YERSEKE IRA/MENS! WEMELDINGE KRUININGEN PurOl heride huid HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE N eptunusnieuws. De eindstanden van de zaalhandbal competitie zijn als volgt: Dames Maraton 9 8 1 0 17 69—10 E.M.M. 10 8 0 2 16 55—23 Olympus 9 5 0 4 10 4346 Zeeland Sp. 10 4 1 5 9 4347 Volharding 10 2 0 8 4 31—63 Neptunus 8 0 0 8 0 17—70 Heren Walcheren 8 8 0 0 16 147—88 S.I.O.S. II 8 5 0 3 10 116118 E.M.M. Hl 8 3 0 5 6 111—121 Fort una III 8 2 0 6 4 87—102 Neptunus 8 2 0 4 4 86—113 In verband met de veldhandbalcompe- titie worden de resterende dameswed strijden niet meer gespeeld. Watersportvereniging. Maandagavond kwam een werkcomité bijeen om de mogelijkheden te bespre ken voor het oprichten van een water sportvereniging in Yerseke. Verschil lende goede suggesties kwamen ter spra ke en men zag dan voor de toekomst een noodzakelijkheid in een dergelijke vereniging. Het comtié besloot dan ook om door te zetten en een algemene ver gadering bijeen te roepen om tot een definitieve oprichting te komen. Voor nadere bijzonderheden zie de adverten tie in het volgend nummer. Collecte voor Simavi. 40 jaar Simavi. In de week van 29 maart tot 30 april a.s. wordt ook in onze gemeente weer de jaarlgkse Sima- vi-collecte gehouden. Een jubileumcol lecte, want het is thans 40 jaar ge leden dat Simavi werd opgericht. Helaas is de medische nood in vele tropische landen nog ontstellend groot. Geeft u in dit jaar een jubileumgift. Geeft dubbel, want uw hulp is zo broodnodig. Laat uw barmhartigheid groter zijn dan de vertwijfeling van vele moeders, vaders en kinderen. Laat Simavi dubbel helpen en redden. Zo alleen kunnen rijen van wachtende patiënten bij poliklinieken en in de ziekenhuizen en lepra-kolonies op genomen zieken behandeld worden. Men sen met tropische ziekten, die hoopvol genezing zoeken. Steunt daarom juist nu de Simavicollecte. De speciaalzaak voor Uw BRIL Tienerklanken op een zolderkamer! Ook dit jaar weer houdt Piet Hoe- beke zijn show in Yerseke. Na vele voorbereidingen is hij er ook nu weer in geslaagd een show te brengen, zoals er maar één keer in het jaar te zien is. Door militaire plichten gebonden moest hij nu echter een beroep doen op vele bekende artisten uit de omtrek. We noemen b.v. Jan Blok, Ann Lee, Joop Griep en The Violets. Daardoor kreeg deze snow wel een bijzonder cachet. Bij de generale repetitie bleek dat alles op hoog peil werd uitgevoerd. De gehele leiding berust bij dhr. J. Herjt, terwijl de geluidsinstallatie verzorgd wordt door g.t.b. HONO. Door de vele voor bereidingen en hoge kosten, verdienen deze mensen uw volle aandacht en wie er heen gaat zal kunnen genieten van iets, dat helaas maar al te weinig in onze streek gepresenteerd wordt. Bond van Plattelandsvrouwen. Donderdagavond 18 maart vergader den de Plattelandsvrouwen in de „Ha ven". De presidente, mevr. Lacor open de deze vergadering en ving aan met bespreking van allerlei zaken, o.a. het jaarlijkse reisje op 11 mei a.s. naar de bloeiende tuinen van het koninklijk pa leis te Leaken-Brussel. Direkt na de discussie aangaande deze reis arriveer de mevr. Huisman-Griep, de spreekster voor deze avond. Na een hartelijke be groeting ging mevr. Huisman over tot een boekbespreking en wel „De zes gro te godsdientsen der wereld". Onder grote aandacht werden deze behandeld, terwijl de positie van de vrouw in de verschillende landen ten opzichte van de religies werd besproken. Aan het eind van de boeiende en leerzame lezing eindigde mevr. Huisman met het zeer toepasselijk gedicht: „Kinderen van één Vader, reikt elkaar de hand" enz. Mevr. Lacor sloot de vergadering met een wel gemeend dankwoord aan de spreekster en riep de leden tot weerziens toe. Gevonden voorwerpen. Gevonden een paar basketballschoe nen. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Verkoping. In het Jeugdgebouw werd in het open baar ten verkoop aangeboden door no taris J. C. Kram uit Kapelle ten ver zoeke van de fam. Ruissen het huis met schuur aan de Dorpsstraat no. 5, groot 9 are en 65 centiare. Hoogste inschrij ver was dhr. E. Hamelink voor de som van 5005,de familie Ruissen zette het pand in voor 10.000,waarop geen enkel bod meer kwam, zodat de verkoop geen doorgang vond. Jubileumcomité. Dezer dagen vergaderde het bestuur van de voetbalvereniging met het ju bileumcomité, voor de bespreking van de plannen van het 25-jarig jubileum der vereniging. Deze vergadering stond onder leiding van de voorzitter dhr. A. P. Schouwenaar. Bij de verdeling der funkties in het comité werd benoemd dhr. A. Paauwe uit Borssele als voor zitter dhr. Joh. Dagevos tot secreta ris en dhr. M. Schouten tot penning meester. Er is besloten om in de maand juni op de zaterdagen seriewedstrijden te houden, t.w. de juniorenelftallen, het tweede elftal en het eerste elftal. Het eerste elftal zal de wedstrijden houden op zaterdag 19 juni, de eigenlijke ju bileumdag. Voor het zover is, zal er eer-st een bazaar gehouden worden om de benodigde gelden voor deze festivi teiten bij elkaar te krijgen. Dit zal ge beuren op zaterdag 3 april a.s. in het gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat. Reeds is er een grote verloting, welké door de leden zelf is verzorgd. Deze zal uitloten op de bazaardag. Zeer ze ker zal het aan belangstelling voor de ze vereniging niet ontbreken. Plattelandsvrouwen. De afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer da gen haar vergadering onder leiding van haar presidente mevr. Eckhardt-Domi- nicus. Als spreker was aanwezig dhr. Faberij de Jonge uit Goes, die een zeer interessante lezing hield over edelste nen, toegelicht met dia's. Voor zijn on derwerp vond dhr. Faberij de Jonge een aandachtig gehoor. Voetbal. Zaterdag speeld op het sportveld aan de Bonzijweg voor de competitie We meldinge tegen Kapelle, wat een fikse overwinning voor Wemeldinge oplever de. Al na 10 minuten spelen hadden Weststrate en De Bourgraaf Wemeldin ge aan een 20 voorsprong geholpen. In de 28e minuut kreeg De Jonge een kans, 30, de Bourgraaf maakte in de volgende minuut 40 en slechts 7 mi nuten later benutte dezelfde speler een opgelegde kans, 50. Na de rust kwam er een beter spelend Kapelle in het veld en na 10 minuten werd een penalty toe gekend en benut, 51. Vermaire bracht de stand op 61, waarna Kapelle in de 29e minuut de stand op 62, bracht, wat tevens de eindstand zou blijken te zijn. Wemeldinge II bracht een bezoek aan Kapelle I en wist daar te winnen met de zelfde cijfers, 62. De B-junio ren verloren met 40 van Yerseke en de pupillen verloren van Yerseke met 10. Zaterdag trekt het eerste elftal naar Nieuwdorp en het tweede elfal speelt huis tegen Heinkenszand. De A- junioren gaan naar Rillandia. Vergadering C.H.U. Dezer dagen hield de C.H.U. afd. We meldinge onder leiding van dhr. A. Veerhoek haar jaarvergadering. Hierbij werden de aftredende bestuursleden J. Verhoek en A. de Schipper Jzn. herko zen. Diverse politieke en gemeentelijke zaken werden besproken. Jeugd Rode Kruis. Door de leden van de Ned. Herv. Meisjes vereniging onder leiding van mevr. J. Kroon-Korevaar, zijn in de af gelopen maanden verschillende voorwer pen, zoals speelgoedbeestjes e.d., ge maakt voor het Jeugd Rode Kruis. Ook werden door hen twee kinderdekentjes vervaardigd, waarvan de lapjes waren gebreid door de vrouwelijke bewoners van het bejaardentehuis „Vrede Best". Op deze wijze was jong en oud ingescha keld om wat zonneschijn te brengen in kinderharten. Eén dezer dagen is het speelgoed en de andere voorwerpen over handigd aan dhr. P. J. de Potter, plaat selijk vertegenwoordiger van het Jeugd Rode Kruis. Oranjevereniging. Onder voorzitterschap van dhr. A. P. Schouwenaar vergaderde dezer dagen de Wemeldingse Oranjevereniging, om na afwerking van enkele huishoudelijke zaken de plannen voor 5 mei a.s. te be spreken. De bestuursleden A. P. Schou wenaar, A. Mijnsbergen en A. J. Dage vos werden bij akklamatie herkozen. Uit het verslag van de penningmeester, dhr. A. de Schipper, bleek dat het saldo op 31 dec. 1964 458,34 bedroeg. Het aan tal leden der vereniging bedroeg toen 355. Voor de viering van de 20e her denking van de bevrijding van ons land bestaan voor Wemeldinge grote plan nen. Het is de bedoeling er een echte ouderwetse feestdag van te maken. De dag zal om 8 uur op een nog nader te bepalen wijze plechtig worden ge opend, waarna te 9 uur bij het ge meentehuis door de schoolkinderen een aubade worden gebracht, waarna kin derspelen, te houden op het sportveld. In de middaguren volgt een allegorische optocht waarvoor zich reeds verschil lende delnemers hebben gemeld. Beslo ten werd op vrijdag 2 april a.s. weer bij elkaar te komen om de plannen na der uit te werken. Een ieder zal begrij pen, dat het organiseren van een der gelijk feest voor de Oranjevereniging kosten met zich mee brengt. Hiervoor zal een huis aan huis collecte worden gehouden. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen. De afd. Kruiningen en omtsreken van de Bond van Plattelandsvrouwen hield haar maandelijkse bijeenkomst in „Ons Dorpshuis". De presidente, mevr. Rib- bens-Muller, verwelkomde mej. Varos- sieau, elektrohuishoudkundige bij de P.Z.E.M. te Middelburg en mej. Van Loo, eveneens werkzaam bij genoemde maatschappij. De presidente deelde de leden mee dat in de j.l. gehouden be stuursvergadering was besloten, dat mevr. Drever-van Hekke de taak van secretaresse op zich zou nemen. Voor de a.s. voorjaarsvergadering die op 29 april a.s. te Oostburg wordt gehouden, werd mevr. Griep-Weststrate als afge vaardigde aangewezen. Na Pasen begint een cursus bloemschikken. De boeken- circulatie ging deze middag ook van start. Mej. Varossieau gaf een uiteen zetting over het bereiden van verschil lende paasgerechten, die daarna door mej. Van Loo klaargemaakt werden om daarna onder de leden verloot te wor den. Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Kruiningen van de N.C. V.B. hield vorige week donderdag haar jaarvergadering. Nadat de presidente, mevr. C. Koolstra-Steketee, de leden had verwelkomd en een korte meditatie had gehouden, werd de tijd gevuld met de clamatie door een van de leden en wer den door een vertegenwoordiger van de Verkade fabrieken dia's vertoond van de ontwikkeling van dit bedrijf en de fa bricage van de diverse produkten. Ophokperiode postduiven. Burgemeester en wethouders hebben de ophokperiode voor duiven vastgesteld van 20 maart t/m 30 april 1965. Het verbod om duiven te laten uitvliegen geldt niet na 's avonds 18 uur, op za terdag na 12 uur en op zondag. Uitvoering K.W.V. De gymnastiekvereniging K.W.V. gaf zaterdag de jaarlijkse uitvoering in Ons Dorpshuis. „Kruiningen Wil Vooruit" heeft haar naam alle eer aangedaan. De zaal was, ondanks het bijzonder slechte weer, vrijwel tot de laatste plaats bezet en het programma was uit stekend van opbouw. Nadat voorzitter M. Pieterse de bezoekers had verwel komd, werd de uitvoering door de „kleinsten" begonnen. Onder leiding van mej. Cremer kwamen zij door het mid denpad op, zingend het lied van de Ze vensprong. Jammer dat het tijdens het optreden van de jongsten zo rumoerig was in de zaal, een levendigheid die on danks het verzoek van de zijde van K. W.V. de hele avond voort zou duren. Vergadering feestcomité. Het feestcomité heeft zich maandag avond beraden over de te houden fees telijkheden op 30 april en/of 5 mei a.s. In principe is besloten op Koninginne dag te feesten. Mocht het deze dag ech ter slecht weer zijn, dan wordt er ge feest op 5 mei a.s. Voorlopig werd het volgende programma vastgesteld: 8 uur reveille (doch dit keer niet van de to rentrans), 8.30 uur klokgelui, 9 uur aubade van de schoolkinderen voor het gemeentehuis met aansluitend een bal lonwedstrijd, 10.30 uur algemene ver gadering, 14 uur kinderoptocht, 15.30 uur kinderspelen. Het avondprogramma is nog niet precies vastgesteld, maar in ieder geval zal er een lampionoptocht worden gehouden, terwijl de dag wordt besloten met een gezellig samenzijn in het dorpshuis. Voor maandag a.s. heeft het feestcomtié een vergadering uitge schreven met de besturen van de di verse verenigingen. Dan zal vermoede lijk het programma definitief worden vastgesteld. Het verkeer. Zaterdag om 11.20 werd de politie meegedeeld dat er zich een VW-perso- nenauto ter hoogte van de kruising Rijksweg-Veerweg in de bermsloot be vond. De auto bleek toe te behoren aan J. R. uit 's-Heerenhoek, die de wagen had verlaten. Daar het vermoeden be stond dat R. onder invloed had ver keerd, werd door een arts de bloed proef afgenomen. De uitslag hiervan is nog niet bekend. Gevonden en verloren voorwerpen. Als gevonden zijn bij de politie aan gegeven: Een speciebak-, diverse paren wanten en handschoenen, een rokje, een zilverbon van 2,50; een kunstlederen damesjasje, een witlederen ceintuur en een damesrijwiel. En als verloren: Een paar grijze Noorse kinderwanten en een roodlederen kinderportemonnaie. Bejaarden in het verkeer. Onder dit motto hield de opperwacht meester der Rijkspolitie, dhr. A. Mau- er, op uitnodiging van de bejaardenver eniging „Kruiningen" woensdagmiddag j.l. een lezing in Ons Dorpshuis. Hoofd zakelijk werd door dhr. Mauer behan deld hoe de bejaarden zich als voetgan ger, wielrijder of bromfietser in het ver keer dienen te gedragen, welke rechten zij hebben en welke verplichtingen zij moeten nakomen. Met een serie van 45 speciaal voor bejaarden samengestelde, kleurendia's beschikbaar gesteld door het Verbond voor Veilig Verkeer, wer den vele verkeerssituaties op dat gebied belicht. Er bestond voor deze middag veel belangstelling en het gebodene viel goed bij de ruim 50 bejaarden in de smaak. Veel vragen werden gesteld, waaruit bleek dat ook de bejaarden nog mee willen helpen tot een juiste toepassing van de verkeersregels te ko men. Dhr. A. Dek sprak na afloop een dankwoord tot opper Mauer en vroeg hem in de toekomst nog eens zo'n lezing te houden. „Indien dit in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het ver keer is, wil ik dat graag doen", ant woordde dhr. Mauer. De projector voor het vertonen van de dia's werd beschik baar gesteld door het hoofd van de o.l. school, dhr. Brugge, en de geluidsin stallatie door Ko Stroosnrjder. Feestprogramma bevrijdingsdag. Dinsdagavond hield de oranjevereni ging „Prinses Beatrix" een vergadering onder voorzitterschap van dhr. J. Griep. Aanwezig waren o.a. afgevaardigden van de Hansweertse verenigingen. Op deze vergadering is een voorlopig pro gramma opgemaakt als volgt: 9 uur rondgang van de harmonie „Schelde- galm" met alle verenigingen van Hans- weert. 11 uur feestelijke bijeenkomst der leden van de oranjevereniging in het dorpshuis „Kay Munk" met muzikale medewerking van de muziekvereniging „Polyhymnia". 14 uur kinderspelen door de schooljeugd op het dorpsplein, met daarna een wielerwedstrijd, 's Avonds zal met medewerking van „Schelde- galm" een grote lampionoptocht wor den gehouden. Als besluit van deze feestdag zal er in de zaal „Zeelandia" een bevrijdingsbal worden gehouden. Uitvoer. De uitvoer van aardappelen gaat nog steeds voort, hoewel in beperkte mate. De Nederlandse coaster „Willem Cor nells" (499 brt) ging naar Alicante (Spanje). Verder ging de Duitse coas ter „Klosterfrau" (741 brt) met een la ding aardappelen naar Sevilla, eveneens in Spanje. Voor de afwisseling kwam de Nederlandse coaster „Merweborg" (499 brt) met een lading verse uien uit Polen (Gdansk), welke hier werden ge lost. Voetbal. Het tweede elftal van Hansweertse Boys heeft zondag j.l. de laatste wed strijd gespeeld voor deze competitie. Het was de uitwedstrijd tegen „Volhar ding '32" uit Ovezande. Het werd we derom een flinke overwinning, n.l. 11-1. Het tweede heeft hiermede definitief de tweede plaats bereikt. Jammer dat de start van dit elfal tamelijk zwak was. Had het zo goed gelopen als de laat ste wedstrijden, waren ze zeker kam pioen geworden, waarvoor ze nu maar enkele punten tekort kwamen. De wed strijd van het eerste elftal werd afge last. A.s. zondag is het eerste vrij. Het ligt echter in de bedoeling een trai ningswedstrijd te spelen. Simavicollecte. Volgende week zal ook in ons dorp de Simavi-collecte worden gehouden. „Al weer alzult u denken. Daar heeft u gelijk in, maar we willen bij deze collecte toch wel even stil staan. De Simavi vereniging tot medische hulp aan tropenlanden voor alle gezind ten met als beschermvrouwe H.M. de Koningin, bestaat dit jaar 40 jaar, zo dat dit een jubileumcollecte genoemd mag worden. Vooral in poliklinieken, ziekenhuizen en leprakolonies wordt er door deze vereniging veel heilzaam werk verricht. Herv. Vrouwengro ep Dinsdagavond j.l. werd door de Herv. Vrouwengroep alhier een bezoek ge bracht aan de centrale bakkerij „De Schelde". Op zeer duidelijke wijze werd hun uitleg gegeven door dhrn. Dieleman over de bereiding van de produkten. Vanaf de grondstof tot gebakken brood werd het gehele verloop van bakken be sproken en aanschouwelijk getoond. De gasten volgden met grote interesse hoe alles machinaal werd gedaan. Vele vra gen werden gesteld, die tot genoegen door de leiders werden beantwoord. Het bleek een leerzame avond voor de velen die waren opgekomen. De leiders, dhrn. Dieleman, werden hartelijk bedankt. Aan de vrouw des huizes werd een bloemetje aangeboden. Geslaagd. Dhr. J. J. Hoebeke slaagde voor het examen patroonsdiploma automobielen bij de V.A.M. te Voorschoten. Brandweerkazerne in gebruik genomen. De vrijwillige brandweer heeft vrij dagavond tijdens een feestelijke bijeen komst de geheel gemoderniseerde brand weerkazerne in gebruik genomen. Bur gemeester J. C. W. Jobse verrichtte de officiële opening door een lint door te knippen. De brandweerlieden stonden hierbij in uniform voor het gebouw op gesteld. Er bevinden zich in het gebouw een garderobe, garage, instructielokaal en douchegelegenheid. De verbouwings- kosten bedragen 30.000,In de ga rage staat een moderne brandweerauto, die 2000 liter water per minuut kan ge ven. In een na afloop van de plechtig heid in het dorpshuis gehouden bijeen komst boden verschillende sprekers ge lukwensen aan. Zes brandweerlieden, die tien jaar lid van de brandweer zijn geweest, kregen uit handen van burge meester Jobse de koninklijke vrijwilli gers medaille. Voetbal. Zaterdag speelde Rillandia I tegen Terneuzense Boys. De gehele wedstrijd werd in een stromende regen gespeeld, wat vanzelf veel afbreuk deed aan het vertoonde spel. Bovendien was het merkbaar dat er voor beide partijen niets meer op het spel stond. Reeds na 5 minuten spelen kon De Boer de stand op 10 brengen, maar twee minuten later maakte Van Dixhoorn de stand gelijk, 11. Halverwege de eerste helft gaf De Boer de thuisclub opnieuw de leiding, 21, maar onmiddellijk na de aftrap in de tweede helft maakte Van Dixhoorn weer gelijk, 22. Het werd steeds lastiger op het modderig gewor den terrein tot redelijk voetbal te ko men. Toch gelukte het De Boer na 20 minuten de stand op 32 te brengen. Zo bleef het tot de voorlaatste minuut, toen Van Dixhoorn de stand weer gelijk maakte, 33, waarmee het einde kwam. Rillandia H speelde tegen Krabbendijke II. Deze match eindigde eveneens in ge lijk spel, 33. Rillandia III trok naar Spui II en won met 30. Opening I.F.A. Vorige week werd het bedrijf van de I.F.A. van de Gebroeders Duvekot of ficieel geopend. Het bedrijf, dat voor heen in Goes gevestigd was, heeft zich nu geïnstalleerd in de gebouwen aan de Stationsweg, waar vroeger de conser- venfabriek en daarna de platenfabriek waren. Meer dan 150 levensmiddelen winkeliers en andere genodigden woon den de opening, die verricht werd door burgemeester Cnossen, bij. Onder de ge nodigden bevond zich ook minister Van Aartsen, die familie is van de Duvekots. Meer dan honderd jaar is de I.F.A. in het district Zeeland en West-Brabant in Goes gevestigd geweest, maar doordat men hoe langer hoe meer met uitbrei dingsproblemen te kampen kreeg, moest men uitzien naar een andere omgeving. Zo kwam de International Food Asso ciation terecht op Krabbendijke, waar het nu de beschikking heeft over een oppervlakte van ongeveer een hectare, waarvan 3000 m2 bebouwd is. Dhr. J. Duvekot, die 's middags de gasten be groette, zei dat men met weemoed uit Goes vertrokken was maar dat de op bouw van het bedrijf enthousiast door hen was aangepakt. De burgemeester sprak de hoop uit dat de firma nog eens het gehele achterterrein nodig zou hebben voor uitbreiding en riep de I. F.A. een welkom toe in Krabbendijke. Dhr. J. Houwink van de I.F.A. Neder land noemde de vestiging in Krabben dijke een belangrijke steun in de ont wikkeling. Hij schonk drie neonletters, die straks bevestigd zullen worden aan de oude schoorsteen. Mr. M. Slooter, directeur van I.F.A. Nederland, zorgde bij de felicitatie voor een herinnering aan Goes: een plattegrond van de stad uit de zeventiende eeuw. Namens de rayoncommissie Zeeland-W est-Brabant bood dhr. J. A. van de Guchte een mo del aan van een tegeltableau, dat be stemd is voor de hal van het kantoor. Dhr. J. Geldof voerde namens het per soneel het woord. Hij overhandigde sym bolisch een bloemenbak voor de hal van het kantoor. Na de opening was er een rondgang door de gebouwen. In de „Prins van Oranje" in Goes was er ver volgens een jaarvergadering en 's avonds zaten de gasten aan een koffiemaaltijd die nog werd gevolgd door een ont spanningsprogramma. Biljarten. In café Hoogerheide leverden de bib- jarters van de biljartclub O.N.D.A. slag tegen V.O.G. Er werden door O.N.D.A. 365 punten bij elkaar gestoten en daar door behaalden ze dan ook de overwin ning, want V.O.G. stopte bij 302 punten. Vergadering Herv. Mannenvereniging. In de consistorie van de Ned. Herv. kerk vergaderde de Herv. Mannenver- eniging onder leiding van dhr. J. Schou ten. Deze hield een bijbelinleiding over de paasmaaltijd. De periodiek aftreden de bestuursleden J. Schouten en J. Kos ter werden beiden herkozen. Ds. B. van der Lelie uit Hansweert hield een cau serie over „Opbouw en inhoud der pre diking'. Middenstandsshow. Op een onlangs gehouden vergadering van een commissie uit de middenstands vereniging werden de pldöiien bespro ken voor een in de veiling te houden middenstandsshow. De show vindt plaats onder de naam „Aktief 1965" op 14 en 15 mei a.s. Er hebben zich reeds 21 deelnemers opgegeven. Bejaardenmiddag. In het Cultureel Centrum werd de zer dagen door de N.C.V.B. een bejaar denmiddag gehouden. Mej. J. K. Domi- nicus uit Wemeldinge vertelde een ver haal over de rassenstrijd. Na de pauze werden door dhr. J. A. H. Ellermeijer dia's vertoond over Zeeland. De bijeen komst, die onder leiding stond van mevr. Mallekote-de Klerk, werd geslo ten door mej. P. van Hekken. Voetbal. Zaterdag voetbalde Krabbendijke I te gen Nieuwlandia I en won deze wed strijd met 21. Het tweede elftal boek te een 33 gelijk spel tegen Rillandia II en ook de wedstrijd van de B-juni oren tegen Wemeldinge eindigde in een gelijk spel (00). Voetbal. Waarde I speelde zaterdag tegen Heinkenszand een wedstrijd waarin veel doelpunten vielen, maar waarde was de verliezende partij. Uitslag 8—6. De wed strijd van Waarde II ging niet door, daar de scheidsrechter niet was komen opdagen. Uitvoering C.J.V. „Obadja". De C.J.V. „Obadja" te Kapelle hield vrijdag- en zaterdagavond in eigen ge bouw een uitvoering, waarvoor goede belangstelling bestond. Voorzitter Joh. Leendertse sprak een welkomstwoord, waarna Piet Snoep declameerde. Het jaarverslag werd in dichtvorm door Ria Ridderhof en Joh. Leendertse uitge bracht. Hieruit was te horen, dat het ledental op 25 stabiel bjqef. Na het Amerikaanse Bingospel geïntroduceerd te hebben werd opgevoerd het toneel spel in drie bedrijven „Geslöten ogen" van Niek Stam. Het stuk kreeg een pri ma vertolking. Tussen de bedrijven door werd een verloting gehouden. Ouderavond o.l.s. De openbare lagere school hield in hotel „De Zwaan" haar jaarlijkse ouder avond. Na opening door de voorzitter van de oudercommissie, dhr. D. Malle- kote, hield mej. Van Wezel, diëtiste van de Voedingsraad te 's-Gravenhage, een causerie over „Onze voeding en die van onze kinderen". Ter illustratie werd de kleurenfilm „Lof op onze zuivel" ver toond. Mevr. Buijs werd bij acclamatie als lid van de oudercommissie herko zen. Na de pauze kwamen de leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klas voor het voetlicht met zang, toneel, dans en spel. De jeugdige tweede klasser Ko Schrier leverde eveneens een zeer aar dige bijdrage. Samen met zijn vader W. D. Schrier gaf hij een prima stukje muziek. Tussen de bedrijven door be sprak het hoofd der school, dhr. C. L. Duininck, verschillende schoolzaken. Vergadering H.V.K.K. De hengelsportvereniging „De Kapel- se Kanaalvissers" heeft een goed jaar achter de rug. De vereniging kon zich zowel in ledental als financieel wat ver sterken, terwijl het hengelseizoen over wegend goede vangsten had. Dit alles was te horen op de vorige week in ho tel „De Zwaan" gehouden algemene vergadering, welke onder voorzitter schap stond van dhr. L. C. Oele. Secre taris J. P. Lepoeter kon een gunstig jaarverslag uitbrengen waaruit bleek, dat het ledental de honderd ruim is ge passeerd. Penningmeester A. Hoogeste- ger kon melden, dat het jaar afgesloten kon worden met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. C. Bur ger, J. P. Lepoeter en J. Smallegange herkozen. Namens de kascontrolecom missie bracht dhr. J. Slabbekoom ver slag uit en tot nieuw lid van deze com-

Scheldebode | 1965 | | pagina 2