IRAAVENSI YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE KAPELLE-BIEZELINGE Emmabloemcollecte. Ook de Emmabloemcollecte, waarvan de opbrengst bestemd is voor de t.b.c.- bestrijding ter plaatse, is dit jaar een succes geweest. De opbrengst was ho ger dan voorgaande jaren en bedroeg 533,48. Een succes waar het bestuur van het Groene Kruis dankbaar voor is en deze dank gaarne wil overbrengen aan de burgerij en aan hen die hebben meegeholpen met de collecte. Loop der bevolking over maart. Ingekomen personen: M. F. Kole v. Vlissingen n. Van Klinkenbergstr. 5; I. Daane v. Amsterdam n. Damstr. 50; A. van der Lee en gezin v. Rotterdam n. Noordzandstr. 25. Vertrokken personen: J. Nolet en ge zin v. Burenpolderweg 30 n. Raams- donksveer, Keizersdijk 17; J. L. P. Win- kes en gezin v. Damstr. 19. n. Gemert, Kerkstr. 48; J. C. Meijer en gezin v. Damstr. 104; n. Nieuw-Zeeland, 502 Avenue Road, Hastings: J. Mullié en gezin v. Zanddwarsstr. 10 n. Terneu- zen, Joh. Vermeerstr. 8; J. A. de Munck- van der Jagt v. Molenpolder 8 n. Krui- ningen, Julianastr. 62; Th. Nolet v. Le- pelstr. 7 n. Oudelande, Doelstr. 8. Verhuizingen binnen de gemeente: J. M. Minnaard en gezin v. Schotte 12 n. Oudetorenstr. 9; Chr. M. van Hekke en gezin v. Damstr. 4 n. Gr. v. Zoelenstr. 25; L. C. Wisse en gezin v. Stoofstr. 1 n. Damstr. 171; P. Steketee en gezin v. Breeweg 24 n. Damstr. 4. De speciaalzaak voor Uw BRIL Korfbal. De aspiranten van Volharding gingen zaterdag j.l. voort op de weg naar het kampioenschap en wonnen met 21 van Tjoba C. De pupillen B boekten de eerste winst en klopten Blauw-Wit B met 4'0. A.s. zaterdag komen alle Volhardingploegen in het veld. De se nioren gaan op bezoek bij Togo II, dat de onderste plaats bezet. Wil Volhar ding verder weg uit de gevaarlijke zóne, dan zal er gewonnen dienen te worden. Zover is het echter nog lang niet. Er wordt praktisch door niemand getraind en dan wordt het steeds moeilijker om een tegenstander te overwinnen. De as piranten gaan bij Blauw-Wit B op be- boek en brengen normaal gesproken twee punten mee terug. Ook de pupillen A gaan bij Blauw-Wit op bezoek en kunnen twee punten rijker worden, ter wijl de pupillen B hun tweede overwin ning kunnen behalen in de thuiswed strijd tegen Olympia B. Simavi-collecte. De vorige week in onze gemeente ge houden jubileumcollecte voor Simavi is een groot succes geworden. Dank zij het grote aantal dames dat spontaan hun medewrking verleende, bracht deze collecte 't mooie bedrag op van 804,40. Een woord van dank aan gevers en geefsters en de dames die hebben ge collecteerd is zeker op zijn plaats. Paasconcert. Bij gunstig weer zal de muziekvereni ging Mozart" zondag a.s., eerste paas dag, om kwart over elf een concert ge ven op de muziektent aan de Paarden markt, van paasliederen. Ongetwijfeld zal hiervoor bij de Yersekse burgerij, evenals dit in andere plaatsen het ge val is, belangstelling bestaan. Een heitje voor een karweitje. In de week na Pasen zullen de pad vinders zich weer inspannen voor de bekende aktie een heitje voor een kar weitje. U kent het doel, hulp aan pad vinders die wegens lichamelijke omstan digheden gehandicapt zijn. Zoekt u daarom een karweitje op voor de pad vinders, zij wlilen dit graag doen en het heitje komt dan vanzelf wel. Geslaagd. Voor het examen 2e gedeelte diplo ma GA I, afgenomen te Breda, slaag den dhrn. M. D. Riedijk, J. W. Bol en M. M. Marcusse, allen werkzaam ter gemeentesecretarie alhier. Voor het di ploma INAS, waarvoor het examen af genomen werd te Middelburg, slaagden deze week de dames Carla Riedijk en Netty van Stee. Aantal baden badhuis. In het badhuis aan de Bemhardstraat werden in het eerste kwartaal 1965 in totaal 2172 baden genomen, waarvan 1705 door volwassenen en 467 door kin deren. Voetbal. Zaterdag trok het eerste elftal naar Mevo en wist daar twee punten in de wacht te slepen. Zij wonnen met 13. Wemeldinge II speelde thuis tegen Spui II en won met 62. Spui stond niet voltallig in het veld, maar weerde zich prima en op sportieve wijze. Pieterse scoorde 1 maal en van Oosten presteer de het in deze wedstrijd om 5 doelpun ten te scoren, hetgeen zeer produktief te noemen is. De A-junioren speelden op Krabbendijke. Deze wedstrijd werd ge staakt. De pupillen speelden tegen Goes en verloren met 14. Zaterdag a.s. speelt het tweede elftal thuis tegen Hoek II. De A-junioren trekken naar Hansweert. Ouderavond. De school voor Chr. Volksonderwijs alhier hield dezer dagen haar ouder avond in de school aan de Nrd. Ach terweg. De voorzitter, dhr. J. A. de Schipper, kon een groot aantal ouders welkom heten. Dhr. A. Groendijk ver toonde een filmstrip over de bevrijding. Enige kinderen uit de derde klas gaven enkele nummers ten beste op de blok fluit. Na de pauze werd door leerlingen van de zesde klas op bijzonder goede wijze het paasspel „Halleluja op bljjde toon" opgevoerd. Ontspanningsavond. De Chr. gemengde zangvereniging uit Rilland-Bath onder leiding van mevr. De Schipper-Roose gaf een ontspannings avond in huize „Vrede Best" alhier voor de bejaarden van dit tehuis. Het pro gramma bestond uit paasliederen gezon gen door het koor en deklamatie. Ver der leidden zij de samenzang met de be jaarden. Een bijzonder op prijs gestelde avond voor de oudjes. De direkteur van het tehuis, dhr. P. J. de Potter, was dan ook de tolk van allen toen hij het gezelschap uit Rilland hartelijk dank bracht voor deze wijze van ontspanning. Ophalen huisvuil. Doordat op tweede paasdag niet wordt gewerkt zal er in de komende week alleen op donderdag huisvuil wor den opgehaald. De route van maandag vervalt. Op woensdag 21 april a.s. (der de woensdag van de maand) wordt het grof vuil opgehaald. Men kan dan ook ander vuil, verpakt in dozen of zakken, meegeven. Wedstrijden Rode Kruis. Op de zaterdag in het dorpshuis ge houden districtswedstrijden van het Ro de Kruis bereikten de herenploegen uit Goes en Rilland en de damesploegen uit Goes en Terneuzen het hoogste punten tal. Deze ploegen worden hierdoor af gevaardigd naar de provinciale wed strijden in Goes. Iedere deelnemende ploeg, bestaande uit 4 personen, moest in een tijdsbestek van 15 minuten twee patiënten behandelen. De heren hadden één patiënt met een oogverwonding en bovenbeenbreuk en één bewusteloze pa tiënt met een snijwond aan het gezicht en een hersenschudding te behandelen. De dames moesten twee patiënten ver plegen: één z.g. debiele jongen met een gebroken enkel en één spastische jon gen met „waarschijnlijk" een hersen schudding. De commandantes van de damesploegen werden apart beoordeeld. Tot bijzondere prestaties kwamen de commandantes uit Goes en Terneuzen. Zij bereikten het hoogste aantal pun ten (50). De jury voor de heren be stond uit de doktoren P. Allewijn, G. A. Noome, J. A. Kamps en A. W. Ampt. Voor de dames hadden in de jury zit ting genomen mevr. Donker, Krabben dijke, mevr. Hommes, Vlissingen en Zr. Schoe, Rilland-Bath. De uitslag was: Heren. Poule I: Axel A, 38 pnt.; Axel B, 40 pnt.; Goes, 48 pnt.; Terneuzen, 46 pnt. Poule II: Krabbendijke, 39 pnt.; Rilland, 49 pnt.; Zierikzee, 45 pnt. Dames: Zierikzee, 87 pnt., comman dante 46 pnt.; Goes, 131 pnt., comman dante 50 pnt.; Terneuzen, 121 pnt., com mandante 50 pnt. Het maximum aantal te behalen pun ten bij de heren bedroeg 60 en bij de dames 145. Geslaagd, dus proficiat. Op het in Amsterdam gehouden exa men slaagde dhr. J. van de Parel voor het diploma hulpmonteur electronica (V.E.V.). Vergadering E.M.M. Dinsdagavond hield de Kon. Harmo nie „E.M.M. haar jaarvergadering in de „Korenbeurs". In zijn openingswoord verwelkomde voorzitter C. J. Karelse in het bijzonder de dirigent, dhr. Adr. B. Holster, die na een langdurige ziekte weer zover hersteld was dat hij deze vergadering kon bijwonen. Uit het ver slag van de penningmeester bleek dat 1964 met een batig saldo werd afgeslo ten. Niettemin werd ter verruiming van de geldmiddelen besloten in het najaar een bazaar te organiseren. Bij de be stuursverkiezing werd dhr. B. Dek ge kozen in de plaats van de zich niet meer herkiesbaar stellende secretaris, dhr. J. Geluk. Verder werd het bestuurs lid dhr. J. van Iwaarden herkozen, even als de commissaris dhr. G. Boneschan- scher. In het nieuwe bestuur zal dhr. Dek de funktie vervullen van penning meester, terwijl de huidige penning meester, dhr. J. J. Kakebeeke, het se cretariaat zal beheren. De contributie, die tot nu toe 1,25 per maand bedroeg, zal worden verhoogd tot 1,50 per maand. Om het jeugdwerk in de ver eniging te stimuleren werd een jeugd commissie geïnstalleerd, waarin zitting hebben genomen dhrn. C. Goedegebuure, G. Boneschanscher, J. Kakebeeke, A. Sinke en M. van der Klooster. Tenslotte werd besloten deel te nemen aan het muziekconcours te Veere op zaterdag 12 juni a.s. Bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Kruiningen van de N.C. V.B. hield donderdag j.l. de maandelijk se bijeenkomst onder leiding van de pre sidente mevr. C. Koolstra-Steketee. Als spreekster was mevr. Butijn-Smit, arts te Goes, aanwezig. Zij hield een lezing over huisartshuisvrouw. Collecte. De onlangs gehouden Emmabloemcol- heeft een bedrag van 334,87 opge bracht. Wandelsport. De wandelsportvereniging „Jong Krui ningen" nam zaterdag j.l. deel aan de eerste wandeltochten in het nieuwe sei zoen te Ovezande. Onder leiding van dhr. J. Nieuwenhuzie behaalde de groep op de 10 km een 2e prijs. In totaal werd door 640 wandelsportliefhebbers meegelopen. Judoschool. Naar wij vernemen gaat de sport school Geelhoed, na succesvolle starts in Krabbendijke en Rilland, thans ook een judocursus beginnen in Kruiningen. Ter kennismaking zal een demonstratie wor den georganiseerd op 22 april a.s. in „Ons Dorpshuis" van 79.30 uur. De demonstratie zal worden verzorgd door leerlingen van de kort geleden geopen de sportschool Krabbendijke. Bovendien zal op 6 mei, de datum van opening, een gratis proefles worden gehouden voor dames, heren, kleuters en jeugd, waarbij u zelf kunt constateren of deze sport u ligt. Wij wensen dhr. Geelhoed veel succes toe. Voor nadere bijzonder heden: zie advertentie in dit blad. Gemeenteraad. De gemeenteraad besloot in de dins dagavond gehouden vergadering, ter uitvoering van een in 1922 gesloten overeenkomst aan de Ned. Herv. Kerk een strook grond af te staan ter groot te van ongeveer 160 m2 voor de prijs van 160,Deze strook grond is vrij gekomen door de afbraak van het ver enigingsgebouw, dat in de onmiddellijke nabijheid van het kerkgebouw stond. Een strook grond van 8 meter breedte zal nu de gelegenheid bieden om de kerkgangers tot aan de kerkdeur per auto te brengen. Een eveneens in 1922 gesloten overeenkomst tussen de ge meente en de Ned. Herv. Kerk om nim mer een gebouw of iets dergelijks te bouwen of te doen bouwen op het per ceel onmiddellijk grenzende aan de kerk werd teniet gedaan voor een strook grond, die inmiddels door de gemeente is verkocht aan de instelling voor maat schappelijke zorg. Deze instelling zal, zoals bekend, het onder haar beheer zijnde tehuis vopr bejaarden „Avond licht" iets uitbreiden en vooral de con versatiezaal moderniseren. De voorzit ter, burgemeester A. Schipper, deelde in; dit verband mee dat spoedig de rijks goedkeuring voor deze verbouwing ver wacht kan worden. Aan C. Salet te Hansweert werd een perceel bouwgrond verkocht in het uitbreidingsplan te Hansweert. Bij monde van dhr. E. A. E. M. Suij (K.V.P.) werd voorgesteld het door B. en W. gevraagde krediet voor de herdenking van het bevrijdings feest op 5 mei a.s. voor de schoolkin deren te verhogen van ƒ1,tot 1,50 per kind. De raad kon zich daar mee verenigen. Het voorstel van B. en W. tot verhoging van het verzekerd bedrag voor de frauderisicoverzekering van 20.000,— tot 46.000,— ontmoette geen enkel bezwaar, evenmin als de wijziging van de bezoldigingsverorde ning voor het gemeentepersoneel. De rekening van de gemeenschappelijke keuringsdienst van slachtdieren en van vlees over 1964 werd overeenkomstig het ingediende voorstel aanvaard. De voorzitter deelde dienaangaande mee, dat voor het jaar 1965 waarschijnlijk een groter tekort op deze rekening zal ontstaan. Hij deelde mee, dat zeer bin nenkort met andere gemeenten over verhoging van de keurlonen zal worden gesproken. De postduiven. Voor de leden van de postduiven- houdersvereniging „De Vrijheidsduif" al hier is het vliegseizoen weer begonnen. De eerste vlucht ging vanuit Moes- croen en gaf de volgende uitslag te zien: 1, 11, 15, 27 en 30 A. Kole; 2 en 3 J. Oele Jzn.; 4, 18 en 36 C. Aerst; 5, 13 en 24 J. Waverijn; 6 en 8 W. van Velzen; 7, 23 en 31 M. J. Kole; 9, 16 en 32 H. C. Poleij10, 12 en 29 M. Blok; 14 en 17 K. Tjarks; 19 en 21 Joh. Meij er; 20 H. Dek; 22 J. Krombeen; 25 en 37 Steenpoorte-Buijze; 26 en 28 H. van Koeverigne; 33 J. Voois; 34 S. Dan ker; 35 J. Wisse. Hansweertse Boys kampioen. De voetbalminnende Hansweertena- ren vierden zondag feest. Reden hiervan was dat het eerste elftal van de v.v. „Hansweertse Boys" de kampioensvlag kon hijsen en dat het elftal zodoende promoveert naar de 4e klas der K.N. V.B. De laatste wedstrijd werd zondag hier gespeeld en wel tegen de vereni ging die volgend jaar een klasse lager zal voetballen: Kwadendamme I. Het was ideaal voetbalweer en op het veld was een drukte van belang: ongeveer 400 toeschouwers, w.o. zich burgemees ter A. Schipper en wethouder J. van Ballegooijen bevonden, zagen de Boys met 50 winnen'. Er was door vele toe ters en spandoeken een echte derbysfeer geschapen, maar jammer genoeg viel de laatste competitiewedstrijd wel iets te gen: het spel wilde er niet uitkomen en er werd o.i. te geforceerd gespeeld. De ruststand was 30. Twee doelpunten hiervan kregen de Boys in de schoot geworpen: een penalty en een door een verdediger zelf gezet doelpunt. Na de rust gelukte het de voorhoede nog twee doelpunten te scoren. In 18 wedstrijden hebben de Boys 70 doelpunten gescoord en 21 doelpunten tegen. Scheepvaartbeweging. In de maand maart passeerden er het kanaal door Zuid-Beveland 8.586 sche pen van 4.825.940 ton. Hiervan waren 5.571 schepen van 3.273.048 ton geladen en 3.015 schepen van 1.552.892 ton wa ren ledig. De geladen schepen beston den uit 5.235 motorschepen van 2.822.987 ton, 318 sleepschepen van 437.936 ton en 18 coasters van 12.125 ton. De ledige schepen bestonden uit 2.189 motorsche pen van 1.292.349 ton, 183 sleepschepen van 240.250 ton, 18 coasters van 7.891 ton en 625 sleepboten van 12.287 ton. Van België passeerden er 26 duweenhe- den, naar België eveneens 26 (vorige maand 38 en 23). Tot de rijnvaart be hoorden 1.199 geladen motorschepen van 811.121 ton, 149 geladen sleepsche pen van 224.151 ton; tevens 133 ledige motorschepen van. 135.006 ton en 23 le dige sleepschepen van 33.293 ton, alle van België. Naar België passeerden er 722 geladen motorschepen van 529.546 ton, 67 geladen sleepschepen van 102.052 ton, tevens 87 ledige motorschepen van 59.073 ton, eveneens behorende tot de rijnvaart. In nationaliteiten waren de schepen als volgt verdeeld: 4.979 Ne derlandse, 2.372 Belgische, 505 Duitse, 446 Franse, 266 Zwitserse, 6 Luxem burgse, 9 Oostenrjjkse, 2 Engelse en 1 Spaans. In de maand maart passeerden er 1.145 schepen meer dan in de maand februari. Overigens kan de maand maart wel een recordmaand genoemd worden. In 1964 en 1965 passeerden er in één maand niet zoveel schepen (het hoogste aantal in 1964: juli met 8.330 schepen). In het recordjaar 1937 pas seerden er gemiddeld per maand 8.217 schepen. B.B.-oefening. Het was zaterdagmorgen een drukte van belang op het dorp en de argeloze burger zal zich afgevraagd hebben wat daar gaande was. Dat was heel wat, maar toch met vier woorden te zeggen: de werf werd gebombardeerd. Eén en ander was het hoofdthema van een gro te B.B.-oefening, waaraan ca. 400 per sonen deelnamen. Het doel van deze oefening was de paraatheid van de Wal- cherse noodwachtplichtigen te testen en tevens de paraatheid en geoefendheid nog wat „bij te schaven". Het middel punt was dus de scheepswerf „T.S.M.". Bij dit bombardement moesten ca. 40 gewonden verzörgd worden, terwijl na dit bombardement een felle brand ge-, blust moest worden. De moeilijkheid van dit laatste was, dat het water van een kilometer ver getransporteerd moest worden. Deze moeilijkheid werd opgelost via een z.g. aanjaagsysteem. Aan deze oefening namen ca. 50 wagens deel. Rond de middag was de oefening af gelopen en net als na een toneelstuk werden de gewonden afgeschminkt. De sociale dienst van de B.B. werd nu ge test: de deelnemers kregen in „Kay Munck" soep en een lunchpakket aan geboden. Spoedeisende raadsvergadering. De brandvijver van Rilland zal een verlichte fontein krijgen. De gemeente raad heeft voor dit doel donderdag middag in een spoedeisende vergadering 3000,gevoteerd. Het onderwerp was al in een vorige vergadering ter sprake gekomen. Toen waren er echter stem men uit de raad, die met deze „luxe" liever even wachtten, omdat er ook pas een volière is gebouwd. Deze geluiden waren ook nu weer te horen, maar ten slotte bleken de dame en de heren raadsleden het voorstel van B. en W. toch zo aantrekkelijk te vinden, dat zij er hun fiat aan gaven. De Oranjever eniging „Juliana" kan rekenen op een bijdrage per deelnemend kind van maxi mum 2,50 voor de festiviteiten op de bevrijdingsdag. Burgemeester J. C. W. Jobse betoogde, dat de vereniging eerst een begroting heeft ingediend, waarop ook subsidie gevraagd werd voor de ouderen, maar dat B. en W. daar niets voor voelden. Op de nieuwe begroting werd alleen subsidie gevraagd voor de schooljeugd tot een totaal van 1700,-. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag op eigen terrein tegen Krabbendijke I. Het was duidelijk dat hier niets meer op het spel stond. De gedurende de gehele wedstrijd neervallende regen had boven dien veel invloed op het vertoonde spel, zodat het een heel matige vertoning is geworden. Rillandia heeft het niet moei lijk gehad de volle buit in te palmen. Reeds na 5 minuten versloeg Deurloo spil Kriekaard in de sprint en plaatste de bal daarna keurig in de uiterste hoek van het Krabbendijkse doel, 10. De bezoekers zochtën het te veel door het midden, waar spil Halle echter het heft volledig in handen hield. Na 20 minu ten kon invaller Lobbezoo de Rillandia voorsprong opvoeren tot 20. Na de rust was het Prevo die het voor zijn ploeg laatste doelpunt in deze compe titie scoorde. Uit een hoekschop liet hij de bal ten derden male in het Krabben dijkse doel belanden (30), waarmee dan ook de eindstand kwam, zodat Ril landia de derde plaats opeiste. Geslaagd en bevorderd. Bij de overgangsexamens van de R.M. L.S. te Goes werden bevorderd tot de 2e klasse A. B. Blok, M. van Damme en M. J. W. van Liere. Aan de vakschool voor meisjes te Goes slaagde voor het eerste gedeelte van de akte N XIX (Landbouwhuishoudlerares) mej. J. S. Verschuure alhier. Voor het diploma van de Zeeuwse Fruitteeltschool slaagde de Rillander C. P. L. de Jager. Paasmiddag voor bejaarden. Woensdagmiddag werd in het Her vormd Jeugdgebouw een paasmiddag gehouden voor de bejaarden, waarvoor een grote belangstelling was. Ds. G. Blok opende de samenkomst met gebed en heette de vele aanwezigen een harte lijk welkom. Het programma bevatte o.a. samenzang, koorzang, meditatie en paasverhaal. De aanwezigen werden nog een versnapering aangeboden door de dames van de Herv. Vrouwengroep, die deze middag verzorgde. Beroepen. Ds. W. Suyker, predikant der Geref. Gemeente alhier, ontving de afgelopen week een beroep naar de Geref. Ge meenten te Leiden en te Vlissingen. Rai f f eisenbank Vorige week werd de jaarlijkse alge mene ledenvergadering van de Coöp. Raiffeisenbank „Krabbendijke" gehou den. De voorzitter van de bank, dhr. J. J. van Gorsel, sprak van een gunstige gang van zaken in het afgelopen boek jaar. Dhr. F. J. Repko gaf een toelich ting bij de cijfers van de verlies- en winstrekening. De balans werd afgeslo ten met 12.431.858,07, terwijl het eind cijfer der jaarrekening 50.244.595,76 bedroeg. Besloten werd de winst over 1964, zijnde 10.932,25, aan het reserve fonds toe te voegen. Bij de verkiezing van een lid van het bestuur en de raad van toezicht wegens periodieke aftre ding, werden dhrn. J. Zandijk en ,W. Weststrate herkozen. Bij dc spaarbank werd in de maand maart een bedrag vann/ 547.923,39 in gelegd. Opgenomen werd een bedrag van 403.805,35, zodat het totaal in gelegde tegoed eind maart bedroeg 10.603.513,19. Er werden in deze pe riode 43 nieuwe spaarders ingeschre ven. Collecte. De Simavicollecte heeft in Krabben dijke 885,opgebracht. Gebruik badhuis. In het badhuis werden gedurende de maand januari 481 baden genomen, in de maand februari 377 en in de maand maart 381. Dit is in het eerste kwartaal 1239 baden, wat neerkomt op een week- gemiddelde van 95 baden. Biljarten. De biljartclub O.N.D.A. speelde in het „Stationskoffiehuis" een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Driewegen. Het puntentotaal bedroeg 419 voor Driewe gen tegen 380 voor O.N.D.A., zodat de wedstrijd met 39 punten verschil verlo ren werd. Voetbal. In de afgelopen zaterdag gespeelde wedstrijd tussen de A-junioren en We meldinge A I viel een incident voor, waardoor de wedstrijd gestaakt moest worden. Toen een Wemeldingse speler het namelijk op een gegeven moment niet eens was met een beslissing van de scheidsrechter, maakte hij dit kenbaar door de scheidsrechter enkele tikken te verkopen. Deze bewaarde echter zijn kalmte en liet de wedstrijd staken. De stand was op dat moment 2—1 in het voordeel van Krabbendijke. De wedstrijd tegen Rillandia I, waar nog al eens wat spanning^in pleegt te zitten, werd slechts matig gespeeld, waarschijnlijk in verband met het feit dat dit de laatste wedstrijd in de com petitie was. De uitslag was een 30 ne derlaag voor onze dorpsgenoten, die hierdoor op de 7de plaats in het eind klassement komen te staan. Met 4—2 verloor het tweede elftal van S.V.D., terwijl de B-junioren met 41 van Kruiningen wonnen. Judo. Voor de judoka's van de sportschool Geelhoed werden hier verschillende exa mens judo en jiu-jitsu afgenomen. Hier voor was o.a. een examinator van de Nederlandse Judobona aanwezig. Bijna alle judoka's slaagden voor de verschil lende banden, terwijl bij de jiu-jitsu- examens niemand zakte. Wel een teken dat de sportschool in onze gemeente een succes is geworden. Het ledental groeit dan ook nog steeds. Modernisering. Bij de chipsfabriek „Fritura" in de Doelstraat zijn dezer dagen de nieuwe verpakkingsmachines aangekomen. Dit betekent voor deze fabriek weer een stap verder in de automatisering, want terwijl de huidige verpakkingsmachines de zakjes alleen maar sluiten, zullen de nieuw aangekomen machines ook de zakjes zelf vervaardigen van een rol be drukt plastic. Het zal met deze machi nes mogelijk zijn een nog grotere capa-- citeit te bereiken. Wedvlucht. De eerste wedvlucht van de P.V. „De Scheldeduif" is weer gehouden en wel vanuit Moescroen, afstand 100 km. De uitslag was: 1, 3, 5, 13^19, 29, 30, 32, 34, 35, 43 J. A. van Langevelde; 2, 4, 8, 9, 14, 18, 28 M. Minriaard; 6 J. van de Vrede; 7, 22, 31, 39 W. Krijnsen; 10, 24, 26 C. J. Clement; 11 H. Sentse; 12, 16, 33 J. Polderman; 15, 23, 25, 27 C. Elenbaas; 17, 21, 41, 42 M. Moerland; 20 J. Allewijn; 36 Jac. Minnaard; 37 J. Traas; 38 C. Almekinders; 40 H. Blok. Fiets gewonnen. Bij een wedstrijd voor speldjesverza melaars hebben Corrie Maliepaard en Kees Minnaard een fiets gewonnen. Pro ficiat! iüVv Opening speeltuin. Zaterdagmorgen oih$i$Tuur zal de speeltuin geopend worden. Kinderen met een penning kannen vafïaf die tijd daar weer terecht. Voetbal. Zaterdag gelukte het Kapelle I we derom niet tot een overwinning te ko men. In Nieuwdorp verloor de j)loeg met 3—2, nadat de rust met een 22 gelijke stand was ingegaan. Het twee de deed het op eigen veld beter. Het stuurde Hoek II met een 31 neder laag huiswaarts. Geen winst, was er ook voor de A-junioren. Op eigen veld ver loren zij met 30 van Hansweertse Boys A I. De B-juniorën die naar Hans weertse Boys B II op bezoek gingen, kwamen met een 70 overwinning huiswaarts. Benoemingen. Tot diakenen bij de Ned. Herv. Ge meente te Kapelle zijn gekozen mevr. W. Bierens-Meijer en dhr. C. van Over loop. Zij zullen de plaatsen innemen van dhrn. G. v. d. Kuijl en K. J. van Gaaien. Voorts is in de vakature van dhr. J. M. Veerhoek tot ouderling benoemd dhr. L. Dekker. Korfbal. Het eerste twaalftal van de korfbal vereniging „Elto" wist zaterdag tegen Luctor I op eigen veld niet tot winst te komen. Met een 4-4 gelijk spel kwam het einde van een wedstrijd, die onder niet al te fraaie weersomstandigheden gespeeld moest worden. Een puntenver deling (11) was er ook voor de A- pupillen, die een voorwedstrijd speelden tegen Olympia ADe E^pupillen boek ten tegen Olympia B een 30 over winning. Oprichting van Groene Kruisafdeling. De vereniging „Wijkverpleging" heeft opgehouden te bestaan. Dit is ook het geval met de verenigingen „Ziekenzorg" te Biezelinge en „Liefdadigheid naar vermogen" te Kapelle. Na het ontbin-

Scheldebode | 1965 | | pagina 4