Een gezonde huid, een mooie huid! YERSEKE oo BAAYENS 1PTIE1 De «peciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE SCHORE Eens schudt het leven je wakker Bezoek jeugdkorps. Wij maken onze jeugdige lezers er op attent dat het jeugdkorps uit Kapelle nu a.s. dinsdagavond een concert voor hen komt geven in de zaal Nolet. Geslaagd. Voor het vakdiploma groothandel in vis slaagden te Utrecht onze dorpgeno ten P. Pekaar-Padmos en H. M. Pols- Padmos. Verkeerscursus. De verkeerscursus o.l.v. opperwacht meester Van Hoepen zal een aanvang nemen op dinsdag 14 december a.s. in de brandweerkazerne. Aanvang 7.45 uur n.m. Belanghebbenden kunnen zich als nog opgeven voor de aanvang der cur sus. Loop der bevolking over november. Ingekomen personen: C. J. I. Chris- tiaanse v. Zierikzee n. Schotte 1; G. Hollemans v. Kapelle Z. n. De Meule- meesterstr. 15; W. Minnaard v. We- meldinge n. Stenge 18. Vertrokken personen: J. de Roojj en gezin v. Schuttershof 16 n. Nijmegen, Newtonstr. 1; M. Mast v. Dominicusstr. 3 n. Amsterdam, Nedersticht 4; A. H. Koeman v. Steeweg 13 n. Middelburg, Oude Amemuidse voetpad 56; J. A. v. v. Velde en gezin v. Olzendepolder 5 n. Kruiningen, Stationsweg 12; M. E. Harthoorn v. Burenpolderweg 28 n. Goes, Oostwal 31; J. de Koeijer v. Dam- str. 132 n. Sluis, Kapellestr. 29; M. P. van Houte en gezin v. Van Klinkenberg- str. 19 n. Ravensteijn; L. J. Koeman v. Steeweg 13 n. Kruiningen, Achterstr. 41; M. Maas v. Marijkelaan 64 n. Kou- dekerke Z., Middelburgsestr. 89; C. J. Wisse-Meijer v. Van Klinkenbergstr. 5 n. Kapelle Z., Wilhelminastr. 42; C. E. Pekaar v. Van Klinkenbergstr. 16 n. Rilland-Bath, Stationsstr. A 92. Verhuizingen binnen de gemeente: A. J. Butijn en gezin v. Langeville 65 n. Grintweg 17; Wed. C. Stroosnijder-Daa- ne v. Oesterstr. 9 n. Scheldestr. 15; A. de Back en gezin v. Kerkhoekstr. 31 n. Van Klinkenbergstr. 4; A. Duihkerke v. Kerkhoekstr. 31 n. Van Klinkenberg str. 4. Jaarfeest. Onder leiding van haar presidente mevr. J. Kroon-Korevaar hield de Ned. Herv. Meisjes vereniging „Ken de Heer in al uw wegen" in het Jeugdgebouw haar jaarfeest. Mevr. Kroon hield een inleiding over de blinde Bartimeus, waarna de avond verder werd gevuld met het spel „Ken uw eigen dorp", voordracht en twee schetsen, die op ver dienstelijke wijze voor het voetlicht ge bracht werden. In de pauze werden zelf gebakken kokoskoeken verkocht, waar van de opbrengst is bestemd voor het in aanbouw zijnde Kerkelijk Centrum. De avond werd gesloten door de jeugd- ouderling dhr. S. C. Rijlaarsdam. Sint-Nicolaas. Zaterdagmiddag om 1 uur kwam de R.P. 18 de haven van Wemeldinge bin nen gelopen, gevolgd door een versier de en toeterende boot, welke koers zet te naar de kleine sluis. Aan boord be vond zich Sint-Nicolaas met zijn knecht die na aan wal gekomen te zijn werden begroet door burgemeester C. N. F. van Sas. De kleuterschool was geheel aan de oever vertegenwoordigd om de Sint te begroeten. Sint-Nicolaas maakte ken nis met de muziekvereniging O.K.K., die de bekende Sint-Nicolaasliedjes over de sluis deed horen. Daarna begaf de Sint zich per auto, voorop gegaan door O.K.K., het dorp in en bracht een be zoek aan de scholen alsmede aan het bejaardentehuis Vrede Best, waar hij met gulle hand versnaperingen en at tenties uitdeelde. Ambtsdragers. Tot diaken der Ned. Herv. Gemeente alhier is gekozen mevr. J. Korstanje- Bolle, die haar benoeming heeft aan vaard. Spaarbank. Bij de Coöp. Raiffeisenbank werd in de maand november aan spaargelden gestort tot een bedrag van 198.478,81 en terugbetaald tot een bedrag van 251.347,67. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 5.624.860,37. Er wer den in november 5 nieuwe boekjes uit gereikt. IJ svereniging. Dezer dagen hield de ij svereniging Wemeldinge haar jaarvergadering in het gebouw van de Evang. zondagsschool. De belangstelling was niet groot. Uit het jaarverslag bleek dat er vorig sei zoen weinig aktiviteit was geweest in verband met de korte ijsperiode. Van de zijde van het gemeentebestuur is nu bekend dat men zal trachten de speel weide te verharden en daar ook de mo gelijkheid voor een spuitbaan van de ijsvereniging te maken. Financieel zal de vereniging moeten bijdragen, daarom zal er dit seizoen een beroep worden ge daan op de 500 leden om de contributie zo goed en vlug mogelijk te innen. Dit jaar zal het terrein weer op de oester putten van dhr. Lindenbergh zijn, welke geheel belangeloos gebruikt mogen wor den. Men is nu al bezig geweest de putten in gereedheid te brengen. Op de ze vergadering werd besloten om toe te treden tot de K.N.S.B. Het bestuur werd uitgebreid met één persoon, waarvoor werd gekozen dhr. P. Gijssel Hzn. Proficiat. Onze dorpsgenoot dhr. P. J. Klap, woonachtig te Voorschoten, is te Hil versum beëdigd tot luitenant ter zee derde klas. Proficiat. Raadsvergadering. De gemeenteraad krijgt in de verga dering van vrijdag 10 december a.s. een 16 punten tellende agenda te behande len. O.a. wordt de 2e wijziging van de begroting voor 1966 voorgesteld door B. en W. Deze wijziging houdt een sub sidieverhoging voor het Groene Kruis in van 3000,tot 6000,Hiermee is het totale tekort van deze vereniging niet gedekt, maar dit restant-tekort zal naar de mening van het gemeentebe stuur gedekt moeten worden door een contributieverhoging. Voorts is in deze begrotingswijziging de aanschaf van een DAF-truck (totaal 39.655,—) en een Teba-veegmachine 30.345,opge nomen. Verder omvat de agenda de voorstellen tot vaststelling van het ge middelde bedrag per leerling bedoeld in artikel 55bis der lager onderwijswet, voor 1966, tot vaststelling van het kre diet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor 1966 250.000,tot toekenning van een salarisverhoging voor het gemeenteper- soneel in de vorm van een uitkering in eens over het jaar 1965, tot het ver pachten van de tuingrond voor 1966, tot vaststelling van een wachtverbod voor een gedeelte van de Hansweertse straat weg, tot wijziging van de gemeentebe groting 1965 (9e en 10e wijziging), tot verkoop van de woningwetwoning Juli- anastraat 70, Hansweert aan de bewo ner M. L. Noordhoek, tot ruiling van grond met L. J. Paauwe, Hansweert, tot aankoop van twee percelen grond in het bestemmingsplan voor het dorp Kruiningen, aanvragen om premie voor woningverbetering, benoeming van een lid van het bestuur van „Ons Dorps huis", benoeming van de commissie van advies, bedoeld in artikel 8 der woon- ruimtewet, benoeming van twee leden van de commissie van toezicht op het sportterrein. Lustrum-Teenerfestival. De accordeon in opmars. Dit is de eerste indruk die we krijgen als we het programmaboekje voor het 5e Teen agerfestival om de Scheldeprijs van Kruiningen inzien. Het festival wordt n.l. 's morgens om half elf ingezet door de accordeoniste Annemarie Simonse uit Vlissingen met Souvenir de circus Renz. Verder zijn er de Accordi's uit Temeuzen, Arlet Herwegh uit Axel, Frans Kasander uit Vlissingen, Ria Boone uit Hulst, Nel Maas uit Temeu zen (met Dichter und Bauer) en nog een aantal accordeonisten en accordeo- nistes. Maar natuurlijk is er ook volop teenermuziek en daarom wordt dit lustrum-festival het festival waar voor „jong en oud" en voor „elck wat wils" gebracht wordt. Het comité Concert fonds. bestaande uit dhm. A. Stroosnij- der, J. Blok en P. Stokman, heeft alle moeite gedaan om dit eerste lustrum festival tot een unieke gelegenheid te maken. Festival-oprichter Jaap van Nieuwenhuijzen begon 5 jaar terug met 5 deelnemers. Op zaterdag 18 december a.s. komen er 32 deelnemers naar „Ons Dorpshuis". Wie in aanmerking komt voor de „Scheldeprijs-wisselbeker" wordt beoor deeld door een jury bestaande uit dhm. M. J. van den Berge alhier (voor het laatste jaar?) J. Augustijn uit Hooger- heide en een afgevaardige van het tee nerblad „Muziek-express". Voorts is er nog een teenerjury en hierin zitten de heren C. van Heyst uti Heerle (N.-B.), L. Heygens, Bergen op Zoom en mej. I. Schrier uit Oostburg. Met een tweede dame wordt nog overleg gepleegd. De Goese band „The Flying Elec- tra's", die reeds twee keer beslag legde op de wisselbeker, is opgeheven en de beker is daarom weer volledig beschik baar. De presentatie van dit festival is in handen van Leontine Blok en het wordt opgeluisterd door vader en zoon Augustijn uit Hoogerheide aan 't Ham mondorgel. Natuurlijk is er 's avonds een groot sluitingsbal. Voor dit jubi leumfestival wist het comité beslag te leggen op een wel bijzondere band. „Don Devil and the Dritfers" uit Zaltbommel, bekend van radio en TV, zullen n.l. voor de muziek zorgen. Wielemieuws. Te Souburg werd door de Kminingse musketiers deelgenomen aan wedstrij den op hometrainers. Dat onze coureurs daar ook vaardigheid in hebben lieten ze wel blijken, want de uitslag was als volgt: 1. Theo Schouwenaar; 2. Tonny Stroosnijder; 3. Ko Blok. Geslaagd. Dhr. A. I. van den Berge slaagde te Amsterdam voor het onderdeel recht van het N.I.V.A. Het verkeer. H. A. R. uit Woensdrecht geraakte vrijdag met zijn personenauto in de mid denberm. De auto werd hierbij zwaar beschadigd. Weg met dat ding, en de auto ging „om niet" over in handen van de Gebr. G. uit Waarde. Hengelwesdtrijd. Dank zij het geslaagde internationaal concours, dat de hengelvereniging „De Pilk" onlangs organiseerde, organiseert het bestuur zaterdag a.s. nogmaals een clubwedstrijd. De wedstrijd, welke niet voor het clubkampioenschap meeteelt, wordt van 14.0016.00 uur in de Schel de gehouden. Voor de prijzen is er o.a. veel wild beschikbaar. Ingebruikname Ned. Herv. kerk. Vrijdag 17 december a.s. om 19.30 uur zal met een extra dienst de Ned. Herv. kerk wederom in gebruik worden ge nomen. Vanaf het begin van de restau ratie (begin juli) werden de kerkdien sten in het dorpshuis „Kaj Munk" ge houden. Het interiéur is drastisch ver anderd. Zo is er nu een pad, dat door het midden der kerk loopt. Ook zijn de banken verdwenen (wat op zichzelf al een groot gemak is) en vervangen door 220 stoelen. Tijmannen. De kwestie van de tijmannen te Hans weert (en ook te Wemeldinge), welke indertijd nogal wat stof heeft doen op waaien, is nu vrijwel geregeld. Verleden week hebben deze mensen een schrijven van Rijkswaterstaat ontvangen, waarin hun werd medegedeeld, dat de dienst der tijmannen met ingang van 1 janu ari beëindigd zal worden en dat met ingang van die datum vrijwel allen overgaan in rijksdienst, in de funktie van sluisknecht. Voetbal. Als het weer deze week meewerkt, zal er zondag a.s. wederom gevoetbald worden. Het eerste elftal zal dan de thuiswedstrijd spelen tegen het sterke Clinge I. Uitvoer. Deze week werd wederom een coaster met aardappelen geladen. Het was de Nederlandse coaster „Margot" (496 brt), welke dinsdag met bestemming Barcelona uit Hansweert vertrok. Gemeenteraad. Vorige week donderdag kwam de ge meenteraad in openbare vergadering bij een. Een krediet van 100.000,werd voor 1966 vastgesteld brj de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Besloten werd om 2500,te besteden aan ver fraaiing van de Stationsweg. Er is aan de Nederlandse Spoorwegen verzocht om een strook van 6 meter breed hiervoor te mogen gebruiken. De subsidie voor de kraamcentra in Zeeland werd ver hoogd van 1,tot 2,per ver- zorgingsdag. Het voorstel van B. en W. om een verordening op te stellen op het gebruik van gebouwen en gronden in de bebouwde kom der gemeente lokte enige discussie uit, hoewel niemand zich nadrukkelijk tégen verklaarde. B. en W. deden dit voorstel omdat gebleken was dat de laatste tijd een aktieve handel plaats vindt in onroerende goederen van minder goede kwaliteit, die dan te koop worden aangeboden aan in de steden woonachtige personen. De meeste van deze woningen zijn echter voor de sloop bestemd. Aangezien het soms woningen betreft in de woonstraat vonden B. en W. dat dit het karakter van deze woon straten aantast, vooral omdat ze ver kocht worden als weekendwoningen, die dus een groot gedeelte van het jaar leegstaan. De belastingverhogingen die hierna aan de orde kwamen, werden zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De tarieven van de legesverordening werden verhoogd, waardoor de meerde re opbrengst geraamd wordt op 500,-. De hondenbelasting wordt van 10, en 5,verhoogd tot 20,en 10, waardoor 600,meer opbrengst wordt geraamd. De straatbelasting die bedroeg 10 van de belastbare opbrengst voor gebouwde eigendommen en 5 van de belastbare opbrengst voor ongebouwde eigendommen werd verhoogd tot resp. 12 en 6 Hiervoor werd een meerdere opbrengst geraamd van 3000,De tarieven voor het storten van bedrijfs afval werden Van 1 en 2 cent verlaagd tot y2 en 1 cent voor de eerste 100.000 kg en daarboven en y2 cent per kg. De weegkosten voor dé eerste 100.000 kg zullen voor rekening van de gemeen te worden genomen. Tot lid van de stichting Bejaardenzorg in Krabbendij- ke werd dhr. A. Heusinkveld herbe noemd. Tenslotte werd nog besloten aan het gemeentepersoneel een trenduitke ring te verlenen van 1,5 Raiffeisenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Raif feisenbank werd in november ingelegd 519.236,en opgenomen 327.787, zodat het totaal tegoed van eind no vember 10.830.942,01 was. Er werden 29 nieuwe spaarders ingeschreven. Rijkspostspaarbank. Bij de rijkspostspaarbank werd in no vember ingelegd 27.959,46 en uitbe taald 13.850,79. Duivententoonstelling. De duivententoonstelling die onlangs werd gehouden ih de zaal van De Koop handel, trok veel publiek. De mooiste doffer werd geleverd door C. Coremans. De mooiste duivin was van J. W. van Oeffelen. Voor het overige was de uit slag: Klasse I: 1. P. A. Butler; 2. F. Suy kerbuik; 3. F. Dictis; 4. P. van de Dor pel; 5. mevr. Remkes. Klasse II: 1. J. W. van Oeffelen; 2. C. J. van Dijk; 3. P. A. Butler; 4. Jac. Minnaard; 5. P. Zandijk. Klasse III: 1. C. Coremans; 2. J. M. Allewijn; 3. C. A. Elenbaas; 4. L. Prin- cen; 5. Joh. Minnaard. Klasse IV: 1. D. Uyl; 2. L. Heimans; 3. D. A. van de Vrede; 4. F. Foessenek; 5. M. Brocades. Klasse V: 1. L. Princen; 2. C. A. Elen baas; 3. P. Dictis; 4. H. A. Sentse; 5. W. Herrijgers. Klasse VT: 1. P. C. de Hullu; 2. J. de Jonge; 3. K. M. Staal; 4. J. Zoete- wey; 5. W. Krijnsen. Ascheid Ds. Suyker. Dinsdagavond nam Ds. Suyker af scheid van de Ger. Gemeente alhier in verband met zijn vertrek naar Lisse. Ouderling De Kok liet de bijeenkomst openen met het zingen van Psalm 123 1 en las Psalm 123. Daarna sprak Ds. Suyker uti Johanens 10 16. De domi nee bracht woorden van dank o.m. aan de afgevaardigden van de Synode-zuid, de classis Goes, de twee plaatselijke pre dikanten, de ziekenhuispredikant, de burgemeester en een van de wethouders, de secretaris, de verenigingen, zijn ca techisanten, de organisten, de koster, enz. voor alle medewerking. De burge De in rijke mate in PURÖL aanwezige, stimulerende krachten maken en houden de huid zachter, zuiverder en gezonder. Hierdoor worden huid-verarming en huid-veroudering tegengegaan. PUROL: wereldvermaard, enig in zijn soort, meester sprak namens de gemeente. Ds. A. F. Honkoop namens de classis en de Synode en dhr. A. J. Busch namens ker- keraad en gemeente. Tenslotte werd de scheidende predikant staande toegezon gen Psalm 121 4. eb Sinterklaar op bezoek. Vorige week vrijdag bezochten Sin terklaas en Zwarte Piet de kinderen van de o.l. school. Ongelukkige val. De landbouwer M. Verbrugge was vo rige week bezig afgewaaide dakpannen op de landbouwschuur goed -te leggen, waarbij hij het ongeluk had uit te glij den en op de grond terecht te komen. Alles liep echter nog vrij goed af, en kele verwondingen aan het gelaat en een gebroken pols, waarvoor hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Hoog bezoek. Maandagmiddag bracht Sint-Nicolaas met zijn knecht een bezoek aan de o.l. school en de kleuterschool. Na een wel komstwoord door het hoofd der school, dhr. C. van Leeuwen, en zang van de kinderen, reikte hg aan ieder kind een fraai cadeau en wat versnaperingen uit. Het was een gezellige middag, die ook door veel ouders werd bijgewoond. Sint-Nicolaasfeest. De afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield in hotel „De Zwaan" de jaarlijkse traditionele Sinterklaasavond. De leiding berustte bij de presidente mej. J. Gan seman. Het programma werd geheel ge vuld door eigen leden en bestond uit zang, volksdans en toneel. Het hoogte punt was natuurlijk de komst van Sint- Nicolaas met zijn Piet. *Öok vüor de be jaarden boven 68 jaar organiseer de de afdeling weer een Sinterklaas feest. Er werd hetzelfde programma af gewerkt als voor eigen leden. Namens de bejaarden sprak dhr. C. v. d. Kugl een dankwoord. Benoeming notabelen. Tot notabelen bij de Ned. Herv. Kerk te Kapelle zijn herkozen dlrnn. M. J. Groenleer en I. J. Haverhoek. Beiden hebben hun herbenoeming aangenomen. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspo litie te Kapelle werden in november de volgende goederen als gevonden aange geven: Een grijze trui, een zwarte rech ter handschoen, een blauwe linker da meshandschoen, een Noorse want, een zwarte regenbroek, een paar wanten, een kinderwant, een compleet autowiel, een dameshorloge, een blauwe kinder want, een passer, een kist van „2 1 m en een sleutel no. 193. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle had in november een ontsparing plaats van 6994,80'. Èr wer den 140 stortingen gedaan tot een to taal van 21.080,99. Met 47 opvragin gen werd 28.075,79 terugbetaald. Er werden 9 nieuwe rekeninghouders in geschreven. Dammen. Voor de Zeeuwse damcompetitie speelde Kapelle in de eerste klas een wedstrijd tegen Sint Laurens. De nog altijd ongeslagen Walcherse ploeg wist de wedstrijd met 911 te winnen. Van de tien partijen won Kapelle er drie. Drie partijen eindigde in remise, terwijl er vier gewonnen werden gegeven. Autobotsing. Vier gewonden was de balans van een autobotsing vorige week op rijksweg 58 bij de kruising Eversdijkseweg te Bie- zelinge. Het ongeluk gebeurde toen Dr. I. J. R. uit Kapelle, komende uit( de Eversdijkseweg geen voorrang verleende aan de op de rijksweg rijdende per sonenauto, bestuurd door G. D. uit We meldinge. Beide bestuurders, alsmëüe de in de auto van D. zittende passagiers, dhr. J. D. en mevr. J. D. uit Wemel dinge, moesten naar het Ziekenhuis St. Joanna te Goes worden overgebracht. Kerknieuws. De Ned. Herv. Gemeente alhier heeft een beroep uitgebracht op Ds. A. Pop uit Boxmeer. Collecte. De in de Ned. Herv. kerk alhier ge houden dankdagcollecte heeft 2050, opgebracht. door LEIDA GRAAFLAND 33) Roelie haalde haar schouders op. „Kletspraatjes van de mensen, ver onderstel ik. U hebt de feiten gehoord, nietwaar? Ik stel teveel prijs op zijn onschatbare diensten, die hij in de loop der jaren aan mijn bedrijf heeft ver leend, dat ik hem wil missen. Maar on der de gegeven omstandigheden heb ik niets aan hem. Het feit, dat hij zich be dronken heeft, spreekt in dit opzicht voldoende. Ik ken de heer Talingen al die jaren als een zeer matig drinker". „Dat was hij ook, mevrouw. U hebt dus een nieuwe boekhouder aangenomen. En één dag na diens komst in uw be- drgf stuurt u Tom met ziekteverlof. Vond u dit wel tactisch? Daaruit zou men kunnen opmaken, dat Tom iets ge daan heeft, dat niet door de beugel kon. Tot die conclusie is men in ons dorp al gekomen. Zijn overhaast vertrek die morgen is natuurlijk ook al verdacht. Daarom vraag ik u recht op de man af: is er iets met Tom aan de hand? Heeft hij bijvoorbeeld fraude gepleegd?" Roelie haalde ongeduldig haar schou ders op. „Meneer pastoor, de kletspraatjes in het dorp laten me Siberisch. Ik heb u de feiten verteld: de heer Talingen is door mij met ziekteverlof gezonden. Uit sluitend en alleen, omdat hij overspan nen is. Volkomen over zijn toeren. Hij is dus buiten dienst, omdat hij ziek is. Dat is alles. Stelt u zich in verbinding met dokter Wals, die ik die morgen heb op gebeld en precies hetzelfde vertelde, wat ik nu aan u zeg. Belt u morgen voor mijn part de bedrijfsvereniging op, die ik ook al heb ingelicht. Hij krijgt zijn volle salaris doorbetaald en over twee maanden zal ik hem graag weer terug nemen in mijn bedrijf, aangenomen dat hij dan opgeknapt is". Pastoor Derksema dronk zijn koffie leeg en trommelde even met zijn vingers op de leuning van zijn stoel. „Als u het zegt, zal ik het wel moe ten aannemen. U hebt natuurlijk geen idee, waarheen hij vertrokken is". „Niet in het minst. Dat is tenslotte mijn zaak ook niet. Ik heb hem geadvi seerd: ga naar zee of trek de bergen in. Ik neem aan, dat hij vandaag of morgen wel bericht zal zenden". De geestelijke dacht een poosje na. „Dat is een vervelende geschiedenis, mevrouw Borger, want ik was juist van plan om vandaag of morgen met Tom even bij u aan te lopen om over de toekomst van uw kinderen te praten". Roelie keek hem niet grote ogen aan. „De toekomst van mijn kinderen? Wat heeft hij daarmee te maken?" Pastoor Derksema glimlachte even. „In zijn kwaliteit van toeziend voogd natuurlijk. Dat schrijft de wet nu een maal voor". Het bloed trok uit het gezicht van de vrouw en even knipperde ze met haar ogen. „Wat zegt u Talingen toeziend voogd over mijn kinderen? Hoe komt u aan die onzin?" De pastoor keek haar verwonderd aan. „Is u daarvan niet op de hoogte ge steld? Verleden jaar hebben uw man, Tom en ik dit in orde gemaakt. Op verzoek van uw man natuurlijk. Hij wil de in dit opzicht enige zekerheid schep pen voor zijn gezin, als hg onverwacht mocht overlijden. Dat het geen over bodige maatregel was, bewijst wel het feit, dat uw man toch nog plotseling stierf". Langzaam begon Roelie het te be grijpen. Ze knikte enkele malen en ner veus stak ze een sigaret op. ,iDus dat is allemaal bekokstoofd zon der mij er in te kennen?" begon ze langzaam. „Mij, de moeder? Wij tellen zeker niet mee? Wij zijn zeker alleen maar goed om ze ter wereld te brengen en voor de rest wordt er met ons, vrou wen, geen rekening gehouden?" De bezoeker schrok. Hij had altijd in de veronderstelling verkeerd, dat Dolf Borger zijn vrouw van het een en ander op de hoogte had gesteld en zelf had hij het als vanzelfsprekend aangenomen dat de procuratiehouder en vertrouwens man van Borger, Tom Talingen, als toeziend voogd door de vrouw zou wor den geaccepteerd.^Dit nu bleek niet het geval te zijn en onmiddellijk had hij de hele situatie door. Die vrouw heeft wat tegen Tom. Ze he^t een hekel aan hem. Zou het dan toch "Waar zgn, die geruch ten, dat ze het plan heeft om Tom er uit te werken?' „Het spijt me, mevrouw Borger, maar ik was vast in de overtuiging, dat u hiervan op de hoogte was". Ze trok zenuwachtig aan haar siga ret. Inwendig was ze razend van woe de om deze streek, om alles wat Dolf haar aangedaan had, al het bedrog kwam haar nu opnieuw weer voor de geest. Ze probeerde zichzelf in bedwang te houden en tenslotte sprak ze*haar keel half dichtgeknepen van woede: „Dit is namelijk niet het geval,- meneer pas toor. Ik weet niet, in hoeverre de moe der rechten heeft, maar ik ben vast van plan dit morgen meteen uit te zoeken. De heer Talingen wordt als toeziend voogd over mijn kinderen door mij on der geen beding geaccepteerd. Ik ben niet van plan wie dan ook me te laten opdringen. Ik stel mij morgen Imeteen met een advokaat in verbinding*dh dan zullen we eens zien, of ik als moeder ook nog wat te zeggen heb. En dat u zich, in uw kwaliteit als parochieherder, daarvoor hebt laten lenen!" Hij keek haar stomverbaasd a&TL „Maar mevrouw, wat kon er op tegen zijn? Wat hebt u eigenlijk tegen Ta lingen?" Ze keek hem nijdig aan. „Mijnheer pastoor, dit zijn mijn za ken en ik duld in dit opzicht geen in menging van derden, zelfs niet van u. Is dat duidelgk? „Pastoor Derksema haalde zijn schou ders op. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1965 | | pagina 4