geslaagd, bevorderd? bestel nu schoolbehoeften van der peyl OPRUIMING BIJ QUAAK DE NODIGE BOEKEN <£a.nQ,s oio. sthaat A.N.W.B. Midden Zeelandroute V0ETBAL-T0T0 leuke tricelblouses tricot- nylonoverhemd L v, d, WEELE Grasdrogerijen komen handen tekort Predikbeurten REPARATIES KUNSTGEBITTEN Korting Restanten een andere school, 'n andere klas en bekijk tegelijk eens onze voorraad agenda's, passers en passerdozen, driehoeken, gradenbogen, linealen, ballpoints, vulpennen, potloden, multo-banden en interieurs, woordenboeken, enz. enz. BOEKHANDEL DE TIJGER UIT DE TANK Men kreeg van deze verdachte de in druk dat hij meer spieren had dan ver stand. Deze indruk werd bevestigd dooi de inhoud van de dagvaarding: hij had de stal van de baas leeggemoord. Al eerder had de justitie zich met hem bemoeid. Hij was toen ter beschik king van de regering gesteld en in een van de inrichtingen die de staat daar toe in het leven heeft geroepen, tracht te men hem enige levenswijsheid bij te brengen. Nadat men meende dat hij vol doende was opgevoed, deed men hem in de leer bij een boer. Nu, die hoer heeft er, weet van ge had! De knaap was nauwelijks twintig jaar, maar hij ging door het leven als dat soort grommende tijgers wat in een autotank thuishoort. Men moest hem niet voor de voeten komen, anders be gon hij te bulderen. Maar een baas heeft wel eens aanwijzingen te geven. Zelfs de meest zachtaardige baas zal wel eens iets tegen zijn knecht zeggen. Dat deed deze baas ook. Hij maakte een aanmerking. De knecht zei wat te rug. De baas zei nog iets harder te rug. Toen liep de knecht weg en de baas zei trots tegen zijn vrouw, dat hij het had gewonnen. Hij had zijn wil aan de eigengereide knecht opgelegd. Nog was hij daar in de keuken over aan het opscheppen, toen uit de stal vreemde geluiden weerklonken, zoals men die in stallen niet hoort als alles naar de eis verloopt. Zware bonken wer den gevolgd door angstig geloei van koeien, gebuldep van de wilde knecht, gekakel van kippen, geschreeuw van varkens en sensationeel gegil van de dienstbode, die in normale omstandig heden haar arbeid niet gillend placht te verrichten. De boer hield midden in een zin op en rende naar de stal, alsof er een veer onder zijn stoel had gezeten. Wat hij te zien kreeg, maakte hem even stil. De knecht liep rond met een hamer en een stevige knuppel, daarmee ranselde hij op de levende have los. Toen men hem eindelijk had overmeesterd, bleek een aantal kalveren, een pink, een varken en een aantal kippen te zijn gedood. Dat is een strop van vele honderden guldens. De woesteling werd naar een inrich ting gebracht en de eerste die zich met hem bemoeide, was een psychiater, die kwam uitzoeken of hij wel goed wijs was. Het resultaat van dat onderzoek is misschjen wel het meest verbluffende in deze toch niet alledaagse geschiede nis. Het psychiatrisch rapport kwam tot de conclusie, dat de tijger volkomen normaal moest worden geacht. Juist omddt hij zo'n tijger was. Zo kwam hij dan vandaag voor de groene tafel als iemand, die er niet tegenop ziet nog eens weer een stal vee uit te moorden. De rechter gebruik te krasse termen om de ernst van het gebeurde er bijnde verdachte in te ha meren. Maar het scheen weinig indruk te maken. De officier hield er rekening mee, dat men de jongeman na het gebeurde negen maanden heeft opgeborgen. Hij wilde hem niet bovendien nog eens in de gevangenis stoppen. Daarom luidde de eis vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht. Als de wildeman binnen drie jaar opnieuw zou losbreken, zou hij voor het nieuwe feit straf krijgen en bovendien deze voor waardelijke gevangenisstraf moeten uit zitten. De rechter maakte er drie maan den voorwaardelijk van in de hoop, dat deze dreiging voldoende zal zijn. De boer zit met de strop. „Wie vergoedt me de schade?" vroeg hij. „Ik heb geen geld", zei de knaap on verschillig". WILLY H. HEITLING (Nadruk verboden) HOOIVENTILATIE BRENGT UITKOMST! De hooiwinning is dit jaar onder bij- zcpider moeilijke omstandigheden ver lopen. De weersgesteldheid was abnor maal: zeer veel regen, weinig drogen de dagen en lage temperaturen. In het algemeen was de veldperiode lang: nor maal 1 k 1Y2 week tussen maaien en in- schuren, nu twee weken en langer. Vrij veel hooi heeft korter of langer in het water gelegen. Bovendien was het wer ken met zware machines moeilijk en soms zelfs onmogelijk. Doordat het eer ste hooi langzaam het veld ruimde, zijn de laatste percelen 2 a 3 weken later gemaaid dan normaal. De hooiopbreng- sten waren over het algemeen vrij goed, doch de kwaliteit laat veel te wensen over, zowel wat de voederwaarde als de reuk en smakelijkheid betreft. In ver scheidene gevallen hebben boeren te recht hun toevlucht genomen tot het inkuilen van „hooi" wat dreigde te mis lukken. Er is dit jaar dan ook meer dan normaal van de eerste snede gras ingekuild, aldus de heer J. van der Heide van het rijkslandbouwconsulent- schap voor Zuid-Oost-Friesland onlangs voor de microfoon. Ook hebben sommigen getracht een deel van de hooioogst kunstmatig te laten drogen. De drogerijen konden bij lange na niet aan de vraag voldoen, hoewel ze in deze periode vrijwel niets anders dan mislukt hooi hebben ge droogd. Ze werkten zelf ook onder moeilijke omstandigheden door het nat te weer. De droogkosten bedragen 70,- tot 80,- per ton, wat hoog is voor hooi met een lage voederwaarde. Be drijven met een goede arbeidsorganisa tie zijn het beste door de moeilijkheden heengekomen. Vooral de geventileerde 'nooibewaring heeft zijn waarde weer ondubbelzinnig bewezen. Vrijwel alle hooi is met een hoog' vochtgehalte in- geschuurd. In die gevallen waar niet wordt na- gedroogd blijft broei, maar vooral schimmelvorming niet uit. Met name in het geperste hooi moet ernstige schim melaantasting worden verwacht, daar veel hooi op een ongunstig tijdstip is geperst. 1. Door de slechte weersomstandighe den was het vrijwel onmogelijk om hooi van goede kwaliteit te winnen. 2. Veel voor hooi bestemd gras is als voordroogkuil ingekuild, wat achter af bezien een goede maatregel is ge weest. 3. Er was veel belangstelling voor kunstmatig hooidrogen. De grasdro gerijen tkondefh lang niet aan de vraag voldoen. 4. Bedrijven met een goede arbeidsor ganisatie en voorzien van geventi leerde hooibewaring zijn nog rede lijk door de moeilijkheden gekomen, dit in tegenstelling tot die waar dit niet het geval was. 5. Niet geventileerd hooi heeft te lijden van broei, maar vooral van schimmel vorming. 6. Extreme broei komt weinig voor, wat toe te schrijven is aan de lan ge veldperiode en de matige kwali teit van het hooi. De A.N.W.B. zal vanaf zaterdag 14 augustus a.s. in Zeeland een tweede toeristische route voor gebruik open stellen. Het is de Midden Zeelandroute. Deze route is de 20e in een serie van ongeveer 30 routes, die de A.N.W.B. in Nederland zal uitzetten. De Midden Zeelandroute kan met in gang van 14 augustus worden bereden. Op de dag daarvoor zal de wegwijzer- dienst van de A.N.W.B. gereed komen met het plaatsen van de speciale zes- kantige borden, die de route markeren. De route is 131 km lang en voert over de eilanden Walcheren, Noord- Beveland en Zuid-Beveland. Wanneer men vertrekt vanuit Mid delburg, de hoofdstad van Zeeland, en men rijdt via Grijpskerke en Seroosker- ke naar het oude vestings- en handels stadje Veere, dan heeft men een mooi uitzicht op het Veerse meer vanaf de Campveerse toren. Van Veere naar Vrouwenpolder rij dend heeft men links een prachtig ge zicht op het natuurreservaat van het Staatsbosbeheer, dat is aangelegd in het krekengebied ontstaan in 1944 en rechts een mooi uitzicht op het Veerse meer. Van Vrouwenpolder rijdt men vervolgens over de Veerse dam naar het „eiland" Noord-Beveland. De route over Noord-Beveland kenmerkt zich door een open landschap. Colijnsplaat is de thuishaven voor de vissersschepen uit Veere en Arnemuiden, die tussen 14.00 en 15.00 uur weer binnenkomen yan de visvangst. Bij de haven bevindt zich het expositiegebouw „Oosterschel- debrug". Bij Colijnsplaat kijkt men uit op de 5 km lange Oosterscheldebrug. Daarna gaat de route over de Zand- kreekdam. In de verte ziet men dan reeds de TV-zendmast van Goes. Via Wilhelminadorp en Kattendijke komt men in Wemeldinge. Onderweg heeft men fraaie uitzichten van de dijk op de Oosterschelde. Van Wemeldinge gaat men via Ka- pelle en Kloetinge naar Goes (centrum van Zuid-Beveland). Op Zuid-Beveland kan men vooral tijdens de vruchtbomen- bloei genieten van de bloesems. Van Nisse en 's-Heerenhoek rijdt men daarna naar Borssele, dat een bijzon der merkwaardig rechthoekig straten plan bezit naar ontwerp van Simon Stevin. Over de nieuwe Sloedam met de in aanleg zijnde industrieterreinen komt men langs fort Rammekens (met cham- pignonkwekerjj)In Vlissingen heeft men een fraai uitzicht van de boule vard, vooral ter hoogte van het stand beeld van Michiel Adriaansz. de Ruy- ter, op de drukke scheepvaart naar Ant werpen en Gent. Even voordat men Middelburg binnen komt passeert men rechts het huis Toorenvliedt, buiten plaats met uitkijktoren, dat bekend is uit het boek „Adriaan en Olivier". Via dit systeem van toeristische rou tes geeft de A.N.W.B. uitbreiding aan de dag-recreatie mogelijkheden voor toeristen. Van 22—28 juli 1965 YERSEKE. Geboren: Ronny, zv. Mar- tinus Adrianus van Anrooij en Jacoba Dina Bak. Gehuwd: Cornelis Lobbezoo, 28 j. te Bergen op Zoom en Adriana Johanna Janny de Koeijer, 24 j.Johannes Ma- rinus de Wee, 27 j. en Cathalina Chris tina Hoebeke, 22 j. Huw.afk.: Willem Jan Nieuwenhuize, 22 j. en Jannetje Jansen, 21 j. te Kat tendijke; Arie Pieter Verbeke, 44 j. en Anetta Mathilda Petronella van Stok- kem, 41 j. te Breda. Van 22—28 juli 1965 KRUININGEN. Geboren: Gerridina Ma ria Josephina, dv. Johannes Wilhelmus Diepman en Alberta Hendrika Maria Nijenhuis. Ondertrouwd: Marinus Willem de Kok, 29 j. te Krabbenijdke en Jannetje Cornelia Adriana Poleij, 28 j. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. de Haan. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. P. Klap, Zeist. 2.30 uur: Ds. A. de Jonge, Kloetinge. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. W. Veldkamp. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Donderdag 5 augustus 7.30 uur: Ds. van Beek. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine van Engelen. W emeldinge Ned. Herv. Kerk 10.30 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik uit Rotterdam. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 2.30 uur: Ds. van Rheenen, Colijnsplaat Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. J. Mortier, Laren. Geref. Kerk 10 en 2.30 u.: Ds. K. P. v. d. Wel, Assen Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R i 11 a> n d - B a t h Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 3 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. van de Vrie. Krabbendjjke Ned. Herv. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. A. Vos, Baarn. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 10.45 uur: Ds. J. van Leeuwen, Krab- bendijke. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 9 uur: Ds. K. W. Slik, Rotterdam. 2.30 uur: Ds. B. v. d. Lelie, Hansweert. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Voor de vele blijken van belangstelling, bij ons hu welijk ondervonden, zeggen wij allen hartelijk dank L. DEK M. DEK-SCHIPPERS Kruiningèrt, juli 1965 Voor de vele en hartelijke belangstelling, ondervonden bij ons 40-jarig huwelijks feest, zeggen wij u allen hartelijk dank A. RIDDERHOF C. RIDDERHOF- SCHIPPER Yerseke, juli 1965 Oude Boogaert 14 Sneller, beter en goedkoper! L. GRIMM Lange Ville 9 Yerseke NU witte heren overhem den met garantie f 6,95 Prachtige donkerefdekens voor f 13,90 Slopen f 1,35 KOM KIJKEN BIJ QUAAK te Kruiningen en Rilland WONING KRUININGEN Te koop bij inschrijving k.k. DE WONING Welhoekstraat 25 Behoudens toestemming van B. en W. te aanvaarden di- rekt na ontruiming Bezichtiging uitsluitend za terdagmiddag 31 juli a.s. van 2 tot 4 uur Inlevering briefjes Wel hoekstraat 25 tot vrijdag avond 6 augustus 1965, 8.00 uur Gunning voorbehouden nu voor f 5,50, f 5,98, f 6.50 Ook voor een mooi gestreept of effen nu f 9,95 en f 7,95 SLAAGT U BIJ Noordzandstr. 1, Yerseke, Tel. 746 DEZE WEEK brengen wij U weer de volgende koopjes 6 Komkommers voor 1,- Bietjes 30 ct per dubbele bos Worteltjes v a. zaterdag geschrapt 40 ct p. kg Tomaten 60 ct per kg 15 Sinaasappels voor f 1,50 prima kwalit. Verder vele koopjes, zie winkel M. C. BLOK - GROENTE HANDEL WEMELDINGE - TELEFOON 488 Bij de Spar diepvries kabel jauw, zoute vis. Lepelstraat 11, Yerseke. Alle soorten lees- en studie boeken, atlassen enz. levert u Boekhandel van der Peyl. Voor bijverwarming hebben wij een grote sortering straal- en radiator kachels. Installatiebedrijf Everse, Yerseke. Nog vele koopjes van cou rante goederen. Zie de eta lage! - A. C. Baay, Burg. Sinkelaan 20, Yerseke. Hand in hand gaan ze vóór ze in het huwelijksbootje stappen: éérst kijken bij Piet van Oosten voor een spiksplinternieuwe, moder ne wasmachine. Voor beter verzorgd sten- cilwerkCopiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Yerseke, tel. 590. >Q VXXXXXXKY 15 regels 1,25, elke volgende regel 25 cent, 11 voor 12,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-prijs berekend Inzenden: Uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Neem voor de zondag een mooi braadkuiken bij „De Spar". Ook kippoulet. 200 g 0,98; 250 g 1,25; 300 g 1,48. - Lepelstraat 11. Als u bowl wilt maken: bij Potter slaagt u altgd het voordeligst en u vindt er de grootste sortering. Voor bijverwarming hebben wij een grote sortering straal- en radiator kachels. Installatiebedrijf EVerse, Yerseke. Te koop z.g.a.n. „Interno kolenconvector 19000 cal. en een Blauwvoorhoofd- papegaai. - P. van Dix- hoorn, Waghtoplein 14 te Yerseke. Woensdag 4 augustus tussen 7 en 8 uur inschrijven voor de YERSEKE seizoen 1965- 1966 voor zover dit nog niet is gebeurd SuikerpatiëntenVoor uw suikervrije artikelen moet u bij De Spar zijn! Cacao, limonade, pudding, hagel slag, chocolade, jam, amap- delgebakjes, Wellington koekjes, zuurtjes, kauw gom, Ringers chocolaadjes, sterke pepermunt. De Spar, Lepelstraat, Yerseke. Voor bijverwarming hebben wij een grote sortering straal- en radiator kachels. Installatiebedrijf Everse, Yerseke. Boerinnen: Oók a.s. week geven wij nog 5 korting op schortebont en gebl. kamgaren, ondermutsen en pluche avonddoeken - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Te koop g.o.h. dressoir. Te bevr. Gr. van Zoelenstr. 20, Yerseke. Er zijn wel veel goede soor ten kleefband. Er is echter maar één Sellotape. Ook in gekleurd voorradig. - Boek handel van der Peyl. De laatste opruimingsarti kelen moeten er nog uit! Komt u even kijken? Er zijn nog wel enkele interes sante aanbiedingen! - J. de Neef, Daniëlstraat 12, We meldinge. Depothouder: Wasserij en Stomerij „De Zon", Goes. Alles wordt af gehaald en thuisbezorgd Wasmachine met wringer te koop. Koopje! Bico snel- wasser. Langeviele 6, Krui ningen, telefoon 764. Flinke jongen gevraagd. Potter's groentehandel en levensmiddelenbedrijf Hans- weert. Voor complete meubilering en stoffering uw adres: Van Nimwegen-Herjboer, Wem el- dingey telef. (01192) 336, Dorpsstraat 53. Gaat u met vakantie? Sluit dan een goedkope reisver zekering van la Paix. U kimt hem direkt meenemen, wij maken hem klaar ter wijl u wacht. M. J. van den Berge's Assurantiekantoor, Markt 13, tel. (01130) 503, Kruiningen. Hang zo'n handig opklap baar lessenaartje naast uw telefoon, 'tls reuze gemak kelijk! 16,—. Boekhandel van der Peyl, Kruiningen.

Scheldebode | 1965 | | pagina 3