Snuil per» wrijf YERSEKE a oom, BAAVENS WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENPIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspolitie alhier zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: Twee handschoenen, een rood vulpotlood, een rode sjaal, een paar kinderhandschoenen., een plastic peil buis, een sleutel, een sjaal en een paar kunstschaatsen met hoge witte schoe nen. Geslaagd. Bij de gehouden examens aan de Kweekschool van het Haags Genoot schap te Den Haag slaagde voor de hoofdakte mej. J. E. Veenemans. Jaarvergadering Bond van Bejaarden. Vorige week zaterdag hield de afd. Yerseke van de Algemene Bond van Bejaarden haar jaarvergadering in zaal Nolet. De voorzitter, dhr. B. J. Kole, opende de vergadering en sprak er zijn vreugde over uit dat zo'n groot aantal leden de sneeuw en gladde wegen ge trotseerd hadden om naar de vergade ring te komen. In het bijzonder heette hij welkom wethouder Van Boven en de rayonbestuurder dhr. Van Kerkho ven uit Goes, die in de plaats van de rayonvoorzitter, dhr. Leenhouts, de ver gadering bijwoonde. Dhr. Leenhouts kon wegens ziekte niet aanwezig zijn en de heer Kole wenste hem een spoedig her stel toe. Met een minuut stilte werden de leden herdacht die in het afgelopen jaar door de dood de afdeling ontvie len. De notulen en het jaarverslag van de secretaris werden onder dank goed gekeurd. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek dat het jaar 1965 voor de afdeling gunstig was. Als nieuw lid van de kascommissie werd gekozen dhr. L. Nieuwenhuize. Bij de bestuursverkiezing werden de aftreden de bestuursleden, dhrn. B. J. Kole en M. Mieras herkozen. Verder werd het bestuur uitgebreid met twee leden, waarvoor werden gekozen dhrn. J. van der Have en G. Bal. Vervolgens sprak dhr. Van Kerkhoven een propagandis tisch woord, waarin hij onder meer naar voren bracht dat de strijd voor een on bezorgde oude dag nog steeds nodig is. Hierna hield dhr. P. van Boven de aanwezigen nog een uurtje gezellig be zig met het vertonen van dia's over Yerseke en de oester- en mosselcul tuur, hetwelk bijzonder in de smaak viel. Met dank aan dhrn. Van Kerkho ven en Van Boven en aan de leden voor hun opkomst, werd deze goed ge slaagde jaarvergadering door dhr. Kole gesloten. De speciaalzaak voor Uw BRIL KorfbaJnieuws. Zaterdag 8 januari gingen de aspi ranten B naar Middelburg om daar te gen Swift C en Luctor B te spelen. Omdat de leiders meer oog voor het schoons van de stad hadden dan voor de richting waarin zij gingen, kwam men eventjes te laat in de sporthal aan, zodoende kwam het dat Volharding met 10 achter stond tegen Swift. Dit bracht de jonge spelertjes zo van de wijs, dat zij niet in hun normale spel konden komen en de wedstrijd ging dan ook met 30 verloren. In het tweede treffen ging het beter. Met enorme aan- moedigingskreten van reserves en co aches ging het in de 2e minuut al naar 10 en Volharding bleef uitstekend spelen. De uitslag werd tenslotte 40 in het voordeel van Volharding. Rinus Schipper wist door een foutieve beslis sing van de scheidsrechter drie maal te scoren en Jan Lamper een keer. Zaterdagavond speelt Volharding I tegen Blauw-Wit I en B.K.C. Ra adsve rgadering. Dinsdagavond vergaderde de raad der gemeente onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Na de opening sprak de burgemeester zijn nieuwjaarsrede uit tot de raad en be lichtte daarin diverse facetten der ge meente en zijn bewoners over 1965 en de toekomst voor 1966. Wat de fruit sector betreft mag men van een gun stig resultaat spreken over het afgelo pen jaar. De voorzitter sprak over de bouw van het dorpshuis met kerkelijk centrum alsmede de bouw van het nieu we internaat voor schipperskinderen en Oprees verder de medewerking van het gehouden bevrijdingsfeest in het voor jaar. Voor 1966 is de woningbouw zeer belangrijk, aldus de voorzitter. Men mag goede hoop hebben dat in het ver lengde der ratiobouw Wemeldinge nog 20 woningen krijgt toegewezen, zodat het aantal van 40 toch kan verwezen lijkt worden. Ook de herindeling was een punt waar over gesproken werd. De voorzitter had liever een andere procedure gezien: bevredigen doet dit plan in geen geval. Daar deze situatie door de raad van beide zijden bestu deerd zou moeten worden, zal de tijd van twee maanden te kort blijken te zijn. Een goede samenspreking is hier dan ook een eerste vereiste, aldus de voorzitter. Een belangrijk punt stipte de voorzitter aan voor het jaar 1966, namelijk op 15 okober a.s. zal het 100 jaar geleden zijn dat het kanaal door Zuid-Beveland werd geopend, een feit dat voor onze gemeente, die daar zo nauw bij betrokken is, de nodige aan dacht vraagt, zeer zeker voor zijn toe komst. De recreatie is een belangrijk onderdeel in deze maatschappij en het plan Storm en Zandpolder is dan ook in voorbereiding in samenwerking met het provinciaal plan voor de recreatie. Dhr. Dekker beantwoordt de rede van de voorzitter namens zijn mede-raads leden en wenste wederkerig een goed jaar voor de gemeente en zijn bewo ners. Dhr. J. F. Burger heeft zijn be noeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur aanvaard. Het voorstel tot toetreding als aandeelhouder in de N.V. Zeeuwse Gasmaatschappij ,,ZEGAM" met 5 aandelen elk van 100,werd aanvaard. Als vertegenwoordiger naar de algemene vergadering van genoemde N.V. werd benoemd C. N. F. van Sas en als plaatsvervanger wethouder J. Veerhoek. Voor de traktatie van de schoolkinderen op 10 maart bij het hu welijk van Prinses Beatrix werd een krediet beschikbaar gesteld van 800,-. De burgemeesterr deelde aan het eind der vergadering mede, dat een sneeuw ploeg is aangeschaft die op de trekker van de brandweer gemonteerd zal wor den. Zo mogelijk komt deze a.s. yfeek in bedrijf. Gevonden voorwerpen. Gevonden een paar wanten, een leren handschoen en een paar rolschaatsen. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Jubileumconcert „Excelsior". Het seniorenorkest van de mandoline-' vereniging „Excelsior" heeft zich za terdagavond op het jubileumconcert ter ere van het 25-jarig bestaan, in nieu we uniformen laten zien. Dit uniform bestaat voor de heren uit een blauw jasje met grijze pantalon en grijs vlin derdasje. De damesdragen, de kragen van de witte overhemdblouse over het jasje en inplaats van de pantalon dra gen zij een strakke grijze rok. „Excelsior" heeft zich op het jubi leumconcert weer van haar beste zijde laten zien. Hoogtepunt van het muzi kale gedeelte vormde ongetwijfeld het concert in G dur voor twee mandolines en orkest van A. Vivaldi. Als solistes traden op de beide dochters van de di rigent-voorzitter dhr. B. Leys. Het knappe spel van de beide meisjes ont lokte bij burgemeester Schipper de op merking dat de appel nooit ver van de boom valt. Maar het was eigenlijk een avond vol hoogtepunten. Want ook het optreden van het Souburgs Mannenkoor samen met het orkest in het „Festa del Grano" werd door het publiek zeer gewaardeerd, om dan nog maar niet te spreken van de grootse finale, waarin 25 jaar „Excelsior" de revue passeerde. Ook deze avond werd weer duidelijk welke grote mogelijkheden dit orkest biedt. Hoofdzakelijk werd zaterdag echter het zilveren jubileum van de voorzitter dirigent, dhr. Leys gevierd. De diverse sprekers getuigden van grote bewonde ring voor de kundigheid en het enthou siasme waarmee dhr. Leys deze ver eniging leidt. Burgemeester Schipper zei o.a.: „Ga in vredesnaam door met dit belangrijke werk. U kunt op vol ledige medewerking van de gemeente, rekenen. Namens de vereniging zelf werden op bijzonder treffende wijze de gevoelens vertolkt door secretaris J. Visscher. Deze zei o.a.: „Excelsior heeft nog nooit een onderscheiding uitgedeeld. Op een algemene vergadering is nu unaniem besloten u tot lid van verdien ste te benoemen". Als teken van deze onderscheiding werd dhr. Leys door het oudste lid in dienstjaren een gou den miniatuur mandoline opgespeld. Verder overhandigde dhr. Visscher de zilveren jubilaris een geschenk van le den en oud-leden: de Kroniek van Zee land van Smallegange. „We hebben nog geprobeerd een pocketuitgave te krij gen, maar dat lukte niet. Daarom nu deze Statenbijbel", aldus de secretaris. Natuurlijk werd ook mevr. Leys niet vergeten. Zij ontving van het jongste lid in jaren een fraai bloemstuk. Voor een extra verrassing zorgden „Wannes en Freek uut Duvelsoek", die in vroe ger jaren het publiek op onnavolgbare wijze wisten te vermaken. Geheel on verwacht en tot plezierige verrassing van dhr. Leys kwamen zij naar dit con cert en als passend geschenk brachten zij een stuk verse worst mee. Na een lied over verleden, heden en toekomst verlieten de boerenzoons, vergezeld door een daverend applaus, de zaal. 's Middags bood het gemeentebestuur- een receptie aan. Deze werd druk be zocht en de zaal veranderde dan ook al vlug in een ware bloemenzee. Hier werd het woord gevoerd door burge meester A. Schipper en door dhr. A. Leys, die als afgevaardigde van de mandolinevereniging uit Schore en als broer van de jubilerende voorzitter-diri gent sprak. Raadsvergadering. Burgemeester en wethouders stellen de raad in de dinsdag 25 januari a.s. te houden vergadering voor, de straten in het nieuwe bouwplan-oost de namen te geven van Couwervestraat en Dui- véneestraat. Duivenee en Couwerve zijn de namen van twee dorpen, die gelegen waren in het verdronken land van Zuid-Beveland. Verder komen op de agenda de volgende punten voor: Voor stel tot vaststelling van een bestem mingsplan voor het recreatieplan „Den Inkel" .voorstel tot vaststelling van een bestemmingsplan „Hansweert-Oost '65", voorstel tot aankoop van een strook grond langs de rijksweg voor het door trekken van het trottoir, voorstel om als aandeelhouder toe te treden tot de N.V. „Zeegam", benoeming van een vertegenwoordiger in de algemene ver gaderingen van aandeelhouders van de N.V. „Zeegam", waarvoor de burge meester wordt aanbevolen en voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting voor 1966. De vergadering begint des namiddags om 6 uur. Vergadering „Ons Genoegen". De buurtvereniging „Ons Genoegen" hield vorige week donderdag een zeer matig bezochte jaarvergadering in de „Korenbeurs". Bij de bestuursverkie zing werd mevr. E.' Wielemaker-van Meurs gekozen in de plaats van de zich niet meer herkiesbaar stellende heer E. Timmer. „Ons Genoegen" is voornemens het buurtfeest te houden op vrijdag 25 februari a.s. Het plan is dit weer met eigen krachten te doen. Vergadering feestcomité. Het feestcomité heeft dinsdagavond een plan opgesteld vöor de te houden feestelijkheden i.v.m. het huwelijk van H.K.H. Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. Met het oog op de TV-uitzending zal het feest eerst 's middags om drie uur beginnen en Wel met een rondgang van de kon. harmo nie E.M.M. Daarna volgt het oplaten van ballonnen, terwijl de middag be sloten wordt met een kinderfilmvoor stelling. Voor 's avonds zal het feest comité een beroep doen op diverse ver enigingen op te treden in Ons Dorps huis. De dag wordt met een dansje be sloten. Schaatsongeva-1. j i Dinsdagmiddag kwam mej. H. Cok bij het schaatsen te vallen en brak haar been. Lectuur voor „Rode Kruis. Een dezer dagen is de opbrengst van het lectuurhuisje van het Rode Kruis, staande bij het badhuis, bekend ge maakt. Er kwam 2.982 kg tijdschriften en 180 boeken uit „de bus". In 1964 was de opbrengst; -1.516 kg tijdschriften en 49 boeken. Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis brengt naar aanleiding van de mooie opbrengst zijn oprechte dank aan de gevers over. Vrijdag 21 januari is er in het dorps huis „Kaj Munk" wederom de bekende Rode Kruis-filmavond. 's Middags is er een. voorstelling voor de jeugd. Uw verko keel of udheid van neus, borst weg met 8 B V A Uitvoering. Verleden week vrijdag hield de har monie „Scheldegalm" wederom haar muziek- en toneeluitvoering in de zaal „Zeelandia". Voorzitter J. de Pauw opende deze avond met een kort wel komstwoord. Tijdens deze avond speld de de burgemeester, dhr. A. Schipper, aan twee leden de herinneringsmedaille van Scheldegalm op. Bij de muzikant A. Griep wegens 50-jarig lidmaatschap en bij bekkenslager P. den Toonder om dat deze maar liefst 60 jaar lid was. Het muzikale gedeelte liet een zeer ge varieerd programma zien. Na de pauze, met de gebruikelijke verloting, was het woord aan de toneelgroep van Schel degalm. Opgevoerd werd de klucht „Ka- trina, de hoogste prijs" van Toon van Vuuren. Tot groot genoegen van de aanwezigen werd dit vrolijke toneel stuk op bijzonder vlotte manier voor het voetlicht gebracht. Het publiek moet wel van dit stuk hebben genoten, het geen bleek uit de vele lachsalvo's en uit het applaus, dat de speelsters en spelers na afloop in ontvangst mochten nemen. De dames kregen door de diri gent, dhr. C. Oele, een bloemetje aan geboden. Na afloop van deze gezellige avond kon men nog een dansje maken op de muziek ,van „The Moonlight Stars". IJspret. Ook de inwoners van Hansweert kun nen ten volle geiiieten van het feit, dat de winter nu goed zijn intrede heeft gedaan. De ijsbaan van de ijsclub Hans- weert is nu vrijwel de gehele dag ge opend. Feestelijke muziek en vlaggen rondom de baan, maken het geheel nog gezelliger. Vooral de schooljeugd maakt er druk gebruik van. Ook ouderen op kunstschaatsen laten zich niet onbe- utgid. Ook treft men de z.g. „Noren" aan. Het baantje is jammer genoeg voor deze schaatsliefhebbers te klein, zolang de andere schaatsers hiervan te gelijkertijd gebruik maken. Hoe het ook zij, voor de ijsclub belooft het een goed seizoen te worden. Heup gebroken. Vorige week had Ronnie van Hoorn Az. het ongeval dat hij zijn heup brak. Hij werd naar het ziekenhuis te Goes gebracht voor verdere behandeling. Cor de Kreek schaatskampioen. De alhier wonende schaatskampioen van Zeeland van" vorig jaar, dhr. Cor de Kreek, is ook zaterdagmiddag weer Zeeuws kampioen geworden te Oost burg en zondagmiddag was hij weer de beste te Rilland-Bah. Op de 500 meter versloeg hij Jaap de Jager, die had 50.9 seconde en De Kreek had 50.3 seconde. Hij kreeg van het gemeentebestuur een ereprijs uitgereikt. Biljartvereniging opgericht. In café „Den Halte" is zaterdag avond een biljartvereniging opgericht. 4)è vereniging beeft de naam „Ont spannen na Arbeid" gekregen en be gint met 13 leden. Het bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter C. Kar- reman, secretaris J. Moerland en pen ningmeester P. "M. Suykerbuyk. De oefenavonden zijn op dinsdag. Schip overvaren. Dinsdagmorgen kreeg de familie Wil- lems uit Antwerpen een halve minuut de tijd de stuurhut van het Belgische .motorschip „Modd" te ontvluchten. Het Russische zeeschip „Engure" had de r,,Moda" overvaren. De „Moda", op weg naar Antwerpen, kwam bij Bath in een plotseling opkomende mistbank. De 4 drenkelingen werden, nadat ze van dro ge kleren waren doorzien, met een Bel gisch politievaartuig naar een zieken huis te Antwerpen gebracht. Het wrak ligt buiten het vaarwater op een diepte van 12 meter. De Rus zou hebben gevaren met behülp van radar. De op varenden bevonden zich tijdens de aan varing in de stuurhut, die niet werd geraakt. De Rus is opgestoomd naar Antwerpen. Gemeenteraad. Vorige week donderdag kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De voorzitter achtte vele rede nen aanwezig om, in strijd met de ge woonte, een ïfieuwj aars rede te houden. De toekomende^tijd. zal er een Worden van bijzondere betekenis, zowel voor de raad als voor het college van B. en W. In de eerste plaats zullen in 1966 de raadsverkiezingen plaats vinden en daarna zal dé raad niet meer uit 7, maar uit 11 ledetf bestaan. Het aantal inwoners is n.l.' 'gestegen tot boven de 3000 (3076 op 1 januari 1966), tenge volge waarvan 'de raad met 4 leden uit gebreid zal wóraen.0 De voorzitter juich te dit toe omdat hij het gewenst vond dat de bevolking van Krabbendijke in al haar schakelingen in de raad ver tegenwoordigd' \förrdt. Op 31 december werd van Ged. Staten van Zeeland een voorstel ontvangen tot herindeling van de gemeenten op Zuid-Beveland. Toen op 28 februari 1964 er een dergelijk plan kwam, heeft de *T&kd zich hierachter geschaard, waarbfl men, aldus de rede van de burgemeestér, in het oog hield het streekbelang, de besparingen en het tot standkomen van de ScheldeRijn verbinding, terwijl in de verdere toe komst het Reimerswaalplan ook reeds voor ogen stond. Dit plan, dat de sa menvoeging van Rilland-Bath, Waarde en Krabbendijke inhield, is echter nog' geen twee jaar oud, of men komt met een geheel ander plan, nu tot samen voeging van Kruiningen, Yerseke, Ril land, Waarde en Krabbendijke in éen gemeente Reimerswaal. Om de spreker te citeren: „Zacht uitgedrukt doet het toch vreemd aan, dat binnen twee jaar tijd eenzelfde coJlege,jn.et^vtlk® i van elkaar verschillende voorstellen kornt. Werd het eerste plan onvoldoende over wogen? Wat zijn de redenen dat men van het eerste plan is teruggekomen?" De voorzitter zei dat het college ervan overtuigd is dat er ten aanzien van de herindeling iets moet gebeuren, wil de streek tijdig de komende industriële ontwikkeling op kunnen vangen. Het emotionele moet men zoveel mogelijk terug zien te dringen. „We zullen de vraag moeten proberen te beantwoor den of hetmu werkelijk waar is dat bij verwezenlijking van deze plannen de streek waarvan onze gemeente deel uitmaakt zodanig} gebaat is, dat een gezonde ontwikkeling mogelijk is", al dus de burgemeester, die het bijzonder moeilijk vond om hier tot een stand- puntbepalingn te komen. De grootste verantwoordelijkheid ligt hier welis waar bij G.S. ien .de staatssecretaris van Binnenlandse'iiZaken, maar toch wordt er ook een grote verantwoordelijkheid gelegd op de aschoiijlers van de ge meentebestuurder. De woordvoerder zei er het volgende van: „Van deze plaats wil ik er bij hen toch graag op aan dringen om niet te lichtvaardig met deze zaken om, te springen. Middelburg en Den Haag hebben grote invloed op hoe het gaat wórden. Den Haag heeft uiteindelijk het, laatste woord. Laat men zich echter gped bedenken, dat de be volking op ae j^evelanden onder de te creëren omstandigheden zal moeten le ven. Hierna besteedde de voorzitter aandacht aan Ée woningbouw. De ge ringe toename yan de bevolking werd geweten aan het feit dat bijna geen woningen gereed kwamen in het afge lopen jaar. Binnen enkele maanden ech ter wordt verwacht dat de ratiowonin- gen klaar zullen zijn. De particuliere bouwaanvrageri nullen alle in 1966 kun nen worden 'gèrëaliseerd. De rijksgoed keuring vod?fl uitbreiding van het be jaardentehuis*7 Wórdt nog dit kwartaal verwacht, zodht' hier spoedig de capa citeit vergroot zdl worden met 38 bed den, een reé'i^èötiezaal en een mortu arium, terwijl de keuken vergroot zal worden. Er zijn plannen om de mulo met twee klaslokalen uit te breiden en voor de bouw van een tweede kleuter school. Met dhr. Snoep kon inmiddels overeenstemming bereikt worden over de aankoop van zyn- winkelpand, maar de onteigening^van ;de veestal van dhr. Zuidweg zal nog enkele maanden du ren. Toch bestaat er goede hoop dat na een jaar de. sflpering van het kruispunt gerealiseerd zal zijn. Het uitbreidings plan West III is momenteel in bewer king. Er zuilen opgeyeer 300 woningen in gebouwd kunnen worden, terwijl hier in plaats zal worden gereserveerd voor een 7- 8-klassige school (vervanging van die in de JüHanastraat) en een sporthal annex ipstructiezwembad. De kleuterschool zal gebouwd worden in West I. In april zal een aanvang wor den gemaakt met de nieuwe aansluiting van de V^stweg op de Rijksweg. Een voorstel tot wijziging van de intercom munale regeling I.Z.A. werd zonder meer aangenomen. Het bureau van de bur gerlijke stand zal voortaan geopend zijn voor het publiek van 8 tot 12 uur en voor het doen van huwelijksaangiften en het voltrekken van huwelijken van 14 tot 16 uur op werkdagen. Het tarief voor het gebruik van het „Cultureel Centrum" werd gebracht van .30, op '/ri2,5(r"tér"stiMürering Van culturele aktiviteiten. Aan het bestuur van de Stichting Bejaardenzorg werd machti ging verleend voor de aankoop van een perceel bouwgrond groot 180 m2 voor 3330,—, wat dient voor de uitbreiding. Voor de verbouw en uitbreiding van het „Cultureel Centrum" werd 40.000, gevoteerd. De hiernaast liggende wo ning zal erbij getrokken worden en be nut worden voor uitbreiding van de zaalruimte met podium en kleedkamers. De legesverordening voor het afgeven van consenten en. visakten werd gewij zigd. Voor het 'a^eVen hiervan werd het bedrag ver'dftdérd van 2,— in f 10" 9 M.l. Bedankt.. Ds. W. Hagé' heeft voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de Geref. Gemeetfre3Alhier, bedankt. Aanrijding. Zondagmiddag<lwerd de vrachtauto met zandstroóier van de gemeente Krabbendijke eetóakt door een perso nenauto. De VTucntauto, bestuurd door M. W. alhier, reed op de rijksweg ter hoogte van h.et .Shell station op het mo ment dat uit de riching Bergen op Zoom dhr. G. MlLvan 'tH. uit Amster dam naderde. Deze kon zijn auto niet tijdig tot stilstarid brengen, met als ge volg een botsing. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet fvoor. Kerknieuws. Door de Kerkeraad dei* Geref. Gem. alhier is een beroep uitgebracht op Ds. Karens te Nieuwerkerk. Bevolking verminderde rtlet 11 zielen. Het zielental van de gemeente Ka- pelle is het afgelopen jaar met 11 zie len afgenomen. Op 31 december van het vorig jaar bedroeg het inwonertal 4589 (2309 mannen en 2280 vrouwen). Het vermeerderde door geboorte met 85 (47 mannen en 38 vroüwen) en door vestiging met 142 (64' mannen en 78 vrouwen). Door overlijden daalde het met 29 (16 mannen en 13, yrouwen) eiï er vertrokken er 209 (9& mannenen 111 vrouwen). Derhalve bedroeg fret iri- wonertal op 31 december 1965 dus ^578 (2306 mannen en 2272 vrouwefr). Er werden 32 huwelijken voltrokken. Er werden geen echtscheidingen ingeschre ven. Benoeming. x,: igfc In de vakature van dHï. Lï'van Wel is bij de Ned. Herv. Kerk td -Kapelle tot notabel gekozen dhr. A. Evefsdijk Jzn. Deze heeft zijn benoeming aahfgenomen. Jaarvergadering Landbomyyereniging. De landbouwvereniging. 7/Algemeen Belang" te Biezelinge hield!, in restau rant „De Caisson" onder voorzitter schap va», dhr. r, Scheele qen redejjjk goed bezochte vergadering. In. zijp openingswoord stond dhr.-.Boheele nog eens stil bij de voornaamste gebeurte nissen in het afgelopen jaa^i. De aftre dende bestuursleden, dhrn. J. Glerum (Schore) en J. L. de Jager. (Biezelin ge) werden herkozen. Volgens secreta ris K. Dees bleef het> tedental prak tisch stabiel. Uitvoerig werd va^p ge dachten gewisseld over de voor[ deze streek op handen zijnde ruilverkave ling. Door velen werden de plannen als een zeer moeilijke zaak beschouwd. Door de secretaris van de' tiiinbouw- commissie voor de Z.L.M., dhr. A. van Oosten, werd een inleiding gehouden over de toekomstige ontwikkelingen van de fruitteelt. Bijeenkomst A.R. kiesvereniging. De A.R. kiesvereniging te Kapelle- Biezelinge hield onder voorzitterschap van dhr. M. C. Duijnhouwer in de bij gebouwen van de Geref. kerk een goed bezochte samenkomst. Wethouder J. Balkenende uit Biezëlinge besprak op deze avond diverse gemeentelijke za ken als het saneringsplan voor: Bieze linge, de plannen met betrekking tot verbreding van rijksweg 58 en de ge meentebegroting, die hij voor dit jaar bijzonder gunstig vond. Over het her indelingsplan zei wethouder Balkenen de, blij te zijn, dat Kapelle volgens het voorlopige plan zelfstandig blijft, zodat ze haar taak als verzorgingscentrum voor de tuinbouw verder kan ontwik kelen. Dhr. Balkenende zei voorts van het scheppen van grote gemeenschap pen, zoals het plan in tweede instantie is opgezet, niet veel te verwachten. IJspret. De ijsclub „De Zwarte Weel" te Bie zelinge heeft zaterdag haar ijsbaan voor het schaatspubliek opengesteld. Al direkt was er een grote toeloop, ter wijl ook zondag velen van de gelegen heid gebruik maakten om de gladde ijzers onder te binden. Op de berm- sloot langs de Stationsstraat zochten vooral de zeer jeugdigen het ijsvermaak terwijl ook enkele sloten en plassen in de omgeving van Kapelle-Biezelinge het doelwit waren voor de bij velen zo ge liefde wintersport. KRAAMVERZÖRGING VERVANGT KRAAMGELD Bij vele ziekenfondsverzekerden, die tevens lid zijn van een der drie kruis verenigingen blijkt een misverstand te bestaan over de inhoud van de ministe riële beschikking waarin vermeld staat, dat van 1 januari 1966 af de zieken fondsuitkering van 55,kraaamgeld wordt vervangen door maxifnaal tien dagen kraamverzorging aan verzeker den. Via de kruisverenigingen kan interne kraamzorg, dan wel wijkkraam- zorg worden verleend. Bij interne kraamzorg worden moeder en kind ge durende tien dagen verzorgd door een kraamverzorgster, die door het kraam- centrum beschikbaar wórdt gesteld. Voor deze hulpverlening* qontvangt het kraamcentrum 27,per dag van het ziekenfonds waarbij de verzekerde is aangesloten. De kosten die aan de hmpverlening door een kraamverzorgster bij interne kraamzorg zijn verbonden, liggen' heden ten dage* evenwel aafrrienfijk hoger, na melijk ongeveer 40,per dag. Het verschil tussen d^3"Vergoeding door het ziekenfonds en ct^'werkelijke kosten dient door de verzekerde zelf aan het kraamcentrum te wordéfrüfetatald. Als een verzekerde tevens aangeslo ten is bij het aanvulliHgsforids Van een ziekenfonds bestaat de niogelijkheid dat het door het ziekenfonds te vërgoeden bedrag van 27 per dag ïtïé± onaan zienlijk wordt verhoogd. oih Wanneer de verzekerde geen interne kraamzorg kan krijgen, bestdat ook nog de mogelijkheid gebruik te maken van de zogenaamde wijkkraamzorg. In zo'n geval komt een kraamverzorgster twee maal per dag moeder en kind verzorgen. Voor deze hulpverlening vergoedt het ziekenfonds 11,25 per dag aan het kraamcenentrum, zodat de verzekerde dan nog een bedrag van circa 5,50 zelf zal moeten betalen, tenzij hij een suppletie ontvangt uit het aanvullings fonds. De grote verliezers bij deze nieuwe 'regeling zijn de niet-verzekerden (dat zijn nog altijd 28 van de 100 Nederlan ders) en van hen vooral kleine zelf standigen en degenen die hun inkomen juist boven de welstandsgrens liggen. Deze niet-verzekerden moeten voor het verkrijgen van interne kraamzorg een tarief van 40,per dag betalen en 17,—per dag voop wijkkraamzorg.

Scheldebode | 1966 | | pagina 2