^roc& BAAYENS Examen doen? |j't Mooiste bruin Pigmaderm.Tube f 2,95 YERSEKE ^iw_0PTIEK 3De «peciaalzaak voor Uw BRIL AFGELUISTERD GESPREK OP EEN FAMILIE-FEESTJE „Oh Truus, wat heb je toch ver rukkelijke kaasblokjes. Waar koop je die?" „Natuurlijk in „DE ROOMPOT", mijn ervaring is dat je daar werkelijk de lek kerste KAAS koopt, en ze heb ben er de grootste sortering, wel 20 SMAKEN" „Wil je nog een blokje?" „DOLGRAAG WEMELDINGE KRUININGEN Hijnhardt's Zenuwtableiten KRABBENDIJKE RILLAND'BATH WAARDE Collecte voor de A.V.O. De vorige week in onze gemeente gehouden collecte voor de A.V.O. heeft het mooie bedrag opgebracht van 287,12. De vele collectanten, die hieraan hebben meegewerkt worden van harte bedankt, evenals de burgerij voor hun giften. Afscheid burgemeestee Willemsen. Burgemeesteir Willejmsen zal, op woensdag 30 juni a.s. officieel af scheid nemen als burgemeester van Yerseke. Dit zal plaats vinden in een speciaal hiervoor belegde raadsver gadering nam. 2 uur in zaal Nolet. In verband met de beperkte ruimte kan deze vergadering niet in het gemeente huis worden gehouden. Na afloop van de bijeenkomst is er van 5 tot 6 uur voor de burgerij gelegenheid afscheid van burgemeester Willemsen te nemen in zaal Nolet. Om ongeveer half acht zal er een défilé volgen langs het ge meentehuis, waaraan een aantal plaatselijke verenigingen zullen deel nemen. Reis ouden van dagen. De deelnemers die zich hebben aan gemeld voor de reis van ouden van dagen op dinsdag 29 juni a.s. worden verzocht om 9 uur v.m. aanwezig te zijn op de Paardenmarkt. Deelnemers die op de Dam wonen, kunnen om kwart voor negen instappen in een bus die naar de Paardenmarkt rijdt en stopt op de normale haltes. De aankomst zal on geveer haljf negen n,.ïn|. zijn bij jhet monument in de Langeville, waar de muziekvereniging „Mozart" zoals ge woonlijk de oudjes zal opwachten. Wij wensen hen vanaf deze plaats goede reis en mooi weer. Denk aan uw belasting. Van de gemeente-ontvanger vernamen wij dat de hondenbelasting en reini gingsrechten nog voor de vacantie be taald moeten worden. Wij adviseren u gaarne even af te rekenen, ter voor koming van kosten. Opening haven. Het programma voor de feeselijk- heden bij de opening van de neiuwe haven begint vaste vorm te krijgen. Reeds nu is bekend dat de band van de Kon. Marine uit Vlissingen zich v.m. 11 uur zal presenteren aan het ge meentebestuur en een mars door Yer seke zal maken. De officiële opening zal om ongeveer 4 uur zijn, doch vooraf wordt een grote vlootshow gehouden, waaraan alle schepen kunnen deelnemen met als doel een vaart langs de Oos- terscheldebrug. In die tussentijd zal er ook op de haven nog wel wat te doen zijn. Zo zullen er gekookte mosselen zijn en een amusementsprogramma in de open lucht. Verder zullen de muziek verenigingen Mozart" uit Yerseke en j^O.K.K.* ui tl Wemeldinge hun mede werking verlenen en zal er tot slot op het sportterrein aan de Marijke- laan een grote taptoe worden gegeven, waaraan beide verenigingen medewerken en ook de band van de Marine. Verder zullen er van 5 tot 6 uur demonstra ties worden gehouden door de Yer- sekse schippers. In korte tijd is een programma opgesteld dat bijzonder aantrekkelijk is en ongetwijfeld weer vele belangstellenden naar Yerseke zal voeren. Geslaagd Geslaagd voor gymnasium B aan het Goese Lyceum Edwin Scheepe; voor H. B.S.-A aan het St. Willebrordcollege Jan Huige. Raadsvergadering. Vrijdagavond 25 juni komt de raad de gemeente Wemeldinge in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis. De agenda vermeldt onder meer: behandeling van de rekening van in komsten en uitgaven van de centrale werkplaats De Bevelanden over 1964; voorstel tot aankoop van een perceeltje grond aan de Zd. Achterweg van mej. J. J. Dominicus voor de prijs van 13.per m2.; voorstel tot aanwijzing van voorrangskruisingen/splitsingen op de Bonzrjweg en Zandweg; voorstel tot het aangaan van een geldlening van 60.000.voorstel tot beschikbaar stelling van een crediet van 1700. voor de aanschaf van een boenmachine voor de scholen; voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand; Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de onderwijzer der openbare lagere school dhr. H. Wil lemsen; voorstel tot aankoop van grond van dhr. J. Janse, liggende in de om geving van de Oranjeboomstraat, groot pl. 1.50.46 ha., vraagprijs 66.000. plaatsing van diverse percelen op de ontwerp-monumentenlijst. Vergadering ringrijderij. Dezer dagen hield de ringrijderij- vereniging Ons Genoegen haar verga dering onder voorzitterschap van dhr. A. de Schipper in café Verschuure. De moeilijkheden voor de jaarlijkse ring- r ij de rij te paard werden besproken. Het wordt, aldus de voorzitter, steeds moeilijker om paarden te krggen voor de ruiters. Als er goedkeuring van B. en W. verkregen zal worden, heeft men besloten om de ringrijderij te paard te houden op zaterdag 17 juli op de Dorpsstraat. Ook zal de medewerking van O.K.K. gevraagd worden. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat er weer een beroep op de bur gerij gedaan zal moeten worden om de benodigde gelden voor de wedstrijd bij een te krijgen Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie, een huissleutel, een polshorloge en een briletui. Aanrijding. Woensdagmorgen vond een aanrijding plaats tussen een personenauto, be stuurd door dhr. A. S. uit Wemeldinge en de wielrijder dhr. D. W., eveneens uit Wemeldinge. bij de splitsing Zd. Achterweg. Dr. Eckhardt verleende de eerste hulp en liet D. W. 'naar het ziekenhuis St. Joana te Goes ver voeren. Schoolreisje. De hoogste klassen van de school voor chr. onderwijs maakten dezer dagen haar jaarlijkse schoolreis. De reis voerde deze keer o.a. naar de diergaarde in Tilburg en de Warande in Oosterhout. Op de terugweg werd nog de speeltuin bij Roosendaal aan gedaan, waarop men vermoeid en vol daan huiswaarts keerde. Reis bejaarden. De huis-aan-huis collecte voor de reis van de bejaarden heeft opgebracht het bedrag van 1300.10. De reis zal plaats vinden op 30 juni a.s. naar Rotterdam. Voetbal. Zaterdag speelde op het sportveld aan de Bonzijweg het Zeeuws zaterdag elftal tegen het elftal van de afdeling Haarlem. Al direct na de aftrap ging het elftal uit Haarlem met gevaarlijke open aanvallen van start. Hierbij bleek al dat het Zeeuws elftal nog niet op elkaar was ingespeeld. In de 12e minuut kenden zij geen pardon en van de Putte scoorde voor de Haarlemse ploeg. Of het de verrassing was of een morele inzinking, maar in de 14e mi nuut was het A. Verwoerd, die Haarlem aan een 2-0 voorsprong hielp. 1 minuut voor de rust werd een der spelers van Haarlem geblesseerd. Na de rust leek het, dat de Zeeuwen elkaar beter konden vinden, al ging het in de voor hoede nog niet vanzelf. Het was van Dirven uit Middelburg, die de goed spelende doelman van Haarlem het na kijken gaf. In de 20e minuut werd een doelpunt van de Zeeuwen afgekeurd door de scheidrechter. Met een steeds terugkomend Zeeuws elftal dat alles op alles ging zetten om toch nog een gelijk ljjk spel af 'te dwingen, verstreken de laatste minuten, maar zoals het met voetbal kan gaan, in de laatste minuut scoorde van de Kreeke ('s-Heer Hen drikskinderen) voor de gelijkmaker, zo dat deze sportief gespeelde wedstrijd onbeslist eindigde in de stand 2-2. Collecte. De busjes voor Kinderzorg brachten te Wemeldinge het bedrag op van 191,39. Te water. De 22-jarige Rotterdammer A. K. stuurman op de „Damko 228" is dezer dagen zo ernstig komen te vallen, dat hij naar het ziekenhuis in Goes moest worden overgebracht. R. liep na café bezoek met nog twee opvarenden van hetzelfde schip naar de haven. Op on verklaarbare wijze stortte he be de hefbrug naar beneden, waarbij hij in aanraking kwam met de 380-volts stroomdraden die daar gespannen zijn. Hierdoor ontstemd kortsluiting. R. kwam vier meter lager in het water terecht, doch wist ondanks z|jn ver wondingen de wal weer te bereiken. Dokter A. J. Eckhardt verleende eerste hulp en constateerde een boven beenbreuk. Fraaie resultaten voor „W.I.K." Tet gelegenheid van het 65-jarig be staan van de gym. ver V.T.V. te Vlis singen werd zaterdag j.l. de aspiran tendag van de Zeeuws-Brabantse Turn kring gehouden. Onze plaatselijke gymnastiekvereniging nam met 2 groe pen van 8 meisjes aan deze wedstrijden deel. Bij de wedstrijden A (vrije oefe ning, brug en paard) behaalde het eerste achttal meisjes een eerste prijs en het tweede achttal een tweede prijs. Nog fraaier was het resultaat bij de wedstrijd C, waarbij een vrije oefening naar eigen keuze werd uitgevoerd. Op de muziek van de „Jenka" werd een vrije oefening, samengesteld door de leidster, mej. Mia van de Plasse, uit gevoerd,. welke door de jury met het hoogste aajntal punten werd beloond. Deze oefening zal ook uitgevoerd worden op de op 3 juli a.s. te houden zomeravonduitvoering op het Gem. Sporterrein (zie de advertentie in het blad van volgende week). Plattelandsvrouwen bijeen. De afd. Kruiningen en omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer dagen haar maandelijkse bijeen komst onder leiding van de presidente mevr. Ribbens-Muller. De presidente deelde mee dat op verzoek van de af deling Poortvliet de handwerkcommis- sie een breiwedstrijd organiseert voor alle Zeeuwse leden. De cursus „Beter Bewegen" zal 17 september van start gaan. Een 50-tal dames gaat 30 juni a.s. de jaarlijkse zomerreis maken. Daarna kreeg dhr. Faberij de Jonge uit Goes het woord, die een praatje hield over edelstenen, toegelicht met dia's. Namens alle aanwezigen bracht de presidente haar dank over voor zijn interessante uiteenzetting en voor de leerzame avond die spreker bezorgd had. Raadsvergadering. De gemeenteraad heeft zich in haar vergadering van dinsdagavond weinig ingenomen getoond met de gang van zaken bij de bouw van het gymnastiek lokaal. „De aannemer gaat van de bouw van de 14 lokalen in Zeeland toch geen levenstaak maken?" vroeg dhr. E. Suy (K.V.P.) zich af. Dhr. J. Griep (V.V. D.) zag er gevaar in, dat het gebouw in september a.s. niet klaar zal zijn. Dit vond hij voor het financiële gedeel te van belang. De voorzitter, burge meester A. Schipper, deed de toezeg ging een en ander onder de aandacht van de Ned. Heide Mij. te brengen, on der wiens beheer wordt gebouwd. Dit punt kwam ter sprake bij de behande ling van de 6e wijziging van de begro ting voor 1965. Hieruit bleek dat de gymnastiekzaal ruim 26.000,meer gaat kosten dan aanvankelijk geraamd werd. Dhr. Z. Jansen (K.V.P.) infor meerde wat de plaatselijke omstandig heden zijn, die een uitgave van ruim 20.000,meer nodig maken. De voor zitter antwoordde hierop dat de meer kosten verband houden met het vele heiwerk. Dhr. Suy verzocht B. en W. nog er op toe te zien, dat er geen on rechtvaardige eisen worden gesteld t. a.v. de meerdere kosten. Verder bracht dhr. Suy de zwembadplannen nog eens ter tafel. Hij wees op de gemeente Kloosterzande, waar een subsidie van 250.000,was ontvangen. Hierop rea geerde de voorzitter met er op te wij zen, dat bedoelde gemeente een subsidie uit het ontwikkelingsfonds had toe gewezen gekregen. G.S. willen de Krui- ningse plannen echter subsidiëren uit het fonds voor recreatieve doeleinden. Ook hij vond echter een en ander eigen aardig aandoen. „Onze plannen liggen kant en klaar in de kast. Wij waren Goes en IJzendijke ver voor" aldus bur gemeester Schipper. Ook vond hij een zwembad voor een streek met 15.000 in woners van groot belang. Dhr. Suy vond het noodzakelijk, gelet op de specta culaire ontwikkeling van „Den Inkel". De voorzitter voegde er nog aan toe, dat G.S. een andere weg in moeten slaan indien er geen geld komt uit het fonds voor recreatieve doeleinden. De begrotingswijziging voor de restauratie van de molen ontlokte dhr. J. Griep de vraag, wanneer de post van 12.000, nu eens wordt vertimmerd. Verder werd in deze vergadering het voorstel, tot aankoop van enige percelen voor malige spoorweggrond zonder hoofde lijke stemming aanvaard. Wel gaf dhr. Suy in overweging deze grond in de toekomst te benutten als stortplaats voor huisvuil. De huidige stortplaats zal over ca. 2 jaar vol zijn. Ook het voorstel om een lening van 300.000. aan te gaan voor de financiering van de bestrating in Hansweert werd met een hamerslag afgedaan. De- voorzitter deelde mede, dat momenteel onderhan deld wordt met een aannemer die ge negen is dit werk uit te voeren. De eerste woningwetwoning werd in deze vergadering verkocht. Het betrof het pand Julianastraat 68, dat bewoond wordt door dhr. H. C. Stevense. Deze woning, die nog niet aan de woning bouwvereniging werd overgedragen, werd getaxeerd op 18.095,De raad kon zich verenigen met de verkoop aan dhr. Stevense. In de rondvraag deelde dhr. Suy mede, niets dan lof te horen over de wijze waarop de ratio-woning- bouw door de betrokken aannemer uit gevoerd wordt. De onderaannemers, en met name de stukadoors, leveren ech ter slecht werk af. De voorzitter zal dit onder de aandacht van de architect brengen. Wedvluchten. De duiven van de P.V. „Vrijheids duif" waren in concours vanuit Beau- metz. De prijzen kwamen als volgt uit, de klok. Oude duiven: 1 P. Willeboer; 2, 7 en 13 C. van Koeveringe; 3 J. Oele Jzn.; 4 K. Tjarks; 5 en 10 J. Schrier; 6 M. Poleij; 8 J. Stroosnijder; 9 en 11 J. Waverijn; 12 A. Boone; 14 Joh. Meijer. Jonge duiven: 1, 14 en 18 J. Waverrjn; 2 en 3 H. Poleij; 4, 5 en 11 J. Voois; 6, 9, 12, 13 en 22 C. Aerts; 7, 17 en 21 P. Kakebeeke; 8 en 16 E. Mlartens; 10 P. Willeboer; 15 G. de Bruine; 19 en 20 K. Tjarks. Vanuit Sint Vincent was de uitslag: 1 Joh. Meijer; 2 C. van Koeveringe; 3 P. Kakebeeke; 4 J. Voois. Clubkampioenschappen tennis. Zaterdag werden de finale wedstrijd den gespeeld om 't clubkampioenschap van de tennisvereniging Kruiningen. Bij de dames werd de titel behaald door mevr. J. H. Polderman-Verhage. Zij ver sloeg mevr. C. Nieuwenhuijse-Vogelaar in twee sets (62, 62). Mevr. Pol derman kwam hierdoor in het bezit van de W. J. L. de Groof-wisselbeker. Bij de heren werd de door de vereniging be schikbaar gestelde wisselbeker ook in de wacht gesleept door een lid van de fam. Polderman. Alex Polderman wist in drie sets (7—5, 46, 61) te win nen van zijn vader dhr. P. M. Polder man. Zondagsschool kampeerde. Achttien leerlingen uit de laatste klas van de zondagsschool hebben het afgelopen weekeind gekampeerd in Re- nesse. Vrijdagmiddag werd met een stormachtige zijwind per fiets vertrok ken. Verschillende keren bleek de wind sterker te zijn dan de dappere fietsers. Ondanks de zware heenreis werd vrij dagavond toch nog een fikse strand wandeling gemaakt en volop genoten van de wilde zee. Zaterdagmorgen werd eveneens een bezoek aan het strand ge bracht, terw|jl zaterdagmiddag een speurtocht werd georganiseerd en za terdagavond laat een nachttocht werd gemaakt. Nadat zondagmorgen zon dagsschool in de duinen werd gehouden, werd 's middags de terugreis gemaakt. Schoolreis. De dere t/m zesde klassers van de School met de Bijbel hebben vorige week vrijdag de schoolreis gemaakt. Met twee bussen werd vertrokken met als eerste bestemmingsplaats de stad Gent. Hier werden het Gravensteen en Belfort bezichtigd. Vervolgens ging het naar Antwerpen, waar een bezoek werd gebracht aan de Zoo. Tenslotte werd Roosenoord te Bergen op Zoom nog even aangedaan. Junioren gymnastiek. Het Gewest Zeeland van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiekverbond organi seert zaterdag 26 juni a.s. een junioren dag alhier. Naar schatting 700 jeugdi ge gymnasten zullen 's middags om kwart voor twee starten bij de gym nastiekzaal aan de Voorhoute voor het maken van een rondgang door het dorp. Aan deze rondgang zal medewer king worden verleend door de drum band van de Kon. Harmonie E.M.M. Aansluitend wordt in de Hoofdstraat MarktBurg. Elenbaasstraat een mars wedstrijd gehouden. Om precies 3 uur beginnen de gymnastiekwedstrijden in de hallen van de N.V. C. Meijer aan het station. Hier bestaat voor ieder vrije toegang. Pupillendag voetbal. In Kruiningen is het zaterdag de dag van de jeugd. Een advertentie elders in dit blad brengt u het pupillen-tournooi van de v.v. „Kruiningen" onder de aandacht. Acht pupillen-elftallen, te weten uit Goes (Goes en Robur), Wol- faartsdijk, Kloetinge, Yerseke, Hans- weert en Wemeldinge zullen zaterdag de strijd aanbinden. Kennis. Volgende week is het dan weer zo ver. De kermisvierder kan dan opnieuw vol op aan zijn trekken komen. De volgen de attracties zullen een plaats krijgen op de markt: Tetea queue (wat het is weten we niet, maar 't gaat wild) gebak- en viskraam, balcorotor, zweef molen, schiettent, kegelspel, golfbaan, brieventent. De Kon. Harmonie „E.M.M." zal woensdagavond de kermis muzikaal openen. bracht. Bij de slippartij ramde de auto een loods van Rijkswaterstaat. De aan hangwagen kwam met de wielen naar boven op het rijwielpad, de berm en een deel van de rijbaan terecht, zodat de politie handen vol had om o.n}. het verkeer te regelen. Schoolreisjes. De eerste twee klassen van de Mulo- school trokken dezer dagen naar het openluchtmuseum in Arnhem. Toen men uitgekeken was deed men er de speeltuin aan, en hierna genoten ze nog van een boottocht over de R|jn, waar na de reis terug gedaan werd met de trein. De hervormde school ging naar het bos bij Amsterdam en bezichtigde daar na Schiphol. Ook hier werd een rond vaart gemaakt. Nadat de Amsterdam se grachten voldoende bekeken waren, trok men naar de speeltuin in Ooster hout. De laagste klassen van de School met de Bijbel gingen naar het dierenpark in Tilburg en naar Bosbadhoeve. Gymnastiek behaalt successen. Bij jeugdwedstrijden in Oostkapelle behaalde de groep meisjes van de gym nastiekvereniging „Sparta" een eerste prijs met het hoogste aantal punten van alle deelnemende verenigingen. Aan deze jeugdwedstrijden was een teken wedstrijd verbonden, waarb|j A. Guiran en H. van Strien resp. de 4e en 5e pr|js wonnen. Ook bij de aspirantenwedstrij den in Vlissingen behaalde „Sparta" successen. Hieraan werd door twee groepen meisjes deelgenomen. De eer ste groep won bij de driekamp een le prijs, terwijl groep twee een 2e prijs won. Bij de keuzewedstrijden werd door de meisjes b|j knotsoefeningen een le prijs gewonnen. Indien de weersomstan digheden het toelaten, zal door „Spar ta" op 3 juli een openluchtuitvoering gegeven worden op het sportveld. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen maakten weer hun jaarlijkse reis. In totaal waren er ongeveer 60 auto's bij deze reis betrok ken. Via Made toerde men naar Baarle Nassau, waar op het landgoed „Scha- luinen" de middagmaaltijd werd genut tigd. Van de gelegenheid om met een treintje door de bosrijke omgeving te rijden werd een druk gebruik gemaakt. De terugtocht werd gemaakt door Bel gië via Turnhout naar Ossendrecht. In Ossendrecht deed men de Harmoniezaal aan, waarna men om ongeveer 9 uur weer in Krabbendijke terugkeerde na een zeer geslaagde rit. Stagnatie veerdienst. Doordat in Vlissingen de aanleg steiger van de provinciale boot was beschadigd, en de „Koningin Juliana" daar moest invallen, ontstonden er op de dienst Kruiningen-Perkpolder grote wachttijden, welke soms opliepen tot 2 k 3 uur. Rond het middaguur ston den de wachtende auto's geparkeerd tot aan de rijksweg.. De rijkspolitie, geassisteerd door de verkeersgroep, heafft tot 's avonds 7 uur regelend moeten optreden. Gevonden en verloren. Als gevonden zijn bij de politie aan gegeven: zonnebril (donker montuur)) geblokte rijwieltas, kinderportemonnee, dameshandschoen, gummi kinder laarsjes, padvindersriem, windbril. Als verloren: bruine portemonnee, zwart nylon vest, vierkleuren ballpoint, heren polshorloge, leesbril (dubbele glazen), gewone bril, Big-Ben regenjas in etui, klauwhamer, bloedkoralen armband, 7 kilo rode komijne kaas. Wielerronde. Zaterdag 3 juli zal de wielerwedstrijd „De Ronde van Kruiningen" weer wor den verreden. Zoals de laatste jaren de gewoonte is. zal ook nu weer een wedstrijd worden gehouden voor profs en onaf hank elijken. (60 ronden, 120 km.) Ofschoon er vanzelfsprekend een aantal renners niet in Kruiningen aan de start zal kunnen komen, omdat zij in de Tour de France meerijden, hebben zich reeds een 30-tal renners gecon tracteerd. Onder hen bevinden zich ren ners, die in hun wielerloopbaan al een goede naam hebben gekregen, o.a. Bart Zoet, Henk Comelisse, Piet Damen, Jaap Kersten, Jan Tummers, Wim van Smirren. Dezelfde dag, om 1,30 uur, zullen de aspiranten aan de start verschijnen om 13 ronden (26 km) af te leggen. Voor deze categorie hebben reeds meer dan 20 renners ingeschreven, o.w. Charles de Smit uit Hoofdplaat en de 3 Kruiningse renners Ko Blok, Theo Schouwenaar en Tony Stroosngder. De postduiven. De P.V. De Luchtpost hield een wed vlucht uit Orleans. Uitslag: 1, 2, 5, 10, 16, 19 en 20 Mevr. Moerland; 3, 4, 7„ 11, 14, 17 en 18 Jac. van Stel; 6 H. Roeland; 8 en 12 C. Coremans; 9 en 13 M. Harthoorn, 15 C. de Meester. Aanrijding. Zondagavond werd een bromfietser, komende uit de richting Bergen op Zoom met een duorijdster achterop, op de hoek Hoofdweg-Valckenisseweg aan gereden door een personenauto, komen de uit de richting Bath. De duorijdster werd op de grond gesmakt en bekwam waarschijnlijk een hersenschudding. Z|j werd bij mw. Kle|jn-Straub voorlopig binnen gebracht. Op de Rijksweg ter hoogte van het Vinkenissegat deed zich dinsdagavond laat een ernstig verkeersongeval voor. Een met balen suiker geladen vracht combinatie kwam in een bocht op de gladde weg met hoge suelheid in een Van de twee inzittenden werd de be stuurder ernstig gewond. Er stak o.m. een rib door een z|jner longen H|j werd naar het ziekenhuis Bergzicht in Goes vervoerd. De b|jr|jder kon per taxi naar z|jn woonplaats Hulst worden ge en beschermt tegen zonnebrand Ongeval. Op de rijksweg vlak bij de begraaf plaats had dinsdag een auto-ongeluk plaats, waarbij één dode te betreuren viel. Een melkauto met aanhanger reed in de richting Goes, terwijl een station car uit tegenovergestelde richting na derde. Waarsch|jnl|jk is de Opel Kadett aan het slippen geraakt. Hij schoot on der de aanhanger, waardoor de auto totaal vernield werd. De bestuurder moet op slag dood zijn geweest. Bij de melkauto bleef de schade beperkt tot een verbogen achteras van de aanhan ger en wat blikschade. Wedvluchten. Door de P.V. „De Scheldeduif" werd éen "wedvlucht gehouden vanuit Sint Vincent (957 km). De uitslag daarvan was: 1 C. J. Clement; 2 Jac. Traas; 3, 6, 7 J. A. van Langevelde; 4 M. Moer land; 5 L. Paauwe; 8 J. C. van de Vrede. Met oude en jonge duiven werd ge vlogen vanuit Beaumetz (167 km). Uit slag oude duiven: 1, 13 Jac. Minnaard; 2, 5 J. Allewijn; 3, 9, 10, 11, 12 C. J. Clement; 4, 14 W. Krijnsen; 6 L. Paau we; 7 M. Bolier; 8 M. Moerland; 15, 16 M. Minnaard. Jonge duiven: 1, 5, 6, 7, 22, 27, 28 L .Paauwe; 2, 16, 17, 20, 21, 24 Jac. Traas; 3 H. Blok; 4, 10, 12, 15, 30, 37, 43 Jac. Minnaard; 8, 25, 26, 40, 41, 44, 45 C. A. Elenbaas; 9, 11, 13, 23, 29, 31, 33, 34 C. J. Clement; 14, 38, 39 J. Allewijn; 18, 32 C. Almekinders; 19 H. Sentse; 35, 36 M. Minnaard; 42 W. Krijnsen. „De Luchtbode" hield een wedvlucht vanuit Creil (268 km) waarvan de uit slag was: 1, 12, 14, 19, 20 M. Sinke; 2 Gebr. Oosterlee; 3, 9, 10, 11, 17, 18, 24 D. A. van de Vrede; 4, 5, 8, 13 C. A. van Oosten; 6, 7, 15 E. Wagenaar; 16 P. Zanddijk; 21 A. A. Visser; 22 A. Geerts; 23 F. v. d. Berge. Collecten. De Rode Kruiscollecte heeft opge bracht 713,88. De A.V.O.-collecte bracht 59,86 op. Benoeming. Groepscomandant H. Don, die op 14 mei j.l. te Amersfoort met succes het examen plaatsvervangend pelotons commandant heeft afgelegd, werd per 31 mei j.l. als zodanig benoemd bij de colonne R.K.K. Zuid-Beveland -Oost. Hij ontving tegelijkertijd de functie van toegevoegd officier met de rang van Rode Kruis le luitenant. Wij feli- teren dhrr< Do,n van harte met deze beide benoemingen. Eerste steenlegging. Vorige week donderdag vond alhier de eerste steenlegging plaats voor het dorpshuis. Dit geschiedde door dhr. W. Geleedst, secretaris-penningmeester der Stichting Herstel Zuid-West-Nederland. De sportzaal welke in dit dorpshuis wordt ondergebracht krijgt een opper vlakte van 162 m2 en wordt 21 meter lang. Het ligt in de bedoeling dat deze sportzaal in september a.s. in gebruik zal worden genomen.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2