FANTASTISCHE MODERNE RUTON KOELKASTEN VGDR SPOTPRIJZEN UITVOERING UbLIlüL g [3 [g [s [B Is EB IB Is Bi IBIsIs Is Dö Is Is Is Is Is Is Is Bi Ga Bi Bi Bï Bi Bi Bi BI BI BI BI BI Table-top. 130 liter. Fijn met zo'n hard plastic bovenbladI BI KORTE GOLFJES Foto Ciné Fa van. der Peijl Eens schudt het leven je wakker SST ALS U EEN VOORDELIGE KOOP WILT DOEN.. IS HIER UW KANS! Superieure koelcapaciteit, véél handige snufjes: extra groot vriesvak, gesepa reerde vlees/vislade, automatische ontdooi-inrichting, gescheiden boter/kaas vakken, extra royale flesruimte, enorme groentelade! I 339:1*1 voor 298:1 'i Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje ADRIAN A ANNA (ARIANNE) J. HAMELINK C. HAMELINK- OP 'THOF COBY, ELSJE Wemeldinge, 13 nov. 1965 Dorpsplein 4 Bedkruiken, warmwaterzak- ken, Philips elektrische de kens, kou verdrijvende- en reumatiekmiddelen bij Dro gisterij Kooman, tel. 221, Wemeldinge. De speciaal zaak. Het is geen wonder dat er steeds meer gebreid wordt met Van Wijks spoeltjeswol. Er is geen betere!! Of het nu voor dikke of dunne sokken, voor fijne of grove truien, voor ondergoed of babykleertjes is. Er is altijd de juiste kwaliteit of kleur die u zoekt. Besteed uw goeie geld toch niet aan minderwaardige soorten. In dezelfde tijd breit u met Van Wijk spoeltjeswol iets moois waar u jaren plezier van hebt. Alleen verkrijg baar bijTextielhandel Snoep-van Willigen. Deel nemer winkelweek. Te koop: Goed onderhouden Etna kachel in hetelucht- systeem. Geschikt om op te koken. Marijkelaan 50, Yer- seke. Voor Tornado- en Braban- tia artikelen of vuurvaste MUZIEKVERENIGING „MOZART" VERSEKE Directeur de heer P. Huysse op vrffdag 26 november en vrijdag 10 december in zaal Nolet te Yerseke - Aanvang 7.30 uur, zaal open 7 uur Medewerking van de toneelgroep „Platogo" uit Goes Opvoering van het vrolijke spel ,,'N GROTE ZWARTE POES" Kaartverkoop voor niet-donateurs en begunstigers op dinsdag 23 november van 8 tot 8.30 uur n.m. aan de zaal - Entree 2,per peroon 15 regels 1,25, elke volgende regel 25 cent, 11 voor 12,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-prijs berekend Inzenden: Uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Moet u voor baby of zieke 's nachts wel eens uit bed Schaf u dan zo'n heerlijk warme gewatteerde of wol len duster aan. Ideaal voor zieken zijn onze mooie bed- jasjes en voor meisjes heb ben wij ook schattige ge bloemde nylon ochtendjas jes. - Textielhandel Snoep- van Willigen. - Deelnemer winkelweek. Steeds ruime sortering ko- len- en oliehaarden, ook Hoenson. - Fa. Eckhardt, Yerseke. Wie heeft maandagochtend 8 nov. tussen 10 en 10.30 uur mijn zwart, met ver chroomd handvat, wandel stokje gevonden in het bus wachthuisje, Torenstraat Terugbezorging vriendelijk verzocht. Mevr. M. W. Honders-Kok, Marijkelaan 52, Yerseke. Heeft u de geschenkenfol der reeds gezien Dit is slechts een greep uit onze grote sortering. Kom vrij blijvend eens binnen lopen. Fa. Hovestadt De Jonge. Miele wasmachine in zeer goede staat met elektrische wringer. - Fa. Eckhardt, Yerseke. Grammofoonplaten vanaf zaterdag bij Fa. Hovestadt De Jonge te Kruiningen. Praktische huishoudelijke St.-Nicolaascadeaus in fees telijke geschenkverpakking vindt u b$ ons te kust en te keur. Kies en koop nu alvast. Textielhandel Snoep- van Willigen. - Deelnemer winkelweek. Te koop een goed onder houden lichte kinderwagen, half hoog model. - C. J. Adriaanse, Wilhelminastraat 36, Wemeldinge, tel. (01192) 241. Verloren: Dameshorloge. Terug te bezorgen Emma- straat 5, Yerseke. Een schemerlamp is altijd een prettig geschenk. Kom eens zien naar onze grote sortering. Fa. Hovestadt De Jonge. Mode voor heren in mooie polo-pulls, dikke sporttrui- en, ronde hals en V-hals in angora, Shetland en vele an dere kwaliteiten. Van IJs- seldijk-Snoep. Ruime sortering Sola arti kelen. - Fa. Eckhardt, Yer seke. In kinderlampjes hebben wij een leuke sortering. Zowel hangend als aan de wand. Fa. Hovestadt De Jonge, Voor een Sint-Nicolaasge- schenk kunt u prima sla gen bij Fa. Hovestadt De Jonge. Kom vrijblijvend eens binnenlopen! Voor de koude!! Warme Noorse sokken en kniekou sen. Ideaal als u op de bromfiets er op uit moet. Voor dames en meisjes heb ben wij warme maillots in wol en mousse-crèpe, voor tieners de nieuwste frotté kniekousen en mousse-crèpe nylons in fantasie dessins, kousenkleuren maar ook in moderne donkere kleuren zoals rood, groen, donker bruin enz. Voor oudere da mes hebben wij ook warme mousse-crèpe pantynylons in extra grote maten met en zonder naad. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Deelnemer winkelweek. Te koop t.e.a.b. ,Etna" emaille keukenfornuis in prima staat. - Wilhelmina straat 25, Wemeldinge, tel. (01192) 358. Nu nóg beter stencilwerk door elektronisch stencil. Copiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Yerse ke, tel. 590. Onzichtbare veerkracht houdt uw benen jong, draag daarom de nieuwe steun- kous van Elbeo. Verkrijg baar in naadloos en met naad voor slechts 12,90. Van IJsseldijk-Snoep. Da>t 't koud is hoef ik u niet te vertellen, ook niet dat er 'n ruime sortering mo derne kachels ter beschik king is om de koude in uw kamer of vertrek te ver drijven. Toch zeker óók geen nieuws dat u daarvoor zonder enige verplichting bij P. C. van Oosten kunt gaan kijken, of zal ik naar u toekomen? Janaar u! Even 'n tip of: per 3-4-7. Voor betere schoenrepara tie naar Hage's snel servi ce-bedrijf. Indien voorm. gebracht kunnen ze op ver zoek 's namiddags gereed zijn! - I. Hage, Yerseke. Plastic in voorraad voor af dekken. - J. de Blaay, Mo lenaar, Yerseke. Lagostina pannen hebben een thermoplan bodem, een gepatenteerde wonderbodem voor gas en elektra. - Fa. Eckhardt, Yerseke. Onze toontafel met Sint- Nicolaasartikelen is gereed. Grote sortering. - M. J. Ho vestadt, Vierstraat 8, Yer seke. Warm ondergoed is met dit koude weer een eerste ver eiste. Wij hebben dit voor jong en oud. Ook speciaal ondergoed als u dikwijls last hebt van spierpijn e.d. In vele kwaliteiten en mo dellen. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Deel nemer winkelweek. Stemm sokken zijn heerlijk warm, bovendien ijzersterk en ook nog in zeer modi euze dessins evenals in di verse lengtes, zoals ankiets, sokken en kniekousen. Van IJsseldijk-Snoep. Zaterdag Fyffes bananen voor 1,09 per kg. 10 Spaanse sinaasappels voor 1,8 mandarijnen voor 1,Walnoten, kokosno ten en dadels voorradig. Braadkuikens 2,98 bij De Spar, Yerseke. Het wordt weer december, een gekleed jurkje is on misbaar in de garderobe van elke moderne vrouw. Wij brengen ook hierin een mo dieuze collectie in diverse modellen. - Van IJsseldijk- Snoep. Voor complete meubilering en stoffering uw adres: Van Nimwegen-Heijboer, Wemel dinge telef. (01192) 336, Dorpsstraat 53, West-Ka- naalweg 51. Zojuist ontvingen wij weer nieuwe onderblouses in wit, zwart en rood-zwart fanta sie dessin. Behaaglijk warm evenals onze bekende dra- Ion camisoles met verhoog de rug en bredere schouder bandjes. Hierbij ook bijpas sende panty's. IJzersterk en zo prettig in het dragen. U wilt nooit geen andere meer. Textielhandel Snoep- van Willigen. Deelnemer winkelweek. Heerlijk warme Brushed ny lon nachthemden weer ont vangen. Mooie dusters voor de ochtenduren en weer een grote sortering coupons. - J. de Neef, Daniëlstraat 12, tel. 416, Wemeldinge. Jasperse altijd voordeliger! 6 kikkers en muizen 45 ct. Choc.beestjes 200 g 89 ct. 4 fles bier 98 ct. 1 blik zalm 1,25. 1 l.-blik perzi ken 1,45. 3 repen Zero chocolade van 1,05 nu voor 75 ct. 1 fles appelsap 59 ct. 1 pot jam le soort 89 ct. 1 fles druivensap 98 ct. Wit te flikken 35 ct. Rumbonen 38 ct. Hazelnootballen 59 ct. per 100 g. 1 pot knak worst 89 ct. Een platenbon als geschenk van Sint. Wat fijn! Haal er een bij Fa. Hovestadt De Jonge. door LE3DA GRAAFLAND HOOFDSTUK XII De volgende dag gonsde het dorp van de geruchten: Heb je het ook al ge hoord? Talingen is onverwacht vertrok ken. Er is een nieuwe boekhouder ge komen en een dag daarna werd Talin gen met ziekteverlof gezonden, 's Avonds heeft-ie _zich een stuk in de kraag ge dronken bij Bal, het beruchtste kroegje van het dorp en de volgende morgen is-ie in zijn wagentje met al zijn heb ben en houden vertrokken. Nou, daar zal dan wel wat aan los zitten, want anders verdwijn je niet zo maar met de noorderzon. Zou-d-ie soms gestolen heb ben? Je leest wel vaker in de kranten van die gevallen. Als dergelijke hoge pieten met ziekteverlof gestuurd wor den, dan is er wel een steekje aan los. Wie had dat nou van die nette Talin gen gedacht, hè? Je ziet maar weer, je kunt de mensen wel voor de kop kij ken, maar niet er in Ook in het bedrijf, waarin Talingen zo'n dozijn jaren gewerkt had, was het overhaaste vertrek van de procuratie houder het gesprek van de dag. Beneden dromden de chauffeurs en bijrijders sa men en verdiepten zich in veronderstel lingen, maar niemand kon geloven, dat Talingen zich vergrepen had aan geld van de zaak. Het sprak vanzelf, dat pastoor Derk- sema de geruchten ook vernam. Zijn dienstbode had in het dorp zo het een en ander opgevangen en gaf het ge trouw door. Enkele parochianen, die de pastoor moesten spreken, vulden de leemten aan en zo kreeg de pastoor in de loop van een der volgende dagen een aardig beeld van de feiten. Weliswaar niet geheel compleet, omdat natuurlijk buiten Roelie en de persoon in kwestie niemand het rechte wist, maar in grote trekken kwam het hier op neer, dat Ta lingen de avond tevoren als een gek met zijn wagen door het dorp had gereden, dat hij zich zat gedronken had bij Bal en dat de oudste zoon hem naar zijn kamer had gebracht. De volgende mor gen had hij zijn koffers gepakt en was omstreeks negen uur het dorp uit ge rede in de richting Eindhoven. Zijn hos pita had hij nog een volle maand be taald en tegen haar gezegd, dat hij ont slagen was. Doch Maria Verdaasdonk, die de privé-secretaresse van Roelie Borger was geworden, had gezegd dat Talingen overspannen was en daarom ziekteverlof had gekregen. En dat was een beetje verdacht, want was zo juist niet een nieuwe boekhouder in dienst getreden? Als dan de oude onverwacht met ziekteverlof werd gestuurd, nou... dan zou dat ziekteverlof wel een doekje voor het bloeden zijn. De hele affaire stond Derksema heel niet aan. Hij wist van Toms zijspron getje tijdens de vakantie van Borger en zijn vrouw. Dat daarom Lena Rooijak- kers op staande voet was ontslagen en uit het dorp was vertrokken. Tom had het hem zelf verteld. En omdat hij Roelie tamelijk goed kende en het een met het ander ging combineren, kwa men er vermoedens bij hem op, die hem diepe zorgrimpels bezorgden. Hij was een man, die alles eerst rus tig overdacht, alvorens zijn beslissingen te nemen. Dat deed hij een paar dagen en tenslotte besloot hij een week na het vertrek van Talingen op een avond naar huize Borger te gaan en Roelie om in lichtingen te vragen. Tegen half acht belde hij aan, knik te vriendelijk tegen Greetje, die de deur opende en vroeg mevrouw Borger te spreken. Greetje installeerde hem in de kleine salon en een paar minuten later kwam Roelie binnen. Ze stak haar hand uit en de pastoor drukte die. Daar ze er al zo half en half op gerekend had, dat hij wel zou komen aanlopen in ver band met de affaire-Talingen, was ze op alles voorbereid, maar liet niets mer ken. „Leuk, dat u eens komt aanwippen bij een eenzame vrouw, pastoor. Drinkt u koffie mee? Of liever iets pittigers?" „Graag een kop koffie". „Een ogenblikje dan. Ik zal Greetje even zeggen, dat ze onze koffie hier brengt. Jopie heeft haar vrije avond. Daar staan sigaretten..." Ze rookten, spraken over het uitzon derlijk mooie weer van de laatste da gen, dat er zodoende in de brandstoffen- handel wel niet zoveel verdiend zou wor den, maar bij de kasteleins des te meer. Nadat Greetje de koffie gebracht had, schraapte pastoor Derksema zijn keel en begon op voorzichtige toon: ,,Ik kom eigenlijk naar aanleiding van de vele geruchten, die de laatste dagen plotseling in het dorp de ronde doen. Het gaat over onze vriend Tom Ta- gen. Kunt u mij daaromtrent wat meer vertellen? Ik kan namelijk niet aan nemen, dat al die onzin, die men ver telt, juist is". Roelie dronk van haar koffie en wachtte, tot de ander uitgesproken was. Toen antwoordde ze op beheerste toon: „Meneer pastoor, er is niets bijzonders aan de hand. De heer Talingen is enigs zins overspannen. Waarschijnlijk heeft hij zich na de dood van mijn man wat te druk gemaakt en teveel hooi op zijn vork genomen. De laatste tijd -naakte ik me al zorgen over hem. Vandaar, dat ik een nieuwe boekhouder in dienst heb genomen, om hem zodoende wat te ont lasten. Zijn taak als procuratiehouder is al veelomvattend genoeg. Maar vorige week kreeg ik de indruk dat hij be hoorlijk over zijn toeren was. Vandaar, dat ik hem twee maanden ziekteverlof heb verleend en hem aanraadde enige weken naar een rustig vakantieverblijf te gaan. Dat is alles". Pastoor Derksema keek de vrouw enige ogenblikken onderzoekend aan. „Tom schijnt inderdaad behoorlijk overspannen te zijn, want de avond voor zijn vertrek is hij dronken thuis geko men en de volgende morgen heeft hij zijn hospita nog een maand kostgeld betaald en haar verteld, dat hij vertrok en niet meer terug kwam. Omdat hij door u ontslagen was". (Wordt vervolgd) xrrid- llllllllll i 1- en zonen Laat de vakman uw woning stofferen, 't wordt veel mooier en de kosten vallen bij ons mee Bovendien heeft U een unieke keus in woning- extiel WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE OPTIEK SPECIAAL Maakt de juiste BRIL voor uw OGEN rfiSoH erkend gediplomeerd vak-opticiën ziekenfondsleverancier, aan huls te ontbieden, telefoon (01102) 489 Leverancier van de bekendste wereldmerken leggen geen probleem f 31,- met ingebouwde flits f 51,50 op weersimbolen f 78,50 OP DE I.V.A. SHOW 18 - 19 - 20 NOVEMBER IN ZAAL NOLET YERSEKE - TELEFOON 502

Scheldebode | 1965 | | pagina 5