BAAtfENS YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE .WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE HANSWEERT V oetbalnieu ws. Slechts de helft van het vastgestelde voetbalprogramma kon wegens de weersomstandigheden doorgang vinden. Yerseke II won haar eerste uitwedstrijd tegen Temeuzense Boys II met 43; de junioren B II verloren met 53 van Rillandia B L Zaterdag moet Yerseke I naar Krab- bendijke, de beide B-ploegen gaan bij Wemeldinge op bezoek. Yerseke II heeft vrij. Korfbal. Wegens de slechte weersomstandig heden werden vorige week zaterdag al le vastgestelde wedstrijden afgelast. Voor a.s. zaterdag staat alleen op het programma De PoelVolharding. In dien Volharding volledig uit kan komen durven we wel een overwinning voor de onzen te voorspellen. We wijzen er nog op dat er iedere donderdagavond wordt getraind in het gymnastieklokaal. Ook nieuwe leden zijn hier van harte welkom. Vlag voor vereniging. Zaterdagmiddag bij de aanvang van de eerste wedstrijd van de competitie 1965 werd door dhr. J. Verschuure na mens de vereniging „Het Kanaal" aan de voorzitter der voetbalvereniging „Wemeldinge1", dhr. A. P. Schouwe- naar, een nieuwe verenigingsvlag uit gereikt in bijzijn van de spelers van het eerste elftal. Dhr. Verschuure bood deze vlag aan met de wens dat de ver eniging onder deze vlag vele en mooie wedstrijden aan het publiek zal mogen laten zien met vele overwinningen. De voorzitter der voetbalvereniging sprak een dankwoord en stelde het zeer op prijs, dat een zustervereniging zoveel belangstelling heeft voor voetbal. Coöp. Raiffeisenbank. Bij deze bank werd alhier in de maand augustus aan spaargelden gestort tot een bedrag van 210.587,29 en terug betaald tot een bedrag van 167.909,85. Het saldo aan het eind der maand be droeg 5.503.144,46. Er werden in de afgelopen maand 8 nieuwe boekjes uit gereikt. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I haar eerste competitiewedstrijd tegen Kloe- tinge I. Wemeldinge wist de beide pun ten in eigen bezit te houden, al heeft het er aanvankelijk naar uitgezien dat Kloetinge beide punten mee zou nemen. Reeds na 12 minuten viel het eerste doelpunt, dat werd gescoord voor We meldinge door Van Oosten. Lang ple zier beleefde Wemeldinge niet aan deze voorsprong, want in de 16e en 17e mi nuut was het A. Lameyre die Kloetin ge aan een 12 voorsprong hielp. Kloe tinge kwam keer op keer met zeer ge vaarlijke aanvallen op het doel van We meldinge; toch viel een doelpunt aan de andere zijde. Weer was de gelijke stand van korte duur: in de 39e minuut scoor de J. Oreel 23 voor Kloetinge. Met deze stand ging de rust in. Direkt na de rust was het weer Kloetinge dat de score opende en de stand op 24 bracht. Het leek een overwinning voor Kloetinge te zullen worden, daar zij met hun snelle voorhoede best nog kansen zouden krijgen. Niets bleek minder waar, na 9 minuten was van het Van Oosten die 34 aantekende en in de volgende minuut was het Vermaire die de ge lijkmaker in de netten joeg. Wemeldin ge, geïnspireerd met de gedachte dat het toch zou kunnen, had in de 21e mi nuut door Vleugel de leiding genomen, een toegekende strafschop werd door De Bourgraaf niet benut maar in de 40e minuut werd de eindstand bereikt door Walrave, die als invaller van de geblesseerde Pieterse kwam. Eindstand 64. Een goede en sportieve wedstrijd. De postduiven. Door de leden van de P.V. „Vrijheids- duif" werd deelgenomen aan een twee tal wedvluchten. Vanuit Parkestone (Engeland) was de uitslag: 1 K. Tjarks; 2 en 7 J. Voois; 3 J. J. Oele; 4 en 5 C. van Koeveringe; 6 J. Waverijn. Van Moescroen was de uitslag: 1 en 4 J. J. Oele; 2 en 6 M. Blok; 3 H. Dek; 5 en 8 J Voois; 7 C. Aerts; 9 P. Wil- leboer; 10 J. Oele Jzn.; 11 Joh. Meijer. Het Groene Kruis in financiële moei lijkheden. In de afgelopen week kwam het be stuur van de vereniging Het Groene Kruis Kruiningen-Hansweert-Schore in vergadering bijeen onder voorzitter schap van dhr. J. W. P. de Jonge. De ze vereniging met bijna 1400 leden, die twee wijkgebouwen exploiteert met twee wijkverpleegsters in vaste dienst, heeft met ernstige financiële moeilijk heden te kampen. Dit jaar zal er een tekort zijn van ongeveer 5000,On danks de in de algemene ledenverga dering goedgekeurde contributieverho ging van 10,tot 12,voor het komende jaar, wordt het tekort voor 1966 eveneens geraamd op 5000, De voornaamste bronnen van inkomsten voor de vereniging zijn: 1. De contri buties der leden; 2. De rijkssubsidie; 3. De gemeentesubsidie. Daar de contribu ties voor het komende jaar reeds nood gedwongen zijn verhoogd, terwijl de rijkssubsidie een vast percentage be draagt van de aan de wijkverpleegsters uitbetaalde salarissen, ziet het bestuur als enige mogelijkheid om de huidige en toekomstige financiële moeilijkheden op te lossen in een drastische verhoging van de gemeentelijke subsidie, waartoe een verzoek bij het gemeentebestuur zal worden ingediend. Bij de vrije inzendingen waren de drie eerste plaatsen voor dhr. M. Pieterse. Bij de potplanten behaalde mevr. Blok- Wondergem de le prijs, mevr. Van Paasschen-Korstanje de 2e prijs en mevr. Van Iwaarden de 3e prijs met nog twee eervolle vermeldingen. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag tegen Nieuwland I. In deze vrij harde wed strijd nam Rillandia na 7 minuten de leiding, 10. Doelman Baas stond ver der succes in de weg. Twintig minuten na de rust kopte Verijzer uit een hoek schop het tweede Rillandia-doelpunt in de touwen, 20. Zeven minuten voor het einde kon Van Waarde, mede dank zij een fout van..doelman Schout, de achterstand verkleinen tot 21, waar mee het einde kwam. Het tweede elftal van Rillandia speelde tegen Krabben- dijke III en verloor met 43. Gemeenteraad. Vorige week vrijdag kwam de ge meenteraad in" openbare vergadering bijeen. Tot de ingekomen stukken be hoorde een verzoek van de „Vereniging Veilig Verkeer De Bevelanden" om de subsidie te verhogen van 1,tot 1,50 per geslaagde leerling. Dit ver zoek ontmoette bij de raad geen be zwaar. Hierna werd de gemeentebegro ting 1966 en de begroting 1966 van het gemeentelijk woningbedrijf behandeld. In de algemene beschouwingen, die vooraf gingen, werd door alle sprekers het vertrouwen in B. en W. uitgespro ken, terwijl iedereen vol lof was over de plannen die op het programma staan. Dhr. Van Harn noemde de plan nen voor wijziging van het kruispunt NoordwegDorpsstraat en voor verbre ding van de Noordweg „verkeertech- nisch een grote verbetering". Dhr. Busch was blij dat de restauratie van het scholencomplex iu de Noordweg bijna voltooid was en v#nd het teleurstellend dat de precaire positie van het gym nastieklokaal voorlopig gehandhaafd zal moeten worden. Dhr. Riedijk noem de de parkeerplaats bij de vuilnisbelt een verbetering en' zou gaarne zien dat er nu parkeerverboden kwamen onder aan de dijk en op de toevoerweg, aan gezien de mensen die van deze weg ge bruik moeten maken voor hun werk, veel hinder ondervinden van de gepar keerde auto's. Hij vroeg aandacht voor de verwaarloosde staat, waarin de mo len verkeert. Hij drong er op aan hier iets aan te doen nu dit gebouw op de monumentenlijst staat, omdat dit anders de gemeente veel geld zal kosten. Dhr. Marcusse was van mening, dat de keu ken van het Cultureel Centrum veel te klein was en dat zich nu een goede ge legenheid voordoet om hier wat aan te doen. De ernaast gelegen woning komt door het vertrek van dhr. Ruissen leeg te staan en zo zou men deze er mooi bij kunnen trekken. Hij drong er bij B. en W. op aan de mogelijkheden hiervoor te onderzoeken. Wethouder Van Velzen hield een redevoering, waarin hij memoreerde wat er in de af gelopen 30 jaar zoal gebeurd is in Krabbendijke. Het was n.l. op 5 sept. precies 30 jaar geleden dat dhr. Van Velzen voor het-.eerst als afgevaardig de van de S.G.P* inde raad zitting nam. Het was toen midden in de tijd van de werkloosheid en daarmee ver geleken zijn we er zeer veel op vooruit gegaan. Hij toonde zich verheugd over de vooruitgang die er geboekt wordt, nu er een kléin dorp naast het bestaan de wordt gebouwd en nu het lijkt of de mogelijkheden de moeilijkheden over wonnen hebben. De burgemeester begon met namens de raad dhr. Van Velzen geluk te wensen met diens jubileum en hoopte dat hij nog lange tijd de ge meente mag dienen. Het college van B. en W. zal zich steeds inspannen om van Krabbendijke een fraaie woonge- meente te maken en de gestadige groei zo veel mogelijk te bevorderen. Boven dien zal het bedrijfsleven steeds op zo groot mogelijke steun kunnen rekenen, want deze economische mogelijkheden bepalen de kansen op bestuurlijk niveau. Verwacht mag worden dat de rijks goedkeuring voor de bouw van de raif feisenbank niet lang meer op zich zal laten wachten.. Het college zal zich be ijveren om de uitgestelde verbetering van de aansluiting van de Westweg op de Rijksweg zo sgpedig mogelijk ge daan te krijgen. Over het geven van een naam aan het plein in het centrum zal het college zich beraden. Voor wat be treft de omslagkosten bij de ratiobouw heerst er overeenlteniming bij de deel nemende gemeenten, maar financieel 1 juridisch is dit nbg< niet vastgelegd. Hoewel de post onvoorzien gunstig lijkt zal de verbreding van de Noordweg hier wel een groot gedeelte van opslor pen. Ook 't dagelijks bestuur zou graag de woningwetwoningen verbeteren, zo als de aanleg van douches enz., maar hier heeft het zich aan bepaalde voor schriften te houden. In verband met be paalde dingen di^aan de hand zijn in verband met de recitatie in Zuid-Be veland is het instellen Van een parkeer verbod onderaan de zeedijk niet urgent. Over de molen is reeds contact geweest met de eigenaar en binnenkort hoopt men deze kwestie geregeld te hebben. „Wij als gemeente moeten proberen de molen op redelijkë"gronden voor het na geslacht te bewaren", aldus, de burge meester. Verbetering van het Cultureel Centrum staat op het programma, maar dit is nog i^iet urgent, zolang de er naast staande woning nog niet leeg staat. Bij het behandelen van de be groting vroeg dhr. Van Harn of het college een verhouding van 30,sub sidie voor het Kon. Wilhelminafonds en 50,voor "de astmabestrijding wel juist achtte, nu kanker toch eigenlijk volksvijand no., 1 is. Uit het antwoord bleek dat dit historisch zo gegroeid is en dat dit graag nader bekeken zal worden. Op de vraag van dhr. Marcusse of de subsidie voor de muziekvereni ging 100,niet verhoogd kon wor den ontstond enige discussie, met als gevolg dat de muziekvereniging hier voor een verzoek zal moeten indienen. Na de behandeling van deze 130 blad zijden tellende begroting werd besloten de subsidie voor de vrijwillige brand weer te verhogen van 1000,'tot 1200,— en de subsidie voor de Stich ting Zeeland van 8 tot 10 cent per in woner. De post onvoorziene uitgaven is als gevolg van het bekend 'worden van de juiste gegevens Voor de uitkeringen uit het gemeentefonds gestegen tot 27.260,88. De salarisverordeningen voor. het personeel van de Stichting Be jaardenzorg werden goedgekeurd. De rekening 1964 van de stichting bejaar denzorg werd goedgekeurd, evenals de begroting van deze stichting voor 1966. De leden met hun plaatsvervangers van de woonruimtecommis&ië werden her benoemd. Vervolgens werd door de raad 55.186,gevoteerd voor het doert'Uit voeren van openbare werken in het ka der van het uitbreidingsplan zuid-oost, aan de Noordweg. De rijWeg zal van de Dorpsstraat tot de Öêairixstraat wor den verbreed, waarbij ze ter hoogte van de kruising een breedte krijgt van 7.50 m en bij de Beatrixstraat van 6.50 m. Het is de bedoeling dat de gehele Noordweg deze breedte gaat krijgen. Aan de westzijde komt eén royaal trot toir. Deze werken werden onderhands aanbesteed aan de fa. F. Duijnhouwer Zn. te Goes voor 47.500,Het verder geraamde bedrag is bestemd voor wijziging leidingen nutsbedrijven, verlichting en honorarium voor de dienst gemeentewerken. Aap de Julianaschool zal medewerking worden verleend voor aanschaffing van meubilair en de ver dere inrichting van de voormalige be stuurskamer |.ot dokters-/ tévens hoof den- en personeelskamer. Een bestem mingsplan West III werd in voorberei ding verklaard. Dit gebied ligt ten westen en ten noorden van het bestaan de uitbreidingsplan. Voor de aanleg van riolering achter de panden Nieuwlandse Binnendijk 2 tot en met 10 werd: 5000 gulden beschikbaar gesteld, terwijl het bestuur van het waterschap „De Bre de Watering van ZuidrBeveland" om een bijdrage is gevraagd-, De gemeente rekening 1964 en de rekening 1964 van het gemeentelijk woningbedrijf werden voorlopig vastgesteld, terwijl de reke ning 1964 van de Burgerlijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg werd vast gesteld. Wedvluchten. De wedvlucht van 60 km van Vil voorde door de P.V. „De Luchtbode" had tot uitslag: 1, 3, 5 D. A. van de Vrede; 2 K. M. Staai; 3 C. P. van Oos ten. M 9' Vanuit Parkestone (206 km) kwamen de duiven van de P.V. „De Seheldeduif" als volgt binnen: 1, 5 C. J. Clement; 2 L. Paauwe; 3 H. Blotëf 4/9 Jac. Traas; 6 W. Krijnsen; 7 M. Moerland; 8 J. Allewijn. -'ih' Van de wedvlucht uit Moescroen was de uitslag: 1 M. Minnaard; 2 J. Alle wijn; 3, 4 L. Paauwëj^/ö C. Almekin- ders; 7, 9 C. J. Clement; 8 Jac. Min naard. Voetbal. Het eerste elftal verloor met 50 van Terneuzen, terwijl het tweede elftal een 43 overwinning op Rilland behaalde. De B-junioren verloren van Kapelle met 21. Voetbal. lIw Waarde II speelde zaterdag j.l. haar competitiewedstrijd tegen Hoek II. De wedstrijd eindigde in het voordeel van Hoek met 23. De -ie apelen wedstrij den van Waarde I en de junioren wer den wegens de slechts weersgesteldheid afgelast. Kerkelijk nieuws. Door de Kerkeraaa der Wed. Herv. Gemeente alhier werd beroep uitge bracht op kandidaat Rijpma te Utrecht. Deze heeft hiervoor bedankt. Opbrengst collecte. De collecte voor de kankerbestrijding heeft alhier opgebracht 382,25. Een mooi bedrag. Een wóörd Van dank aan gevers en verzorger van deze collecte is zeker op zijn plaats. Goed saldo. Eén dezer dagen hield het comité dat het festival ter gelegenheid van het 65- jarig bestaan van de muziekvereniging „Vooruit" organiseerden ahaar sluitings vergadering. Na afloop van de vergade ring bleek, dat van hét geld dat door de bevolking bijeen gebracht was en 776,— bedroeg en van het geld dat de verloting had opgebracht nog een mooi bedrag overbleef. Het bedrag, groot 492,82 is als.,jubileumgeschenk namens de bevolking--van Waarde aan de muziekvereniging „Vooruit" aange boden. Dit bedrag werd met grote dankbaarheid, "aanvaard en dank werd gebracht aan commissielécjen, burgerij en deelnemende korpsen voor hun bij drage geleverd voor het welslagen van deze dag. or Hengelvvedstrijd. Zaterdagmiddag hield de hengelsport vereniging „De Kapelse Kanaalvissers" in de Oosterschelde onder Wemeldinge de voorlaatste bekerwedstrijd van dit seizoen. Er namen 59 leden aan deze wedstrijd deel, die gezamenlijk 9570 pun ten bij elkaar visten. De uitslag is: 1. L. Lutijen, 815 pnt.j 2. B. A. Rooze, 600 pnt.; 3. C. van de Velde, 565" pnt.; 4. G. Lepoeter, 515 pdtl; -5. L. C. Oele, 470 pnt.; 6. W. van dé'^Pede, 450 pnt.; 7. G. C. Versluis, 415 pnt.; 8. J. Bur ger, 395 pnt.; 9. mevr. ^epoetgr-van Paassen, 375 pity; 10. A. Eversdijk, 300 pnt. Na deze 6e bekerwedstrijd is de stand: Senioren: l.""W. van de Vre de, 3850 pnt.; 2. G.-5C: Versluis, 3050 pnt.; 3. P. J. Lepoeter, 3005 pnt. Ju nioren: 1. Leo van X>QSlen, 1160 pnt.; 2. Ko Burger, 1085 pnt.; 3. Kees Wel- leman, 855 pnt. fl - >ir Dodelijk ongeluk. Op rijksweg 58 nabij het viadukt on der Kloetinge is zondagavond om^reeks 10 uur de 83-jarige G. van den Dries uit het bejaardentehuis te Uewedorp do delijk verongelukt. Dhr. Van den Dries Kringvergadering N.C.V.B. Dinsdagavond hadden meer dan 400 vrouwen zich in Ons Dorpshuis ver enigd op de Kringvergadering van de N.C.V.B. De afdelingen Kapelle, Rilland, Yerseke en Krabbendijke waren dit keer te gast bij onze eigen afdeling. Na de begroeting door de presidente van de plaatselijke afdeling, mevr. C. Koolstra- Steketee, het zingen van enige psal men en gezangen, de Schriftlezing, ge bed, geloofsbelijdenis en een meditatie over Lucas 10 42m: „Eén ding nodig!", lieten de vrouwen het woord aan een man. Ds. A. H. Agtereek uit Haarlem sprak toen n.l. een rede uit met als thema „Vat aan het werk, vat aan". Hij stimuleerde de vrouwen dagelijks te bidden voor de buitenkerkelijken. Na de pauze werd begonnen met het zingen van het bondslied. Verder namen de af delingen Kapelle en Yerseke de koor zang voor hun rekening en zorgden Krabbendijke en Rilland voor de decla matie. Na het zingen van gezang 135 vers 3, sloot de gewestelijk presidente, mevr. De Jonge, deze geanimeerde bij eenkomst. Raadsvergadering. B. en W. zullen de raad in de ver gadering van dinsdag 20 september a.s. (6 uur n.m.) voorstellen aan de ver eniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag medewerking te verlenen voor de stich ting van een bijzondere school voor ge woon lager onderwijs. Uit het schrijven dat B. en W. aan de raad gericht heb ben, blijkt dat 47 ouders van 90 school gaande kinderen en van kinderen, die binnen de komende jaren leerplichtig worden, instemmen met de plannen tot stichting van de school en voornemens zijn hun kinderen deze school te doen bezoeken. Van deze 90 kinderen zullen er op 1 juli 1968 58 leerplichtig zijn. Per deze datum kan dus de school be ginnen, omdat dan aan de vereiste van 50 leerlingen wordt voldaan. Verder omvat de agenda de volgende punten: Voorstel tot vaststelling van een ver ordening tot het toekennen van een sa larisverhoging in de vorm van een bij zondere uitkering ineens over het jaar 1965, voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor 1965, voorstel tot vaststelling van de bedragen bedoeld in arikel 47 eerste lid van de kleuteronder wijswet voor 1964, voorstel tot vaststel ling van de vergoeding voor de r.-k. kleuterschool te Hansweert over 1964 en van het voorschot op de vergoeding voor 1965, voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan C. Vermeulen te Hansweert en voorstel tot aankoop van een strook grond aan de Mei dam. Ongevallen en E.H.B.O. U hebt het zelf natuurlijk ook wel eens meegemaakt. Remmen piepen, een klap... er is weer een verkeerongeluk gebeurd. Waar ze vandaan komen weet niemand, maar direkt zijn er tientallen mensen op de plaats van het ongeluk. Maar hoevelen kunnen dan eerste hulp verlenen Ook de mensen (dokter en po litie) die veel met ongevallen te maken hebben is het opgevallen, hoe weinig omstanders de helpende hand kunnen bieden. Voor de enkeling die wel de kennis bezit, moet het een grote ge noegdoening zijn eerste hulp te kunnen verlenen en daarmee wellicht een men senleven te kunnen redden. Een ieder krijgt nu de kans zich in de E.H.B.O. te bekwamen. Het ligt n.l. in de bedoe ling om, bij voldoende deelname, zowel in Kruiningen als in Hansweert een cursus te houden. U kunt zich voor Kruiningen opgeven bij Dr. Allewijn en in Hansweert bij Dr. de Beij. Blijf geen omstander, maar zorg dat u bij ver keersongevallen en ook bij allerlei huis-, tuin- en keukenongelukjes de eerste, dikwijls zo noodzakelijke, hulp kunt bie den. Het verkeer. Vrijdagmorgen omstreeks 11.40 uur is de 74-jarige mevr. L. M. C. L.-de J. uit Hilversum ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeluk. Mevr. L.-de J. die met haar personenauto in de rich ting Kruiningen reed, wilde in de ge- vaarlqke bocht bij de kreek een vracht auto met aanhangwagen inhalen. Na voltooiing van de inhaalmanoeuvre moet zij de macht over het stuur hebben ver loren en zij kwam aan de rechterzijde van de weg in de sloot terecht. Haar auto werd hierbij vrijwel totaal ver nield. Het slachtoffer zelf werd in zorg wekkende toestand naar het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes gebracht. Vrijdagmiddag om 17.20 uur had een aanrijding plaats op de Veerweg. Een file auto's kwam op dit tijdstip van de boot. De voorlaatste auto, een Dafje bestuurd door W. S. uit Arnhem, sloeg de Blaauwhoefseweg in op het moment dat A. H. G. S. uit Breda met zijn VW- personenauto aan 't passeren was. Een botsing was het gevolg, waarbij S. nog tegen een bermpaaltje reed. Tegen bei de bestuurders werd proces-verbaal op gemaakt. Gevonden en verloren. Als gevonden is bij de politie aan gegeven: Een sjaal, een sikkel, een bil jet van 100 B. francs, twee damespara- pluies en een paar zwarte rubber re genpijpen, En ^aljs verloren een leer boekje Frans (deel I). Floraliavereniging. Donderdag 9 september kwamen de leden van de Floraliavereniging bijeen met hun wedstrijddahlia's, een vrije in zending van dahlia's en als potplanten gloxinia's. Bij de wedstrijddahlia's be haalden ahrn. Kallemein en M. Pieter se met een gelijk aantal punten een le prijs; 2e prijs mevr. Sinke-Geldof3e prijs mevr. Van Paasschen-Korstanje. Brandvijver weer bevolkt. Het is weer zover: de zwanen en een den zijn weer in de door de dienst ge meentewerken geheel opgeknapte brand vijver in Clercqswegje gearriveerd. Dus u kunt nu al uw oud brood daar weer kwijt. Gooi het niet in de vuilnisemmèr, maar breng het even naar de vogels! Directrice huishoudschool trad in het huwelijk. Mej. A. A. Sandstra, directrice \*an de landbouwhuishoudschool „Prinses Beatrix" alhier, was donderdagmiddag j.l. het stralende middelpunt van haar leerlingen, die voor haar een erehaag vormden ter gelegenheid van haar hu welijk met dhr. M. J. van Nieuwenhuij- zen. Nadat de meisjes getuige waren geweest van de kerkelijke huwelijks bevestiging door Ds. J. H. J. Hoffman, werden zij in staat gesteld het bruids paar geluk te wensen in hotel „De Uit kijk", waar een leerlinge uit de hoog ste klas de bruid hamens alle leerlingen een geschenk aanbood. Opbrengst collecte. De collecte voor de kankerbestrijding heeft in de gemeente Kruiningen op gebracht 1618,91, verdeeld als volgt: Kruiningen 1102,17, Hansweert 464,24 en Oostdijk 52,50. Scheepvaart door het kanaal. Genomen over de jaren 1964 en 1965 is de maand augustus wel een record- maand te noemen. Tot nu toe was het grootste aantal gepasseerd in de maand maart '65 met 8t586 schepen. In de maand augustus passeerden er 8.888 schepen van 5.073.973 ton. Hiervan wa ren '5.681 schepen van 3,418.563 ton geladen en 3.207 schepen van 1.655.410 ton waren ledig. De geladen schepen be stonden uit 5.353 motorschepen van 2.929.393 ton, 319 sleepschepen van 485.477 ton eiri9 coasters van 3.693 ton. De ledige schepen bestonden uit 2.287 motorschepen van 1.346.977 ton, 226 sleepschepen van 289.634 ton en 13 coas ters van 5.508 ton. Tevens passeerden er 681 sleepboten van 13.291 ton. Van België passeerden 52 duweenheden en naar België 51. Tot de rijnvaart beho rende, passeerden naar België 1.058 geladen motorschepen van 734.589 ton en 137 geladen sleepschepen van 195.211 ton; tevens 155 ledige motorschepen van 163.110 ton en 40 ledige sleepschepen van 57.573 ton. Van België passeerden er 688 geladen motorschepen van 511.493 ton en 59 geladen sleepschepen van 87.717 ton; tevens 87 ledige motor schepen van 51.931 ton en 1 ledig sleep- schip van 1.306 ton. In nationaliteiten waren de schepep als volgt verdeeld: 5.490 Nederlandse,1 2.283 Belgische, 466 Duitse, 292 Franse, 344 Zwitserse, 5 Luxemburgse, 4 Oostenrijkse, 1 Deens en 3 Poolse. In de maand augustus passeerden er 586 schepen meer dan in de maand juli. Vergadering. Verleden week donderdag hield de v.v. Hansweertse Boys in café Schot horst een algemene ledenvergadering. De agenda vermeldde maar één punt en wel het kiezen van een voorzitter. Door het bestuur werd dhr. H. van Koeve ringe voor deze funktie voorgedragen. De vergadering ging daar mee akkoord, zodat deze oud eerste-elftalspeler als voorzitter werd ..gekozen. Voetbal. Zondag werd dé eerste competitie wedstrijd gespééld, n.l. de uitwedstrijd naar „Steen" I (St. Jansteen). Het was een spannende strijd, welke uiteindelijk met 32 werd verloren. De eerste com- petitiewedstijrd van het tweede tegen Kwadendamme I werd afgelast. De oranjehemdep hebben zondag wel uit een heel ander vaatje getapt. In te genstelling tot de. trainingswedsrijden, werd er nu van het begin tot het einde flink aangepakt. Al van het beginsig- naal bleek dat er weinig krachtsver schil bestond. Een hardnekkig verdedi gend Boys-elftal met verrassende uit vallen gaf de ploeg uit St. Jansteen heel wat werk. Na 20 minuten namen de gastheren de leiding, maar korte tijd daarna maakte Nauval v. d. Spil dank zij goed doorzette#, gelijk. Doordat één onzer verdedigers in het beruchte ge bied de bal met de hand aanraakte, kwam Steen met ,21 voor te staan. Na 15 minuten in de tweede helft te hebben gespeeld, scoorde Adrie West- dijk gelijk. Hoewel iedereen zich met deze stand verzoend had, werd 2 mi nuten voor het eind uit een vrije trap door Steen het winnende doelpunt ge scoord. A.s. zondag kunnen de Boys voor eigen publiek laten zien wat ze kun nen. Dan ontvangen ze „R.C.S." I uit Souburg. Het tweede elftal speelt even eens thuis, tegen „Walcheren" II uit Vlissingen. Aanvaring. Het Nederlandse motortankschip „Elizabeth" is dinsdagavond ca. 22 uur ter hoogte van Walsoorden aangevaren door de Finse coaster „Aldebarah". Het tankschip, dat met 900 ton gasolie op weg was naar Rotterdam, kreeg een grote scheur aan bakboordzijde. Door dit gat stroomde er totaal ca. 100 ton gasolie in de Schelde. De sleepboten „Holland", „Schelde" en „Westerschel- de" van rederij L. Muller uit Terneu zen waren spoedig ter plaatse en wisten het schip drijvende- te houden. Later is het naar Hansweert gesleept, waar de lading werd overgepompt in het motor schip „Vecht". Dé Finse coaster liep weinig schade op. Het vervolgde spoe dig daarna zijn reis met bestemming Rotterdam.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2