J. KOLE n zitdag gee hblok ~/U/Z£i HUIS TE KOOP KRABBENDIJKE NTT: Taxis Autoverhuur gesloten KRUININGEN elektrisch gebied groot pupillentoernooi Rinus Geluk KAPELLE-BIEZELIN GE PREDIKBEURTEN REPARATIES KUNSTGEBITTEN L. GRIMM „De Roompot" Jac. Bauer a. All round Gawalo monteur b. Leerling Gawalo monteur c. Flinke jongeman FA. EVERSE, DAMSTRAAT 5, YERSEKE losse weekbladen boekhandel van der peyl SPRUITSTRAAT 11 YERSEKE Fa. A. van Loo NUTSSPAARBANK verkrijgbaar bij: AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK N.V. Op vrijdag 25 juni 1965 zal europa, meubelen Afscheid Ds. G. E. Huizing. Zondag 20 juni om 5 uur nam Ds. G. E. Huizing afscheid van de Her vormde Gemeente te Waarde, na deze 9 jaar te hebben gediend. De afscheids- prediking werd gehouden uit Psalm 119 vers 19: „Verberg uw geboden niet voor mo, want daarin zal ik mij ver lustigen". Spreker stelde dat hy de Hervormde Gemeente van Waarde heeft mogen heenwijzen naar het ko mende Ryk van God. „Daarom", aldus Ds. Huizing .„moeten wij vreemdelin gen zijn op deze aarde, die op weg zyn naar Gods Koninkryk". Deze dienst werd bygewoond door de ringpredikan- ten en een aantal genodigden. Op ver zoek van Ds. Huizing werden er in deze afscheidsdienst géén toespraken ge houden. Aan het eind van deze dienst werd Ds. Huizing Gezang 263 1 en 5 toegezongen. In de loop van de vorige week was in het Hervormd Centrum een af- scheidsbyeenkomst gehouden. Op deze avond werd het woord gevoerd door ouderling W. Kootstra namens het Ned. Bijbelgenootschap, dhr. C. van Leeuwen als hoofd der openbare school, dhr. M. J. Goud namens de Stichting „Vrede rust" en de plaatselijke kerk der Ge- rej|. Gemeente, dhr. M. A. Westdorp namens de Kerkvoogdij en dhr. M. van Espen namens de zondagsschool. Na mens de ring Kruiningen en de classis Goes werd het woord gevoerd door Ds. E. P. J. Jebbink te Kapelle en als con sulent sprak Ds. J. H. J. Hoffman te Kruiningen. Op verzoek van Ds. Hui zing werd op deze afscheidsavond nog gezongen Gezang 282 1 en 3 en ein digde Ds. Huizing met dankgebed. Op deze avond waren diverse gemeente leden aanwezig die van de gelegenheid gebruik maakten Ds. en mevr. Huizing persoonlijk de hand te drukken. Bejaardenreis. De bejaarden van Waarde maakten hun reis dit jaar naar België. Het ging ditmaal naar Antwerpen en Hasselt. Via Eindhoven aanvaardde men de te rugreis weer. De bejaarden hebben weer veel van deze reis genoten. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best te Kapelle nam met 63 duiven deel aan een wedvlucht van uit Orleans, afstand 424 km. De uitslag is: 1 en 5 P. Glas; 2 P. I. Butle; 3 en 4 Van Driel-Heystek; 6, 7 en 8 J. C. Nijsse; 9 W. C. Hundersmarck; 10 Jac. Schrier. Eveneens werd met 12 jonge duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Moescroen. De uitslag hiervan was: 1 J. Verbeem; 2 en 3 Van Driel-Heystek. Wielerclub vergaderde. Onder leiding van dhr. J. Eversdyk hield de wielersportclub Kapelle-Bieze- linge een goed bezochte vergadering. Na het jaarverslag van secretaris J. Lokerse volgde een geanimeerde be spreking over de komende ronde van Kapelle. Deze wordt voor amateurs op zaterdag 10 juli a.s. gehouden. De ron de is 80 km groot en moet verreden worden in 32 ronden. Reeds 30 renners hebben ingeschreven. Onfortuinlijke autorit. Van het feit dat zijn ouders op reis waren, maakte dinsdagvond de 17-jari ge D. H. uit Kapelle gebruik om met de vrij nieuwe auto van zyn vader wat te gaan rijden. Enkele vrienden moch ten mee. Op de hoek PlaswegHooge- pad onder Kapelle liep het echter fout. H. ging te hard door de bocht, waar door de auto ging slippen en enkele keren over de kop vloog en in de sloot belandde. De bestuurder H. liep daar bij zodanige verwondingen op, dat hy per ambulance naar het ziekenhuis te Goes moest worden overgebracht. Een mede-inzittende, de eveneens 17-jarige M. E. uit Kapelle liep enkele gekneus de ribben op. De auto werd geheel ver nield. Baby-oppasdienst. De Diakonie van de Hervormde Ge meente Kapelle heeft een baby-oppas dienst gesticht. Vooral by jonge gezin nen die zich in deze gemeente vestigen en er geen familie of kennissen hebben biykt het soms moeiiyk een oppas voor de baby te vinden. De Diakonie is daar om van mening, dat hier een taak ligt. Jongens en meisjes van 15 jaar en ouder zijn opgeroepen zich hiervoor be schikbaar te stellen. Uitreiking van planten. Ruim 400 schoolkinderen van de la gere scholen in Kapelle en Biezelinge hebben donderdag een plant gekregen van de plaatseiyke Floraliavereniging. Het is de bedoeling dat zy thuis deze plant opkweken voor de tentoonstelling die omstreeks half september gehouden zal worden. Voor de mooiste planten zqn pry'zen beschikbaar en per school is er een wisselbeker. 1, 2, 3 daar ben ik... Veel moeders uit Kapelle en Bieze linge hebben vorige week een bezoek gebracht aan de expositie „1, 2, 3 daar ben ik..." die werd gehouden in het wijkgebouw. Deze tentoonstelling over kinderverzorging en oudervoorlichting ging uit van de stichting kinderhygiene in Rotterdam. De tweedaagse expositie in Kapelle vormde het sluitstuk van een geslaagde Zeeuwse tournee. Vergadering veilingsvereniging. Voor de veiling „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" zijn de financiële resul taten in het boekjaar 1964-1965 niet tegengevallen. Nadat de normale af schrijvingen hadden plaatsgevonden kon een restitutie van veilingprovisie plaats vinden van een half procent van de omzet aan op het veilingsterrein aan gevoerde produkten. Dit zei voorzitter P. J. J. Dekker van deze veiling op de zaterdagmiddag 12 juni gehouden en goed bezochte vergadering. By het be gin herdacht de veilingvoorzitter in ge voelvolle woorden de onlangs overleden vice-voorzitter, dhr. J. Burger Fzn. te Wemeldinge. Meegedeeld werd, dat de uitbreiding van neerzetruimte en pak- station zover is gevorderd, dat deze ge bruikt kan worden voor in- en uitrij den. De ombouw en vernieuwing van het koelhius en de machine-installatie vorderen goed. Half augustus hoopt men hiermee klaar te zyn. Dan zal de ruimte voor gasbewaring van fruit met 320 ton zyn uitgebreid. Met het ge meentebestuur van Kapelle werd over eenstemming bereikt over een nieuwe uitrit aan de Van der Biltlaan. Dhr. Dekker deelde voorts mede, dat dhr. B. Leijs te Kruiningen is gekozen tot vice-voorzitter der vereniging in de va- kature wijlen dhr. J. Burger. Het be stuur kreeg machtiging tot het aangaan van een geldlening tot een bedrag van 250.000,voor financiering van de bouw van een nieuwe emballageloods. De direkteur, dhr. A. C. de Klerk, bracht rekening en verantwoording uit van het afgelopen boekjaar. Hieruit bleek, dat de vereniging financieel sterk en gezond is. Tot lid van de financiële commissie werd benoemd dhr. P. Via- scher te Kruiningen en tot plv. lid dhr. W. de Jager Pzn. te Kapelle. Dhr. J. E. Kole te Wemeldinge werd gekozen tot bestuurslid in de vakature wyien de heer J. Burger. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. Blok, Rilland. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 9 en 5 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. Zoodsma, Wemeldinge. 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dyken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Vry Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Hoogkamer. Bed. H. Av. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. J. M. R. Dier- manse, Den Haag. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 u.: Ds. H. R. J. Reyenga, Yerseke. 6.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Krabbendpe Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. A. G. Baay uit Zuidland. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. W aarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. H. Bartlema, vlootpredi- kant te Vlissingen. 2.30 uur: Ds. J. van den Bosch, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R111 a n d - B a t h Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. v. d. Lelie, Hansweert. 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 3 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vry Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. v. d. Werfhorst. Heden nam de Heere uit ons midden weg, onze lieve vader, be huwd', groot- en overgrootvader, broer en oom Cornelis Pekaar wedn. van Adriana Kole in de gezegende ouder dom van 89 jaar Yerseke: M. Servaas-Pekaar Joh. Servaas S. de Dreu-Pekaar G. de Dreu Rotterdam: A. de Rijder-Pekaar S. de Rijder Kruiningen: L. Krombeen-Pekaar L. Meijer-Pekaar D. Meijer C. Mieras-Pekaar Yerseke: B. Pekaar de Koeijer Goes: J. Soeters-Pekaar E. L. Soeters Klein- en achterkleinkinderen Yerseke, 19 juni 1965 Huize „Avondrust" Langeville 19 Condoleantie-adres Van Randwijckstraat 5 te Yerseke De begrafenis heeft plaats gehad op dinsdag 22 juni op de algemene begraaf plaats te Yerseke Heden is zacht en kalm van ons heen gegaan, onze geachte nicht en huisgenote mejuffrouw Martina Schipper in de ouderdom van ruim 81 jaar FAM. SCHIPPER FAM. EVERSE W. C. DE JONGE Yerseke, 18 juni 1965 Langeville 41 De begrafenis heeft plaats gehad op maandag 21 juni TE KOOP: aan de Molenpolderweg 14 een WOONHUIS Komt leeg eind juli Bewoond door I. v. d. Burght Bezichtigen liefst zater dagmorgen Biljetten inleveren: Oude Boogaert 1 Yerseke, vóór 3 juli Heden overleed zacht en kalm in het Gast huis te Middelburg na een ernstige operatie nog vrij onverwachts onze geliefde vader, behuwd vader en opa de heer Jacob Marinus Elenbaas Wedn. van D. A. Dijkwel op de leeftijd van ruim 62 jaar Yerseke: C. A. Elenbaas G. A. Pekaar-Elenbaas G. Pekaar Goes: A. Dekker-Elenbaas J. Dekker en kleinkinderen Yerseke, 24 juni 1965 Noordzandstraat 39 De begrafenis zal plaats vinden zaterdag 26 juni a.s. om 1.00 uur te Yerseke Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en het medeleven na het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder Cornelia Harthoorn Wed. van A. Meijaard eerder van J. v. d. Have betuigen wij onze harte lijke dank. Inzonderheid aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de ge neeskundige behandeling en Zr. Noordhoek en Zr. Koopman voor de liefderijke verpleging Uit aller naam, L. A. van der Jagt Yerseke, juni 1965 Voor de vele blijken van belangstelling en geluk wensen bij ons 55-jarig huwelijk, zeggen wij hier bij hartelijk dank L. WITTE M. WITTE-VERBURG Kruiningen, juni 1965 Sneller, beter en goedkoper! Lange Ville 9 Yerseke Riesling-Sylvaner fles f 2,25 Bij 12 fles f 2,- Jus 'd orange c.p. 1,75 pfl. MEDEDELING: Namens allen die op 17 en 18 juni met de 2 daagse reis van de I.V.A. zijn meegeweest naar Koningswinter en omge ving danken wij alle IV.A.-winkeliers voor de mooie, goed georgani seerde reis, de keurig verzorgde diners en de vele traktaties welke wij deze dagen mochten ontvangen. In een woord gezegd: het was fantastisch Namens het gehele reisgezelschap zonder chauffeur Volkswagen en Chevrolet Garagebedrijf Tel. 413 - Kruiningen VOOR DIREKT GEVRAAGD liefst in het bezit zijnde van rijbewijs B.E. plm. 16 jaar, voor alle voorkomende werkzaamheden Constructie- en loodgietersbedrijf TELEFOON (01131) 493 OOK DUITS EN ENGELS VOORRADIG iedere week nieuw ZATERDAG 26 JUNI VAN V.V. „KRUININGEN- 8 Deelnemende verenigingen AANVANG 13 uur WEGENS VAKANTIE van 3 t/m 10 juli Papier - Papierwaren Cartonnages YERSEKE Agentschap Zandweg 31 Zittingenmaandag, woensdag en vrijdag van 18.00-20.00 uur Rentevergoeding 3 en 4 YERSEKE - TELEFOON 372 gehouden worden in 15 regels 1,—, volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiteriyk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfje* onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 sxtra Aardbeientijd, inmaaktijd! Penjel, opekta, feria, ook voor diabetici en al wat u nodig hebt voor de inmaak in de droglsterg Kooman, tel. 221, Wemeldinge. de speciaalzaak. Ik heb enige tijd geleden mgn zwarte Union fiets ergens laten staan en ik Weet nietj waar. Kan ie mand my helpen? A. Goe man, Goemanstraat 2. Jasperse altijd voordeliger. Magere (ham P5 ct}. snlj- worst 45 ct., comedbief 52 ct., echte boterh. worst 28 ct., Parijzer worst 35 ct., palingworst 49 ct., ontbyt- spek 47 ct., rookvlees 63 ct., Cas. rib 79 ct., rauwe ham 79 ct., p. 100 gr. volv. graskaas 85 ct. p. 250 gr. oude kom. kaas 40 ct. rook kaas 39 ct. p. 100 gr. Edam mers 295, lunchkaasjes 160 1 blik leverpastei 100 gr. 39 ct. Stapt U in het huwelijksbootje of denkt U over iets nieuws in uw woning Kies dan de mooiste meubelen n.l. Topmeubelen, niet alleen uit Nederland, maar uit geheel West-Europa zijn nu voor U bereikbaar Breng daarom eens een bezoek aan onze mooie toonzalen llllllli en zonen WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE Voor de boerinnen ont vangen stoffen doek en beuk in nieuw patroon en in katoen slechts 5.30 p. d. en b., effen zw. cortina v. d. en beuk 5.50. nieuw patroon voor ondermutsen, daagse mutsen 8.gebl. kamgaren en best dof. A. C. Baaij, (Yerseke, B. Sinkelaan 20. H.H. Schippers en sport vissers Wilt u een werke- lgk goede radiozender. Vraag dan by ons inlichtin gen. Hitachi pastel 485, Sharp pastel 735.Van Oeveren, Yerseke, tel 01130 348. Melita> koffiezakjes. Papier handel van der Peyl, Krui ningen. Jasperse altijd voordeliger. Echt choc 49 en 52, rum bonen 38, rumkogels 42, mokka boonje 52, bonbons 52, witte flikken 35, ijscups 45, nogatstaafjes 45 per 10 gr., 1 z. zuur (de Heer) 55, 1 zak caramels 52, 1 zak vruchten hartjes 54, 1 zak agar 45, 1 zak eng. drop 59 p. 200 gr. heeriyke P.K. koekjes 87 p. 250 gr. zware gron. koek 93 ct. Vilt u vlug en voordelig jam koken, gebruikt! dan Dpekta of pen-j el en sluit ze af met vlies of parafine. Drog. Harthoorn. Vakantie! Neem tenminste een paar pockets mee. Wy hebben ruim sortering. Boekhandel van der Peyl. Jasperse altijd voordeliger. 2 fles vruchten limonade 89 ct., 3 fles gazeuse 98 ct., 4 fl. bier 102., 1 fles lim. siroop 95 ct., 1 fles jus d' orange 150, 1 fl. Johannis beer, zwarte bessendrank nu 98, 1 blik fruitcocktail 169, 1 blik abrikozen op sap 130, 1 1. blik kersen op sap 140, 1 fles zoete rode wyn 195, 1 1. blik nasi 139, 2 blik soepgroente 44, 2 pak lucifers 42 ct. Jasperse altijd voordeliger. Grote fles druivensap nu 98 ct., 2 rol beschuit 49 ct., 4 grote rollen zuur van 80 voor 69 ct., 3 rol mentho's 69 ct., 3 rol fruit- tellas 49 ct., echte choc, hagelslag 65 ct., hagelkor rels 42 ct., vlokken 54 ct. p, 250 gr. 2 pakjes A.J.P. soep 89 ct., 1 1. blik sny- bonen 69 ct, 1 pot jam 69 ct., 1 zak tutti frutti 69 ct., 200 gr. zwarte pruimen 59 ct., 1 pot oploskoffie 158 1 gr. fles slaolie 129, 1 fl. heeriyke slasaus 75 ct. en Voor beter verzorgd sten- cilwerkCopiëerinrichting Kolel, Noordzandstraat 11, Yerseke, tel. 590. Leuke vrije tijds kleding vindt u by J. Kole. Voor strand mooie grote badla kens, delana en Linda-Lu badpakken, zowel een- als tweedelig. Kom kyken by J. Kole, Yerseke. Swif luxe heren schoenen H|et betere klasse merk! Voor slechts 22.90 bent u de bezitter van een paar „Swift" schoenen! Zie eta lages. I. [Hagey schoen- handel Yerseke. Voor de vacantie opklap- stoeltje 9.95 met armleu ning 14.30. Veldbedden 24.85 en 27.50. Opklap- tafel 19.80. J. Kole, Kom- plete meubilering, Yerseke (voor Wemeldinge Wilhel- minastraat 58.) Deze week een tuinstoel voor 13.25, een thermos fles voor 2.98, inh. 1. een set vacuum bekers, ge kleurd voor 2.95. In de zilverzegel winkel van H. Gyssel. Gebloemd boerenbont, slechts 1.85 p. m., keper flanel 1.40 p. m., 1.34 p. m. wit katoen, zijde en katoen- voering. A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Te koop een in prima staat zgnde Koelstra kin derwagen. D. Moerland, Tuinstraat 1, tel. 207, Yer seke. Gaat u met vakantie? Sluit dan een goedkope reisver zekering van la Paix. U kunt hem direkt meenemen, wy maken hem klaar ter- wyi u wacht. M. J. van den Berge's Assurantiekantoor, Markt 13, tel. (01130) 503, Kruiningen. Voor complete meubilering en stoffering uw adres: Van Nimwegen-Heyboer, Wemel- di£gev telef. (01192) 336, Dorpsstraat 43. Alles op Wegenkaarten, woorden boekjes, reisgidsen. Boekhande.l van der Peyl. Foto-albums in leer, kunst leer, stof en plastic. - Fa. van der Peyi. Kracht, Licht, Verwarming, Radio Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt by de man, die ook als 't stuk is maken kan!

Scheldebode | 1965 | | pagina 3