fBAAyENS YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Jeugd Rode Kruisaktie. De lagere scholen, met daarbij in het bijzonder de Uloschool van Yerseke, hebben een fraaie collectie materiaal bijeengebracht in de vorm van was sets, schrijf sets en speelsets. Negen gro te dozen en kisten, boordevol met het verzamelde materiaal, konden deze week in Den Haag worden afgeleverd. Een prachtig gebaar van de jeugd voor het minder bedeelde kind in den vreemde. I.V.A.-reis. Begunstigd door het mooie weer ver trokken de drie bussen om 6 uur naar Dinant. De eerste stop in Diemen, waar in Casa Blanca koffie werd gedronken onder muzikale omlijsting van een pie rement. Op de citadel van Namen werd de lunch gebruikt en genoten van het mooie uitzicht. Vervolgens werd in Di nant een vaartocht gemaakt. Toen te ruggereden naar Namen, waar het di ner werd gebruikt. Via Brussel met z'n mooie verlichting naar de laatste pleis terplaats Antwerpen en toen op huis aan. Beroep aangenomen. Dhr. Chr v. d. Poel, kandidaat te Rotterdam, heeft het beroep naar de Geref. Gemeente alhier aangenomen. Bezoek Hr. Ms. „Hefring". In verband met de opening van de nieuwe haven brengt het patrouillevaar tuig van de Kon. Marine, Hr .Ms. „He- fring" een officieel bezoek aan Yerse ke. Het schip heeft ligplaats gekozen in de nieuwe haven en zal voor het pu bliek opengesteld worden op 16, 17 en 18 juli elke dag van 14 tot 16 uur. Verder zal het schip 's avonds zijn ge- illumineerd. Vrijdag wordt de comman dant en zijn bemanning door de ge meentebestuur ontvangen op het ge meentehuis. De leden van de gemeente raad en het comité dat de opening van de haven verzorgde zullen door de com mandant aan boord worden ontvangen op vrijdagmiddag. Het bezoek van dit marinevaartuig, waar twee schepelin gen afkomstig uit Yerseke aan boord zijn, wordt door de burgerij ten zeerste op prijs gesteld. De postduiven. Door de postduivenvereniging „De Noordster" werd een wedvlucht geor ganiseerd vanuit Angoulême, afstand 710 km, waaraan 114 duiven deelna men. De duiven werden op 9 juli om 12.30 uur gelost en de eerste duif kwam binnen op 10 juli om 3.58.18 uur, met een snelheid van 1314.45 m per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: 1 A. Zoeteweij2, 9 C. Vermast; 3, 8, 14, 19 M. Minnaard; 4 J. J. Philipse; 5, 11 M. C. Lamper; 6, 22 M. H. v. d. Pias- se; 7 Joh. Minnaard; 10, 20, 21, 24, 29 Joh. van Es; 12 H. Pekaar; 13 J. J. Zuijdweg; 15 W. Gunst; 16 Jac. v. d. Plasse; 17 J. J. van Oeveren; 18, 25 M. de Koeijer en Zn.; 23 E. Th. Zoeteweij; 26 Ph. C. van Os; 27 H. J. Lacor; 28 J. Zoeteweij. De speciaalzaak voor Uw BRIL Verder werd een wedvlucht gehouden vanuit St. Quentin, afstand 191 km, waaraan 187 duiven deelnamen. De dui ven werden gelost om 7.40 uur en de eerste duif kwam binnen om 10.02.20 uur met een snelheid van 1345.48 m per minuut. Hier was de uitslag: 1, 8, 19 W. Gunst; 2, 3, 5, 6, 23, 30, 33 H. Paauwe; 4, 24, 25, 31 M. de Koeijer en Zn.; 7, 10, 17, 28, 39 J. J. van Oeveren; 9, 40 M. Minnaard; 11 J. J. v. d. Jagt; 12 M. C. Lamper; 13, 20 P. Minnaard; 14, 32, 43 E. Th. Zoeteweij; 15 L. P. Kosten; 16 M. Mol; 18 J. J. Zuijdweg; 21, 44, 45 Joh. van Es; 22 H. J. van Es; 26, 27, 29, 38, 41 E. Vermast; 34r 35, 47 J. Zoeteweij; 36, 46 Ph. C. van Os; 37 J. J. Philipse; 42 Joh. Minnaard. Uitreiking prijzen mosselfeest. Zaterdagavond om 8 uur zullen de prijzen van het mosselfeest, o.a. vloot- schouw en volksspelen worden uitge reikt op de muziektent. Indien mogelijk zal de muziekvereniging Mozart" dit gebeuren opluisteren met vrolijke mu ziek. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kinderpistool, een blau we trui, een padvindersriem, een regen jas en een kinderwant. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Reis Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield haar jaarlijk se reis, deze keer naar de kanaalwer- ken in Temeuzen. Per rondvaartboot werd het werk bezichtigd. Via Sluis, waar de maaltijd werd gebruikt, keer den zij via BreskensVlissingen huis waarts. Geslaagd. Op het te Middelburg gehouden exa men bejaardenhelpster slaagde mej. R. Zuiddijk. Het examen werd afgenomen door de Ned. Fed. van bejaardenzorg. Mej. Zuiddijk is thans werkzaam als be jaardenverzorgster in het tehuis „Vrede Best" alhier. Zomeravonduitvoering. Zaterdagavond gaf de gymnastiek vereniging W.I.K. een zomeravonduit voering op het sportveld aan de Bon- zjjweg. Voorafgegaan door de drumband van O.K.K. marcheerden de gymnasten naar het sportveld, waar zij hun gym nastische oefeningen voor een talrijk publiek vertoonden. De voorzitter deel de de prijzen mee die in de afgelopen periode door de diverse afdelingen wa ren betaald. De meisjes II behaalden in Vlissingen enkele weken geleden de eer ste prijs met de vrqe oefening (Yenka), welke zij nu ook zaterdagavond lieten zien. J. Henry Dunant. Maandag vertrok de J. Henry Du nant vanaf Wemeldinge voor een reis van 5 dagen met Zeeuwse patiënten aan boord, die hun vakantieweek op de J. Henry Dunant zouden doorbrengen. Met auto's en ambulancewagens werden de patiënten aan boord gebracht, waarna in Zijpe de laatste van de 73 patiënten aan boord zouden komen. De tocht ging via Willemstad, Stellendam en Vlissin gen en het kanaal van Gent naar Ter- neuzen. Scheepsarts was Dr. J. Stump- huis in Vlissingen, de geestelijke ver zorging was in handen van Ds. J. van Beek uit Vlissingen en de gastvrouw was mevr. E. Hupkes-Damme. Vrijdag avond meerden zij weer af aan de kade te Wemeldinge, alwaar de ontscheping zaterdagmorgen in een snel tempo plaats vond. Vrijdagavond bracht de muziekvereniging O.K.K. patiënten en personeel een serenade. Door afgevaar digden van verschillende vrouwenver enigingen werden aan de patiënten de nodige surprises uitgereikt. Door de ge meente en de veilingsvereniging uit Ka- pelle-Biezelinge was fruit beschikbaar gesteld. Een koortje onder leiding van Paula Paauwe zong enkele liederen aan boord. Alle patiënten waren vol lof over de wrjze waarop deze reis was ver lopen. Raad uit kritiek op beleid B. en W. In de dinsdagmiddag gehouden spoed eisende raadsvergadering, welke onder leiding stond van burgemeester C. N. F. van Sas, werd het beleid van het college van B. en W. ten aanzien van de behandeling van de bouwaanvrage van dhr. C. Laven ten stelligste afge keurd. De raad was bijeengeroepen op verzoek van de raadsleden C. de Kra ker, J .A. de Schipper, M. Zuidwegt en C. M. Dagevos. Dhr. J. A. de Schipper was de eerste spreker die zich keerde tegen het beleid van het college van B. en W. Hij sprak van een onduidelijke zaak, die in geheel Wemeldinge nogal wat deining veroorzaakt heeft. Spreker vroeg zich af waarom aan dhr. Laven zo laat was meegedeeld dat zijn bouw plan niet verwezenlijkt kon worden op de oorspronkelijke plaats, maar dat bij de bouw rekening moet worden gehou den met de voorgevelrooilijn zoals deze in het in voorbereiding zijnde uitbrei dingsplan zal zijn opgenomen. Is er wel getracht een redelijke oplossing te vin den? Wat zijn van deze mededeling voor betrokkene de financiële consequenites, zo vroeg dhr. De Schipper. Dhr. C. de Kraker vroeg zich af hoe het toch mo gelijk is dat er nooit eerder met dhr. Laven over gesproken is. Laven was en is geheel te goeder trouw. Hij wordt zo voor een voldongen feit geplaatst. Wan neer men bij de gemeente dit te laat ontdekt heeft, moet men daarvoor zelf het risico aanvaarden en dit niet af wentelen op de aanvrager. Hij zal het op prijs stellen indien aan Laven zou worden toegestaan op dezelfde plaats als waar nu het pand staat, te mogen bouwen. Dhr. Dagevos stelde de vraag of het waar was dat Laven eerst na dat hij een begin gemaakt had met het slopen van het bestaande pand, op de hoogte was gebracht van de nieuwe rooilijnvoorschriften. Zijn de financiële gevolgen voor de gemeente voor dit ge val reeds bekeken De voorzitter schetste hierna uitvoerig de gang van zaken. Op 24 november 1964 heeft de raad besloten voor de gehele gemeente de herziening -van een uitbreidingsplan voor te bereiden. De consequentie van dit besluit, dat ter openbare kennis is gebracht, aldus de burgemeester, is dat verzoeken om een bouwvergunning als er overigens geen redenen tot weigering der vergunning zijn, aangehouden moe ten worden tot een ontwerpplan van uit breiding ter visie is gelegd of tot uiter lijk een jaar na de bekendmaking als het eerste niet het geval is geweest. De wet bevat voorts de bepaling dat B. en W. een vergunning kunnen verlenen als het plan aan de nieuwe voorschrif ten voldoet. Wat het geval Laven be treft zei hij dat het op de gebruikelijke manier was behandeld. Aanvankelijk was door dhr. Laven premie voor wo ningverbetering aangevraagd. Tot op het moment dat de toezegging voor de premie komt ligt de aanvraag bij B. en W. stil. De premie-toekenning ging ech ter niet door en toen is bij de daarop volgende verdere behandeling gebleken dat de bouw alleen dan kon doorgaan als het pand 1.25 m achteruit werd ge plaatst. Hij gaf toe dat er een fout was gemaakt, dat wordt door het gehele col lege betreurd, maar gelukkig, aldus de burgemeester, er is nog geen onherstel bare fout gemaakt. Laven heeft nog geen vergunning .Deze kan pas worden verleend als de rijksgoedkeuring er is. Als Laven door handhaving van de voor schriften schade lijdt, dan zal die be paald moeten worden en aan hem wor den uitbetaald. Omtrent de grootte hiervan kan nog niets worden mede gedeeld. Dhr. Dekker stemt het tot vol doening dat de gemaakte fouten vol mondig worden toegegeven, maar hij bereurt het dat een ander geval in de zelfde straat wel toegestaan is. B. en W. moeten niet met twee maten meten. Hij is er voor dat ook in dit geval naar een praktische oplossing wordt gezocht. Beschouw het als een beperkte herbouw net als in het andere geval en verleen toestemming voor de oorspronkelijke plaats, aldus dhr. Dekker. Ook de an dere leden onderschrijven deze mening. Dhr. Dagevos zegt tenslotte nog dat naar zijn mening niet het belang van betrokkene, maar de wet hier op de voorgrond heeft gestaan. De houding van B. en W. ten opzichte van deze zaak is in strijd met de mening van het overgrote deel van de raad. De voor zitter antwoordde tenslotte het niet juist te oordelen dat er druk op het college van B. en W. wordt uitgeoefend. Het college is verantwoordelijk en zal dus zelfstandig een beslissing moeten nemen. Door dhr. Dekker en enkele an dere leden werd er bij B. en W. op aan gedrongen nu de Wemeldingse Zand weg wordt verbeterd er te bevoegder plaatse op aan te dringen van deze weg een voorrangsweg te maken. Rijkspostspaarbank. Op de rijkspostspaarbank alhier werd in de maand juni aan spaargelden ge stort tot een bedrag van 25.579,10 met 112 inleggingen en met 38 betalingen terugbetaald 13.121,37. Geslaagd. Dhr. L. J. Dominicus alhier slaagde aan het Kon. Technicum P.B.N.A. te Arnhem voor het examen bouwkundig opzichter tekenaar deel I. Jeugd Rode Kruis. De Jeugd Rode Kruisaktie te Krui- ningen heeft een prima resultaat gehad. In totaal vier scholen brachten een kleine duizend stuks speelgoed, schrijf- artikelen en wasbenodigdheden bij el kaar. De kwaliteit van een en ander was over 't algemeen zeer goed. Er werden elf grote dozen naar Den Haag ver zonden, die onder meer 31 speelsets, 33 wassets en 23 schrijfsets bevatten. Nel lie Willeboer (6e klas o.l.s.) presteerde het om met hulp van haar moeder een grote lappendeken te breien. Hulde! Ook de leerlingen van de Landbouwhuishoud- school droegen weer hun jaarlijks steen tje bij voor het depót van het Jeugd Rode Kruis. Een prachtige hoeveelheid kinderkleding, door de meisjes keurig gemaakt, kan weer naar Den Haag ver zonden worden. En bovendien ook nog een lappendeken van deze school als extra-verrassing. Alle gevers en mede werkers hartelijk dank! Gouden bruiloft. Dhr. en mevr. Van Ballegooijen-Ver- steeg vierden zaterdag jl. het 50-jarig huwelijksfeest. Dhr. Van Ballegooijen is een groot aantal jaren werkzaam ge weest bij de Ned. Spoorwegen. Het echt paar kwam 1 september 1929 naar Krui- ningen. Na hier tien jaar gewoond te hebben, werd verhuisd naar Hansweert. Dhr. Van Ballegooijen maakt in sep tember a.s. 20 jaar deel uit van de ge meenteraad. De receptie zaterdagmiddag in „Ons Dorpshuis" werd druk bezocht en het echtpaar werd letterlijk in de bloemetjes gezet, terwijl ook zeer veel geschenken werden overhandigd. Verder waren er o.a. gelukwensen van de V.A. R.A. en de P.v.d.A., terwijl de Kon. Harmonie E.M.M. voor de muzikale hulde zorgde. Mulo-examens. Vrijdag slaagde Toni Stroosnijder voor het Mulodiploma A met middenstands diploma. De studie heeft dus niet te lijden gehad onder de aktiviteiten op wielergebied. Proficiat, Toni. Opstellen- en tekenwedstrijd. Twee leerlingen van de Uloschool al hier hebben een pfijs toegekend gekre gen in de Europese opstellen- en teken wedstrijd, terwijl twee leerlingen een eervolle vermelding ontvingen. De ge meentelijke prijs, bestaande uit een boekenbon van 5,werd woensdag morgen door burgemeester A. Schipper uitgereikt aan Catharina Bierens uit Schore en Daaf Sandee uit Yerseke. Een eervolle vermelding viel te beurt aan Hannie Waterman uit Waarde en Rinus Scheele uit Yerseke. Wedvluchten. De oude duiven van de P.V. „Vrij- heidsduff" vlogen vanuit Ruffec. De uitslag hiervan was: 1 J. Voois; 2 en 4 H. Poleij; 3 C. van Koeveringe; 5 M. Poleij; 6 P. Willeboer. Ook werd een vlucht georganiseerd vanuit Angerville voor oude en jonge duiven. De oude kwamen als volgt uit de klok: 1, 4 en 13 J. Schrier; 2 Joh. Meijer; 3 J. Oele Jzn.; 5 en 10 H. Dek; 6 en 8 H. van Koeveringe; 7 P. Wille boer; 9 en 16 J. Waverijn; 11 en 12 J. Wisse; 14 J. Stroosnijder; 15 C. Aerts; 17 C. van Koeveringe. Jonge duiven: 1 en 12 A .Boone; 2, 7, 8, 11 en 16 W. van Velzen; 3 en 18 J. Schrier; 4 M. Blok; 5 P. Kakebeeke; 6 K. Tjarks; 9, 10 en 13 J. Waverijn; 14 en 17 C. Aerts; 15, 19 en 20 Steenpoorte-Buijze. Botsingen en slippartijen. Op rijksweg 58 heeft zich maandag, omstreeks het middaguur, een aantal botsingen en slippartijen voorgedaan, waarvan alleen materiële schade het gevolg was. Een truck met oplegger, bestuurd door B. L. uit Hoogkerk, slip te vermoedelijk tengevolge van de glad heid van het wegdek. De oplegger ge raakte hierbij in de sloot en moest door de grote takelwagen van de A.M.Z. weer op de weg worden gezet. De politie had tijdens dit takelen een helft van de weg afgezet en juist op dit gedeelte ont- sond een kettingbotsing, doordat een auto, bestuurd door L. van A. uit Baam waarschijnlijk weer tengevolge van het gladde wegdek, botste op twee andere reeds stilstaande auto's. De bestuurder liep, evenals zijn echtgenote, die naast hem zat, verwondingen op. Dr. Allewijn heeft beiden behapdeld. Zij zijn later met een taxi naar huis teruggegaan. Hun auto was ernstig beschadigd en moest door een kraanwagen worden weggesleept. De andere auto's waren slechts licht beschadigd en konden hun weg vervolgen. Ongeveer 500 m verder en onafhankelijk van de vorige onge lukken deed zich eveneens een ongeval voor met een truck met oplegger. De bestuurder J. B. uit Ammerstol geraak te in een slip en kwam op zijn kant terecht in de linker bermsloot. De be stuurder liep een hoofdwond op en werd door Dr. Allewijn behandeld. De A.M.Z.- takelwagen moest er weer aan te pas komen om de zwaar beschadigde truck naar de garage te brengen. Ra-adsagenda. De gemeenteraad komt dinsdag 20 juli a.s. des namiddags om 6 uur ter afhandeling van de volgende agenda bij-' een: Voorstel tot het opnieuw vaststel len van de verordening op de heffing van een rioolbelasting; voorstel tot ver koop van een strookje grond aan dhr. J. A. Poleij naast zijn perceel in het Eindje de Rondte; voorstel tot aankoop van een strookje grond op de hoek Schoolstraat-Nieuwstraat te Hansweert; voorstel om het bestratingswerk te Hansweert onderhands op te dragen aan de firma F. Duynhouwer en Zonen te Goes; voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor 1965; voorstel tot vaststelling van een tijdelijke ziekte kostenregeling voor het gemeenteperso- neel. Op reis. Ruim 60 Hansweertse bejaarden zijn maandag j.l. op stap geweest. Met een autobus en een negental auto's werd om 11 uur vol goede moed de reis onder nomen. Na in Zundert een kopje koffie te hebben gedronken ging men - via Wernhout naar „Bobyland" in Licht- aard. De bejaarden wisten zich daar wel te vermaken. Na op de terugreis nog de „Raayberg" te Bergen op Zoom te hebben aangedaan, alwaar men gelegen heid kreeg iets te nuttigen, kwamen de vermoeide „oudjes" ca. 21 uur te Hans weert aan. Volgens traditie stond we derom „Scheldegalm" gereed om de be jaarden met vrolijke klanken te ver welkomen. Dank zij het aktieve comité, dat deze reis wëer voortreffelijk heeft georganiseerd en tevens door de bereid willige medewerking van enkele auto bezitters, is deze dag voor onze bejaar den weer een onvergelijke geworden. Voetbal. Verleden week donderdag speelden beide elftallen van de Boys een oefen wedstrijd tegen Wolfaartsdijk I en II. Het eerste elftal, dat met een drietal reserves speelde, moest de eer aan de bezoekers laten. Met 41 werd deze nuttige wedstrijd verloren. Het tweede leed eveneens een nederlaag, 73, na dat ze met de rust met 32 achter stonden. Gevallen. Een Hansweertse automobilist, welke zaterdagavond langs de zeedijk reed, zag tot zijn schrik een man naast een bromfiets liggen. Het bleek de Hans- weertenaar L. T. te zijn, welke na een bezoek aan de wielerronde te Kapelle op weg naar huis was. Op doktersadvies werd de bewusteloze bromfietser naar het ziekenhuis te Goes vervoerd, alwaar bleek dat hij een hersenschudding had. Vermoedelijk is hij geslipt, waarna hij zo ongelukkig kwam te vallen. Kerknieuws. Kand. A. Hoogerland te Werkendam heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeente alhier. Vrouwen op reis. De Ned. Herv. Vrouwengroep maak te donderdag j.l. per bus een reis naar Zuid-Limburg. Er werd een bezoek ge bracht aan het drielandenpunt te Vaals. In Valkenburg werd het diner gebruikt, waarna de reis naar huis werd ge maakt via Eindhoven. Zeer voldaan keerden de dames weer in Rilland te rug. Geslaagd en bevorderd. Te Goes slaagde voor het Mulodiplo ma A: H. J. Paauw; voor diploma B -j- middenstand: Jan Hoogesteger. Aan de Technische school te Goes slaagde voor het getuigschrift met Ochtmanprqs klas ML 5: M. de Leeuw. Te Bergen op Zoom slaagde voor de 4-jarige cursus elektrotechniek A. Wa terman. Aan het Goese Lyceum werd bevor derd van 1 naar 2 H.B.S. Jos van der Werff; van 3 naar 4 H.B.S. Joop Spie- gelenberg en Peter de Vrije. Aan de L.T.S. te Goes slaagde voor het getuigschrift timmeren J. A. Nieu- wenhuize en voor elektrotechniek W. C. Beeke. Voetbal. Het eerste elftal wist zaterdag Ka pelle met 43 te verslaan. Wedvluchten. De P.V. „De Luchtbode" hield een wedvlucht vanuit Angoulême, afstand 705 km. De uitslag was: 1, 7 D. A. van de Vrede; 2 M. Sinke; 3, 6 A. A. Vis ser; 4, 5 E. Wagenaar. Van „De Scheldeduif" vlogen de dui ven vanuit Ruffec en kwamen als volgt binnen: 1, 3 P. v. d. Dorpel; 2, 8 C. J. Clement; 4, 5, 11, 15 J. A. van Lange- velde; 6, 9 M. Minnaard; 7 H. Blok; 10, 14 Jos Huismans; 12 P. Sonke; 13 L. Paauwe. Vanuit Angerville (380 km) werd ook gevlogen. Hier was de uitslag voor de oude duiven: 1 Jos Huismans; 2, 3, 14 C. J. Clement; 4, 8 Jac. Minnaard; 5 Jac. Traas; 6 D. van Luijk; 7 L. Paau we; 9, 11, 13 J. Allewijn; 10, 12 M. Blaauwkamer; 15 M. Minnaard. Voor de jonge duiven was de volgorde van binnenkomst: 1 Jos Huismans; 2, 5, 13, 22, 24, 25 H. Blok; 3, 4, 16, 18, 19, 20, 23 L. Paauwe; 6, 14, 15 Jac. Minnaard; 7. 8 C. J. Clement; 9, 11, 17 W. Krijn- sen; 10 M. Moerland; 12 H. Sentse; 21 J. Allewijn. Uitreiking diploma's. Aan de „Rehoboth" school werden de diploma's uitgereikt aan de geslaagden voor de examens die onlangs werden afgenomen voor dictaphonist en typist. Dhr. Koetsdijk reikte de diploma's uit en sprak de ex-leerlingen toe. De diplo ma's werden als volgt behaald. Voor dictaphonist: C. J. van der Maas en F. Overbeeke, Waarde. Voor typist(e): H. van den Berge, C. Nieuwenhuize, I. van Noorden, M. Sinke, L. van Zweden, M. Weststrate, K. van Boven, I. Nieuwen huize, A. Sinke en C. de Veij te Krab- bendqke; H. van der Hart, J. L. Min naar, J. Gijssen en A. Jille Kruiningen; E. Blok, F. Meesters, R. Murre, C. Bee ke, E. Houte, L. Moerman en W. Roore te Rilland-Bath; E. Koeman, T. van der Maas, P. Dek, E. Jobse en S. Kole te Waarde; Jac. Nieuwenhuize en F. Die- leman te Yerseke. Aanrijding. Zondagmiddag deed zich in de buurt van het Shell station een aanrijding voor, waarbij een fietser en een brom fietser betrokken waren. De bromfiet ser wilde passeren op!iKet moment dat de fietser, dhr. M. C. Fr. uit Rilland- Bath naar links uitweek. Dit had een botsing tengevolge, waarbij alle betrok- kennen kwamen te vallen en waarbij de bromfietser met zijn duopassagier, dhm. M. F. en C. v. M. uit Breda, hoofdwon den opliepen. Geslaagden. Vöor het in Goes afgenomen Mulo examen slaagde dhr. J. F,, van Doom. Hij behaalde tevens het middenstands diploma. Dhr. J. L. Jacobusse ontving aan de ambachtsschool te Goes het getuig schrift van de afd. metaalbewerken. Het getuigschrift voor brood-banketbakken werd behaald door G. Oosterlee. Bij de examens die afgenomen wer den aan de vakschool te Goes slaagden voor de 3-jarige vooropleiding voor lerares nijverheidsonderwijs^ de dames T. E. van Doorn en C. G. D. van Iwaarden. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen archiefverzorging I dhr. P. Cy- souw alhier. Schooljeugd op reis. De leerlingen van de bijzondere la gere school sloten het leerjaar af met een dag op reis en brachten een bezoek aan Antwerpen, waar ze veel hebben genoten. Bedankt voor beroep. Ds. J. de Bruin, Ned. Herv. pred. te Werkendam, die een beroep heeft gehad naar Waarde, heeft hiervoor bedankt. Examen. Aan de technische hogeschool te En schedé slaagde voor het eerste deel van het propaedeutisch examen dhr. G. M. van Overloop te Kapelle. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best te Kapelle nam met 50 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Clermont, afstand 258 km. De uitslag is: 1, 4, 7, 8 en 9 Jac. Schrier; 2, 3 en 5 Van Driel-Heijstek; 6 en 10 W. Anthonise. Er werd ook met 54 oude duiven deelgenomen. Hier waren de prijswinnaars:.-.! en 7 ;F. C. Nijsse; 2, 5 en 6 Van Drfèl-Hejjstek; 3, 8 en 9 P. Butler; 4 W. C. Hundersmarck10 Jac. Schrier. Schieting. De handboogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle organiseerde een schietwed strijd op de staande wip. Er namen 30 schutters aan deel van 12 verenigingen. De uitslag is: Hoofdvogel W. de Jonge, „A.D.L.M.", Kwadendamme; Je zijvogel F. van Loenhout, „Jacoba van Beieren", Goes; 2e zijvogel J. ^Goedheer,ï„Juliana", Oudelande; le bovenkal jac. Westveer, „Edele Handboog", Oudelande; 2e bo venkal F. J. Ossewaarde, „Doel naar Hoger", Wolfaartsdijk; le onderkal G. Geense, „Edele Handboog", Oudelande; 2e onderkal H. A. Mol, „Willem Teil", Kapelle; le klep W. de Wilde, „Juli ana", Oudelande; 2e klep W. de Jonge, „A.D.L.M.", Kwadendamme; 3e klep Jac. Smallegange, „Zorgvliet", Elle- woutsdijk. Meeste kleine vogels: G. Geense, „Edele Handboog", Oudelande. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde Kapelle een vriendschappelijke wedstrijd tegen Krab- bendijke". Er was aan deze wedstrijd een wat formeel cachet gegeven, om dat de opbrengst bestemd was voor het jeugdmuziekkorps „Jong Ons Genoe gen". Dit korps maakte met de drum band van „Ons Genoegen" eerst een rondgang door het dorp om vervolgens de wedstrijd nog muzikaal op te luiste ren. Kapelle, dat overigens niet met een volledig eerste binnen de lijnen kwam, moest het met 54 afleggen tegen Krabbendijke. Het belangrijkste was echter, dat de kas van „Jong Ons Ge noegen" 54,75 rijker werd. Een voor wedstrijd speelden de A-junioren tegen Kamperland A I. Dit leverde de Kapel- se ploeg een 102 overwinning op. Rini Wagtmans won „Fruitronde". De 80 km lange „Fruitronde van Ka pelle" is zaterdagavond gewonnen door Rini Wagtmans uit St. Willibrord. Hij legde de afstand af in de tijd van 1.58.54 uur. Al op de helft van het te rijden parcours rukte hij zich van de grote groep los en nam een voorsprong die opliep tot ruim veertig seconden. Voor dit avondcriterium, waarvoor burge meester H. G. van Suijlekom om half zeven het startsein gaf, gingen nog geen 30 renners van^start. Hieronder bevonden zich ook dié plaatselijke fa vorieten Dies Kosten en Rinus Hooger land. Hiervan wist Hoogerland een eer volle plaats te bemachtigen, terwijl de wat tegengevallen Kosten met een vier de plaats genoegen moest nemen. Er was weinig strijdlust en zo er een uit looppoging werd ondernomen liep ze op niets uit. Alleen Hoogerland trok met nog een ronde te rijden flink aan de bel door zich eveneens van het grote peleton los te maken. Het was echter te laat om Wagtmans 'nog' de voet dwars te zetten. Als eerste aankomen de Zeeuw kreeg Hoogerland een fraaie beker alsmede een omhelzing van Ca- rolien Kloosterman uit Biezelinge. De overwinningszoen werd Rini Wagtmans aangeboden door Ria de Bruin. De uit slag was: 1. Rini Wagtmans. St. Wil-

Scheldebode | 1965 | | pagina 4