oo BAAYENS YERSEKE irnu De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH HANSWEERT KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE SCHORE Geslaagd Voor het examen gezel-drukker, dat in Roosendaal en Den Haag afgenomen werd, slaagde de heer A. Reynhoudt. Examen Aan de Universiteit van Amsterdam deed mej. A. Polderman kandidaats examen in de sociale wetenschappen. Instuif. De „Instuif Wemeldinge" organiseert op 1 januari in het Jeugdgebouw een nieuwjaarsbal met medewerking van „The What-Bums". N.C.V.B. De afd. Wemeldinge van de N.C.V.B. hield dezer dagen haar kerstbijeenkomst in het gebouw van de Evang. zondags school. De liturgie werd door enkele da mes verzorgd, alsmede de kerstvertel ling. Een zangkoor zorgde voor de kerst liederen. Kerstwijdingsdienst. Eerste kerstdag werd in de Ned. Herv. kerk alhier een kerstwijdingsdienst ge houden, waarin voorging de plaatselijke predikant Ds. B. Zoodsma. Hij preekte over het onderwerp „Kerstfeest... Het leven gaat gewoon door". In deze dienst werd door de fanfarevereniging O.K.K. medewerking verleend met enkele mu ziekstukken uit te voeren en enkele lie deren van de samenzang te begeleiden. Verder werkte met Ned. Herv. Kerk koor mede, onder leiding van dhr. A. v. d. Cingel te Goes. Eerste kerstdag vierden de kinderen (met hun ouders) van'de zondagsschool kerstfeest. Onder een mooie grote kerst boom zongen en declameerden de kin deren en de leidsters. Mevr. J. de Keij- zer-Giljam uit Axel vertelde het ver haal „De koorknapen van de Koning". Minister antwoordt. Op schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid Harmsen (Boerenpartg) heeft minister Suurhoff van Verkeer en Waterstaat medegedeeld, dat enkelen uitgezonderd de tijmannen per 1 ja nuari a.s. in dienst van Rijkswaterstaat zullen treden. Nu is er enkele jaren ge leden bepaald, dat de ambtenaren geen fooien meer mochten aannemen. De schippers moesten echter toch nog met hun portemonnaie voor de dag komen en wel om de tijmannen, welke op rijks terreinen hun beroep uitoefenden, voor de verleende diensten te betalen. In de ze situatie acht de bewindsman het niet verantwoord, deze groep in de huidige vorm te handhaven. Kerstfeest N.C.V.B. Vorige week woensdag vierde de afd. Kruiningen van de N.C.V.B. het kerst feest. Na het welkomstwoord door de presidente, mevr. C. Koolstra-Steketee, hield mevr. J. Waverijn-Riemens een meditatie. De liturgie werd gelezen door de dames v. d. Lelie-van Esterik en Jansen-van Nieuwenhuizen. Mej. M. Waverijn vertelde het kerstverhaal „En toch feest", „*t Kindje in de Kribbe" en „Groet" werd resp. voorgedragen door mevr. J. van Liere-Vermeulen en mevr. D. van Paasschen-Bom. Deze druk be zochte bijeenkomst werd door de oud presidente, mevr. Ligthart Schenk-van Zijtveld, besloten. Het verkeer Maandagmiddag omstreeks kwart over twaalf had op de kruising Hoofd straat-Schoolstraat een aanrijding plaats tussen de personenauto's bestuurd door C. J. M. alhier, en J. d. W. uit Vlaar- dingen. De botsing ontstond, doordat M. geen voorrang verleende aan de van rechts uit de Schoolstraat komende de W. De gladheid van de weg heeft hierbij ook 'n rol gespeeld. Beide auto's liepen materiële schade op. Oude jaars viering Vrijdagavond zal de politie oogluikend toezien, dat gedurende enkele uren de gangbare soorten vuurwerk worden af gestoken. Het spreekt vanzelf, dat hier eerst na het beëindigen van de kerk diensten, dus omstreeks negen uur, mee mag worden begonnen. Verder 'geeft het natuurlijk geen pas het geknal te doen plaatsvinden in de directe omge ving van „Avondlicht". Kerstmiddag Plattelandsvrouwen. Donderdagmiddag vierde de afdeling Kruiningen en omstreken van de Bond van Pattelandsvrouwen kerstfeest in de stemmig versierde zaal van „Ons Dorpshuis". In haar openingswoord sprak de presidente, mevr. Ribbens-Mul- ler haar vreugde uit over de grote op komst der leden om gezamenlijk dit mooie feest te vieren. Een bijzonder woord van welkom richtte zij tot dhr. Johan Lauxtermann, voordrachtkunste naar te Amsterdam, die deze middag voor het grootste gedeelte zou verzor gen. Het kerstevangelie werd voorgele zen dcor mevr. Blok-Wondergem. Nadat een zangkoortje onder leiding van dhr. Van der Peyl op voortreffelijke wijze enkele kerstliederen had gezongen, kreeg dhr. Lauxtermann het woord, die op boeiende wijze „De man op de schim mel" van Theodor Storm voordroeg. Na derhand kreeg men nog kerstpoëzie te horen, n.l. Vondel, uit Gijsbrecht van Amstel, van Anton van Duinkerken en Henriëtte Roland-Holst enkele gedich ten. Met het zingen van „Ere zij God" werd deze kerstmiddag besloten. Je moet maar boffen! Maandag kwamen er bij de familie Slabbekoom enkele heren op bezoek. Op zichzelf niet zo vermeldenswaard, maar het doel van hun bezoek wel. Dhr. W. Slabbekoom had n.l. de hoofdprijs van de loterij „V.O. 1866-1966: Zeeland" ge wonnen. De wel zeer verraste winnaar, welke werkzaam is op de scheepswerf, kreeg een auto aangeboden. Proficiat! Kerstviering. De jaarlijkse viering van het Kerst feest begon vrijdagavond om 22 uur met een dienst in de Ned. Herv. kerk, waar aan meewerkte een dameskoor van de vrouwenvereniging „Draagt Elkanders Lasten", welke o.l.v. Dr. van der Lelie kerstliederen zongen. Om middernacht herdacht men in de r.-k. kerk de geboorte van Christus tij dens de nachtmis. Kerstfeestviering. Zondagmiddag werd in de Ned. Herv. kerk het kerstfeest met de kinderen van de zondagsschool „Laat de kinde ren tot Mij komen" gevierd. Onder lei ding van dhr. Verwoert. Het kerstver haal werd verteld door mej. Walraven. Na afloop werden de kinderen getrac- teerd. De kinderen die de school gingen verlaten, kregen een zakbijbel en een nieuwe berijming van psalmen. Er was veel belangstelling. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Rilland-Bath kwam op donderdag 23 december des avonds 7.30 uur ter vergadering bijeen. Het lid A. Krijnsen was afwezig. Ónder de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van de muziekvereniging „Ril- landia" om een extra subsidie van de gemeente in verband met de voorgeno men aankoop van nieuwe instrumenten. De raad zegde een subsidie toe van 40 van de aanschafkosten met een maxi mum van 4000,Een verzoek van de Commissie voor de Hygiëne van het Kind in Zeeland om verhoging van het aan de centra voor Kraamzorg toeko mende subsidie tot 4,per verzor gingsdag, werd slechts ten dele ingewil ligd. De raad was mèt B. en W. van oordeel, dat, althans in het rayon Zuid en Noord-Beveland, met een subsidie van 2,50 per verzorgingsdag kan worden volstaan. Het subsidie werd dan ook op laatstgenoemd bedrag vastgesteld. Voor de bouw van een hulp-rioolgemaal en de aanleg van een persleiding ten behoeve van het uitbreidingsplan „Molenwijk" werd een krediet beschikbaar gesteld van 75.000,De aanleg van de ver lichting in genoemd uitbreidingsplan zal naar raming een bedrag vergen van 7500,De raad stelde ook dit be drag beschikbaar. Ingevolge artikel 50 der Kleuteronderwijswet werd medewer king verleend bij de door het bestuur van de r.-k. kleuterschool beoogde ver betering van de speelplaats. De te tref fen voorzieningen zullen een uitgave vergen van 2700,welk bedrag de raad beschikbaar stelde. De huurprijzen van de gemeentewoningen werden in verband met de algemene huurverho ging per 1 januari 1966, met 10 ver hoogd. In verband met periodieke af treding werden (her)benoemd tot be stuursleden van de stichting tot exploi tatie van het dorpshuis, dhm. J. A. Kamps, B. G. van Gorsel, A. G. Wisker- ke, J. Koppejan en P. Lobbezoo. De thans zitting hebbende leden van de woonruimte-adviescommissie werden voor het jaar 1966 herbenoemd. Opening nieuwe werkplaats. Na afloop van de donderdagavond al hier gehouden raadsvergadering, begaf burgemeester J. C. W. Jobse zich met de raadsleden en de directeur van ge meentewerken, dhr. J. W. P. de Jonge uit Kruiningen en de gemeente-opzich ter naar de nieuwe werkplaats en op slagruimte van gemeentewerken, ten einde deze symbolisch te openen. Na dat Rillands eerste burger een lint, dat de toegangsdeur tot de werkplaats van de metselafdeling afsloot, had doorge knipt, tiegaf het gezelschap zich in het kolossale gebouw. Dhr. De Jonge gaf hierbij toelichting op het gebruik der ruimten en van de machines, terwijl de aanwezige gemeentewerklieden een en ander demonstreerden. Rilland heeft met dit gebouw, wat een oppervlakte be slaat van ongeveer 400 vierkante me ter, een unieke werkplaats. Men heeft aan alles gedacht. In iedere afdeling is al het materiaal overzichtelijk opgebor gen. Een schaftlokaal geeft de werklie den gelegenheid hun kopje koffie te ge bruiken. In de schildersafdeling heeft men «nder de vloer een bergplaats voor verf, waardoor deze vorstvrij is opge borgen. Ruime kanteldeuren sluiten de grote ruimten af, waar de afdeling transport en bestrating haar domein heeft. In de timmerwerkplaats zijn enige zeer moderne machines geplaatst, ter wijl hier ook een dompelbad aanwezig is. Op het terrein is ruimte te over om diverse goederen op te slaan. Kerstfeestviering De afd. Waarde van de N.C.V.B. hield een kerstmiddag in het Herv. Centrum, onder leiding van de presidente mevr. de Feijter welke ook de kerstmeditatie hield. Het Kerstverhaal werd verteld door mevr. van Houte-Dees. Door mevr. Boeij-Kosten werden een aantal lie deren gezongen. Mevr. Blaauwkamer- Stevense sloot deze geslaagde middag met dankgebed. Kerstfeest Zondagsschool Eerste kerstdag werd in de Ned. Herv. kerk het kerstfeest gevierd met de kinderen van de zondagsschool. De leiding was in handen van dhr. Allewijn uit Middelburg. Het kerstverhaal werd verteld door dhr. van Espen. Zeven leer lingen verlieten de zondagsschool, waar bij ze een lees- en zangbijbel ontvingen uit handen van dhr. Allewijn. De be langstelling van de ouders was zo groot dat het kerkgebouw overvol was. Kerstfeest bejaarden Woensdagavond werd door de bejaar den in „Huize Nieuwlande" kerstfeest gevierd. Dit jaar berustte de leiding, die bij toerbeurt toevalt aan een der plaatselijke predikanten, bij Ds. B. Fid- der van de gereformeerde kerk. Het hervormd kerkkoor verleende haar me dewerking. Kerstfeest Zondagsschool Afgelopen maandag werd in de Ne derlandse Hervormde Kerk het kerst feest van de Zondagsschool gehouden. De kerstgeschiedenis werd verzorgd door mej. Staal en de heer Veerhoek. Op deze bijeenkomst werd tevens afscheid genomen van de 12-jarigen. De collecte bracht 136,09 op, waarvan de helft bestemd werd voor de aktie „Wij voor hen" en de andere helft voor de kerk. Geslaagd Voor het examen gezel-zetter, dat in Roosendaal en Den Haag afgenomen werd, slaagde de heer D. van de Berge. Dubbele botsing. Op rijksweg 58 nabij de Vlakebrug hadden vrijdagavond in een kwartier tijds twee aanrijdingen plaats. Onoplet tendheid was er de oorzaak van dat de in de richting Goes rijdende E. van V. uit Hengelo met zijn personenauto op de voor hem rijdende auto, bestuurd door J. C. B. uit Marknesse, botste. Dhr. B. stond te wachten voor verkeer dat naar Hansweert wilde affelaan. De echtgeno te van de uit Hengelo afkomstige be stuurder, mevr. P. M„ v. O.-v. O. sloeg daarbij met haar .hoofd tegen de voor ruit. Zij moest met hoofdwonden ter ob servatie naar het St. Joanna-ziekenhuis te Goes worden gebracht. Dhr. Van V. werd licht aan het hoofd gewond en kon na door Dr. de Beij te zijn behandeld, de reis vervolgen. De auto van Van V. werd zwaar beschadigd en moest wor den weggesleept. De personenauto van B. werd flink beschadigd. Door het oponthoud stopte kort daar op de in dezelfde richting rijdende vrachtwagen, bestuurd door L. H. uit Biezelinge. Ook deze werd van achteren aangereden door een vrachtwagen, die bestuurd werd door J. M. V. uit Goes. Deze botsing beperkte zich tot wat ma teriële schade. Raadsvergadering. Om tot een eerste uitvoering te kun nen komen van het saneringsplan Bie zelinge, zal de geijieente Kapelle ook het eigendom moeten krijgen van het perceel Ganshoekweg 1. De andere aan de Ganshoek liggende percelen heeft de gemeente reeds in handen. Met de eige naar van het inmiddels onbewoonbaar verklaarde pand, dhr. J. C. Berman te Rotterdam, is niet tot een minnelijke schikking te komen. Dhr. Berman, die met een vraagprijs van 15.000,is begonnen, houdt thans nog vast aan een verkoopprijs van 4000,De gemeen te, die haar bod al met 1000,heeft verhoogd, wil niet Verder gaan dan tot 3000,Om het plan tot reconstructie van de oude kern Biezelinge men wil aan de Ganshoekweg beginnen omdat op dit ene perceel na alles is aange kocht niet te laten stranden, zal er tot onteigening worden overgegaan. Volgens burgemeester H. G. van Suijle- kom ligt het in de bedoeling de Gans hoekweg te verbreien en er een uit breidingsplan te creëren waar de nieuwe fase van ratiobouw tot uitvoering zal worden gebracht. Het voorstel tot ont eigening werd met algemene stemmen aangenomen. Opnieuw werden door de raad twee panden -t;e Biezelinge aange kocht ter voorziening van het sanerings plan voor deze dorpskern. Voor 't pand Oude Dijk 7 heeft men met dhr. J. Lan- ser akkoord verkregen op een prijs van 8750,De schuur aan de Kolensteeg zal van de Coöp. kolenvereniging „Al gemeen Belang" overgenomen worden voor 2500,Tot voorzitter van de burgerlijke instelling voor maatschappe lijke zorg werd dhr. J. Balkenende her kozen. Geen bedenkingen waren er te gen het voorstel tot wijziging van de rechtstoestandregelingen van het ge meen tepersoneel. Akkoord ging de raad om aan het gemeentepersoneel een uit kering ineens van 1,5 te verstrekken in verband met een nacalculatie van de trend over 1965. Een premie voor wo ningverbetering werd toegekend aan de heer P. Hoogstrate. Het gemeentelijk aandeel hierin zal 44,44 bedragen. Een krediet van 6915,— werd beschikbaar gesteld voor een motorgrasmaaier voor het sportveldencomplex. Ten laste van de begroting 1966 Werd een krediet ge voteerd van 5570/— voor vloerbedek king en aanschaf van een werkbank voor handenarbeid voor de o.l. school te Kapelle (dorp). Door de raad werden ook tien van de in aanbouw zijnde serie ratiobouwwoningen verhuurd en wel aan: A. S. Poortvliet, J. W. Lepoeter, G. J. van Oosten, J. J. Bakker, P. Maas, H. Pietjouw, A. v. YL Have, J. Trom- per, C. P. Hundersmarck en Y. L. C. Wisse. Tijdens de vergadering .werd door burgemeester Van Suijlekom nog meegedeeld, dat er vermoedelijk dit jaar tot sluiting van het badhuis zal worden overgegaan. Het bedoek aan het bad huis loopt nog altijd! hard terug. Er zal dit jaar dan ook ee» aanzienlijk tekort op het badhuis zijn. zijn theologische studie werd de in 1918 geboren Ds. Pop in 1946 kandidaat in de provincie, Zuid-Holland. Op 13 april 1947 werd h^j te' Acqouy (Gld.) als pre dikant in het ambt bevestigd. Deze ge meente, waar in 1949 ook Zoelen werd bijgevoegd, diende Ds. Pop ruim zeven jaar. Op 5''$ècember 1954 vertrok hij naar Boxnfëer, in welke gemeente hij thans elf jaar heeft gestaan. Wanneer Ds. Pop té Schore in het ambt beves tigd zal wórden, is nog niet bekend. UITSLAG VAN OPGAVE 12 (Hersenbreker) De grammofoonplaat van de week kan maar naar één adores gaan, het adres van een inzendster die niet alleen de hersenbreker feilloos oploste, maar er ook nog een diagram naast plakte met een nevenoplögsing als anagram, waar bij bijv. spat tóps werd, kerk krek, re-, den neder, enz. Dat presteerde alleen; mevrouw P. Henzen, Sluispad 1 tel Weesp. Voor haar 11 punten. Wie een normale oplossing inzond zonder gebre ken, mag 10 punten boeken, voor elke fout trok de jury één punt af. KERSTFEEST 1965 Het Kerstfeest hébben wij gevierd, Die dagen zijn al weer voorbij. Wij vragen ons nu wel eens af: Was 'took echt 'feest voor mij? We zijn wel in de kerk ggweest En hebben het licht gezien, Maar hebben wij'het 'heil aanvaard Dat God ons aan wou biên? We hoorden wel de eng'lenstem Die sprak: „Weest niet bevreesd", Maar hebben wij dat woord aanvaard, Zijn wij echt blij geweest We hoorden wel de stem die Sprak Van heil en vree op aard, Van 'tKind dat kwam voor u en mij, Maar hebben wij 'taanvaard? We zagen 't licht en hoorden 't woord, 't Gezongen eng'lenlied, Maar als wij niet gehoorzaam zijn, O God, dan baat het niet! We moeten als de l^nd'ren zijn En gaan naar Bethlehem. Gaan knielen bij de kribbe neerjii Gehoorzaam aan der eng'len stem. Toen zijn we met de herders saam Gegaan naar Bethlehem En hebben daar het Kind' gedankt Met diep ontroerde stem. Geen goud, geen zilver, leggen wij, Geen schatten voor U neer, Maar wat ik heb, dat geef ik U, 'kWrjd U mezelve, Heer! Toen werd het in mijn hart zo stil, Zo wonderlijk en blij. Heb dank, o God, heb dank, 'tWas Kerstfeest ook voor mij. Wemeldinge,» december 1965&\. G. V. Geslaagd De heer J. P. de Keijzer slaagde voor het examen gezel-zetter, dit werd af genomen in Roosendaal en in Den Haag Beroep aangenomen. De Ned. Herv. Gemeente van Schore zal binnenkort weer een eigen predi kant hebben. Ds. A, Pop uit Boxmeer heeft het door deze gemeente op hem uitgebrachte beroep aangenomen. Na Het is nu een zeer ongunstige tijd om frambozen te planten. U kunt beter wachten tot de g ergste vorstperiode achter de rug is,J dus b.v. in de maand maart. Zet de rijen ±1,50 uit elkaar en plant op de rijen 3 a 4 per strekkende meter. Na het planten kort u de sten gels in tot origeVëer 40 cm vanaf de grond. U behoeft niet op vruchten in 1966 te rekenen, daar de jonge planten wortels moeien vormen en tevens nieu we scheuteif-Vóor het volgende jaar. Op een enkele vrucht in 1966 na kunt u pas in 1967 vruehten van betekenis ver wachten op de eenjarige twijgen die in 1966 gevormd, zijn. Palen en draad be hoeft u pas gedurende de zomer aan te iÖCOl brengen om daaraan de jonge scheuten te binden. U kunt nu al vast die palen klaar maken, stevige palen aanpunten en ze met timmermanscarhblineum of wolmanzout te behandelen, dat is beter dan kort voor het zetten van de palen. Winnetou Kunt u mij zeggen of er foto's bestaan van Winnetou en Old Shatterhand? Zo ja, waar kan ik deze foto's dan krijgen? Hoe oud is Winne tou geworden en wanneer is hij geboren Foto's van Winnetou en Old:'Shatter hand kunt u vragen bij de filrpmaat- schappij n.v. Gofilex, Hoofdstraat 39, Driebergen. Winnetou is een figuur die niet echt bestaat, maar bedacht is door de schrijver Karl May, die de boeken over Winnetou en Old Shatterhand al in de vorige eeuw geschreven heeft. De rol van Winnetou wordt in de film ge speeld door Pierre Brice, die op 6 febr. 1929 geboren werd i*»de«Franse haven stad Brest. lang ALLE VRAGEN VOOR DEZE RUBRIEK UITSLUITEND TE ZEND! REDACTIE „MET RAAD EN DAAD", ROUAANSE KAAI 21, MIDDI met bijsluiting van een postzegel van 18 cent voor doorzending van uw brief Wij willen u met deze adviezen zo goed mogelijk van dienst zijn MA geven zo mogelijk advies op elke vraag. Wij kunnen echter geen aansprakelijkheid aanvaarden voor elders verkregen inlichtingen of gegevens RED. Belasting. Een ongehuwde ambte naar verdient bruto 10.000,per jaar is netto 8.000,—. Hij bezit een auto en ontvangt per jaar 300,rente van zijn geld. Hoeveel belasting moet er be taald worden per jaar? vraagt J.J. Daar uw salaris lager is dan 12.000,- per jaar en uw neveninkomsten lager zijn dan 400,per jaar zult u niet in de inkomstenbelasting vallen. De auto staat geheef daarbuiten. De belasting is dus in uw geval gelijk aan de inge houden loonbelasting. Het zelfde geldt voor de premie a.o.w. Restauratie molen Gaarne zou ik van u willen vernemen de voorwaarden die er aan verbonpen zijn als ik mijn molen overgeef, a^i monumentenzorg ter restauratie, is het dan mogelijk dat ik, wanneer de molen gerestaureerd is, nog in gebruik kan-blijven nemen, hetzij voor maalderij of pakhuis vraagt P.K. Over dit speciale' geval kunt u het beste inlichtingen vragen bij de Rijks dienst voor Mon.u|ftgtitenzorg, Balen van Andelplein 2, Voorburg, waar men u zeker verder zal h|jpen. Wel zult u, als u van Monumentenzorg subsidie aan neemt ook enkele voorwaarden moeten accepteren. Sinaasappelboom. - Gaarne zouden wij iets meer willen weten over het kweken van een sinaasappelboom. We hebben n.l. van een pit ^een boompje gekweekt dat in twee jaar 'dé hoogte bereikt heeft van 60 cm met een stamdikte van 10 mm diameter en voor het eerst dit jaar een 70-tal vruchten heeft gedragen van 15 mm. Graag zouden wij nu willen we ten: Kan deze boom op ,„stam" gezet worden. Welke onderstam kan hiervoor gebruikt worden. Hoe kan deze boom veredeld worden. Welke is de gemiddel de temperatuur waar de bomen groeien. Welke is de luchtvochtigheidsgraad in in die streek. Is het mogelijk om on der omstandigheden b.v. in kweekkas, eetbare vruchten te krijgen. Kan op deze boom occulatie worden toegepast? Zouden wij hiervoor de benodigde takjes kunnen krijgen? vraagt A.H. U kunt hiervan zeker een stamboom pje kweken. Het hangt er maar van af hoe hoog, daar u tot die hoogte dan alle zrjscheuten moet wegbreken en boven de stamhoogte de top innijpen, waardoor een kroontje ontstaat. Wilt u een eetbare sinaasappel, dan occuleren met takjes van de eetbare sinaasappel, Citrus a urantium/^ Misschien bij een goede bloemist, grote buitenplaats of -plantentuin van de een of-aadere, Uni versiteit. Zaailingen zoals de uwe geven geen eetbare appels. Het is een plant uit de subtropen, dus liefst omstreeks 20 graden C. en een luchtvochtigheid van 70-80 (veêl sproeien) U occuleert dan liefst bovqp.. £le gewenste stamhoog te met 1 of meërdere occulaties. Mis schien kan een- bevriende kweker u hiermee wel helpen. Frambozen Ik was van plan om nog deze maand p^rat frambozen te plan ten. Kan dat nog? Hoe ver moeten de planten van elkaar staan? Kan ik ze direkt aan palen en draad zetten? Heb ik dan in 1966^feambozen Spoorwegdwarsliggers Hoe gaan spoorwegdwarsliggers mee? Spoorwegdwarsliggers die onder een hoofdlijn liggen, gaan ongeveer twintig tot vijfentwintig jaar mee. Daarna gaan ze nog als bruikbare dwarsligger^ naar zijlijnen bij goederenemplaceménts waar ze ook weer zo'n vijfentwintig jaar blij ven liggen. Galnoteninkt Ik ben in het bezit van een oud bestek over het bouwen van een windmolen uit het jaar 1833. Dit bestek is geschreven met de ge wone inkt van die tijd, waarschijnlijk oude galnoteninkt. Deze inkt is echter op verschillende plaatsen erg, verbleekt zodat een en ander minder leesbaar is geworden. Weet u een middel om die inkt weer op --te halen, misschien met een of ander zuur ?^aar Tot onze spijt is het niet mogelijk om oude galnoteninkt weer op teiSialen. In die inkt zit namelijk een ijzerhoudende stof en die is in de loop der jaren ge woon verdwenen. Wel kunt u, om'weer in staat te zijn het stuk te leèéh, ge bruik maken van een kwarts- ATf kwik lamp. >19 h Molens Bevinden zich in de omge ving van Haskerhorne molens? Zo ja, welke en wfiat staan ze? Wij hebben voor u geinformeerd bij de gemeente-secretaris ▼Rn Haskerland en Haskerhorne, maar deze deelde ons mede dat er in de omgeving van Has kerhorne helemaal geen molens staan. BURGERLIJKE ST^D Van 2330 december 1965 YERSEKE. Geboren: Catharina Johan na, dv. Jacob Jan Sonke en Neeltje Su sanna Timmerman; Anthonia Adriana, dv. Jacobus Marinus Verschuure en Su- zanna Janna de Munck. Huw.afkondiging: Cornelis Paauwe, 21 j. 'en Cornelia Schouwenaar, 18 j. te Wemeldinge. Van 2229 december 1965 WEMELDINGE. Huwelijksaangifte Cornelis Paauwe, 21 j. te Yerseke en Cornelia Schouwenaar, 18 j. Van 2329 december 1965 n KRUININGEN. Gefcorgn: Christiaan Pieter, zv. Jacob Marinus Paauwe en Adriana Neeltje Dek; Petronella Johan na, dv. Jan Gerrit Woons en Hillegon- da Johanna van den Puttelaar; Enno, zv. Harmen van der Meulen en Marti na Hamstra; Johanna Jacoba Sara, dv. Abraham Dirk de Munck en Jacoba Ali- da van der Jagt; Miranda, dv. Christi aan Johannes Koeman en Anna Jacoba de Nood. Getrouwd: Cornelis Johannis Knuit, 24 j. te 's-Heerenhoek en Maria Rosalia Cornelia Verschure, 21 j.; Rienus Mar kus Polderman, 28 j. en Maria Schip pers, 18 j.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2