Bronchi letten BA AYENS stelt u er prijs op doe het dan nu van der peyl YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Voetbalnieuws. Yerseke II moest tegen S.V.D. met een 32 nederlaag genoegen nemen. De junioren B I wonnen met 51 van Kapelle B I. Zaterdag komt Wolf aartsdek I op bezoek bij Yerseke I. De uitwedstrijd werd destijds met 62 door Yerseke ge wormen. B I speelt vooraf tegen We- meldinge B I. Yerseke II en B II zyn vrij. Klaproosdag. Mogen wy u nog herinneren aan de collecte die a.s. zaterdag wordt gehou den voor het Nederlands Oorlogsgra- vencomité? Koop een klaproos op klap roosdag en denk aan hen die voor on ze vrijheid hun leven gaven. Hun na bestaanden worden hierdoor in de ge legenheid gesteld het graf van man, zoon of vader in het verre Nederland te bezoeken. Eervol ontslag. Met ingang van 1 november j.l. is aan de wachtmeester le klasse der rijkspolitie van de post Yerseke, dhr. A. Walhout, op zijn verzoek eervol ont slag verleend. Vrouwenvereniging Ger. Gemeente. Op initiatief van enkele dames van de Ger. Gemeente werd maandagavond in het verenigingsgebouw aan de Molen laan een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een vrouwen vereniging. Als naam voor de vereni ging werd gekozen „Martha". Ruim 60 leden konden worden ingeschreven. Het bestuur werd als volgt samengesteld: Mevr. Butijn-Melis, presidente; mevr. Dieieman-Dekker; mevr. Honkoop- Vroegindeweij; mevr. Markusse-Hu- bregtse en mevr. Zweemer-Prins. V erkeerse ursus. Naar wij vernemen heeft de afd. Yer seke van het Verbond voor Veilig Ver keer plannen deze winter weer een ver- keerscursus te houden. Gezien de be langstelling die er altyd was voor de voorgaande cursussen, zal het ook nu weer niet aan deelnemers ontbreken. Onze bejaarden. Dat onze bejaarden in de soos meer doen dan alleein maar koffiedrinken, bleek vorige week toen er in Goes een biljartwedstrijd werd gespeeld tegen de Goese bejaarden. Het eerste tiental van Yerseke behaalde 381 punten en het eerste tiental van Goes 300. Deze week ontving het tweede tiental van Yerseke het eerste tiental van de Souburgse be jaarden. Ook de mannen van het tweede tiental konden goed biljarten, want Yerseke haalde nu 144 punten en Sou burg 117, zodat de Yersekse bejaarden als overwinnaars uit het Trefpunt kwa men. m^OPTIEK^,» De speciaalzaak voor Uw BRIL Zendingsdag Ger. Gemeenten. Zaterdag hielden de Ger. Gemeenten in Zeeland een zendingsdag te Yerseke in het kerkgebouw aan de Oude Boo- gaert. In de middagdienst werd gespro ken door Ds. A. Elshout uit Schevenin- gen over het werk van de Zending in Nigeria en West-Irian. Ds. Blok uit Dirksland hield een predikatie met als uitgangspunt het zendingswerk van Paulus, terwijl het hoofd der school van de Ger. Gemeente, dhr. Den Bree- jen, een zendingsverhaal vertelde. Ds. A. Hoogerland uit Werkendam hield een predikatie, waarna de middagdienst werd gesloten door Ds. Elshout. De avonddienst werd geopend door Ds. L. Huisman uit Vlaardingen, waarna Ds. J. Karens uit Nieuwerkerk een predi katie hield. De avonddienst werd ge sloten door Ds. Chr. v. d. Poel. Meer dan duizend belangstellenden woonden deze zendingsdag bij. Uitvoering Mozart". Naar we vernemen hoopt de muziek vereniging „Mozart" op vrijdag 26 no vember a.s. haar jaarlijkse uitvoering te geven. Indien mogelijk zal men de ze uitvoering ook geven op vrijdag 10 december. „Mozart" is er in geslaagd de medewerking te verkrijgen van de bekende toneelvereniging „Platogo" uit Goes, die het toneelstuk ,,'n Grote zwarte poes" zal opvoeren. Houdt u nu reeds een van beide avonden vry, het belooft weer een gezellige uitvoering te worden. Korfbal. Vorige week speelden de aspiranten A van Volharding tegen Elto A en wonnen, zoals verwacht, met 30. De B-aspiranten wilden voor hun grotere broers en zusters niet onder doen en stuurden Togo B met 21 naar Goes terug. Voor a.s. zaterdag staat de belang rijke wedstrijd tegen Olympia I op het programma. Indien er goed wordt ge speeld kan Volharding winnen. De as piranten A krijgen Tjoba op bezoek, de aspiranten B gaan naar Togo en de pupillen gaan naar Olympia B. Samen uit, samen thuis. 'n 70-tal inwoners van ons dorp ver trok zaterdagmorgen per bus en auto's naar Hilversum om getuige te zijn en medewerking te verlenen aan de sa menstelling van een steravondprogram ma, dat hedenavond (donderdag 11 no vember) om 8.35 uur zal uitgezonden worden over Hilversum I. Ook vanwe ge het prachtige weer zat de stem ming er al direkt in en bleef er in tot het einde van de terugreis. Maar niet minder in Hilversum zelf, want daar speelde het doel van de reis de groot ste rol, voornamelijk in de prachtige studio van de N.C.R.V. Welnu, die rol werd dan ook ontrold met als inzet Rieke van Epen met de aankondiging: de Rijkspolitiekapel onder leiding van Kapitein H Ch. Hoogervorst, met als eerste nummer 'n pittige mars. Nou: daar zat muziek in! Een daverend ap plaus (hier was gelukkig geen kritiek op hun werk) voor de mannen in uni form met zo'n dirigent bleef dan ook niet achterwege. Het gevarieerde pro gramma komt tijdens de bezorging van de Yerseksche Courant straks in uw huiskamer, als u tenminste uw radio aanzet op Hilversum I. Is dat geen plan? 'n Prettige avond! U zult er geen spijt van hebben is te hopen, zet uw stoelen alvast maar gereed. Aan de deelnemende paren en andere medewer kers in de wedstrijd werden door de jury, dhrn. burgemeester A. C. Willem- sen, J. W. Bol-Koppe en Jo Filius, vaatjes oesters en flessen mosselen aan geboden. In 't restaurant „De Karse- boom" stonden de tafels en stoelen ge reed om de bezoekers waardig te ont vangen en onder leiding van dhr Van Maanen, organisator van de Steravon den, verliep alles vlot en... smakelijk! Dhr. Van Maanen verstaat de kunst om zijn gasten „smakelijk" te tracteren in verschillende vormen. Woorden van dank en applaus waren dan ook zyn deel. Of 't mooi was werd ons vele malen gevraagd. Nou, en of! 6 novem ber 1965: 'n dag om niet te vergeten! 11 november 1965: 'n avond om wel te luisteren! Instuif. De instuif van Wemeldinge zal in verband met de bezetting van het Jeugdgebouw haar zaterdagavond hou den in het C.J.V.-gebouw aan de Che- zeeweg. De muziek zal deze avond ver zorgd worden door de Beatgroep „The Old Slyoler" uit Vlissingen. Gemeenteavond Dezer dagen werd in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Dorpsstraat de gemeenteavond gehouden onder leiding van de predikant Ds. Zoodsma. Na de opening vond de verkiezing van ambts dragers plaats. In de vakature J. Bout werd gekozen dhr. A. Luteyn, in de vakature van diaken J. Oudeman werd gekozen dhr. L. W. Bretveld. In de aanvullende vakature van vrouwelijke ouderling werd gekozen mevr. J. P. Mel- legers-van Houte, in de aanvullende va kature van vrouwelijke diaken mevr. J. Karelse-Minnaard. Herkozen werden de diakenen C. P. Hamelink en de ouder lingen S. C. Rijlaarsdam, J. Hamelink en W. Nieuwdorp. Door de president kerkvoogd dhr. C. de Schipper werden mededelingen gedaan over het in aan bouw zijnde kerkelijk centrum. De door dhr. M. Zuydwegt van het gebouw ge maakte maquette was eveneens in deze vergadering aanwezig. Dhr. C. M. Da gevos gaf hierna een uiteenzetting over de financiële situatie van de bouw. De totale kosten zijn 124.000,—. Verder deelde dhr. Dagevos mede dat het nu bestaande Jeugdgebouw reeds verkocht is. De jaarlijkse kosten zullen ongeveer 2000,bedragen, hetgeen een zeer laag bedrag is voor een gebouw, dit al dus dhr. Dagevos. Tot notabelen werden herkozen dhrn. W. Hamelink, A. de Schipper en J. Schouwenaar. Verder werden er nog enkele huishoudelijke zaken besproken. V erkoopmiddag. Zaterdagmiddag vond in het jeugd gebouw een verkoopmiddag plaats, ge organiseerd door de vrouwenvereniging der Herv. Gemeente. Er heerste een grote drukte rond de diverse attrak- ties. De opbrengst was bestemd voor de inrichting van het kerkelijk centrum. Concert Leger des Heils. Zaterdagavond gaf het muziekkorps van het Leger des Heils uit Zutphen onder leiding van de kapelmeester Dolf Ruijsink een muziekuitvoering in het Dorpshuis. Dit uit 23, hoofdzakelijk jonge, muzikanten bestaande korps bracht een zeer gevarieerd programma dat, afgewisseld met enkele zangnum mers en een aantal soli, beslist op hoog peil stond. Vooral de concert-solo van Ben Ruijsink genoot een extra waarde ring van het publiek. De muziekuit voering, die werd gegeven in het ka der van het eeuwfeest van het Leger des Heils, stond onder algehele leiding van Lt. Kol. H. Lahuis, die o.a. een kort openingswoord sprak. De commandante van het Yersekse korps besloot deze geslaagde bijeenkomst met een dank woord. Jammer, dat deze voor Krui- ningen zo bijzondere avond niet door meerderen werd bijgewoond. Schaken. Maandagavond 8 november speelde de schaakvereniging D.Z.D. haar tweede competitiewedstrijd voor de 2e klasse A van de Z.S.B. tegen de schaakvereni ging Kamperland. Deze vereniging bood heftige tegenstand. De voorlopige uit slag is 4%4%, daar één partij werd afgebroken. De uitslag is: W. Zuyd- wegH. Radder 01; W. KarelseA. Aamoutse afgebr.; J. KarelseG. Hey- boer 10; L. PoleyW. Burger J. W. Hasman—C. de Mol 1—0; J. van OostenN. v. d. Maas 01; J. Quak- kelaarJ. v. d. Maas 01; B. Cok H. Buyze 01; W. A. VerbeekJ. Mar- cusse 10; P. KarelseI. Heyboer 1—0. Veertig jaar Rode Kruis. De afdeling Zuid-Beveland oost van het Ned. Rode Kruis vierde vrijdag avond in „Ons Dorpshuis" het vijftig jarig bestaan. De voorzitter, burgemees ter J. C. W. Jobse uit Rilland, liet in zijn toespraak in vogelvlucht de ge schiedenis van de afdeling tot uitdruk king komen. Een jaar na de oprichting omvatte de afdeling 120 leden. Een droevig jaar werd 1939, toen slechts 39 leden genoteerd stonden. Thans telt de afdeling 2400 leden. Een bijzonder woord van waardering kwam van het hoofd van de afdeling voorlichting en fondsenwerving, die deze afdeling een van de beste en bloeiendste van de 464 Nederlandse afdelingen noemde. Ver der werd het woord gevoerd door bur gemeester A. Schipper, de colonnecom mandant Dr. J. G. Noome uit Krabben- dijke en door dhr. E. Schregel uit Goes, die de felicitaties overbracht namens de kring Zeeland en de afdeling Zuid-Be veland west. De cabaretgroep Wim de Graaff uit Middelburg hield de aanwe zigen enkele uren prettig bezig. Concert orkestvereniging „Apollo". Vrijdag 19 november a.s. geeft de orkestvereniging „Apolld" met mede werking van de gemengde zangvereni ging „Crescendo" en dhr. J. Lako, ho bo, een concert in „Ons Dorpshuis" al hier. Het concert wordt geopend met een Allegro van Mozart. Daarna volgt het Concert voor Hobo en Strykorkest van Corelli-Barbirolli. Vervolgens zingt het koor met begeleiding van strijk orkest het Ave verum corpus en het Jubilate Deo van Mozart. Het gedeelte voor de pauze wordt besloten met de Symphonie nr. 94 (Paukenslag) van Hay dn. Na de pauze worden o.a. frag menten uit opera's van Kreutzer, Lort- zing en v. Flotow ten gehore gebracht. Hierna volgen nog de Schatz-walzer en het Zigeunerkoor uit „Der Zigeuner baron" van Joh. Strauss, terwyl een fik se mars van L. Canne dit concert be sluit. Gezien dit zeer gevarieerde en alleszins aantrekkelijke programma zal het „Apollo" op het a.s. concert stellig niet aan de nodige belangstelling ont breken! Postduivententoonstelling. Zaterdag 13 november a.s. organiseert de P.V. „Vrijheidsduif" de jaarlijkse grote tentoonstelling. Vijftig liefhebbers zullen in totaal 450 duiven ter keuring naar „Ons Dorpshuis" brengen. De keuring vindt plaats in zes klassen en zal geschieden door de keurmeesters C. Zagers uit Bergen op Zoom, L. Stroop uit Terheyden en J. Brandt uit Dord recht. Evenals vorige jaren zullen de prijzen uit gebruiksvoorwerpen (textiel e.d.) bestaan. Omstreeks 4 uur 's mid dags wordt de tentoonstelling voor het publiek geopend, 's Avonds zullen het rad van avontuur, een grote Ameri kaanse verloting en een schiettent voor dekking van de kosten moeten zorgen. Ook zal dan de trekking van de gewone loterij plaats vinden. Bijeenkomst. N.C.V.B. De afdeling Kruiningen van de N.C. V.B. hield dinsdagavond de maandelijk se bijeenkomst o.l.v. de presidente me vrouw C. Koolstra-Steketee. Als spreek ster was voor deze avond uitgenodigd mevr. Karelse-Enter uit Goes, die het onderwerp „Der liefde dienst" had ge kozen, hetgeen met veel aandacht werd gevolgd. Verder werd op de bijeenkomst een nieuwe secretaresse benoemd. Als eerste secretaresse mevr. Langevelde- van Weele en als tweede mevr. Quaak- Butijn. Raadsvergadering. De gemeenteraad komt dinsdag 16 november des namiddags om 6 uur bij een. Agenda: Vaststelling van de be groting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor 1966, voorstel tot wij ziging van de gemeentebegroting voor 1966 (le wijziging), goedkeuring van de de begroting van de instelling voor maatschappelijke zorg voor 1966, aan bieding van de gemeenterekening over 1963. Sint-Nicolaas komt! Op zaterdag 20 november a.s. zal St.- Nicolaas in Kruiningen worden ont vangen. De Goedheiligman uit Spanje is dan te gast bij de winkeliersvereni ging. Samen met zijn meesterknecht en een aantal gewone knechts zal hij een vijftiental winkels bezoeken. De kopers die zich op het moment van zyn bezoek in de winkel bevinden, zullen een sur prise van de goede gever ontvangen. Omstreeks half drie zal de Kon. Har monie E.M.M. bij het dorpshuis ver trekken om Sint en de Zwarte Pieten muzikaal te begroeten en te begeleiden langs de diverse winkels. Voor zaterdag 4 december a.s. staat een groot Sint- Nicolaasfeest voor de kinderen op het programma, dat de Kon. Harmonie E. M.M. samen met de winkeliersvereni ging in „Ons Dorpshuis" organiseert. Ook voor zaterdag 27 november a.s. staat nog iets in de agenda. Over deze beide dagen zullen wij een volgende week nog nader berichten. Naar concours. Het harmoniegezelschap „Schel de- galm" gaat 27 november naar Middel burg om deel te nemen aan een con cours. Voor het eerst sinds vele jaren neemt dit gezelschap wederom deel aan een concours, dat wordt georgani seerd door de Zeeuwse Bond van Har monie- en Fanfareverenigingen. Het korps is dit jaar naar de afdeling uit muntendheid gepromoveerd. Vergadering ijsclub. Vrijdagavond j.l. belegde de ijsclub „Hansweert" een algemene ledenverga dering in het dorpshuis „Kaj Munk". Van de 127 aangeschreven leden waren er slechts enkelen present, hetgeen de vorzitter, dhr. J. Boon, maar droevig vond. Een prettiger bericht had de voor zitter ook nog in petto, want van de winkeliersvereniging „Hawico" had de vereniging ruim 100,— ontvangen, hetgeen een gedeelte was van de on langs gehouden winkelweek. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat deze jonge vereniging het afgelopen jaar niet heeft stil gezeten. Verschil lende moeilijkheden heeft men intussen op kunnen lossen. Zo zal er van de winter (als het tenminste wil vriezen) muziek, verlichting, een entreehokje en materiaal voor het vegen der baan aan wezig zyn. Ook heeft men een nieuwe geluidsinstallatie aangeschaft. Verder bleek in deze vergadering dat er streng zal moeten worden opgetreden tegen schaatsers die door hun onverantwoord rijden, anderen en vooral de jeugd in gevaar brengen. Nadat er nog een kas- commissie was benoemd, sloot de voor zitter deze geanimeerde vergadering, waarbij hij de hoop uitsprak dat er van de winter veel gebruik van de baan zal kunnen worden gemaakt. Voetbal. Beide elftallen van de v.v. „Hans- weertse Boys" speelden onder ideale weersomstandigheden een thuiswed strijd. Het eerste speelde een zeer ver dienstelijk partijtje voetbal en wist het sterke Biervliet een gelijk spel af te dwingen (33). Het tweede bracht er heel wat minder van terecht. Hun te genstander was Vlissingen V. De Boys speelden een hele wedstryd onder him kunnen, waar de gasten gretig van pro fiteerden. Overigens is deze wedstrijd niet helemaal uitgespeeld: ongeveer 10 minuten voor het einde liet de scheids rechter de wedstrijd beëindigen. De re den hiervan was, dat enkele spelers het niet eens waren met de Boys-leiding (nog altyd buiten het veld), zodat ze het veld maar verlieten. De stand was toen 42 voor Vlissingen V. We kunnen er beter maar niet veel over schrijven. Deze houding was niet erg elegant en getuigt van een gebrek aan moraliteit, waar andere spelers de dupe van zijn. Jaarvergadering. Maandagavond hield de gymnastiek vereniging „Sportlust" haar jaarver gadering in de openbare lagere school. De voorzitter, dhr. J. Boon, moest in zijn openingswoord tot zijn spijt o.a. opmerken, dat de opkomst zeer gering was. Het jaarverslag van de secretares se, mevr. Verhage-Potter en het finan ciële verslag van de penningmeester- esse mevr. Wagenaar-Asselman, werden zonder meer goedgekeurd. Als nieuw bestuurslid werd gekozen mej. M. Schrier. Hierna volgde een bespreking van het verenigingsjaar. O.a. bleek, dat de vereniging zowel bij de ouderen als bij de jeugd een grote populariteit ge niet. Verder zullen er binnenkort vaar- digheidsproeven worden gehouden. fcioestdrank in tabletvorm.95ct Verlichting op voetbalveld. De leden van de voetbalvereniging „Rillandia" hebben de verlichting van het voetbalveld te Rilland zodanig ge wijzigd, dat voortaan ook bij avond conditietraining kan worden gegeven. Daarnaast is de hele trainingsaccomo- datie aanzienlijk verbeterd. Dhr. Cor de Kreek zal op maandagavonden de con ditietraining verzorgen. De gewone trai ningsbijeenkomsten zullen onder leiding van dhr. Jan Meesters op de woens dagavonden normaal doorgang vinden. Kolendampvergiftiging. Bij de bejaarde familie J. Kalle al hier heeft zich een geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan. Dhr. en mevr. K. werden gealarmeerd toen een kleinkind plotseling het bewustzijn ver loren bleek te hebben. Zij brachten het kind naar buiten, waar het snel weer tot bewustzijn kwam. De buurman waarschuwde Dr. J. A. Kamps, die ko lendampvergiftiging constateerde. De familie K. heeft geen nadelige gevol gen van het geval ondervonden. Boekententoonstelling. De boekententoonstelling in het dorpshuis „Luctor et Emergo" alhier is een groot succes geworden. Voor deze tentoonstelling waren 300 boeken uit gestald door een boekhandel uit Den Haag en de centrale plattelandsbiblio theek. De jeugd van de drie hoogste klassen van alle scholen bezocht deze tentoonstelling. Ongeveer vijftig kinde ren maakten .een voorleesuurtje van mej. Blanksma mee. Auto tegen een boom. Zondagavond botste op rijksweg 58 ter hoogte van Rilland-Bath een per sonenauto tegen een boom. De bestuur der van de auto, L. P. E. en diens pas sagier, beiden uit Kapelle, waren on der invloed. De oorzaak van het on geluk is niet bekend. De auto werd zwaar beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Waarde ziet zichzelf. Maandagavond werd de film vertoond die enkele maanden geleden door de Ned. Blindenbond is gemaakt over het leven en werken in de gemeente. In drie voorstellingen werd het door zeer velen bezocht. Voetbal. Waarde I speelde tegen Rillandia H en moest een grote nederlaag incasse ren van 71. De wedstrijd tussen Waarde II en Spui II eindigde ook in een nederlaag, hoewel klein, 21. Spaarnieuws. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle steeg in oktober het tegoed met 9.679,83. Er hadden 152 stortingen plaats tot een bedrag van 23.353,89. Met 35 opvragingen werd 13.674,06 terugbetaald. Er werden 5 nieuwe rekeninghouders ingeschreven. Oogst van de straat. Bij het groepsbureau van de rijks politie te Kapelle werden in oktober de volgende goederen als gevonden aan gegeven: Een sigarettenaansteker, een tas voor kinderboeken, een blauw jack, een aantal meters touw, een portemon- naie, een groene want, een rugzak met inhoud, een dameshorloge met bandje, een groene legerjas, een bak van een kinderwagen, een portemonnaie met in houd, een groene militaire tas, een blauw-zwart-groene want en een rub berhamer. Aanrijding. Op rijksweg 58 kwamen zondagavond omstreeks half vijf even voorbij de Smokkelhoekweg twee personenauto's met elkaar in botsing. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Beide auto's werden flink beschadigd. Het on geluk gebeurde, toen A. B. uit Breda links de rijksweg wilde verlaten om wat fruit te kopen. Daarbij werd hy van achteren aangereden door T. H. H. J. K. uit het Limburgse Beek, met het vermelde gevolg. Voetbal. Een wedstrijddag met verdeeld suc ces was het zaterdag voor de voetbal vereniging, omdat slechts twee van de elftallen met de buit gingen strijken. Het eerste, dat op eigen veld tegen Kloe- tinge aantrad, won met 42. Acht mi nuten voor het einde was het nog 12 voor Kloetinge. Het tweede, dat bij Hoek II op bezoek was, kreeg met 61 de kous op haar kop en het derde dat tegen Kloetinge IV binnen de lijnen kwam, verloor met 32. De A-junio ren die de returnmatch tegen Robur speelden wisten met 63 te winnen, maar de B-junioren moesten in en te gen Yerseke een 51 nederlaag incas seren. Korfbal. Het eerste twaalftal van Elto heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het derde twaalftal van het Middelburgse Swift. De ploeg herstelde zich weer wat van de nederlagen die ze de laatste we ken heeft opgelopen, want dit keer werd Swift met 25 het slachtoffer. Bij de aspiranten gelukte het niet de winst in eigen huis te houden. Volharding, dat op bezoek kwam, nam met 0—3 de winst mee. Wat beter deden de pupil len het. De benjamins wonnen op eigen terrein met 20 van Luctor. Sleutelbeen gebroken. Voor midvoor M. Beenakker was het zaterdag een echte pechdag. De ex- doelman van het eerste elftal moest in de wedstrijd KapelleKloetinge al na twaalf minuten de strijd staken. Bij een doorbraak, waarbij hij alleen voor doel man Haasdonk kwam te staan, viel hy zo ongelukkig, dat hij zich onder dok tersbehandeling moest stellen. Deze constateerde een gebroken sleutelbeen. Wel bezorgde hij zijn ploeg de leiding, maar het was daarnaast een doelpunt met een nare nasmaak. Sint-Nicolaas komt. De Spaanse kindervriend zal ook dit jaar weer een bezoek aan deze gemeen te brengen. Op zaterdag 20 november zal Sint-Nicolaas te gast zijn bij de middenstand en met zijn twee zwarte Pieten een rondrit door beide dorpen maken. Op zaterdag 27 november zal de Goedheiligman voor de tweede keer een bezoek brengen. Dan zal er een bezoek gebracht worden aan diverse midden standszaken. Uitvoering Volksonderwijs. Volksonderwijs gaf vrijdagavond in hotel „De Zwaan" haar jaarlijkse pro- paganda-feestavond. Voorzitter C. L. Duininck kon mededelen, dat door een wervingsaktie het ledental steeg tot 108. Het leerlingental bij de openbare lagere school nam het afgelopen jaar met 15 toe. Tweederde van de ouders is thans lid van Volksonderwijs. Met een moment stilte werd het overleden bestuurslid,, dhr. J. Joosse herdacht. Federatiesecretaris Alberts sprak een propagandistisch woord. Onder meer vertelde hij, dat volgend jaar het 100- jarig bestaan van Volksonderwijs ge vierd zal worden. De 150.000 leden zul len dan het tot jeugdvakantieoord ver bouwde ziekenhuis te Noordgouwe als jubileumgeschenk aanbieden. Zeeland zal hierin bijdragen met de opbrengst van een loterij. De toneelclub uit Scho- re voerde hierna het kluchtige spel „De vergeten dochter" op. Het stuk kreeg een sublieme opvoering, waarvoor de spelers een warm applaus ten deel viel. De gezellige samenkomst werd besloten met een bal dat gegeven werd door de „Rythme Players" uit Hoogerheide. Gemeenteavond. In het gebouw Obadja hield de Ned. Herv. Gemeente donderdagavond haar gemeenteavond. De leiding berustte bij Ds. E. P. J. Jebbink. Na een welkomst woord speelde het muziekkorps „Ons Genoeengen" enkele geestelijke liederen die ten dele werden meegezongen. Ook werd een nieuw kerklied ingestudeerd. Dit gebeurde onder leiding van dhr. D. Burger. Hoofdschotel van de avorid was de vertoning en bespreking van de film „Waarom staan wij machteloos". Een toelichting op de film gaf wika R. Was- terval van het vormingscentrum „Hede- nesse". Deze leidde ook de discussie na afloop. om rustig en op uw gemak uw sint-nicolaas inkopen te doen nu is de collectie compleet BOEKHANDEL

Scheldebode | 1965 | | pagina 2