ibaa/ensi De «peciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELIN GE Seriewedstrijden. Zaterdagmiddag vonden op het sport veld aan de Bonzijweg de seriewedstrij- den plaats van het eerste elftal, ge organiseerd door de v.v. Wemeldinge ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Er werd deelgenomen door de vereni gingen Axely Amemuiden, R.C.S. uit Souburg en Wemeldinge. De eerste wed strijd was WemeldingeAmemuiden. Arnemuiden scoorde 5 maal, Wemeldin ge 4 maal, zodat Amemuiden won. Daarna kwam Axel tegen R.C.S. in het veld. Axel won deze wedstrijd met 31. In de pauze, waarin O.K.K. met de drumband het veld betrad voor een feestserenade, was het de voorzitter van Wemeldinge die Axel feliciteerde met het 14 dagen geleden behaalde kampi oenschap in de spannende wedstrijd te gen Goes. De voorzitter van Axel sprak! tot leden en bestuur van Wemeldinge en feliciteerde hen met het 25-jarig jubi leum, waarbij hg de voorzitter een bal overhandigde. Vervolgens prak de voor zitter van de v.v. Arnemuiden en liet dit vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Daarna speelden Wemel dinge en R.C.S. om de derde en vierde plaats. De rust ging in met blanke stand, de eindstand was 20 voor We meldinge. Vervolgens trad Axel tegen Amemuiden in het veld om de eerste en tweede plaats. Axel won deze strijd met 20. Jammer dat bij de laatste wedstrijden de regen spelbreker was. Toch was er goed en sportief voetbal te zien. Na afloop werden door de voorzitter van Wemeldinge, dhr. A. P. Schouwenaar, de prijzen uitgereikt: 1. Axel, beker; 2. Arnemuiden, zilveren bal; 3. Wemeldinge, zilveren pyramide; 4. R.C.S., medaille. In het kader van het jubileum zal zaterdagmiddag op het zelfde sportveld het Zeeuws zaterdag elftal spelen tegen de afdeling Haarlem. De postduiven. De postduivenvereniging ,,De Post duif" nam deel aan de volgende wed vluchten. Vanuit Creil, uitslag: 1, 7, 16 J. Feytel; 2, 3, 9, 18 M. Oudeman; 4, 6, 15, 17 J. Vleugel; 5, 11, 14 C. Lam- per; 8, 12, 13, 20, 21 A. op 'tHof; 10 P. Vuyk; 19, 22 F. Timmerman. Vanuit Neufvilles, uitslag: 1, 3, 8, 11, 13, 15, 17, 24 M. Oudeman; 2, 6, 10, 16, 26 C. Lamper; 4, 18, 20, 22, 30 J. Fey tel; 5, 7, 12, 19, 21, 23 A. op 'tHof; 9, 14, 25, 27 J. Vleugel; 28, 29 P. Vuyk. Gesloten verklaring O. Kanaalweg. Het gedeelte van de Oostelijke Ka naalweg, gelegen tussen de Postbrug alhier en de Vlakebrug in de gemeente Kruiningen zal, in verband met het ver beteren van het wegdek, voor alle ver keer gesloten zijn van 14 tot 18 juni, van 21 tot 25 juni en van 28 juni tot 2 juli a.s. of zoveel langer als noodza kelijk of korter als mogelijk zal blijken te zijn. Gymnastiek. De gymnastiekvereniging W.I.K. al hier nam deel aan de Zebra jeugdsport- dag te Oostkapelle, waaraan door 1400 jongens en meisjes werd deelgenomen. Deze jeugddag was georganiseerd door de Zeeuws-Brabantse Turnkring van het K.N.G.V. De meisjes behaalden een 3e prijs met 95,6 pnt. en de jongens wisten een 2e prijs in de wacht te slepen met 101,2 pnt. Extra dienst Geref. Gemeente. Donderdag 24 juni a.s. zal een extra dienst gehouden worden door de Geref. Gem. alhier. In deze dienst, waarin de bevestiging van ambtsdragers zal plaats vinden, zal voorgaan Ds. A. F. Hon- koop. De dienst begint om 7.30 uur. Geslaagd. Dezer dagen slaagden voor het diplo ma Kinderbescherming A onze dorspge- noten mevr. A. Pik-Florusse, mej. A. A. Moorman en mej. I. Verhage. Het examen werd afgenomen te Middelburg. Benoeming. Dhr. H. Willemsen, onderwijzer aan de o.l. school alhier, is benoemd aan de Technische Hogeschool te Eindhoven als Programmeur. Raadsvergadering. De gemeenteraad komt dinsdagmid dag om 6 uur bijeen. In deze vergade ring zullen B. en W. voorstellen een vaste lening aan te gaan van 300.000,- bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tegen 5% rente per jaar, ter finan ciering van de kosten van de bestra- tingswerken op het dorp Hansweert. Verder stellen B. en W. voor in totaal 67.85 are voormalige spoorweggrond te kopen van het Rijk voor de totale prijs van 512,Deze grond is te Vlake gelegen. Voorts omvat de agenda een voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling betreffende de centrale werkplaats „De Bevelanden"; voorstellen tot wijziging van de ge meentebegroting van 1964 en 1965; voorstel om te bepalen, dat de herzie ning van het uitbreidingsplan in onder delen van de kom Hansweert wordt voorbereid en voorstel om de voor het rijkspersoneel per 1 juli '65 getroffen salarismaatregelen van overeenkomstige toepassing te verklaren voor het ge meen tepersoneel. „Excelsior" bij 't G.A.K. De mandolinevereniging „Excelsior" verzorgde vrijdagavond j.l. het feest programma ter gelegenheid van de in gebruikneming van het nieuwe kantoor gebouw door het Gemeenschappelijk Ad-' ministratiekantoor. Dit vier verdiepin gen tellende gebouw aan de L. P. v. d. Spiegelstraat te Goes werd 3 juni of ficieel geopend. Op uitnodiging van de personeelsvereniging van het G.A.K. nam „Excelsior" de feestelijke opening voor haar rekening. Bijeenkomst N.C.V.B. De meer dan honderd leden tellende afdeling van de N.C.V.B. hield vorige week donderdag de maandelijkse bijeen komst. Ds. G. E. Huizing uit Waarde sprak over „Onze christelijke levens wandel". De presidente, mevr. Koolstra- Steketee, dankte de spreker voor zijn boeiende betoog en wenste hem het al lerbeste in zijn nieuwe woonplaats Haamstede. Brandvijver wordt opgeknapt. De brandvijver in het Clercqs wegje ondergaat een schoonmaakbeurt. Maan dagavond heeft de brandweer de vgver leeggepompt en dinsdag is men begon nen met uitbaggeren. De zijkanten van de vijver zullen met perkoenpalen en Azobé-matten wordem verstevigd. Tij dens de werkzaamheden zijn de bewo ners elders ondergebracht. De goudkar pers maken een gouden tijd door in de prachtige vijver bij de woning van dhr. J. Wiskerke. De zwanen verblijven in de vijver achter de Ned. Herv. kerk. Reis ouden van dagen Met twee bussen en vijf personen auto's vertrokken maandagmiddag ruim 100 bejaarden voor het jaarlijkse uit stapje. Dit keer was het doel het vo gelpark Avifauna in Alphen aan de Rijn. Na hiervan volop genoteri te heb ben ging het weer huiswaarts toe. Dei avonds om 10 uur draaide de eerste bus bij de Uitkijk het dorp in, waar zoals altgd de Kon. Harmonie E.M.M. gereed stond om de oudjes muzikaal te ont vangen. Op de Markt bracht burgemees ter A. Schipper verslag uit van een reis, die nog beter was geslaagd dan alle vorige. Namens de bejaarden werd een kort woord van dank gesproken door dhr. Van de Velde. Nadat op „Ju belklanken" van E.M.M. nog een ronde dans werd gedaan, zochten de bejaar den moe, maar best tevreden de wo ning weer op. Wandelsport. Met 40 deelnemers ging dinsdagavond de avondvierdaagse van start. Deze vierdaagse staat onder auspiciën van de Zeeuwse Wandelsport Bond. De eer ste avond voerde de deelnemers naar Hansweert en Schore, de tweede avond richting Waarde, de derde avond rich ting Oostdijk en de slotavond wordt richting Vlake gewandeld. Dat het aan tal wandelaars geringer is dan vorige jaren, is in hoofdzaak te wijten aan het feit, dat de avondvierdaagse in meer plaatsen wordt georganiseerd. Onze dorpgsenoot dhr. J. van de Pa rel heeft met nog acht medeleden van dp Zeeuwse Wandelsport Bond deelge nomen aan de wandelronde van Zuid- Limburg. Dhr. v. d. Parel liep 2 dagen, resp. 30 en 40 km. Verkeer. Zondagmiddag vond bij de Vlakebrug een aanrijding plaats tussen een per sonenauto bestuurd door J. P. R. uit Schore en een bromfiets, die werd be reden door J. D. uit Goes. Beide motor rijtuigen reden in de richting Kruinin gen. Toen R. wilde afslaan naar Hans- weert-oost, lette hij niet op het ver keer op het rijwielpad. De bromfiets werd totaal vernield en de auto zwaar beschadigd. D. moest zich met lichte verwondingen onder doktersbehandeling stellen. Wedvluchten. De duiven van de P.V. „Vrijheidsduif" vlogen vanuit Orleans. De uitslag was: 1 en 8 M. Poleij; 2 J. Waverijn; 3 J. Wisse; 4 K .Tjarks; 5 H. van Koeve- ringe; 6 H. Dek; 7 J. Schier; 9 Steen- poorte-Buijze; 10 C. Aerts; 11 P. Wil- leboer. De jonge duiven vlogen vanuit Moes- croen met de volgende uitslag: 1 P. Willeboer; 2 en 13 A. Neve; 3 H. Po leij; 4, 5 en 7 K. Tjarks; 6 en 11 J. Voois; 8 P. Kakebeeke;. 9, 12, 14 en 15 C. Aerts; 10 E. Martens. Eerste prijzen voor „Crescendo". De zangvereniging „Crescendo" heeft zaterdag j.l. met 3 groepen, n.l. een dubbel duo, een dubbel kwartet en een duet deelgenomen aan het Zeeuwg vo caal concours voor koren en solisten in Middelburg. Dit concours werd uitge schreven door de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" en gehouden in de Concert- en Gehoorzaal. Het dubbel duo, bestaande uit de dames R. Dek-Diele- man, T. E. Jobse-Melse, A. M. van Nieu- wenhuijzen en A. Westveer-Jobse be haalde in de 2e afd. een le prijs met 151 pnt. Het dubbel kwartet bestaande uit de dames M. Bauer-Maas, J. Nieu- wenhuize-Roelands, S. Gerritse-Hoekman en J. Poley en dhrn. A. Dek, A. Krom- been, C. Buijze en A. Gerritse, behaalde in de le afd. een le prijs met 142 pnt. Het duet gevormd door mevr. T. E. Jobse-Melse en dhr. M. J. v. d. Berge behaalde eveneens in de le afd. een le prijs met 147 pnt. Concert E.M.M. en Boe ren kapel. Zaterdagavond 19 juni zal de Kon. Harmonie E.M.M. een concert geven in de tent op de Markt. Het programma is: Right out, mars; La Festa Splendo- ra, ouverure; Late Rozen, wals; Drina- mars; De Sledepaardjes, duo voor twee pistons; Symphonie in C en Telstar, mars. Deze muziekavond wordt afge sloten met het optreden van de Boeren- kapel. Zeilsport. Zaterdag 26 en zondag 27 juni orga niseert de Antwerpse zeilclub „Vlaam se vereniging voor watersport" zeil wedstrijden op de Schelde met Hans weert als begin- en eindpunt. Zaterdag valt te Antwerpen om 14.10 uur het startschot van deze z.g. „Tweedaagse' van Antwerpen". Tussen de vluchthaven en veerhaven waar het eindpunt zal zijn worden de jachten tegen de avond verwacht. Na in Hansweert over nacht te hebben, "zal de dag daarop om 8.40 uur wederom het startschot klinken voor de terugtocht naar Antwerpen. Schip gezonken. Vrijdagmiddag is op de Westerschel- de bij Walsoorden een Belgisch binnen schip gezonken, de J.20 ton grote Lily. Het oude scheepje was met scheepsmo toren geladen van Antwerpen op weg naar Rotterdam. Volgens de uit Gent afkomstige schipper welke de enige opvarende was ging toen een onbe kende opkomende zeeboot veel deining in het water veroorzaakte, het scheepje zo slingeren, dat de motoren gingen schuiven en zo veel water binnenkreeg, dat het binnen enkele minuten zonk. De schipper wist zich in zgn roeiboot in veiligheid te stellen en werd opge pikt door het in de nabijheid zijnde douanevaartuig „Albatros" uit Vlissin- gen. Reeds zondagmorgen is een bok van het bergingsbedrijf Van den Akker er in geslaagd het scheepje te lichten en het op de slikken voor de scheeps werf te zetten. De Rijkspolitie te Water uit Terneuzen heeft een en ander in on derzoek. Voetbal. Het verzwakte Boys-elftal heeft za terdagavond een gevoelige aframmeling gekregen van Krabbendijke I. Met en kele afwezige eerste elftalspelers (w.o. keeper Aartsen) kreeg dit elftal niet veel vaste grond onder de voetbalschoe nen. De gehele wedstrijd keken de Boys spelers belangstellend toe, hoe Krabben dijke één en ander verrichtte. Nadat er nog een Boysspeler was uitgevallen en een andere niet veel meer kon doen dan hinken, was het verder wel bekeken. Met de rust stonden de bezoekers met 41 voor. Het enige tegenpunt werd uit een penalty gescoord. Na de rust voerden de voetballende en de ook dikwijls handballende bezoekers de stand geleidelijk op tot 81. Een troost is er voor de oranjehemden: over enige tijd kunnen ze in Krabbendijke laten zien dat ze wel tot heel wat betere prestaties in staat zijn. Mooie geste. De 16-jarige Hansweertse jongeman Jan Zandstra heeft één dezer dagen ge toond over de juiste mentaliteit te be schikken. In een prijsvraag, uitgeschre ven door een groot Nederlands weekblad won hij een prijs, bestaande uit een vrij kaart welke het gehele seizoen geldig zou zijn, zodat hij vanaf de eretribune bij een zelf te kiezen eredivisie-club de thuiswedstrijden zou kunnen volgen. De in de Boys spelende Jan liet echter het blad weten dat hij hiervan geen gebruik wilde maken maar dat hij graag deze prijs zou willen afstaan aan een inva lide. Het blad getroffen door dit sympathieke gebaar nodigde Jan uit naar Utrecht te komen, waar hij in aan wezigheid van een Amsterdamse inva lide, welke nu de wedstrijden van Feye- noord 'gratis mag zien, een z.g. „tele visie-bal" kreeg aangeboden. Daar werd Jan veel lof toegezwaaid, hetgeen we vanaf deze plaats ook nog eens willen doen. Uit vissen. Een zestal Hansweertse hengelaars zullen het uitstapje van afgelopen zon dag niet gauw vergeten. Ze waren des morgens met de vlet „De Haai" van het bergingsbedrijf Polderman naar een tegenover het dorp gelegen zandplaat gevaren, alwaar ze zouden gaan vissen. Toen men tegen de avond de steven wilde wenden om de terugtocht te aan vaarden, was er geen beweging in het scheepje te krijgen, want het water was zover weggelopen, dat het op de plaat vast zat. Men moest daarom noodge dwongen ter plaatse blijven tot het wa ter zover was opgekomen dat de vlet vlot zou komen. Zondagnacht reeds na het middernachtelijk uur kwamen de hengelaars in Hansweert aan. „Scheldegalm" behaalt eerste prijs. Wederom zijn de muzikanten van de Kon. Harmonie „Scheldegalm" o.l.v. de heer C. J. Oele er in geslaagd een eer ste prijs in de wacht te slepen. Op het j.l. zaterdag gehouden nationaal fede ratief muziekconcours in de O.L. Vrou we Kerk te Veere behaalde dit korps met 104 punten een ruime le prijs in de afdeling uitmuntendheid (verleden jaar is men van de le afdeling naar deze afdeling gepromoveerd. Voor het eerst sinds vele jaren deed Scheldegalm weer aan een concours in Zeeland mee en werd er weer in de afdeling uitmuntend heid geblazen. Van de 20 korpsen, die aan dit concours deelnamen, bemachtig de Scheldegalm de 6e plaats. Geslaagd. Bij de aan de Rijkskweekschool ge houden 'examens 2e leerkring slaagde dhr. P. J. Rijnberg. Wedvluchten. De Luchtpost hield een wedvlucht uit Neufvilles met de volgende uitslag: 1, 2, 5, 6, 8, 10 en 16 mevr. Moerland; 3, 7, 9, 14, 14, 17 en 18 Jac. van Stel; 4 G. v. d. Griek; 11 en 15 M. Harthoom; 12 en 13 H. Roeland. De damesprijs werd gewonnen door G. v. d. Griek. Uitslag St. Denis: 1, 5 en 8 Jac. van Stel; 2, 14 en 17 G. v. d. Griek; 3, 4, 7, 9 en 18 Mevr. Moerland; 6, 16 en 19 C. Co remans; 10 H. Roeland; 11 S. J. Prevo; 12 en 13 M. Harthoom; 15 C. de Meester. Vergadering kolenverenigtng. Vrijdagavond werd in het dorpshuis „Luctor et Emergo" de algemene jaar vergadering gehouden van de Coöp. Kolenvereniging „De Vrijheid" u.a. on der leiding van de voorzitter dhr. J. A. Boot. De opkomst der leden was zeer matig. Na een welkomstwoord herdacht de voorzitter het overlijden van het be stuurslid dhr. J. Almekinders, die ver scheidene jaren bestuurslid was. Er werd enige ogenblikken stilte gehouden ter herdenking van de overledene, die als een ijverig bestuurslid heeft ge werkt. De administrateur dhr. G. Bras deelde mede dat het in afgelopen jaar 193.412 kg brandstoffen werden afgele verd ter waarde v&h 29.035,79. In de vakature van wijlen J. Almekinders werd tot bestuurslid gekozen dhr. P. Kloet. De aftredende bestuursleden de heren J. A. v. d. Griek en A. Imanse werden bij acclamatie herkozen. Dhr. W. Vos werd als lid van de commissie van toezicht herkozen. Tevens bracht dhr. Vos verslag uit van deze commissie. Muziekconcours. De muziekvereniging „Rillandia" nam deel aan het concours te Veere en be haalde in de afdeling uitmuntendheid fanfare een eerste prijs met 100 punten. Tevens kwamen ze in 't bezit van een beker van café-restaurant „'tVeerse Meer". Wedvluchten. Door de P.V. „Scheldeduif" werd deel genomen aan diverse wedvluchten. De uitslagen hiervan zgn: Moescroen: 1, 13, 18, 20, 22, 30 L. Paauwe; 2, 7, 8, 17, 24, 27, 28 M. Min- naard; 3, 4, 9, 10, 11, 15, 16, 19, 29 C. J. Clement; 5, 23, 32 H. Blok; 6, 25, 33 Jac. Minnaard; 12, 21, 31 J. Allewijn; 14 Jac. Traas. Orleans, afstand 422 km: 1 Jac. Traas; 2, 6 L. Paauwe; 3, 4, 5, 8, 13, 19 C. J. Clement; 7, 20 M. Minnaard; 9, 24 H. Blok; 10, 15 H. Sentse; 11 M. Moer land; 12, 17 J. Allewgn; 14 Jos Huis mans; 16, 18 J. A. van Langevelde; 21, 22, 27 M. Bolier; 23 D. van Luijk; 25 C. A. Elenbaas; 26 M. Blaauwkamer. Door „De Luchtbode" werden de vol gende vluchten gehouden. Orleans: 1, 7 A. A. Visser; 2, 15, 17, 18, 19, 21, 31 C. A. van Oosten; 3, 8, 30 K. M. Staal; 4, 9, 26 E. Wagenaar; 5 M. Augustijn; 6, 16, 32 M. Sinke; 10 J. Moerland; 11 A. J. Kruijsse; 12, 20, 23, 28, 29 D. A. van de Vrede; 13, 27 F. van de Berge; 14 P. Zanddijk; 22 A. Geerts; 24 J. J. de Jonge. Eerste prijs. Bij de muziekwedstrijden in Veere blies Concordia mee in de eerste afde ling fanfare. Hierbij werden 102% pnt. behaald, waardoor ze een eerste prijs kregen. Ook was hieraan verbonden een beker van de V.V.V. Veere. Dit is te meer een goed succes omdat er veel jeugdige en nieuwe leden zijn bijgeko men, terwijl ook de nieuwe instrumen ten hierin een aandeel hadden. Ongeval. Bij de spoorwegovergang geraakte za terdag een vrachtwagen door slippen in de sloot. De schade aan het voertuig bleek mee te vallen, het dochtertje van de bestuurder, J. Chr. uit Middelburg, geraakte licht verwond. Op dezelfde plaats had even later een botsing plaats tussen de auto van een Duitser en die van dhr. C. H. J. uit Breda. Doordat de spoorwegovergang sloot remde de Duitser af met het gevolg dat de ach ter hem rijdende C. H. J. er tegen aan schoof. Hier was de schade aanzienlijk. Geslaagd. Aan het Christelijk Lyceum voor Zee land te Goe^.. slaagden voor het toe latingsexamen: Frans Boogaard, Kees Cnossen, Wim Dieleman, Peter Kok, Marian Nieuwenhuyse, Rinus Oostdijk en Ebrien Vogelaar. Gemeenteraad. Maandagavond kwam de gemeente raad in openbare vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken bevond zich o.a. een voorstel tot een uitkering ineens aan de secretaris, ontvanger en ambte naren van de burgerlijke stand van 0,36 van het jaarsalaris en een mede deling van de districtsraad dat door Ged. Staten de begrotingswijziging van 7 mei 1965 van de gemeenschappelijke dienst bouw- en woningtoezicht is goed gekeurd. Dhr. Riedijk informeerde hier naar mogelijkheden om in hoger beroep te gaan. Dit is echter niet mogelijk vol gens de burgemeester. Het voorstel van B. en W. tot het maken van bezwaar tegen het ontwerp van de begroting '66 van de dienst gemeentewerken Oost- Zuid-Beveland werd door de raad aan vaard. Dhr. Van Harn merkte op dat dit volkomen in de lijn was met het vorige besluit. Hij laakte de houding van de Kruiningse raad, die blgkens verslagen uit de pers de houding van Krabbendijke bekritiseerd had. „Hoewel ze hierin op zichzelf vrij zijn, moeten ze dan toch hun kritiek richten op het punt waarop wij onze bezwaren geuit hebben. Nu is deze kwestie door de Kruiningse raad in het persoonlijke vlak getrokken", aldus dhr. Van Ham. Bij het volgende punt, de vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van keurlonen en een wijziging van de verordening op de gemeenschappelijke keuringsdienst van glaichtdieren en van vlees was het dhr. Riedijk die een pa- ralel wou trekken met de behandeling van de begroting gemeentewerken en hier het salaris van de directeur eens kritisch onder de loupe nam. Hij vroeg zich af of het salaris dat door deze man genoten wordt wel in overeenstemming was met hetgeen hij ervoor presteert met betrekking tot onze gemeente. Dhr. Busch sloot zich aan bij dhr. Riedijk. Nadat de burgemeester een kleine toe lichting gegeven had over het werk van deze veearts, konden beide heren zich met het voorstel verenigen. Dhr. Hage verzocht te willen bevorderen dat de verhouding tussen keurmeesters en sla gers beter wordt. Hij had hierover klachten vernomen, speciaal wat betreft het tijdstip van keuring van levend en geslacht vee. In het bouwplan West zullen 11 verlichtingsmasten geplaatst worden voor een bedrag van 4200, Voor het bijwonen van een raadsverga dering zullen de raadsleden voortaan 20,ontvangen en 10",voor het bjjwonen van een commissievergadering. De rekening 1964 van het Groene Kruis werd goedgekeurd, de aanvullende sub sidie werd gesteld op 1382,38 terwjjl een voorschotsubsidie werd verleend van 2500,De wijziging van de gemeen schappelijke regeling betreffende de centrale werkplaats „De Bevelanden", waardoor het mogelijk wordt dat ver schillende gemeenten uit Tholen opgeno men worden in deze regeling, werd zon der hoofdelijke stemming aanvaard. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de reinigingsrechten lokte een zeer uitvoerige discussie uit. Door allerlei kostenstijgingen, zoals vooral het arbeidsloon voor toezicht en het gelijk maken van de gestorte afval stoffen, wordt het noodzakelijk de ta rieven te herzien. Per emmer worden de tarieven verhoogd van 10,tot 15,Voorts wordt het door B. en W. billijk geacht dat de bedrijven, die veel gebruik maken van de stortplaats, hieraan meebetalen. Het lag in de be doeling dat voortaan 1 cent per kg ge stort vuil zal worden gevraagd. N.a.v. de zeer vele bezwaren die hiertegen aan gevoerd zijn door het bedrijfsleven en het cijfermateriaal dat hierdoor ver strekt werd lijkt het of dit tarief aan de hoge kant is, hoewel B. en W. van mening zgn dat deze cijfers met de no dige reserve moeten worden bekeken. Daarom werd aan dit voorstel de toe zegging van B. en W. gekoppeld met een maand of drie, vier te komen met een reduktieregeling, die van terugwer kende kracht zal zijn. Men heeft dan betrouwbaar cijfermateriaal en kan de kwestie beter overzien. Het voorstel werd tenslotte toch zonder tegenstem mers aangenomen. Raadsvergadering. De raad kwam dinsdagavond in open bare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester De Kam. De voorzitter verwelkomde de nieuwe amb tenaar, tevens wnd. secretaris, dhr. Boei, die de notulen noteert en bracht dank aan de 2e ambtenaar dhr. Cysouw, die dit voorheen deed. Goedkeuring was van rijkswege ontvangen voor de bouw van de nieuwe kleuterschool. De leden konden zich er mee verenigen dat de presentiegelden voor de raadsvergade ringen werden gebracht van 15,op 20,De voorzitter deelde mede dat de vergoeding voor de onteigende grond aan de Hoofdstraat was geschat op 10 gulden per m2 plus vergoeding voor be planting. Aan dhr. M. A. Wesdorp werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de o.l. school in verband met zijn benoeming als hoofd elders, onder dank zegging voor zijn gegeven onderwijs. In de plaats van dhr. P. W. Jobse werd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim benoemd dhr. A. Kik. Herbenoemd werden tot leden van deze commissie dhrn. W. J. Kersten, C. van Leeuwen, N. v. d. Maas, D. Westveer, J. Weststrate en Joh. Schrier. Een geld lening werd aangegaan bij de Bank voor Ned. Gemeenten groot 75.000,ter consolidering van devlottende schuld. Goedkeuring werd verleend aan de ge wijzigde heffing op keurlonen alsmede de gemeenschappelijke keuringsdienst van slachtdieren en van vlees der keu ringsdienst Kruiningen. Besloten werd tot aankoop van een perceel bouwgrond in het uitbreidingsplan van dhr. P. Krijnsen, groot 850 m2 voor 9684, en van dhr. H. Bom 500 m2 voor 3808,Voor de bouw- en grond- kosten van 20 ratiobouwwoningen zal een rijksvoorschot worden gevraagd van 370.000,De gemeenterekening over 1962 werd voorlopig vastgesteld als mede begrotingswijzigingen over de ja ren 1963, 1964 en 1965. Aan dhr. A. C. Sonke werd opnieuw een perceel grond verhuurd voor uitoefenen van zijn be drijf, groot 1000 m2 voor 500,per jaar. Dhr. Van Fraassen merkte op dat door de ongunstige ligging het bouw plan, wat betreft egalisatie, nog niet bouwrijp genoemd kan worden en vroeg meer aandacht voor onderhoud en wees ook op de slechte waterafvoer. Tevens vestigde hij de aandacht op dode bomen en de stinkende sloot aan begin Plasse- weg tegenover de Hoofdstraat. Hierover zal overleg gepleegd worden met het waterschap. Raadsvergadering. Van een groot aantal inwoners van de gemeente Biezelinge is een request ingekomen bij de gemeente Kapelle, handelende over de begraafplaats in de ze woonkern. Tijdens de vrijdagavond gehouden raadsvergadering deelde bur gemeester Van Suylekom mede, dat dit request te laat binnen kwam om nog in deze vergadering behandeld te kunnen worden en daarom zal dit in de volgen de vergadering een punt van bespreking kunnen uitmaken. Met algemene stem men ging de raad akkoord met een ver hoging van de presentiegelden tot 20,- voor een raadsvergadering en 10, voor een commissievergadering, waarte gen G.S. thans geen bezwaar hebben. Met het oog op de toenemende exploi tatie van de gemeenschappelijke keu ringsdienst, waardoor de jaarlijkse te korten steeds toenemen, werd besloten tot een verhoging van de keurtarieven voor vee en vlees. De voorzitter merkte op dat de tarieven van de gemeenschap pelijke keuringsdienst Kruiningen dank zij de voordelige wijze van werken gun stig zijn. Op een vraag van dhr. De Koeyer (C.H.) zei de voorzitter dat de tarieven altijd wel 1520 lager lig gen dan b.v. van de keuringsdienst Goes. Voor de openbare lagere school te Scho re werd een krediet beschikbaar gesteld van 1710,voor de aanschaf van vier nieuwe leermiddelenkasten ter ver vanging van de oude kasten. De on bewoonbaarverklaring van het pand Haaimeet 16 te Schore werd opgeheven nu het pand als garage en bergruimte in gebruik genomen is. Dhrn. J. van Dillen, J. van Oosten, J. M. Smits, A. Beuzenberg, Joh. Eversdijk en S. Meul- polder en mej. P. van Dalen kregen al-

Scheldebode | 1965 | | pagina 2