BAAYENS YERSEKE ^^OPTIEK^T De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Raadsvergadering. Vrijdag 27 augustus kwam de raad in voltallige zitting bijeen. Hoofdpunt van de agenda was het aangaan van een geldlening groot 205.000,bij de Bank voor Ned. Gemeenten, rente 6 looptijd 25 jaar. Dit geld is nodig voor de financiering van de aankoop grond van dhm. Paauwe en Buteyn, alsmede voor de bouw van een 5e leslokaal met eerste inrichting voor de Ver. van L.O. op Geref. grondslag. Zonder opmerkin gen werd het aangaan van bovenge noemde geldlening goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrgven van dhr. A. C. J. Verwijs waarin hij o.m. zegt dat door hem reeds voor de toewijzing van ligplaatsen in de nieuwe haven een verzoek is inge diend voor een diepe ligplaats voor de YE 97. Mondeling is hem medegedeeld dat hij niet in aanmerking kwam voor een diepe ligplaats maar wel voor een droogvallende, waarmee hij akkoord is gegaan. Thans is hem toegewezen een ligplaats aan het remmingswerk in de oude haven waar 3 schepen naast el kander gemeerd moeten worden, met als gevolg veel narigheid en ruzie bij vroeg varen. De oorspronkelijke lig plaats van de YE 97 was beter dan de ze. Verder wijst dhr. Verwijs op aard en omvang van zgn bedrijf en voelt zich onrechtvaardig behandeld en ach tergesteld en verzoekt dringend om een droogvallende plaats in de nieuwe ha ven. B. en W. adviseerden de raad dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men, aangezien de uitgifte van lig plaatsen niet tot de competentie van de raad behoort, daar ligplaatsen door B.' en W. worden toegewezen. Dhrn. Kor- stanje, Gebraad en v. d. Velde waren het niet eens met de toewijzing van B. en W. en waren van mening dat gezien de aard van het bedrijf van dhr. Verwijs deze wel degelijk een ligplaats in de nieuwe haven toekomt. Enkele, met na me genoemde vaartuigen, hadden er veel minder recht op. Dhr. Gebraad acht een en ander geen rechtvaardige behande ling. Dhr. v. d. Velde geeft toe dat aan het reglement niet te tornen valt, maar hij was van mening dat de leden van de Havencommissie het er allen over eens waren, dat Verwijs een goede ligplaats toekwam en dat deze zaak in orde zou komen. Wethouder Van Boven bestreed dit echter. De voorziter maakte een ein de aan verdere discussie door op het reglement te wijzen, waarop dhr. Ge braad nogmaals verklaarde het niet eens te zijn met de beslissing van B. en W. Aan dhrn. Van Iwaarden, J. Sinke en D. Zoetewey werd een perceeltje grond verhuurd voor de bouw van een garage. Verzocht werd om toezicht bij de bouw, hetgeen zal gebeuren. Aan dhr. C. West- veer werd het pand Schotte 21 verhuurd voor 7,50 per week. Dhr. Boone vraagt naar de erf af scheiding van mej. Hoog- strate in de Gr. van Zoelenstraat en doet daarop de verheugende mededeling dat mej. Hoogstrate bereid is op het aanbod van de gemeente in te gaan. Het misselijk en gevaarlgk obstakel op het trottoir zal dus binnenkort verdwij nen. Verder zeg dhr. Boone vergeefs te hebben uitgezien naar een schrijven van dhr. A. Pekaar, inhoudende een aan vraag voor schadevergoeding i.v.m. der ving van inkomsten uit zijn palingvis serij door aanleg van de nieuwe haven. De voorzitter zegt geen dergelijk schrij ven te hebben ontvangen. Dhm. Kor- stanje, Gebraad en v. d. Velde ver klaarden ook zeer verwonderd te zijn geen schrijven van dhr. Pekaar te heb ben aangetroffen bij de stukken. Dhr. Pekaar had hun medegedeeld, dat hij via zijn raadsman, Mr. der Weduwen, bedoeld schrijven aan de raad had ge richt. Daar de voorzitter van geen schrijven wist bleef verdere discussie vanzelfsprekend achterwege. Op een vraag van dhr. De Koeyer wie huurder is van de boomgaard van dhr. Zuydweg kon het dagelijks bestuur geen antwoord geven. De situatie is zo dat jan en alle man met het fruit gaat lopen alsof het gemeenschappelijk bezit is. Dhr. Van Schaik bracht wederom de verkeers situatie bij de Postbrug ter sprake en drong er op aan om nog eens te pro beren hier verandering te krijgen. De voorzitter is gaarne bereid dat nog maals te doen maar heeft niet veel ver wachting. Ondanks protest van diverse andere instanties blijkt de Rijkswater staat er een andere, eigen mening op na te houden. Het vestigen van een 2- tal kleine industrietjes, n.l. een brei- fabriek in de Schotte en 1 in Zoute zit ten dhr. Korstanje een beetje dwars, in hoofdzaak omdat in de Schotte (Spruit- straat) een gebouw aan bewoning is onttrokken en omdat in Zoute een ver gunning is aangevraagd en afgegeven voor een fruitloods en niet voor een breifabriek. Dit is gewoon bedrog t.o.v. de gemeente. Bovendien waarom geven we kapitalen uit voor het industrie terrein en nu zien we industrie verschij nen buiten het industrieterrein. Nadere inlichting vroeg dhr. Korstanje over de op handen zrjnde verbreding van Juli- anastraat en Kaaistraat. Volgens de voorzitter is de reaktie van de eige naars van de Julianastraat niet ongun stig, maar het is nog te vroeg voor een totaal overzicht. Medegedeeld werd dat niet alle voortuintjes in hun geheel moe ten verdwijnen. Dhr. v. d. Velde ziet direkt niet veel nut in verbreding van de Julianastraat. Tenminste niet uit verkeersoogpunt. Belangrijker vond hg verbetering van de toestand bij de ga rage van Van Poelje en verbreding Ha vendijk. Persoonlijk zei hg, indien eige naar van een woning in de Juliana straat, niet gebrand te zijn op verbre ding door afstaan van voortuintje. In verbreding van de Havendijk zag hij voor verkeer en bedrijfsleven veel meer nut. De aangebrachte uitwgkplaatsen hebben hun dienst reeds vele malen be wezen en hij had gehoopt dat ieder jaar een stuk onder handen zou worden ge nomen. De voorzitter kan niet begrgpen dat dhr. v. d. Velde, als deelnemer aan het snelverkeer, tegen verbreding van de Julianastraat is. Dhr. v. d. Velde zegt niet direkt tegen verbreding te zijn, maar meer nut te zien in verbre ding van de Havendijk. Dhr. Comelisse zou gaarne ontheffing van rioolbelas ting zien voor mensen die geregeld on der water zitten. Schade lijden door wateroverlast en dan nog betalen vindt hij toch absoluut niet juist. Dhr. Boone had de laatste tijd weer veel klachten vernomen over wateroverlast. We heb ben nu een nieuwe riolering die veel geld kost en vroeger hadden we sloten die het water opvingen. Toen waren er minder klachten. Nu hoort men van straten die toen geen overlast hadden. De vroegere sloten functioneerden schijnbaar beter dan de nieuwe riole ring. De voorzitter beaamde de klach ten van dhr. Boone, doch wees er op dat de nieuwe riolering nog niet geheel af is. Er moeten nog enkele verbindin gen tussen, o.a. eind Breeweg en Ma- rijkelaan. De volmaakte oplossing zou zijn een persleiding naar de Wester- schelde. Nu zullen zich, bij hevige stort regens, nog steeds overstromingen voor doen. Wateroverlast komt niettemin op andere plaatsen ook voor, terwijl veel woningen vroeger zo laag gebouwd zijn dat ze nu met de vloer beneden de straat zitten. Bij koop of huur wordt daar door het gemeentebestuur alijd op gewezen. Postkantoor. Op het rijkspostkantoor alhier werd in de maand augustus met 169 inleggin gen een bedrag aan spaargeld gestort tot 48.979,81; met 35 betalingen te rugbetaald een bedrag van 17.046,84. Er werden twee nieuwe boekjes uitge reikt. Waterskiën. In het kanaal door Zuid-Beveland werd zaterdag een demonstratie ge geven op de ski's, georganiseerd door de vereniging „Het Kanaal". De demon straties weiden gegeven in de omge ving van de Bonzijbrug, waar vele be langstellenden stonden te kijken. Jam mer was het dat de startplaats nogal ver verwijderd was, zodat tussen de verschillende nummers een te grote pauze kwam. Zelfs de Zeeuwse boerin en boer trokken op de ski door het kanaal. Taptoe. Zaterdagavond gaven de muziekver enigingen O.K.K. uit Wemeldinge en Euphonia uit Goes met de beide drum bands van deze korpsen een taptoe aan de Westelijke Kanaalweg alhier. Voor deze taptoe bestond een grote belang stelling. Het was goed weer en een gunstig tijstip, zodat ook de kleineren hiervan nog konden genieten. Jeugdkorps. De eerse les van het Jeugdkorps van O.K.K. zal donderdag gegeven worden in een lokaal van de openbare lagere school aan de Wilhelminastraat. Dhr. Mannaert, leraar van de Zeeuwse Mu ziekschool, zal de leerlingen opleiden. Ongeval. Op de autobaan, ter hoogte van Bühl Baden in West-Duitsland, is donderdag avond omstreeks half tien de 39-jarige vrachtwagenchauffeur J. Wisse met zijn vrachtwagen in botsing gekomen met een andere vrachtwagen. Dhr. Wisse werd hierbij zwaar gewond. In de loop van vrijdagmorgen is hij aan zijn ver wondingen overleden. De voorzijde van de auto werd bij de botsing zwaar be schadigd. Het slachtoffer was van Zuid- Duitsland op weg naar huis. Dhr. Wisse was gehuwd en had drie kinderen. JJ. woensdag werd het slachtofferop de algemene begraafplaats alhier ter aar de besteld. Afscheid juffrouw Baveeo. Na gedurende 42 jaar ontelbare kleu ters te hebben verzorgd, heeft mej. H. M. Baveeo dinsdagmiddag in besloten kring afscheid genomen van alles wat met het openbaar kleuteronderwijs ver band houdt. Het ware afscheid had ech ter zaterdagmorgen reeds plaatsgevon den. Die morgen bracht zij voor het laatst als hoofdleidster met haar kleu ters door. Van deze kinderen kreeg ze toen het afscheidsgeschenk aangeboden: een fraaie dia-projector om thuis te kunnen genieten van de vele dia's die ze van het leven met de kleuters heeft gemaakt. Dinsdagmiddag zei de voor zitter van de oudercommissie, dhr. J. van 'tHof, in zijn welkomstwoord, dat een afscheid veelal in het teken van weemoed, aandoening en droefheid staat. „In dit geval liggen de kaarten anders, hoewel ik hiermee niet bedoel dat we bij zijn omdat mej. Baveeo vertrekt. Nee, we moeten blij zijn, omdat ze haar krachten zoveel jaren aan het kleuter onderwijs heeft kunnen geven", aldus dhr. Van 't Hof. In dezelfde trant sprak burgemeester A. Schipper en hij haal de Kaj Munk aan met de woorden: We gaan van feest tot feest. Bij haar 40- jarig jubileum werd mej. Baveeo een koninklijke onderscheiding uitgereikt en nu bij dit afscheid is er weer een fees telijke stemming om alles wat zij heeft gedaan. Verder sprak burgemeester Schipper er zijn vreugde over uit, dat de Kruiningse kleuters al die jaren en nog steeds onverdeeld naar de kleuter school gaan. Namens het gemeentebe stuur bood hij haar een projectortafel aan. Volgens mej. M. J. de Jonge, in- spectrice van het openbaar kleuter onderwijs, zal het moeilijk zgn de school in Kruiningen lo%& zien van de leiding^ van mej. Baveeo, maar ze prees het in' haar dat ze had kunnen zeggen: „Er is een ander, ik trek me terug". „Toen ik de naam Baveeovoor het eerst hoor de", aldus dhr. M. A. Hage, directeur van de Rijkskweekschool in Middelburg, „heb ik me afgevraagd wat die kon be tekenen. Maar spoedig wist ik het. Ba veeo wil zeggen: Bij Alle Verwikkelin gen Even Coulant Optreden". De wei nig in aantal zijnde mannen op deze bijeenkomst daagde hij uit eens één ochtend de leiding te nemen van een klas kleuters. „Laat staan dat u dit 42 jaar zou moeten doen", aldus spre ker. Een leidster van de school, mej. 1. de Pree, bracht de gevoelens van het personeel over en zij liet haar woorden gepaard gaan van een fraai bloemstuk. Tot slot werd nogmaals het woord ge voerd door de voorzitter van de ouder commissie, die de capaciteiten van mej. Baveeo onder woorden bracht met: „Een moeder had haar kinderen thuis niet beter kunnen verzorgen dan u hier deed". Een ontroerde mej. Baveeo sprak hierna een woord van dank. „Toen ik 42 jaar terug als helpster in vaste dienst werd aangesteld, heb ik niet kun nen denken dat ik dit al die jaren en in Kruiningen zou blijven doen". Ook wij wensen mej. Baveeo een welverdiende rust toe. Vanaf 1 september zal mevr. Abbink-de Beer als waarnemend hoofd leidster fungeren. De postduiven. Vanuit Albërt werd door de leden van de P.V. „Vrijheidsduif" deelgeno men aan een wedvlucht met de volgen de uitslag: 1, 3, 4, 9, 12, 17 en 23 M. Blok; 2 J. Voois; 5 en 8 H. Dek; 6 P. Kakebeeke; 7, 10, 13, 18, 19 en 25 J. J. Oele; 11 J. Stroosnijder; 14 C. van Koeveringe; 15 Joh. Meijer; 16 J. Krom- been; 20 en 22 J. van Iwaarden; 21 H. van Koeveringe; 24 M. Poleij. Aspirantennieuws. Afgelopen zaterdag gingen er in Aar denburg 20 aspiranten van start. Het waren Ko Blok, Van Laar en Roks, die half koers wegsprongen, maar aangezien Ko geen steun kreeg van zijn mede vluchters, werden zij in de laatste ron den teruggepakt door het peleton, waar van Charles de Smit de sprint won. Tweede werd Theo Schouwenaar, derde Tonny Stroosnijder en vierde Ko Blok. Zondag reden zij in Achtmaal. Er wa ren 40 vertrekkers. Tonny en Ko toon den veel strijdlust, want regelmatig de- mareerden zij, maar het peleton liet niets toe en de laatste ronde ging dan ook in met gesloten gelederen. De Am sterdammer Pauwels was de snelste, tweede werd Theo, derde Tonny en Ko werd achtste. Voetbal. Zondag hebben beide elftallen van de v.v. Hansweertse Boys wederom een trainingswedstrijd gespeeld. Verloor het eerste elftal verleden week met 60 van de sterke Belgische derde klasser Temse, zondag werd wederom verloren. Tegen „Sluiskil", welke in dezelfde klasse uitkomt, gingen de oranjehem den kansloos met 40 ten onder. Het tweede moest de winst eveneens aan de gastheren afstaan. Met 32 verloor men van Sluiskil II, nadat de ruststand 00 was. De elftalcommissie staat voor een zware taak om een sterk, doch vooral produktief Boys-elftal voor de a.s. com petitie te formeren. Uit de twee trai ningswedstrijden is gebleken, dat de voorhoede van het eerste elftal weder om het zorgenkind zal zijn. Geen enkele stootkracht ging er van deze voorhoede uit. Hierbij moet echter opgemerkt wor den, dat afwezig waren De Poorter en Witte. Zondag wordt er wederom een nuttige trainingswedstrrjd gespeeld. Dan ontvangen de Boyselftallen „Walcheren" uit Vlissingen, welke in de afdelings competitie uitkomt. Met bromfiets gevallen. Zaterdagmiddag kwamen twee Ril- landse jongens, L. W. en G. B. op een brommer aangereden bij het kruispunt RijkswegStationsstraat. Vanaf Krab- bendijke moesten ze oversteken om door te rijden naar de Brabantse kant. Ze werden, doordat ze te veel links reden, neergesmakt. Een geschonden gezicht en wat schrammen waren het gevolg. Voetbal. De junioren zijn begonnen aan de competitiewedstrijden. Ze zorgden voor een groots begin, want de A-junioren wonnen met 162 van Goes en de B- junioren met 40 van Rillandia. Het eerste elftal verloor van Wemeldinge met 73. Wedvluchten. Vanuit Creil (268) kwamen de jonge duiven van de P.V. „De Luchtbode" als volgt binnen: 1 en 3 P. C. van Oosten; 2, 6, 9, 10, 11 en 14 C. A. van Oosten; 4, 5 en 15 D. A. van de Vrede; 7 E. Wagenaar; 8 en 13 K. M. Staal; 12 J. Moerland; 16 J. J. de Jonge. Voor de oude duiven was de uitslag: 1 W. Hoo- gesteger; 2 K. M. Staal; 3 C. P. van Oosten. De duiven van de P.V. „De Schelde- duif" vlogen vanuit Albert. De uitslag van deze luchtrace over 191 km was: 1, 7, 9, 10, 11 en 15 C. J. Clement; 2 H. Blok; 3, 5 en 8 L. Paauwe; 4 C. Al- mekinders; 6 M. Minnaard; 12 en 13 Jac. Minnaard; 14 W. Krijnsen. Gladionlententoonstelling een succes. In tegenwoordigheid van een groot aantal genodigdenopende burgemees ter J. D. de Kam de gladionlententoon stelling, die door de afdeling Waarde en omstreken van fae Koninklijke Alge mene Vereniging Bloembollencultuur in garage Schrier gehouden werd. Duizen- jjdenyj^adiolen in veel verschillende kleu ren, gebundeld in meer dan 250 boe ketten, stonden te schitteren en waren een lust voor hetgoog. Burgemeester De Kam zei in zijn obeningswoord: We zijn big dat de orgaifisatoren ook nu weer even van het zakelijke zijn afgestapt om ondanks de slechte zomer hun ge kweekte schoonheid ten toon te stel len. De deskundigen waren eveneens vol lof over de wijze waarop de telers zo'n fraai geschapen kleurenpracht van een dergelijke kwaliteit hebben kunnen kwe ken. 'tls een ktinst om nu met zo'n show voor de dag te komen, vond de jury bij monde van dhr. A. de Wit uit Sommelsdijk. En de directeur van de veiling H.B.G. te Lisse, dhr. C. J. Se- gers, stelde: U kunt hier de toets van de vergelijking met andere tentoonstel lingen doorstaan. Verschillende spre kers kwamen nog aan 't woord en noem den het Waarde op zijn best. Ook werd nog ingegaan op het zakelijke van de gladiolenteelt en werden cgfers ge noemd. Vorig jaar was er een opper vlakte van 1050 ha in geheel Zeeland, dit jaar is het areaal 750 ha. De ani mo die er in de Zuidwesthoek is om te beginnen met de tulpenteelt werd even eens ter sprake gebracht tijdens de opening. Dhr. Spruit wees er op dat de tulpenteelt moeilijker is dan de gladi olenteelt en spoorde tot voorzichtigheid aan. Nadat voorzitter C. Harthoorn van de tentoonstellingscommissie een be groetingswoord $adji gesproken, over handigde hij mevr. De Kam een stukje van de tentoonstelling in de vorm van een fraai boeket. Na dit officiële ge deelte reikte dhr. Spruit de zeer vele prijzen uit en kon men met de bezichti ging beginnen en ook een kijkje nemen bij de verschillende stands wat die aan te bieden hadden! De belangrijkste prijzen gingen naar: Grootste collectief Fa. T. Rottier en Zn., Kloosterzande; collectie 46 P. Nagel - kerke; collectie 23 L. Kesselaar, 's-Gravenpolder. Voor de kleuren rose, zalm en gevlekt Fa. Rottier; lila G. Nijssen, Baarland; ijood M. en C. Kes selaar, Hoedekenskerke; wit, paars en purper A. Schrier, Waarde; geel P. Na- gelkerke, Waarde; blauw C. Harthoorn, Oostdijk en nog zeer veel 2e en 3e prij zen. Zowel vrijdag als zaterdag was er een grote belangstelling. „Vooruit" vierde 65-jarig bestaan. Begunstigd door zeer goed weer werd zaterdag het 65-jarig bestaan van onze fanfare herdacht met als gasten uit de omliggende gemeenten Kruiningen, Krabbendijke en Rilland. Om 1 uur was de officiële ontvangst op het gemeente huis, waarbij het plaatselijk bestuur en bestuursleden van de gastverenigingen en een aantal genodigden. Hier werd het woord gevoerd door burgemeester J. D. de Kam, die zijn gelukwensen uitsprak en tevens ook dank bracht voor wat de vereniging steeds presteert bij alle ge beurtenissen. Hij sprak de hoop uit dat de vereniging zal blijven voortbestaan en rekende dan ook zeker op de jeugd. Hij wenste de vereniging geluk met het vooruitzicht over enkele weken over het geheel nieuwe repetitielokaal te kunnen beschikken, daar nu de vereni ging zich moet behelpen met een nood oplossing. Verder voerden het woord namens „Concordia" dhr. J. Marcusse, namens „E.M.M." dhr. M. van Nieu- wenhuijzen en namens „Rillandia" dhr. J. Koppejan, die hun gelukwensen aan boden en een enveloppe met inhoud overhandigden. Namens de Zeeuwse Bond sprak dhr. A. Welleman uit Kort- gene, welke op?de fte moeilijkheden wees waar vele verenigingen mee te kampen hebben. Namens het comité van voor bereiding sprak dhr. C. van Leeuwen zijn gelukwensen uit en deelde mee dat er ook nog een mooi bedrag voor de kas beschikbaar is. Namens de oud- direkteur bood hij de vereniging een medaille aan. De voorzitter van „Voor uit", dhr. H. M. Dek, sprak namens be stuur en leden zijn dank uit voor alle goede wensen en helj gebodene, waarna de erewijn werd aangeboden. Reeds hadden de buurtverenigingen zich in de Dorpsstraat opgesteld voor een mars door het dorp. In verschillen de richtingen gingen de korpsen zich laten horen. Het was „Vooruit" die zich het eerst op de tent begaf voor een kort concert. Vervolgens trad op „Concordia" en daarna de boerenkapel uit Kruiningen, wat zeer in de smaak viel, toen was de beurt aan „Rillandia" en „E.M.M.". Des avonds was de beurt aan „Euter pe" uit Heinkenszand en „Excelsior" uit Kloetinge, Zeelands vooraanstaande korpsen, onder leiding van dhr. Den Toonder. Ter afwisseling was het nog maals de boerenkapel van E.M.M. die voor de vrolijke noot zorgde. Al met al een zeer geslaagde dag en zeer goede belangstelling. Een woord van hulde en dank voor de goede or ganisatie is hier zeker wel op zijn plaats. Benoeming onderwijzeressen. Aan de openbare lagere school zijn als tijdelijke onderwijzeressen benoemd mevr. J. Dekker-Visser te Hansweert en mej. S. Morel" te Oostburg. Lucifersverkoopaktie. Het tamboers- en pijperkorps „Jonge Kracht" te Biezelinge zal zaterdag 4 september een lucifersverkoopaktie hou den ten bate van het instrumenten fonds. Het ligt in de bedoeling dat een staf van medewerkers de pakken met lucifers huis aan, ,huis voor verkoop aanbiedt. Een en ander zal gepaard gaan met wat muzikaal vertoon van het korps. Botsing met veel schade. Een botsing met veel schade ontstond deze week op de Zaaidijk toen een volkswagenbusje, bestuurd door O. S. uit Ovezande op dë smalle weg aldaar een personenauto moest passeren. Het busje, dat van dé 's-Gravenpolderse Oudedijk kwam aangereden, stopte uiterst rechts in de berm. De bestuur der van de personenauto, dhr, E. uit Goes, moest nog wat af remmen^ waar door de auto aan het slippen ging. Het gevolg was, dat hij op het busje bot ste. Er hadden geen persoonlijke onge lukken plaats. Er was vrij ernstige schade aan beide voertuigen. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best te Kapelle nam vo rige week deel aan de derbyvlucht van uit Orleans. De afstand van deze vlucht bedroeg 424 km. De sn&meid van de eerst aankomende duif was 1439,99 me ter per minuut. De uitslag is: 1 en 7 B. Ridderhof; 2, 5 en 6 Jac. Schrier; 3 en 8 J. C. Nijsse; 4 C. Hundersmarck; 9 J. H. C. Poleij; 10 J. de Schipper. Bazaar. De muziekvereniging „Ons Genoegen" te Kapelle zal vrijdag 3 en zaterdag 4 september in de veilingsgebpuwen een bazaar organiseren ten bate van het jeugdkorps „Jong Ons Genoegen". Aan de bazaar zullen vele attrakties verbon den worden met fraaie prijzen. Vrijdag avond zal het jeugdkorps de bazaar muzikaal omlijsten. Zaterdagavond om 7 uur zal er een drumbandshow gehou den worden voor de veilingsgebouwen. Aan deze show werken mee de drum bands van de muziekkorpsen uit Ka pelle, Hansweert, Yerseke, Kruiningen en Rilland. Hengelwedstrijd. Zaterdagmiddag hielden de hengel sportverenigingen „E.G.H.V." uit Goes en „H.V.K.K." uit Kapelle in de Oos- terschelde tussen Kattendijke en We meldinge hun traditionele wedstrijd. Ook nu was er als inzet een beker, die door E.G.H.V. uit Goes werd gewonnen met een gemiddeld puntental van 1845. Aan deze wedstrijd, die begunstigd werd door mooi weer, namen 216 hengelaars deel, te weten 140 uit Goes en 76 uit Kapelle. De vis liet zich goed verschal ken, want de totaalvangst bedroeg 37.855 punten ofwel ruim 37 kg vis. Dhr. B. Machielse uit Goes was zo for tuinlijk een zeebaars van 850 gram op het droge te halen en dhrn. C. Osse- waarde (Goes) en J. Kruis Voorberge (Kapelle) wisten een zeepaling van 675 gram te bemachtigen. De uitslag is: 1. B. Machielse, Goes, 1145 pnt.2. C. Os- sewaarde, Goes, 100Ö" pnt.; 3. J. C. Ver- schuure, Kapelle, 920 pnt.; 4. J. Eiken hout, Goes, 865 pnt.; 5. J. KrUis Voor- berge, Kapelle, 800 pnt.; 6. F. C. Ver meulen, Goes, 780 pnt.; 7. P. van Dijke, Goes, 760 pnt.; 8. A. de Schipper, Ka pelle, 725 pnt.; 9. C. de Klerk, Goes, 720 pnt.; 10. J. Slabbekoprn, Kapelle, 710 pnt. De gemiddelde vari'gst van H. V.K.K. bedroeg 495 punten. Van 26 augustus1 september 1965 KRUININGEN. Geboren: Adriana Geertruid, dv. Marines Adriaaji Witte en Johanna Petronella Adrióna Ver braak; Pieter, zv. Pieter Baas en Maria Forra Harthoorn; Astrid ^laria Apolo- nia, dv. George Désiré van der Walle en Apolonia Emma van Immerseel. Ondertrouwd: Willem Maarten Slab ber, 22 j. te Goes en Neeltje Anna Jil- le, 20 j. Overleden: Jan Sinke, 52 j.; Johanna Adriana Jansen, 78 j., echtgen. van Jan Komejan; Lodewgk Joseph Hellebosch, 60 j„ echtgen. van Marie Loüïse Origer, Berghem. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. V.m. bed. H. Doop. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Kerk 10 uur: Ds. J. Koolstra, Kruiningen. 2.30 uur: Ds. H. R. Juch, Kapelle. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J! W. Slingenberg, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R i 11 a> n d - B a t h Ned. Herv. Kérk 10 uur: Ds. G. Blok. Bed. H. Doop. 2.30 uur: Ds. A. J. van Cruyningen uit Kloetinge Geref. Kerk 10 en 3 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. T. H. Penninga. Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Kand. Rijpma. 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. J. Karens. Kapelle Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. Willekes, Kortgene. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2