W.A. en smartegeld. YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE V ak an tied rukte. Ondanks het minder mooie vakantie- weer is het ook in Yerseke nogal druk met toeristen. De camping aan de Kijk uit is elke dag vrij goed bezet, terwijl men dagelijks vele sportvissers op en rond de haven kan aantreffen. Zowel het bezoek aan de camping als de sportvissers brengen het nodige vertier in het dorp. |De «pedaalzaak voor Uw BRIL Het verkeer. Zaterdagmiddag om kwart voor twee ontstond een aanrijding op de Rijksweg ter hoogte van de Zanddijk. A. H. uit Vrouwenparochie kon, in file rijdend met zijn personenauto, niet tijdig stop pen. Aan een botsing met de voor hem rijdende auto was toen niet meer te ontkomen en dat had lichte materiële schade tot gevolg. Zondagmiddag had ten oosten van de Veerweg een aanrijding plaats die in zware materiële schade resulteerde. Waar de tweebaansv/eg overgaat in een vierbaansweg, trok de Chevrolet per sonenauto van W. H. R. uit Santpoort, komende uit de richting Bergen op Zoom, door onbekende oorzaak naar het linker weggedeelte. Een Mercedes personenautq (bestuurder onbekend) werd hierdoor in de flank geraakt. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich won der boven wonder niet voor. Interland voetbal. Bij vorderingen tegen derden inge- seld, voor vergoeding van geleden scha de, komt men de laatste jaren steeds vaker ook de post „smartegeld" tegen. De man, die door toedoen van een der de een been heeft verloren, eist smarte geld; de vrouw, die na maanden in het ziekenhuis gelegen te hebben, geheel hersteld is, eist smartegeld; de man, die met een lichte hersenschuddign drie weken thuis door zijn vrouw is ver wend, eist ook smartegeld en de vrouw tenslotte, die een paar dagen wat ver velend is geweest, eist eveneens smarte geld. Pijn in guldens. Wat is smaretgeld? Het is een vergoeding voor pijn, na righeid, ellende, verdriet, gemis etc. Anders gezegd een claim voor een niet- materiële schade, die in feite niet op geld waardeerbaar is. Wie zal immers ooit kunnen zeggen, dat hij voor 100 gulden pijn heeft gehad, dat het niet meer kunnen uitoefenen van een be paalde sport hem 5.000,— verdriet doet, dat het verlies van een been pre cies met 10.000,— wordt gecompen seerd De vraag of, en zo ja hoeveel smar tegeld toegekend moet worden, is dan ook niet eenvoudig, te beantwoorden want (aldus Mr. v. d. Veen in Ver keersrecht van juni 1959) „wat is moei lijker dan het in geld „vertalen" van begrippen als leed, pijn, blijvende in validiteit en blijvend lichamelijk gehan dicapt zijn?" Afgezien hiervan, vindt een vordering voor „smartegeld" steun in de wet? Tot 1943 waren de menin gen verdeeld. De Hoge Raad had nog geen uitspraak gedaan; de een vond een vordering voor smartegeld immo reel; de ander wilde voor het Neder landse recht de zelfde maatstaven aan leggen als in het buitenland. Op 21 mei 1943 (NJ 1943 no. 455) wees de Hoge Raad het bekende ar rest: „In overeenstemming met hetgeen thans volgens de wet of rechtspraak in de naburige landen geldt, valt het toe kennen van vergoeding voor ideële schade (in geval van kwetsing of ver minking van enig lichaamsdeel) als re delijk en billijk te beschouwen". Smartegeld (beter is te spreken van immateriële schadevergoeding) kon dus inderdaad, krachtens art. 1407 BW, ge vorderd worden. Wanneer Bleven over de vragen: wannéér kan men vorderen, hoevéél kan men vor deren en wie kan dat doen. Deze vra gen zijn tot dusverre niet tot een op lossing gekomen Bepalen wij ons eerst tot: „wanneer kan men vorderen?" Het is duidelijk, dat een vrouw, wier linkerbeen is ver brijzeld, die een kunstvoet heeft gekre gen en bijna geheel invalide is gewor den, inderdaad recht heeft op een ver goeding van immateriële schade (Rb. Arnhem 28 december 1942 NJ 1943 no. 815). Ook is het volkomen juist te achten, dat een 23-jarige student, wiens rech terbeen blijvend stijf is geworden, die 6 jaar bedlegerig is geweest en die 25 blijvend invalide is geworden, een vergoeding voor immateriële schade wordt toegewezen (Hof Amsterdam 18 juni 1952 no. 607). Maar wat te denken van een man aan wie door de kantonrechter te Delft (18 februari 1953 VR 1956 no. 42) een vergoeding van 10,werd toege- gekend, omdat hij door toedoen van een derde van zijn fiets was gevallen en een paar dagen niet kon werken? Het is een bekend feit, dat de pijn, die ge leden is, ook snel is vergeten. Daarom is het in strijd met het karakter van het „smartegeld" om, zoals de kanton rechter in Delft deed, 10,smarte geld toe te kennen aan een man die een paar dagen thuis kon blijven, of smartegeld toe te kennen aan een man die altijd hard moet werken, wiens loon tijdens zijn arbeidsongeschiktheid wordt doorbetaald en die door moeder de vrouw in die periode thuis verwend wordt! Geschonden schoonheid. Maar een knappe vrouw wier uiter lijk schoon ernstig en blijvend is ge schonden, of een jongeman die voort aan met één been door het leven moet gaan, die komt smartegeld toe en het is dan ook een zeker niet onjuiste op vatting om alleen dan smartegeld van enige omvang toe te willen kennen, wanneer de pijn, de ontsiering of de invaliditeit blijvend is, hetgeen natuur lijk niet wegneemt, dat ook in bepaal de gevallen van b.v. zeer langdurige verpleging en uiterst pijnlijke operaties een toewijzing van immateriële schade verantwoord is, ook al is er geen blij vende hinder of pijn. De persoon, het karakter en de so ciale omstandigheden van de vorderen de partij spelen hierbij een niet te ver waarlozen rol. Aanvankelijk en in het buitenland is dat thans nóg het geval werd het smartegeld niet alleen gezien als ver goeding van geleden en te lijden smart door de getroffene, maar bovendien als een soort boete voor degene, die de „smart" had veroorzaakt. Met andere woorden, hoe ernstiger de overtreding, hoe hoger „boete" en dus hoe hoger de toekenning van smartegeld. Dit leidde uiteraard tot onbillijke konsekwenties. Geen boete! Als de overtreding of het misdrijf ernstig waren, maar de smart gering, dan bleef desondanks het smartegeld hoog. Bovendien, wat bleef ër van het boetesysteem over als de veroorzaker van het letsel verzekerd was tegen zijn wettelijke aansprakelijkheid? Zijn assu radeuren betaalden zijn „boete" en hij zelf werd er geen gulden armer door! Om deze redenen moet de opvatting dat smartegeld te zien is als een boe te, dan ook absoluut verworpen wor den. Hoeveel betekent (afgezien van de materiële schade) het verlies van een vinger voor een gevierd pianist en hoe veel betekent het verlies van die zelfde vinger voor een bankdirecteur? Hoe veel betekent het verlies van een been voor een jonge sportsman en hoeveel voor een gepensioneerde? De reeds ge noemde student kreeg van het Hof Am sterdam (18 juni 1952 no. 607) een be drag van 10.000,— toegewezen, maar aan een coupeuse die een blijvend lit teken op haar neus had opgelopen, waardoor haar uiterlijk schoon niet noe menswaard geleden had, werd 150,— toegekend. Rekening moet worden gehouden met beroep, leeftijd, ambities, uiterlijk schoon, hobby's, karakter etc. en aan gezien er (gelukkig) geen smartegeld- tarieven bestaan, zal de omvang van het smartegeld door partijen of door de rechter ex aequo et bono moeten wor den vastgesteld, waarbij men dan nog enige steun vindt bij vroegere vonnis sen in analoge gevallen. En wie? Tenslotte de vraag: „Wie kan smar tegeld vorderen?" Het antwoord op deze vraag lijkt eenvoudig en zou ook eigenlijk eenvoudig moeten zijn, n.l.: het slachtoffer zelf, hij die de smart lijdt. Wanneer echter het slachtoffer na korte tijd overlijdt, is (fan de situatie deze, dat in deze tijd voor hem het recht ontstaat smartegeld te vorderen en dit vorderingsrecht bij zijn overlij den op ae erven overgaat? Krijgen de erfgenamen daardoor een vordering voor de smart, die het slachtoffer (nog) geleden heeft De rechtbank te Rotterdam heeft (3 oktober 1956 NJ 1957 no. 237) een hierop gebaseerde eis terecht afgewe zen met de volgende overweging: „dat een vordering tot vergoeding voor smart en gederfde levensvreugde als terzake van de gelaedeerde strikt per soonlijk betreffende schade en strek kende tot een vergoeding, die geen ver mogensschade betreft, naar haar aard niet op zijn erfgenamen overgaat, zo dat eisers ook hierin niet ontvankelijk dienen te worden verklaard". Wel weduwen? Dit vonnis is zeer juist .Er zou iets immoreels in zitten, wanneer de erven „mooi weer zouden spelen" van de pijn, die het slachtoffer nog geleden heeft. Er is slechts één geval in de Neder landse jurisprudentie bekend, waarbij op grond van artikel 1406 BW aan een weduwe wegens het verlies van haar echtgenoot 10.000,smartegeld werd toegekend. Dit vonnis werd gewezen door de rechtbank te Amsterdam (13 april 1948 NJ 1948 no. 642). Dergelijke vorderingen werden echter afgewezen door de Haagse rechtbank (10 februari 1953 NJ 1954 no. 755) en die te Assen (11 maart 1952 NJ 1953 no. 99 en de Hoge Raad 19 november 1953 NJ. 1944 no. 21). Mr. N. W. A. VAN EIJK (Nadruk verboden) Geslaagd. Dhr. F. J. Meyaard, onderwijzer aan de school voor christelijk onderwijs aan schipperskinderen „Prinses Beatrix" slaagde voor de akte L.O. Duits. Dhrn. A. Groendijk en A. van Har ten, beiden onderwijzer aan de School met de Bijbel aan de Noordelijke Ach terweg, slaagden voor de hoofdakte, zodat zij thans volledig bevoegd onder wijzer zijn. Te Zeist slaagde voor het vakdiplo ma verkoopster en algemene ontwik keling mej. Hanneke de Schipper. Aktie Jeugd Rode Kruis. Onder leiding van dhr. P. J. de Pot ter werd door de Wemeldingse jeugd een inzamelingsaktie ten behoeve van het Jeugd Rode Kruis gehouden. Deze aktie werd een groot succes, want niet minder dan 22 speelsets, 10 schrijfsets en een hoeveelheid zeep en los speel goed kon aan het hoofdbestuur worden verzonden. Oud-predikant viert gouden jubileum. Op 1 augustus 1915 werd Dr. J. J. Woldendorp, die nu bq zijn dochter in Steenderen woont, bevestigd als predi kant der Ned. Herv. gemeente in Molk- werum. In 1919 promoveerde hij tot doctor in de theologie op het proef schrift „De incarnatione Dei Athana- sius". Verder stond Dr. Woldendorp in Nieuw Weerdinge, Hagestein, War mond, Stedum, Wemeldinge en Zoeter- meer, waar hij in 1955 met emeritaat ging. Daarna verleende hij nog bijstand in het pastoraat van Cilaarshoek en Ressen. Dr. Woldendorp heeft veel ker kelijke funkties bekleed, waaronder het voorzitterschap van de provinciale com missie van Zuid-Holland. Ook was hij jarenlang de veel geraadpleegde con servator van de synodale kerkzegelver- zameling. En de stichting Diakonessen- huisinrichting in Voorburg heeft hem als bestuurslid gekend. Mulo-examens. Voor het Mulo-diploma A met mid denstandsdiploma slaagden vorige week nog de volgende leerlingen: Hannie Op enneer en Dick Pieterse te Kruiningen en Lien Verhaage uit Hansweert. De Uloschool heeft dit jaar uitste kende resultaten bereikt. Landelijk werd 25 van het aantal kandidaten afgewezen. Hier hebben 28 leerlingen het examen afgelegd. Er moesten 4 kandidaten worden afgewezen, dat is dus ongeveer 14 Dubbele zege van Theo Sehouwenaar. Zondag gingen in Koewacht onze drie aspiranten van start. Na het eerste deel van de koers rustig in het peleton te hebben gereden, sprongen Ko Blok, Theo Sehouwenaar en B. van Laar uit de groep weg. Het peleton bleek niet bij machte dit goed samenwerkende drietal te bereiken. In de sprint toon de Theo zich de snelste, Ko werd twee de en Tonny werd vijfde. Maandag werd er gekoerst te Bier vliet. Met nog drie ronden te rijden de- mareerde Theo met in zijn wiel Luppers. Dit tweetal wist een fraaie voorsprong op te bouwen en te behouden. In de sprint was Luppers kansloos tegen Theo, die zijn vorm nog eens onder streepte. Ko ging de laatste ronde nog aan de haal en werd fraai derde op 15 seconden. Tonny won de sprint van de grote groep en werd daardoor vier de op 25 seconden. Geslaagd. Hans van Duivendijk, beroepsmilitair bij de Kon. Marine, slaagde te Amster dam voor het brevet koeltechniek. E.M.M. naar Bruinisse. De Kon. Harmonie E.M.M. heeft za terdag de feestelijke opening van het mosselseizoen in Bruinisse muzikaal op geluisterd. Bij het uitvaren van de vloot 's middags zorgde E.M.M. buitengaats aan boord van de Bru 6 voor pittige marsmuziek. Verder maakte E.M.M. des middags nog een rondgang door Brui nisse. 's Avonds verzorgde de harmonie een ongeveer twee uur durend pro gramma. Vanzelfsprekend nam de boe- renkapel een niet onbelangrijk deel voor zijn rekening. Het optreden van E.M.M. werd met een ovationeel applaus van de enige duizenden belangstellenden be loond. Gouden bruiloft. Vorige week donderdag werd in Ons Dorpshuis weer een 50-jarig huwelijks feest gevierd. Nu was het de beurt aan het echtpaar Dek-Timmerman om in het middelpunt van de belangstelling te staan. Temidden van kinderen, klein en achterkleinkinderen werd dit feest gevierd. De omstandigheden waren heel wat aangenamer dan op de 22e juli 1915, toen oorlog dreigde. Donderdag middag recipiëerde het echtpaar. Na tuurlijk was 's avonds E.M.M., zij het met vakantiebezetting, present om de muzikale gelukwensen aan te bieden. Het eerste elftal van de v.v. Krui ningen speelde zondag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen „The White Boys" uit St.-Niklaas. Dit is een buurt- elftal met uitstekende capaciteiten. Kruiningen, dat een tam partijtje voet bal speelde, verloor deze wedstrijd met 1—0. Wedvluchten. Door de P.V. „Vrijheidsduif" werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Dax, met de volgende uitslag: 1 Joh. Meijer; 2 P. Willeboer; 3, 5 en 6 C. van Koeveringe; 4 H. Poleij. Tevens werd gevlogen vanuit Albert. Hier was de uitslag bij de jonge dui ven: 1 en 5 A. Kole; 2, 4, 7, 16, 36 en 42 J. Waverijn; 3, 27 en 33 C. C. van Paasschen; 6, 8 en 21 K. Tjarks; 9 C. van Koeveringe; 10, 14, 19 en 41 H. Poleij; 11, 17, 31, 44 en 45 H. van Koe veringe; 12, 18, 20, 23, 24 en 35 W. van Velzen; 13 P. Kakebeeke; 15 J. Voois; 22 Jan Stroosnijder; 25, 26 en 34 J. Oele Jzn.; 28, 30 en 38 J. Wisse; 29 P. Willeboer; 32 C. Aerts; 37 G. de Bruine; 39 en 40 M. Stroosnijder; 43 A. Boone. Oude duiven: 1 W. van Velzen; 2 en 5 J. Schrier; 3 St. Danker; 4 M. Eek- hardt; 6, 14, 15 en 16 M. Blok; 7 J. Waverijn; 8 en 9 J. van Iwaarden; 10 C. Aerts; 11 J. Oele Jzn.; 12 J. Stroo snijder; 13 J. Krombeen. Wedvluchten. De postduivenclub „De Luchtpost" hield een wedvlucht vanuit Sint Quen- tin. De uitslag was: 1, 4, 5 en 7 Jac. van Stel; 2 G. van der Griek; 3 M. Harthoorn; 6 S. J. Prevo. Uitslag Angoulême: 1, 2, 3, 4, 5 en 6 mevr. Moerland. Uitslag van Vilvoorde (jonge duiven) I, 32, 14 en 15 C. Coremans; 2, 6, 9, II, 13 en 16 Jac. van Stel; 3, 5, 8 en 10 G. van der Griek; 4 en 7 S. J. Prevo. De damesprijzen op Sint Quentin en Vilvoorde werden gewonnen door Jac. van Stel met aangewezen duiven. Geslaagd. Te Middelburg slaagde voor het Mid denstandsexamen mevr. L. de Potter te Bath. Voor het Mulodiploma slaagden te Krabbendijke mej. J. Lambregtse en de heer C. Volkers. Wedvluchten. Door de P.V .„De Luchtbode" werd gevlogen vanuit Vilvoorde, afstand 60 km. De duiven kwamen als volgt bin nen. Oude duiven: 1, 9 J. Moerland; 2, 4, 6, 10 C. A. van Oosten; 3 A. A. Vis ser; 5, 11 C. P. van Oosten; 7 D. A. van de Vrede; 8 C. M. Harthoorn. Jon ge duiven: 1, 2 H. van Doom; 3, 7, 10 M. Sinke; 4 E. Wagenaar; 5 D. A. van de Vrede; 6 C. A. van Oosten; 8 A. A. Visser; 9 C. M. Harthoorn. De duiven van de P.V. „De Schelde- duif" legden een afstand af van 190 km vanuit Albert. De jonge duiven kwa men als volgt binnen: 1, 3 L. Paauwe; 2, 8 C. Elenbaas; 4 C. Almekinders; 5, 6, 7 C. J. Clement; 9 M. Bolier; 10 M. Minnaard. De oude duiven behaalden de volgende uitslag: 1, 5, 6, 8, 9, 10 C. J. Clement; 2 M. Minnaard; 3, 7 Jac. Min naard; 4 L. Paauwe. Er werd ook gevlogen vanuit Dax, afstand 942 km. Hier was de uitslag: 1 C. J. Clement; 2 M. Minnaard; 3, 5, 7, 8, 10 J. A. van Langevelde; 4 M. Moerland; 6, 9 L. Paauwe. Bedankt voor beroep. Ds. W. Suyker heeft voor de op hem uitgebrachte beroepen uit Kalamazoo en Toronto bedankt. 60 jaar getrouwd. Het echtpaar M. Houtekamer-Dees herdacht afgelopen dinsdag het feit dat ze 60 jaar lang door de huwelijksband verbonden waren. In memoriam. Zaterdagavond laat overleed plotse ling onze dorpsgenoot dhr. J. A. van Langevelde aan een hartverlamming. Dhr. Van Langevelde was firmant van de firma J. L. van Langevelde Zn., de groothandel in groenten en fruit en bereikte de leeftijd van 46 jaar. Hij be zocht een duivententoonstelling in Turn hout, toen de hartverlamming hem overviel. Zijn echtgenote was met va kantie in Katwijk. In leven was dhr. Van Langevelde bestuurslid van de af deling Zeeland van de Bond van Ver- zendhandelaren in groenten en fruit en lid van de contactcommissie voor de Zeeuwse fruitveilingen. Geslaagd. Dhr. J. de Jager, onderwijzer aan de christelijke uloschool alhier, slaagde voor het examen m.o. Engels A. Pro ficiat! Kettingbotsing. Zaterdagavond vond op de rijksweg net achter de begraafplaats een ket „MET JAKKEREN BENT U ER EERDER tingbotsing plaats, waarbij vijf auto's betrokken waren. Alle auto's werden min of meer beschadigd. Het ergst was er aan toe de wagen van dhr. A. R. P. H. uit Axel, die zelf door de voor ruit ging en hierdoor aan het hoofd ge wond raakte. De andere inzittenden van deze auto, de negenjarige D. H. van de B. en de 10-jarige P. B., beiden ook uit Axel, werden eveneens aan het hoofd gewond. Bevorderd. Aan het Christelijk Lyceum voor Zee land te Goes zijn aan het einde van de cursus 1964-1965 tot een hogere klas bevorderd: Naar klas 2 H.B.S. Thijs Weststrate; naar klas 3 M.M.S. Ada van der Endt en Alice Weststrate; naar klas 4 Gymnasium Mies Dieleman; naar klas 4 H.B.S. Wieb Conssen; naar klas 5 H.B.S. Sjaak van den Berg. Wielercours. Zaterdag 7 augustus zal voor de der de keer de ronde van Waarde worden gereden. Om 2 uur starten een aantal aspiranten over een afstand van 25 km. Om 3 uur starten de nieuwelingen, waar 50 aanmeldingen voor zijn, over een af stand van 75 km. De route is: Start Dorpsstraat, Park, Deltaweg, Breeweg, Westveerpolder. Aanrijding. Dinsdagavond werd het zoontje van dhr. K. aangereden door een auto be stuurd door de wachtmeester v. d. V. Het jongetje stak plotseling de weg over, zonder om te kijken. Het werd met een ernstige hoofdverwonding naar het ziekenhuis gebracht. Mevr. Donker, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp. Beroepen. Door de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente is een beroep uitgebracht op kandidaat G. J. E. Tichelaar uit Utrecht Examen. Aan de stichting technisch instituut Z.T.I. slaagde voor het eindexamen dhr. P. J. van de Vrie te Kapelle. Botsing. In de Lurpseweg onder Kapelle kwam mej. A. E. G. uit Kapelle donderdag avond rond half zes met haar brommer in botsing met een personenauto, be stuurd door dhr. W. uit Nieuw-Namen. Mej G. reed in de richting van de Post weg; de personenauto kwam uit tegen overgestelde richting. Op onverklaar bare wijze reed mej. G. tegen de auto op, waarbij zij een lichte hersenschud ding opliep. Dokter Fagee-Schaeffer verleende de eerste hulp. Er ontstond verder lichte materiële schade. Excursie. Zaterdagmorgen maakten de leden van de afd. Kapelle en omgeving van de Ned. Fruittelers Organisatie en de vereniging van oud-leerlingen van tuin- bouwwintercursussen uit Kapelle een excursie naar Tholen. Op dit Zeeuwse eiland bezocht men onder meer 't fruit- teeltbedrijf van dhr. Van Vossum te Oud-Vossemeer. Er werden goede in drukken opgedaan. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging Oost West, Thuis Best te Kapelle nam met 59 jonge en 40 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Beaumetz, afstand 166 km. Bij de jonge duiven was de uit slag: 1 C. Langenberg; 2 F. Janssens; 3, 6 en 7 J. H. C. Poleij; 4 Jac. Schrier; 5 W. C. Hundersmarck; 8 Van Driel- Heijstek; 9 F. Janssens; 10 P. I. Butler. Uitslag oude duiven: 1 en 10 Van Driel- Heijstek; 2, 3 en 4 P. I. Butler; 5 W. C. Hundersmarck; 6 Jac. Schrier; 7 en 8 P. M. Kuijper; 9 C. Langenberg. Proef. De Kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Kapelle heeft besloten in de maand augustus zoveel mogelijk en in september een proef te nemen met het tweemaal houden van een kerkdienst op zondagmorgen. De middagdienst komt dan te vervallen. De morgendiensten zullen resp. om 9 uur én 10.30 uur aan vangen. In oktober zal men weer terug keren tot een ochtend- en een middag- dienst op de gebruikelijke uren. Geref. kerk bijna klaar. Met het restauratiewerk in de Gere formeerde kerk te Kapelle is men thans bijna klaar. Zondag werden de diensten er weer in hervat. Ongeveer vijf maan den hebben de gemeenteleden hun dien sten gehouden in de Ned. Herv. kerk te Kapelle. De kerk, die thans ruim 30 zitplaatsen meer heeft, heeft een bij zonder fraai interieur gekregen. Na de bouwvakvakantie zal de laatste hand aan het herstelwerk worden gelegd. ZIEKTE l> geen SMART, mee, GESCHONDEN SCHOONHEID soms WEL

Scheldebode | 1965 | | pagina 2