BAAYENS K WIE IS DE BESTE DO .OPTIEI oud weef YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN KAPELLE-BIEZELINGE HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspolitie te Yerseke zijn de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: Een bankbiljet, een wit kin- de rwantje, een rood rechts kinder handschoentje, een damesparaplui en een zware herenfiets met rood touwtje. Raadsvergadering. Woensdagavond vergaderde de raad der gemeente Wemeldinge onder voor zitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Voor de rattenbestrijding waren 80 aanmeldingen binnengekomen. Deze zullen nagegaan worden en zonodig be streden. Van de coördinatiecommissie voor gezinshulp was een protestschrij- ven ontvangen betreffende de in de vo rige vergadering genomen beslissing betreffende het. verlenen van de subsi die voor de gezinsverzorging. Het con tingent woningen voor de gemeente voor 1966 was 4, waarvan 2 in de vrije sec tor en 2 in de subsidie-sector. Het voor stel tot uitkering in verband met na calculatie trend 1965 aan gemeenteper- soneel werd goedgeurd met een uitke ring van 1% van het jaarsalaris. Het voorstel tot verhoging van het subsidie voor kraamzorg van 1 op 2 gulden per dag werd door de raad aanvaard. De prijs van het bouwterrein aan de west zijde van het Dorpsplein werd herzien en gewijzigd van 20 op 27 gulden per m2. De voorzitter deelde mede dat er' reeds een aanvraag met bouwplannen was ingediend. Voor het verbeteren van de raadszaal werd een krediet beschik baar gesteld van 5000,Het voorstel tot overgang van een deel van het ver mogen van het Burgerlijk Armbestuur aan de gemeente werd aanvaard. Dit be treft alle eigendommen, uitgezonderd het bejaardentehuis Vrede-Best en de daar bij behorende boomgaard. Dit voorstel bevatte tevens het overnemen van geld leningen opgenomen door het B.A. en het verstrekken van drie geldleningen met annuïteitsgewijze aflossing voor de financiering van het bejaardentehuis. Hieruit vloeit voor dat het bejaarden tehuis geheel zelfstandig zal staan on der een bestuur, onder toezich van het gemeentebestuur. Dhr. J. Veerhoek, wethouder, was een andere mening toe gedaan alsmede dhr. C. M. Dagevos. Zij stelden dat ook het bejaardentehuis onder dezelfde regeling zou moeten val len. Dhr. A. P. Schouwenaar gaf een toelichting op het voorstel van B. en W. en stelde dat niet alleen de raad daar voor geschikt geacht behoeft te zijn, maar andere inwoners dit even goed kunnen. Hg ziet hierin een groot voor deel ook voor de bejaarden om zo con tact te houden met zijn eigen inwoners in de toekomst. Tot lid van het Burger lijk Armbestuur werd benoemd dhr. J. F. Burger. Gevonden voorwerpen. Gevonden een aantal wanten, 2 maal een sjaal, een tas een portemonnaie. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Bevestiging ambtsdragers. In de Ned. Herv. kerk alhier zijn in de dienst van zondagmorgen in hun ambt bevestigd de ouderlingen mevr. Mellegers-van Houte en dhm. A. Lu- teyn, S. C. Rijlaarsdam, J. Hamelink en W. Nieuwdorp en als diaken mevr. Korstanje-Bolle en dhr. C. P. Hamelink. Rijkspostspaarbank. Op de Rijkspostspaarbank werd met 131 inleggingen aan spaargelden ge stort tot een bedrag van 31.375,43 en met 32 betalingen terugbetaald tot een bedrag van 17.363,58. Er werden vgf nieuwe boekjes uitgereikt. Moedercursus. Uitgaande van de afdeling Wemel dinge van het Groene Kruis zal deze winter voor belangstellenden weer een moeder- en kleutercursus worden ge geven. De cursus wordt gegeven door Zuster Dirkse. Waar de vorige jaren hiervoor een grote belangstelling be stond verwacht het bestuur ook nu een goede belangstelling. afspelen. Alle soorten verenigingen op cultureel gebied die Zuid-Beveland kent, zullen worden uitgenodigd om 's mid dags op te treden. Voor 's avonds wordt een spel georganiseerd, waaraan de ge hele burgerij kan meedoen. Voor dit evenement, dat enige gelijkenis zal ver tonen met het televisiespel „Interland" is de medewerking van de 5 buurtver enigingen verkregen. Toen een aantal leden van de C.J. M.V., waaronder dhr. Leijs, in 1941 be sloot een mandolinevereniging op te richten, zal niemand gedacht hebben, dat „Excelsior" uit Kruiningen tot ver buiten de Zeeuwse granzen bekendheid zou verwerven. In het begin zag het er echt ook niet zo rooskleurig uit. Waar haalde je in dit tweede oorlogsjaar enigszins bruikbare instrumenten van daan? Toch lukte het om een kleine twintig leden aan een mandoline, of wat er voor door moest gaan, te helpen. De Duitsers lieten echter ook „Excel sior*^ leden niet ongemoeid, en in 1944 kwam een dieptepunt met slechts tien leden. Na de oorlog ging het in record tempo bergopwaarts. Hoogtepunten zijn onmiskenbaar de diverse concoursen waaraan „Excelsior" deelnam. Telkens opnieuw kwam men met beste eerste prijzen naar Kruiningen terug en bo vendien toonde dhr. Leijs zich, zowel in Arnhem als op het concours in „Ons Dorpshuis" de beste dirigent. Een fraaie beloning vormde in 1962 de deelname aan het wereldmuziekconcours in Kerk- rade, waar in de tweede divisie een tweede prijs werd behaald. In dit ju bileumjaar zal „Excelsor" wederom aan dit concours deelnemen. Vermeldenswaard zijn ook nog de drie keer dat „Excelsior" voor de radio op trad. De straten waren toen nog stiller dan bij FeijenoordReal Madrid. „Excelsior", en in 't bijzonder heer Leijs, veel gelukwensen zullen u berei ken, mogen wij de onze er bijvoegen? Dank u, jeugd! Wanneer ons iets niet zint, dan zul len wij heus niet nalaten dit kenbaar te maken. Als iets echter goed is, dan moet dit ook gezegd worden. Nou dan, de jeugd heeft zich bg de oudejaar-uit en nieuwjaar-in viering voorbeeldig ge dragen. Goed zo! Wachtverbod. Automobilisten opgelet, enkele stra ten zijn reeds van een wachtverbod voor zien! Loop der bevolking. Op 31 december 1964 bedroeg het aantal inwoners 5133 (2574 m. en 2558 v.). Het vermeerderde door geboorten met 112 (57 m. en 55 v.) en door ves tiging met 231 (120 m. en 111 v.). Het verminderde door overlijden met 38 (19 m. en 19 v.) en door vertrek met 232 (114 m. en 118 v.). Het aantal inwo ners op 31 december 1965 bedroeg 5206 (2619 m. en 2587 v.). Er werden 34 hu welijken voltrokken en geen echtschei dingen aangevraagd. vereniging „Vooruit" zijn oefeningen in een modern gebouw kon hervatten, wat aan alle eisen voldoet. Bg de aanvang kwam burgemeester De Kam een kijkje nemen en luisteren hoe e&i en ander klonk. De officiële opening zal later plaats hebben, maar in ieder geval: „Vooruit" kan vooruit! Voor huid en handen Voetbal. Als het weer gunstig blijft zal er weer na een onderbreking van bijna 2 maanden gevoetbald worden. Beide elftallen hebben een uitwedstrijd. Het eerste gaat naar Oostburg I en het tweede zal de strijd aanbinden tegen Vlissingen V. Invoer. Inplaats van dat er aardappelen in gevoerd worden, kwam er deze week een coaster, de Nederlandse „Steady" (370 brt.) met aardappelen binnen. Ge laden in Goole (Engeland) loste deze coaster een volle lading fabrieksaard appelen aan de loswal. Uitvoering. Vrijdag 14 januari a.s. zal het har moniegezelschap „Scheldegalm" weder om een muziek- en toneelavond geven. Na een klein, doch gevarieerd muziek programma, is het woord aan de to neelgroep. Opgevoerd zal worden het zeer komische stuk „Katrina de hoogste prijs". Auto botste op schrikhek. Bij een inhaalmanoeuvre op rijksweg 58 tussen Kloetinge en Kapelle kwam woensdagmiddag de Amsterdammer v. S. met zijn personenauto in een slip. Hij moest plotseling remmen voor een uit de file komende vrachtauto. Hij kwam in de berm terecht, die evenals het fietspad zeer glad was. Het gevolg was, dat hij tegen het schrikhek tot stilstand kwam. Een plank van het schrikhek drong daarbij de auto binnen en trof het dochtertje van Van S., dat beide benen en een bovenarm brak. Met daarnaast nog diverse verwondingen moest ze per ambulance naar het zie kenhuis gebracht worden. De bestuur der en zijn vrouw, alsmede een ander dochtertje bleven ongedeerd. Dokter Fagee-Schaeffer uit Kapelle verleende de eerste hulp. Verkoping. Door notaris J. C. Kram werd dins dagmorgen in. hotjel „De Zwaan" op verzoek van dhr. D. Verweij uit Bieze- linge publiek in veiling gebracht het woonhuis met schuurtje Hoofdstraat 1, groot 1 a 25 ca. Hoogste inschrijver werd dhr. M. IJzerman uit Biezelinge organiseren van jeugddiëilsten. Het ligt in de bedoeling het komende jaar op regelmatige tijden jeugddiensten te hou den met zo mogelijk na afloop een na bespreking. Verder staat op het plan Van uitvoering om in januari een ont spanningsavond voor de jeugd te orga niseren. In de commissie hebben zitting gekregen mevr. A. de Jager-Schuringa de dames J. Huissoon, C. Bierens, G Gijzel en E. Nijssen en dhrn. C. Oele, C. Wisse Czn., P. Eversdijk Mzn., J Haverhoek, L. Burger en J. Ruissen. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle had in december een ontsparing plaats van 3.465,89. Met 167 inleggingen nam het spaartegoed toe met 29.481,95. Het verminderde echter met 32.947,84, verdeeld over 44 terugbetalingen. Er werden 6 nieuwe rekeninghouders ingeschreven. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspoli tie te Kapelle werden in december de volgende góederen als gevonden aan gegeven: Een glacé handschoen, een bruine en grijze glacé dameshandschoen, een zak basterdsuiker, een paar korte groene laarsjes, een damesrijwiel, een gouden ringetje, een plukmand, een want, een riek, een gewatteerde zwar te handschoen, een nagelgarnituur, een portemonnaie met inhoud, een sleutel en een zak met pleutels. V oorbereidin gscommissie. Woensdagmiddag werd in het ge meentehuis te Kapelle als eerste fase van het ruilverkavelingsplan Wemeldin- met 8889,Koper werd dhr. J. ge—Kapelle de voorbereidingscommis- Brouwer uit Vlissingen voor 12.500, Jeugdwerkcommissie. De Ned. Herv. Kerk te Kapelle heeft een jeugdwerk commissie ingesteld. De ze zal in de plaats komen van de Her vormde Jeugdraad. Eén van de taken van de jeugdwerk commissie zal zijn het sie geïnstalleerd. In deze commissie heb ben zitting de heren P. J. J. Dekker, Wemeldinge (voorzitter), K. Dees, Bie zelinge (plv. voorzitter, leden M. J. Goud, Biezelinge, W. de Jager Pzn., Ka pelle, J. E. Kole, Wemeldinge, J. van Overbeeke, Kapelle en J. J. van Stel, Kapelle. m 25 jaar „Excelsior". Met op zaterdag 15 januari a.s. des middags een receptie en 's avonds een concert voor genodigden, op vermoede- lgk 27 augustus a.s. een groot open luchtfeest en met in oktober of novem ber van dit jaar als afsluiting een showprogramma, viert de mandoline vereniging „Excelsior" het 25-jarig be staan. Tevens wordt dan het zilveren jubileum van de voorzitter-dirigent, de heer B. Legs, gevierd. Het comité ter voorbereiding, bestaande uit de dames P. Steenpoorte-Keller en A. Baarens van Aalst en dhm. P. Wondergem en J. Visscher, houdt zich al wekenlang bezig met dit feest. Het concert op 15 januari a.s., dat in „Ons Dorpshuis" plaatsvindt, wordt verzorgd door een dertig senior-leden tellend A-orkest en een dertiental jeugd leden tellend B-orkest. Deze orkesten zullen zowel gezamenlijk als afzonder lijk optreden. Voorts wordt die avond medewerking verleend door het Sou- burgs Mannenkoor. „Excelsior" zal zich deze avond voor het eerst in de nieu we uniformen laten zien. Hier is een bedrag van 5000,in geïnvesteerd, dat door de leden met eigen werkkracht is bijeengebracht. Het openluchtfeest in augustus zal zich voor een groot deel op de Markt Aanvaring. Vorige week had op de Westerschel- de weer een aanvaring plaats. Drie personen werden in Bath aan de wal gebracht om op verhaal te komen, waar Dr. J. A. Kamps hen heeft behandeld. Primeur. Het zgn de dames J. C. van Houte en J. C. van de Vrede, die in Middelburg voor een primeur gaan zorgen. Zij heb ben zich n.l. in laten schrijven voor de cursus van de stichting Horeca die in het gebouw van de technische school zal worden gegeven. Geslipt. Door de gladheid van het wegdek slipte ter hoogte van „Welgelegen", op de Rijksweg de personenauto van de Belg R. E. M. uit Berghem. Zijn broer, die naast hem zat, werd hierbij licht gewond aan het gezicht. De auto, die in de sloot beland was, moest met een takelwagen worden weggesleept. Ter hoogte van de „Vliet" raakte een tandarts uit Dordrecht met zijn auto van de weg af en kwam eveneens in de sloot terecht. Ook deze wagen moest met behulp van een takelwagen op het droge gebracht worden. Muziek trekt in nieuw gebouw. Na een jaar gerepeteerd te hebben in verschillende gebouwen wegens ver bouwing van de oude school tot gym nastiekzaal en repetitielokaal, was het dinsdagavond zo ver dat de muziek- Wel of niet verwarmen met aardgas is het gesprek van de dag. Nederland is een guur land, met een lang stooksei- zoen. Voor mensen, dieren en planten is een regelbare warmte door de gehele woning, of deze nu groot is of klein, een goede verwarming, omdat geen te gro te temperatuurverschillen kunnen op treden tussen dag en nacht. Een centraal verwarmingssysteem dus. Centrale gas verwarming is nu een bereikbaar ideaal geworden met vele voordelen. Immers: het plaatselijk gasbedrijf brengt het gas in uw woning, waar die ook staat; het garandeert een ononderbroken aanvoer van brandstof onder con stante druk en plaatst een betrouw bare meter, waarop het gebruik kan worden afgelezen; gas maakt de aanleg van individu ele centrale verwarmingsinstallaties, ook voor etagewoningen en flats mo gelijk, waarbij ieder uitsluitend voor de warmte in de eigen woning be taalt; gas is gemakkelijk aan te steken en gemakkelijk buiten bedrijf te stel len; desgewenst kan een automatische bediening worden gekozen; geen as, stof en vuil, waardoor de onderhoudskosten praktisch nihil zijn; geen brandstofopslag- en transport, geen leveranciers aan de deur; de gasinstallatie is veilig en werlft vrijwel geruisolos. Het installeren is gemakkelijk de betaling is prettig de gasre- kening komt na het gebruik. Allemaal waar, zult u zeggen, maar dan krijg ik zo'n ketel in de keuken waar zet ik die. Dat nu is tegenwoor dig geen probleem meer. Hij hangt aan de wand, uw centrale- verwarmingsunifc voor aardgas. Wij spreken trouwens niet meer van een ketel, maar van een „unit", die ge heel automatisch kan funktioneren. Hij is omgeven door een lichtmetalen man tel. Er moet een schoorsteenafvoer aan wezig zijn en voldoende luchttoevoer voor de verbranding. Regel- en beveili gingsapparatuur, circulatiepomp e .d. zijn binnen deze mantel gemonteerd. Deze centr-O-therm wanduit kan dan ook uitstekende diensten bewijzen, voor al bij weinig beschikbare vloeropper vlakte. Hij kan ergens in de keuken hangen, maar bijv. ook op zolder. Het gewicht, inclusief 25 liter water, is 125 kg. Met 4 keilbouten kan hij aan elke binnen- of buitenmuur worden opgehan gen. De aanslüitiiïgsmogelijkheden voor gas, water, en elektriciteit zijn zo uni verseel, dat men er alle kanten mee op kan. Hij werkt volautomtisch met elek trische ontsteking. Geen lucifers dus! De voorkap is schroefloos en stoot vast wit' gemoffeld/Hij sluit vlak aan tegen de wand en kan in zijn geheel afgeschoven worden. Alle onderdelen zijn dan voor onderhoud gemakkelijk bereikbaar. Het uiterlijk heeft veel aan dacht gekregen. De afmetingen zijn 60 x 35 x 80 cm, dus een aardig wit or nament aan de muur. De capaciteit bedraagt 15.000 Kcal/h of 20.000 Kcal/h, ruim voldoende voor flats en eengezinswoningen. Ombouwen van bestaande ketels? In bepaalde gevallen is het mogelijk een bestaande centrale verwarmings ketel, die is ingericht voor het stoken van vaste brandstof of olie om te bou wen voor het gebruik van aardgas. Het Gasinstituut heeft met betrekking tot een dergelijke ombouw speciale eisen geseld. Vaak zal blijken, dat de kosten van ombouw zodanig oplopen, dat het beter is een nieuwe ketel te kopen. Het ombouwen eist een gespecialiseerde ken nis en daar het vaak om een hoog be drag gaat, doet men er goed aan in die gevallen contact op te nemen met het Gasbedrijf of de fabrikant (importeur) van de ketel. De richtprijs van de beschreven wand- unit (met waterpomp, kamerthermo staat enz.) is 1575,Ook staande units liggen veelal lager in prijs dan een ombouw kost, waarvan moet wor den afgewacht of hij wel voldoet. Kosten. Een kostenvergelijking toont aan, dat verwarmen met aardgas goedkoper is dan met vaste brandstof of olie. De Voorlichtingsdienst van de Gasbedrijven vertelt u hierover en over nog veel meer alles in twee boekjes, „Hoe kies ik de juiste verwarming?" met een bij behorende „Wegwijzer", die u kunt ver krijgen door overschrijving van 0,32 op girorekening nr. 1138 t.n.v. Voor lichtingsdienst van de Nederlandse Gas bedrijven te Den Haag. ise Centrale gasverwarming is nu bereik baar, ook voor flats en eengezinswonin gen. En de ketel, pardon de unit, kunt u kwijt ergens aan de muur... DE BUS VAN HALF ELF Gelukkig Nieuwjaar wil ik u wensen. Ook hoor 'kwel eens uit aller mond: We zijn goed Zeeuws en ook goed rond. Het beste wat ik op kan meiken, Dat ze zo trouw zijn in hun kerken. Maar één ding is er wat mij smart, Dat moet me even van het hart. Ik zit nog al eens in de bus En daar is het soms niet zo knus, Men ziet en hoort er rare dingen, Grote schreeuwen, noemt men zingen. En als mede-passagier Denk ik: Wat een troep is 'thier. Raggen op banken met grote [schreeuwen, Net als een stelletje hong'rige meeuwen. Niet opstaan voor ouden, met patat [zitten knoeien, Nu ja, 'k wil mij er verder niet meer [mee bemoeien; Thuis mag je toch zeker zoiets ook [niet doen? Denk toch ook eens om een beetje [fatsoen! Of zeg ik u in eer en in deugd: Foei..., is dat nu de Zeeuwse jeugd? G. v. B. De jury heef na lang rekenen en tel len eindelijk de uitslag bepaald. In de landelijke puzzelcompetitie zijn de mees te punten behaald door de heer G. van Heuvelen, Jacob Catsstraat 92 te Delft, die zich nu terecht nationaal puzzel kampioen kan noemen, omdat hij be wezen heeft op alle markten wel het beste thuis te zijn. Hij is hiermee tevens winnaar van de uitgeloofde vijfhonderd gulden, die hem tijdens een feestelijke prijsuitreiking in Delft zullen worden uitgekeerd. Gewestelijk kampioen. Voor ons rayon werden de meeste punten behaald door mevr. A. van der Hiele-Lagendijk, Kerkweg 9 te Wemel dinge. De meeste punten. De meeste punten werdèif1 ^behaald door navolgende personen, die daardoor in aanmerking komen voor een der uit geloofde hoofdprijzen: De heer G. van Heuvelen, Jacob Catsstraat 92, Delft, 113 punten; de heer P. Beekelaar, Hof straat 14, Beilen, 111 pnL; mevr. C. L. Beekelaar, Hofstraat 14, Beilen, 111 pnt.de heer J. van Breeden, Jonker hof 12, Emmen, 110 pnt.; mevr, M. van Eijk, Wethouder Venteweg 81, Gouda, 109 pnt.; mej. M. H. Smeenk^flaan van Oostenburg 27, Voorburg, iö&:pnt.; me vrouw P. Henzen, Sluispad 1, Driemond post Weesp, 107 pnt.; de heer K. H. Nienhuis, Arve 23, Emmen, ló&'pnt.; mevr. D. Noppen-Hartkamp, Jonkers- weg 17, Bameveld, 105 pnt.; dé heer C. A. Lam, Poptahof Noord 306, Delft, 105 pnt.; mevr. C. Lam, Poptahof Noord 306, Delft, 105 pnt.de heer P. W. Henzen, Sluispad 1, Driemond post Weesp, 105? pnt. UITSLAG OPGAVE 13 De grammofoonplaat voor de beste inzending van de laatste opgave is ge wonnen door de heer G. A. Kleine, Brunstigerstraat 33 te Beilen voor zijn extra paardesprong in de doorlopende puzzel. De Zeeuwen zijn bijzondere mensen, OPLOSSING LAATSTE OPGAVE Doolhof: Reerug. Spreekwoord: Vieze varkens worden (niet) vet. Vermenigvuldiging: 125 x 941. Rebus: Helsinki, Emmercompascuum, Breukelen. DoorloperS B STEP S T E R R E VERMOEID GENADEDEEG STALAMIRRE ENIG D K E E GNOMEN G-M A N Kryptogram: A N K E R S T S F E E R H E L S I N K I B E A N S K N O R O D E T T E O U I T S T E L T T O G A S R T E O J E E M A R R S I E D O B V A B E V E E E G I N B R E U K E L E>.N R O L M E I N AN VARKENS Wie de hoekpuzzels goed oploste en geheel volgens de voorwaarden deelnam, mag rekenen op 5 punten per opgeve; voor de doorloper zijn 7 punten toe gekend en voor een geheel" ^èd krypto gram 10 punten. Voor elke föut is on herroepelijk een punt afgetrokken en wie volgens de aanwijzingen volstond met doorloper en kryptogram, waarin de uitkomsten van de hoeken; moesten worden vermeld, mag hopen dat bij juiste invulling alle 37" te behalen punt jes op zijn (haar) naam komen bij de daarvoor behaalde aantallen.

Scheldebode | 1966 | | pagina 2