BAAYENS Purol houfc BURGEUJKE STAND YERSEKE ^yiPTiEiy^' WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT ■_?!iz_smetteloos zuiver RILLAND-BATH KRABBENDIJKE KAPELLE-BIEZELINGE Tentoonstelling 1, 2, 3. Op maandag 14 en dinsdag 15 juni wordt er in het verenigingsgebouw De Haven een belangrijke tentoonstelling gehouden voor ouders en opvoeders van kleuters, onder auspiciën van de Groe ne Kruisvereniging alhier. Op deze ten toonstelling wordt voorlichting gegeven over de verzorging, opvoeding en ont wikkeling van de kleuters. Ook leden van meisjesverenigingen en leerlingen van Ulo- en middelbare scholen zijn welkom. Maandag wordt de tentoonstel ling om 7 uur n.m. geopend, terwijl zij dinsdag de gehele dag toegankelijk zal zijn. Wij wekken belangstellenden op deze tentoonstelling te bezoeken. Pinksterdrukte. Ook Yerseke heeft geprofiteerd van de Pinksterdrukte. Een groot aantal vissers ging vanuit Yerseke de Ooster- schelde op, terwijl ook velen vanaf de wal hun geluk beproefden. De camping aan de Kijkuit bood een zomerse aan blik met een groot aantal bezoekers. Jammer was het dat het weer zaterdag niet beter was, waardoor velen wegble-' ven. Toch waren de verhuurders van bootjes en leveranciers van de bekende pieren tevreden over dit weekend. Loop der bevolking over mei. Ingekomen personen: M. T. Willemse- Verhoeven v. Alphen ca. (N.-B.) n. St. Pieterspolder 3; A. C. van Engelen v. Sliedrecht n. Dominicusstr. 3; A. J. Rouw v. Temeuzen n. Zanddwarsstr. 4. Vertrokken personen: A. J. de Veij v. Ten Houtenstr. 42 n. Terneuzen, Tama- rindestr. 25; M. Bentschap Knook-van der Plaat v. Damstr. 68 n. Wemeldinge, Dorpsstr. 27; J. J. Slabbekoom v. Stee- weg 12 li. Hilversum, Noodweg 37; J. Rottier v. Vijverstr. 1 n. Den Helder, Buitenhaven 5; R. J. Koster-Christiaan- se v. Van Randwijckstr. 12 n. Waarde, Breeweg 16; C. Hollebrandse v. Wijn- gaardstr. 12 n. Barneveld, Achterveld, Postweg 77; G. van Velzen v. Damstr. 90 n. Bergen (N.-H.), Breelaan 78. Verhuizingen binnen de gemeente: P. H. Praat en gezin v. Oudetorenstr. 31 n. Stenge 26; M. van Kruiningen en ge zin v. Stenge 26 n. Marijkelaan 6; J. M. van de Plasse v. Damstr. 167 n. Ten Houtenstr. 1; W. B. v. d. Plasse-de Leeuw v. Tuinstr. 3 n. Ten Houtenstr. 1; M. P. van Houte en gezin v. Stoof - str. 5 n. Van Klinkenbergstr. 19; P. Pe- kaar en gezin v. Zanddwarsstr. 4 n. Ten Houtenstr. 11; Wed. N. C. Rijkse-van Noorden v. Stoofstr. 7 n. Stoofstr. 5; G. Rouw-Mol v. Waghtoplein 2 n. Zand dwarsstr. 4; A. Hartoog v. Noordzand- str. 31 n. Wilhelminastr. 22; A. A. Ars- Stobbelaar v. Van Randwijckstr. 2 n. Burenpolderweg 30. De speciaalzaak voor Uw BRiL Eindexamens en concerten. Aan het Brabants Conservatorium te Tilburg is Daan Manneke geslaagd voor de vakken psychologie, pedagogie, gre goriaans, uitvoeringspraktijk en orgel (hoofdvak). Hij studeerde orgel bij Hub. Houet en Louis Toebosch (improvisa tie), kompositie bij Jan van Dijk en componeerde een Concert voor Orgel en Orkest. Dit werk zal binnenkort in Til burg worden uitgevoerd. Samen met de in Wenen studerende trompettist Paul van Belzen zal Manneke het komende seizoen een reeks concerten verzorgen. Het eerste zal plaats vinden in de Her vormde kerk van Yerseke op 17 juli. Verder staan er concerten op het pro gramma in Oostburg, Zoutelande, Ber gen op Zoom, Kruiningen en Domburg. Prachtige successen voor V.Z.O.S. Op de verenigingswedstrijden turnen van de Zebra, welke vorige week za terdag te Krabbendijke plaats vonden, heeft onze plaatselijke gymnastiekver eniging V.Z.O.S. wel buitengewoon fraaie resultaten geboekt. Bij de dames in wedstrijd A (met moeilijke oefenin gen) kwam V.Z.O.S. met drie dames- ploegen van 6 in de strijd welke res- pektievelijk de le, 2e en 3e plaats wis ten te veroveren met een klein onder ling verschil, n.l. 145.9, 145.5 en 145.1 pnt.; pas op de 4e plaats kwam een an dere vereniging, Olympia Tholen met 143.1 pnt. In wedstrijd B (makkelijker oefeningen) kwam V.Z.O.S. ook met een damesploeg uit, die met 140.9 pnt. een 3e prijs behaalde. No. 1 werd hier D. O.K. uit Oostkapelle met 150.1 pnt. Ook de heren werden in wedstrijd D met 101.5 pnt. en een 2e prijs als hoogste geklasseerd, gevolgd door Volharding Goes met 99.5 pnt. Bij de wedstrijd rit mische gymnastiek behaalde V.Z.O.S. met een ritmische hoepeloefening uit gevoerd door 24 dames de le prijs met 34.25 pnt. Tweede werd Sparta Krab bendijke met 32.75 pnt. Een prachtig resultaat dus, daar V.Z.O.S. in drie van de vijf wedstrijden de medaille voor de hoogste punten wist te veroveren in een wedstrijd, waaraan 18 verenigingen deel namen. Bijzondere onderscheiding. Nadat hij nog maar kort geleden de gesp wegens 20-jarige trouwe dienst had gekregen, ontving dhr. P. J. de Pot ter dezer dagen uit handen van burge meester J. C. W. Jobse van Rilland- Bath, voorzitter van de afdeling Zuid- Beveland-Oost van het Ned. Rode Kruis de medaille van verdienste in zilver. Een zeer aparte onderscheiding, die slechts wordt uitgereikt bij zeer bijzondere ver dienste van het Rode Kruiswerk. Wij feliciteren dhr. De Potter van harte met deze mooie onderscheiding. Voetbalvereniging Wemeldinge viert 25-jarig bestaan. De voetbalvereniging Wemeldinge werd opgericht op 18 juli 1940 onder voorzitterschap van dhr. M. Moelker (18 jaar) en de secretaris dhr. Joh. Min naar (16 jaar). De vereniging startte toen met twee elftallen op het sportveld in het toenmalige bouwplan. Direkt al na de oprichting stond de vereniging voor zeer moeilijke problemen doordat er geregeld aktieve leden werden op geroepen om te werk gesteld te worden in Duitsland. In het prille begin van het bestaan werd Wemeldinge kampi oen en wel in het seizoen 1942-1943. Het kampioensfeest werd toch gehouden al zat men in de oorlogsjaren: alle le den zouden suiker en bloem leveren en twee der leden zagen kans om de melk die nodig was te bekomen, zodat voor de feestavond een smulpartij kon wor den klaargemaakt. Vijf jaar later werd Wemeldinge weer kampioen en wel in 1947. Zoals iedere vereniging heeft ook de voetbalvereniging zijn dieptepunten gekend. Dit was in 1953, het jaar van de watersnoodramp. Doordat Mevo uit Zierikzee in verband met de ramp niet kon spelen, ontsnapte Wemeldinge aan degradatie. Na dit jaar van inzinking kregen zij in 1954 de gelegenheid om op het prachtig aangelegde sportveld aan de Bonzijweg hun wedstrijden te gaan houden. In de seizoenen 1961-'62 en 1962-'63 werd door het eerste elftal gespeeld in de 4e klas K.N.V.B. Thans speelt het eerste elftal in de le klas af delingsvoetbal. De vereniging telt thans 6 elftallen, n.l. een eerste, een tweede, A-junioren, B I en B II junioren en pupillen. Vooral de training der vereni ging, die momenteel 128 leden telt, heeft de volle belangstelling der leden. Jam mer dat dhr. Van Riel uit Vlissingen in verband met een benoeming de vereni ging per 1 juli gaat verlaten. Gelukkig bezit men thans bijzonder goede leiding bij de pupillen (1012 jaar) en de ju nioren (1218 jaar), dank zij de in spanning van dhrn. L. Zuydwegt, A. Vervenne, J. Vermaire en J. Weststrate. Wat de toto betreft mag de vereniging niet mopperen, al kan de opbrengst ge zien andere verenigingen nog hoger worden. Toch mag men in de voetbal vereniging niet ontevreden zijn, daar men kan spreken van een goede team geest en een aktief en werkend bestuur met als voorzitter dhr. A. P. Schouwe- naar en secretaris dhr. M. Witte. Zo zal men nu dit jubileum gaan vie ren door het spelen van seriewedstrijden in de maand juni. De B-junioren heb ben hiervoor de spits afgebeten. Zater dag a.s. zullen de seriewedstrijden van het eerste elftal plaats vinden. Hieraan zullen de volgende ploegen deelnemen: Axel (kampioen), R.C.S. uit Souburg, Amemuiden en Wemeldinge. Op zater dag 19 juni zal het Zeeuws zaterdag elftal 'tegen het elftal van afdeling Haarlem spelen. Op zaterdag 26 juni spelen het tweede elftal en de A-juni oren ook hun seriewedstrijden. Voor het jubileumfeest heeft men een comité in het leven geroepen van oud bestuursleden onder leiding van dhr. A. Paauwen uit Borssele als voorzitter. Voor de benodigde gelden heeft het co mité een bazaar georganiseerd, die een mooi bedrag heeft opgebracht. Rest ons nog te vermelden dat zaterdag a.s. de muziekvereniging O.K.K. met drumband medewerking zal verlenen om de voet balmiddag op te vrolijken. Vanaf deze plaats onze gelukwensen naar de jubi lerende vereniging met de wens van mooie sportmiddagen. Voor bijzonder heden verwijzen wij u naar de adver tentie elders in dit blad. Teenerfestival. Zaterdagmiddag werd in het dorps huis een teenersolistenfestival gehouden met als inzet het kampioenschap van Zeeland. Deze titel werd met ruime voorsprong veroverd door de Hansweer- tenaar Nauval van der Spil. Hij behaal de 206 punten. Burgemeester A. Schip per overhandigde de beker aan de moe der van de kampioen, daar Nauval zelf de uitslag niet meer had kunnen af wachten. De burgemeester verklaarde dit jeugdwerk een warm hart toe te dragen en hij prees daarom de organi satoren (het comité concertfonds) voor het vele werk dat ook voor dit festival weer was verricht. De jury, bestaande uit dhrn. M. J. van den Berge alhier, W. L. Harthoorn Goes en J. Heyt Yer seke, verklaarde bij monde van dhr. Van den Berge beslist geen gemakkelijke taak te hebben gehad. Ofschoon er en kele prestaties niet hoog konden worden gewaardeerd, waren er toch ook beslist goede prestaties geleverd. Zonder één van de deelnemers daarbijte kort te willen doen, maakte hij een uitzonde ring voor de 9-jarige Lilian Koole uit Sint-Jansteen (de benjamin van dit ge zelschap) die met veel bravour een 2- tal liedjes bracht, waarbij zij zichzelf op de gitaar begeleidde. Voor deze presta tie kreeg zij een aparte waardering in de vorm van een medaille. Op zoek naar jong talent voor de platenmaatschappij N.V. Phonogram was dhr. Tony Vos on der de bezoekers. Voor enkelen zal er ongetwijfeld een nader persoonlijk con tact volgen. Het teenerfestival werd be sloten met een dansavond, waarbij „The Gay Dogs" uit Vlissingen voor de mu ziek zorgden. Uitslagen: 1. Nauval van der Spil, Hansweert, 206% pnt.; 2. J. A. Stroo- snijder, 196 pnt.; 3. Ria Boone, Hulst, 194 pnt.; 4. A. F. Schelfhout, Stoppel dijk, 189 pnt.; 5. Joop Griep, Hansweert, 181% pnt.; 6. Elly Kegels, Koewacht, 177 pnt.; 7. J. G. de Haan, Yerseke, 176 pnt.; 8. David Egter van Wisseker- ke, Goes, 175% pnt.; 9. Arlet Herweg, Axel, 175 pnt.; 10. C. Fritz, Vlissingen, 172% pnt.; 11. P. Hoebeke, Yerseke; 12. R. Luyks, Goes; 13. Nel Maas, Ter- neuzen; 14. I. Kruize, Bergen op Zoom; 15. M. Kouwijzer, Terneuzen; 16. F. Ver- brugge, Hansweert; 17. M. Lou, Sint- Jansteen; 18. Th. van Driessche, Lams- waarde; 19. P. van Driessche, Lams- waarde. Geen recorddrukte. Hoewel het op 2e pinksterdag weer bovenmatig druk was op de Rijksweg, is er toch geen nieuw record geboekt. Volgens de telling van Rijkswaterstaat hebben van maandagmorgen 8 uur tot dinsdagmorgen zelfde tijd 18.500 auto's Kruiningen gepasseerd. Op 2e pinkster dag 1964 was dit bijna 20.000. Maandag middag j.l. begon het al vroeg panieke rig te worden. Om 4 uur zat het al vol tot Krabbendijke en om half vijf tot aan de kruising VeerwegRijksweg. Om 7 uur was er één onafgebroken file van Middelburg tot Korte Ven. Vooral op de kruising VeerwegRijksweg had de politie handen vol werk om regelend op te treden. De diverse afdelingen van de politie langs Zeelands hoofdweg stonden per mobilofoon met elkaar in verbinding om gegevens uit te wisselen. Het duurde tot 's nachts één uur voor dat er weer van „normaal" verkeer kon worden gesproken en wonder boven wonder had hier geen enkele aanrijding plaats gevonden. Nog enige feiten: de lijnbus was meer dan twee uur onder weg van Goes. De Zeister Harmonie, die naar het concours in Veere was ge weest, bleef maar enige uren hier tot er wat meer ruimte zou gekomen zijn. Verkeersexamen. De leerlingen van de hoogste klassen van de School met de Bijbel en de open bare lagere school hebben vorige week donderdag het verkeersexamen afge legd. In totaal slaagden 10 leerlingen met lof, d.w.z. foutloos. Hiervoor zullen zij een speldje ontvangen. Vier kandida ten moesten worden afgewezen. Hier onder geven wij de namen van de met lof geslaagden. Bijz. School: R. Lako. O.l.s.: R. Mauer, A. Bauer, B. v. d. Pas, H. Maas, J. v. d. Klooster, E. Baarens, L. Openeer, St. van Iwaarden en R. de Viet. Na de pinkstervakantie zal burge meester A. Schipper aan de daarvoor in aanmerking komenden het diploma uit reiken. Wjelemieuws. Zaterdag hebben Toni Stroosnijder en Theo Schouwenaar meegereden in de ronde van Spijkenisse en Ko Blok in de ronde van Nieuwvliet. In Sprjkenisse gingen 47 aspiranten van start. Toni Stroosnijder veroverde een derde plaats door 30 man in de sprint te kloppen. Theo werd vierde. In Nieuwvliet waren er minder renners, doch er was veel meer publiek. Ko Blok werd na C. de Smit uit Hoofdplaat tweede. Maandag verschenen alle drie onze aspiranten in Hank aan de start. Vier ronden voor het einde ging Ko Blok aan de haal. Helaas werd hij in de laatste ronde nog door drie coureurs ingehaald. Een fraaie tweede plaats was zijn deel. Toni werd vijfde en Theo zesde. Slechts 12 aspi ranten gingen dinsdag in IJzendijke van start. Er moesten over een bijzonder slecht parcours 5 ronden van 5 km ge draaid worden. Reeds in de eerste ron de ging Ko Blok er in gezelschap van Van Laar uit Oostburg vandoor. Toni en Theo hielden de rest in bedwang om zodoende Ko in de «gelegenheid te stel len zijn eerste overwinning in dit sei zoen te behalen. Dit gelukte hem niet, want in de sprint klopte Van Laar hem. Op bijna een ronde volgde de rest. Toni werd vierde en Theo vijfde. Onze aspi ranten kunnen er wat van. Belangstel lend zien we nu reeds uit naar de derde juli. Wedvluchten. Door de P.V. „Vrijheidsduif" werd deelgenomen aan een tweetal wedvluch ten met de volgende uitslagen. Moulins: 1 en 4 A. Kole; 2 M. Poleij; 3 J. Voois; 5 C. van Koeveringe. Angerville: 1 en 17 H. van Koeve- rigne; 2 P. Kakebeeke; 3 A. Kole; 4 J. Waverijn; 5 G. de Bruine; 6 Steen- poorte-Buijze; 7 en 10 C. van Koeve ringe; 8 C. Aarts; 9 M. Poleij; 11, 12, 13 en 15 K. Tjarks; 14 Joh. Meijer; 16 A. Boone. Wielrennen. Tweede pinksterdag werd de traditi onele ronde van Hansweert voor ama teurs verreden. Dank zij het mooie weer waren er talrijke toeschouwers, die de overzichtelijke ronde goed konden vol gen. De afstand bedroeg 100 km en er moesten 80 ronden verreden worden. Het aantal deelnemers was niet erg groot te noemen: 32 renners waren aan de start verschenen, onder wie onze dorpsge noot Piet Verschuuren. Niet lang nadat het startschot geklonken had, scheidden zich 3 renners van het peloton af, die een steeds grotere voorsprong namen en tenslotte het rennersveld dubbelden. Het waren Huisveld uit Maassluis, Min- nebo uit Heenvliet êri de sterke Zeeuw se renner Kosten uit Kapelle. Het pelo ton zag één en ander maar lijdzaam aan. Het publiek had graag wat meer aanvallen op de koplopers gezien, maar deze bleven uit. De uitslag luidt: 1. Dies Kosten, Kapelle; 2. Gabi Minne- bo, Heenvliet; 3. H. Huisveld, Maas sluis; op één ronde: 4. A. v. Haaren, 's-Gravendeel; 5. M. Hoogerland, Ka pelle; 6. F. Ouwerkerk, Rotterdam; 7. C. Rentmeester, Ovezande; 8. W. de Feber, Sluiskil; 9. J. Mesu, Arnemuiden; 10. F. Schilperoord, Zwijndrecht. De plaat selijke favoriet Verschuuren eindigde met de overige renners in het peloton. Vermeld mag nog worden dat de orga nisatie van deze ronde uitstekend was. Voetbal. De voetbalvereniging „Hansweertse Boys" heeft wederóm een mooie pres tatie verricht. Werd het eerste elftal reeds kampioen, verleden week zater dag wist dit elftal de beker te bemach tigen. In Domburg werd de „beker finale" gestreden tussen Domburg I en de Boys. De talrijke toeschouwers maakten na het beginsignaal nogal wat lawaai, wat Domburg blqkbaar inspi reerde tot enige gevaarlijke aanvallen, die echter door de Boys-verdediging werden weerstaan. Geleidelijk kregen de bezoekers meer vat op het spel en kon de verdediging wat ruimer ademhalen. Na ongeveer 20 minuten spelen gelukte het midvoor Jan Witte met een felle kopstoot de openingstreffer te scoren. Na rust hadden de oranjehemden vrij wel voortdurend een overwicht, maar toch duurde het nog tot enkele minuten voor het einde voordat het 20 werd, wederom gescoord door Witte. Voor die tijd hadden de gastheren nog enkele mooie kansen onbenut gelaten. De voor zitter der K.N.V.B. afdeling Zeeland, dhr. I. Bakker, reikte na afloop de be ker uit aan aanvoerder Jan van Eike- ren. Ook de voorzitter van Domburg wenste het elftal geluk met deze pres tatie. Zijn de competitie- en bekerwedstrij den juist achter de rug, nu al is het Boys-elftal zich aan het voorbereiden voor de a.s. competitie. De eerste trai ningswedstrijd wordt a.s. zaterdagavond gespeeld en wel tegen de sterke vierde klasser welke in de zaterdagcompetitie uitkomt, Yerseke I. De wedstrijd wordt te Hansweert gespeeld. Bezoek Prinses Beatrix. Vrijdagmorgen was het jacht van Prinses Beatrix, „De Groene Draeck", aan de loswal op het kanaal afgemeerd. Al gauw gingen er geruchten door het dorp, dat onze kroon-prinses naar Hans weert zou komen. Zaterdagmiddag koos het jacht ligplaats aan de douanestei ger voor de middensluis. Vele Hans weertse inwoners waren reeds om 2 uur naar de middensluis gekomen om een glimp van de prinses op te kunnen van gen. Hun geduld werd wel zwaar op de proef gesteld: eerst om 16.30 uur kwam ze aan. Vriendelijk glimlachend beant woordde ze het gejuich van de toe schouwers. Tenslotte maakte het jacht om 17.30 uur los en begeleid door de „R.P. 10" ging het de Schelde op. Zon dagmorgen kreeg men nog eenmaal de kans om de prinses van dichtbij te zien. Toen schutte het jacht n.l. door de klei ne sluis naar binnen. Reis vrouwenkring. Donderdag 3 juni maakten de leden van de hervormde vrouwenkring Draagt Elkanders Lasten hun jaarlijkse uit stapje. De reis ging ditmaal naar Ant werpen, waar de koopvaardijpredikant Ds. A. v. d. Walle, de gastheer voor die dag, de dames in het schippers centrum verwelkomde. Vanuit dit cen trum werden tochtjes gemaakt. Zo werd o.a. een bezoek gebracht aan de „Boe- rentoren", vanwaar men een prachtig vergezicht had. Vervolgens ging men naar het grote Begijnhof, tenslotte nog naar „Het Steen". Na in het schippers centrum te hebben geluncht, werd er een bezoek gebracht aan de fabriek van General Motors. Het was een zeer in teressant bezoek, maar toch zullen de dames wel even gedacht hebben aan de rust van hun keuken. Nadat men nog een bezoek had gebracht aan de Grand Bazar, werd de boterham genuttigd in het schipperscentrum, alwaar Ds. v. d. Walle wat over het werk onder de zee varenden vertelde. Na de dank van alle deelneemsters te hebben overgebracht, overhandigde mevr. v. d. Lelie-v. Es- terik enkele souvenirs aan de leiding van het centrum. Geslaagd. Op de te Bergen op Zoom gehouden examens slaagde voor het praktijkdiplo ma machineschrijven mej. P. Steketee uit deze gemeente. Haar opleider was dhr. K. Koetsdijk, Staatsgediplomeerd leraar machineschrijven. Benoeming. Benoemd tot kleuterleidster aan de Herv. kleuterschool mej. S. Hol uit Terneuzen, met ingang van 1 septem ber a.s. Voetbal. De voetbalwedstrijd tussen Rillandia III en A.Z.V.V. III eindigde in een 51 overwinning voor de Zeeuwsvlamingen. Reis bejaarden. In de vorige week gehouden vergade ring van het comité reis voor bejaar den werd besloten de jaarlijkse reis met twee bussen te maken op 25 juni a.s. naar Rotterdam, waar een bezoek ge bracht zal worden aan Blijdorp en een rondvaart door de havens gemaakt zal worden. Demonstratie. In de zaal van ,,De Koophandel" kwa men de Plattelandsvrouwen bijeen. Lei ding van de avond had mevr. Lenshoek- Geluk. Op deze avond werd een demon stratie gehouden van de bereiding van Indische gerechten. Ds. Fidder terug. Vorige week vrijdag heeft Ds. Fidder zijn plaats weer ingenomen als predi kant van de Geref. Kerk. Ruim een jaar was hij werkzaam als legerpredikant met als standplaats de legerplaats Os- sendrecht. Reis veilingpersoneel. Door het personeel van de veiling werd dezer dagen een reisje gemaakt naar de bloembollenveiling in Aalsmeer. Ook werd een bezoek gebracht aan Schiphol en Avifauna. Rijkspostspaarbank. Over de maand mei werd bij de rijks postspaarbank ingelegd 29.398,14 en uitbetaald 20.478,95. Jeugdbijeenkomsten. Op tweede pinksterdag was er in het kerkgebouw van de Geref. Gem. een jeugdbijeenkomst, die geopend werd door Ds. W. Suyker. Tijdens deze sa menkomst werd gezongen door de zang vereniging „Sursum Corda", terwijl ook het kinderkoor enkele verzen ten ge hore bracht. Door dhr. K. Brouwer, le- raad van de kweekschool „De Driestar" te Gouda, werd een referaat gehouden met als onderwerp „De invloed van het wereldcommunicatiesysteem op onze samenleving", voor welk onderwerp veel belangstelling was. Raiffeisenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Raif feisenbank werd in mei 308.201,15 in gelegd en uitbetaald 312.152,41. Het totaal ingelegde tegoed bedroeg ultimo mei 10.636.052,77. In dezelfde maand werden 15 nieuwe spaarders ingeschre ven. Schoolreis. Door de leerlingen van de openbare lagere school werd onlangs een drie daags schoolreisje gemaakt, waarbij ge logeerd werd in een kampeerboerderij in Renesse. Bezocht werden de bossen van de domeinen in Haamstede en de ten toonstelling Open Land in Zierikzee. Concert. In samenwerking met de muziekver eniging Rillandia werd door Concordia zaterdag een concert gegeven op de mu ziektent. De verenigingen bliezen enkele concoursnummers, zoals Sonatine van G. H. Boedijn en Plein Soleil van V. Kalkman. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle werden in mei 144 stor tingen gedaan tot een bedrag van 20.001,41 terwijl met 52 opvragingen 22.356,23 werd terugbetaald. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspoli tie zijn als gevonden voorwerpen aan gegeven: Twee bos sleutels, vier lampe kapjes, een tabakspijp, een ballpoint, een plastic riem met holster en speel goedpistool, een zakdoek, een schroeve- draaier en een paar werkschoenen. Collecte. Te Kapelle-Biezelinge is een inzame ling gehouden voor de (G)ezamenlijke (M)ilitaire (F)ondsen. Deze collecte bracht 170,46 op. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging Oost West, Thuis Best nam met 56 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Beau- metz, afstand 164 km. De uitslag is: 1, 2 en 6 P. I. Butler; 3 P. M. Kuyper; 4 en 10 W. C. Hundersmarck; 5 Jac. Schrier; 7 B. Ridderhof; 8 en 9 M. Bruijnooge. Eveneens nam de vereniging deel aan een wedvlucht vanuit Clermont, afstand 259 km. In concours 68 duiven. De prijs winnaars hierva nzijn; 1 en 5 J. C. Nijs- se; 2 Van Driel-Heijstek3, 7 en 9 P. I. Butler; 4 J. H. C. Poleij; 6 en 10 M. Nijsse; 8 Jac. Schrier. Examen schakelcursus bloembollenteelt. In de lagere tuinbouwschool had woensdagavond de diploma-uitreiking plaats van de gehouden schakelcursus sen bloembollenteelt. De cursisten uit Waarde mochten hun diploma ontvan gen uit handen van de burgemeester van Waarde, dhr. De Kam; aan de overigen reikte burgemeester H. G. van Suijle- kom het waardevolle document uit. De namen der geslaagden zijn: L. B. Steke tee, J. Koster, B. Timmermans, J. van Burg en H. J. Zwemer, allen te Yer seke; A. Aarnoutse, M. Kesselaar en J. M. de Koster, 's-Gravenpolder; J. Boo ne, Hoedekenskerke; H. van Zweden, M. C. Westveer, K. van Koeveringe, J. Weststrate, J. Schrier, M. Moerdijk en C. P. Franje, allen te Waarde; K. Rot tier, M. Boone, M. Butijn, B. M. Blok en M. J. van Burg, allen te Kruiningen; J. Sinke, L. Boone, H. Sinke, J. Hart hoorn, H. Harthoorn en A. W;.; Joosten, allen te Krabbendijke; J. Poppe, Sou burg; M. Martens, 's-Heerenhoek; J. Moerdijk, Nieuwdorp; M. Meulenberg, Rilland; F. M. Meulenberg, Kortgene; A. de Graaf, Sint-Maartensdijk. Korte toespraken werden gehouden door het schoolhoofd, directeur J. op 'tHof, C. L. de Wilde uit Goes namens de inspectie op het landbouwonderwijs, G. Traas als voorzitter van de commissie van toe zicht en dhr. P. J. Balkenende, cultuur technisch adviseur van de bloembollen veiling te Lisse. Namens de cursisten spraken F. M. Meulenberg, Kortgene en H. J. Zwemer, Yerseke, dankwoorden tot de vier leerkrachten, dhrn. Spruit, Van de Vrie, Burger en Op 'tHof on der overhandiging van geschenken on der couvert. Van 3—10 juni 1965 YERSEKE. Huw.aangifte: Johan Ma- rius Verburg, 25 j. te Rijswijk en Janna Maria Eckhardt, 19 j. Van 39 juni 1965 KRUININGEN. Geboren: Johannes, zv. Jacobus van Boven en Wilhelmine de Wit; Jacqueline, dv. Willem Frangoys en Maria Dingentje Kempeneers. Ondertrouwd: Jacob Hugo van de Guchto, 21 j. en Rosettè Franciscus Hamelink, 20 j. Over de maand mei 1965 KRABBENDIJKE. Geboren: Cornelis, zv. G. Clement-Broomans; Leendert L., zv. J. Lokerse-van Houte; Gerard J., zv. H. Neels-Huissen; Jacquelien M. H., dv. L. Nieuwenhuijze-SmitsWilhelmina I., dv. J. Tramper-van de Jagt. Ondertrouwd: H. van Iwaarden, 25 j. en J. Steenpoorte, 25 j.; J. Goud, 25 j. en A. Minnaard, 22 j.; L. Haak, 41 j. en J. Luteyn, 36 j.; J. Oosterink, 26 j. en I. bij de Vaate, 22 j. Getrouwd: J. Goud, 25 j. en A. Min naard, 22 j.; H. van Iwaarden, 25 j. en J. Steenpoorte, 25 j. Overleden: W. Catshoek, 53 j., echt- gen. van H. Honders; J. Buteyn, 73 j., echtgen. van J. Vaders; J. Griep, 74 j., echtgen. van M. van Langevelde.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2