BAAYEN S Examen doen? BURGEUJKE <STAND IK ^i^OPTIEKAr De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLANP-BATH KRABBENDIJKE Mijnhardt's Zenuwtableiten WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Onderscheiding. Dhr. Eelsingh, directeur van het post- district Middelburg heeft dezer dagen aan mej. W. A. Polderman alhier we gens 40 jaar trouwe dienst bij de P.T.T. de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Door afwezigheid van de betrokkene kon dit op 30 april niet geschieden. De uitreiking vond plaats tjjdens een offi ciële ontvangst van het gemeentebe stuur na een aubade van de schoolkin deren. Namens de gemeente sprak bur gemeester C. N. F. van Sas enkele fe licitatiewoorden. Hij bood mej. Polder man een boeket bloemen aan. Namens de P.T.T. werd haar de draagmedaille aangeboden. In de avonduren bracht het fanfarekorps O.K.K. haar een sere nade. Ledige flessenaktie. Vanaf zaterdag a.s. zullen door de meisjesclub „Het Mosterdzaadje" alhier de ledige flessen die u hebt gaarne in ontvangst genomen worden. Dit betreft een aktie van de ziekendienst van het C.J.V. in Nederland, die momenteel in geheel Zeeland wordt gevoerd. „Het Mosterdzaadje" besloot dit te doen door een flessenaktie in het dorp. Zet u alle flessen gereed, u helpt hiermede de meisjes en vooral de ziekendienst van het C.J.V. Boom op auto. Zondagmorgen ontwortelde de zware storm een boom aan de Stationsweg bij het kerkgebouw van de Geref. Gemeen te. De boom kwam terecht op de daar geparkeerd staande auto van dhr. M. L. P. uit Kapelle, die de kerkdienst bij woonde. De auto werd aanzienlijk be schadigd. Een tweede boom, die ook ge vaarlijk overhing, werd door de dienst gemeentewerken „gevloerd". Spoedverbouwing. Het kerkgebouw van de Geref. Gem. in Nederland aan de Stationsweg onder gaat een flinke uitbreiding. Tot nu toe bood dit vroegere winkelpand plaats aan 85 kerkgangers, maar dan was het ook propvol. Na de verbouwing zal het ge bouw ongeveer 200 zitplaatsen tellen. In het nieuwe gedeelte komen dan nog een kansel en een „tuin". De kerk wordt van 8 tot 15 meter verlengd. Voor het grove werk, bestaande uit graven en uitbreken, zorgen de Ger. Gemeenteleden zelf. Een aantal mannen besteedt iedere vrije minuut aan dit stoffige en zware karwei. Het timmer- en schilderwerk werd uitbesteed. Het nieuwe gedeelte wordt geheel uit beton geconstrueerd. Een Rotterdamse betonfabriek brengt de betonconstructies „kant en klaar" naar Kruiningen. Wanneer alles volgens plan verloopt, zal het niet nodig zijn de kerkdiensten tijdelijk elders te houden. Zaterdagavond hoopt student Pannekoek uit Gouda de eerste dienst in het ge restaureerde en uitgebreide gebouw te houden. Coöp. Raiffeisenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Raif feisenbank „Kruiningen" werd in de maand april 1965 ingelegd 401.587,51 uitbetaald 301.921,79 meer ingelegd 99.665,72 Het saldo per ultimo april bedroeg 11.670.911,25. Er werden in dezelfde periode 16 nieuwe boekjes uitgereikt. Aanrijdingen. Zaterdagavond vond op de kruising ZanddijkStationsweg een aanrijding plaats tussen een personenauto bestuurd door F. R. uit Goes en een motorrijwiel bestuurd door W. Z. uit Schore. De aan rijding ontstond doordat de automobi list niet voldoende voorrang verleende. Beide voertuigen werden licht bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Woensdagnamiddag om ongeveer 6 uur kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing op de kruising Rijks wegVeerweg. W. F. M. de M. uit Vlis- singen verleende, komende van de veer haven, geen voorrang aan H. J. B. T. uit Steenbergen, die uit de richting Goes kwam. Na ter plaatse te zijn be handeld, werd dhr. T. op advies van Dr. P. Allewijn naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom overge bracht. De beide auto's werden zwaar beschadigd. Het voertuig van T. moest met een kraanauto worden weggesleept. Wie kan en wil helpen?? Nu de deelnemers voor de 2e Zeeuw se Driedaagse binnenkomen en om lo- giesruimte verzoeken, ontbreekt het de organisatie hieraan. Deelname is er nu reeds uit Sneek, Meppel, Zevenaar, Uit hoorn, Oostzaan, Utrecht, Amsterdam e.d. Wie wil de organisatoren helpen en heeft een éénpersoons- of tweepersoons bed en wil deze mensen logiesruimte (tegen betaling) verschaffen? Er staat een evenement voor Kruiningen gebo ren te worden; alleen aan de bevolking het te doen groeien. Wedvlucht. Door de P.V. „De Vrgheidsduif" al hier werd deelgenomen aan een vlucht vanuit Albert met de volgende uitslag: 1, 12, 18, 42 en 45 A. Boone; 2, 6 en 14 J. Wisse; 3 J. van Iwaarden; 4 en 36 P. Willeboer; 5 en 48 J. Waverijn; 7 en 11 W. van Velzen; 8 J. Oele Jzn.9 P. Kakebeeke; 10 en 34 J. Schrier; 13, 24 en 25 H. Dek; 15 M. Blok; 16, 31 en 32 J. Stroosngder; 17 en 26 K. Tjarks; 19, 20 en 30 J. J. Oele; 21 M. Kole; 22, 27, 28 en 39 J. Voois; 23 en 37 C. van Koeveringe; 29 en 44 J. Krombeen; 33, 40, 43 en 39 C. Aerts; 35 en 41 Steen- poorte-Bugze; 38 S. Danker; 46 H. van Koeveringe; 47 M. Poleij. Schadevaring. Maandagmorgen heeft het Belgische sleepschip „André", groot 1498 ton, bij een aanvaring in de buitenhaven een ducdalf bgna volledig vernield. Het schip werd getrokken door de Nederlandse sleepboot „Hendrik". Het schip zelf, dat 1432 ton gasolie geladen had en op weg was van Antwerpen naar Karlsruhe, kwam er wonderlijk goed vanaf: het liep vrijwel geen schade op. Dit kon niet gezegd worden van de ducdalf, want daar bedroeg de schade ruim 100.000 gulden. Het schip heeft, hangende het onderzoek, ligplaats gekozen op het kanaal. Scheepvaartbeweging. In de maand april passeerden er het kanaal door Zuid-Beveland 7.942 sche pen van 4.496.446 ton. Hiervan waren 5.182 schepen van 3.069.479 ton geladen en 2.760 schepen van 1.426.967 ton wa ren ledig. De geladen schepen beston den uit 4.843 motorschepen van 2.617.196 ton, 328 sleepschepen van 446.095 ton en 11 coasters van 6.188 ton. De ledige schepen bestonden uit 1.966 motorsche pen van 1.180.273 ton, 185 sleepschepen van 230.660 ton, 10 coasters van 5.015 ton. Tevens passeerden er 599 sleepbo ten van 11.019 ton. Van België passeer den er 20 duweenheden. Naar België 36. (Vorige maand 26 en 26). Tot de rijn vaart behoorden 1.143 geladen motor schepen van 738.101 ton, 150 geladen sleepschepen van 221.434 ton. Tevens 122 ledige motorschepen van 126.496 ton en 20 ledige sleepschepen van 24.913 ton, alle van België.. Naar Bel gië passeerden er 669 geladen motor schepen van 474.917 ton, 60 geladen sleepschepen van 84.816 ton, tevens 69 ledige motorschepen van 46.378 ton, al le eveneens behorende tot de rijnvaart. In nationaliteiten waren de schepen als volgt verdeeld: 4.589 Nederlandse, 2.291 Belgische, 415 Duitse, 383 Franse, 248 Zwitserse, 2 Luxemburgse, 7 Oosten- rgkse, 2 Engelse en 5 Poolse. In de maand april zijn er 644 schepen minder gepasseerd dan in de maand maart. Jubileum. Zaterdag j.l. vierde mevr. A. den Toonder-Witte een niet alledaags jubi leum: zij was die dag n.l. 40 jaar bode van het Groene Kruis. Voor dit jubi leum bestond er veel belangstelling, o.a. burgemeester A. Schipper en enkele bestuursleden van het Groene Kruis kwamen de jubilaresse feliciteren. De burgemeester, die namens 't gemeente bestuur en als oud-vicevoorzitter van het Groene Kruis sprak, hoopte dat me vrouw Den Toonder het nog eens zover zou kunnen brengen, dat elk gezin in Hansweert lid wordt. De gelukwensen gingen met geschenken en met een geldbedrag gepaard. In haar dankwoord zei mevr. Den Toonder o.a., dat ze het werk altijd met veel plezier heeft ge daan. Ze hoopte, dat ze het nog vele jaren mag doen. In deze 40 jaar heeft ze 5 doktoren en 4 wijkverpleegsters meegemaakt. Kerknieuws. Bij de dinsdagavond gehouden verkie zing voor een notabel in de Herv. Kerk werd gekozen dhr. M. J. Schout. Wedvlucht. De postduivenclub „De Luchtpost" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde. Uitslag: 1, 3, 6, 11, 18, 21, 23, 29 en 30 mevr. Moerland; 2, 7, 9, 14, 20 en 27 Jac. van Stel; 4, 10 en 24 C. Coremans; 5, 15, 22 en 25 J. Weststrate; 8 C. de Meester; 12, 17 en 28 A. v. d. Klooster; 13 H. Roeland; 16, 19 en 26 M. Hart- hoorn. De damesprijs werd gewonnen door Jac. van Stel met de aangewezen duif. Voetbal. Rillandia II speelde zaterdag tegen Kloetinge I. Met een 00 stand eindig de deze wedstrijd. Rillandia III speelde op eigen veld tegen 's-Heer Hendriks kinderen. De winst was voor de gasten. Uitslag 19. Feestelijkheden bevrijdingsdag. Dat de herdenking bevrijding in alle opzichten geslaagd was, zal een ieder bevestigen die het meegemaakt heeft. Allereerst was daar 's morgens om 7 uur al de muziek, die rondging. Om 8 uur luidden de klokken de dag in en om 10 uur hield de burgemeester een feli citatietoespraak, waarin hij de bevrij ding in herinnering bracht. Hierna brachten de schoolkinderen een zang- hulde. Deze hadden allen van de I.F.A. een vlaggetje en een versnapering ge kregen en van de gemeente een her inneringsglas. Van de filmvoorstellingen die daarna gegeven werden hebben vele kinderen genoten, 's Middags was er, nadat de muziek een twee uur durend bezoek aan Oostdijk had afgelegd, een optocht met versierde wagens, karre tjes, fietsen enz., wat een zeer fleurige indruk maakte. De uitslag van deze op tocht was: Groepen: 1. Arreslee, M. Griep; 2. wagen Vogelaar en brandweer Krabbendijke3. Vliegtuig, J. Sent; En gelandvaarders, H. van Iwaarden en Delta. Individueel: 1. E. Lobbezoo; 2. W. Visser; 3. M. Geense; 4. P. Schrier, J. Kole, C. Kriekaard (militair) en M. Geense-Glas. Voor deze optocht waren er ongeveer 180 deelnemersOok voor de rolschaatsenwedstrijd was veel belang stelling. Na deze wedstrijd was er ge kostumeerd wielrennen, waarbij vooral opviel een zachtaardige verpleegster, compleet met haar beroepsbenodigdhe den. Des avonds zorgden vele kinderen met hun lampions voor een romantische sfeer. Quae nocent, docent. Dat u de vorige week vergeefs hebt gezocht naar het nieuws van Krabben dijke komt doordat uw correspondent niet aan de mogelijkheid had gedacht dat de posterijen op 5 mei wel eens niet zouden kunnen werken. Hierdoor kwa men de berichten te laat binnen en konden niet meer geplaatst worden. Hg hoopt hiervan niet een gewoonte ma ken en biedt u hiervoor zjjn welgemeen de verontschuldigingen aan. Voorlichting over kanker. In het cultureel centrum waren vori ge week een groot aantal mensen bijeen gekomen om te luisteren naar een bui tengewoon interessante lezing van me vrouw Donker over de kanker. De voor lichtingsavond werd geopend door dhr. Don, die wees op het belang van het onderwerp en zich verheugd toonde over de grote belangstelling hiervoor. Mevr. Donker gaf hierna een schets over het ziektebeeld kanker. Hierbij kwam aan het licht, dat, ondanks de beweringen dat kanker een hopeloze zaak is, toch nog 1 op de 4 mannen en 1 op de 3 vrouwen hiervan genezen kan. Hierna werden door Zr. Everse van de Zeeuwse afdeling van 't kankerbestrijdingsfonds een aantal dia's over dit onderwerp ver toond. Na de pauze volgde de vertoning van een filmpje, dat duidelijk maakte waarvoor de gelden van het Wilhelmi- nafonds besteed worden. Van de gele genheid tot vragen stellen werd een zeer druk gebruik gemaakt. Alle vra gen werden door mevr. Donker zeer openhartig en duidelijk beantwoord. Zr. Everse sloot deze zeer leerzame en ge zellige avond door mevr. Donker te danken voor haar medewerking en de aanwezigen voor hun belangstelling. Middenstandsshow. Grote spandoeken in ons dorp kondi gen de grote middenstandsshow aan die a.s. vrijdag en zaterdag wordt gehou den. De naam van de show is „Aktief '65" en er nemen niet minder dan 22 middenstanders deel aan. Aan de show zijn 40 prijzen verbonden met als hoofd prijs een koelkast. Geslaagd. Dhr. N. de Kok slaagde te Utrecht voor het examen vakbekwaamheid kleinhandel in verwarmings- en kook- apparaten. Bedankt voor beroep. Ds. W. Suyker heeft voor de beroe pen uit Leiden en Vlissingen bedankt. Dodenherdenking en bevrijdingsfeest. In de Ned. Herv. kerk werd aan de vooravond van de herdenkingsdag der bevrijding een kerkdienst gehouden, waarin voorging Ds. G. E. Huizing. Op 5 mei was het de muziekvereni ging „Vooruit" die zich omstreeks 9 uur opstelde om de leerlingen van o.l. school en kleuterschool op te halen en onder vrolijke marsmuziek naar het ge meentehuis trok, waar zich B. en W. met hun dames hadden opgesteld voor de ontvangst van een aubade, waarna burgemeester J. D. de Kam een her denkingstoespraak hield. Vervolgens trok men naar de garage van de heer Schrier, waar kinderspelen werden ge houden. Om 13 uur was het weer „Voor uit" dat zich opstelde voor een mars door de gemeente met pittige marsmu ziek. Door het ongunstige weer verviel een concert op de tent. Op de Dorps straat werden volksspelen gehouden, o.a. hindernisrijden op fietsen en bromfiet sen, ringsteken, .steltlopen en touwtrek ken, waarvoor goede deelname was. Des avonds trad in zaal Koeman het Ge- zellentoneel uit Bergen op Zoom op met het vrolijke spel „De rare familie", dat uitstekend werd vertolkt en een dank baar applaus oogstte. Een gezellig sa menzijn tot in de kleine uurtjes besloot een zeer geslaagde viering van de 20e herdenking der bevrijding. Openbare verkoping. Ten overstaan van notaris H. W. A. Steenpoorte werden verkocht een aantal percelen bouwland. Perceel I, groot 0.30.80 ha, hoogste inschrijver C. Goud- Koster voor 3780,koper J. Braam voor 4150,Perceel II, groot 0.43.35 ha, hoogste inschrijver C. Goud-Koster voor 3350,koper W. Krijnsen voor 3500,Perceel III, groot 0.50.20 ha, hoogste inschrijver M. van Houte voor 4000,koper W. Krijnsen voor 4100,Perceel IV, groot 0.50.20 ha, hoogste inschrijver C. Goud-Koster voor 4175,koper W. Krijnsen voor 4200,Perceel V, groot 0.50.20 ha, hoogste inschrijver M. van Houte voor 4250,koper W. Krijnsen voor 4300,—. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best te Kapelle nam met 98 duiven deel aan een wedvlucht van uit Beaumetz, afstand 165 km. De snel heid van de eerst aankomende duif be droeg 1124,42 m per minuut. De uitslag is: 1 en 5 Van Driel-Heijstek2 W. C. Hundersmarck3 en 10 C. Langenberg; 4 en 7 P .1. Butler; 6 A. J. L. Luteijn; 8 en 9 J. H. C. Poley. Raad s vergade ring. De gemeenteraad van Kapelle besloot in zijn maandagavond gehouden verga dering aan de vereniging wijkverpleging voor 1964 een aanvullende subsidie te geven van 640,03 voor het reserve fonds om nadelige uitkomsten op te vangen. Voor 1964 was reeds een sub sidie toegekend van 1100,De raad ging ook akkoord om 249,38 bij te dragen in het tekort van het badhuis. De laatste jaren daalt het aantal baden sterk. Ofschoon men nog tot tariefsver hoging is overgegaan, heeft men het afgelopen jaar geen sluitende exploitatie kunnen verkrijgen. Nu er in principe plannen zijn tot sluiting over te gaan, achten B. en W. een verdere tariefsver hoging niet meer op zijn plaats. De raad ging er ook mee akkoord de be grafenisrechten voor het begraven op de algemene begraafplaats te Kapelle (dorp) met 25,te verhogen tot 75,Dit in verband met de exploitatie van de aula, die binnenkort voor gebruik ge reed zal zijn. Ook na deze verhoging zal geen volledige dekking van de ex ploitatiekosten verkregen worden. De afzonderlijke tarieven voor het opbaren en het houden van rouwbeklag werden vastgesteld op 15,per etmaal en 35,per keer. Geen bedenkingen wa ren er voorts tegen de ontwerpherzie- ning van vergoedingen bij verlet van de gemeentelijke vrijwillige brandweer. De ze zullen in de gemeenschappelijke re geling met de gemeenten Kruiningen, Wemeldinge en Yerseke gelijkluidend worden. De kantine van het vereni gingsgebouw te Schore werd wederom voor vijf jaar verpacht aan dhr. J. de Pree voor een huursom van 35,per jaar. Een krediet van 1000,werd beschikbaar gesteld om het perceel Es- sedijkje 4, dat abusievelijk vergeten was op de lijst van onrendabele percelen te plaatsen, van elektrisch licht te voor zien. De vergoeding voor de bgzondere kleuterscholen zal voor 1965 met een voorschot gelijk aan het jaar 1963 ver rekend worden, daar de juiste bedragen nog niet door de minister zijn vastge steld. De vergoeding voor de bijzondere lagere scholen werd vastgesteld op 66,87 per leerling. Dit bedrag zal ge lijk zijn aan die voor het openbaar on derwijs is vastgesteld. De raad kon zich niet verenigen met het van overheids wege gevoerde beleid over prijsnormen van bouwgrond voor woningwetwonin gen. De tongen kwamen hierover los toen een herziening werd gevraagd van grondprijzen van het exploitatieschema „Bruëlis I". In december 1963 besloot de raad de gronduitgifteprijzen in dit thans bouwrijp gemaakte gedeelte vast te stellen op 20,per m2. Met deze prijs voor de inmiddels aangevangen ra- tiobouwwoningen kan G.S. echter niet akkoord gaan, zodat B. en W. mede ook op hun aanwijzing met een voorstel zijn gekomen de grondprijzen voor woning- wetbouw te verlagen tot 18,en die voor particuliere bouw te handhaven op 20,Verschillende raadsleden uit ten hierover hun grieven. Raadslid J. M. Zuidweg (C.H.) vond het van het provinciael bestuur kleinzielig om op de grondprijzen te zitten beknibbelen, te meer daar het over de rug moet gaan van de zelfbouwers. Dhr. F. van Hoorn (V.V.D.) sprak van een bevoorrechting van een bepaalde groep en vroeg zich af waar de raad toch eigenlijk nog voor moet zitten. Volgens hem wordt het par ticulier initiatief geheel de kop inge drukt. Ook dhr. J. de Jager (A.R.) gaf blijk zich met dit beleid niet te kunnen verenigen. Volgens hem kunnen de kos ten alleen maar gedrukt worden door sneller vergunningen af te geven. Dit voorkomt renteverlies. Hij achtte het langzaamaan tijd dat er wat minder ambtelijke bemoeienis komt. Waarom, zo vroeg hij zich af, wordt er altijd ge vallen over de grondprijzen, die volgens hem toch slechts maar een fraktie zijn van de totale bouwkosten, en spreekt men van hogerhand nooit over de zeer hoge prijzen van het bouwrijp maken. Ook dhrn. L. de Koeyer (C.H.) en J. Slabbekoorn (S.G.P.) uitten hun mis noegen over deze gang van zaken. Dhr. Slabbekoorn, die zei dat men deze si tuatie had kunnen voorkomen door wat minder diepte aan bouwgrond te nemen, stelde voor de grondprijs ook voor par ticuliere bouw op 18,te zetten. Maar burgemeester H. G. van Suijle- kom, die zich overigens ook niet zo enthousiast over de gang van zaken uit liet, zei dat dit niet mogelijk is. Wel licht zal men dan op het plan in het geheel geen goedkeuring krijgen. Het is een landelijke regeling, zo zette de voor zitter uiteen, waarbij bepaald wordt, dat men niet meer aan grond in de totale bouwkosten op mag nemen. De burge meester zei dat het zelfs niet uitgeslo ten is, dat er ook nog wat meer be rekend moet worden aan reserve dat als fonds moet dienen voor dorpsuitbreiding. Deze post is thans becijferd op 0,60 per m2 ofwel 18.700,totaal. Voor een goede leefbaarheid zou raadslid J. M. Zuidweg deze post aanzienlijk willen verhogen, omdat volgens hem later al tijd blijkt dat ze is onderschat. Burge meester Van Suylekom zei overigens wel te geloven, dat, hoewel het een weinig aantrekkelijke maatregel zal zijn, het aanhouden van geringe perceelsdiepten in de toekomst noodzakelijk zal worden. Andere mogelijkheden zag de burge meester in de verdiepingbouw, waarvan hij meende, dat Kapelle hiermee beslist niet weg zal vliegen. Verder zei hij, dat liberalisering in het bouwbeleid toege juicht zal worden. Na een uitvoerige discussie werd het voorstel onder pro test aangenomen, waarbij tevens werd besloten dat er alsnog getracht zal wor den of er geen andere wegen zijn te be wandelen, waarbij als maatstaf de ver dediging zal worden gevraagd onder scheid te maken tussen een plattelands gemeente en een stad. Bloesemrit P.J.G.Z. Zaterdag werd door de P.J.G. Zeeland een bloesemrit voor auto's en motoren gehouden, waarvan de start lag te Kwadendamme en de finish te Bieze- linge. Voor de tocht, die over een af stand van 60 km door de Zak van Zuid- Beveland voerde, hadden 65 deelnemers ingeschreven. Wisselbekerwinnaar werd J. van Dalen uit Tholen met 3 straf- punten. De overige winnaars zijn: 2. A. van Dijke, 's-Heer Arendskerke; 3. D. G. de Kater, Wissenkerke, elk met 3 strafpnt.; 4. J. L. de Jager, Kapelle; 5. A. M. d' Hont, Groede, 6. G. Schout, Goes; 7. R. de Weerd, Wilhelminadorp, elk met 4 straf pnt.; 8. J. de Regt, Bier vliet; 9. J. Verslugs, 9cK«ï*penisse, bei den met 6 strafpnt.; 10. F. C. v. d. Vliet, Kapelle, 11 strafpnt. De prijsuit reiking had in hotel „De Zwaan" plaats, waar ook een bal werd gegeven op mu ziek van het combo Jan Herrings uit Bergen op Zoom. Zangprestatie. Vorige week nam het koor van de af deling Kapelle-Biezelinge van de Plat telandsvrouwen deel aan de te Abcoude gehouden koortjesdag van plattelands vrouwenkoren. Het uit 15 personen be staande zangkoor zong er onder leiding van mevr. De Feijter-Gerritse uit Goes twee verplichte- en twee vrije nummers. Het geheel werd beoordeeld met „lof van de jury", wat als een uitstekende prestatie mag worden aangemerkt. Aan de koortjesdag namen in totaal 9 koren deel uit de provincies Zeeland, Gelder land, Zuid- en Noord-Holland. Uit Zee land nam nog deel het koor uit Zierik- zee. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspoli tie werd aangifte gedaan van de volgen de gevonden voorwerpen: Drie kleine sleuteltjes aan ring, plastic regenkap, boodschappennet, handdoek, rode por- temonnaie met inhoud, wollen kinder- want, zwarte stoffen dameshandschoen, wollen babyschoentje* rode kunstlede ren meisjeshandschoen, vulpen (merk Blackbird) en blauwe overall met groe ne militaire koppel. Van 513 mei 1965 YERSEKE. Geboren: Tannetje Pieter- nella, dv. Jan Matheus van de Plasse en Maria Janna Eckhardt. Overleden: Marinus Pieter Riedijk, 72 j., echtgen. van Maatje Susanna Ha- rinck. Gehuwd: Jacobus Macharius van de Plasse, 25 j. en Wilhelmina Benjamina de Leeuw, 21 j. Huw.afk.: Willem Jan Marinus Va der, 28 j. en Sunniva Lonning, 30 j. te Minde bij Bergen, Noorwegen. Van 612 mei 1965 KRUININGEN. Geboren: Jacobus Ka- rel, zv. Karei Jacobus van Stappen en Adriana Cornelia Bauer; Francina Ca- thalina Tannetje, dv. Christiaan Wisse en Cathalina Johanna Martijn. Ondertrouwd: Hendrik Jan Rejack, 24 j. te Nijmegen en Pieternella Cor nelia Krombeen, 22 j. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. V.m. bed. H. Doop. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Zaterdag 15 mei, 7.30 uur: Ds. A. W. Verhoef van Barneyeld- Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. W. F. Praas. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 9.45, 2 en 6 uur: Student Pannekoek. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine F. A. G. de Klark. Kapiteine E. Berman. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. A. de Jong uit Utrecht. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. Smit, Voor schoten. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Zaterdagavond 15 mei 7 uur: Student Pannekoek uit Gouda. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 3 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Br. Klarenbeek. Krabbendpe Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 u.: Ds. J. H. Teutscher, Goes Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. W a a r de Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 9 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. J. van Woerden. Geref. Kerk 10.30 en 5 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2