BAAYENS DO YERSEKE IPTIEl De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Geslaagd. Ter Bergen in Noord-Holland slaag de voor het eerste gedeelte van de akte N XIX, landbouwhuishoudlerares, onze dorpsgenote mej. M. M. Bom L.P.Wd., die haar opleiding geniet aan de vak school voor meisjes te Goes. C. Willemsen overleden. Op 62-jarige leeftijd is dinsdagmorgen overleden dhr. C. Willemsen. Dhr. Wil lemsen was ouderling der Vrij Evang. Gemeente en bekleedde in diverse ver enigingen bestuursfunkties, o.a. van de vereniging voor Chr. onderwas aan schipperskinderen, waarvan de laatste jaren als penningmeester. Gevonden voorwerpen. Gevonden een weekendtas en een kin dercollier, Inlichtingen ter gemeente secretarie. Collecte. Evenals vorig jaar zal het algemeen fonds ter bevordering van de volksge zondheid „Draagt Elkanders Lasten" weer een collecte houden, in de week van 10 tot 16 mei a.s. Deze is bedoeld voor leniging van financiële nood tij dens ziekte en gaat uit van het Chris telijk Nationaal Vakverbond. N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de N.C. V.B. hield haar bgeenkomst onder lei ding van haar presidente mevr. Hoog- kamer-Hille. Als spreekster was aanwe zig Majoor Franken van het Leger des Helis uit Goes. Deze sprak over het „Achterbuurtwerk in de grote steden". Bij de bestuursverkiezing werden geko zen mevr. Van Bruggen-Bos en mevr. Zuijddijk-Dominicus. De volgende ver gadering zal gehouden worden op 18 mei a.s., spreekster zal dan zijn mevr. Jonkers-Tiemersma uit Breda over „Een vrouw vaart mee op het schip Europa". Bevrijdingsfeest. Wemeldinge vierde het bevrijdings feest op grootse wijze, zodat men te recht kan spreken van een ouderwets dorpsfeest. Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. kerk een herdenkingsdienst gehouden, waarin voorgingen de plaat selijke predikanten van verschillende kerkgenootschappen. In deze goed be zochte dienst werden de gevallenen uit de oorlog herdacht. Woensdag werd het feest om 8 uur in geluid door de komst van twee herau ten te paard. Daarna volgde door de schoolkinderen met de muziekvereniging O.K.K. een aubade voor het gemeente huis. Burgemeester C. N. F. van Sas sprak hier tot de kinderen en burgers van Wemeldinge. De buurtverenigingen hadden zich van de goede kant laten zien, zodat heel het dorp prachtig ver sierd was; vooral des avonds met de verlichting gaf dit een feestelijk aan zien. 's Middags trokken een 28-tal wa gens en groepen door het dorp in op tocht, met medewerking van de mu ziekvereniging E.M.M. uit Kruiningen en O.K.K., een optocht waaraan veel werk was besteed en een fraai geheel vormde. Daarna volgde het touwtrek ken tussen leden der buurtverenigingen, 's Avonds trok de lichtstoet vooropge- gaan door O.K.K. door de straten. Op de muziektent aan de Kanaalweg werd feestmuziek gebracht door de boeren- kapel uit Kruiningen, in de Molenstraat stond een grote tent waar een groot Oranjebal werd gehouden. Zaterdagmiddag zal opnieuw de op tocht door de straten van Wemeldinge trekken en zeer zeker zal er zoals nu het geval was, een grote belangstelling hiervoor bestaan. Medewerking zal wor den verleend door de muziekvereniging „Mozart" uit Yerseke en O.K.K. De stoet vertrekt dan om 2.30 uur vanaf de Bonzijweg. Des avonds zal door de' muziekvereniging „Scheldegalm" uit' Hansweert en de mandolinevereniging „Excelsior" uit Kruiningen muziek wor den gegeven op de tent aan de Kanaal- weg. Ook zal vanaf 7 uur des avonds in de tent aan de Molenlaan het Oranje bal herhaald worden. De uitslagen van diverse onderdelen zijn als volgt. De beker beschikbaar ge steld door de duivenvereniging werd ge wonnen door M. Jeremiasse. Bij het touwtrekken werd de wisselbeker ge wonnen door het personeel van Rijks waterstaat. Bij de buurten werd in volgorde ge wonnen door: 1. Bierweg; 2. Centrum; 3. Sluisplateau; 4. Wilhelminastraat; 5. Oranjeboomstraat; 6. Nieuwedijk; 7. Brouwerijweg; 8. Eensgezindheid; 9. Schuttershof; 10. Daniëlstraat; 11. Dorpsstraat. Aan de grootste pechvogel Johan de Groene werd een prijs toegekend; deze was n.l. met zijn deelname voor de op tocht in de sloot terecht gekomen. Zo mogelijk zal hij zaterdag deelnemen. Fietsen: le prrjs dames Dagevos; 2. G. Gjjssel; 3. W. de Visser; 4. I. Bout; 5. N. de Vlieger. De prijzen voor de optocht bestonden uit 4 categorieën. De jury bestond uit mevr. C. J. de Jonge-Meulenberg uit Goes en dhm. J. Glerum uit Yerseke en H. Weertman uit Goes. De uitslag was: Categorie 4: 1. Nieuwendijk met de orgelman; 2. Internaat Billy en Bessy. Categorie 3: 1. Sprookjes O.L.S.; 2. Ali Baba O.L.S. Categorie 3: 1. Wigwam (Internaat); 2. Koningskroon Chr. School; 3. Noor mannen Chr. School; 4. Kon. Marine (Kleuterschool); 5. Vakantie (Geel hoed) 6. Schoorsteenvegers (Kleuter school); 7. Chineesjes (Kleuterschool); 8. Olympische Spelen (W.I.K.). Categorie 1: 1. Oosterscheldebrug (Rijkswaterstaat); 2. Landingsboot (Ka naal); 3. 11 Provinciën (O.L.S.)4. Bomentransport (Chezeeweg)5. De bank waar je goed op zit (Raiff. Bank) 6. Gaarkeuken (Hoogesteger)7. Voor hen die vielen (Ned. Herv. Vrouwenver eniging); 8. Boerenbruiloft (Plattelands vrouwen) 9. Pipo de clown (U.D.I. 10. Camping Linda (Dagevos)11. Brandweer (Gemeente). Rijkspostspaarbank. Bg het postkantoor alhier werd in de maand april aan spaargelden ge stort een bedrag van 28.848,06 met 139 stortingen en met 57 betalingen te rugbetaald een bedrag van 24.198,55. Er werden in april 3 nieuwe boekjes uitgereikt. Wedvlucht. De duiven van de P.V. „De Vrijheids duif" vlogen vanuit Beaumetz. De uit slag hiervan was: 1, 9, 12 en 36 K. Tjarks; 2 en 33 J. Voois; 3, 6, 24 en 26 Steenpoorte-Buijze4, 7, 10, 21 en 39 J. Wisse; 5, 15, 20 en 38 W. van Vel- zen; 8 en 13 J. Oele Jzn.; 11 P. Kake- beeke; 14, 16, 32 en 37 J. Waverijn; 17 J. Krombeen; 18 Joh. Meijer; 19 H. Po- leij; 22 en 40 J. Stroosnijder; 23 A. Boo ne; 25 A. Neve; 27 M. Blok; 28 M. Stroosnijder; 29 A. Kole; 30 en 34 H. van Koeveringe; 31 G. de Bruine; 35 S. Danker. Geslaagde bonte avond. De Bond van Plattelandsvrouwen af deling Kruiningen en Omstreken orga niseerde dezer dagen een geslaagde „bonte avond" in Ons Dorpshuis. De presidente, mevr. Ribbens-Muller opende de avond en heette de vele aanwezigen welkom, w.o. echtgenoten en introducé's en ook de genodigden, dhr. P. Polder man, voorzitter afdeling oostelijk Zuid- Beveland van de Z.L.M. Op deze avond kwam de zelfwerkzaamheid der leden weer eens goed tot uiting. Allereerst zag men „Drie oude besjes" druk in de weer met koffiepot en koek. Voorts een geestig blijspel getiteld „Twee tantes en twee tafeltjes", dat de lachlust van de toeschouwers vaak opwekte. Voor de pauze kwam er nog een Amemuids vis sersmeisje ten tonele om haar meege brachte vis aan de man te brengen en haar a.s. trouwdag te melden (mevr. In 't Anker-van Iwaarden). Het slotnum mer was „Het Concert", waarbij men eerst zag wat er afspeelde in de huizen van de diverse bezoekers, zoals de ge vierde concertzangeres (mevr. Klap) die nog één keer terugkomt bij het koor waar haar zangcarrière begonnen was, twee leraressen aan een meisjesschool (de dames Mooij en Drever), de dou- arière van Huis en Hofstate (mevr. v. d. Berge) met James haar huisknecht (dhr. Van Leeuwen) en als laatste het echtpaar De Pauw (dhr. en mevr. Baa- rens), hij alleen denkende aan geld, zij heeft alleen belangstelling voor kleren en make-up. En deze allen gingen het concert beluisteren met de aanwezigen in de zaal, wat onder leiding stond van de bekwame dirigent, dhr. Van der Peyl. Men hoorde het „Bondslied van de Plattelandsvrouwen'Sneeuwklok j es" „Nonnenkoor", „Jingle Bells", „Des winters als het regent", „Mamma 'kwil een man hè", „Zeeland bovenal", waar onder enkele nummers bijzonder goed uitgebeeld werden. De presidente dankte dhr. Van der Peyl voor de vele moeite die hij zich getroost had bij het instude ren der liedjes en overhandigde hem een platenbon, mevr. Van der Peyl werd een plant aangeboden. De presidente bracht voorts haar dank over namens alle leden aan de familie Baarens voor hun „initatieven", „teksten maken" en vele andere werkzaamheden. Met deze woorden was weer het einde gekomen van de gezellige feestavond. Koninginnefeest. Met een „wordt wakker" luidden ko perblazers van de Kon. Harmonie E.M. M. vrijdagmorgen de viering van de ver jaardag van H.M. Koningin Juliana in. Het stralende weer maakte het onnodig dat het feestprogramma werd verscho ven naar bevrijdingsdag. Na de reveille en het klokgelui, zongen heldere kin derstemmen met begeleiding van E.M. M. op de markt enige feestliederen en hield burgemeester A. Schipper zijn tra ditionele toespraak. Met een film in het dorpshuis voor de jeugd en een alge mene vergadering in de Korenbeurs voor de ouderen werd het ochtendpro gramma afgesloten. Met middagpro gramma bestond uit een goed verzorgde kinderoptocht en diverse spelen. Voor beide onderdelen was de deelname en de publieke belangstelling groot. Des avonds werd door diverse verenigingen opgetreden in de tent op de Markt. Be gonnen werd door het kinderkoor „Jong Crescendo". Bijzonder jammer was, dat de kinderstemmen verloren gingen in het lawaai dat de bromfietsmaniakken maakten. Verder werd deze avond me dewerking verleend door het jeugdgezel- schap „Jong E.M.M.", dat voor de eer ste keer buiten optrad, de gemengde zangvereniging „Crescendo" en de man dolinevereniging „Excelsior". Het open lucht programma vond z'n einde in een grote lampionoptocht onder aanvoering van E.M.M Met een gezellig samenzijn in het dorpshuis werd dit uitstekend geslaagde feest besloten. De prijzen zijn als volgt verdeeld. Kinderoptocht. Categorie wagens: le prijs buurtvereniging „De Harmonie" met „20 jaar vrij". Groepen: le prijzen voor „Ons Genoegen" met Assepoes en „De Nijverheid". Individueel: le prijs: Evelien Baarens, Mieke Kakebeeke en „De Trekmeisjes". Ringrijden: 1. K. de Blaay; 2. A. Goudt; 3. F. Nieuwenhuijze; 4. P. Wil- leboer. Wielrennen. 815 jaar: 1. L. van Doorn; 2. P. Jansen. 1630 jaar: 1. C. Wisse; 2. H. Glerum. Boven 30 jaar: 1. J. Blaauwkamer; 2. J. de Wee. Estafette. Meisjes: 1. Groep Willy Dijke. Jongens tot 15 jaar: 1. Groep K. Saaman. Jongens ouder dan 15 jaar: 1. Groep v. d. Hart. Collecte. De in de week van 26 april tot 1 mei gehouden collecte voor de samenwerken de organisaties voor de kinderbescher ming (Sakor) heeft hier 162,75 opge bracht. Succes voor „The Violets". Afgelopen zaterdag hebben „The Vio lets" met groot succes deelgenomen aan een tienerfestival in Lamswaarde. De teenermusici behaalden in dit 19 deel nemers tellende festival een vierde prijs in de totaal rangschikking, doch zij wa ren de beste band. Zanger Joop Griep kreeg, met begeleiding van „The Vio lets", een derde prijs toegekend. Geslaagd. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde dezer dagen voor het kan didaatsexamen Franse taal en letter kunde dhr. J. Koolstra. Geslaagd. Mevr. E. P. Wilde-Verrijzer slaagde onlangs voor het examen voor het di ploma inzake vakbekwaamheid voor de kleinhandel in vlees. Het examen werd in Utrecht afgenepen door de stichting opleiding voor hét slagersbedrijf te Utrecht. Op het verleden week in Rotterdam gehouden examen voor het rijksdiploma radarnavigator slaagde dhr. M. Noord- hoek. Als stuurman is de geslaagde werkzaam bij de Provinciale Stoomboot diensten. Rondgang. Hoewel Koninginnedag dit jaar wat minder in de belangstelling stond, wilde de harmonie „Scheldegalm" toch niet met de traditie breken om een rondgang te houden. Dit gebeurde dan ook, voor al tot groot genoegen van de school jeugd. Dodenherdenking. Aan de vooravond van de bevrijding werden te Hansweért in een kerkdienst de gevallenen van de tweede wereld oorlog herdacht. In deze dienst, welke in de r.-k. kerk werd gehouden, gingen voor Ds. Mooij uit Schore en Pastoor Schellekens. Het geheel was een sobere, doch indrukwekkende herdenking. Bevrijding. Van 's morgens tot 's avonds heeft de Hansweertse bevolking en vooral de jeugd, deelgenomen aan de bevrijdings feesten. Om 9 uur werd er begonnen met een optocht te Hansweert-oost met vooral „Scheldegalm" en verder de jeugd van de diverse verenigingen. Tevens was het voor „Scheldegalm" een dub bel feest: De drumband was voor het eerst in uniform. In Kaj Munk was er een feestelijke bijeenkomst, waaraan Polyhymnia meewerkte. Sprekers waren o.a. burgemeester A. Schipper en de voorzitter van de'Oranjevereniging, dhr. J. Griep. Op deze bijeenkomst reikte burgemeester Schipper aan 6 leden van de B.B. een medaille uit wegens 10-jarig lidmaatschap, 's Middags werden er op het dorpsplein volksspelen gehouden, waarvoor veel belangstelling was. Des avonds rukte „Scheldegalm" tenslotte weer uit voor een lampionoptocht. Een zeer lange feestelijke stoet trok achter dit korps aan. Het geheel is zeer ge slaagd te noemen. Voetbal. Rillandia II speelde zaterdag tegen Meeuwen II en won met 41. Rillandia III speelde op eigen veld tegen Zaam- slag II. Zaamslag won de match met 3—1. Herdenkingsdienst. Dinsdagavond 4 mei werd een inter- kérkelijke dienst gehouden in de Herv. kerk ter herdenking van de bevrijding. Als sprekers traden op Ds. G. Blok na mens de Herv. Gem. en Geref. Kerk en Vrij Evang. Gem. te Bath en de Pa ter Gardiaan namens de R.-K. kerk. Medewerking werd verleend door de christelijke zangvereniging, het Paro chiekoor en de muziekvereniging „Ril landia". Bevrijdingsfeest. Op woensdag 5 mei klonk 's morgens carillonmuziek vanaf de raadhuistoren, met een toespraak van burgemeester J. C. W. Jobse en na afloop kindertraktatie op de scholen. Qi$ 13 uur begon een kinderoptocht met; versierde fietsen, steps enz. Om 3.30 'uur kinderspelen op het sportterrein, om 8 uur lampionop tocht, om 9 uur in 't dorpshuis „Luctor et Emergo" een oranjebal. Ratiobouw. De gemeente Rilland-Bath zal pogin gen aanwenden in augustus van dit jaar te beginnen met de bouw van veertig ratiobouwwoningen. Oorspronkelijk wa ren slechts twintig van deze woningen aan Rilland-Bath toegewezen, doch dit aantal is te klein, omdat het bouw bureau van de ScheldeRijnverbinding het nodig acht, dat gedurende de aan leg van de ScheldeRijnverbinding amb tenaren van de Rijkswaterstaat in Ril land-Bath wonen. B. en W. van Ril land-Bath hebben om goedkeuring van G.S. gevraagd. De woningen zullen ge bouwd worden in het plan Molenwijk. De andere Bevelandse gemeenten, die deelnemen aan de ratiobouwstroom, heb ben geen bezwaar tegen een kleine ver traging voor de bouw van twintig extra woningen. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen. De afdeling Rilland van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezef dagen haar maandelijkse bijeenkomst. Nadat de presidente, mevr. Kamps-Visser, de vergadering had geopend, vertelde me vrouw Hirdes-Francke iets over de plan nen voor het jaarlijkse reisje. Op het programma staat een bezoek aan Ant werpen; daar zullen o.a. een diamant slijperij en het Rubenshuis bezocht wor den. Hierna hield dhr. Van Gelder uit Amsterdam een lezing met film over Wedgwood aardewerk, porcelein en kristal. Ook was er een tentoonstelling van Wedgwood produkten. Een en ander was bijzonder interessant. Zestig jaar getrouwd. J.l. maandag vierde het echtpaar S. Vreeke-Meerman haar zestigjarig hu welijksfeest in het Herv. Jeugdgebouw. Te midden van hun kinderen, klein- en achterkleinkinderen en een groot aan tal kennissen en familieleden. Beiden verheugen zich nog in een goede ge zondheid. Kerkelijk nieuws. Ds. J. Bezemer, Ned. Herv. pred. te Wolsum (Fr.) heeft bedankt voor de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier. Voetbal. Beide elftallen hadden zaterdag een uitwedstrijd. Waarde I wist tegen Ter- neuzense Boys een 32 overwinning te behalen, terwijl Waarde II tegen A.Z. V.V. een verlies boekte met 110. Kerkkoor. Het Kerkkoor uit Krabbendijke ver leende zondagmorgen in de Ned. Herv. kerk haar medewerking in de morgen dienst, waar een aantal liederen werden gezongen, onder leiding van mevr. Phi- lipse. Koninklijke onderscheidingen. Donderdagmorgen was het voor dhm. M. P. M. Wondergem en M. Waterman een zeer bijzondere morgen. Dhr. Won dergem werd op het gemeentehuis ont boden met zijn vrouw en kinderen en zijn bejaarde vader. Mede aanwezig wa ren gemeentebestuur en bestuursleden van de muziekvereniging „Vooruit". Burgemeester J. D. de Kam speldde hier de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, dhr. WondergenT~öp. In zijn toespraak me moreerde burgemeester De Kam de ak- tiviteiten van dhr. Wondergem, wat hij ten dienste van de muziekvereniging „Vooruit" heeft gedaan, 46 jaar aktief lid en 40 jaar secretaris. Dhr. Wonder gem heeft veel aspipïntleden opgeleid tot goede muzikanten onder het motto: Een dorp zonder muziek'heeft geen waarde. Vele jaren bespeelde hij de bas en heeft op solistenconcoursen zich opgewerkt tot de hoogste ere-afdeling. Namens ge meentebestuur en muziekvereniging wa ren er bloemen. Na deze eerste plechtigheid was het doel het Groene Kruisgebouw, waar dhr. M. Waterman was ontboden, z.g. voor een spoedvergadering. Dhr. Waterman werd hier eveneens de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld voor het feit dat hij 40 jaar bestuurslid is van de plaatselijke vereniging Het Groene Kruis, waarvan 23 jaar voorzitter. Aan wezig waren hier B. en W., het bestuur van de vereniging, dhrn. doktoren Noo- me en Donker alsmede dhr. De Lange uit Goes namens het provinciaal be stuur. Burgemeester De Kam wees er in zijn toespraak op hoe dhr. Waterman dit werk vanaf het begin heeft meege maakt, hoe hij veel moeilijkheden heeft overwonnen en voor dit werk steeds op de bres heeft gestaan. Dit werk is het waard, want met het devies „Door al len, voor allen" heeft het Groene Kruis veel voor de mensheid gedaan. Dhr. De Lange richttte zich met waarderende woorden en gelukwensen tot dhr. Wa terman. Hij memoreerde hoe hij de ge hele ontwikkeling van het Groene Kruis in Waarde heeft meegemaakt. Dhr. Wa terman sprak woorden van dank. Hij sprak de wens uit d|it hij nog vele jaren zijn krachten aan clit werk mag geven. Tevens bracht hij dank aan zijn mede bestuursleden en heren doktoren voor hun bijstand. Ook mevr. Waterman werd in de hulde betrokken. Haar werden bloemen aangeboden. In de avonduren waren het de leden van „Vooruit" die hun secretaris, dhr. Wondergem alsmede dhr. Waterman een muzikale hulde brachten voor deze on derscheiding. De voorzitter, dhr. H. M. Dek, bracht felicitaties over. Het jong ste lid Ella Koeman bood de dames bloe men aan. Voetbal. Niet altijd gaat het pad over rozen en dat ondervond de voetbalvereniging „Kapelle" zaterdagmiddag duidelijk. Het eerste elftal, dat op eigen veld tegen Bruse Boys ten strijde trok, speelde wel een van de slechtste wedstrijden van dit seizoen. Het gevolg was dat Bruse Boys met 12 aan het langste eind trok. Het tweede elftal, dat op eigen veld de strijd aan moest binden met Terneuzensen Boys III, bond voor niets de schoenen aan. De ploeg uit Terneu- zen moest wegens buspech verstek la ten gaan. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best nam met 67 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Albert. De snelheid van de eerst aankomende duif bedroeg 1184.53 m per minuut. De afstand van de vlucht was 189 km. Win naars werden: 1 en 3 W. C. Hunders- marek; 2 en 5 P. I. Butler; 4 Jac. Schrier. Bloesemrit. Voor het tweede achtereenvolgende jaar hield de christelijke jongensclub „Emanuël" te Biezelinge een bloesemrit voor jongens en meisjes tussen 12 en 16 jaar op de fiets. De wisselbeker werd wederom gewonnen door de Goese pad- vindersgroep. De tweede groepsprijs ging naar de meisjesclub „De duiven til" te Biezelinge. Individuele prijswin naars waren: 1. Rinus Eckhardt, Goes; 2. Gerard den Toonder, Goes; 3. Corne lls Kloosterman, Biezelinge; 4. Gerard Proost, Goes; 5. Rinus Bazen, Goes; 6. Karei Gunst, Goes; 7. Anita Heerspink, Kapelle; 8. Adrie Wisse, .Biezelinge; 9. Jan Staal, Biezelinge; 10. Sonja Heers pink, Kapelle; 11. Corrie Klaassen, Ka pelle; 12. Rgna Klaassen, Kapelle. De eerste zes reden de rit, die voerde over een afstand van 15 km door de omge ving van Kapelle-Biezelinge, zonder strafpunten uit. De volgende zes kre gen elk 25 strafpunten. Start en finish lagen bij de hervormdeschool te Bie zelinge. In totaal namen er ruim 200 jongens en meisjes aan de rti deel. Muziekprestatie. bis. Het jeugdkorps „Jong Ons Genoegen" nam zaterdag deel aan het Europees muziekfestival voor de jëögd te Neer- pelt in Belgisch Limburg. In de sectie fanfare en harmonie kreeg het van de zes deelnemende korpsen de hoogste on derscheiding met felicitatie van de jury. Van de maximaal 100 procent wist „Jong Ons Genoegen" 95 procent in de wacht te slepen, wat voor een korps dat nauwelijks twee jaar bezig is en een gemiddelde leeftijd heeft van. nog geen 11 jaar, als uitzonderlijk goed mag wor den aangemerkt. Als dirigent trad op de muziekleraar, dhr. J. F. MAnnaert uit Hulst. „Jong Ons Genoegen" was het jongste korps dat aan dit concours deel nam. Het speelde vijf vrije nummers van semi klassieke mïïzïek. Lintjesregen. Op de verjaardag van H.M. Koningin Juliana werden te Kapelle-Biezelinge drie koninklijke onderscheidingen uitge reikt. De gouden ere-medaille, verbon den aan de Orde van QjE&pjeNassau viel ten deel aan dhr. C. Traas. Het zilveren ere-metaal mocht dhr. H. J. van de Vrie ontvangen, terwijl dhr. S. de Puit ge ridderd werd met de bronzen ere medaille. Op dezelfde dag werden door het Ko ninklijk Kweekbedrijf ei^,^g,adhandel D. J. van der Have N.V. ook een aantal bedrijfsonderscheidingen uitgereikt. In tegenwoordigheid van het bijna voltal lige personeel, reikte direkteur P. v. d. Have in restaurant „De Caisson" voor 50 jaar trouwe dienst en meer een oor konde uit aan dhrn. L. Lavooij, M. v. d. Schraaf, Jac. Landmai^e^ J. Baaijens, wat tevens vergezeld ging met de aan bieding van een geschenk onder cou vert. Gouden bedrijfsinsigne's waren er verder voor dhrn. H. J. v. d. Vrie, L. Willeboer en Jac. Landman voor een 40- jarige staat van dienst. Voor de zilve ren jubilarissen, dhrn. Chr. Korstanje en M. P. van Liere was enreveneens een geschenk onder couvert. Zij die 20 jaar in dienst waren ontvingen het zilveren bedrijfsspeldje. Dit waren G. J. Lepoe- ter, H. Meijer, J. v. d. Kreke en J. de Puit. Voor 10-jarig dienstverband was er tenslotte het bronzèsi .insigne, dat werd uitgereikt aan dhrn. J. v. Hoorn, J. Steenepoorte, J. Brouwer en C. Lo- kerse. Muzikale rondwandeling. Vrijdagavond maakte hef muziekge zelschap „Ons Genoegen" ter gelegen heid van Koninginnedag een muzikale rondwandeling door het dorp. Het ge zelschap bracht, tevens een tweetal se renade's, te weten bij de koninklijk ge decoreerden C. Traas (goud) en H. J. v. d. Vrie (zilver). Een zelfde rondgang werd te Biezelinge gemaakt door het tamboers- en pijperkorps Jonge Kracht. Dit korps bracht bij dhri:S.*de Puit (ko ninklijk brons) een serenade. Diploma-uitreiking. In de lagere tuinbouwschool werden woensdagavond 14 diploma's uitgereikt van de met goed gevolg doorlopen bloe menteelt-schakelcursus. Dë diploma's werden uitgereikt door dhr. C. L. de Wilde uit Goes, die dit deed namens de inspectie op het landbouwonderwijs. De geslaagden zijn: H. L. v. d. Bos, Brui- nisse; P. C. Hermes, Kapelle; J. Janse, Heinkenszand; J. Th. Kik, Bruinisse; J. Mol, Hansweert; J. M. Vertiulst, Bieze linge; J. J. Veerhoek, Biezelinge: W. P. J. Verrassel, Walsoorden; J. M. van de Vrie, Biezelinge; D. F. Westveer, Waar de; A. H. v. d. Zanden, Kloosterzande; P. A. Zuiderwijk, Heinkenszand; D. Zuidweg, Kapelle; S. van Gurp, Lewe- dorp. Op deze eindles werd het woord verder nog gevoerd door dhr. J. op 't Hof als directeur van '"fie1 lagere tuin bouwschool en dhr. C. Traas als voor zitter van de commissi^^n toezicht. Korfbal. T.rte' De korfbalvereniging boekte zaterdag een verdeeld succes, .ia-Het reserve twaalftal moest het onderspit delven op eigen terrein tegen Blauw-Wit. De wed strijd eindigde in een 49 overwinning voor de Blauw-Witters. De pupillen daarentegen wonnen met 04. Zij moes ten te Goes op bezoek bij Togo. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de-rijkspostspaar bank te Kapelle werd in de maand april 13.965,99 meer opgevraagd dan in gelegd. Er hadden 148 stortingen plaats tot een bedrag van 24.364,79. Met 53 opvragingen werd 38^330,78 terugbe taald. Er werden 7 ^nieuwe rekening houders ingeschreven. SCHAAP KAN NU ZITTEN... BIJ DE TANDARTS Hoewel vele dieren vaak liefdevol worden verzorgd, vergeet men dikwijls een belangrijk onderdeel van deze ver zorging, namelijk het gebit. Vooral sui kergoed kan bij huisdieren voor het ge bit funest zijn, hoe dol uw hondje ook op toffees of suikerklontjes kan zgn. Ook grotere dieren hebben vaak moei lijkheden met him gebit"liF<5bk zij moe ten dan hieraan geholpen worden. Dat is voor de veearts dan niet altijd even gemakkelijk. Een Engelsman heeft nu echter een speciale tandartsstoel voor schapen en andere dieren ontworpen, waardoor de kop van het dier in de juis te richting wordt gehouden. Met een normaal snel draaiende boor kan dan het gebit worden behandeld. Hierdoor zal het niet meer noodzakelijk zijn, goe de schapen met „gebitklachten" naar de slacht te brengen. (DIA).

Scheldebode | 1965 | | pagina 2