SfisrN,EUWS Jj IbSSENS' J^^kPLAATSeuJK^i YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND BATH KRABBENPIJKE Raadsvergadering. Vrijdagavond 25 juni j.l. kwam de raad in openbare» zitting bijefen. Na de opening deelde de voorzitter mede, dat door verschillende gemeenten op Tholen gevraagd is toe te mogen tre den tot de centrkle werkplaats „De Bevelanden" en een eigen afdeling te stichten Voor tewerkstelling van een 30 personen. Met de fa. Durjnhouwer is overeenstemming 'bereikt voor be strating en riolering in het exploitatie plan BreewegsLangeville voor een be drag van 142.90Q.Een en ander was nodig cupdat -met de ratiobouw binnenkort zal woeden begonnen. Blij kens een schrijven van de Commissaris der Koningin is dhr. A. C. Willemsen met ingang van 1 juli a.s. belast met de waarneming van het burgemeester schap der gemeente Yerseke tot aan het tijdstip, dat de nieuwe burgemees ter zijn ambt zal hebben aanvaard. Namens de raad feliciteerde wet houder van Boven de voorzitter met dit blijk van vertrouwen. Hierna ging de raad over in geheime zitting en presteerde het om meer dan een uur te praten over verkeersonderwerpen. Hierbij was tegenwoordig de gemeen te-opzichter, dhr. Stomp. Onderwerp van gesprek was in hoofdzaak de ge schapen situatie hoek Damstraat-Mo lenlaan en de stootrand midden in de straat. Op verzoek van de verkeers-' politie is deze direct voorzien van schrikhekken, een bewijs dat deze „ver betering" verre van ideaal is. Verder werd besproken de verkeerssituatie in de Breeweg. Na afloop van de bespre king werd slechts meegedeeld, dat B. en W. deze beide verkeerssituaties nog eens zullen bestuderen en dat een en ander nog weer eens in behandeling zal komen bij de indiening van een nieuw verkeersreglement. Uit de bespreking schijnt wel gebleken te zijn, dat de toe stand voor de garage van dhr. v. Poelje moet veranderen. De speciaalzaak voor Uw BRIL Uitvoerig was de behandeling van het agendapunt: dagvaarding van de gemeente door dhr. Ph. Koster tot betaling van 136.076.voor schade toegebracht aan zij|n mosselpercelen door aanleg van de nieuwe haven. Bij aanvang der werkzaamheden was tus sen beide partpen nog geen overeen komst gesloten, maar om het werk niet langer tegen te houden zou de schade later door een commissie worden vast gesteld. Met het le schattingsrapport kon dhr. Koster zich niet verenigen. In het 2e rapport van een nieuw be noemde commissie kwamen de leden t.a.v. de vermogensschade en winst derving tot overeenstemming, echter niet t.a.v. de bedrrrjfsschade, zodat 2 rapporten iwerden uitgebracht.. Een meerderheidsrappor met een schade van 20.000.en oen minderheids rapport van 60.000. In de dagvaarding stelt dhr. Koster o.m. dat de commissie is uitgegaan van een geringere hoeveelheidi mossels dan door het Bestuur der Visserijen was vastgesteld, nl. 4950 tonnen. De comm. ging uit van 1100 tonnen. Bovendien is er schade, omdat door verlies dezer percelen en mossels het opvangperceel 117 in de Dorsman hierdoor niet meer kan bevolkt worden. Door de gemeente werd mr. Vlaming een rechtskundig onderzoek opgedragen. In zijn rapport komt mr. Vlaming tot de conclusie, dat het verantwoord en noodzakelijk is, tegen de hoge vordering in verweer te gaan, waartoe de raad uiteindelijk be sloot. Dhr. van Putten, bijgevallen door dhr. van de Velde, voelden zich niet erg gelukkig met deze dagvaarding welke in korte tijd de 2e is, welke aan' de gemeente wordt uitgebracht en gaven verschillende bezwaren te ken nen. Dhr. v. Putten ging diep op de zaak in en verklaarde vele met name genoemde fasen onbegrijpelijk te vinden. Ook de houding van een der commissie leden werd door beide sprekers niet erg gelukkig genoemd. Dhr. v. Putten is van mening, dat hetgeen te voren was overeengekomen later niet ten volle is nagekomen. Ook het minderheidsrap port moeit toch het gemeentebestuur wel iets gezegd hebben. De voorzitter antwoordde o.m. dat er bij een derge lijk verschil van ruim een ton niet meer te praten was. Het bedrag van 136.076.noemde hij absurd, gezien de pachtsom van 50.Een dergelijke vergoeding zou een felicitatie waard zijn aan alle gedupeerden èn de visserq. T.a.v. de dagvaarding staat de burge meester geen andere weg open, de rechter moet nu maar beslissen. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad in verweer te gaan. In het uitbreidingsplan Marijkelaan- Langeville werd van dhr. A. Butrjn aangekocht erf met o pstallen voor 89.622.Aan def Rijksgebouwen dienst werd in het bouwplan Marijke- laan een perceel grond verkocht be stemd voor de bouw van een politie kazerne en dienstwoning. Bij de rondvraag Informeerde dhr. Boone naar enkele gevallen, waarbij bleek dat gegevens van kadaster i.v.m. overschrijving van erfpacht,, niet klopten. Dhr. Pekaar wees op de nog steeds voorkomenre wateroverlast on danks de nieuwe riolering. Wethouder van Boven merkte op dat de riolering nog niet af is. De aansluitingen Bree- weg-Marijkelaan-Molenlaan zijn nog niet aangepast. Dhr. v. d. Velde vroeg in dit verband, of het nog geen tijd was voor de zuiveringsinstallatie. Volgens de voorzitter zou dit het eerste begin van de nieuwe riolering moeten zijn, maar een dergelijke installatie vraagt zeker 1 millioen gulden. De beste op lossing zou een persleiding zijn. Met Kruiningen zijn besprekingen gevoerd over een gezamenlijke persleiding naar de Wester-Schelde. Voor de opening van de nieuwe haven kreeg dhr. Pe- kfear de toezegging, dat de gemeente de onkosten voor ontvangst enz. voor zijn rekening zal nemen. Hiermee is zeker 1000.gemoeid. Namens de S.G.P. merkte dhr. Gebraad op, dat zijn fractie alleen geld beschikbaar wil stellen voor de onkosten van ontvangst, doch niet voor festiviteiten. Aandacht werd gevraagd om de weduwe van wijlen ir. Snip uit te nodigen bij de opening van de haven. De dijkrecreatie heeft de aandacht van B. en W. en is in het college reeds een onderwerp van gesprek geweest. Hierna volgde het afscheid van de raad, zodat deze raadsvergadering, op vrijdagavond begonnen, op zaterdag eindigde. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor het examen I vakdiploma speelgoederen mevr. de Koeijer-Lindhout. Op de examens, gehouden te Eind hoven werd de akte NXX lerares kin derverzorging, opvoeding en handen arbeid behaald door de dames A. Pol derman (te Kruiningen) en M. Verwijs (Yerseke) Voor het eindexamen M.M.S. slaagden aan het Chr Lyceum te Goes Christina Stomp en Rita Bakker. N.C.V.B. Dezer dagen hield de afd Yerseke van de N.C.V.B. haar laatste verga dering van dit seizoen. De heer W. Beets uit Amsterdam sprak namens de Ver. Ned. Fabrikaat. Hij lichtte dit toe met verschillende kleurendia's. Tot slot was er nog een kleine verloting, waar bij een tiental dames met een prijsje naar hruis gingen,. Mevr. Stomp, die deze avond de leiding had, slooft de avond met een tot weerziens aan de leden in september. Gereformeerde Gemeente. Door de Gereformeerde Gemeente alhier is beroepen de heer Chr. van der Poel, kandidaat te Rotterdam. Tot dia ken werd gekozen dhr. A. den Breejen. Opening nieuwe haven. Naar we vernemen is het comité voor de opening van de nieuwe haven er in geslaagd ook voor de avonduren een aantrekkelijk programma samen te. stellen. Op de muziektent aan de Paar denmarkt zal een show worden gegeven door niemand minder dan het bekende radio- en televisieorkest „Die Holz- hakker Bub'n". Ongetwijfeld zal dit op treden een hoogtepunt van de dag worden en zeker honderden belang stellenden trekken. De schippers en ver dere belangstellenden kunnen deel nemen aan de volksspelen in de nieuwe haven, waarvoor men zich kan aan melden en nadere inlichtingen bekomen bij de heren T. van der Have, P. van Meerdervoortstr. en J. W. Duinkerke, van Randwyckstr„ Ook hiervoor ver wacht men een groot aantal deelnemers. Geslaagd. Voor het civiele technische gedeelte van het Unie diploma cultuurtechniek (Binnenland) slaagde dhr. L. J. van den Berge. Raadsvergadering. De raad der gemeente vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. De voorzitter deelde mede dat het werk aan de Spoorlaan gegund is aan de fa. Boone en Besuyen uit Goes voor de som van 92000.De klinkers zullen dan door de gemeente aangeschaft worden. Verder deelde de voorzitter mede dat de koopakte van de grond van de heer M. C. Lindenbergh aan het Dorpsplein is gepasseerd, zo dat nu spoedig be gonnen zal kunnen worden om de plan nen verder uit te werken. Bij de behandeling van een circulaire van G.S., betreffende de presentiegelden der raadsleden, ging de raad accoord met de verhogingen, ingaande 1 jan. 1965, t.w. 20.voor een raadsver gadering en 10.voor een commissie vergadering. De volgende voorstellen werden met de nodige toelichtingen aanvaard: het wijzigen van het algemeen ambtenaren reglement, de arbeidsovereenkomst verojrdening en wachtgeldregeling!, de wijziging van de gemeenschappelijke regeling betreffende de centrale werk plaats De Bevelanden te Goes, wijzi ging van de verordening op de gemeen schappelijke regeling bgenkeurinegre-el schapelijke keuringsdienst van slacht dieren en van vlees, een vaststelling van een verordening op de heffing van keurloon De stijging der keurlonen is 15 Het bedrag der vergoeding van de kosten van vakonderwijs voor de bijzondere school over het jaar 1964, met inbegrip van een afrekening we gens sociale lasten over 1962 werd vastgesteld op 1821,64. Aan de Z. Achterweg werd een perceeltje grond aangekocht van mej. J. J. Dominicus groot 246 m2 voor de prijs van ƒ13. per m2. Het voorstel tot aanwijzing van voor rangskruisingen/splitsingen waardoor het verkeer gaande over de Bonzijweg voorrang heeft op alle verkeer komend uit de Molenstraat, alsmede de Bon zij weg voorrang heeft op alle verkeer, komende uit de Oranjeboomstraat en het verkeer gaande over de Wemel- dingse Zandweg voorrang heeft op alle Verkeer komende uit de Brouwerijweg. De heer P. Deker gaf B. en W. in overweging om de gevaarlijke punten te markeren met witte strepen. Bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten werd een geldlening aangegaan van 60,000.Voor de aanschaf van een boenmachine werd een crediet be schikbaar gesteld van f 1700.Deze machine zal worden gebruikt voor alle scholen en zal bediend worden door een gemeente-arbedier. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werd met ingang-van 1 juli 1965 benqemd dhr. W. J. Ijtisseeuw, ambte- naaf ter secretarie. Aan de onderwijzer der O. L. School dhr. H. Willemsen werd eervol ontslag verleend in varband ^cflet zijn benoe ming aan de Technische Hogeschool te Eindhoven. An de Oranjeboomstraat achter de speelweide werd een pei^eel grond aan gekocht van dhr. J.' Janse, groot 1.50.46 ha voor de prijs van 66.000. Dit was urgent in verband met de grote vraag naar bouwgrond^ temeer daar B. en W. druk bezig- zijn om de 20 ratiobouw woningen te verhogen tot 40. De voorzitter deelde ook mede, dat de bouw Van de ratiobouw woningen ongeveer 3 maanden voorligt op het werkschema. Schoolreis. De hoogste klassen der O. L. Schooi hadden dqzer dagen hun jaarlijkse schoolreis. Zij bezochten o.a. Antwer pen. De laagste klassen van de Chr. school gingen eveneens op reis en be zochten ,,De Kloof" en vertoefden ver der in Bosbad Hoeven.' Voetbal. Zaterdag vonden op het sportveld aan de Bonzijweg seriewedstrijden plaats, van het tweede elftal, in ver band met het 25-jarig bestaan van de voetbalvereniging. De eerste wedstrijd werd gespeeld tussen Wemeldinge en Yerseke. Deze eindigde in een over winning voor Wemeldinge met 1-0. De tweede wedstrijd ging tussen Kloetinge en Nieuwdorp. Kloetinge won deze wedstrijd met 4-0. In de tweede poul kwamen unt eerst do verliezersronde Yerseke won deze wedstrijd met 1-0. De finale werd gespëeld tussen Wemel dinge en Kloetinge/ Een spannende wedstrijd, die sportief werd gespeeld en prima geleid. De rust ging in met een voorsprong voor Kloetinge van 1-2. Een penalty bracht dg eindstand gelijk 22. Door strafschoppen moest de winnaar te voorschijn komen. De doelman van Kloetinge zag kans één schot te keren. De Wemeldingse doel man had maar twee schoten niet te grijpen, daar zij naast en over waren, zodat Wemeldinge deze strijd won. Uitslagen: 1 Wemeldinge, 2 Kloe tinge, 3 Yerseke, 4 Nieuwdorp. De voorzitter dhr. A. P. Schouwenaar overhandigde de prijzen n.l. Wemel dinge beker, Kloetinge zilveren bal, Yerseke pyramide en Nieuwdorp pla quette. Zaterdag zal dg laatste dag zijn van de serie wedstrijden, dan zullen de A-junioren in het veld treden. Geen Openluchtmuseum. De raad der gemeente Wemeldinge voelde! in de laatst gehouden raads vergadering er helemaal niets voor om van Wemeldinge een openluch-t museum te gaan maken. Dit naar aan leiding - van een gévraagd advies van de minister over een beschermd dorps gezicht en monumentale gebouwen. Dit betrof het gedeelte rond de Kerk en de Dorpsstraat. De heer P. J. J. Dekker opende de rij van sprekers me op te merken, dat de uitdrukking „be schermd dorpsgezicht" nieuw voor hem was. Hij had met belangstelling kennis genomen van de stukken, maar vroeg zich toch of, wanneer de raad zich voor deze plannen verklaarde, welke consequenties er voor de inwo ners van ons dorp aan verbonden waren. Hij zei er een voorstander van te zjjn, dat historische gebouwen voor het na geslacht worden bewaard, maar hij is een tegenstander als het er om gaat particuliere eigendommen zonder toe stemming van de eigenaren onder een dergelijke regeling te brengen. Hij kon als lid van de raad niet de ver antwoordelijkheid op zich nemen van de gevolgen, welke een dergelijke re geling kon hebben voor de volgende generatie. konden zich met zijn betoog verenigen. De heer Dagevos zag in deze maat regel slechts een middel om tot een ontvolking van de Dorpsstraat te ko men. Hij voelt helemaal geen behoefte aan een beschermd dorpsgezicht. Wethoudqr A. P. gchouWenaar zei dat de raad slechts advies aan de mi nister behoefde te geven, maar het standpunt dat de raad thans inneemt zal voor de individuele eigenaar steeds van grote betekenis kunnen zijn. En wat zullen, aldus .spreker, de fi nanciële gevolgen van een dergelijke lijst voor de gemeente kunen zijn? Hij wilde het eigen karakter, van de Dorps straat als bomengalerij Wel handhaven. Na enige discussie w^rd hierop met algemene stemmen besloten, ter kennis van de1 minister te brengen, dat de raad afwijzend ptaat tégenover die» plannen om de Dorpsstraat en de om geving van de Ned. Herv. kerk tot beschermd dorpsgezicht taan te wijzen. Op voorstel van wéthouder Schou wenaar werd besloten te adviseren slechts de twee molens, de Ned. Herv. kerk en de toren en de yliedberg op de lijst van monumentenzorg te plaatsen. Wielerronde. D plaatselijke politie geeft de volgende wenken i.v.m. de wielerronde van zater dag a.s. 1. Evenals vorig jaar/wordt een ge deelte van de Hoofdstraat en de Markt weer door middel van afzethekken be veiligd. blijf achter deze hekken s.v.p. 2. Ouders, let op dat uw kinderen niet onverhoeds de rijbaan oversteken, ook niet al is het grote peloton juist ge passeerd. Er zijn altijd nog koplopers of achteropkomende renners. Er wordt op gewezen, dat officieel ontheffing is ver leend voor het houden van een wieler ronde. Derhalve bent u volledig aanspra-' keljjk, wanneer er zich een ongeval mocht voordoen. 3. Begeef u niet onnodig op het par cours. En vooral voor de dames: Haal uw boodèchappèn zoveel mogelijk 's morgens. Kortom, laat een ieder er aan mee helpen, dit wielerspectakel wter zonder ongelukken te doen verlopen. Bij voorbaat dank voor uw medewer- kin. Op 't nippertje gered. Het 14-jarige Belgische kampeerster- tje, luisterend naar de achternaam De Ridder, kreeg tijdens het zwemmen zondagmiddag in de kreek in „Den In- kel'last van bevangenheid. Zich even eens 4n het water bevindende leeftijd genotes riepen een hengelaar te hulp. Deze-j bedaèht zich geen ogenblik en sprong gekleed tè water. Hij bereikte het meisje,1 juist voordat zij voor de derde keer onder zou gaan en wist haar veilig op de kant te brengen. Puplllentoumooi. Op het gemeentelijk sportterrein stre den zaterdagmiddag acht pupillenelftal- len om de hoogste eer in het door de voetbalvereniging „Kruiningen;" uitge schreven toumooi. In. dewedstrijden om de eerste en tweede, en de derde en vierde plaats, resp. tuisen Goes en Yer seke, en Kruiningep ifn Wemelding, moesten strafschoppen de beslissing brengen. Uiteindelijk werd Yerseke win naar van dit uitsjfljeend georganiseerde tournooi. Goes werd tweede, Kruiningen derde en Wemeldinge npmmer vier. Er werd in twee popjes van 4 clubs gespeeld. Uitslagen: Poule I. Kruinigen-Robur (Goes) 6-0; Yerseke-Wolphaartsdijk 3-0; Kruiningen-Yerseke 0-2; Robur-Wol- phaartsdijk 0-3; Kruiningen-Wolphaarts dijk 3-0; Yerseke-Robur 5-0. Poule II: Hansw. Boys- Goes Ö-2; Kloetinge- Wemeldinge 0-3; Goes-Wemeldinge 1-0; Hansw. Boys-Kloetinge 1-0; Hansw. Boys-Wemeldinge 0-1; Goes-Wemelding 1-0. Juniorendag. Ongeveer 60 junioren van tien gym nastiekverenigingen openden zaterdag middag in fleurig tenue de juniorendag van het gewest Zeeland van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiekverbond met een wandeling door een deel van het dorp. Aansluitend werd op het traject Hoofd straat- Markt-Burg. Elenbaasstraat een marswedstrijd gehouden Zowel bij de rondgang als bij de marswedstrijd werd de maat aangegeven door de drumband van de Kon. Harmonie „E.M.M." Na de marswedstrijd verplaatste het programma zich naar de hallen van de N.V. C. Meijer. Hier werden de junioren bij hun intocht begeleid door de lucht machtkapel met de mars „St. Louis Blues" Na het gezamenlijk zingen van het Bondslied en de toespraken door de voorzitter van het gewest en door bur gemeester Schipper, volgde de kracht meting op de mat, evenwichtsbalk, bok, brug en in de ringen. Uiteindelijk kwam Q.K.K. uit Goes als grote overwinnaar uit de bus. Zowel bij de mars wedstrijd als bij de gymnastiekwedstrijden behaal de de Goese vereniging het hoogste puntenaantal. Toelatingexamens. Voor het toelatingexamen voor het Goese lyceum (afd. H.B.S.) slaagden de volgende leerlingen van de O.L.S.: Ineke Meijer, Els Cok, Ronny Mauer, Paul Beije en Robert Boneschanscher. Van de R/K. school te Hansweert slaagde René Heijens, alhier. De beste cijfers behaalde Ronny Mauer, die op dit examen een gedeelde tweede plaats bezette. Profiqiat, toekomstige H.B.SJ-ers! Collecte De collecte voor het Ned. Roode Kruis heeft 1258,20 opgebracht. Namens het afdelingsbestuur alle gevers, collectanten enTXrtlectrices, hartelijk dank. Schoolreden. De le en 2e klas varu^gp.L.S. heeft de schoolreis in Zeelaft'ö gemaakt. Don derdagmorgen om half negen vertrok ken 47 leerlingen om in de eerste plaats miniatuur-Walcheren in Middelburg een bezoek te brengen. Daarna werd de reis voortgezet naar Vlissingen, waar een wandeling over de boulevard werd ge- maak Ij. Een boottocht, n.aar Breskens was het volgende punt. Vervolgens werd in Aardenburg dé speeltuin be zocht. Tenslotte ging .hot door de Braakman naar Perkpoider, waar werd ingescheept voor de Söftèïdetocht naar Kruiningen en waar om ongev. kwart voor zeven werd apaijiveerd. Vrijdag gingen 0* eerste en tweede klas van de School met de Bijbel en de derde en vierde kW^Wan de O.L.S. op reis. De eerste haarvele Efteling in Kaatsheuvel met op de terugreis een bezoek aan de speeltuin „Rozenoord". De O.L.S.-ers gingen naar Rotterdam en maakten daar een boottocht en be zochten de diergaarde Blijdorp. Ook zij deden op de terugtocht 4,Rozenoord" aan. Ko Blok won in Gilze. Zondag gingen in Gilze (N.Br.) 35 renners van start. Ko, Bloty die dit seizoen toch wel sterk rijdt, is er in geslaagd na een felle demarage in de laatste ronde voor te blijven op het jagende peloton en zodoende deze ronde op zijn naam te schrijven. Tony Stroo snijder werd tweede. De rappe Theo Schouwenaar moest de strijd wegens wielbreuk staken. Wedvluchten. Door de PjfV. „Vrijheidsduif" werd een wedvlucht gehouden vanuit Cha- teauroux (546 km). De uitslag daar van was: 1. M. Poley, 2. C. van Koe veringe, 3 J. Waverijn, 4 H. C. Poley, 5 M. Stroosnijder, 6 en 8 J. Wisse, 7 A. Boone, 9 Jac. Stroosnijder, 10 H. van Koeveringe Met oude en jonge duiven werd ge vlogen vanuit Albert (190 km). Uitslag oude duiven: 1, 5 en 10 J. Schrier, 2 Dek, 3 J. Wisse, 4 J. Krombeen, 6 A. Steenpoorté, 7, 9 en 20 J. Oele-van Zweden, 8 M. Eckhardt, 11, rd. Waverijn, 12 en 17 J. Meijer, 13 en 14 K. Tjarks, 15 en 19 J. Voois, 16 J. J. Oele, 18 A. Boone. t> rs o. Jonge duiven: 1 en 6 A. Stéenpoorte 2, 20 en 23 H. van Koeveringe^S, 4, 14, 21 en 48 A. Neve, 13 en 19.:M. Blok, 7 H. Poley, 8 en 42 C. van Paasschen, 9 en 40 P. Willeboer, 10, :35f< fen 38 P. Kakebeeke,1 11 en 45 J. Waverijn, 12, 15, 18 en 27 J. Voois, 16 W. van Velzen, 17 J. Stroosnijder, 22 J. Oele-van Zwe- Jden, 23, 24, 25, 29, 30 en 41 A. Boone, 26, 39 en 47 K. Tjarks, 28, 34 J. J. Oele, 31 en 37 J. Krombeen, 32 E< Martens, 36, 43 en 44 Aerts, 46 C. v. Koeveringe. Aanrijding. Op het verkeersplateau ,vond.rzondag- middag iflen laanrrjding plaats tussen een personenauto bestuurd door J. de K. uit Zaarhslag en een A.M.Z.-bus, be stuurd door W. V. uit Kapelle. De schuld lag bij de bestuurden jvan de personenauto. Deze lette niet voldoende op het overige verkeer bij het veriaten van de file wachtende attteöstüK Beide motorrijtuigen werden licht beschadigd. Tijmannen verdwijnen. Een vrij zeldzaam beroep is gedoemd te verdwijnen. Een beroep, dat alleen nog in Hansweert, Wemeldinge en Ter- neuzen wordt uitgeoefend, dat van tijman, en dat nog tot de weinige „vrije" beroepen behoort, zal ophouden te bestaan. Een achttal tijmannen, welke op de sluizen te Hansweert werkzaan zjjn, hebben verleden week een schrijven van Rijkswaterstaat ont vangen waarin hen zulks werd mede gedeeld. Ze worden echter in de gele genheid gesteld om in rijksdienst hun werkzaamheden te vervolgen. Finan cieel gaan deze mensen er wat op achteruit, maar dit nadeel valt weg, gezien de uren die ze nu mg^ri,itWeken van 60 a 70 uren kwamen dikwijls voor. De reden, waarom de tijmanen hun werk moeten beëindigen ié, dat Rijkswaterstaat een vrije doorvaart voor de schepen wil hebben. Tot nu toe betaalden de schippers dus een vastgestelde vergoeding aan de tij mannen, voor het meren en afmeren van hun schepen. Verkiezing. Op een bijeenkomst van-stemgerech tigde» léden der Ned- Herv. Kerk is dhr. H. van Koeveringe gekozen tot notabel. Bevordering. De heer W. van Kooten, sluiswacht in diensti van Rijkswaterstaat op de sluizen van Hansweert, is bevorderd tot sluismeester.. Beroepen. Beroepen is bij de GerefföGëlfrëente te Rilland Kand. A. Hoogerland, Wer kendam. Inzameling Roode Kruis.' C De jaarlijkse inzameling ten bate van het Roode Kruis heeft in de ge meente Rilland-Bath opgebracht het bedrag van 1029.74. Geslaagd. Aan de opleidingsschool,--vpör het chr. kleuteronderwijs te Middelburg slaagde voor de akte van bekwaamheid als kleuterleidster mej. J, L. Walrave te Riland-Bath. De bejaarden gingen uit. SlSC Op vrijdag 25 juni werd de jaarlflkse reis voor bejiaarden gemaakt., jOnge- veer 150 personen namen hieraanMeel. De reis werd gemaakt met 2 bussen en enkele particuliere auto's. Om half negen werd gestart bij het Raadhuis en vervolgens ging het via Zevenbergen naar Rotterdam, waar o.a. de dieren tuin werd bezichtigd. Daarna begaf het gezelschap zich aan boord van een der Spido-boten voor een boo^nht op de rivier. Op de terugreis naar 'huis werd nog een bezoek gebracht aan het be kende café-restaurant de Raaiberg, waar een van de bejaarden, dhr. ,Joh. van Houte, een dankwoord spïak tot het comité en allen die deze-reis hadden mogelijk gemaakt. Bij de aankomst in Rilland stond het muziekgezelschap „Rillandia" reeds gereed om de deel nemers huiswaarts te geleiden onder de vrolijke tonen van de muziek. Het was een prachtig geslaagde reis en ook het weer was uitstekend. Don Quichotte Bij graafwerkzaamheden voor de nieuwe woningen in de Molenwijk, kwam een der machines te dicht in het bereik van de molen, met het gevolg, dat een der wiéken werd geraakt en afknapte. Muzikale hulde. isbnijinis Ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. prinses Beatrix met dhr. van Armsberg, bracht de muziekvereniging „Rillandia" een serenade biTfiëï 'Kaad- huis. .r Wedvluchten. De vereniging De Luchtbode" hield een wedvlucht vanuit C&ateauroux, afst. 543 km. De Volgorde 'wü: "1, 5 E. Wagenaar, 2 M. Sinke, 3 P. Zandijk, 4 en 7 A. A. Visser, 6 en. j&qK. M. Staal, 9 H. van Doorn, 10 J. Moërland. Ook werd een wedvlucht gehouden vanuit Noyon (220 km.) Uitslag:, 1 J, J. de Jonge, 2 en 9 P. Zandijk, 3, 4 6 en 12 D. A. van de Vrede,5, 7,8, en 14 C. A. van Oosten; 10 E. Wage naar, 11, 13 en 17 M. Sinke, 16 A. Geerts, 18 W. Hoogesteger. Van de „Scheldeduifvlogen de dui ven ook vanuit Chatreauroüx. Hiervan was de uitslag:: 1, 4, 6, 10, 12, 15, 16 en 19 J. A. van Langevelde, 2 en 9 Jac. Traas, 3 en 8 C. J. Clement, 5 M. Blaauwkamer, 7 J. A. van- de Plasse, 11 en 13 M. Minnaard, 14 M. J^plier, 17 J. van de Vrede, 18 P. Sonke.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2