kapelle zal dit jaar zestig jaar bestaan. ïjjjLgloten werd dit jubi leum op wat feestelijke wijze te herden ken. Tijdens de vrijdagavond in hotel „De Zwaan."..gehouden jaarvergadering was te horen, dat het de afdeling het afgelopen jaar goed 'is gegaan. Secre taris-penningmeester C. Mallekote kon mededelen, dat er een batig saldo te boeken viel op een basis van toch al goede financiële positie. Het ledental daalde met één. Vp.or één gestorven varken moest een uitkering worden ge daan. Er werden 32 varkens voor de onderlinge verzekering ingeschreven. Bij de bestuursverkiezing werden A. de Schipper, A. op 'tHof en M. Eversdijk Nz. herkozen. Tot bode werd dhr. J. Eversdijk Pz. benoemd. De vergadering droeg een min of meer feestelijk ka rakter, doordat de voorzitter mocht her denken dat hij 25 jaar voorzitter van de vereniging is geweest. Een hulde betoon werd hem gebracht door dhr. C. Mallekote onder overhandiging van een kleine attentie. Bevestiging ambtsdragers. Zondagmorgen zijn in de Ned. Herv. kerk te Biezelinge de nieuw benoemde ambtsdragers in het ambt bevestigd. Als ouderlingen waren dat J. M. van de Vrie, Chr. Goeree en H. van de Velde en als diaken A. Dekker. Wegens ziek te van Ds. A. Sieders werd de dienst geleid door Ds. L. Schellevis uit Gouda. Dit jaar twee wielercoursen. De wielersportclub „Kapelle-Biezelin- ge" zal dit jaar twee wielercoursen or ganiseren. De eerste, een wedstrijd voor .rfoi amateurs, zal gehouden wprden op 25 juni. De tweede ronde,. vop& nieuwelin gen en aspiranten, zal plaatsvinden op 20 augustus. Plattelandsvrouwen bijeen. De afdeling Kapellevan de Neder landse Bond vhn Plattelandsvrouwen hield in hotel ,,£)e Zwaan" een goed be zochte bijeenkomst onder leiding van mej. J. Ganseman. Als,spreker trad dit keer op Drs. J. D. Dittel uit Souburg. Het onderwerp van zijn, lezing was „Ty pische verschillen tussen mensen ep be roepskeuze". Lezing voor N.C.V.B. De afdeling Kapelle-Biezelinge van de N.C.V.B. hield in de bijgebouwen van de Geref. kerk haar periodieke bijeen komst. De leiding berustte bij mevr. Balkenende-Sandee. Na openiftg en me ditatie werden enkele mededelingen ge daan over de bestuursverkiezing en de jaarvergadering, die de volgende maand zal worden gehouden. Als spreekster trad op mevr. Van de Berg-Thürer uit Bergen op Zoom, die op boeiende wijze iets vertelde over het vrouwenleven en werken in Zwitserland; Er gaven zich die avond vier nieuwe1 leden op. Raad komt bijeen. De gemeenteraad vdri' "Kapelle zal vrijdag 28 januari in vergadering bij een komen. Op de agenda staan een tweetal voorstellen tot aankoop van panden in het saneringsplan voor Bie zelinge. De raad krijgt verder o.a. voor stellen te behandelen als beschikbaar stelling van een krediet tot aankoop van grond voor bochtverbetering in de Biezelingsestraat beschikbaarstelling 'van een krediet voor aanschaf van een elektrische luidinstallatie voor het to renuurwerk te Kapelle (dorp)verho ging van «huren van een aantal ge meentewoningen toetreding als aan deelhouder van de N.V. Zegam en toe treding als lid van de raad der Euro pese gemeenten. ONS TIJMANSCHAP Het is zover, 't is voorelkaar, Ons vrij beroep van honderd jaar Dat is gedoemd te sterven. De staat heeft er zich mee bemoeid, Op Russisch voorbeeld^ w^rd 't geschoeid Om ons bedrijf te derven. Een oproep kwam voor Vul het maar in, kun je misschien Bij Waterstaat nog komqi). Uw namen, leeftijd en a%,és, Ons tijmanschap gaat op de fles, 7 Ze hebben het overgenomen. Men vraagt ook niet wat denkjjje ervan, Men heeft ons zelf zo lang het kan Er buiten om gelaten. Ze hebben er steeds aah' g^erkt, Dat hebben wij heel goed gemerkt, Ze wilden niet met ons praten. Een vrij beroep gaat van de baan, Zeven komen er in Rijksdienst, te staan, De rest die valt er buiten. Ze moesten allemaal naar Goes, De keuring., was niet voor dë poes. Voor mij niet meer, ik was tè oud, Ze keuren nu voor astronaut. En wat nog nimmer is gebeurd: De twee jongsten werden afgekeurd. Maar één ding toch dat vief ons tegen, Was er geen plaats voor alle negen? Wemeldinge ADR. VERBRUGGE Van 2027 januari 1966 YERSEKE. Overleden: Adriana Ver donk, 75 j., wed. van Johannes Antho- nie de Witte. Gehuwd: Marinus Kosten, 25 j. en Neeltje Marianne Meeüv^ééh, 20 j. te Waarde. Van 2026 januari 1966 WEMELDINGE. Geboren: Sandra, dv. Stoffel Weststrate en Janna Geertruida Meijaard; Adriana Janneke, dv. Comelis Jacob Vleugel en Appollonia Lepoeter. HuwelijksaangifteMarls Cornelis van de Plasse, 21 j. te Yerseke en Dina Cornelia Vleugel, 18 j. Van 2026 januari 1966 KRUININGEN. Geboren,Pie^rnella Janna, dv. Huibrecht Jan Boogert en Poulina Adriana Felius; Mariena Jo anna, dv. Johannes Marinus Maas en Simone Maria Ludoviqa van de Wou- wer; Johanna Komelia, dv. Cornelis Schippers :en Kornelia Elisabeth Marie Steutel; Hendrik Hein, zv. Andri^L>fto- zinga en Adriana Maatje Tazelaar. Kapelle u Ned. Herv. Kerfel 10 u.: Ds. E. P. J. Jebbink. Jeugddienst. 2.30 uur: Ds. F. J. Goethals, Wolf aarts dijk. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. KerK-y k 10 uur: Ejs.^ B. Zoodsma, Wemeldinge. Lis.- 2.30 uur: Ds. M. v. d. Bosch, Goes. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Léèsdiensl

Scheldebode | 1966 | | pagina 2