BAAYENS Jicmtys de sthaat WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND BATH KRABBENDIJKE J udo-demons tratie. Sportschool Geelhoed, in Krabbendgke al een goede bekende, zal maandag weer een demonstratieles houden, van 410 uur in het gymnastieklokaal, om belang stellenden de gelegenheid te geven deze tak van sport nader te leren kennen. Onfortuinlijke voetballer. Zaterdagmiddag werden alhier juni orenwedstrijden gespeeld. In de beslis sende wedstrijd WaardeYerseke, een wedstrijd die slechts 10 minuten ge speeld was, kwam de 15-jarige Kees Braam te vallen en brak zijn rechter- onderbeen. Na behandeld te zijn wercP hij in het ziekenhuis „Bergzicht" op genomen. De beker werd aan Yerseke toegewezen, die met 10 de leiding had. Bloemententoonstelling. De jaarlijks te houden gladiolenten- toonstelling zal dit jaar worden gehou den op vrijdag 27 én zaterdag 28 augus tus in de garage van dhr. Jac. Schrier. De tentoonstelling gaat uit van de Ne derlandse Gladiolenvereniging afdeling Waarde en omgeving. Naast bloemen zullen er weer een aantal stands zijn op het gebied van gladiolenbewerking enz., maar andere zakenlieden zullen hun waren ten toonstellen, terwijl in het dorp feestmuziek zal klinken ter ere van het 65-jarig bestaan van „Voor uit". Een bezoek aan Waarde is dus die dag de moeite waard. Kerknieuws. De beroepen predikant bij de Ned. Herv. kerk, kandidaat Tichelaar, heeft, voor dit beroep bedankt. Examens. Het diploma assurantiebezorger be haalde dhr. C. H. Wisse. Voor het exa men praktijkdiploma boekhouden van de Ned. Associatie voor Praktijkexa mens slaagden A. A. J. de Kok en G. C. Lepoeter. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best te Kapelle nam zo wel met oude- als met jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Anger- ville, afstand 380 km. De uitslagen hier van zijn: Oude duiven: 1 en 6 Jac. Schirer; 2 F. Janssens; 3 C. Korstan- je; 4 J. H. C. Poley; 5 M. Bruijnooge; 7 B. Ridderhof. Jonge duiven: 1, 2, 3 en 7 Jac. Schrier; 4 en 9 M. P. van Oef- felen; 5, 6 en 8 Van Driel-Heijstek. Voetbal. Voor het eerst na maanden rolde voor de leden van de voetbalvereniging /Kapelle" zaterdagmiddag de voetbal weer. Voor het eerste elftal gebeurde dat wel op een wat zeer smadelijke wij ze. Te Krabbendijke trad het elftal binnen de lijnen tegen het eerste elftal van deze gemeente. Het werd een 121 overwinning voor Krabbendijke, waar wel uit af te lezen valt, dat Kapelle een bijzonder sterke tegenstander kreeg te ontmoeten en dat ook de lange rust periode de voetvallers geen goed heeft gedaan. Het tweede elftal kwam wat beter voor de dag. Dit trad op het ter rein te Goes aan tegen Robur II. Ka pelle won met 4—3, nadat het met de rust al een 10 voorsprong had ge nomen. De A-junioren, die tegen Goes A speelden, boekten een 41 overwin ning. De B-junioren tenslotte moesten met 21 hun meerdere in Goes B er kennen. Zaterdagmiddag krijgt Kapelle I het eerste elftal van S.V.D. uit Driewegen op bezoek (4 uur). Het tweede en der de elftal spelen respectievelijk daarvoor tegen Kloetinge III en IV. De B-juni oren gaan op bezoek bij Yerseke. Internationaal hengelconcours. De hengelsportverenienging „De Ka- pelse Kanaalvissers" zal ook dit jaar weer een internationale wedstrijd hou den. Het hengelconcours, dat nu al ja ren een zeer grote belangstelling ge niet (er schrijven altijd zeer veel Bel gen in) is vastgesteld op zaterdag 2 oktober. Als plaats is weer gekozen het kanaal door Zuid-Beveland. Ook dit keer zal de wedstrijd als laatste meedingen naar het Oosterscheldekampioenschap. Voor de clubs zal er gelegenheid zijn om weer in korpsverband deel te ne men. De inschrijving is opengesteld. Met de organisatie is H.V.K.K. reeds begonnen. Indien het weer enigszins mee wil werken, zal het op die dag aan de kanaaloever weer een drukte van be lang worden. Auto's botsten. Op rijksweg 58 nabij de 's-Graven- polderse Oudedijk zijn zondagmorgen twee personenauto's op elkaar gebotst. Beide voertuigen, waarvan de eerste be stuurd werd door C. G. J. R. uit Hoe ven (N.-Br.), reden in de richting Goes. Dhr. R. wilde links de rijksweg ver laten. Op hetzelfde moment ging de achterop komende Antwerpenaar F. A. O. aan het passeren. Een botsing was toen onvermijdelijk. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Beide voertuigen liepen materiële schade op, waarvan die van dhr. R. vrij ernstgi. onrechte vgrsmaa^ door zijn geliefde; iemand die "Van de toekomst niets meer te verwachten heeft. Dat zei dat blau we pak allemaal. Maar de officier zei heel andere din gen. De illusie van fatsoen had de ver dachte al bij voorbaat stukgeslagen. Door middel van die boze brief. En zijn ridderlijkheid werd voor dè balie ont maskerd als een neiging om schone jonkvrouwen te beschermen tegen iede re andere jongeman behalve tegen hem zelf Geruime tijd had de verdachte ver kering gehad met ene Grietje. Deze Grietje behoorde tot de „moord-grieten" van het dorp. Maar zij was ondanks haar schoonheid geenszins van verstand ontbloot. Toen zij er niets meer in zag, maakte zij de verkering uit. De strafbare daad die de afgewezen minnaar nu stelde, komt naar onze me ning eerder voort uit een gevoel van gekrenkte eigenwaarde dan uit oprech te en onbaatzuchtige liefde. Hij nam een dure postzegel van 18 cents en plakte die op een enveloppe. In die en veloppe stortte hij zijn gal uit. Vervol gens bracht de postbode de enveloppe met gal naar Grietje. En die heeft al die vunzigheid aan de politie laten zien. De officier las er enkele citaten uit voor. „Huichelaarster!" had de verdachte o.m. geschreven, met een uitroepteken. „Je kunt er van op aan dat ik je net zo lang schaduw tot je in nifjn handen valt, daar ze me jeuken van wraak!" Het is ons niet duidelijk hoe iemand kan denkenop een dergelijke manier zijn geliefde terug te winnen. Deze jon geman is daar stellig niet in -geslaagd. Grietje lustte hem niet meer. „Zulke liefdesbrieven zie je niet zo vaak", peinsde de officier. Dat klopt. In de officiële brievenboe ken, waaruit men van alles kan leren, staan ze zo niet. „Als dat meisje half zo slecht is als jij schrijft, ben je een grote sufferd dat je er ooit verliefd op bent gewor den!" vond de rechter. De verdachte zweeg. Onder de ge geven omstandigheden was dat het ver standigste wat hg kon doen. Maar hij had er wat eerder mee moeten begin nen. Dertig gulden of zes dagen heeft hg gekregen. Omdat hij het meisjes opzet telijk heeft beledigd, hebbende hij haar door middel van de P.T.T. deze lelijke brief doen toekomen. Althans woorden van dergelijke aard en strekking. Dat stond in de dagvaarding. 't Is wel lang geleden sinds vurige jongemannen op koolzwarte hengsten hun geliefde gingen terugwinnen. WILLY H. HEITLING ("Nadruk verboden) OVERVLOED AAN VARKENSVLEES VERLAAGT PRIJZEN NIET Rund- en kalfsvlees zijn in Nederland langzamerhand een luxe geworden, die ondanks de gestegen welvaart de massa der bevolking zich nauwelijks meer kan veroorloven. Met het varkensvlees gaat het iets beter en er treden dan ook verschuivingen op in de eetgewoonten. Tekenend voor hetgeen zich afspeelt in de wereld van het vleesbedrijf is, hetgeen thans in Denemarken gebeurt. Denemarken produceerde in het jaar, dat 30 juni eindigde, een miljoen var kens meer dan in het daaraan vooraf gaande jaar en men verwacht voor het thans aangebroken jaar een verdere stijging. Maar het gevolg is, dat de Deense slachterijen nu met 22.000 ton varkensvlees zitten dat tegen rde thans geldende prijzen onverkoopbaar is. En deze voorraad neemt wekelijks met 1.200 ton toe. Er zijn 50.000 varkens in koelhuizen opgeslagen en men is er zelfs toe moeten overgaan, koelruimte in naburige landen te huren. Maar de consument profiteert van deze overvloed niet... tenzij dat men overgaat tot een drastische prijsverlaging. Maar zover is het nog niet. Vreemd^ wereld! (DIA) ITALIË PRODUCEERT MEER WIJN DAN FRANKRIJK Het gebruik van wijn neemt ook in de landen, waar men het edele vocht niet produceert, voortdurend toe. Zoals men weet, was 1964 een bijzonder gun stig wijnjaar in Europa, en ondanks de toename van het verbruik ook buiten de landen, waar wijn dagelijkse kost is, is thans niet de vraag; hoe de consument te voorzien, maar wel hoe al die wijn kwijt te raken, een probleem dat nog al wat hoofdbrekens kost. Twee derde van de totale wijnproduk- tie in de gehele wereld, die voor 1964 wordt geschat op 235 miljoen hectoli ter komt uit drie Westeuropese landen: Italië, Frankrijk en Spanje. Niet Frank rijk maar Italië is de grootste produ cent in dit jaar geweest, met 64 mil joen hl. La douce France bleef echter met 60 miljoen hl niet ver achter. In Spanje werd 30 miljoen hl gewonnen, in Portugal 12 miljoen. West-Duitsland is met zeven miljoen hl een betrekke lijk kleine producent. Maar nochtans een die niet te versmaden is. Hoe dit zij: wie een goed glas wijn wil drinken kan voorlopig uit de voeten. (DIA) Geslaagd. Bij de gehouden examens van de Ned. Associatie voor Praktijkexamens te Middelburg slaagde mej. M. J. van Kruiningen (Kerkhoekstraat 23) voor het Praktijkdiploma Boekhouden. Gevonden voorwerpen. De volgende voorwerpen zgn by de rijkspolitie te Yerseke als gevonden aangegeven: Een linker rubberlaars (zwart), eên rode zwembroek en een bankbiljet van 10, Drumband-show. Zaterdagavond werd door een aantal drumbands een korte maar aardige show gegeven op het Kerkplein. Van half acht tot acht uur gaf de boeren- kapel van de muziekvereniging E.M.M. uit Kruiningen een concert, dat door de zeer vele belangstellenden buitengewoon op prijs werd gesteld. Het programma was goed verzorgd en de muzikanten uit Kruiningen oogstten dan ook een dankbaar applaus. Intussen maakten de drumbands van Rilland en Hansweert een gezamenlgke mars door een gedeel te van het dorp. De drumbands uit Kruiningen, Kapelle en Yerseke trokken weer door een ander gedeelte van het dorp. Vanaf de Vierstraat werd hierna opgemarcheerd naar het Kerkplein, waar het publiek kon genieten van een optreden dat zeer goed slaagde. Of schoon men slechts vier keer gezamen lijk had gerepeteerd, werden enige aar dige figuurmarsen uitgevoerd en ook het muzikale gedeelte was goed ver zorgd. Het geheel stond onder leiding van de tambour-maïtre dhr. Kooremans uit Rilland. Het is de bedoeling dat de ze show ook nog dit seioen op de an dere gemeenten wordt uitgevoerd en dat men verder zal samenwerken voor een uitgebreide show voor het volgen de seizoen. AOOlk —OPTIEK Tegen de lamp. Deze week werden een aantal spit- ters van zogenaamde zagers bekeurd, omdat zg bezig waren hun werk te doen op de verpachte mosselpercelen. De mosselkwekers ondervinden hiervan grote schade, doordat de percelen wor den omgespit en niet meer kunnen wor den gebruikt voor het verwateren van mosselen, terwijl ook nog mosselen ver loren gaan. Gevonden voorwerpen. Gevonden een Engelse sleutel. Inlich tingen ter gemeentesecretarie van We- meldinge. Rijks postspaarbank. Op het rgkspostkantoor te Wemeldin- ge werd in de maand juli aan spaar gelden gestort tot een bedrag van 31.705,58 met 133 betalingen en met 44 betalingen terugbetaald tot een be drag va n/16. 002,12. Er werden in juli twee nieuwe boekjes uitgereikt. Wedvluchten. De postduivenvereniging „De Post duif" alhier nam deel aan de volgende vluchten, met als uitslag: St. Quentin: 1, 2 en 4 J. Vleugel; 3, 5, 6 en 7 C. Lamper; 8, 9 en 10 M. Oudeman. Angoulême, 710 km: 1 M. Oudeman; 2 J. Vleugel; 3 C. Lamper; 4 J. Fey- tel. Vilvoorde: 1, 3, 6, 8, 12, 15, 16 en 28 F. Timmerman; 2, 9, 24 en 35 J. Vleugel; 4, 11, 17, 27, 29, 30 en 31 H. Oudeman; 5, 10, 25 en 37 P. Vugk; 7 A. op 'tHof; 13 en 32 A. Oudeman; 14, 19 en 34 J. Feytel; 18, 20, 21 en 26 C. Lamper; 22. 23, 33 en 36 M. Oudeman. Van de instuif. Zaterdagavond organiseert de instuif van Wemeldinge een openluchtbal, dat gehouden zal worden op de hofstede van dhr. K. P. L. Dominicus. De muziek zal verzorgd worden door „The Flying Electra's" en de Boerenkapel uit Hans- weert. Extra dienst. Op donderdag 26 augustus zal er een extra dienst worden gehouden in de kerk der Geref. Gemeente. Voorganger in deze dienst zal zijn kandidaat P. Hon- koop uit Kloetinge. De dienst begint om 7.30 uur des avonds. Boerenkapel naar „Den Inkel". De Boerenkapel van de Koninkiyke Harmonie E.M.AC, zal zaterdagavond optreden in het recreatieoord „Den In kel". De aanvangstgd is gesteld op 19 uur. Brutale inbraak. Op klaarlichte dag is zondag inge broken in het bg de boerderg behorende woonhuis van M. Kole aan de Zand weg no. 9. De daders sloegen zondag middag hun slag toen de familie de middagdienst van de Geref. Gemeente bg woonde. De inbrekers zgn, na drie ruiten te hebben vernield, de woning langs de achterzyde binnengedrongen en gingen er met ongeveer 500, vandoor. Het feit dat de boerderg niet afgelegen ligt, maakt de inbraak nog brutaler. Een buurtbewoner, die vier huizen verder woont en die zich ten tgde van de inbraak in zgn voortuin bevond, heeft niets gehoord of gezien. De technische dienst van de rgkspoli tie ging, geassisteerd door een speur hond, aan de slag. Woensdag testte men echter nog volkomen in het duis ter. Het is de tweede inbraak in veer tien dagen tijds in ons dorp. Precies twee weken geleden werd, zoals wy reeds berichtten, ingebroken in de on beheerd staande woning van dhr. Van Langevelde. Ook deze inbraak is nog niet opgehelderd. Topdrukte. Afgelopen zondag hebben nog meer motorrijtuigen Kruiningen gepasseerd dan op tweede pinksterdag van dit jaar het geval was. In het etmaal van zon dagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur passeerden 8709 motorrijtuigen ons dorp in de richting Walcheren. Uit tegengestelde richting kwamen 10680 motorrijtuigen. In totaal dus 19389 een heden. Naar schatting moeten hier nog bijgeteld worden 600 motorrijtuigen die komende van de veerboot de richting Bergen op Zoom kozen. De top lag tus sen zondagavond 6.30 uur en midder nacht. Op dit tijdstip bevond de staart van de file zich op de ZeeuwsBra bantse grens. Aanrijding. Maandagmorgen om 7 uur vond een aanrijding plaats op de kruising Witte SteewegDonkereweg. De bromfietser M. C. v. d. B. verleende geen voorrang aan de automobilist A. C. M. Deze laat ste was echter ook in overtreding, want hij bevond zich met zijn personenauto te veel op het linker weggedeelte. Verboden vistuig gelicht. Tgdens politiecontrole, uitgeoefend in verband met de Visserijwet, werd in een nabij de Veerdam gelegen viswater een verboden vistuig aangetroffen. De politie heeft deze voor de palingvangst niet toegestane fuik gelicht en overge bracht naar het groepsbureau. Wil iemand nog rechten op deze fuik doen gelden, dan kan hg zich met de politie in verbinding stellen Mej. Bavceo met vervroegd pensioen. B. en W. zullen de raad in de ver gadering van maandag 23 augustus a.s. voorstellen aan mej. H. M. Baveco op haar verzoek met ingang van 1 sep tember 1965 eervol ontslag te verlenen als hoofdleidster aan de openbare kleu terschool. Mej. Baveco heeft het kleu- teronderwgs bijna 42 jaar gediend en ziet zich om gezondheidsredenen ge noodzaakt met vervroegd pensioen te gaan. Verder komt op de raadsagenda voor maandag het voorstel tot vast stelling van een nieuwe verordening van begraafrechten voor. De inhoud van de nieuwe verordening is vrijwel geheel gelgk aan die van de thans geldende. Ook de tarieven zijn gehandhaafd, ech ter met uitzondering van het tarief voor het luiden van de klok, dat van 2,50 op 5,per half uur wordt gebracht en voor het opgraven van een lijk, dat van 25,op 100,wordt gebracht. Voorts zal de gemeente de betaling van rente en aflossing van een door de Instelling voor Maatschappelg- ke Zorg aan te gane geldlening van 24.000,garanderen. Bedoelde instel ling gaat over tot uitbreiding van het bejaardentehuis „Avondlicht". Deze uit breiding wordt met 11.000,uit eigen middelen bekostigd en met 24.000, uit een geldlening 6 Tenslotte zal de raad het voorstel bereiken een pre mie voor woningverbetering te verlenen voor de woning Veerweg 1 van V. van den Berghe te Hansweert. De verbete ring houdt in een vervanging van een houten privaat en het maken en inrich ten van een doucheruimte. Wedvlucht. De duiven van de P.V. „Vrgheidsduif" waren in concours vanuit Beaumetz. De prijzen kwamen als volgt uit de klok: I, 41, 43 A. Kole; 2, 3, 19, 28, 29, 34, 35 J. J. Oele; 4 M. Blok; 5, 36 C. Aerts; 6, 31, 32 J. Krombeen; 7 A. Neve; 8, II, 26, 30, 38 A. Boone; 9, 16, 25, 39 K. Tjarks; 10, 27, 42 J. Schier; 12 Steenpoorte-Buijze; 13, 14, 18, 20, 33 J. Voois; 15 J. Oele Jzn.; 17 W. van Velzen; 21 C. van Koeveringe; 22 J. van Iwaarden; 23 H. van Koeveringe; 24 M. Poleij; 37 S. Donker; 40 P. Wil- leboer. Overwinning voor Tonny. Het was zaterdag in Oud-Vossemeer een Kruiningse aangelegenheid. Na een tamelijk rustige koers was het Tonny Stroosnijder die in de laatste fase van de strijd over de meeste krachten be schikte en hij wist in de eindsprint on bedreigd als eerste over de streep te gaan. Theo Schouwenaar werd tweede en Ko Blok vierde. Zondag reed Tonny in Maarheeze en wist daar beslag te leggen op de vier de plaats. Maandag reden de Kruiningse drie in Breskens. Half koers was er een kop groep van vijf man, waaronder onze aspiranten. In de eindsprint was het B. van Lare uit Oostburg die met de eer ging strijken. Tweede werd De Smit, derde Ko, vierde Tonny en vgfde Theo. Voetbal. Zondag j.l. werd er door de v.v. Hans- weertse Boys een aanvang genomen met de trainingswedstryden. De eerste wed strijd was tegen de derde klasser Hon- tenisse. Na het fluitsignaal bleek al gauw, dat de tegenstanders van de Boys alle moeite zouden doen om de beide puntjes in Hontenisse te houden. Het Boys-elftal „draaidej" aardig goed en het was Theo Mus, die de openings treffer scoorde. Na de gelgkmaker wist midvoor Witte er 21 van te maken, hetgeen ook de ruststand zou zgn. Tot een kwartier voor het einde wisten de Boys deze voorsprong te houden, daar na echter wisten de gastheren twee maal te scoren, zodat deze nuttige trai- ningswedstrgd met 32 werd verloren. Zondag a.s. staat er wederom een zware wedstrgd op het programma. Dan gaan de Boys (vergezeld van hun echtgenoten) op reis naar het Belgische Temse, een derde klasse vereniging. Judo -demonstratie De, inmiddels in elk Oöst-Zuidbeve- lands dorp bekende, Sportschool Geel hoed zal dinsdag a.s. weer een demon stratieles geven, waarop belangstellen den en ouders of kennissen de vorde ringen en het kunnen van de leerlingen kunnen zien. Dat de Sportschool Geel hoed een goede opleiding in deze tak van sport kan verzorgen, moge blijken uit het feit dat Joh. Hillebrand en M. de Wilde afgelopen zaterdag in Goes, tij dens de Zeeuwse kampioenschappen, een fraaie beker in de wacht sleepten. Jacht gezonken. Zaterdagmorgen is ter hoogte van Bath de 25-jarige mevr. Nk Veyt-De- smet uit Baesrode (België) verdronken. Mevr. Veyt bevond zich aan boord van het Belgische zeiljacht „Lendeke", on derweg van Antwerpen naar Hans weert. Aan "boord bevonden zich nog haai- echtgenoot en de heer en mevr. P. Collart uit Baesrode, de eigenaars van het jacht. Door een ander Belgisch jacht werden deze drie mensen opge pikt en naar Perkpolderhaven gebracht. De „Lendeke" zonk toen het scheepje door windstilte en een defecte motor onbestuurbaar was geworden en tegen een boei 300 meter uit de kust voer. Een val van de mast bleef achter de boei haken, waardoor het jacht omsloeg en zeer snel zonk. Mevr. Veyt, die door onbekende oorzaak klem zat, verdronk. Dhr. Collaert verklaarde, dat hij mevr. Veyt nog had vastgegrepen, maar dat zij met de „Lendeke" naar beneden ge zogen werd. Woensdag werd deze mevr. gevonden aan de buurt van de Belgische kust. Weegbrug. Dezer dagen is een groot gedeelte van de weegbrug vernieuwd en is de capaciteit vergroot. De brug, die voor heen een weegvermogen had van 15 ton, heeft nu een capaciteit van 20.000 kg. Ook het systeem is verbeterd. Men kan het gewicht nu af laten drukken op een kaartje, waarbij het mogelijk is de tarra apart af te laten drukken. Parkeerplaats. Bg de „Trapjes" heeft men nu een parkeerplaats aangelegd, waarvan reeds een druk gebruik wordt gemaakt. Door de geweldige drukte die er de laatste tijd langs de zeedgk heerst in de week ends, was dit zeker geen overbodige luxe. Bovendien heeft men hierdoor een zeer praktisch gebruik gemaakt van een gedeelte van de vuilnisbelt. Judo. Zaterdag werden in Goes judowed strijden gehouden, die georganiseerd waren door de sportschool Geelhoed. Er was een zeer groot aantal judoka's om deel te nemen aan deze wedstrijden, die gezien mogen worden als de offici euze kampioenschappen van Zeeland. Als scheidsrechter fungeerden dhm. A. de Moor uit Axel, A. van de Regt uit Voorschoten en W. Geelhoed uit Hal steren. In de jury zaten dhrn. Peeters uit Breda en Smits uit Krabbendgke. Van de sportschool Geelhoed vielen in de prijzen dhr. Joh. Hillebrand in de afd. gele band zwaargewicht, dhr. F. Koeman uit Waarde in de afd. gele band lichtgewicht en dhr. G. de Wilde uit Rilland-Bath in de afd. groene band zwaargewicht. De broer van Joh. Hille brand, dhr. J. Hillebrand, werd tweede bij de afd. gele band lichtgewicht. Aan deze wedstrijden waren zeer mooie prij zen verbonden. Wedvluchten. „De Luchtbode" vloog met zgn jonge duiven vanuit St. Quentin (186 km). De uitslag was: 1, 13, 27 C. Harthoorn; 2, 3, 12 J. Moerland; 4, 10, 19, 20, 25, 32, 33 A. A. Visser; 5, 11, 17 A. J. Kruysse; 6, 18, 35, 36, 37 M. Sinke; 7, 8 G. A. van Oosten; 9, 21, 23, 34 D. A. van de Vrede; 14 W. Hoogesteger; 15, 29 K. M. Staal; 16 Gebr. Oosterlee; 22, 31 J .J. de Jonge; 24, 28 C. P. van Oosten; 26, 30 H. van Doom. Van de wedvlucht, die „De Schelde- duif" hield vanuit Beaumetz (167 km) kwamen de duiven als volgt binnen: 1 M. Minnaard; 2, 15 Jac. Traas; 3, 4, 5, 17, 22 L. Paauwe; 6, 11, 18, 26 C. A. Elenbaas; 7, 9, 19, 24 Jac. Minnaard; 8, 10, 12, 23, 25 W. Krijnsen; 13, 16, 20 C. J. Clement; 14, 21 J. van de Vrede. Voetbal. Vorige week woensdag speelde het tweede elftal van Krabbendgke tegen Hansweertse Boys. De wedstrijd eindig de in een 22 gelijk spel. Het eerste elftal voetbalde zaterdag tegen Kapelle en versloeg dit team met niet minder dan 121. De cijfers spreken! De B- junioren wonnen vgpi Rillandia met 6-0. Enkele cijfers. Bg de laatste, onlangs gehouden raadsvergadering, „Werd de begroting aangeboden en voor het eerst ook, sa men met de begeleidingsbrief, een over zicht van de inkomsten en uitgaven per inwoner. Misschien is het interes sant om hiervan enkele cgfers te ont hullen. Er blgkt uit dit overzicht o.a. dat gemiddeld per inwoner betaald werd aan straatbelasting 4,74; aan riool belasting 6,21; aan reiningsrechten 5,91; aan overige belastingen 1,45; dat de rgksbelastingen 4,7 uitmaken van de totale inkomsten en dat per in woner voor onderwgs werd uitgekeerd 43,28. Van de uitgaven werd voor openbare veiligheid (brandweer, ver lichting, enz.) besteed 11,21 per in woner, voor de volksgezondheid 4,56 per inwoner, voor volkshuisvesting 21,41 per inwoner, voor openbare wer ken (straten, plantsoenen, reinigings dienst, rioleringen, enz.) 56,76 per in woner, voor onderwgs 46,68 per in woner en voor sociale zorg en maat- schappelgk werk 32,25 per inwoner. Dit alles is dus ontleend aan de primi tieve begroting 190$. EEN LIEFDESBRIEF VAN 30,— Dit is geschreven tot lering en tot waarschuwing aan alle versmade min naars in den lande: schakel de P.T.T. niet in om achteraf boze brieven naar het voorwerp van uw liefde te zenden. Dat loopt verkeerd af. Zoals vandaag duideiyk is gebleken uit het leerzame geval van de jongeman in het blauwe pak. Kennelijk had hg dat blauwe pak aangetrokken om de rechter de illusie te geven dat hier een fatsoenlijk man voor de balie stond, een ridderlijk iemand, geslagen door het leven, ten MACHINE NEEMT POETSEN VAN SCHOENEN OVER Uit de Bondsrepubliek komt de schoe nenpoets-machine, bestemd voor hotels, maar natuurlijk ook bruikbaar overal, waar een groot aantal personen liefst met schone laarzen en schoenen moeten binnenkomen, zoals fabrieken en scho len. Zij bestaat uit een aantal roteren de borstels gecombineerd met een soort stofzuiger, die alle vuil van de schoe nen weet te verwgderen. Na de ver wijdering van het ergste vuil wordt de schoen of laars werkelijk gepoetst door eveneens roterende borstels, die auto matisch worden voorzien van schoen smeer in verschillende kleuren. Met een voudige handbewegingen kan men aldus zijn schoenen keurig gepoetst krygen in weinig tyd. (DIA).

Scheldebode | 1965 | | pagina 2