BAAYENS ELEKTRISCHE DEKEN Everse extra goedkoop paardenmarkt 11 BALANS OPRUIMING L.C. Hondius Co. opruiming DO I. v. dL. Weele elektrisch gebied Rinus Geluk Wemeldingse Instuif Rentebijschrijving 10°/o KORTING IPTIEl Garage E. van der Kuyl Installatie van burgemees ter Mr. C. P(jl Hogeweg Vrijdagmiddag had de ontvangst plaats van bur gemeester C. Pijl Hogeweg. Bjj het monument aan de Langeville stonden de twee jongste raadsleden, dhm. Korstanje en Van Schaik, gereed om de burgemees ter en zijn gezin een eerste welkom toe te roepen en vervolgens naar het ge meentehuis te begeleiden, waar het gezin werd ont vangen door wethouder D. van Boven. Onder leiding van dhr. J. Glerum werd door ruim 800 kinderen een speciaal wel komstlied gezongen. Door mej. Van Stee werden me vrouw Pijl Hogeweg bloe men aangeboden en werd een korte toespraak ge houden. Mr. Pijl Hogeweg dankte voor de verschillen de attenties. De installatie zelf had plaats in zaal Nolet omdat de raadsleden alle genodig den niet kon bevatten. Door de waarnemend-burgemeester, wethouder van Boven, werd de ambts keten en voorzittershamer overgedragen In zijn installatie-rede wees wethouder van Boven op de ramp in de oestercul tuur in '63, de gevolgen van de naderbij komende deltawerken en de laatste fase de afsluiting met de totale vernietiging van de visserij en aanverwante bedrijven Voor de gevolgen vroeg hij de volle aan dacht van de nieuwe burgemeester. Vele problemen liggen op u te wachten waar van de voornaamste wel het levensvat baar houden van de gemeenschap, schaderegeling oesterkwekers, de her indeling enz. Wat ik u, aldus wethouder van Boven, ook namens mijn collega wethouder Koster, aan kan bieden is een niet sluitende begroting, een ver langlijst met vele urgente kapitaals- werken, maar ook een gemeenteraad die u van advies wil dienen en medewerking wil geven om op de bres te staan voor de toekomst van Yerseke. Verder een staf van ambtenaren met aan het hoofd de secretaris en de dienst gemeente werken. Hierna sprak mr. Pijl Hogeweg zijn eerste woorden als burgemeester. Hij zei er zich van bewust te zijn dat er voor Yerseke vele problemen liggen opgestapeld en welke door wethouder van Boven ook reeds naar voren waren geloof ik wel me hier thuis te zullen voelen en heb de hoop om met mede werking van allen veel voor Yerseke te mogen doen. 16 Aanwezigen hadden te kennen gege ven de nieuwe burgemeester toe te willen spreken met als eerstenoud- burgemeester Willemsen, wethouder Koster, de raadsleden Pekaar, Boone, van Schaik en de Koeyer. Namens het gemeente-personeel de gem. sekretaris dhr. de Jager. Ds. v. d. Poel sprak na mens de gezamelijke kerken, voor de diverse vissierijverenigingenmr. Vla ming en de heren Pekaar en Verwijs. Opperwachtmeester van Hoepen voor de rijkspolitie, burgemeester Schipper van Kruiningen voor de buurgemeenten en de vereniging van B. en W. op Z.-Be- veland, dhr. de Jager voor de brandweer dhr. v. Opbergen voor Handelsbelangen, dhr. Glerum voor onderwijs en sport verenigingen. 's Avonds werd voor het feestelijk verlichte gemeentehuis door de muziek vereniging „Mozart" aan de burgemee ster een serenade gebracht. Dhr. Glerum voorzitter van „Mozart", presenteerde het korps en sprak namens de muzi kanten en namens de gehele bevolking een welkomstwoord. Hierna was er voor de bevolking en voor de besturen van verenigingen in de raadszaal gelegen heid om kennis te maken met burge meester en mevrouw Piil Hoerewee-. veld werd het eerste half uur puntloos voor beide partijen volbracht, hoewel Wemeldinge wel de meeste mooie kan sen kreeg, maar doelman Van Wingen stond een doelpunt niet toe. In de 32e minuut was het Karelse die het eerste puntje scoorde. In de 41e minuut was het Vermaire die de tweede in de net ten joeg; dit werd tevens de ruststand. Na 15 minuten spelen maakte Olivier er 2-1 van. De Beren kregen weer hoop, want hun spel was van beter gehalte dan voor de rust, maar zoals het dik wijls met voetbal gaat, als de doelpun ten komen, kan het snel gaan. In de 17e en 20e minuut maakten Van Oosten en De Bourgraaf voor Wemeldinge een goede stand op het bord, n.l. 41. Bij deze stand werd het steeds moeilijker voor de Beren, die stoer bleven spelen maar toch geen kans kregen de balans in evenwicht te brengen. Vele malen moest doelman Van Wingen zijn doel zuiver houden, bijgestaan door paal en lat. In de 32e minuut maakte De Bour graaf er 51 van, wat ook de eind stand werd. Een sportief gespeelde wed strijd met veel valpartijen en missers, maar laten we dat op het slechte veld houden. Raiffeisenbank. Bij de Coöp. Raiffeisenbank werd in de maand december gestort aan spaar geld 220.656,69 en terugbetaald werd 254.813,17. Het spaarverschil is 34.156,48. Het nieuwe saldo bedraagt 5.590.703,89. Ei| werden in december 8 nieuwe boekjes uitgereikt. De speciaalzaak voor Uw BRIL KRUININGEN Nieuws van onze nieuwelingen Zondag werden er te Koewacht home- trainwedstrijden verreden. Twee van onze coureurs namen hieraan deel en niet zonder sukses. Winnaar werd de sterke rijder Peter Vonck uit St. Jan steen. Tonny Stroosnijder debuteerde verrassprid hii Hf Tlipilw»liTlo-an tlnnr Ho inzittenden van de personenauto liepen lichte verwondingen op. Ongeveer op dezèlfde plaats vond an derhalf uur later een aanrijding plaats waarbij drie personenauto's waren be trokken. T. H. A. J. G. uit Temeuzen en L. de G. uit Axel kwamen beiden uit de richting Kruiningen, waarbij de Axelse bestuurder aan het inhalen was. Uit tegenovergestelde richting kwam A. J. M. v. W. uit Maasbree (Limburg). Deze laatste geraakte op een opgevro ren weggedeelte aan het slippen, bot ste tegen de auto van De G. en De G. botste op zijn beurt met zijn auto tegen die van G. Zowel de auto van v. W. als die van De G. moest met een takel wagen worden weggehaald. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Spaarbank. Het spaartegoed bij de Raiffeisenbank bedroeg, na bijschrijving van rente, per ultimo december '65 12.461.622,64. Dat is bijna 1 miljoen meer dan per 1 ja nuari '65, toen het saldo 11.525.825,28 bedroeg. Over de maand december '65 werd ingelegd 453,432,69 en uitbetaald 370.867,98, dus meer ingelegd 80.564,71. Gevonden en verloren voorwerpen. Als gevonden is bij de politie aan gegeven: Een bankbiljet van 10, diverse dameshandschoenen, een paar bruin lederen motorwanten, een gouden ring met inscriptie Hannie 18-5-'63, een bruine wellen muts en twee kindersteps. En als verloren is aangegeven: Een motorwant, auto-sleutels, een grote rij wieltas, een sjaal en een groene linnen regenjas. HANSWEERT Scheepvaart door het kanaal. In de maand december 1965 passeer den 7.040 schepen het kanaal door Zuid- Beveland, hetgeen een vermindering van 311 schepen betekent vergeleken bij de maand november. Deze schepen had den een tonnage van 4.178.21 7ton. Hier van waren 4.811 schepen van 3.045.794 ton geladen en 2.229 schepen van 1.132.423 ton waren ledig. De geladen schepen bestonden uit 4.420 motorsche pen van 2.526.304 ton, 372 sleepsche- pen van 510.054 ton en 19 coasters van 9.436 ton. De ledige schepen bestonden uit 1.373 motorschepen van 885.107 ton, 181 sleepschepen van 219.519 ton, 32 coasters van 14.431 ton. Tevens passeer den er 645 sleepboten van 13.366 ton. Van België passeerden 70 duweenheden; ABONNEMENTSGELD Onze postabonnees treffen inliggend een girobiljet aan, waarvan wij hen verzoeken gebruik te maken voor de overmaking van het abonnementsgeld. Zij die inmiddels hun abonnement reeds betaalden, gelieven dit girobiljet als niet ontvangen te beschouwen. kleuterschool had onlangs behoefte aan geld. Het bleek echter dat het geld in veel mindere mate aanwezig was dan het bestuur had vermoed. Het liet, om dat het argwaan koesterde, een offici ële kascontrole uitvoeren, waarbij bleek dat een bedrag van 3600,— onwettig afwezig was. Schaatssport. A.s. zaterdag is de eerste schaats wedstrijd vastgesteld te Rilland, aan vang 11 uur. Afscheidsreceptie. A.s. zaterdag zal er een afscheids receptie worden aangeboden aan de Paters Capucijnen van het klooster al hier. Eén pater blijft voor de voor bereiding voor de bouw van een nieuwe parochiekerk alhier. De vijf paters en de vier broeders die de huishoudelijke arbeid verrichten krijgen deze receptie aangeboden. Vanaf augustus a.s. zal het gebouw gebruikt worden voor huisves ting van 150 psycho-gestoorde bejaar den van alle gezindten, met 60 ver plegend personeelsleden. Dezelfde pa ter van de parochie wordt ook geeste lijk verzorger voor deze bejaarden. De receptie zal worden gehouden in het parochiehuis „De Ark". Weinig gasdruk. De gasdruk in Rilland vertoonde dins dag enige schommeling, wat werd ver oorzaakt door de grote afname van gas, in verband met het grotere gebruik door de ingetreden felle koude. De huisvrouwen hadden moeite om het middageten op tijd klaar te krijgen. KRABBENDIJKE Zanguitvoering. Zaterdagavond j.l. werd in het kerk- cehmiw rlav Ciavaf l~lr- Verwen U met een Wij hebben ze in voorraad Installatiebedrijf Noordzandstraat 34 Yerseke GEMEENTE WEMELDINGE Ter gemeente-secretarie is plaats voor een Beloning afhankelijk van leeftijd en ervaring van f 160,tot f 485,per maand A.O.W. premie wordt niet ingehouden 6°/o vakantietoelage. Afwisselend werk Inlichtingen bij de gemeente-secretaris Sollicitaties aan het gemeentebestuur graag binnen een week na heden Restant overhemden nu 5,95 Truitjes slechts 12,95 Rokken vanaf 9,95 Bollen wol nu voor 98 cent Op de andere artikelen ÏO procent korting: Noordzandstraat 1, Yerseke, Telefoon 746 Opruiming Door verandering WAARONDER Heren- en jongenstruien 20% korting Heren- en jongensdemi's met 10, 20 en 30% korting Nog enkele maten voor halve prijs en minder Mohair dassen uitzoeken 3,95 Handschoenen nu 3,95 en 4,95 Herenkostuums van 10 tot 50% korting Overhemden uitzoeken 9,95 Jongensweekenders en overhemden nu 6,95 Jongenscoats van 46,-, 47,en 48,*nu 9,95 Suède jack nu 15» Wacht niet te lang alle prijzen zijn zolang de voor raad strekt Op alle K.L.M. werkkleding dubbel oesterzegels Ook op alle uitverkoop-artikelen oesterzegels YERSEKE TELEFOON 623 Alles op Kracht, Licht, Verwarming, Radio Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt bfl de man, die ook als 't stuk is maken kan! De Wemeldingse Instuif organiseert op zaterdag 15 januari een toneeluit voering in het Jeugdgebouw De C.J.V. van Kapelle voert op het blijspel in drie bedrijven, getiteld „DRIE MEISJES GEVRAAGD" Aanvang 7.30 uur precies Wij zijn telefonisch aangesloten onder no. OH31 - 730 Laat uw koelwater even opmeten of er genoeg antivries in zit te koop DAF luxe I960 Zanddwarsstraat 10 - Yerseke Spaarbankboekjes kunnen vanaf 17 jan. worden aangeboden ter bijschrijving van de rente over 1965 Kruiningen, Clercqswegje 5 maandag t/m vrijdag van 912 uur en van 24 uur Hans weert, Groene Kruisgebouw dinsdag van 45 uur vrijdag van 24 uur COÖP. RAIFFEISENBANK „KRUININGEN" Doet uw voordeel en koopt nu KLM werkkleding, overalls, broeken, jassen enz. met ÏO procent korting: NORMA BEDDEN, binnenvering, kapok of polyether, onbeperkte garantie met ÏO procent korting Zuiver wollen Van Wijk dekens met ÏO procent korting Dames- en heren truien, vesten enz. met ÏO procent korting Verder geven wij op alle courante teztielgoederen Kruiningen - Telefoon 516 ïiKAJi cxii een Kranzinmgengesucnt De ander knikte. „Troost u, mevrouw, het zal niet lang meer duren, of hij zit er. Maar voor ik vertrek, wil ik u nog iets vertelen, dan zal ik u niet langer van uw kostbare tijd beroven. U weet zoveel van zijn verleden, blijkens uw uitlatingen van zoëven. Weet u ook, hoe dit alles komt? zien weer in naar werk. Wat kon het haar tenslotte schelen? Hij had toch zeker zijn verdiende loon, dat arrogante ventje HOOFDSTUK XIV Twee dagen later was er tussen de stapel post een aangetekend schrijven, afkomstig van mevrouw Van Schijndel nieuw voelde ze er veel voor de brief in de papiermand te deponeren, doch tenslotte nam ze hem op en stak hem in de zak van haar mantelpak. Thuisgekomen, zat ze meteen weer in de gezinsnarigheid. Greetje was het dorp al in en probeerde daar uit te vin den, waar Annie was, want die bleek niet, zoals haar ihoeder het kind bevo- Dolf indertijd als kantoortje had inge richt en waar ook de telefoon stond. In het klooster te Venray had ze nog een oude schoolvriendin. Misschien, dat die er wat op wist. Ze helde het klooster, vroeg naar zuster Antonia en kreeg die spoedig aan de lijn. Met enkele woorden vertelde ze van haar gezinsmoeilijkheden, de .«wiv VIIAL uapirC Z.C VIJJILLCUW de pedaal naar beneden en de wagen suisde over de brede weg door de Peel. Een klein half uur later stopte ze voor de ingang van het klooster en le verde daar haar dochter af met de belofte, dat haar kleren en verdere bezittingen de volgende dag gebracht zouden worden. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1966 | | pagina 6