«OOBi BAAYENS YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE SCHORE Korfbal. De competitie 1965-'66 staat weer voor de deur. Volharding speelt in de 2e klas Z.K.B. Wegens gebrek aan da mes moeten we echter het damestekort aanvullen uit onze aspiranten. Wij doen een beroep op alle sportieve dames uit Yerseke om zich als lid van Volharding op te geven. Zij, die interesse hebben om te gaan korfballen, kunnen zich op geven bij dhr. A. A. Marteijn, Van Tien- hovenstraat 27 of C. Bakker, Nieuwe Kerkstraat 23; of komt u eens kijken naar onze trainingsavonden op donder dagavond in het gem. gymnastieklo kaal. Trainingsuren: 6.307.30 uur pu pillen, 7.308.30 uur aspiranten, 8.30 10 uur senioren. A.s. zaterdag gaan Volharding I en de pupillen naar Goes om daar resp. tegen Togo II en Togo A te spelen. De aspiranten gaan naar Kloetinge en spe len daar tegen Blauw-Wit B. V oetbalnieuws. Het is Yerseke I gelukt de uitwed strijd tegen Wolfaartsdijk in winst om te zetten. De ruststand was een 10 voorsprong voor Wolfaartsdijk. Door Theo de Wee werd de gelijkmaker ge scoord, 11. Direkt daarop was het weer Wolfaartsdijk dat een voorsprong nam, 21. Die voorsprong werd door Honoré Stobbelaar teniet gedaan, 22. Met dit doelpunt was de weerstand van Wolfaartsdijk gebroken. Jan Ridderhof, Theo de Wee, Henk Christiaansen en Leo Zonruiter zorgden voor een 62 eindstand. Doordat de scheidsrechter niet opkwam, ging Yerseke IIWol faartsdijk II niet door. Yerseke B ver loor met 32 van Waarde, de overige wedstrijden werden afgelast. Zaterdag speelt Yerseke I thuis te gen Kats. We verwachten een beter re sultaat dan vorig seizoen. Yerseke II moet naar Temeuzense Boys II. De ju nioren B I spelen thuis tegen Wemel- dinge B I, B H speelt uit tegen Ril- landia B I. De speciaalzaak voor Uw BRIL Hoofdprijs fotowedstrijd. Dhr. C. Kanaar won met een foto ge maakt met een Russische camera één van de hoofdprijzen in de Benelux-foto- wedstrrjd. Een gratis tiendaagse reis naar Moskou en Leningrad. Wij felici teren dhr. Kanaar van harte en wen sen hem een goede reis toe. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau alhier zijn de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: Twee kinderkousjes grijs en groen, een mes in foudraal, een blauw witte damestrui, een zwarte regen broek, een gespikkelde kinderportemon- naie met inhoud, een plastic kinderpor- temonnaie met inhoud, een zakmes, een linker glacé dameshandschoen, een be- del-armbandje, een houten step en een grijs geblokte sjaal. Aanrijding. Dezer dagen ontstond er een aanrij ding in de Wilhelminastraat alhier tus sen een auto van dhr. S. uit Wemel- dinge met een geparkeerd staande auto van dhr. R., die op familiebezoek was. Beide auto's liepen schade op. Voetbal. Zaterdag speelden de B-junioren te gen de B-junioren van Kapelle. Wemel dinge kende geen pardon en behaalde een mooie overwinning van 40. Het tweede elftal speelde tegen Beren H, welke elkaar voor de rust niet veel toe gaven, zelfs niet in doelpunten maken. Beide doelen bleven schoon, bij de Be ren vooral door uitstekend werk van de doelman. Na de rust zakte Wemel- dinge af en kreeg de ploeg van de Be ren meer vat op het spel. In de vijfde minuut scoorden zij, welke voorsprong in de twaalfde minuut door Walrave werd teniet gedaan. In die tijd had We- meldinge een toegekende penalty niet weten te benutten. In de 23e minuut scoorden de Beren het winnende doel punt van deze niet al te beste wedstrijd aan 't begin van de competitie.. De postduiven. De postduivenvereniging De Postduif alhier nam deel aan de volgende vluch ten. Vanuit St. Quentin, afstand 193 km: 1, 4, 7, 8, 14, 19, 20 H. Oudeman; 2. 5, 6, 10. 31 P. Vuijk; 3, 21, 23, 26, 28, 29 J. Vleugel; 9, 32 A. J. op 'tHof; 11, 15, 16 C. Lamper; 12, 13, 18, 22, 30 F. Timmerman; 17, 24 M. Oudeman; 25, 27 J. Feytel. Vanuit Noyon, 226 km: 1, 15, 16 H. Oudeman; 2, 9, 10 C. Lam per; 3, 4, 12, 13 A. J. op 'tHof; 5, 14 M. Oudeman; 6, 8, 11 F. Timmerman; 7 P. Vuijk. Vanuit Creil, afstand 272 km: 1 F. Timmerman; 2, 8, 11, 12 ,21 A. op 'tHof; 3, 9, 13, 17, 19, 20 C. Lamper; 4, 10, 15 P. Vuijk; 5, 6, 16, 18 H. Oude man; 7, 22 J. Feytel. Gevonden voorwerpen. Gevonden een benzinetankdop, een armband en twee paar regenpijpen. In lichtingen ter gemeentesecretarie. Raadsvergadering. Woensdag kwam de raad der gemeen te Wemeldinge in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester C. N. F. van Sas. Big de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd een lening aangegaan van 35.000,Tot leden der commissie van advies inge volge de woonruimtewet werden be noemd dhrn. P. J. J. Dekker, J. A. de Schipper, C. de Kraker, M. Zuidwegt en C. M. Dagevos. Het voorstel tot toeken ning van een bijzondere uitkering van 2 aan het gemeentepersoneel werd aangenomen. Een voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1964 betref fende de post subsidie gezinsverzorging werd eveneens aangenomen; dit werd verhoogd met 1762,98 tot 14.408,28. De gemeenterekening 1964 werd aan geboden en sluit met de volgende cij fers: De gewone dienst met aan inkom sten 985.137,49, uitgaven 968.816,64, batigslot 16.320,85. De kapitaaldienst aan inkomsten 2.097.286,42, uitgaven 2.130.159,48, nadelig saldo 32.873,06. Wielernieuws. Voor de eerste maal in hun loopbaan namen de Kruiningse aspiranten deel aan een baankoers, te Zundert. Op dit voor hen ongewone terrein wisten ze ook goed mee te komen. Tonny Stroo- snijder wist beslag te leggen op de eer- te plaats, terwijl Theo Schouwenaar en Ko Blok resp. 6e en 9e werden. Drumbandshow. Zaterdagavond zal de Kon. Harmonie E.M.M. het zomerseizoen afsluiten met een gevarieerd programma, dat op de Markt wordt uitgevoerd. Om 19 uur zal de harmonie zelf beginnen met een licht verteerbaar concert. De volgende num mers zullen dan ten gehore worden ge bracht: 1. Our Director mars van Bi- gelom-Mol; 2. Blumenfest, ouverture van J. Meister; 3. Sledepaardjes, duet voor 2 pistons van Bruyns-Veenendaal (solisten C. Goedegebuure en E. Mar tens); 4. Drina-mars van St. Binicki; 5. Telstar, mars van Jos. Collijns. Om 19.30 uur vangt het optreden aan van de boerenkapel van de fanfare „Mozart" uit Yerseke. De drumbands van „Schel- degalm", Hansweert, „Ons Genoegen", Kapelle, „E.M.M.", „Rillandia", Rilland en „Mozart", Yerseke zorgen voor het sluitstuk van de avond. Na een rond gang te hebben gemaakt, zullen deze vijf drumbands om acht uur beginnen met een ongeveer een half uur durende show. Deze show werd in andere plaat sen enthousiast ontvangen en kan daar om uitstekend dienen als afsluiting van het muzikaal zomerseizoen. Om tien voor negen kunt u dan weer gereed zit ten om op de TV de ontknoping van ,,De Sleutel" te zien. Spaarbank. Bij de spaarbank van de Raiffeisen- bank werd in de maand augustus op genomen 583.343,87, gestort 346.800,-. Het saldo aan het eind van de maand bedroeg 11.647.993,35. Er werden 22 boekjes uitgegeven. Het verkeer. In de beruchte bocht bij de kreek zijn de afgelopen week weer twee ver keersongelukken gebeurd. Vorige week donderdag om 17 uur vond een aanrij ding plaats, waarbij een vrachtauto en twee personenauto's waren betrokken. Een vrachtauto bestuurd door K. V. uit Rotterdam en rijdende in de richting Bergen op Zoom, kwam in de bocht te slippen en raakte daardoor op het lin ker weggedeelte. Twee tegemoetkomen de personenauto's kwamen met de vrachtauto in aanraking. De auto van F. G. M. G. uit Breskens werd daarbij totaal vernield. H. A. K. uit Yerseke kwam met zijn auto in de bermsloot te recht. Ook deze auto werd zwaar be schadigd. Wonder beven wonder wer den de inzittenden van de drie voertui gen slechts licht gewond. De bestuur ders van de personenauto's en de va der van dhr. K. werden per toevallig passerende Rode Kruisauto overgebracht naar het ziekenhuis „Bergzicht". Na behandeling aldaar konden ze huis waarts keren. Zaterdagmiddag omstreeks half vier had op het kruispunt RijkswegZand dijk een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Dhr. W. J. v. d. H. uit Numansdorp, die uit de richting Yer seke over de Zanddijk reed, verleende geen voorrang aan het op de Rijksweg rijdende verkeer, t.w. de door A. W. uit Wemeldinge bestuurde personenauto. Beide wagens liepen blikschade op en er deden zich geen persoonlijke onge vallen voor. Maandagmiddag om 12.20 uur had er weer een aanrijding plaats bij de kreek. De chauffeur I. v. B. uit Bodegraven moest met zijn vrachtauto met aanhang wagen krachtig remmen voor een zich voor hem bevindende tractor. De aan hangwagen zwaaide tegen de personen auto's bestuurd door W. A. V. uit Vlis- singen en J. v. Y. uit Bergen op Zoom. Beide personenauto's werden bescha digd. Streekvergadering N.C.V.B. De streekvergadering van de N.C.V. B. wordt dit jaar in Kruiningen ge houden. De leden uit de afdelingen Ka pelle, Rilland, Yerseke en Krabbendij ke komen dinsdag 14 september a.s. naar „Ons Dorpshuis". Op deze verga dering zal Ds. A. H. Agtereek uit Haar lem een rede houden met als thema „Vat aan het werk, vat aan". Geen kerkconcert. Wij vernemen dat het kerkconcert van Daan Manneke en Paul van Belzen op zaterdag 11 september niet door gaat. Vergadering „De Zwarte Dame". Dinsdagavond 7 september hield de schaakvereniging „De Zwarte Dame" haar algemene ledenvergadering. In de ze geanimeerde vergadering werd met algemene stemmen besloten op maan dagavond te gaan spelen, daar dit als de meest geschikte avond wordt gezien. In verband met het al of niet deelne men van enkele verenigingen is het nog niet bekend in welk competitieverband in de 2e klasse van de Z.S.B. zal wor den deelgenomen. Indeling in één af deling met de clubs uit Zeeuws Vlaan deren werd minder wenselijk geacht. In deze vergadering werden enkele ge dachten gelanceerd om in competitie verband in plaats van met tientallen met achttallen te, gaan spelen. Het is niet uitgesloten dat dan een groter aan tal teams aan de competitie zou kunnen deelnemen. Vooif de onderlinge compe titie zal getracht worden om de punten telling volgens het Keizersysteem uit te voeren. Het voorstel om voor de win naar van de onderlinge competitie een wisselbeker aan te schaffen, zal nader door het bestuur i bekeken worden. De contributie werd ongeiwijzigd Vastge steld. In de plaats van dhr. H. v. d. Berg werd in het bestuur benoemd dhr. M. van Gastel. Na afloop van de ver gadering speelde dhr. C. M. Jansen een simultaan wedstrijd tegen 9 leden van de vereniging. Binnen een uur slaagde hij er in alle partijen te winnen. Nieuwe leden zijn op de eerste speelavond op maandag 13 septémber van harte wel kom in het dorpshuis. Wedvluchten. Door de leden van de P.V. „Vrijheids duif" werd ag,n een tweetal wedvluch ten deelgenomen. De uitslag van Cha- teauroux was: 1, 12, 15 W. van Velzen; 2, 7, 10 J. Waverijn; 3, 13 C. Aerts; 4, 9 K. Tjarks; 5, 8 C. van Koeveringe; 6 J. Stroosnijder; H P. Kakebeeke; 14 J. Krombeen. Van Quievrain was de uitslag: 1, 10, 12, 13 J. J. Oele; 2, 4, 9 J. Oele Jzn.; 3, 19 G. de Bruine; 5. 11 K. Tjarks; 6, 7 W. van Velzen; 8 J. Stroosnijder; 14 A. Boone; 15 Joh. Meijer; 16, 20 P. Wille- boer; 17 M. Blok; 18 J. Voois; 21 H. Dek. Voetbal. Zondag heeft de v.v. Hansweertse Boys wederom een oefenwedstrijd ge speeld en weer werd het een nederlaag. Tegen de vereniging „Walcheren" uit Vlissingen, welke in de afdelingscompe titie uitkomt dus een klasse lager leden de oranjehemden een verdiende nederlaag: 20. Reeds vanaf het begin- signaal van de goed leidende scheids rechter Komejan, lieten de bezoekers een fris spelletje voetbal zien. Daar tegenover was het Boysspel fantasieloos en liep de voorhoede telkens klem op de sterke Walcheren-achterhoede. De ruststand was nog 00. Na de rust was er weinig verandering in het spelpeil. Het duurde niet lang of de Boys keken tegen een 20 achterstand op, welke niet meer weggewerkt kon worden. A.s. zondag begint de competitie. Het Boys-elftal zal moeten tonen, dat de promotie naar de vierde klasse gerecht vaardigd is. De trainingswedstrijden zijn niet bepaald succesvol verlopen. Nu is de vakantie voor de oranjehemden voor bij en ongetwijfeld zal er nu wel uit een ander vaatje getapt worden. Meteen staat er al een zware wedstrijd op het programma, n.l. de uitwedstrijd tegen „Steen I". Teenager bal. Zaterdag 4 september j.l. werd in het dorpshuis „Luctor et Emergo" een al hier een teenagerbal gehouden. De mu ziek werd verzorgd door de „Stereo's" uit Hansweert. De opkomst was zeer gering. Voetbal. Zaterdag speelde Rillandia te Hoek. Er werd niet erg best gespeeld, maar in Hoek waren ze toch tevreden over het verloop. Het duurde tot de 30e mi nuut voor Dey de Rillandia defensie voor de eerste maal voor een onoplosbaar probleem plaatste (10). Ook in de 2e helft liet een doelpunt lang op zich wachten. Het was De Zeeuw die na een half uur de voorsprong tot 20 kon opvoeren. In de slotfase werd het nog 21, toen na een schermtuseling voor het Hoek-doel de bal volgens de scheids rechter de doellijn zou hebben gepas seerd. Geslaagd. Voor de C-cursussen 1964-1965 aan de Christelijke kweekschool voor Zee land te Middelburg slaagde dhr. J. Wijk huis alhier, onderwijzer aan de School met de Bijbel. Raadsvergadering. Rilland-Bath kan 17.000,meer aan inkomsten uit het gemeentefonds ramen dan voorzien was. De post on voorzien op de gemeentebegroting voor 1966 wordt daardoor 37.000,Voor Rilland-Bath betekent dit in het bijzon der geen luxe overigens, omdat er flin ke plannen zijn voor een sportvelden complex en voor verbreding en verbete ring van de hoofdweg. De (sluitende) begroting werd de raad woensdagavond aangeboden. Burgemeester J. C. W. Job- se deed mededeling van de verhoging van het uitkeringspercentage uit het gemeentefonds. De raad boog zich ver volgens over voorstellen van B. en W. tot verhoging van de reinigingsrechten, een middel om een sluitende begroting te verkrijgen. De opbrengst van de rei nigingsdienst blijft ver beneden de kos ten. Was het verschil aanvankelijk 4000,voor 1966 is geraamd een te kort van 11.000,t—De raad besloot zonder hoofdelijke stemming het tarief per emmer van 9,— tot 12,50 voor de eerste emmer te verhogen, de prijs voor de tweede emmer werd op 8, bepaald en het bedrag voor elke vol gende emmer op 3,50. De opbrengst zal daarmee 2500,meer: 10.000, totaal worden. Na enige discussie stel de de raad de grondprijzen vast van het uitbreidingsplan „Molenwijk", waar van een gedeelte reeds bouwrijp is ge maakt. De prijs werd bepaald op 26,50 per m2. Voor de percelen, gelegen tegen de achtererven van de woningen aan de Adriaan Buteijnweg werd de prijs be paald op 20,wegens de geringe diepte en de minder gunstige ligging. Voor het noordelijk gelegen perceel, waarop 20 woningwetwoningen worden gebouwd, werd 17,— per m2 vastge steld, terwijl de grond bestemd voor autoboxen 15,zal gaan kosten. Uit de besprekingen kwam duidelijk naar voren, dat bij het bepalen van de grond prijzen een zodanige politiek gevoerd moest worden dat wordt voorkomen, dat de grondprijs voor de woningwetwonin gen niet de curveprijs zou overschrijden. Men juichte weliswaar deze politiek, waarvan de particuliere bouwer de du pe is, niet toe, doch moest deze wel noodgedwongen toepassen. Door het la ten vervallen van de groenstrook aan de noordzijde van het uitbreidingsplan kon de grondprijsnog iets worden ge drukt. Met algemene stemmen werden dhrn. M. J. van der Maarel en J. C. Traas benoemd tot vakman-schilder in vaste dienst bij de gemeente. In principe was 10 augustus besloten de woning Scheldestraat D 32 te verkopen aan de hoogste inschrijver. De raad bekrach tigde de verkoop. De hoogste inschrij ver was dhr. A. Eversdijk uit Kruinin gen met een bod van 666,Door het in gebruik nemen van de centrale werk en opslagruimte voor gemeentewerken zal de gemeentelijke garage aan de Bur gemeester van Gorselstraat worden ont ruimd. Besloten werd de ruimte te ver huren aan dhr. D. Midavaine voor auto stalling. De huur werd bepaald op 15 gulden per maand. Zowel dhr. R. Rijk (K.V.P.) als dhr. J. v. d. Boomgaard (C.H.U.) drongen aan op voorlopige verhuur. Deze heren waren namelijk met betrekking tot de „zee van ruim te" in het nieuwe gebouw niet zo erg gerust. De gemeenterekening van 1963 werd voorlopig vastgesteld met op de gewone dienst een nadelig saldo van 1699,49 en op de kapitaaldienst een batig slot van 81.477,37. Een verzoek om subsidie van de Ver. Kinderhulp voor Breda en omstreken werd afgewezen, terwijl het verzoek om verhoging van subsidie van 7 tot 10 cent per inwoner per jaar ten behoeve van de Stichting Zeeland eveneensgeen genade kon vin den. Bij de rondvraag vroeg dhr. A. Krijnsen (P.v.d.A.j aandacht voor het snoeien van de bomen bij de weegbrug te Bath omdat dit gevaar voor het ver keer oplevert. Dhr. J. v. Boomgaard was het opgevallen, dat men in vergelijking met Krabbendijke in Rilland-Bath meer uren gebruik maakt van de reinigings dienst voor grof vuil. Voetbal. Het tweede elftal speelde een wed strijd tegen A.Z.V.V. en won deze met 10—2. Wedvluchten. Van de P.V. „De Scheldeduif" vlogen de duiven vanuit Chateauroux, wat een afstand betekent van 543 km. De uit slag was: 1, 6, 9, 11, 16 C. J. Clement; 2, 10 L. Paauwe; 3 J. Allewijn; 4 Jos Huijsmans; 5 H. Blok; 7, 8, 13 M. Min- naard; 12 C. Almekinders; 14 Jac. Traas; 15 M. Moerland. Een wedvlucht vónuit Quivrain van 117 km had de volgende uitslag: 1, 2 L. Paauwe; 3, 4, 5, 6, 8, 11, 13 C. J. Clement; 7 J. van^dè^Vtede9 Jac. Miif- naard; 10 M. Minnaard; 12 C. Almekin ders; 14 W. Krijnsen. „De Luchtbode" hield een wedvlucht vanuit Parkestone, afstand 205 km. Hier was de volgorde van binnenkomst: 1 mevr. Clement; 2, 6, 11 D. A. van de Vrede; 3, 8 K. M. Staal; 4 J. J. de Jonge; 5 C. P. van Oosten; 7 M. Sin- ke; 9, 10 P. Zanddijk. 517 jaar. In „Huize Nieuwlande" gaat alles zijn gewone gangetje en de inwoners begin nen er al goed gewend te worden. Zo heeft b.v. iedereen al zijn eigen plaats aan de tafel, en zo kan het gebeuren dat er rond zo'n tafel 6 mensen zitten die samen niet minder dan 517 jaar oud zijn. De nestor van,dit gezelschap is de heer Willem Jacobussen, die 91 jaar oud is. Dan volgen Joost.;<te Waal (90), Jo- hannus van de Dorpel (89), Steven Hol- lebrandse (86), Anthonie Buteijn (81) en tenslotte Levinus van Baaien (80). We hopen dat deze heren nog lange ja ren samen smakelijk mogen eten. Voetbal. Waarde II trad zaterdag in het veld voor zijn eerste competitiewedstrijd te gen Kapelle II. Het móest daarin zijn meerdere erkennen. Waarde leed een 92 nederlaag. De junioren deden het beter vorige week tegen de junioren B en zaterdag tegen de junioren A uit Yerseke. Beide wedstrijden waren een mooie overwinning voor de Waardse ju nioren, 80 en 32. Zaterdag móeten ze tegen Wemel- dingse junioren. Waarde II gaat naar Hoek en Waarde I zal op eigen veld Borssele ontmoeten. Kerkelijke benoeming. Tot administrerend kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk is in de vakature M. Wesdorp benoemd dhr. A. Boey. Rijkspostspaarbank. Bij de postspaarbank te Kapelle werd in augustus 20.052,87 meer ingelegd dan opgenomen. Er hadden 166 stortin gen plaats tot 'n bedrag van 31.300,49. Er werden 24 terugbetalingen gedaan tot een totaal van 11.247,62. Door 5 nieuwe spaarders werd een rekening ge opend. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspo litie te Kapelle kwamen in augustus weer diverse meldingen binnen van ge vonden voorwerpen. Dit waren: Een bril, een kleine werphengel met snoer, een gouden parelsnoer behorende bij Zeeuwse klederdracht, een bril in etui, een polshorloge, een handpompje, een plastic voetbal, terwijl voorts is aan komen lopen en in verzorging werd ge geven een hond. Wedvlucht. Met 84 duiven nam de postduiven- houdersvereniging „Oost, West, Thuis Best" te Kapelle deel aan een door de concoursbond Zuid-Beveland gehouden wedvlucht vanuit Albert, afstand 189 km. De snelheid van de eerst aanko mende duif bedroeg 1251.36 m per mi nuut. De uitslag is: 1, 6 en 7 Van Driel- Heijstek; 2, 3, 4 en 5 P. I. Butler; 8 en 10 Jac. Schrier; 9 C. Korstanje. Voetbal. De eerste competitiedag had voor Ka pelle een goede a^lppp. Het eerste elf tal, dat op eigen veld een ontmoeting had met Nieuwdorp, wist de winst in eigen huis te houden (2—0)^jWinst bracht ook het tweede elftal mee. Zij gingen op bezoek naar Waarde II en bonden daar met 102 de zegekar ach ter zich. Alleen de B-junioren konden het in en tegen Wemeldinge niet bol werken. Zij verloren met 40. De ove rige wedstrijden vonden vanwege de slechte terreingesteldheid geen door gang. Voor zaterdag is het programma als volgt: Middelburg VKapelle I; Ka pelle IIZaamslag II; Kloetinge IV Kapelle III; Beren A I— Kapelle A I en Kapelle B IKrabbendijke B I. Hengelwedstrijd. Zaterdag hield de hengelsportvereni ging H.V.K.K. in het kanaal door Zuid- Beveland de vijfde bekerwedstrijd van dit seizoen. De uitslag is: 1. ;Abr. Hoo- gesteger, 600 punten; 2. W. van de Vre de, 595 pnt.; 3. A. JoosseK-495 pnt.; 4. C. Welleman, 215 pnt.; 5. J. Burger, 195 pnt.; 6. P. Bruijnzeel, 185.pnt.; 7. A. van Liere, 175 pnt.; 8. J. Walrave, 165 pnt.; 9. J. J. Kosten, 160 pnt.; 10. C. Wisse, 155 pnt. Er namen 60 leden aan deze wedstrijd deel. Na deze wed strijd is de bekerstand: Senioren: 1. W. van de Vrede, 3430 pnt.; 2. ,P. J. Le- poeter, 2835 pnt.; 3. G.f, C. Versluis, 2615 pnt.; 4. F. Bolle, 2505 pnt.; 5. M. P. Versluis, 2090 pnt. Junioren: 1. Leo van Oosten, 1020 pnt.; 2. C. Welleman, 790 pnt.; 3. J. Burger, $$0 pnt. D r mnbandsho w Zaterdagavond werd op het parkeer terrein bij de veilinggebouwen aan de Stationsstraat de trom stevig geroerd. Er werd namelijk een drumbandshow gehouden waaraan medewerking ver leenden de drumbands van de muziek verenigingen uit Rilland, Kruiningen, Hansweert, Yerseke en Kapelle. Ruim zestig jongens en meisjes roffelden er dan ook stevig op los, toen tamboer maitre G. Koremans uit Rilland het sein tot de aanvang gaf. De figuurmars die gemaakt werd viel bij de talrijke toe schouwers goed in de smaak. Het werd dan ook beloond met een spontaan ap plaus. In enkele gemeenten is de show reeds gegeven. Zaterdag zal ze te Krui ningen uitgevoerd worden. Bloemententoonstelling. Zaterdag hield de jeugdwerkcommis sie van de Nederlands Hervormde Kerk in het verenigingsgebouw de jaarlijkse bloemententoonstelling. Het werd een fraaie expositie, waaraan veel zorg was besteed. De wisselbeker werd dit jaar gewonnen door mej. Janny van Koeve ringe. De jury, bestaande uit P. C. Her mes, J. Hermes en B. Spuij, allen te Kapelle, kende de tweede prijs, een me daille, toe aan mevr. M. de Vrieze-van Liere. Afscheid werd zaterdagavond door de jeugdwerkcommissie genomen van Ds. A. J. Mooij. Dit gebeurde nadat door hem de prijzen waYen uitgereikt. Ds. Mooij werd toegesproken door dhr. P. D. Joosse, die in zijn dank ook mevr. Mooij-van Zeben betrok. Er werd aan het predikantenechtpaar als erkentelijk heid voor datgene wat zij voor de Schoorse jeugd hebben gedaan een zil veren vaasje uitgereikt. Afscheid Ds. A. J. Mooy. De Ned. Herv. Gemeente van Schore en Vlake heeft zondagmiddag afscheid genomen van haar predikant Ds. A. J. Mooij, die een beroep heeft aangeno men naar Silvolde (burgerlijke gemeen te Wisch). Dertien jaar heeft Ds. Mooij de gemeente van Schore gediend. Als tekst had de scheidende predikant ge kozen Philippenzen 4 7, „En de vrede Gods, die alle verstand te boven gaat, zal uw harten en gedachten behoeden in Christus Jezus". De slotzang voor deze druk bezochte afsebfedsdienst was Gezang 202 de verzen 1, 3 en 5. Na mens de burgerlijke overheid werd Ds. Mooij toegesproken door wethouder J. Balkenende. Deze sprak ooit' èen dank woord namens het bejaardentehuis „Po mona". Namens de classis Goes en ring van predikanten voerde Ds. E. P. J. Jebbink uit Kapelle hetLwoord. Als ver tegenwoordiger van kerkvoogdij en no tabelen sprak de president-kerkvoagd, dhr. W. J. Bierens. Hetzelfde deed dhr. N. Wisse namens de kerkeraad. Als laatste sprak Ds. H. R. J. Reijenga uit Yerseke, die gedurende de tijd dat de gemeente vakant blijft, consulent zal zijn. In zijn dankwoord betrok Ds. Mooij allen met wie hij in zijn ambts periode heeft samengewerkt, als orga nisten, de kostersfamilie Stevense, dhr. I. J. Drever als hoofd van de school, de zondagsschoofieiding en jeugdwerkcom missie. Na nog een persoonlijk woord tot de gemeente te hebben ^eficht, werd de vertrekkende predikant staande toe gezongen Psalm 121 4, „De Heer zal u steeds gadeslaan...". Im het vereni gingsgebouw was vervolgens, gelegen heid om persoonlijk afscheid te nemen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. VEILIG FIETSEN In het voormalige Duitse prinsdom Detmold heeft de onderwijsinspectie ex tra aandacht gevraagd voor het veilig fietsen. Ieder kind dat de lagere school verlaat is verplicht aan een fiets-rij- examen deel te nemen waarbjj. de rij vaardigheid en de kennis yam de ver- keersvoorschriften worden getest. Op deze wijze tracht men de veiligheid in het verkeer te bevorderen. Een initia tief dat zeker ook elders aanbeveling verdient.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2