BAAYENS YERSEKE AOOB. ^aPTIEK^P De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Wijziging reinigingsdienst. In verband met Koninginnedag op vrijdag 30 april, zal er deze dag geen huisvuil worden opgehaald, doch wel op donderdag 29 april. Paasconcert. Onder leiding van de wnd. directeur, dhr. J. S. Duinkerke, gaf de muziek vereniging „Mozart" op eerste paasdag een concert van gewade muziek op de tent aan de Paardenmarkt. Jammer was het dat het weer minder mooi was, waardoor de belangstelling beneden de verwachting bleef. Toch feest op 5 mei. Met bekwame spoed heeft een com missie zich beijverd om ook in Yer- seke de 4e en de 5e mei niet onopge merkt voorbij te laten gaan. Op 4 mei zullen na de gezamenlijke herdenkingsdienst in de Ned. Herv. kerk de kerkgangers en verdere belangstel lenden achter de rouwtrom zich naar het monument begeven. Daar zullen bloemen neergelegd worden. Eén der muzikanten zal het bekende „Last Post" laten horen. Na de 2 minuten stilte om precies 8 uur zal de plechtigheid beslo ten worden met het volkslied. Aan alle ingezetenen wordt verzocht vanaf 6 uur de vlag halfstok te hangen ten teken van rouw, dankbaarheid en eerbied voor de gevallenen. Woensdag 5 mei zullen de schoolkin deren met begeleiding van „Mozart" een aubade van bekende vaderlandse liede ren voor het gemeentehuis ten gehore brengen. Van half tien tot half twaalf volgen dan kinderspelen op het sportterrein. Met een variatie op de „herauten" worden nu alle bromfietsers op de Paar denmarkt verwacht. Om 1 uur doen de ze dan op de meest knetterende manier een rondgang door het dorp. Voor de leukst gekostumeerde en het best ge kostumeerde duo op de bromfiets wordt een prijs uitgeloofd. Van half twee tot half vier volgen wedstrijden op de bromfiets op het sportterrein. Ie. Ringsteken met duo- passagiere; 2e. Stoeltjerijden. De duo- passagiere moet de stoel veroveren; 3e. Behendigheidsrit (stuurkunt); 4e. Lang zaam rijden zonder een voet aan de grond. De commissie rekent er op dat vele „tieners" hieraan mee zullen doen. Van half vier tot vijf uur volgen wedstrijden voor viertallen afkomstig uit buurtverenigingen, sportverenigin gen, jongelingsverenigingen, brandweer, muziekverenienging en ook uit straten die nog geen buurtvereniging gevormd hebben. Wanneer zich meerdere dames viertallen opgeven, worden ook zij in de wedstrijden opgenomen. Ook deze wedstrijden zullen uit 4 onderdelen be staan. Het totaal aantal punten in de onderdelen behaald, bepaalt de volgorde der prijzen. De onderdelen zijn: le. Ge blinddoekt met kruiwagen rijden over een in meters verdeelde plank; 2e. Bal len dragen en overgeven aan de maat; 3e. Een hindernisloop; 4e. Biertonnen rollen. De spelen zijn zo gekozen, dat iedere leeftijd er aan mee kan doen, zonder enig gevaar te lopen. Ook hier voor hoopt de comissie een flink aan tal viertallen op te krijgen. Voor deel name kan men zich wenden tot dhr. M. van Aslt), havenmeester alhier, die u gaarne zal noteren zowel aan zijn huis adres Julianastraat als in zijn kantoor tje aan de haven. Nu niet kankeren van: „Er is hier nooit niks", want er is wel iets. Je kunt jezelf en de toeschouwers een ge zellige middag bezorgen. Wacht nu eens niet om je op te geven tot de dag zelf, maar bespreek het met je buurt-, straat- of verenigingsgenoten en geef je spoe dig mogelijk op. Van 5 tot 5.45 uur zal een gekostu meerde voetbalwedstrijd gespeeld wor den. Van 7 tot 9.30 uur zullen beurtelings „Mozart", „Excelsior" en „Tovido" een vrolijk zang- en muziekprogramma ten gehore brengen. Welnu, door de programmacommissie is alles gedaan wat mogelijk is en het is nu aan oud en jong er voor te zor gen, dat zoals overal in het land, ook in Yerseke de herdenking van de be vrijding op feestelijke wijze wordt her dacht. Overlijden. Vrijdagavond is plotseling in zijn wo ning alhier overleden dhr. J. Burger. Dhr. Burger, fruitkweker van beroep, werd 60 jaar. In het maatschappelijk leven bekleedde hg vele funkties; zo was hij kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeente, secretaris van het Burger lijk Armbestuur, lid van het orgelcomi té van de Herv. Gemeente, voorzitter van de plaatselijke vereniging „Het Groene Kruis", hoofdingeland van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Bevel and. Dhr. Burger was voorts vice-voorzitter van de veilingvereniging Kapelle-Biezelinge en Omgeving, reeds 25 jaar secretaris-penningmeester van de landbouwvereniging Wemeldinge, sinds 1957 voorzitter van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfaregezel schappen, waarvan hij totaal 15 jaar bestuurslid was, hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Nederland, voorzitter van de Wemeldingse muziek vereniging „Oefening Kweekt Kunst", alsmede voorzitter van het comité rij toer bejaarden in zijn woonplaats. Dhr. Burger was lid van het hoofdbestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschap pij en was taxateur vo<?r de Grondka mer voor Zeeland en van het Grond- pacht- en taxatiebureau van de Z.L.M. Woensdagmiddag vond op de algemene begraafplaats alhier de begrafenis plaats vanuit het Jeugdgebouw der Ned. Herv. Gemeente aan de Dorpsstraat. De baar werd gedragen door 8 afgevaardigden van diverse verenigingen en besturen. Een 16-tal bloemstukken dekten de baar. Ds. B. Zoodsma, Ned. Herv. predikant, las aan de groeve enkele verzen uit 1 Corinthen 15 en besloot met het bid den van het Onze Vader. De oudste zoon van de overledene, dhr. F. Burger, sprak namens de familie woorden van dank tot de aanwezigen en wees hen op het leven van zijn vader, n.l. zijn leven was Christus. Laat dit bij het grote verlies de troost zijn. Vele afgevaar digden van voornoemde besturen en col leges volgden de baar om de laatste eer aan de overledene te bewijzen. In het Jeugdgebouw sprak namens de ge hele agrarische sector dhr. P. J. J. Dek ker woorden tot de familie en belichtte enkele facetten uit het leven van dhr. Burger. Tevens sprak hij als vriend van dhr. Burger. Dhr. F. M. Geluk uit Arnemuiden sprak namens de Zeeuwse Bond en de Ned. Federatie van Harmo nie- en Fanfaregezelschappen. Dhr. A. P. Schouwenaar, wethouder der gemeen te Wemeldinge, sprak tot de familie namens de gehele Wemeldingse gemeen schap en sprak van grote verslagen heid in de gehele gemeente. Dhr. Reijn- hout sprak namens de ziekenhuisver- pleging Zuid- en Noord-Beveland en sprak gevoelvolle troostwoorden tot de familie. Ds. B. Zoodsma sprak namens de Ned. Herv. Gemeente van Wemel dinge. Ds. Zoodsma besloot daarna deze droevige plechtigheid. Oranjevereniging. De huis aan huis lijstcollecte der Oranjevereniging voor de festiviteiten op 5 en 8 mei a.s., heeft opgebracht het bedrag van 1362,60. Emmabloemco llec te De Emmabloemcollecte heeft alhier opgebracht 635,28. Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam onder leiding van haar presidente mevr. E. G. Eck- hardt-Dominicus bijeen in het gebouw van de Vrij Evang. zondagsschool. Voor deze avond was als spreekster aanwe zig Zuster Koopman, wijkverpleegster te Yerseke. Deze hield een causerie over ernstige en luimige voorvallen uit haar praktijk en deed dit op bijzonder fraaie wijze. De presidente was de tolk van allen toen zij haar dank bracht aan het slot van de avond. Raadsvergadering. Donderdagavond kwam de raad der gemeente in spoedeisende vergadering bijeen. Het ontwerpbesluit van Ged. Sta ten tot verhoging van de jaarwedden der wethouders met ingang van 1 janu ari 1965 werd door de raad aanvaard. Voor Wemeldinge is dit een verhoging van 1680,naar 1992,—. De raad ging akkoord met de beschikbaarstelling van een deel van de Molenstraat voor de plaatsing van een danstent op 5 en 8 mei, op verzoek van de vereniging „Het Kanaal". Dhr. C. de Kraker stem de hier tegen. De woningwetwoning Pr. Julianastraat no. 40 werd verkocht aan dhr. H. A. van Stel voor de prijs van 9570,De raad machtigde B. en W. om tot aanschaffing over te gaan van een gemeentelijke feestverlichting van de gehele Dorpsstraat. Een stuk bouwgrond op de hoek Pr. Beatrixweg- Molenstraat werd verkocht aan dhr. P. D. Paauwe alhier. Hernieuwd contact. Het fanfaregezelschap O.K.K. onder leiding van zijn direkteur dhr. M. Hille- brandse te Goes hernieuwde het contact met de bejaarden van het tehuis „Vre de Best" door weer een concert in de conversatiezaal. te geven. Het vond in de aanwezige bejaarden een aandachtig gehoor. Jammer was dat het echtpaar De Potter door ziekte verhinderd was in de zaal aanwezig te zijn. Dhr. M. Glas vertolkte met enkele gevoelvolle woor den de dank van de aanwezige bejaar den. Hij hoopte dat deze hernieuwde kennismaking ook bij het korps goed was bevallen, zodat ook in de toekomst nog eens. een beroep op de leden gedaan kan worden. Van onze adverteerders. Het was voor de familie Gijssel aan de Oranjeboomstraat donderdag een blij de dag. 's Middags werd namelijk de geheel vernieuwde winkel met de aan gebouwde showroom voor fietsen, brom fietsen en land- en tuinbouwmachines feestelijk heropend. De heropening in 't bijzijn van vele genodigden werd ver richt door burgemeester C. N. F. van Sas. Vanaf deze plaats wensen wij de familie Gijssel goede zaken toe en pro ficiat. Wandelsport. 280 wandelaas en wandelaarsters gin gen 2e paasdag op de Dorpstsraat van start voor de wandeltochten georgani seerd door de Z.W.B. en de vereniging van Wemeldinge. De uitslag van de 15 km tocht was als volgt: le prijs Hosaga groep uit Goes (beker B. en W.); 2e prijs wandelsportvereniging Hontenisse (beker C.Z.A.V.); 3e prijs „Stap voor stap vooruit" uit Biezelinge "(medaille Heinekens). 10 km tocht: le prijs wan delsportvereniging Hontenisse (beker Wewico)2e prijs wandelsportvereniging Hontenisse (beker organisatiecomité); 3e prijs „Jong Kruiningen" (medaille Oranjeboom). Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge II thuis tegen Hoek II. Na een aanvankelijke voorsprong van 31 moest Wemeldinge genoegen nemen met een gelijk spel, 33. Onder zeer slechts weersomstan digheden werd deze wedstrijd gespeeld en in de laatste minuten wist Hoek nog gelijk te maken. A.s. zaterdag komt Hoek I bij We meldinge I op bezoek. Hoek, dat boven aan de ranglijst staat, zal voor Wemel dinge een zware opgaaf zijn. Examens machineschrijven. Op de te Bergen op Zoom gehouden examens slaagden voor dictaphonist de heren C. J. v. d. Maas en F. Overbeeke uit Waarde. Voor het praktijkdiploma machineschrijven uit Krabbendijke de dames M. Nieuwenhuyzen, M. van Noor den en C. J. de Veij (met lof) en dhrn. H. M. v. d. Berge, K. van Boven, C. Nieuwenhuyzen, A. M. Sinke, M. Sinke en M. Weststrate; uit Kruiningen mej. J. Gijssen en dhrn. J. v. d. Hart, A. Jille en J. L. Minnaard; uit Rilland- Bath de dames P. Blok, E. S .van Hou- te, H. J. Murre en W. I. Rooze en dhrn. C. W. Beeke, A. M. Meesters en L. H. Moerman; uit Waarde de dames F. Jobse, P. Koeman, C. C. Kole en C. W. v. d. Maas en dhr. P. A. Dek; uit Yer seke dhrn. F. J. Dieleman, J. St. Nieu- wenhuize en J. J. de Rooy. Allen ont vingen hun opleiding van dhr. Koets- dijk, leraar machineschrijven (Staats- diploma) Wielersucessen. De dagbladen gaven dinsdag met gro te koppen op de sportpagina kennis van de briljante zege van Jo de Roo in de ronde van Vlaanderen. De Roo versloeg na een in stromende regen gereden koers de Belgische oud-wereldkampioen Ward Seis in de sprint. Dat deze onder bijzonder slechte omstandigheden ge reden ronde geen nadelige gevolgen voor De Roo heeft gehad, werd reeds de vol gende dag bewezen. Toen won hij n.l. een criterium te Bourcefranc. Hier ver sloeg hij in de sprint de Fransen Bodin, Stablinsky en Chappe. De Roo, harte lijk gelukgewenst met deze fraaie resul taten! Kruiningse aspiranten bereikten de af gelopen dagen resultaten die evenzeer een felicitatie waard zijn. Theo Schou wenaar en Ko Blok legden in de ronde van Axel respectievelijk beslag op de tweede en derde plaats. De ronde van Hoofdplaat werd door Theo Schouwe naar gewonnen. Hier was Ko Blok twee de en Tony Stroosnijder werd vierde. In de competitie staat Theo nu op de eer ste plaats met 19 punten, Ko Blok op derde plaats met 17 punten en Tony Stroosnijder op de vijfde plaats met 7 punten. Afscheid Ds. Koolstra. Zondagmiddag in een om vijf uur be ginnende dienst zal Ds. Koolstra af scheid nemen als predikant van de Geref. Kerk alhier. Verder wordt er dinsdagavond een afscheidsavond ge houden in Ons Dorpshuis. Oude Liefde De bewoners van een in een polder weg gelegen pand werden in de nacht van maandag op dinsdag j.l. gewekt door het blaffen van de hond. Er bleek zich een manspersoon te bevinden in een boom achter op het erf. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die zeer spoedig ter plaatse was. Door de politie werd de man op het hoogste punt van het dak aangetroffen en hij bleek danig onder invloed te verkeren. Hij had ker mis gevierd in Hansweert. Daar het een in burgerkleding gestoken dienstplich tig militair bleek te zijn, werd de K.M. ingeschakeld. De militair bleek een in woner uit een naburige gemeente te zijn. Het doel van zijn aanwezigheid op het dak kon hij niet verklaren. Het was wel zijn bedoeling geweest de woning binnen te dringen, echter niet voor mis dadige handelingen. Hij waande er na melijk nog een oude kennis aanwezig, die echter al jaren naar het buitenland is geëmigreerd. Hij werd voorlopig voor onderzoek in arrest gesteld in de ka zerne, waar zijn vader hem later heeft opgehaald. De postduiven. Met 216 duiven nam de P.V. „De Vrij heidsduif" alhier deel aan een vlucht vanuit Beaumetz. De uitslag hiervan was: 1 J. Voois; 2 en 3 J. Oele Jzn.; 4 en 6 H. Dek; 5, 19, 22, 24, 33, 38 en 43 11. Poleij; 7 en 42 Joh. Meijer; 8 en 31 S. Danker; 9 en 30 J. Krombeen; 10, 14, 18 en 37 W. van Velzen! 11 A. Neve; 12, 28, 36 en 40 A. Kole; 13 en 17 Steen- poorte-Buijze; 15 J. Waverijn; 16 en 34 A. Boone; 19 en 25 M. Blok; 20 K. Jarks; 21 en 26 J. Stroosnijder; 23 en 29 P. Willeboer; 27 en 41 J. Schrier; 32 C. van Paasschen; 35 G. de Bruine; 39 M. Poleij. Hengelwedstrijd. De Hansweertse hengelsportvereni ging „De Pilk" hield zaterdag voor de tweede maal een wedstrijd, welke mee telde voor het clubkampioenschap. Aan deze wedstrijd deden 51 hengelaars mee. Er werd van 14 tot 17 uur in de Wes- terschelde gevist. De eerste t/m de tien de prijs gingen naar dhrn. Despiegelae- re, Goedheer, Martijn, Polderman, De Buck, Kok, v. d. Berge, Thije, v. d. Berge en Van Noorden. Er was een be hoorlijke vangst. Kermis. De Hansweertse kermis behoort weer tot het verleden. Tweede paasdag ging men „draaien" tot woensdagvond. Of het voor de exploitanten erg winst gevend is geweest, valt te betwijfelen; voor velen, vooral van buitenaf, was het weer te slecht om eens een kijkje te nemen. Tevens valt het wel op, dat er steeds minder attracties zijn. Piet Hoebeke's show in het Dorpshuis. Na het vorige succes in Yerseke en Kapelle is thans onze gemeente aan de beurt om met showman Piet Hoebeke kennis te maken. Wat hij en zijn mede werkers presteren kunnen we moeilijk beoordelen, daar hij voor het eerst dit jaar op tournee is gegaan. Naar de successen gezien in vorige dorpen moet dit werkelijk iets goeds zijn. De mede werkenden zijn zeer bekend, zoals b.v. zangeres Anneke Leemeyer die we af gelopen dinsdag nog op de radio konden beluisteren en al bekend was van de TV. Voorts de bekende zanger Jan Blok ook van de radio, Joop Griep en het bekende bandje „The Violets" waarin een inwoner van ons dorp meespeelt. Enfin, een show die geen van ons mag missen. Ga er heen! Geluid en belich ting is in handen van het bekende ge luidstechnisch bureau Ho-No en de al gehele leiding berust bij dhr. J. Heyt. Geslaagd. Voor het diploma kraamverzorgster slaagde mej. M. A. Sinke alhier, werk zaam bg het Centrum voor Kraamzorg van het Groene Kruis voor Zuid- en Noord-Beveland en Tholen te Goes. Opbrengst collecte. De Zeeuwse collecte heeft alhier op gebracht 524, Propagandaconcert. De fanfarevereniging „Jong Euterpe" te Heinkenszand gaf dezer dagen in het dorpshuis „Luctor et Emergo" een pro pagandaconcert, omdat men hier ook wil komen tot de oprichting van een jeugdkorps. Het jeugdconcert stond on der leiding van dhr. J. den Toonder uit Kloetinge. Dhr. H. Eversdijk, voor zitter van „Euterpe", gaf tussen de nummers door een verklaring van de te spelen stukken eïi sprak een propa gandistisch woord. Hij vertelde een en ander over het oprichten van een jeugd korps. De voorzitter van Rillandia, dhr. Koppejan, opende en sloot de bijeen komst. Uitvoering. De algemene ontspanningsvereniging en de muziekvereniging „Rillandia" hebben het seizoen besloten met een ge zamenlijke uitvoering. Geopend werd met een populair concert door Rillan dia onder leiding van dhr. P. A. M. de Wildt. Na de pauze kwam de toneel groep „De Plankeniers", onderafdeling van de ontspanningsvereniging, aan de beurt met de thriller „De fatale datum" van Frank Nylmer. Het stuk werd vlot en enthousiast voor het voetlicht ge bracht. De rol van Harold Parker werd door Piet Brok goed naar voren ge bracht, evenals die van Alice, zijn vrouw, door At je van Bladeren. De arts Mar low werd goed gespeeld door Wim de Booy, die hiermede zijn laatste rol vervulde bij „De Plankeniers" wegens vertrek naar elders. Voortreffelijk speel den Joke Boeye als de negerin Zuli Moh pn les Roos als de Chinees Fu Wang. De avond werd besloten met een ge zellig bal met medewerking van „The Tophits Specials" uit Bergen op Zoom. Gemeenteraad. Vorige week woensdag kwam de ge meenteraad in openbare vergadering bij een. Dhr. A. Kok werd als gemeente werkman in vaste dienst aangesteld, na een proeftijd van een jaar. Een aan vraag van de hervormde school voor het verlenen van medewerking voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen, werd slechts gedeeltelijk ingewilligd. De aanschaf van een vloeistofduplicator met toebehoren werd door B. en W. overbodig geacht in verband met het feit dat deze school ongeveer 80 leer lingen telt. Omdat het in de bedoeling ligt binnen afzienbare tijd een gemeen schappelijk lokaal voor handenarbeid in te richten, werd ook de gevraagde me dewerking voor de aankoop van mate rialen voor handenarbeid niet urgent geacht en dientengevolge niet verleend. Een aanvraag van de Julianaschool om medewerking te verlenen voor het bij plaatsen van een houten noodlokaal te gen de achterkant van de school ont moette geen bezwaren. Het is namelijk gebleken dat er de eerstvolgende jaren, waarbij mogelijk gerekend moet worden op 10 jaar, aan de plannen tot nieuw bouw geen uitvoering zal kunnen wor den gegeven. De onderwijsinspectie acht het echter niet verantwoord de be staande toestand te laten voortduren. Op het ogenblik heeft een klas onderdak gevonden in het scholencomplex aan de Noordweg. Deze klas dient volgens de onderwijsinspectie om organisatorische redenen dichter bij de school gebracht te worden. De kosten inclusief het bij komende werk, riolering, sanitair, ver lichting, verwarming, vloerbedekking, betegeling achterterrein worden ge raamd op 24.590,Ook zullen de toiletten en de bekleding van de houten vloeren in het bestaande vierklassige schoolgebouw verbeterd worden. Een bedrag van 8.000,werd gevoteerd voor het maken van een definitieve aan sluiting van de Scoudestraat op de Dorpsstraat. De bestaande ontsluiting van het bouwplan centrum ligt name lijk geheel op het terrein van dhr. G. Houtekamer. Het voorstel van B. en W. tot onteigening van een perceel van 120 m2 van dhr. W. W. Kakebeeke en van een perceel van 115 m2 van dhr. A. A. Zuidweg werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard, evenals het voor stel om 900,te voteren voor elek trificatie van het torenuurwerk. Wedvlucht. De P.V. „De Scheldeduif" hield een wedvlucht vanuit Beaumetz met de vol gende uitslag: 1, 5, 6, 8, 14, 15, 25, 44, 45 M. Minnaard; 2, 16 C. J. Clement; 3, 4, 7, 10 H. Sentse; 9, 22, 23, 24, 35 J. Polderman; 11, 19, 21 W. Krijnsen; 12, 30, 39 Jac. Traas; 13 Jac. Minnaard; 17, 20, 26, 27, 38, 41, 43 J. A. van Langevelde; 18 M. Bolier; 28, 29, 42 M. Moerland; 31, 32 C. Almekinders; 33, 37 C. A. Elenbaas; 34 H. Blok; 36, 40 L. Paauwe. Geslaagd. Aan de tuinbouwschool te Wilhelmina- dorp slaagde voor het fruitteeltdiploma dhr. A. H. Koster alhier. Het eerste elftal van Krabbendijke kwam in een vriendschappelijke wed strijd uit tegen Chrislandia I. Ondanks het slecht bespeelbare veld werd er een zeer goede wedstrijd geleverd, die ein digde in een 50 overwinning. Voor de doelpunten werd gezorgd door resp. Dries Paauwe, Klaas Lindenberg, Henk van Iwaarden (2 x) en Kees Kriekaard. De B-junioren kwamen op de grasmat tegen B II van Hansweertse Boys, wel ke ze met 51 versloegen. Beker gewonnen. Bij wandelwedstrijden in Ovezande heeft dhr. Joh. Hollestelle uit het be jaardentehuis „Nieuwlande" een beker gewonnen op de 10 km. Hij verdiende de beker omdat hij als oudste deelne mer de 10 km uitliep. Benoeming. De heer M. A. Westdorp, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is benoemd tot hoofd van de openbare lagere school te Zoeterwoüde. Voetbal. De voetbalvereniging Waarde speel de zaterdag in de stromende regen te gen een Engelse club, Woking United F.C. en won met 104. Voetbal. Meer een modderballet dan een partij voetbal werd het zaterdagmiddag bij de wedstrijd KapelleA.Z.V.V. II. Al spoe dig bleek, dat Kapelle deze wedstrijd zou gaan winnen, echter niet met zul ke grote cijfers (112). Met de rust had de thuisclub een voorsprong geno men van 31. Na de hervatting was A.Z.V.V. nergens meer. Geleidelijk aan voerde Kapelle de voorsprong op tot 111, om in de laatste minuut de Axel- se ploeg nogmaals een doelpunt cadeau te doen. De A-junioren die bij Rillandia op bezoek gingen, verloren met 50. Geslaagd. Voor het te Rotterdam gehouden exa men V.E.V.-hulpmonteur, slaagde dhr. J. van Willegen te Kapelle. Hengelwedstrijd. De hengelsportvereniging „De Kapel- se Kanaalvissers" opende zaterdagmid dag het hengelseizoen met een wedstrijd in de Westerschelde. Ondanks de slech te weersgesteldheid namen er aan deze wedstrijd niet minder dan 71 leden deel. De prijs voor de eerste gevangen vis ging naar W. v. d. Vrede. De overige uitslagen zijn: 1 P. J. Lepoeter, 1105 pnt.; 2. C. Coomans, 1045 pnt.; 3. G. de Rijder, 1030 pnt.; 4. W. v. d Vrede, 730 pnt.; 5. F. Bolle, 670 ppt.; 6. Kruis- voorberg, 655 pnt.; 7. A. Hoogesteger, 605 pnt.; 8. P. Schijf, 470 pnt.; 9. M. Dekker, 465 pnt.; 10. P. Braam, 450 pnt. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging Oost West, Thuis Best te Kapelle nam met 68 duiven deel aan een wedvlucht van uit Moescroen. De uitslag is: 1 en 10 P. M. Kuijper; 2 en 7 C. Langenberg; 3 en 5 Van Driel-Heijstek; 4 W. C. Hundersmarck6 en 9 P. I. Butler; 8 M. P. van Oeffelen. De snelheid van de eerst aankomende duif bedroeg 1449,94 m per minuut. De afstand van de vlucht was 97 km. Veertig jaar bij het onderwijs. „Doordat u in alles ook uw personeel betrok, hebben we u in uw werk als hoofd weten te waarderen. Dit maakte ook de verhouding goed, terwijl het te vens de basis is geweest tot het geven van doelmatig onderwijs". Met deze woorden werd dhr. C. L. Duininck als hoofd van de openbare lagere school dinsdagmiddag de loftrompet toege zwaaid, toen hij in de feestelijk met vele bloemstukken versierde raadszaal zijn 40-jarig onderwijzers jubileum herdacht. Een jubileum dat het hoofd der school met zijn naaste verwanten herdacht in tegenwoordigheid van de burgerlijke overheid, collega's, vrienden en afge vaardigden uit de onderwijswereld. Van die veertig jaar was de jubilaris twin tig jaar hoofd van de openbare lagere school te Kapelle. Als volontair begon hij op 1 september 1924 zijn loopbaan te 's-Heer Arendskerke, om negen maan den later aangesteld te worden tot as sistent bij de openbare lagere school te Kats. Vier jaar later werd hij waar nemend hoofd van de openbare lagere school te Geersdijk. In 1930 werd hij als onderwijzer benoemd te Beverwijk, om anderhalf jaar later als hoofd terug te keren naar Duivendijke. In 1934 kwam hij in dezelfde funktie naar 's-Graven- polder, om elf jaar daarna benoemd te worden als hoofd te Kapelle. Burge meester H. G. van Suijlekom noemde dhr. Duininck een voorvechter van het openbaar onderwijs. „Voor de liefde waarmede gij uw werk hebt aangepakt, kunnen we alleen maar respect hebben", aldus de burgemeester. Vreugde zal er op deze dag des te meer zijn, nu de school weer aan een opleving toe is, zo betoogde de burgemeester, die ook me de namens de inspecteur van het lager onderwijs zijn felicitaties overbracht en voorts gewaagde van het verdienstelijke werk, dat dhr. Duininck al sedert vele jaren doet op het gebied van het mid- denstandsonderwijs. Wnd. schoolhoofd G. H. Ossel omschreef zijn „meester" als iemand die men niet zo lang behoeft te kennen om te weten wie hij is. Naast zijn zeer goede omgang had hij ook al tijd belangstelling voor de persoonlijke zaken van zijn personeel. Dank bracht hij dhr. Duininck vooral voor zijn spon taniteit, collegialiteit, vriendschap en medeleven. Getroffen door spontaniteit zei ook dhr. G. J. van Liere te zijn, die vervolgens het woord voerde als voor zitter van de afdeling Goes en omstre ken van de Nederlandse onderwijzers vereniging. Dhr. M. A. Hage uit Mid delburg bood zijn felicitaties aan als voorzitter van de federatie van de Ne derlandse Vereniging voor Volksonder wijs. In een humoristische toespraak zei dhr. J. Glerum uit Yerseke, als voorzit ter van de onderwijzersvereniging Zuid-

Scheldebode | 1965 | | pagina 2