BAAYENS OO IPUROL Wie zijn de kwaadwilligen IPTIEl De «peciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELIN GE y a- ifiA PREDIKBEURTEN Gevonden voorwerpen. Gevonden een handschoen. Inlichtin gen ter gemeentesecretarie. Plattelandsvrouwen. De afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer da gen haar vergadering in het gebouw van de Vrij Evang. zondagsschool. De vergadering werd geleid door de presi dente mevr. Eckhardt-Dominicus. Een bakdemonstratie werd verzorgd door de P.Z.E.M., welke speciaal de aandacht vestigde op Sint-Nicoalas- en Kerst gebak. De produkten die gebakken wa ren, werden onder de leden verloot. Alle dames kregen op deze avond ook de gratis recepten aangeboden. N.C.V.B. De N.C.V.B. afd. Wemedlinge hield dezer dagen haar 18e jaarvergadering. Spreker van deze avond was Ds. G. van Bruggen met als onderwerp „De les van Hosea's huwelijk". Bij de bestuursverkie zing werden in de plaats van mevr. v. d. Hiele en mevr. Schouwenaar resp. als secretareses en penningmeesteresse gekozen mevr. Hollaart-Breure en mevr. Van Harten-Wiersma. De postduiven. Zaterdag a.s. zal er door de postdui venvereniging „De Deltavliegers" een tentoonstelling worden georganiseerd, die gehouden zal worden in het jeugd- gebouw aan de Dorpsstraat. In de zaal zullen eveneens diverse attrakties aan wezig zijn voor de bezoekers. Er zullen ongeveer 250 duiven ten toon gesteld worden. Collecte. De gehouden Klaprooscollecte heeft alhier opgebracht 191,79. Sluitstuk zilveren feest op grootste wijze gevierd. De voetbalvereniging „Wemeldinge" heeft dezer dagen als sluitstuk van haar zilveren jubileum een feestavond ge houden in hotel De Zwaan te Kapelle. Op deze avond waren vele genodigden aanwezig, o.a. burgemeester C. N. F. van Sas, dhr J. Oudeman, gemeente secretaris, oud-bestuursleden, afgevaar digden der zusterverenigingen uit Ka pelle en Kloetinge, dhr. M. Bierens na mens het afdelingsbestuur K.N.V.B., dhr. Blommaard uit Kloetinge, dhr. A. van Riel als oud-trainer en dhr. P. Scheffers namens de scheidsrechters. Dhr. A. P. Schouwenaar, voorzitter der vereniging, gaf na zijn openingswoord een schets van de levensloop der ver eniging met zijn ups en downs, die ook de voetbalvereniging heeft gekend. Ook was aanwezig de oprichter dhr. A. Je- remiasse als eerste voorzitter der ver eniging. Verschillende personen werden met name genoemd, die een belangrijke funktie in de vereniging hadden gehad. De voorzitter kon nu getuigen van een goede en levendige vereniging met zijn 125 leden en prettige teamgeest en per fect werkend bestuur, wat hij uitdrukte in het aanbieden van een attentie aan de dames Witte, Koopman, De Schipper, Zuidweg en Van Gorp. De voorzitter mocht een attentie in ontvangst nemen van dhr. A. Dagevos, die sprak namens de voetbalvereniging en het jubileum comité. De voorzitter zei dat de finan ciële positie van de vereniging goed te noemen is, waaruit blijkt dat de v.v. een grote plaats in de samenleving in neemt. Vele festiviteiten zijn de afgelo pen tijd de revue gepasseerd, serie wedstrijden diverse zaterdagen, de juni orenelftallen waren destijds naar Rot terdam geweest in verband met de fes- tivitieten, nu kwamen de senioren voor deze avond aan de beurt. Verder werd het woord gevoerd door dhr. C. N. F. van Sas namens het gemeentebestuur, door dhr. M. Bierens namens het afde lingsbestuur der K.N.V.B., door dhr. P. Blommaard namens Kapelle en Kloe tinge. Aan deze avond was eveneens een grote verloting verbonden met prij zen die door bedrijven en winkeliers be schikbaar waren gesteld. Het pro gramma van deze avond werd verzorgd door het cabaretgezelschap „Bozacom" uit Bergen op Zoom, welk gezelschap de revue „Het komt voor elkaar" voor het voetlicht bracht. Hetzelfde gezel schap zorgde voor de muziek voor het bal, dat tot in de kleine uurtjes duurde. 25 jaar „Excelsior". Op 10 januari 1966 zal het 25 jaar ge leden zijn dat de mandolinevereniging „Excelsior" hier ter plaatse werd op gericht. Tevens zal op dezelfde datum dhr. B. Leys 25 jaar als voorzitter-di rigent aan de vereniging verbonden zijn. Een comité, versterkt met een drietal leden uit de gemeente, is reeds bezig plannen voor de viering van een en an der voor te bereiden. Men stelt zich voor dit feit te gedenken door op 15 januari a.s. een receptie en een con cert voor genodigden te organiseren. Plattelandsvrouwen bijeen. De afdeling Kruiningen en Omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen hield een dezer dagen haar maande lijkse bijeenkomst in „Ons Dorpshuis". De presidente, mevr. Ribbens-Muller, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bqzonder de spreekster van deze middag, mevr. W. van Veen-van Log- hem te Oostburg (hoofdbestuurslid van de provincie Zeeland). Voor de kascon trole werden de dames Minnaard-Kole en Nieuwenhuijze-Meijaard te Hansweert aangewezen. Mevr. Van Veen sprak over het onderwerp „Een praatje met plaat jes over Ierland en het A.C.W.W.-con- gres te Dublin". Voorts vertelde zij ook over de geschiedenis van Ierland, waar o.a. in Connemara marmer in de grond gevonden wordt enz. enz. De presidente dankte namens de aanwezigen mevr. Van Veen hartelijk voor de bijzonder mooie middag die zij de afdeling be zorgd had. „Apollo" en „Crescendo" concerteerden. Het was een opvallend gevarieerd pro gramma vrijdagavond, voor het concert van de orkestvereniging „Apollo" in het dorpshuis: kamermuziek, symfonische muziek, opera- en operetteklanken en koormuziek. De variatie was mogelijk dank zij de medewerking van de ge mengde zangvereniging „Crescendo". En de combinatie koororkest onder leiding van dhr. Adr. B. Holster bezorg de een paar honderd muziekliefhebbers een plezierige verrassing. Voor een amateurorkest als dit is het geen klei nigheid een symfonie in het programma op te nemen. „Apollo" heeft dat vrij dagavond aangedurfd: men koos er Haydns nummer 94 (met paukenslag) voor. Een moeilijke opgave voor de klei ne bezetting van het orkest, maar de muzikanten leverden er een kranige prestatie mee. Solist in dit concert was de hoboïst, dhr. J. Lako. Hij gaf een beschaafde, muzikale vertolking van de suite voor strijkorkest en hobo, die Bar- birolli naar vioolsonates van Coeelli be werkt heeft. Het koor liet zich in dit eerste deel van het programma horen met een uitstekend „Ave Verum Cor pus" en „Jubilate Deo" van Mozart. Na de pauze een uurtje opera- en operette sfeer. Het was vooral Johann Strauss, die dit deel „maakte": het orkest speel de een zwierige walssuite uit „Der Zi geunerbaron", koor en orkest brachten het zigeunerkoor uit deze operette. Dat „Crescendo" over uitstekend stemmen- materiaal beschikt toonde men ook in het avondkoor uit „Das Nachtleger von Granada" van Kreutser en met koor zang uit „Martha" van Flotow. De Rus sische mars van de Fransman Louis Ganne vormde een waardige uitsmijter voor deze plezierige muziekavond. Zo als gezegd, er was een volle zaal, gul met applaus. „Apollo"-voorzitter J. M. C. van der Peyl had in zijn begroetings woord de wens uitgesproken, dat de contacten tussen „Apollo" en „Crescen do" ook voor de volgende concerten gehandhaafd mogen blijven. (P.Z.C.) Middag voor bejaarden. In het Dorpshuis is vrijdagmiddag j.l. door de gezamenlijke vrouwenverenigin gen onder auspiciën van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening een gezellige middag georganiseerd voor de bejaar den van Kruiningen en Oostdijk. Er werden een aantal toneel- en zangnum mers uitgevoerd en er werden enkele films vertoond, o.a. over de Deltawer ken en over Suriname. De presidente van de V.V.H., mevr. C. A. Schipper- Noordhoek, sprak een openingswoord. Burgemeester Schipper sprak een slot woord, bij welke gelegenheid hij mee deelde, dat de gemeenteraad overeen komstig het voorstel van B. en W. had besloten om de jaarlijkse subsidie aan de afdeling Kruiningen van de bond van bejaarden te verhogen. Met ingang van het jaar 1966 is een subsidie toegekend van 500,Namens de bejaarden dankte de voorzitter van de Kruining- se bejaardenbond, dhr. A. Dek, voor de gezellige middag. Hij sprak voorts zijn blijdschap uit voor de verhoogde subsi die van het gemeentebestuur. Collecte. De Klaprooscollecte heeft alhier een bedrag van 301,65 opgebracht. De Sint was er. De hevige koude kon Sint-Nicolaas en zijn knechten niet weerhouden za terdag het eerste bezoek aan ons dorp te brengen. Om even half drie kwamen de Sint en zijn drie knechten, gezeten in een fraaie sportwagen en voorafgegaan door de Kon. Harmonie E.M.M. in de Nieuwstraat aan om de eerste van de reeks van 19 winkels te bezoeken. De winkels waren nog nooit zo druk be volkt geweest als deze middag. Geen wonder, Sint deelde met gulle hand ge schenken uit en de zwarte Pieten zorg den buiten voor het strooisel. Om vijf uur kwam aan deze eerste feestmiddag een einde. Zichtbaar vermoeid waren Sint en de Pieten van hun zware taak. Feestvergadering Plattelandsvrouwen. Vorige week werd door de Platte landsvrouwen afd. Rilland-Bath een feestvergadering gehouden, waarbij de heren ook tegenwoordig waren. Na af loop was er bal. Tentoonstelling vogelhouders. De vogelhoudersvereniging „Zang- lust" alhier hield vrijdag en zaterdag j.l. haar jaarlijkse tentoonstelling voor kleurkanaries en tropische vogels in het gebouw „De Ark". Keurmeesters waren dhrn. C. H. R. de Groot uit Bergen op Zoom voor de kanaries en H. de Heer uit Middelburg voor de tropische vogels en de bastaarden. Tamboer-majoor trad in het huwelijk. Vorige week vrijdag trad in het hu welijk dhr. Gerard Coremans met mej. Truus Rommers. Dhr. Coremans is tamboer-majoor van de drumband van de muziekvereniging „Rillandia". Toen het bruidspaar 's morgens uit het ge meentehuis kwam, gaven de leden van de drumband acte de présence. Des avonds brachten de muziekvereniging „Rillandia" met de drumband alhier en de drumband van „Scheldegalm" uit Hansweert, waar dhr. Coremans ook tamboer-majoor is, een serenade, waar bij hem nog een cadeautje werd over handigd. Zijn vader, dhr. C. Coremans, bedankte allen. Sint-Nicolaas op bezoek. A.s. zaterdag zal Sint-Nicolaas een officieel bezoek brengen aan deze ge meente. Om kwart over één zal de ho ge gast vanuit het dorpshuis vertrek ken voor een rondrit op zijn paard, waarbij Zwarte Piet hem vergezelt en „Rillandia" voor de muziek zorgt. Na een uur is hij weer terug bij het dorps huis, waar de burgemeester de goed heiligman zal toespreken. Om half drie begint een gezellige middag in het dorpshuis, waar de jeugd zal kunnen kijken naar de jeugdfilm „Wodan" en een film uit de van de televisie beken de serie „The Thunderbirds". V ogeltentoons telling. Zaterdag hield de vogelvereniging „Vogelvrienden Krabbendrjke en omstre ken" een tentoonstelling in het „Stati onskoffiehuis". Hiervoor was een enor me belangstelling. Vijfenzestig vogels van diverse pluimage waren ingezon den. Er waren prachtige exemplaren bij. Dhr. L. van de Griek werd algemeen kampioen met zijn ingezonden parkie ten. Hij behaalde de wisselbeker die door de gemeente Waarde beschikbaar was gesteld, het bondskruis, een beker voor de eerste prijs en twee medailles. Een beker en een medaille werd door dhr. C. Schrijver behaald. C. Goud behaalde een beker voor zrjn zebravink en hals bandparkiet, een lauwertak voor zijn rijstvogel en een medaille. Voor zijn ka naries e.k. behaalde M. van Iwaarden een medaille. De Japanse nachtegaal van P. C. van Oosten leverde een lau wertak op, terwijl zijn schamellijster een medaille waard bleek te zijn. Twee me dailles werden behaald door de kanaries van J. Koeman. Voor zijn zebravinken waren 2 lauwertakken beschikbaar. A. de Vries kreeg een lauwertak voor zijn kanaries en J. P. Jansen een lauwertak en een beker voor zijn stamparkiet. Ook de mooie Mozambique sijs van A. J. de Visser was een medaille waard. Afscheid Ds. Suyker. In verband met zijn vertrek naar de Ger. Gemeente te Lisse zal Ds. W. Suy ker op 7 december afscheid nemen v|m Krabbenijdke. RUWE HUID I S CHRALE LIPPEN Kinderpostzegels. De opbrengst van de door de leerlin gen der openbare lagere school verkoch te Kinderpostzegels bedroeg 331, N.C.V.B. De afdeling Waarde van de N.C.V.B. vierde haar eerste lustrum in het Her vormd Centrum. De presidente, mevr. Mol-de Feyter, opènde deze avond met een begroetingswoord. Verder werd de avond afwisselend voortgezet met zan declamatie en schetsjes. Namens de a deling Krabbendijke en Oostdijk sprak mej. P. van Hekkén een felicitatie uit tot bestuur en ledén. In de sloot. De gladheid vain de weg heeft de Utrechtenaar H. J. S. woensdagmorgen op rijksweg 58 onder Schore parten ge speeld, toen hij in de richting Goes reed en met zijn personenauto aan het slip pen ging en ondersteboven in de sloot belandde. De bestuurder liep bij deze manoeuvre geen lichamelijk letsel op. De auto werd flink beschadigd en moest met een takelwagen weggesleept wor den. Hengelkampioen. Het clubkampioenschap hengelen bij de hengelsportverehiging „De Kapelse Kanaalvissers" is dit jaar bij de seni oren gewonnen door dhr. W. van de Vrede. In zeven wedstrijden viste bij 3905 punten bij elkaar. Hij mocht hier voor uit handen van voorzitter L. C. Oele een wisselbeker ontvangen. De kampioen van vorig jaar, dhr. M. Zuid- weg kreeg een zuiltje. Een dergelijke prijs was er ook voor dhr. C. Welle- man, die juniorenkampioen werd met 1740 punten. De prijsuitreiking had plaats tijdens de deze week in hotel „De Zwaan" gehouden algemene vergade ring. In zijn openingswoord sprak voor zitter Oele van eén goed verenigings jaar. Het internationale concours lever de een batig saldo op. Tot nieuwe bode werd aangesteld dhr. Adr. Hoogesteger. Besloten werd op-zaterdag 18 decem ber een wildwedstyrjd te houden in de Westerschelde. Het volgend jaar zal de vereniging weer zeven bekerwedstrijden organiseren met als inzet het clubkam pioenschap. De prijswinnaars van dit seizoen waren: Junioren: 1. C. Welle- man, 1740 punten; 2. L. Luteijn, 1435 pnt.; 3. Ko Burger, 1235 pnt.; 4. Leo van Oosten, 1160 pnt.; 5. C. Burger Jr., 970 pnt. Senioren: 1. W. van de Vrede, 3905 pnten; 2. G. C. Versluis, 3440 pnt.; 3. P. J. Lepoeter, 3220 pnt.; 4. F. Bol le, 2920 pnt.; 5. M. P. Versluis, 2350 pnt.; 6. A. Eversdrjk, 2320 pnt; 7. C. Schipper Azn., 2125 pnt.; 8. G. Lepoe ter, 2080 pnt.; 9. W. Tissing, 1980 pnt.; 10. M. J. Dekker, 1885 pnt. Over zeven wedstrijden werden er 87.190 punten bij elkaar gevist. Er werden 558 ondermaat se en 474 bovenmaatse vissen gevangen. De prijs voor de eerst gevangen vis was voor W. van de Vrede. Die voor de grootste gevangen platvis (medaille) ging voor een bot van 465 gram naar C. Welleman, terwijl winnaar van de grootste gevangei| rondvis (medaille) werd dhr. Abr. Hoogesteger met een paling van 550 giéuri- Sint-Nicolaas op tfezoek. Zaterdagmiddag, heeft Sint-Nicolaas met twee van zijn Pieten een bezoek aan Kapelle gebracht. Na per trein ge arriveerd te zijn, trok hij op zijn schim mel naar het gemeentehuis, waar op „Och, och", riep Sint uit, toen hij pas voet aan wal had gezet in een hem (en u) onbekende stad des lands. „Wat heb ben die mensen hier er werk van ge maakt om het mij zo makkelijk moge lijk te maken bij het inkopen ,,'t Mocht wat", zei Piet, die zijn baas al vooruit gereisd was, „die winkeliers hebben er juist de grootste ruzie over. Ze zijn het helemaal niet eens over de manier waarop de gemeente u ontvan gen moet. Tjaja, een aantal heeft ge zegd: we doen samen en maken grote erepoort, bisschopwijntje op gemeente huis, rondrit door de straten en wij al lemaal met praalwagens. Anderen roe pen: niks samen. Sinkt komen in mijn zaak en daarmee basta. O, daar waren er wel tien die u alleen maar in hun eigen winkel wilden onthalen om daar mee grote klantenstroom naar hun eigen zaak te trekken. Dat noemen ze hier reclame. Maar dddr lenen u zich toch niet voor......" „Natuurlijk niet, ik kom voor 0.11e mensen. Ik breng mijn goede gaven aan iedereen. Ik ga niet in één zaak te kijk staan en anderen passeren „Daarom zo'n verdeeldheid hier", ver volgde Piet. „Grote vergaderingen. Scheuring in de plaatselijke midden standsvereniging. O, o, en nu willen ze ook deze prachtige etalage vannacht in diggelen gooien, ik hebben gehoord door schoorsteen. Maartij die stoute men sen brengt u toen geen pakje!" „Nee, Piet, die stouterds zal ik gauw opschrijven in mijn grote boek", ant- oordde de goedheiligman geruststel end. En hij begmrijverig te noteren. „Maarrweten u dan nu al wie dat zijn?" informeerde zijn knecht. „O, de namen doen er niet toe, beste Piet, maar hun befpgpen zie ik zo". Daarmee moest Piet het doen en u ook. Maar u kunt zich waarschijnlijk wel in de situatie van de Sint verplaar- sen en zo niet in zijn boek, dan toch wel op een (of meer) briefkaarten ver tellen welke beroepen de kwaadwilligen uitoefenen. Gebruik het (volledige!) invulstrook- je en probeer de acht punten te be halen, die worden uitgeloofd voor deze opgave, of in elk geval een deel ervan. UITSLAG OPGAVE 7 De jury heeft dit keer heel lang ge wikt en gewogen. De beéte Uitbeelding kwam compleet met de twee(persoons) Flintstones, kalenderblad enz. van me vrouw H. Wessel-Martin, Woudstralaan 25 in Oosterbeek. Een andere originele briefkaart vertoonde evenwel een echt paar in een vliegmachine met een kof fer die bij opening een compleet .minia tuur foto-albumpje van die vakantiereis bleek te bevatten. En dat allemaal on der het strookje van mevr. J. E. Smith, Molenwijk 8 te Veendam. Zij verdienden beiden met de 2 extra punten een L.P.-grammofoonplaat. OPLOSSING OPGAVE 8 banketbakker ij en egaal ole losse t am rover et t uniek mal frans w a 1 n o o t pa r m a n t e ei kon ij n o e ijsel pan anti ns rel c ord no eva verhoor ets te repeteren es ruine e ijskar ami dl g zt lek gala etage ussr ia centauren si oksel 1 bodem Wie het lege diagrafri geheel invulde, verwierf bij inachtneming van de voor waarden 8 punten en wie het niet he lemaal (of helemaal niet) klaarde, naar verhouding minder, met een minimum van één punt ter beloning van de moeite. PLAK DIT STROOKJE OP BLANCO ZIJDE BRIEFKAART Oplossing vader: Oplossing moeder: Oplossing zoon: 1f Oplossing dochter: Y(Voor élke ingevulde oplossing aan ommezijde briefkaart 1 post zegel van 25 cent bijplakken nddst de postzegel van 10 cent (bin nenland) Adresseer aan: Pers-Puzzelcompetitie, Postbus 35, Utrecht het bordes de officiële ontvangst plaats vond. Namens het gemeentebestuur werd de goedheiligman toegesproken door wethouder B. de Jager, terwijl A. J. van Willegen dit deed namens de middenstand. Sint sprak natuurlijk een dankwoord. De kinderen zongen enkele liederen, terwijl de Pieten dit honoreer de met diverse lekkernijen. Met een rondrit door de dorpen besloot Sint-Ni colaas zijn eerste bezoek. Zaterdag 27 november komt hij terug: dan voor het afleggen van verschillende bezoeken aan de middenstandszaken. Raads vergade ring. Kapelle heeft voor het komende jaar een sluitende bf^roting. De gewone dienst laat op eén~ totaal aan inkom sten en uitgaven van 2.248.069,98 zelfs ruimte voor 30.606,68 voor onvoorzien. In de memorie van toelichting wordt aangetekend, dat er opnieuw ruimte is voor investeringen en uitvoering van kapitaalswerken. Continuering hiervan achtten B. en W. belangrijk voor het handhaven en opvoeren van een deug delijk verzorgingspeil. Zonder prioriteit zullen aandacht vragen: Het aanleggen van een zweminstructiebad voor kleu ter- en lagere scholen, de aanleg van één of twee tennisbanen, het gemeente lijk aandeel in de aanschaf van een nieu we reinigingsauto, volledige elektrifica tie van het torenuurwerk te Kapelle (dorp), verdere voltooiing van riole ringswerken almede de aanleg van par keerruimten. Geslaagd. Voor het kruideniersdiploma slaagde te Goes dhr. G. Burger te Kapelle. BURGERLIJKE STAND Van 1824 november 1965 YERSEKE. Geboren: Pieternella Wil- helmina, dv. Evert van der Kuijl en Neeltje Meijler; Bai;;tel Job, zv. Antho- nie Dekker en Wilhelmina Neeltje Traas. Huw.aangifte: Johannes Pieter Kool, 21 j. te Medemblik en Maria Jöfiknna Verschuure, 21 j. Huw.afk.: Marinus Jacobus Bolier, 28 j. en Cornelia Pietemelja Nijsse, 24 j. te Wolphaartsdijk. Van 1823 november 1965 WEMELDINGE. Huwelijksaangifte: Jan Johannis Kakebeeke, 29 j. en Leintje Martina Snoep, 21 j. Overleden: Marinus Huijssen, 74 j., echtgen. van Maria Francina Visser. Van 1824 november 1965 KRUININGEN. Geboren: Belinda Chris tina, dv. Willem Eckhardt en Wilhel mina Maatje van der Kuijl; Lena Ca- tharina, dv. Adriaan van Noorden en Ricarda Wilhelma Martens. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Bakker, Middelburg. 2.30 uur: Ds. Zoodsma, Wemeldinge. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2