hblok St&kete&'i 49 130 zit-slaapkamer elektrisch gebied Taxis Autoverhuur Joz. Slabbekoorn tapiso zxi 69 Rinus Geluk Jac. Bauer GAZELLE metalen tra,p fa O. Koster Land- en Tuinbouw missie werd benoemd dhr. P. Ganseman. Besloten werd het komende jaar een ze vental bekerwedstrijden te organiseren met als inzet het verenigingskampioen schap. Het hoogtepunt van het jaar zal tenslotte zijn het internationale con cours, dat vastgetseld is op 2 oktober. Deze wedstrijd zal tevens weer als laat ste gelden voor het Oosterscheldekam- pioenschap en Ooster-West-Brabant- kampioenschap. Voetbal. Zo slecht als het weer, waren zater dagmiddag de resultaten van de elftal len van de voetbalvereniging „Kapelle". Het tweede elftal, dat op eigen veld de strijd aanbond tegen Wemeldinge, wist tot aan de rust gelijke pas te houden (22). In de tweede helft bleek We meldinge aan het vaak glibberige veld meer houvast te hebben dan de thuis ploeg, getuige de 26 uitslag. Een zelf de resultaat boekte ook het eerste elf tal, dat bij Wemeldinge I op bezoek ging. Daar was de ruststand zelfs 50 in het voordeel van de gastheren. Na de thee kwam Kapelle er wel beter in, maar het bleef bij slechts 2 doelpunten, terwijl Wemeldinge nog eenmaal het net wist te vinden. De A-junioren die op visite gingen naar Hansweertse Boys A I wisten ook al niet tot- winst te komen. Hier bleef de nederlaag echter to- 21 beperkt. ,0£. Korfbal. Het slechte weer speelde ook de korf bal parten. Van Elto verscheen slechts één twaalftal binnen de lijnen en wel de aspiranten A. Op bezoek bij De Poel wisten zij met 08 de zegekar achter zich te binden. Benoeming. Tot ouderling bij de Ned. Herv. kerk te Biezelinge is benoemd dhr. J. M. v. d. Vrie. Dhr. Van de Vrie, die diaken was, neemt door het aanvaarden van de ze funktie de plaats in van wijlen dhr. B. J. J. R. Walrecht. 'üni Diploma-uitreiking. Vierentwintigf'.personen hebben vrij dagavond uit handen van Ir. H. W. Nae- zer als afgevaardigde van de inspectie op het landbouwonderwijs een diploma gekregen voor het volgen van cursussen in handvaardigheid voor beginners en houtbewerking en schilderen. De diplo ma-uitreiking had plaats in de ,,Ir. A. W. van de Plasseschool", de lagere tuinbouwschool der Z.L.M. te Kapelle. In deze school zijn de afgelopen maan den ook de cursussen, die beschouwd kunnen worden als een vervolg op het reeds gegeven tuinbouwonderwijs, ge geven. De geslaagden zijn: Houtbewerking en schilderen: M. A. Hoogesteger, B. Gunst, M. J. Meeuwse, M. de Jager en G. P. Vermaire te Ka pelle; M. Griep en J. van Velzen te Krabbendijke; C. Klurjfhout en H. J. Zwemer te Yerseke; H. C. Poley te Hansweert. Handvaardigheid voor beginners: M. Oudeman en Joh. van Leeuwen te Kat- tendijke; P. Eversdijk, M. Glas, A. E. Sinke en C. Vermaire te Kapelle; J. J. H. Vroonland te HoedekenskerkeJ. Verhage te Biezelinge; A. J. de Jonge en D. Lokerse te Kruiningen; H. van Essen, W. J. Dek en C. Wisse te Goes; W. J. in 't Anker te Schore. PLASTIC BOOMMANCHETTEN GEVEN AFDOENDE BESCHERMING Sinds jaren is het een probleem, om Jong aangeplante vruchtbomen tegen wildvraat te beschermen. Door een nieu we vinding is dit probleem nu radicaal opgelost, n.l. door het aanbrengen van een plastic boommanchet. Deze manchet dient van onderaf aan het jonge stammetje te worden gesla gen, door de spiraalvorm blijft ze van zelf zitten en behoeft dus niet verder te worden vastgemaakt. Een belangrijk voordeel dus ten op zichte van andere bestrijdingsmiddelen is, dat een zeer belangrijke arbeidsbe sparing wordt verkregen daar de man chet, eenmaal aangebracht, geen ver dere zorg of behandeling vereist, dit in tegenstelling tot b.v. chemische midde len, welke steeds opnieuw „aangestre ken" moeten worden. De manchet is voorzien van perfora ties welke dienen tot toelating van licht, lucht en zon en zij vormt dus geen enkele remmende werking op de natuur lijke groei van het boompje. Een ander middel dat dikwijls wordt toegepast, is het aanbrengen van een afrastering ter bescherming van een perceel. Deze manier is vrij kostbaar en de praktijk heeft wel uitgewezen dat de bestrijding door de vindingrijkheid van hazen en konijnen lang niet afdoende is. Het staat dan ook wel vast, dat het gebruik van de manchet het goedkoop ste en eenvoudigste afweermiddel is. De belangstelling hiervoor richt zich niet alleen tot hen die bescherming voor hun vruchtbomen zoeken, maar ook in de z.g. boscultures wordt de plastic boommanchet met veel succes gebruikt. Over de resultaten is men unaniem van mening, dat deze vinding de meest afdoende kan worden genoemd. GEEN ALCOHOL, MAAR OOK GEEN ZWARE MAALTIJD Niet alleen alcohol moet de automo bilist vermijden als hij op weg is of op weg gaat. Weliswaar is het resultaat van een stevige maaltijld (zonder alco hol) niet zo funest als dat van het ge bruik van sterke drank, maar ook een overvolle maag leidt tot vermindering van de reactiesnelheid van de bestuur der. Het verteren van de maaltijd eist namelijk, dat spreekt vanzelf, de nodige arbeid van de daartoe bestemde orga nen. In verband daarmee treedt een ster ke bloedaandrang op naar de buikholte. Het algemeen bekende gevolg is, dat men zich slaperig gaat voelen. In be paalde omstandigheden kan de toevoer van bloed naar de hersenen zodanig ge stoord worden, dat de nodige concentra tie en de reactiesnelheid bepaald angst wekkend verminderen. Dus: na een zware maaltijd óók niet aanstonds achter het stuur! - (DIA) Van 1825 maart 1965 YERSEKE. Geboren: Laurus Leendert, zv. Pieter Nieuwenhuize en Jannetje Maria Butijn. Huw.afk.: Henri Vogel, 51 j. te Am sterdam en Barendina Sinke, 35 j. te Amsterdam, laatst te Yerseke. Gehuwd: Abraham Dirk de Munck, 27 j. te Kruiningen en Jacoba Alida van der Jagt, 23 j. Van 1824 maart 1965 WEMELDINGE. Geboren: Adriaan Aag- bertus. zv. Joos Leendertse en Cornelia van der Cingel; Edwin, zv. Frangois Johannes Meijaard en Anthonia Johan na Alewijnse; Jacoba Levina, dv. Adri aan Jan Schouwenaar en Margaretha Eversdijk. HuwelijksaangifteHorst Andreas Nikolaus Wildpaner, 30 j. te Brunsbtit- tel en Geertruida Tannetje Dagevos, 28 j. Van 1824 maart 1965 KRUININGEN. Ondertrouwd: Adriaan de Jager, 25 j. te Goes en Adriana Cor nelia Maas, 24 j. Gehuwd: Pieter Jacob Zuijdweg, 28 j. te Kapelle en Adriana Cornelia Brandt, 22 j. Overleden: Elisabeth Brandt, 89 j., wed. van Frangois Houtman. PREDIKBEURTEN Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen, Krab bendijke. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering zondag 8 en 10 uur Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine F. A. G. de Klark. Kapiteine E. Berman. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. van Boven Middelburg. 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. 2.30 uur: Ds. G. Blok, Rilland-Bath. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. B. van der Lelie. 2.30 uur: Ds. A. Sieders, Biezelinge. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. Blok. 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. Geref. Kerk 10 en 3 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. T. H. Penninga. Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. M. Ros uit Har derwijk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. W a a r de Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. G. E. Huizing. 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman, Krui ningen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 9 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. A. J. Mooij, Schore. Geref. Kerk 10.30 en 5 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. B. v. d. Lelie, Hansweert. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Voor de hartelijke blijken van medeleven, ons betoond tijdens de ziekte en na het heengaan van mijn innig ge liefde vrouw en onze lieve moeder en oma, mevrouw MAARTJE KLOS-NOUWT betuigen "wij onze welge meende dank C. D. KLOS J. H. DE BAAN-KLOS J. DE BAAN JAAP JE Yerseke, maart 1965 Molenlaan 10 GEVRAAGD EEN met gebruik van keuken voor jong echrpaar zonder kinderen in Kruiningen of omgeving Brieven onder no. 44-1, bureau „De Scheldebode", Kruiningen Alles op Kracht, Licht, Verwarmiiig, Radio Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt bij de man, die ook als 't stuk is maken kan! zonder chauffeur Volkswagen en Chevrolet Garagebedrijf Tel. 413 - Kruiningen HET RIJWIEL WAAR MEN STEEDS NAAR VRAAGT, fS, WELKE DE NAAM DRAAGT Schuttershof 12-13 Telefoon 639 - Yerseke 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Schoonmaak! Natuurzemen, Vileda-zemen, S.P. 30, teak olie, meubelpolish, antikras, Citin, X-ol, Glamorin, boen was, enz. enz. vindt u in Drogisterij Kooman, tel. 221, Wemeldinge. - De speciaal zaak! Voor de schoonmaak: His- tor muurverven zijn prach tig! - W. Visscher, Nieuw- straat 13, Kruiningen. KaasKaasKaasKaas Vindt u uw kaas ook maar gewoon? Neem dan eens een stukje uit onze keur- collectie met een bijzonder fijne smaak. Bij aankoop van 250 gram van deze smaakvolle kaas 1 blikje le soort leverpastei v. slechts 25 ct. - J. I. v. d. Burght, Emmastraat 14, Yerseke. Al woont u op Rilland, ■Krabbendijke, Kruiningen, Wemeldinge, Hansweert of waar ook in Zeeland, komt allen zaterdag 27 maart a.s. naar de Piet Hoebeke show in Yerseke. En voor drukwerk... VAN DER PEYL! Mooie nieuwe modellen in BH's. Prima pasvorm en af werking. Ook in jeugd-BH's in wit en gekleurde dessins weer iets heel aparts! Heel voordelig in prijs. En als steeds grote keuze in stepp- ins, gaines,, pantys en kor setten. Vraag steeds naar Ronda korsetten, beroemd om hun prettige pasvorm door de speciale baleinen, die niet steken of knellen kunnen! Alleenverkoop Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Gratis spaarzegels Te koop een houten woning. Voorzien van woon- en slaapkamer, keuken en wc. Groot 11 x 4 m. Brieven Bureau Yerseksche Courant te Yerseke onder no. 6. Welk meisje wil 6 maanden naar Engeland? Jong gezin met 2 kinderen. Inl.Ten Houtenstraat 32, Yerseke, tel. 683. Weer ontvangen leuke ruit- overhemden, 4 ruiten in de maat 5, 6, 7 voor 6,95. Profiteer er van! - J. Kole, Yerseke, tel. 372. Als u nu een koopt, krijgt u voor uw oude trap f 7,50 tot f ÏO,- terug Hebt u geen oude trap in te ruilen? Ook dan hebben wij enige zeer voordelige aanbiedingen Jasperse altijd voordeliger! 3 busjes haring in tomaat 98 ct. 1 fles vruchtenwijn 98 ct. 1 pot abrikozen 89 ct. 3 rol mentho's 69 ct. 3 rol fruittella's 49 ct. 2 pak tuc 69 ct. 1 blik snijbonen 89 ct. 2 blik soepballen 89 ct. 1 zak tutti frutti 69 ct. 2 rol beschuit 55 ct. 2 pak lucifers 42 ct. 1 pot pickel 52 ct. 1 pak 100 g cacao 39 ct. 1 pot jam 69 ct. 200 g pruimen 59 ct. 2 pakjes soep van 1,19 voor 89 ct. Draagbare radio's reeds vanaf 39,75. - Van Oeve- ren, Yerseke. Voor beter verzorgd sten- cilwerkCopiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Yerseke, tel. 590. Voor de gymnastiek! Witte broeken, witte shirts en voor de meisjes korenblau- we turnpakjes zojuist weer ontvangen. Ook zeer fijn wit katoen voor het zelf maken van gymnastiekjurk- jes. Met gratis Zilverzegels. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Schieffer's bloedwijn ver jaagt" lusteloosheid, voort durende vermoeidheid, over wint prikkelbaarheid en schenkt nieuwe energie. Drog. Fa. O. Koster. Nylonkousen vanaf 1,10 met speldje gratis. Uw schoenreparatie wordt vak kundig uitgevoerd. A. Boo ne, Hoofdstraat 61, Krui ningen. Zeer mooie Sturka blazers reeds vanaf 59,75. Tricot blazers van Bruestle en Bleyle in diverse prijzen voorradig. - Van IJsseldijk- Snoep. Te koop gevraagd: Antiek, o.a. kabinetten, bureaus, se cretaires, ladenkastjes, ko peren doofpotten en ketels, muurtegels en tableaus. Sinke, Vierstraat 13, Yer seke. Sola artikelen, ook roestvrij stalen pannen, hebben wij voorradig. - Fa. Eckhardt, Yerseke. Door inruil te koop 2 Er- res wasmachines, 125, per stuk. - Van Oeveren, Yerseke. Te koop 70 tweejarige Gol den Delicious, type IX. P. de Leeuw, Molenpolder 7, tel. (01131) 719, Yerseke De Mirlon-Mirlana voor jaarscollectie is mooier en uitgebreider dan ooit. Witte en gekleurde sokjes en an kiets in effen tinten of in vele variaties in kleuren en dessins. Sterke sportkousen in wit, jaeger, grijs en ge kleurde blokdessins voor jongens en meisjes. Steeds iets nieuws in herensokken en voor de dames natuur lijk de onovertroffen Mir- lana nylons. Gratis Zilver- zegels Alleenverkoop Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Zojuist ontvangen prachti ge nachtjaponnen v. Schies- ser in nylon en diolen. Ook zeer leuke tricot pyama's in marine stijl, eventueel als blouse te dragen, zeer apart. Van IJsseldijk-Snoep. Jasperse altijd voordeliger! Paasbonbons 52 ct. Paas- choc. 52 ct. Choc, eitjes 59 ct. Croquant eitjes 45 ct. Witte flikken 35 ct. Rum bonen 38 ct. Sinasstaafjes 38 ct. Alle soorten drop 37 ct. p. 100 g. 1 zak agar 45 ct. 1 zak zuurtjes 49 ct. 1 zak hoestmelange 49 ct. p. 200 g. Zeeuwse rondjes 64 fct. Pindakoekjes 64 ct. Zeeuws speculaas 64 ct. p. 250 g. 1 pak speculaas 90 ct. Zware Gron. koek 89 ct. Nu dubbel Zilverzegels op alle tuingereedschappen en plastic artikelen. Fa. Eck hardt, Yerseke. De nieuwste kraagloze fel- tine blazers in korenblauw en grijs. Van Ramo een snoezige kinderblazer in marine, wit ruitje. Voor uw dochtertjes schattige man tels. En voor al uw kinde ren 'n grote collectie jacks in nylon, popeline en terlen- ka. Steeds het nieuwste en altijd iets aparts! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Gratis Zilverzegels! Swift en Berkelmans luxe herenschoenen. Ruime keu ze, in de nieuwe voorjaars modellen. - I. Hage, Yer seke. Hoenson oliehaarden steeds voorradig. - Fa. Eckhardt, Yerseke. Door inruil te koop nog enige kleine wasmachines vanaf 40,per stuk. Van Oeveren, Yerseke. Behang. Voor uw behang is uw adres: W. Visscher. Machinaal afranden. Wilt u een truitje waar u eens anders mee bent dan anderen? Loop dan eens bij ons binnen. De keuze is ge weldig in vele soorten wol, astralon en katoen. Altijd het nieuwste en altijd iets aparts bij Van IJsseldijk- Snoep. Opnieuw ontvingen wij een grote zending tricot kinder kleding. Beeldige vestjes, ;truitjes, pullovers enz. enz. Zo groot is de collectie, dat wij onmogelijk alles kunnen etaleren. Kom binnen met uw kinderen eens kijken en passen. Op alles gratis Zil verzegels - Textielhandel Snoep-van Willigen. Te koop zeer goed onder houden Sparta brommer, 6500 km gelopen, voor 500 gulden. Adres te bevr.: C. Willemsen, Wilhelminastr. 54, Wemeldinge. Swift dames steun- en ge makschoenen in zwart, bruin en berken. Ook diver se soorten met gevlochten voorblad. Loop op Swift ge makschoenen en u hebt geen pijnlijke voeten meer! I. Hage, Yerseke. Elbeo kousen zijn bekend om hun kwaliteit maar ook om hun prachtige tinten en pasvorm. Bovendien beslist sterker dan andere. Probeer ze eens, en ook u zult ver rukt zijn! - Van IJsseldijk- Snoep. Schoonmaaktijd... Laat nu nieuwe vloerbedekking leg gen. Vele soorten uit voor raad leverbaar. - J. Kole, complete meubilering, Yer seke, tel. 372. Voor Wemel dinge: Wilhelminastraat 58. Door inruil te koop 1 Hoo ver spoelcentrifuge 135,-. Van Oeveren, Yerseke. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen, hoog model, blauw-wit en uitneembaar. - Dr. van Rooyenstraat 3, Yerseke. Voorkom teleurstelling! Koop vrijdagmiddag reeds uw plaatskaarten voor de grandiose Piet Hoebeke show. Het cafetaria van N. P. Oele zal van 46 uur hiervoor zijn geopend. Door inruil te koop 2 Miele wasmachines met elektri sche wringer, 150,per stuk. - Van Oeveren, Yer seke. Jasperse altijd voordeliger! 1 fles advokaat 2,89. 1 blik corned beef 1,35. Gro te pot augurken 89 ct. Ma gere ham 55 ct. Snijworst 45 ct. Echte bot.worst 28 ct. Rookvlees 63 ct. Paling worst 49 ct. Ontbijtspek 47 ct. p. 100 g. Volvette kaas 500 g 1,60. Oude witte kaas 38 ct. Oude kom. kaas 40 ct. p. 100 g. Lunchkaas- jes 1,60. Edammers 2,95. Verse pinda's 57 ct. p. 250 g Lusteloos Voortdurend vermoeid Prikkelbaar Schieffer's bloedwijn helpt werkelijk! - Drog. Fa. O. Koster. NYLON TAPIJT TAPIJT ZONDER, ZORGEN Geen zorgen over slijtage: nylon is zo goed als onverslijtbaarGeen zorgen over vlekken: nylon neemt geen vlekken op! Geen zorgen over pletten: de liggende nylon-vezels kunt U niet platlopen. Geen zorgen over pluizen: de nylon-vezels zijn verankerd. Geen zorgen over verschieten: zelfs bij fel zonlicht onmogelijk! Bij ons vindt U vele warme, moderne Tapisomkleuren waaruit U kiezen kunt Tapis om -van een fabriek met meer dan 80 jaar ervaring; iiiiiin en zonen WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE WE NS BE DIENING Kruiningen, Tel. (01130) 337 250 gr gedroogde pruimen heel blik sperziebonen heel blik appelmoes 5 dikke van Houten repen 3 stofdoeken groot zeem en 100 zegels extra 4 moorkoppen gevuld met slagroom blik Weense worstjes kassaverrassing; grote ontbijtkoek bij f 10,- boodschappen Maar man, dat is toch niet waar? Ja, heus! Dat zal je arbeid belangrijk verlichten, vrouw en 'tis de nieuwste, moderne wasmachine van Piet van Oosten. Hoor je dat, kinderen? Fijn zeg, moeder. Leuk hé, van va der! Voor de schoonmaak: Wit en crème gordijnkant, fes ton ook gekl., overhand doeken, kat. en badstof keu kendoeken, panlappen, was handjes en baddoeken ook in donkere kleuren. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yer seke.

Scheldebode | 1965 | | pagina 3