GESLOTEN een assistent(e) MEDEWERKER GEVRAAGD gesloten Nederlandsche Middenstands Spaarbank Cursus E.H.B.0. NIEUWE Dameshoeden (linke broodbezorger BAKKERIJ FILIUS - YERSEKE PALAROID CAMERA Eens schudt het leven je wakker Gez. Harthoorn Huur Verenigings gebouw Geref. Kerk KLAASSE Amsterdam, Herengracht 580 Ter kennis van belanghebbenderi wordt gebracht, dat de periodieke verificatie van de spaarboekjes van ons agentschap YERSEKE STENQE 2 zal plaatsvinden op 6 SEPTEMBER 1965 ten kantore van voornoemd agentschap, alwaar de boekjes dienen te worden ingeleverd VAN 9 - 12.30 UUR EN VAN 14.00 - 17.00 UUR Accountantskantoor VAN YSSELDIJK Dames Juehten Molières Super Flex Juehten schoenen 6. E. MEEUSE Firma van der Peijl Yerseke Fa. van Willegen- van Sirien Zn. Donderdag 9 september i a.s, D.V. hopen onze i ouders resp. grootouders l P. C. FILIUS en C. FILIUS-GUNST hun 50-jarig huwelijks- feest te herdenken Gelegenheid tot felicite- i ren van 15.30 tot 17.30 i uur in 't verenigings- gebouw Jp,e Haven" te j Yerseke Hun kinderen en j kleinkinderen Yerseke, september 1965 Heden is plotseling van ons heengegaan mijn lie ve man, önze zorgzame vader, behuwd- en groot vader, broeder, behuwd- broeder en oom GIJSBERT ROTMANS in de ouderdom van 67 jaar A. D. ROTMANS- DUIJNKERKE Kinderen en Klein kinderen Rotterdam, 31 aug. 1965 Berglustlaan 66 De begrafenis in het fa miliegraf zal plaats heb ben vrijdag a.s. op de begraafplaats van de Herv. Gemeente te Hil- legersberg Vertrek vanaf het sterf huis te 1.15 uur Aankomst op de be graafplaats te circa 1.30 uur (),- Na dé teraardebestelling gelegenheid tot condole ren in de kapel Door de vele blijken van be langstelling en bloemen die wij bij de viering van ons 40-jarig huwelijksfeest ont vangen mochten, is deze dag voor ons en onze kin deren tot een onvergetelij ke gemaakt Wij zeggen langs deze weg u allen hartelijk dank, ook namens onze kinderen en kleinkinderen P. VAN- ANROOIJ H. J. VAN ANROOIJ- VAN REENEN Yerseke, september 1965 Paardenmarkt 5 Voor de vele blijken van be langstelling,^Ondervonden bij mijn 85ste verjaardag, zeg ik u, ook namens kinderen en kleinkindëfen, hartelijk hartelijk dank A. DEK Jzn. Kruiningen, september '65 Snellemarkt 15 Hierbij betuig ik u mijn hartelijke dank voor de zeer vele blijken van waarde ring, cadeaus en bloemen die ik bij mijn afscheid van de kleuterschool mocht ont vangen H. M. BAVECO Kruiningen, september '65 Voor de vele blijken van belangstelling en deelne ming ons betoond bij het plotseling overlijden van on ze lieve broer, zwager en oom JAN SINKE Ez. betuigen wij onze hartelijke dank, in het bijzonder aan Dr. P. Allewgn, de heren Mauer en Ket van de Rijks politie en de buren Van Saane en Bouwman voor de verleende hulp Uit aller naam, D. SINKE Ez. Kruiningen, september '65 OPENBARE VERKOPING Notaris W. P. de Nooijer te Heinkenszand zal op vrijdag 10 september 1965 des middags 2 uur in het café-restaurant van de heer J. Nolet te Yerseke ten verzoeke van de heer P. C. de Koeijer in het openbaar verkopen: HET WOON- EN WIN KELHUIS met vrij staande werkplaats en tuin te Yerseke aan de Damstraat 159, groot 6 aren 40 centiaren In eigen gebruik te aan vaarden 15 september 1965 behoudens toestemming van B. en W. der gemeente Yer seke Kijkdag: Donderdag 9 sep tember van 24 uur Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van ge noemde notaris Wegens vakantie van 7 tot 17 september Zij die voor bruiloften en dergelijke gebruik wensen te maken van het vereni gingsgebouw, dienen zich te vervoegen bij dhr. J. HOOGSTRATE Rijksweg 43 - Kruiningen De wintercursus van de E.H.B.O. te Wemeldinge be gint op 21 sept. 's avonds om 8 uur in het gebouw van de Evangelische Zondagsschool aan de Chezeeweg Voor het volgen van deze cursus kunt U zich nu reeds opgeven bij Dr. A. J. Eckhardt en de heer P. J. de Potter Zoekt u BIJVERDIENSTE „Plenty-Work!" Jé., ook voor u! Inl.: Bureau „Cum- Laude", Postbus 113, Hil versum Maakt nu reeds Uw keus uit onze collectie zeer chique modellen Wij nodigen U daartoe uit tot een bezoek aan onze zaak van Nimwegen-Heijboer WEMELDINGE WEGENS VAKANTIE van 6 t/m 18 september BAKKERIJ YERSEKE De spaarbank waar iedereen zich thuis voelt 540 vestigingen in Nederland WIJ VRAGEN EEN of iemand die genegen is zaterdags bij de bezorging te helpen KERKPLEIN 2 Marijkelaan 11, Yerseke Vraagt voor spoedige indiensttreding Bij voorkeur in bezit van ULO dipl. en praktijkdiploma Boekhouden Schriftelijke sollicitaties te richten aan boven staand adres JEUGDIGE MANLIJKE zakkenhandel Inlichtingen Damstraat 86. Yerseke ZO JUIST ONTVANGEN: Moccassin gemaakt f 32,75 met onverslijtbare rib-zool van Jimmy Joy Schoenhandel en Pédicure Kerkplein 10 Yerseke foto maken en in 10 seconden klaar Nu reeds voor f 225,— Foto-Ciné 15 regels 1,25, elke volgende regel 25 cent, 11 voor 12,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-prijs berekend Inzenden: Uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Meisjesjassen van Sturka met en zonder capuchon, ideaal voor het a.s. school jaar. Leuke kleurencombi naties in double-face kwa liteit. - Van IJsseldijk- Snoep. Speciale aanbieding! Deze week spotgoedkope meisjes- en jongenspyama's. Vlotte modellen in prima keper flanel. Maten 2 t/m 12. Aan- vangsprijs 4,90, kleine stij ging per maat, de grootste maat kost slechts 6,75. Daar kunt u zelf niet voor naaien! Ook deze aanbie ding geldt slechts zolang de voorraad strekt. Nabestel len is voor deze prijs niet mogelijk! Textielhandel Snoep-van Willigen. Ook op deze prijzen nog gratis Zil verzegels Ontvangen: Scheepjes sok- kenwol in grote sortering in fijne en grove kwaliteit. Ook de „Noorse" wol en alle soorten breinaalden. Ongebleekt, wit en gekleurd katoen. Zie de etalage. A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Mevr. de Vin-van Mierlo heeft nog enige uren over om blokfluitlessen te ge ven. Uitsluitend individueel onderwijs aan beginnende leerlingen. Opgave vanaf 1 sept. Adres: Zandweg 3, Wemeldinge. We hebben mooie onderjur ken van 10,95 en 9,95 ontvangen. We verkopen ze voor slechts 5,95. Bent u al aan het breien toe? Er is een mooie sortering wol in veel kleuren in onze win kel te bezichtigen. Komt u er eens naar kijken? J. de Neef, Tel. 416, Daniëlstraat 12, Wemeldinge. Te koop: Mercedes, bouwj. 1951, in pr. st.,, olievrij. Spotkoopje! - H. Poelman, Wijngaardstr. 24, Yerseke. Naar Hage voor luxe da mesmuiltjes en pantoffels. Enorme keuze! Fantastische modellen! Zie etalages! I. Hage, Schoenhandel, Yer seke. Voor complete meubilering en stoffering uw adres: Van Nimwegen-Heijboer, Wemel dinge* telef. (01192) 336, Dorpsstraat 53, West-Ka naal weg 51. Van Mirlon-Mirlana hebben wij niet alleen de overbe kende, ijzersterke kinder maillots, doch ook voor da mes mouse-crèpe maillots, ook in kousenkleuren, mou se-crèpe slips, panty's met korte en lange pijpen en mouse-crèpe broekjes met jarretelles, ideaal voor tie ners die niet graag een stepp-in of jarretellegordel dragen. Ook in kleuter- en meisjesmaten hebben wij mouse-crèpe broekjes in slip- en pantymodel in vele kleuren. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Alleen verkoop van alle Mirlon- Mrilana artikelen. - Gratis Zilverzegels Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bij ons uw keuze maken, uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders! Boekhandel van der Peyl. Te koop: Hoog model kin derwagen. - v. Klinkenberg straat 4, Yerseke. De nieuwste „Swift" heren schoenen zijn bijzonder mooi. Voor slechts 25,90 heeft u de mooiste en mo dernste „Swift klasse schoe nen" aan uw voeten. Zie etalages. - I. Hage, Schoen handel, Yerseke. Voor de boerinnen: Pracht pluche avonddoeken en hals netjes. Grijze woll. hals netjes slechts 4,50. Grote keuze in schortebont. Kam- garen doeken en beuken vanaf 8,50. Daagse mut sen en punten. Zwart crêpe mousse en zwart woll. kou sen. - A. C. Baay, B. Sinke laan 20, Yerseke. Jas perse altijd voordeliger! Echte choc. 49 en 52 ct. Witte flikken 35 ct. Rum-' bonen 38 ct. Mokkaboon tjes 52 ct. Sinasstaafjes 42 ct. Bonbons 52 ct. Hazel- nootballen 59 ct. p. 100 g. 1 zak agar 45 ct. 1 zak ca ramels 52 ct. p. 200 g. Heer lijke koekjes PK 92 ct. Zeeuwse rondjes 68 ct. Wit speculaas 64 ct. Groot pak speculaas 95 ct. Gron. koek 93 ct. Elektrische haarkrultangen met 3 verschillende rollen. - Installatiebedrijf Everse, Yerseke. Brushed nylon nachtjapon nen en pyama's ontvingen wij in heel nieuwe kleuren. O.a. framboos en aqua- groen, zacht-rose en bleu en bovendien zeer aparte mo dellen. - Van IJsseldijk- Snoep. Het stookseizoen nadert! Wij hebben wederom een grote voorraad haarden en convectors in alle merken, zowel kolen als olie. Haar den- en kachelbedrijf C. Paauwe, Yerseke. Kop en schotels in porce- lein aan zeer lage prijzen. C. Paauwe, Yerseke. OntvangenGlansgaren en draion truitjes m. lange mouw. Jurkjes en over- gooiers. Jorzolino baddoe ken m. bijp. washandjes en baby wol. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Voor beter verzorgd sten- cilwerkCopiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Yerseke, tel. 590. ADVERTEERT IN DIT BLAD Nog nooit hadden wij zo'n veelzijdige en uitgebreide collectie babyjasjes! U ziet het in de etalage. Elk jas je is een plaatje op zich zelf! En alle zijn ze ver vaardigd van courtelle en rhovyl of nylon cord-velour, de wonderstoffen, die na talloze wasbeurten er als nieuw uit blijven zien. Voor een babyjasje erg belang rijk Textielhandel Snoep- van Willigen. Gratis Zilver zegels Onze pakjes en japonnen zijn werkelijk iets bijzonders dit seizoen. Prachtige na- jaarstinten, modieuze snit en prima kwaliteit. - Van IJsseldijk-Snoep. Te koop i.v.m. verhuizing TV-antenne Ned. I en Bel gië. Te bevr. voor 8 sept. Berghoekstraat 24, Krui ningen. Moderne verlichting Elektrische apparaten Grammofoonplaten U vindt dit alles In ruime sortering bij Kerkplein 67 - Kapelle Philips an Blaupunkt Radio an T.V. Met een Philips ventilator kachel is uw vertrek in een ommezien warm. Installa tiebedrijf Everse heeft ze voor u. J asperse altijd voordeliger! Magere ham 55 ct. Snij- worst 45 ct. Rookvlees 63 ct. Rauwe ham 79 ct. Cass. rib 79 ct. Echte bot.worst 28 ct. Parijzer worst 35 ct. Palingworst 49 ct. p. 100 g. Volvette kaas 500 g 1,70. Oude kom. kaas 40 ct. p. 100 g. Lunchkaasjes 1,60. Edammers 2,95. 1 pot knakworst (8 stuks) 89 ct. 1 blik comedbeef 1,40. Wij ontvingen een enorme zending Mirlana maillots voor klein en groot. Ook reeds verschillende soorten Noorse sokken en de nieuw ste meisjessportkousen in effen met gekleurde rand en niewe ruiten. Hebt u de nieuwe najaarsfolder al ontvangen? Hierin vindt u vele voorbeelden van alles wat Mirlon-Mirlana voor najaar en winter brengt. En de kwaliteiten zijn over bekend! Alleenverkoop: Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Gratis Zilverzegels. Plastic pedaalemmer-zak ken, plastic broodzakken, plastic kledingzakken, plas tic tafellakens. Voor uw picknick: plastic drinkbe kers 9 ct. Boekhandel van der Peyl, Kruiningen. Elbeo kousen dragen is voordeliger lopen! Zie de mooie najaarstinten kastan je en moreno. Denk aan de gratis kousen op de kou- senkaart. - Van IJsseldijk- Snoep. Weg met die koude avon den! Neem een ventilator kachel. Installatiebedrijf Everse, Yerseke. Te koop: 20 krielkippen met hok en ren. - Hoofd straat 13, Kruiningen, Tel. 210. Goed tehuis gezocht voor angora kat. - Julianastraat 5, Hansweert. Te koop wegens verande ring z.g.a.n E.M. Jaarsma haard. - Molenlaan 3, Yer seke. Uw Luxaflex of Balastore wordt door ons vakkundig bevestigd. Vraag ons vrij blijvend de prijs. Van Nim- wegen-Heyboer, Dorpsstr. 53, West-Kanaal weg 51, Wemeldinge. Wij ontvingen een prachti ge collectie heren- en jon genssokken van Stemm. In ankiet, lange sok en knie kous. Stemm sokken krim pen niet. Krimpen ze, krijgt u nieuwe en bovendien ijzer- sterk. - Van IJsseldijk- Snoep. Jasperse altijd voordeliger! 4 fles bier 1,02. 3 fles ga- zeuse 98 ct. 2 fles vruch tenlimonade 89 ct. 1 pot jam le soort 84 ct. 1 grote fles Jus d' Orange 1,29. 1 kg rijst 99 ct. 1 pot op- loskoffie 1,58. 1 fles drui vensap 98 ct. 1 pot pinda kaas 72 ct. 1 l.-blik nasi 1,39. 2 pak lucifers 42 ct. Choc.hagel 65 ct. p. 250 g. 1 zak macaroni 29 ct. In ventilatorkachels, radi atorkachels, straalkachels steeds het nieuwste. Instal latiebedrijf Everse, Yerseke door LEIDA GRAAFLAND 22) „Eruit!", zei ze met van woede tril lende stem^^Daar is jouw plaats". „Maar mevrouw...", begon hij, doch ze bleef met uitgestrekte vinger staan. „Er uit!" herhaalde ze. „Dolf ligt ter nauwernood in zijn graf, of je hebt zijn plaats al ingenomen. Wie gaf je daar toestemming voor?" „Maar het spreekt toch vanzelf, dat ik voorlopig de leiding in handen neem, Roelie..." Ze kreeg een hoogrode kleur. Met ge dempte stem, zich nauwelijks kunnende beheersen, antwoordde ze: „Als je het nog één keer waagt me big m'n naam te noemen, bel ik de politie en laat je hier weghalen, zo waar ik hier sta. En nu voor de laatste maal: er uit, of ik maak een schandaal, zoals dit dorp nog nooit gehad heeft". Hij keek haar nog enige ogenblikken aan, haalde zijn schouders op en pakte een aantal bescheiden, welke hij wilde meenemen. Maar Roelie commandeerde: „Laat liggen. Vanaf dit ogenblik ben ik hier de baas, begrepen? En jij zetelt daar, zolang ik dat nog verkies. En dat zal niet lang meer zijn. Daar kun je op rekenen. Verdwijn!" Zwijgend liep hij langs haar heen, ontsloot de tussendeur en liep naar zijn kantoortje, waarna hij de deur achter zich sloot. Roelie loosde een zware zucht, deponeerde haar tasje op het bu reau en zakte in de stoel, die nog warm aanvoelde. Automatisch haalde ze een pakje sigaretten te voorschijn en stak een sigaret aan. Toen keek ze over de verspreid liggende papieren. Wat moet ik hier? Dacht ze. Ik heb niet het minste verstand van Dolfs za ken. Ik heb me er nooit mee bemoeid. Ik weet nauwelijks, wat hij allemaal verhandelt. Ik weet niets en ik kan ook niets. Doe ik er welverstandig aan om zo te handelen? MÊaar moet ik me op m'n kop laten zitten en alles alleen la ten bedisselen, zonder er mij in te ken nen? Hoe krijgt hij het in zyn hoofd om Jan van school te halen? Wat heeft hij nog meer voor gekke plannen? De telefoon ging en ze nam de hoorn in de hand. „Met Borgers Brandstoffen", meldde ze zich, precies zoals Dolf altijd deed. „Met Scholten, juf. Geef me als de wind Talingen". „U spreekt met mevrouw Borger", antwoordde Roelie op afgemeten toon. „Pardon, mevrouw, neem me niet kwalijk. Ik dacht, dat een van de kan toormeisjes het was. Wilt u me met Ta lingen verbinden?" „Zegt u het mij njaar, meneer Schol ten". „Ja, maar ik heb dit met Talingen besproken". „Wat hebt u met Talingen bespro ken, meneer Scholten?" „Het gaat over de leverantie van die tweehonderd ton industriekolen. De prijs staat ons niet aan. Als daar geen rijks daalder afgaat, doen we geen zaken meer, hoe me dat ook zou spijten. We zien er absoluut de. noodzaak niet van in om bij uw firma meer te betalen, als we het bij een ander goedkoper kunnen krijgen. We hebben hét altijd gehad voor 85 gulden en zien niet in, waarom we nu opeens 87% per ton moeten betalen. We hebben bij de Staatsmijnen geïnfor meerd en er is sinds januari geen prijs verhoging geweest en evenmin in het verschiet. „Meneer Scholten, geeft u mij uw te lefoonnummer. Ik onderzoek dit onmid dellijk. Zodra ik concrete gegevens heb, bel ik terug. Kan dat?" „Best, mevrouw, als dat maar niet te lang duurt. Ik moet vanmiddag nog uw beslissing weten". „Mag ik u nog één ding vragen, me neer Scholten?" „Natuurlijk, mevrouw". „Hoe lang doen wij zaken met uw firma?" „Mevrouw, dat weet ik niet eens pre cies meer. In ieder geval al van voor vijftig". „En ooit reden gehad tot klachten?" „Nimmer. Daarom bevreemdt ons het schrijven, dat we vanmorgen ontvingen, waarin mededeling werd gedaan van de prijsverhoging. Dit is te gek, mevrouw. Dit betekent tweehonderd rijksdaalders, dat is vijfhonderd gulden. Dat doen we beslist niet". „Uw telefoonnummer alstublieft. Bin nen een half uur hebt u me weer te rug". Ze legde de hoorn op de haak en keek rond op het bureau. Ze zag het rode belknopje en drukte er op. Een meisje klopte aan en kwam binnen, keek verwonderd naar de vrouw achter het bureau en bleef half in de deur opening staan. Roelie - kende haar wel: de oudste dochter van Verdaasdonk, de hotelhou der. „Maria, breng me de laatste factu ren van de Staatsmijnen betreffende de industriekolenlevering, onder anderen aan de firma Scholten. Bovendien het afschrift van de brief, die pas naar deze firma is verzonden". „Zeker, mevrouw, ik zal het opzoe ken". Vijf minuten later deponeerde het meisje een klapper op het bureau en een doorslagvelletje. Roelie las het schrij ven, dat gedateerd was op de dag na de begrafenis en getekend door Talin gen. De inhoud raadde ze en die kwam overeen met wat ze zojuist door de te lefoon gehoord had. Daarna sloeg ze de klapper open en hekeek de facturen. Ze lagen allemaal netjes op datum en na enig zoeken ontdekte Roelie de inkoop prijzen. Ze moest toegeven, dat de winstmar ge niet groot was, maar per slot van rekening behoefde er ook niet veel aan gedaan te worden. De kolen kwamen per schip in het naburige kanaal, wer den daar overgeladen op auto's en op het bedrijf van Scholten leeggestort. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1965 | | pagina 3