begint donderdag 15 juli h blok rlnpt hui unnrilool vele koopjes GEENSE'S 2 vrouwelijke krachten 1 flinke werkstudent J. DE NEEF en zonen IN DE ZOMER OPRUIMING BOEKBESPREKING BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Eens schudt het leven je wakker TELEFOON 639 JOZ. SLAB BEK O O UN SCHUTTERSHOF 12-13 librord; 2; Rinus Hoogerland, Kapelle; 3. T. Schijperoord, Zwijndrecht; 4. Dies Kosten, Kapelle; 5. Willy le Feber, Sluis kil; 6. H. Hartman, 's-Gravendeel; 7. G. van Lith, Rijswijk; 8. C. v. d. Graaf, Dordrecht; &.;P. Legierse, Den Bommel; 10. H. Slings, Alblasserdam. De overige Zeeuwen J. Moerdijk, Lewedorp en W. Provoost, Domburg kwamen resp. als 17e en 19é binnen. CORRESPONDENTIE MET LEZERS Wewico klant te Wemeldinge: Inge zonden stukken kunnen wel zonder on dertekening yan naam geplaatst wor den. Het is echter wel nodig dat uw naam en adres bij de redactie bekend zijn. Wenst u dus uw ingezonden stuk ge plaatst te zien, zo verzoeken wij u uw naam enz. b#'de redactie bekend te ma ken. Geheimhouding daarvan wordt door ons gegarandeerd. DE REDACTIE RADIO IN EEN ZONNEBRIL Na de oude huiskamer-radio, die bg- na niet te versjouwen was, kwamen de kleine toestellen, waarbij aan de vorm geving veel meer aandacht was besteed dan mogelijk was, toen de fabrikanten nog met de technische problemen van de geluidsweergave worstelden. De tran sistor verwekte daarna een revolutie en de hand- of zak radio deed zijn intrede. Daarmee zijn we niet aan het eind: kleine apparaten met frequentie-modu latie zijn al op de markt en zeer bin nenkort komt er een met stereo-ont vangst in de handel. Wie het nog te veel is, een klein toe stel mee te dragen, kan nu in de Ver enigde Staten terecht voor een ontvan ger, die ingebouwd is in het montuur van... een zonnebril. De luidspreker be staat uit een minuscuul plastic „knoop je" dat zoals bij een toestelletje voor hardhorenden, in het oor past. Kosten ongeveer 110 gulden. (DIA). Hei opruimingsfeest is weer begonnen Een greep urt onze koopjes: Jongensoverhemdjes 1,95 Katoenen sokjes 0,49 Onderjurken 3,95 Nylons 1e keus 1,45 Korte jongensbroeken 4,95 Grote knotten wol 1,98 BH's maagband 7,50 Restanten corfeetten sterk verlaagde prijzen Heel veel spotkoopjes in coupons Zie verder onze restanten in de etalage en de winkel Daniëlstraat ^2, Telefoon 416 WEMELDINGE Op ons kantoor Is plaats voor Werkzaamhedentype- en faktureerwerk, orderadministratie, 2e telefoniste, laboratoriumwerk Wij vragen: bij voorkeur diploma Mulo en ook gaarne machineschrijven Wij bieden: prettige arbeidssfeer op een levendig kantoor werktijd 8 tot 12 uur en 13 tot 17.30 uur Indiensttreding: nader te regelen, doch gaarne spoedig Geschreven sollicitaties zenden aan Coöperatieve Zeeuwse Aan- en Verkoopvereniging G.A. O. Kanaalweg 3, Wemeldinge Op ons bedrijf te Wemeldinge kan gedurende de maand augustus worden geplaatst SEIZOENOPRUIMING llllllll m uJ WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE iJai TWEEDE BLAD 16 JULI 1965 „ABDIJ VAN MIDDELBURG" Wij ontvingen het boekwerkje „Abdij van Middelburg", dat in opdracht van het provinciaal bestuur van Zeeland is geschreven door de heer G. A. de Kok te Middelburg, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant en uit gegeven door de Fa. G. W. den Boer, eveneens te Middelburg. Het boekje wordt uitgegeven ter ge legenheid van de voltooiing van de we deropbouw van de Abdij na de ver woesting in mei 1940. De geschiedenis van de Abdij, van oudsher centrum van aanvankelijk het geestelijk en later het wereldlijk bestuur der provincie, in welke geschiedenis die van de provin cie zich weerspiegelt, wordt er in weer gegeven. De opgenomen foto's geven een beeld van de schoonheid van het complex. Toezending van het boekje vindt plaats aan: Alle 'Onderwijsinstellingen in Zeeland na overleg met de inspec teurs van het onderwijs (versprei ding in september 1965, na afloop van de zomervakanties) met het verzoek hieraan aandacht te schenken bij het onderwijs; alle gemeentebesturen in Zeeland; andere provinciale besturen en departementen van algemeen bestuur; universiteitsbibliotheken en openbare leeszalen en bibliotheken in Zeeland. Voorts wordt het boekwerkje in de handel gebracht; de verkoopprijs zal 2,50 bedragen, wat zeer billijk is. Een reden te meer om elke rechtgeaarde Zeeuw op te wekken dit mooie boekje aan te schaffen. Van 8—15 juli 1965 YERSEKE. Gehuwd: Jacobus Marinus Verschuure, 19 j. en Suzanna Janna de Munck, 16 j.; Petrus Peters, 25 j. te Vlissingen en Apolonia Cornelia Chris- tiaanse, 21 j. Van 8—14 juli 1965 WEMELDINGE. Geboren: Hendrik Jan, zv. Adriaan Pieter Gijssel en Cathari- na Spruit. Van 814 juli 1965 KRUININ GEN. Geboren: Nicole Ca- tharina Jacoba Josephina, dv. Comelis Johannes Matheus Lemmers en Jose phina Gerarda Essers; Pieter, zv. Bar tel Jansen en Stevelina Verlare. Ondertrouwd: Jan Kerkhove, 27 j. te Wemeldinge en Anna Adriana Bauer, 22 j. Overleden: Joost Jacob Johannes Nieuwenhuijse, 14 weken. Over de maand juni 1965 RILLAND-BATH. Geboren: Comelis Wilhelm, zv. Jakobus Comelis Clement en Neeltje Elizabeth Petronella Schaap; Martien Willem, zv. Adriaan Luteijn en Maria Jacoba Vermet; Jacomina Ange- nita, dv. Marinus Jochem van der Maa- rel en Cornelia Jannetje Lobbezoo; Bas- tiaantje Barbara, dv. Corstiaan Adria- nus de Kreek en Dirkje de Lijster; He lena Maria, dv. Gerard van Dijk en Jannie Versteeg; Richard Adrianus, zv. Sjoerd Beraardus Klappe en Guurtje Catharina Bruin; Jacob Jan, zv. Adri aan Gilles de Bokx en Janna Maria de Waard; Anoushka Glarina, dv. Bem- hardus Gualtherus van Gorsel en Stijn- tje Barbera Glarina van den Berg; Lau- rus Gommert, zv. Laurus Gommert van de Griek en Jacomina Clement; Willem Jan, zv. Philippus de Leeuw en Pieter- nella Maria Dieleman. Gehuwd: Adriaan Hugestinus Koster, 22 j. te Krabbendijke en Kaatje Jozina Buteijn, 19 j. Over de maand juni 1965 KRABBENDIJKE. Geboren: Eva C. G-, dv. P. van den Dorpel-Droog; Adriaan F., z.v. P. Huissen-van Stee; Jan, z.v. J. Sinke-Butijn; Jacob W., z.v. A. Min- naard-Geense; Adriana W., d.v. H. van Iwaarden-Bom; Jan, z.v. C. Zanddijk van der Sluijs. Getrouwd: L. Haak, 41 j. en J. Lu teijn, 36 j.; J. Oosterlink, 26 j. en I. bij de Vaate, 22 j. Ondertrouwd: J. Griep, 21 j. en C. Mol, 17 j. Overleden: M. Schrijver, 64 j„ echt- gen. van J. Stevense; A. van der Pijl, 48 j., echtgen. van E. Husen; E. Blok, 91 j.; J. Meloen, 83 j., wedn. van J. van Harn. Kapelle Ned. Herv. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. Y. van der Schoot uit Vlissingen. Geref. Kerk 10.30 en 5 uur: Ds. J. H. Meger uit Meliskerke. Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Y e r s e k e Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Rejjenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. A. J. Bos, Halle. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Timmerman. Langeville 31 Geref. Gem. in Nederland 10. 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine van Engelen. Waarde Ned. Herv. Kerk 9 uur: Ds. A. J. Mooij, Schore. 2.30 uur: Ds. J. van Woerden, Middel burg. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. K ruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. L. van Aller van Geersdijk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Dr. Steenblok, Gouda. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Eerw. heer H. Hoogerbrugge, Poortvliet. 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 3 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrg Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Verboom. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 9 uur: Ds. B. van der Lelie uit Hans- weert. 2.30 uur: Ds. C. Metselaar, Goes. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Student A. van de Veer. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. W emeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Eerw. heer G. Ruissen. Vrg Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. door LEIDA GRAAFLAND 15) Gedurende een halve morgen dacht ze haar plannen uit. Toen riep ze de meisjes bij zich en vertelde hen op kal me toon, dat ze tijdens de vakantie bij toerbeurt één dag en één nacht in het huis zouden moeten blijven. Roelie had intussen al een schema klaar en over handigde dat. Vrijdagsmiddags zou de familie vertrekken en Roelie had het zo opgesteld, dat Lena voor het eerst de gehele maandag en nacht in huis zou zijn. De meisjes vonden het geweldig, want dit betekende, dat ze twee dagen vrij zouden hebben en dan één dag werken, waarna weer twee vrije dagen hen wachtten. Roelie had alles van te voren tot in de puntjes uitgedacht. Maandagmiddag moest Dolf voor één etmaal zijn va kantie onderbreken voor een belangrij ke bespreking in Den Haag. Van Oister- wijk naar huis was met de wagen een kwestie van een klein uurtje. Jopie, het tweede meisje, dat meeging naar Oisterwijk, kon wel op de kinderen pas sen. Bovendien zouden de kleintjes dan toch al in bed liggen. Nadat Roelie de laatste instructies gegeven had en Dolf betoogde, dat Tom wel een extra oogje in het zeil zou hou den tijdens hun afwezigheid, vertrok men met twee wagens, nagewuifd door de drie meisjes. Maandag reed Dolf Borger tegen de middag met zijn Chrysler naar Den Haag. Roelie vermaakte zich met de kinderen tot etenstijd en hielp daarna met Jopie de kleintjes naar bed. Alleen de negenjarige Jan was het toegestaan nog een uurtje langer op te blijven. Overigens, die vond zelf zijn weg wel. Om negen uur verklaarde Roelie, dat ze nog een eindje ging toeren, verzocht Jopie er op toe te zien, dat Jan uiter lijk half tien naar bed ging en reed naar de grote weg. Het was reeds don ker en vrij stil in het dorp, toen ze er arriveerde. Ze zette de wagen bij het kantoor, vergewiste er zich van, dat Tom daar niet was en wandelde toen rustig naar huis. Maar alles was daar donker, ook de keuken. Voorzichtig ontsloot ze de voordeur en schopte in de vestibule haar schoe nen uit. Ze luisterde even, doch alles bleef stil. Zo zacht als ze kon, liep ze naar de keuken, die geheel verlaten scheen. Waarna ze even omzichtig de beide trappen beklom, die voerden naar de kamers der meisjes. Bij de kamer van Lenie bleef ze staan en luisterde. Ze hoorde gegrinnik en an dere geluiden, die ze om bepaalde re denen herkende. Daar ze van alle sleutels duplikaten bezat, wachtte ze nog een ogenblik, drukte de deurkruk neer, doch de deur was natuurlijk op slot. Snel stak ze de sleutel er in, drukte de kruk opnieuw neer, opende de deur en stak meteen het licht op. Wat ze zag beantwoordde precies aan haar verwachtingen. Er was geen enkel gevoel van triomf in haar, ze was even min zenuwachtig of geschrokken. Ze stond daar, één pas in het vertrek, als een beledigde koningin te kijken naar de twee mensen, die met hevig ver schrikte gezichten, het laken hoog op getrokken tot hun kin, naar de onver wacht binnengekomen bezoekster keken. Roelie deed nog een paar passen ver der en trok met één ruk het laken weg. Eén ogenblik keek ze nog en draaide zich om. Terwijl ze naar de deur liep, sprak ze op ijzige toon: „Ik verwacht jullie over tien minuten beneden in de kleine salon". Daarna verdween ze, statig en zelf bewust de trappen afdalend, zonder enige voldoening over hetgeen ze ge zien had. Alleen maar hevig beledigd, dat men dit haar aangedaan had in haar eigen huis. Daarginds, in het bos bij het Wilhelminakanaal, dat was nog tot daar aan toe, maar hier... misbruik makende van de afwezigheid van de familie. Dit was meer dan ergerlijk. HOOFDSTUK VI In de kleine salon stak ze één lamp aan en zocht naar haar sigaretten. Na tuurlijk in de wagen laten liggen. Nu ja, dan rookte ze maar niet. Een klein kwartiertje later kwam het tweetal beneden en bleef bij de deur van het vertrek staan. Ze wenkte het tweetal naderbij te komen en ze toen: „Ik ga geen sermoen houden over mis bruik van vertrouwen en dergelgke, om dat ik bij voorbaat weet, dat het aan jullie niet besteed is". Ze wendde zich tot het meisje: „Pak je spullen in en verdwijn. Mogenochtend kun je op het kantoor je geld halen. Ik geef je een half uur, daarna moet je vertrokken zijn". Het meisje boog haar hoofd en ver liet zwijgend het vertrek. Toen wendde Roelie zich tot de man die, zo zelf bewust als hg anders was, zichzelf geen houding wist te geven. „Ga zitten, meneer Talingen, u be- grgpt, dat wij ook nog niet van elkaar af zijn". Automatisch zakte de man neer en geleidelijk aan kreeg hg zijn zelfbeheer sing terug. „Dit gaat u natuurlgk aan meneer vertellen", was zgn veronderstelling. „Wat ik doe of niet doe, is mijn zaak", antwoordde ze op kalme, doch koude toon. „Om te beginnen betaalt u Lena morgen een maand salaris uit. Dat is één. Verder zorgt u er voor, dat ze binnen drie dagen uit het dorp ver dwenen is. Voorgoed. Hoe u dat in or de maakt, interesseert mij niet. Ik wens haar, in dit dorp althans, nimmermeer te ontmoeten. Is dat goed begrepen?" „Daar zal ik voor zorgdragen, me vrouw. En verder?" Ze leunde, zich ten volle bewust van haar macht op dit ogenblik, achterover in de stoel en keek de man gering schattend aan. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1965 | | pagina 5