BAAYENS X X X X X X x X X X X X X X X X X ÏK X x X X X X DO YERSEKE IPTIH WEMELDINGE 10 12 21 40 KRUININGEN HANSWEERT Is dat geen plan? Blijkens een advertentie in dit blad zal er ook vanuit onze plaats een ster avond plaats hebben en wel op donder dag 11 november a.s. De voorbereiding ev. samenstelling daartoe zal plaats vinden op zaterdag 6 november, 't Is te hopen, dat dit plan zal slagen en daartoe is vanzelf medewerking en deel name nodig. Eén of meer bussen zul len dan vanuit Yerseke een studiotocht maken op genoemde zaterdag naar Hil versum. Dat kan een mooie dag worden en vooral in „Radiostad" en de donder dag daarop: Steravond vanuit Yerseke. Is dat geen plan: Yerseke voor de mi crofoon Diefstal van mosselen. Zondagmiddag j.l. werden een drietal Belgen betrapt toen zij van de mossel- verwaterplaatsen van de fa. P. aan de Breedsendijk een hoeveelheid mosselen hadden ontvreemd. De mosselen waren reeds in zakken gedaan en stonden klaar voor vervoer. Door de rijkspoli tie is proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal. De speciaalzaak voor Uw BRIL Raadsvergadering. Vrijdagavond j.l. kwam de raad in voltallige zitting bijeen. Onder de in gekomen stukken bevond zich een schrij ven van dhr. E. Th. Zoeteweij waarin hij bij de raad in beroep kwam tegen een beslissing van B. en W., inhouden de dat hem vergunning werd geweigerd voor de bouw van een garage aan zijn bungalow aan de Steeweg, althans dat B. en W. niet bereid zijn ontheffing te verlenen van de bestaande bouwvoor schriften. Dhr. Zoeteweij wijst op meer dergelijke aangebouwde garages in de Molenlaan en Damstraat. Ook in om liggende gemeenten zijn garages op de zelfde wijze gebouwd. Voorts was hem oorspronkelijk door 't gemeentebestuur 30 meter breedte toegezegd, maar dit is later verminderd. B. en W. hadden de raad geadviseerd op het verzoek van dhr. Zoeteweij afwijzend te beschikken. De bouwvergunning is geweigerd omdat het op grond van de bouwverordening niet mogelijk is ontheffing te verlenen. De vergunning is niet geweigerd omdat er te weinig ruimte is, maar omdat het bouwplan niet aan de bebouwingsvoor schriften voldoet. De garage mag wel gebouwd worden, maar dan achter de woning. Als één man rees de raad over eind en werd achtereenvolgens voor hun frakties het woord gevoerd door dhrn. Van de Velde, Van Putten, Van Schaik, Boone, Gebraad, Pekaar en Cornelisse. Als het aan de raad had gelegen, had dhr. Zoeteweij staande de vergadering de vergunning gekregen. Allen waren het er over eens dat het noodzakelijk was de garage naast de woning te bou wen, ook gezien de indeling en bestem ming. Zo is het bouwsel een onding en de raad zag er geen kwaad in onthef fing te verlenen. Dit is reeds meer ge beurd. Ze waren stom verbaasd dat het nu niet kon en vroegen zich af of er iets anders achter zat. Verschillende punten kwamen hun onduidelijk en vreemd voor. De voorzitter gaf een uit voerige toelichting, vaak onderbroken door op- of aanmerkingen van de raads leden, vooral toen enkelen voorstelden de verordening direkt te veranderen. Dit bleek onmogelijk omdat deze geen veranderingen toelaat. Het is te pro beren, maar dan moet Middelburg zijn fiat nog geven en dat staat nog te be zien en kan lang duren. Schoorvoetend moest de raad erkennen, geen ontheffing te kunnen afdwingen. De verordening is door de raad goedgekeurd maar zo als één der raadsleden opmerkte: We hebben getekend zonder goed te besef fen wat het allemaal inhield en nu zit de raad met de consequenties, waarop een ander raadslid zei duizelig te wor den van al die verschillende bouwvoor schriften. De voorzitter vond het jam mer dat sommige aannemers en/of uit voerders bouwwerken uitvoeren die niet in overeenstemming zijn met de voor schriften. Vaak maken de opdrachtge vers een plan en daaraan moet het ge meentebestuur de verordening maar aanpassen. Dit wordt bedoeld in het al gemeen, niet tegen een bepaald persoon. In het bedoelde geval moet open bebou wing worden toegepast. Het gehele ter rein is opgenomen in een uitbreidings plan, vandaar de vermindering van de breedte van de bouwstrook. De garage werd in tweede instantie aangevraagd. Er is nu wel een beroep op de raad ge daan, maar er is absoluut geen onthef fingsmogelijkheid. De voorzitter zag het nuttig de bouwvoorschriften eens in een vergadering te bespreken met dhr. Stomp. Als enig winstpunt behaalde de raad de toezegging van B. en W. dat deze met een voorstel zullen komen om in de verordening een ontheffingsclau sule op te nemen. Een uitvoerige dis cussie ontlokte eveneens de verkoop van vruchtbomen aan dhr. W. A. Pols. De bomen bevinden zich op een perceel grond aangekocht door de gemeente voor het uitbreidingsplan Marijkelaan. Het fruit van deze bomen is indertijd eigendom geworden van dhr. Pols, om dat deze de grond heeft gehuurd, dit na een openbare publikatie. De verkoop van de boompjes zelf is niet openbaar bekend gemaakt. Door B. en W. waren 2 personen verzocht in te schrijven. Dhr. Pols bleek 28 ct. boven de taxatieprijs te liggen, n.l. 3,28 per boompje, waar op B. en W. dachten de bomen voor die prijs te geven. Dhrn. Boone en Van de Velde voelden zich voor een voldongen feit geplaatst. Er is geen bekendheid aan gegeven en dit is in strijd met de goede gewoonte. De voorzitter zegt dat de taxatieprijs behaald is, terwijl wet houder Koster opmerkte dat het fruit per advertentie te koop was aangebo den, maar gaf toe dat dit voor de boompjes niet is gebeurd. Dhr. De Koeijer zei nu te kunnen begrijpen dat iedereen dat fruit weg kon halen. Het ging niet om het fruit, maar om de boompjes. De voorzitter gaf toe dat er een foutje was gemaakt en vroeg hier maar overheen te stappen en de ver koop goed te keuren. Dhr. v. d. Velde was hier niet toe bereid en vroeg stem ming. Met de stemmen van dhrn. Pe kaar, Korstanje, Boone, Van Schaik, Van de Velde en De Koeijer werd het voorstel tot verkoop verworpen. Bij de verkeersverordening kwam wederom de situatie bij de garage van Van Poelje aan de Damstraat ter sprake. Dhr. Boo ne wilde die armzalige beweging aldaar zo spoedig mogelijk opgeruimd zien. Er zal een situatie worden geschapen, die voor ieder duidelijk zal zijn. Voor rangskruisingen zullen worden aange bracht DamstraatMolenlaan en Bree- wegIrenestraatOude Torenstraat. Dhr. Van Putten wenste ook voorzie ningen hoek Oude TorenstraatBem- hardstraat. Bovendien een betere ver- keersaanduiding BreewegOude Toren straat. Dhrn. Korstanje en Van de Vel de vroegen voorzichtig te zijn niet te veel verkeersborden te plaatsen. In te genstelling met de mening van dhr. Korstanje voelde de raad er niet veel voor het parkeren op het Kerkplein an ders te regelen. Het parkeerverbod op zondag blijft gehandhaafd ondanks de moeilijkheden voor kerkgangers die per auto komen. Dhr. Pekaar vroeg aan dacht voor de klok op de haven, deze loopt de laatste tgd niet best. Hij deed de suggestie deze te verplaatsen naar de nieuwe haven of een 2e klok aan te schaffen. Verder vroeg hij aandacht voor 't verhuren van bootjes aan sport vissers. Het uitvaren is niet altijd zon der gevaar. De voorzitter beloofde een bespreking met de verhuurders te hou den teneinde deze op hun verantwoor delijkheid te wijzen en te vragen voor lichting te geven aan de huurders. Dhr. Boone ziet hier niet veel in. Ondanks waarschuwingen varen de sportvissers toch uit, maar het is te proberen. Dhr. Gebraad bracht de verbouwing van een woning in de Sandeestraat ter sprake. Deze verbouwing voldoet volgens bouw en woningtoezicht niet aan de voor schriften. Voor toegang tot closet en douchecel zal een portaal moeten wor den aangebracht. Dhr. Gebraad begrijpt niet hoe het mogelijk is dat de ge meente-opzichter hier niet op gewezen heeft. Ook de weigering van B. en W. een onderhoud met de opdrachtgever toe te staan is hem niet duidelijk. De voorzitter zegt dat een dergelijk onder houd geen zin heeft. Hij betreurde het dat dit wederom een geval is waar maar gebouwd is zonder rekening te houden met de bestaande voorschriften en de afgegeven vergunning. De voorzitter drong er op aan toch eerst eens de zaak met dhr. Stomp te bespreken, dan weet men waar men aan toe is en voorkomt men moeilijkheden. In de nieuwe haven verordening zal een artikel worden op genomen over het waterskiën in en na bij de haven. Op het einde van de ver gadering, die toen 4 uur had geduurd, merkte dhr. Van Schaik op dat de rond vraag de laatste tijd langer duurde dan de agenda zelf en vroeg hierin veran dering te brengen. De voorzitter wees er op dat inderdaad veel vragen mon deling of schriftelijk afgedaan kunnen worden buiten de raadsvergadering om. Aangezien er veel agendapunten zijn waar de raad slechts ja en amen op kan zeggen, is het zijn gewoonte ge weest de raad in de rondvraag de ge legenheid te geven iets te zeggen. .H Gevonden voorwerpen. Gevonden een aansteker en een speel goedtrommel. Inlichtingen ter gemeente secretarie. Kinderzegels. Door de leerlingen van de christelijke school werd voor 561,25 aan kinder zegels en kaarten verkocht. Voetbal. Wemeldinge II speelde zaterdag tegen S.V.D. II in een thuiswedstrijd, S.V.D., dat direkt fel van leer trok, wist toch niet de kansen te benutten. Na 10 mi nuten scoorde S.V.D. het enige doel punt voor de rust, maar direkt na de rust kwamen de doelpunten aan de lo pende band. In de 2e minuut scoorde S.V.D. 20, in de 3e minuut was het Zuidwegt die 21 aantekende en in de 4e minuut was het weer S.V.D. dat uit een vrije trap de stand op 31 bracht. In de 10e minuut was het weer Zuid wegt die voor Wemeldinge scoorde, 32; hierbij werd hij geblesseerd en werd vervangen. Ook Vleugel moest in de tweede helft worden vervangen we gens blessure. Dekker scoorde een pracht kopbal in de 35e minuut, waar mee de stand op 33 kwam. Een resul taat, waar Wemeldinge tevreden mee mag zijn. Wemeldinge I speelde tegen Middelburg, uitslag 11. De A-junio- ren wonnen van Goes met 06 en de B-junioren met 31 van Rilland. Zaterdag speelt het eerste elftal thuis tegen Nieuwdorp, het tweede gaat naar Wolfaartsdijk, de A-junioren gaan naar Hansweert en de B II junioren spelen thuis tegen Kapelle. De B I junioren tenslotte vertrekken naar Waarde. Kerkkoor. Het Ned. Herv. Kerkkoor onder lei ding van dirigent A. van der Cingel te Goes behaalde op het gehouden zang concours te Rotterdam een eerste prijs met 308 punten in de afdeling uitmun tendheid. Prijs behaald. Mej. Nelly Theunisse, leerlinge van de Schippersschool alhier, won een Dit kunt u óo]tc! De onderstaande lettergrepen zoda nig in het diagram invullen, dat be grijpelijke woorden ontstaan volgens de daarna gegeven omschrijvingen van de nummers hori zontaal en verti caal: ar - be - blin - bo - da - de - de - de - del - den - den - den - den - dén - den - der - dér' - der - dicht - een - fel - ge - ge - ge - ge - ge - geur - groot - heid - hel - her - hoe - hon - je - ken - ker - ker - ker - ker - la - lei - Ier - lin - ling - ling - lijk - ma - ma - me - men - men - mo - mon - na - nen - nig - nik - o - on - pa - pa - pa - pa - pa - pas - pel - pen - pluk - ra ra - re - re - re- ren - ren - ren - rok - sen - sla - stel - ta - te -te - ten - ver - ver - ver - ver - ver ver - za 1 2 3 4 5 6 7 a 9 11 13 14 13 16 17 18 19 20 22 23 24 25 26 27 28 19 30 31 32 33 31 35 36 G1 -•K 3d 39 41 42 43 44 45 M *7 48 49 50 51 Code; Van links naar rechts: 1. bergplaats; 2. deel v. d. mast; 3. fabrikant van tro pen hoeden; 8. overloper; 9. oogst van kleine vruchten; ill. ankerplaats; 12. kwaad veroorzaken (stam); 14. sche pen; 15. mannequin; 18. samen; 20. dui vel; 21. liepen hard; 23. ver; 25. neger; 27. op 't zelfde moment; 29. grootvader; 31. tolk; 33. verschansing; 34. enkeling; 35. tweetallen; 36, onderworpenheid; 38. vader; 39. bewaker; 40. groente; 41. schilder; 43. riviertje in midden-Ned.; 45. herstellen; 47. afgestudeerde dieren; 49. Belg. gebergte; 50. limmerick. Van boven naar beneden: 1. Zuidam. zoogdier; 2. puzzelen; 3. wijze van mar cheren; 4. dichterbij; 5. ouderwetse rok; 6. vervaardiger; 7. vruchtbomen; 8. niet dichtbij; 10. inzamelden; 12. boeddh. priester; 13. veranderen; 16. kleding voorschrift; 18. specialist in zaden; 19. groter dan groot; 22. het gelijk maken; 24. verhelpen van euvel; 26. snijder van tabak e.d.; 30. rivier- en zeevis; 32. buurvrouw, disgenote; 34. samenhan gend geheel; 35. bloem met gev. zaad; 36. gezamenlijke; 40. rusten; 42. fel be lichten; 44. meegaan; 45. de hongerdood sterven; 46. ode; 48. boslucht; 49. be hoef tigen; 51. riviertje in Limburg. Let welHet diagram behoeft niet in zijn geheel te worden opgezonden. Daarvoor is het te groot. Houdt u aan de (voorgeschreven) briefkaart en schrijft u daarop (per deelnemend ge zinslid) wat u vond voor de nummers 3 en 47 horizontaal. De strijd in deze competitie loopt nog aardig gelijk op. Met deze puzzel kunt u weer 1 t/m 6 punten verdienen. Doe mee ten bate van degenen die niet kun nen puzzelen en nog geen hond bezit ten om hen op de juiste weg te houden! OPLOSSING OPGAVE 3 Met groot plezier heeft de jury zich ditmaal gebogen over de oplossingen van de puzzel mét de muzikanten. Tal van speelse puzzelaars hadden de man netjes zowel als de muziekinstrumen ten uitgeknipt en op een handige wijze aan elkaar geplakt, gevlochten ofwel kunstig nagetekend. Het heeft dus 7— ongeacht goed of fout al extra puntjes geregend voor deze originele inzenders. Onafhankelijk daarvan zijn de nor male waarderingen gevolgd voor de goede oplossingen die 4, en de bijna goede, die 2 punten verwierven. Dat wil dus zeggen, dat degenen die extra hun best hebben gedaan op de verzorging doch één enkel foutje begingen in hun enthousiasme, tóch gelijk zijn uitgeko men met de abonnees die louter letters en cijfers opschreven. En hier volgt <£.an de oplossing: A bespeelde gitaar 5Ï; B de bekkens 9; C de vleugel 1; D de trompet 2 en E kon echt niet anders hanteren dan de tri angel, want hij had al een stokje in de hand. Harp en pauken (veel gemaakte fouten) kwamen ej^ werkelijk niet aan te pas. Bij E kwam dus een 10. PRIJSWINNAAR OPGAVE 2 De wekelijkse L.P.-grammofoonplaat gaat naar mevr. C. L. Beekelaar-Oving, Hofstraat 14 te Beilen, die niet alleen meer dan 20 woordjes en afkortingen wist te vormen, maar bovendien in het midden van boven naar beneden de com plete uitspraak ,,'tjs slavenwerk" te voorschijn toverde, door de jury beloond met 4 gewon&en 2 extra punten. Deze puzzelaarster ligt daarmee gelijk één kostbaar puntje voor op alle plaatsge noten met 5 punten uit de vorige ron de. Eén extra puntje verdienden o.m. de inzenders met verticale zinnetjes als „voor elke blinde" en „voor blinden maar". VOORWAARDEN voor deelneming aan puzzel competitie Nederland 1. Alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar de prijzen en de titel „beste puzzelaar van Nederland". 2. Elk meedingend gezinslid is per inzending 25 cents inleggeld ver schuldigd. 3. Het volledig uitgeknipte diagram of invulstrookje met codeletters en oplossing moet op een blanco brief kaart worden geplakt, te adresse ren aan Perspuzzclcompetitie, post bus 35 te Utrecht. 4. Onduidelijke invulling of verande ringen maken een inzending on geldig. 5. Oplossingen die na a.s. woensdag 19 uur n.m. in bezit van de cen trale jury komen, dingen die week niet meer mee in de puntentelling. 6. Op elke briefkaart moet het ver schuldigde porto (10 cent voor bin nenland) en het extra porto van 25 cent per oplossing rechts boven aan de adreszijde worden geplakt. Inzendingen die evt. niet door de P.T.T. zijn afgestempeld, zjjn on geldig. 7. Voor elke goede inzending ver werft de deelnemer een aantal punten, in verhouding tot de zwaar te van—he opgave. Extra punten kunnen worden gegeven voor op vallende of originele oplossingen. Winnaars zijn degenen die in deze competitie het hoogste ~aantal pun ten in totaal verwerven* 8. Wij dragen geen verantwoordelijk heid voor zoekraken, beschadiging of vertraging. 9. Een deskundige jury van Neder landse puzzelontwerpers beslist over geldigheid en waardering der inzendingen. Over opgaven, oplos singen en toekenning der punten is geen correspondentie mogelijk. 10. Door inzending verklaart men zich akkoord met deze voorwaarden en met de beslissing$n,;y,an de jury.. WAT ZIJN DE PRIJZEN? 500,èn het landelijk kampioen schap voor degene die in totaal het hoogste aantal punten verwerft uit ALLE opgaven. In volgorde van het aantal punten keuze uit een draagbaar radiotoestel, div. luxueuze serviezen, Delftsblauwe vazen, een dameshorloge, een herenhor loge en een fondu-pan. Voorts loven wij ter aanmoediging el ke week een L.P.-grammofoenplaat uit voor de Inzender die het HOOGSTE aantal EXTRA punten verwerft voor een enkele oplossing van de opgave voor die vyee£. L, PLAK DIT STROOKJE OP BLANCO ZIJDE BRIEFKAART Oplossing vader: Oplossing moeder Oplossing zoon Oplossing dochter* Y(Voor élke ingevulde oplossing aan ommezijde briefkaart 1 post zegel van 25 cent bijplakken nddst de postzegel van 10 cent (bin nenland) Adresseer aan: Pers-PuzzelcompetiWe, Postbus 85, Utrecht Jt mooie prijs in de vorm van een dames horloge voor haar aktiviteit in de ver koop van zegels hb.v. Sonnevanck. Collecte. De Zeeuwse Collecte 1965 heeft hier in totaal 457,51 opgebracht. In het dorp Kruiningen werd 317,99 ingeza meld, in Hansweert 90,57 en in Oost- dflk 48,95. Het verkeer. Toen C. P. uit Yerseke vrijdagmor gen op de Zanddijk met zijn tractor keerde, had hij geen erg in een nade rende personenauto! De bestuurder van deze auto, burgemëester A. Schipper, kon een botsing niet voorkomen. De tractor zeeg in twee stukken inéén, de personenauto werd 'aan de rechterzijde aanzienlijk beschadigd. Opgemerkt zij nog, dat burgemeester Schipper bij de ze aanrijding geheel vrijuit ging. Dinsdagmiddag vond nog een lichte aanrijding plaats op de Veerweg ter hoogte van de Rijksweg. Twee perso nenauto's kwamen fom de veerpont. A. V. L. B. uit IJzendijke bemerkte te laat dat een voor hem rijdende personenauto bestuurd door K. W. uit Groningen af remde. De aanrijding had lichte schade aan beide auto's tot gevolg. Raadsvergadering. B. en W. zullen de raad in de ver gadering van dinsdag 26 oktober a.s. voorstellen akkoord te gaan met een aantal verkeersmaatregelen. B. en W. stellen voor een eenzijdig wachtverbod te doen gelden voor de Rijksweg (pa rallelstraat) vanaf de Welhoekstraat tot de Brouwerijstraat, het gedeelte van de Zandweg gelegen tussen de percelen no. 26 en 9, het gedeelte Hoofdstraat vanaf de kruising met de Hansweertse straatweg tot aan de Zandweg, de Slot- straat en de Schoolstraat, de Lange- viele, de Henry Dunantstraat, de Burg. Vogelaarstraat, het gedeelte Hansw. straatweg te Hansweert vanaf het punt waar die sraat in beheèr en onderhoud is bij de gemeente tot" aan de grens van de bebouwde kom, het gedeelte van het Clercqswegje gelegen ten oosten van de brandvijver. Van dit laatste gedeel te willen B. en W. éénrichtingsweg ma ken, terwijl het verbindingsstraatje van de D. J. Blomstraat met Eindje de Rondte in beide 'richtingen voor alle motorrijtuigen gesloten zal worden. Verder komt in de vergadering van dinsdag de gemeentelijke garantie voor de geldlening van de instelling voor maatschappelijke zorg nogmaals ter ta fel. Voorts bevat de agenda het voor stel tot aankoop van een aantal per ceeltjes grond, begrepen in de Oude Polderstraat en de Dijkstraat te Hans weert en het voorstel om toe te treden tot de intercommunale I.Z.A.-regeling Zeeland. Tot sloft'krijgt de raad de ge meentebegroting1 Voor 1966 aangeboden. De vergadering begint om 6 uur n.m. Bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Kruiningen van de N.C. V.B. hield dinsdag onder leiding van mevr. C. Koolstra-Steketee weer haar eerste maandelijkse bijeenkomst in het nieuwe seizoen. Als sprëker was voor deze vergadering uitgenodigd Ds. S. v. d. Molen. Deze had als thema voor zijn causerie genomen „Paradijslicht". Ver der werd een nieuwe secretaresse geko zen. Mevr. J. J. HameliftK-Westerweel, die het secretariaat ruim 4 jaar had beheerd, zag zich genoodzaakt af te treden. In haar plaats werd gekozen mevr. M. Dek-Vogel. Verloren voorwerpen. Bij de rijkspolitie alhier zijn als ver loren aangegeven een ballpoint en een vulpen. Voor inlichtingenq zich aldaar te vervoegen. Uitvoer. Deze week is er aan de loswal te Vlake wederom een coaster met aard appelen beladen. Het was dé Nederland se „West Ridge" (442 brt) welke als bestemming had de Spaanse haven Ma- laga-Sevilla. Voetbal. Het tweede elftal speelde zondag j.l. een thuiswedstrijd tegen het ongeslagen Kwadendamme I, dat tevens koploper was. Het schijnt dat de Boys-reserves er een speciale voorkeur op na houden

Scheldebode | 1965 | | pagina 2