h blok KAMER MET PENSION De wetten der natuur maak wat ruimte voor een eethoek in de keuken tractor chauffeurs KRUININGEN Taxi's Autoverhuur INGEZONDEN KORTE GOLFJES PREDIKBEURTEN NIEUWENHUYSE DE BRAAL N.V. NUTSSPAARBANK REPARATIES KUNSTGEBITTEN en zonen Jac. Bauer ZIT-SLAAPKAMER voor kleuterleidster ACHTER HET BORD Ik liep eens door een heel oud bos, De aarde was bedekt met mos, De bomen in hun volle pracht. Het was er donker, 't leek wel nacht. De bomen stonden hier en daar, Het kreupelhout groeide in elkaar; Geen mens had er zich mee bemoeid, Daarom was 't bos nog nooit gesnoeid. Er stonden eeuwenoude eiken Met hun blad'renkroon heel hoog te De wilgen, iepen en de olmen [prijken. Die groeiden krom in alle vormen. In 't bos daar leefden ook veel dieren, Zoals vossen, herten en ook mieren; Ook wilde zwijnen liepen rond, Omwoelden met hun snuit de grond. Ik stond heel stil en keek naar boven En zag een schim niet te geloven; 't Kwam naderbij en terwijl ik staar Streek in een boom een adelaar. De adelaar zat heel gedwee En keek rondspiedend naar beneê. Opeens een duik en in zijn vlucht Nam hij zijn prooi mee in de lucht. Ik keek de rover na, 't was nog een [schicht, Tot hij verdween uit het gezicht. De wet van de natuur is wreed, Als het ene ondier 't and're eet. Ik zag een uil in volle pracht, Zij hield zich. schuil tot in de nacht. Als dan het maantje schijnt door 't lover Dan ga ik uit, dan ga ik roven. Ik ben de wijsheid, zegt de uil, Ik maak ook nooit mijn pakje vuil. Zie ik een muis soms onverwachts Dan sla ik toe, al is het 's nachts. Ook Rein de vos zei: ik ben slim, Denk niet dat ik in de bomen klim; Ik lust graag kip, maak geen geraas, Maar graaf een pad onder het gaas. Ginds op een tak daar zat een merel En floot mij toe: Zeg, beste kerel, Zeg mij wat of je hier komt doen, 'tBos is van ons, ken je fatsoen! 't Bos is in 't wilde opgegroeid, Geen mens heeft er zich mee bemoeid, Zo dacht ik, en ik ben toen weggegaan Maar toch toch was ik niet voldaan. 'k Ken nü de wetten der natuur, 't Gevaar dat dreigt van uur tot uur. De zwakste die rrfoet 't eerste sneven Opdat de sterkste blijft in leven. Wemeldinge ADR. VERBRUGGE Mogen we allen hartelijk danken die op pinksteravond zo aktief waren, toen bij onze afwezigheid onze pas nieuw in gerichte woning werd veranderd in een bewaarplaats van modder en rioolwa ter. In het bijzonder mevr. Van Stee en fam. Pikaar voor de moeilijke inbraak, die er niet zonder kleerscheuren af kwamen. Dhr. Paauwe die de vloer bedekkingen spoedig uit het water had opgevist. Dhrn. Kole en Bos die de ge meenteverstopping na enige uren mees ter waren. Dhrn. Stomp en Van Dam me die de goede riolering daar consta teerden en wensen allen een goede Pinksteren 1966. Yerseke J. MINN AARD Bekhof 9 Ergert u zich aan de vele 50 en 70 km borden in ons land? Vindt u ook dat de logica vaak zoek is bij de plaatsing van de maximum snelheidsborden? Rijdt u daarom maar 90 inplaats van 70 of 50? Het nuttigheidseffect van zo'n bord kunt ook van een andere kant bekij ken... Een kant die minder ergernis, meer voldoening en dus meer veiligheid biedt! Stap er eens uit by zo'n bord. In de meeste gevallen ontdekt u al gauw het „waarom". Het „waarom" dat u al rij dende vaak ontgaat. Zoals bij de snel heidsbeperkingen in Vreeland. Net wanneer u hier vlot kunt opschie ten, zit er in de weg een obstakel. U Een eethoekje i nde keuken kan een eetkamer natuurlijk niet vervangen, maar zo'n hoekje is ideaal voor kleine, snelle maaltijden. Zij besparen de huis vrouw veel werk en geloop, zeker in ge zinnen met kinderen. In de (meestal kleine) nieuwbouwkeu- ken is hoogstens plaats voor een vier- persoons eetbar, maar in vele gevallen niet eens voor een tweepersoons. Maar met enig overleg en veel handigheid zijn er meer mogelijkheden te ontdekken dan er zo ogenschijnlijk zijn om een keuken zo praktisch mogelijk te gaan inrichten of her-inrichten. We zullen hiertoe onze wensen moeten aanpassen aan de be schikbare ruimte, rekening houdend met deuren, ramen, aansluitingen van gas, water en elektriciteit, de grootte van het fornuis, de koelkast en de wasma chine en, wat heel belangrijk is, het aantal leden en de leefwijze van het ge zin. Het kan. Toch zijn er vele mogelijkheden. Zo kan er een „toonbank" op barhoogte worden gemaakt die de keukenruimte verdeelt in een bereidingshoek en een moet gas terug nemen tot 70, dan zelfs een stuk 50 rijden. Vervelend, maar wel doelmatig. Want u ziet hier waarom: een brug, die zodanig in de weg ligt, dat het overstekend plaatselijk verkeer bij na niet te zien is: links over de brug lopen drie mensen! Een dergelijke situ atie met ook nog een bushalte en on duidelijke zijwegen komt niet altijd voor. Maar onzichtbaar staan achter ieder roodomrand 50, 70, 80 of 90 km bord mensen. Mensen die u niet ver wachten en die u niet verwacht. Daarom: stap er eens uit bij zo'n „on logisch" bord. Goed voor u ook, om er eens „uit" te zijn na een lange rit. Ook daarmee is de verkeersveiligheid ge diend. eethoek. Dit kan natuurlijk alleen maar in een grote ruimte. Gezellige zitkruk- ken, met sporten voor de voeten, staan langs de lengtekant van de bar. Dat schept een gezellige eet- en ontbijtmoge- lijkheid. Het aanrecht, met gootsteen en werktafel, zijn op normale hoogte ge bleven. Voor jonge, pasgetrouwde mensen, die beiden nog werken, is een heel klein driehoekig eethoekje tussen twee wan den van de keuken een goede oplossing. Op een tafelblad dat aan de muur be vestigd is, blijkt precies ruimte genoeg te zijn voor twee bordjes, een schaal tje en een paar bekers. Aardig en praktisch is het om boven het tafelblad nog een paar kleinere drie hoekige plankjes boven elkaar aan te brengen. Hierop kunnen nog een paar leuke potjes met bröodbelegsel, het pe per- en zoutstel, slasaus en andere toe behoren bij de hand staan. Kies voor al vrolijke, beschilderde potjes en fles jes. Een levendige, gezellige aanblik in een streng opgeruimde keuken! De lange schap. In een vrij ruime keuken kan tegen één wand een niet zo breed tafelblad op tafelhoogte gemaakt worden. Het moet wèl de lengte van de gehele muur, waar het tegen aan bevestigd is, hebben. Bui tengewoon apart en gezellig staat het, als op de wand boven deze wandtafel een vrolijke, bonte wandbekleding is aangebracht. Afwasbare plastics zijn hier wel het meest ideaal. Een paar lampjes, naast elkaar hangend vanuit het plafond, zorgen voor de juiste ver lichting. De krukken, die bij zo'n eet hoek horen, kunnen wanneer ze niet in gebruik zijn, onder de tafel worden ge schoven. In een heel grote keuken kan een eet bar tegen een wandje geplaatst, dat de keuken maar voor een gedeelte in twee- en splist, de ruimte op de juiste manier verdelen. De keuken moet dan natuur lijk wel twee ramen hebben. Aan de voedselbereidingskant kan dit wandje dienen om verschillende dingen, bijvoor beeld keukengereedschapjes, aan op te hangen. Aan de eethoekkant kunnen boven de „toonbank" een paar planken of smalle kastjes worden aangebracht om glazen, serviesgoed of andere zaken, die regelmatig worden gebruikt, op weg te zetten. Hang aan het wandje, dat het beste uitkomt als het een aardige, afsteken de kleur heeft, ook nog een paar pla ten, een kalender, koekplankjes of ko peren bakvormen en kijk dan eens hoe gezellig het er is! Boven de tafel ko men een paar lampjes. Enige krukken met frisse, kleurige bekleding staan on der de tafel, zolang ze niet in gebruik zijn. Een kozijn. Iets heel bijzonders is het om buiten, op het terras of balkon, grenzend aan de keuken, onder het raam een smal, tafelbreed kozijn te maken. Deze „bar" moet natuurlijk wel uit goed geschilderd hout bestaan. Zo'n aanwinst is heerlijk voor mooie voorjaars- en zomerdagen, om zoveel mogelijk van de zon te profiteren. Mis schien geschikter voor een uitgebreide thee dan voor een complete maaltijd, maar wèl begerenswaardig. De krukken uit de keuken zijn zö gepakt. Is de keuken erg klein, dan kunnen we stapelkrukken aanschaffen. Een zon- neparasol geeft iets huiselijks aan zo'n „buitengebeuren". (Nadruk verboden) BETTY TEELING WIE LANGER IS HEEFT MEER SUCCES Bestaat er verband tussen lichaams lengte en succes in het leven? Men zou oppervlakkig zeggen: neen. Er zijn in de wereldgeschiedenis be langrijke figuren geweest, die bepaald klein van stuk waren (Napoleon, Ein stein) en anderen, die zich onderscheid den door hun lengte (Lincoln, De Gaul le, om er twee te noemen). Een Amerikaans tijdschrift stelt nu, dat langere mensen in het algemeen een betere kans hebben in het leven dan kleinere. Van de laatste 23 Amerikaan se presidenten waren er maar twee klei ner dan de gemiddelde Amerikaan, wiens standaardmaat 1.73 is. Tal van groepen personen uit diverse beroepen werden onderzocht. Men vond in het al gemeen dat de groten het beter doen dan de kleintjes. Wij kijken voortaan onze landgenoten boven de 1.80 m met meer respect aan! (DIA) Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Bartlema, Vlissingen. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. J. Pontier uit Domburg. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrg Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. N.m. H. Avondmaal. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10. 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine van Engelen. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. N.m. bed. H. Doop. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Slingenberg, Goes. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. R. H. Boiten uit Winschoten. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. Aalbers, Oegst- geest. Geref. Kerk 10 en 3 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. v. d. Bij. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Bediening H. Avondmaal. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10.30 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 9 en 5 uur: Ds. Jac. Boonstra, Middel burg. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 2.30 u.: Ds. H. P. Brandsma, Hilversum Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Met grote vreugde en dank baarheid geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon CORNELIS JOHANNES Wij noemen hem KEES-JAN C. DE JONGE G. A. DE JONGE- GROOENBOS Arnhem, 2 juni 1965 Waterlelielaan 43-111 Heden ging zacht en kalm van ons heen onze lieve, zorgzame moeder, behuwd- en grootmoe der, zuster, behuwdzus ter en tante MARIA POELMAN weduwe van Cornelis Martinus Droogendyk op de leeftijd van 86 jaar Namens de familie, C. P. DROOGENDYK Amsterdam, 8 juni 1965 Vechtstraat 52-11 De teraardebestelling heeft plaats gehad op 11 juni Allen, die ons 25-jarig hu welijksfeest tot een onver getelijke dag hebben ge maakt, zeggen wij, ook na mens onze kinderen, harte lijk dank F. BRAAKSMA E. BRAAKSMA- VELLINGA Harlingen, juni 1965 Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij onze 50-jarige bruiloft ondervon den, zeggen wij u allen har telijk dank Fam. J. WAVERIJN- TRAAS Kruiningen, juni 1965 Voor de blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze lieve man, vader en grootvader, de heer PHILIPPUS VAN DAMME betuigen wij onze hartelijke dank M. VAN DAMME-KOOL kinderen en kleinkinderen Yerseke, juni 1965 Gevraagd voor direct: enige ervaren Stationsweg 4a - Kruiningen Agentschap Zandweg 31 Zittingenmaandag, woensdag en vrijdag van 18.00-20.00 uur Rentevergoeding 3 °/o en 4 o/o Sneller, beter en goedkoper! L. GRIMM ange Ville 9 Yerseke net onze leuke heubelen, vrolijke tapijtjes en gordijnen wordt het ttooier dan de woning van uw drohen mum WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE GEZOCHT van 's maandags t/m vrijdags Bij voorkeur in Yerseke W. J. WOLFF Delta Lab. Vierstraat 2 - Yerseke zonder chauffeur Volkswagen en Chevrolet Garagebedrijf Tel. 413 - Kruiningen Gevraagd te Yerseke per 1 september Inl. Mej. A. DE KOEIJER Stenge 36 Yerseke Te koop: Schuurtjes, gara ges. Zo goed als nieuwe pannen, 1750 stuks Sterren- berg, 1000 stuks verbeterde Hollandse. Dakramen, golf platen, board, deuren, bal ken tot 9 meter lang, im periaal voor auto, wagentje voor achter de fiets, enz. - P. Duinkerke, Margrietstr. 28, Yerseke, Tel. 650. Gevonden: IJzeren bood schapmand. Tegen adver- tentiekosten af te halen: Gr. van Zoelenstraat 3. Elke dag in de winkel ver krijgbaar nieuwe haring, ger. paling en gest. ma kreel. - Vishandel J. Boers. 15 regels 1,volgen 10,bg vooruitbetaling woensdagmiddag 12 uur - of adres Bureau van Vaderdag! Boldon, Fresh Up, White Horse, After- en Pre-shave. Scheerapparaten Gilette en Chicq. Philips elektrische scheerapparaten 220 volt en batterij, bij Drogisterij Kooman, Telef. 221, Wemeldinge. Met We- wico- en Zilverzegels. de regels 20 cent, 11 voor Inzenden: uiterlijk tot - Korte Golfjes onder No. dit Blad 0,25 oxtra Gaat u met vakantie? Sluit dan een goedkope reisver zekering van la Paix. U kunt hem direkt meenemen, wij maken hem klaar ter wijl u wacht. M. J. van den Berge's Assurantiekantoor, Markt 13, tel. (01130) 503, Kruiningen. Deze week speciale aanbie dingen in kinderblazers en jongens- en meisjes regen jassen. Werkelijk spotgoed koop! Textielhandel Snoep- van Willigen. Tip, Top Kameleon, het nieuwste deel uit de Ka meleon serie, 3,25. Boek handel van der Peijl. Te koop: Prima bandrecor der Philips 2 sporen 150,-. Compleet met band en mi crofoon. - Van Oeveren, Yerseke. En voor drukwerk... VAN DER PEYL! Te koop: Sloep 4 x 1.80 m met B.B. motor, riemen, dekzeil, tuig. 850,Eras- musstraat 77, Terneuzen. Melita koffiezakjes. Papier handel van der Peyl, Krui ningen. Prisma kijkers, pracht va derdag cadeau. Fa. van der Peijl, Yerseke. Ontvangen: Grote zending prima damesslips in alle maten, in een zeer mooie kwaliteit fijn rib tricot. - Spotgoedkoop: 2 stuks voor 2,50. Textielhandel Snoep- van Willigen. Chrysantenplanten in kluit in 17 versch. prachtsoorten k 20 ct. per stuk. J. Han- -newijk, Wemeldinge, Dorps straat 70a. Voor beter verzorgd sten cil werk Copiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Yerseke, Tel. 590. School-, schrijf- en teken behoeften, kleur- en pren tenboeken levert u: Boek handel van der Peyl. Voor complete meubilering en stoffering uw adres: Van Nimwegen-Heijboer, Wemel dinge, telef. (01192) 336, Dorpsstraat 43. In de nieuwste dames steun en gemakschoenen hebben wij een grote keuze. Loop niet langer met pijnlijke voeten! Neem een paar ge makkelijke schoenen. Zie etalages. - I. Hage, Schoen- handel, Yerseke. Nieuwe helanca zwembroe ken en nieuwe helanca kin derbadpakken. Beide van een zeer sterke kwaliteit en prima pasvorm. Textielhan del Snoep-van Willigen. Let u vooral ook op onze grote collectie badlakens en bad doeken In vele nieuwe des sins en elke prijsklasse voorradig. Wij ontvingen weer een grote partij korte broeken voor jongens en meisjes. Ook leuke kleuterbroekjes en tuinbroeken. Vlotte mo dellen, sterke stoffen en héél voordelig in prijs! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. In sandalen en muilen met „voetsteun", een ware va kantie voor uw voeten, heb ben wij een ruime sorte ring in diverse soorten. I. Hage, Schoenhandel, Yer seke. Er zijn wel veel goede soor ten kleefband. Er is echter maar één Sellotape. Ook in gekleurd voorradig. - Boek handel van der Peyl.

Scheldebode | 1965 | | pagina 3