(RMTENSi fliirqerli/kf Stand I WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KKABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE PREDIKBEURTEN De speciaalzaak voor Uw BRIL Gevonden voorwerpen. Gevonden een sjaal, een bankbiljet, een zaklicht, een hondenpenning met riempje en een portemonnaie. Inlichtin gen ter gemeentesecretarie. Felicitatie registers. Ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. Prinses Margriet zijn op de ge meentesecretarie voor de inwoners felï- citatieregisters ter tekening neergelegd. Ledenvergadering. Dezer dagen werd in de school voor Chr. Volksonderwijs de jaarlijkse leden vergadering gehouden, die onder voor zitterschap stond van dhr. J. A. de Schipper. Naast de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester wer den nog diverse schoolzaken behandeld. Voetbal. Zaterdag trok Wemeldinge I naar Zaamslag en bracht twee punten mee van over de Schelde, 15. Wemeldinge II speelde thuis tegen A.K.F. en wist tot een gelijk spel, 33, te komen, na een wat rumoerige en rommelige wed strijd waaraan beide ploegen de schul dige waren. De A-junioren wonnen van Krabbendrjke met 53 en de B-junioren wonnen van Kapelle met 24. Zaterdag a.s. speelt Wemeldinge thuis tegen Ka pelle, waarvan zij de uitwedstrijd heb ben verloren. Het tweede elftal gaat naar Kapelle toe, de B-junioren naar Yerseke. Jaarfeest. Dezer dagen werd door de V.E.J.O. Wemeldinge „Maria Martha" het jaar feest gehouden in het Jeugdgebouw aan de Dorpsstraat. Mej. F. Hoogesteger opende deze feestavond. Het program ma bestond uit zang, hersengymnastiek en de toneelstukjes „Zuster Robbedoes" en „Moeder doe open". Ds. G. van Bruggen sloot deze avond, die bijzonder geslaagd was. Van onze adverteerders. Firma D. Pieterse aan de Dorpsstraat heeft dezer dagen een moderne meu beltoonzaal geopend alsmede een nieuw magazijn voor tapgt en een ruime stof feerderswerkplaats. Naast de bestaan de winkel is deze ruimte verkregen door verbouw van het bestaande gebouw. Wemeldinge heeft hierdoor een mooie meubeltoonzaal verkregen. Vooral op de meubelen en stoffering is de Fa. Pie terse zich de laatste jaren gaan toeleg gen en dat heeft zo'n omvang genomen dat een grote toonzaal in een behoefte voor Wemeldinge zal voorzien. Bij de opening heeft het de firma niet aan be langstelling ontbroken. Het geheel was fraai versierd met vele bloemstukken van diverse relaties. De wink el-opper vlakte is nu 300 m2, meubel- en tapijt afdeling 100 m2 en de werkplaats 35 m2. Vanaf deze plaats aan de firma Pieterse onze hartelijke felicitaties en goede zaken toegewenst. Ledenwerfaktie. De door het Koningin Wilhelmina- fonds voor de Kankerbestrijding gevoer de ledenwerfaktie is volledig geslaagd. Niet minder dan 302 personen gaven zich op als lid, terwijl een bedrag van 91.119,40 ontvangen werd aan dona ties en giften. Een woord van lof aan de organisator van deze aktie, dhr. P. J. de Potter, is zeker op zijn plaats. Het is een prachtig resultaat! Bekendmaking Van de zijde van de Electromotoren- fabriek „Dordt" ontvingen wij de vol gende bekendmaking: De loonkostenstijgingen van 1964 en 1965 en onze moeilijke concurrentiepo sitie hebben ons genoodzaakt de ont werpen van de reeks kleine motoren te herzien. Speciaal ten aanzien van de werktijden benodigd voor het wikkelen van de statoren, worden aanzienlijke be sparingen verwacht. De omzet evenredig vergroten is niet mogelijk. Het aantal wikkelaarsters te Dord recht, Rucphen en Kruiningen evenredig verminderen, is uit kostenoverwegingen niet verantwoord. Alhoewel zeer ongaarne gezien de goede verhoudingen zien wij ons om deze redenen genoodzaakt de vestiging te Kruiningen op te heffen. Rondgang. In verband met de verloving van H. K.H. Prinses Margriet met de heer Pie- ter van Vollenhoven maakte de Kon. Harmonie E.ivi.M. vorige week donder dag een rondgang door het dorp. Vergadering Coöp. Raiffelsenbank. Op maandag 15 maart hield de Coöp. Raiffeisenbank „Kruiningen" haar jaar lijkse algemene ledenvergadering in ho tel „Korenbeurs". De voorzitter, dhr. C. van Iwaarden, sprak een woord van welkom tot de 100 aanwezige leden. Uit het overzicht bleek dat 1964 een gunstig jaar is geweest. De balans sloot met een winst van 16.702,41 (vorig jaar 13.762,66), terwijl het eindcijfer bedroeg 12.781.968,93 (vorig jaar 11.937.284,82). De omzet steeg met 6,5 miljoen tot bijna 43,0 miljoen (vorig jaar 36,4 miljoen). Het saldo van de spaarbank bedroeg aan het eind van het boekjaar 11.525.825,28 (vorig jaar 10.875.083,33). Het verslag over 1964 gaf blijk van een gestadige groei van de handel in effekten en vreemd geld en de verdere bankwerkzaamheden. Per balansdatum bedroeg het aantal le den 440, voorschotnemers 77, rekening houders 252 en spaarrekeningen 2650. In 't afgelopen jaar werd 1 miljoen aan voorschotten en hypotheken verstrekt. De aftredende secretaris van het be stuur, dhr. H. A. Polderman, werd met grote meerderheid van stemmen her kozen. dhr. J. J. Mol bedankte als lid van het bestuur wegens familiebetrek kingen met de plv. direkteur. Voor de ze werd dhr. J. A. Nieuwenhuijse, lid van de raad van toezicht, met grote meerderheid als bestuurslid gekozen. De voorzitter dankte dhr. Mol namens al len voor de prettige samenwerking en bood hem een boekwerk aan. Daar de rondvraag geen stof tot discussie op- léverde, werd de vergadering gesloten. Kerknieuws Geref. Kerk. In verband met het afscheid van Ds. J. Koolstra is beroepen kandidaat J. Jelsma te Achterveld. Rheuma: Gemeenschappelijke vijand! Een gemeenschappelijke vijand be laagt ons volk! Een vijand die volwas senen noch kinderen ontziet. Die oor zaak is van lichamelijke misvormingen en ontstellend veel geestelijk leed. Deze vijand het rheuma is voortdurend in de aanval en veroorzaakt enorme schade aan het onttrekken van werk krachten aan het arbeidsproces. Hij brengt niet alleen veel leed toe aan de lijders aan deze vreselijke ziekte, doch tevens aan de gezinsleden, die bij dit geestelijk lijden nauw betrokken zijn. Wil deze volksvijand no. 1 verslagen worden, dan is hiervoor enorm veel geld nodig. Door de talloze rheumalijders wordt ook op uw hulp gerekend. Hulp, die kan worden geboden door vrijgevig in uw beurs te tasten wanneer in de week van 22 tot en met 28 maart door de collectanten in Kruiningen, Hans- weert en Oostdijk een beroep op u wordt gedaan, ten bate van het Nationaal Rheumafonds. Typecursus. Blijkens een in dit nummer voorko mende advertentie gaat dhr. Koetsdijk eerstdaags weer een nieuwe cursus ope nen in machineschrijven. We behoeven zeker niet te wijzen op het grote voor deel dat het bezit van het type-diploma betekenen kan, niet alleen voor de sol licitant die een baan zoekt, maar ook voor de kleine middenstander die zelf zijn correspondentie verzorgt. Reeds tientallen personen tussen de 30 en 70 jaar volgen de cursussen van dhr. Koets- dijk, dus waarom ook u niet? Hoe druk u het ook hebc, breek er toch uit om typen te leren. De kosten behoeven geen bezwaar te zijn en een schrijfmachine kunt u op billijke voorwaarden van dhr. Koetsdijk in bruikleen krijgen. De exa mens worden gehouden op 17 juli te Bergen op Zoom en op 28 augustus te Breda. Meldt u volgende week vrijdag aan! Het verkeer. Vorige week donderdagavond kwam J. G. V. uit Roosendaal op de Rijksweg ter hoogte van de Zanddijk met zijn per sonenauto ondersteboven in de berm- sloot terecht. Tijdens een inhaalmanoeu vre verloor V. de macht over het stuur. De auto werd zwaar 'beschadigd, V. kwam met de schrik vrij. Zaterdagmiddag om ongeveer kwart over twaalf verloor mej. D. uit Rijswijk de macht over het stuur van haar scoo ter. Mej. D. kwam hierdoor, tezamen met haar broer, die op de duo zat, te vallen. Beiden liepen schaafwonden op. Dit ongeval ontstond doordat mej. D. moest uitwijken voor een inhalende te genligger. Zij kwam met haar scooter in de berm terecht. De bestuurder van de tegenligger is doorgereden. Gymnastiekuitvoering. De gymnastiekvereniging „K.W.V." geeft zaterdag 20 maart a.s. de jaar lijkse uitvoering in het dorpshuis. Het aanvangsuur is gesteld op 8 uur. Verscheping van aardappelen. Deze en vorige week zijn er weer en kele coasters met aardappelen geladen. Het waren de Nederlandse „Anne Her- furth" (500 brt) met een lading naar Palermo (Italië)de Nederlandse coas ter „Swallow" (495 brt) welke bestemd was voor Porto Torres (Italië). De uit voer van aardapellen naar Spanje is sterk verminderd. Deze week werd al leen nog de Spaanse coaster „Agrotai" (686 brt) geladen, welke als losplaats Cartagena had. De Nederlandse coaster „Democraat" (198 brt) kwam met een lading afgekeurde aardappelen terug uit Londen. G emeenteavond Verleden week hield de Hervormde Gemeente haar traditionele Biddag- gemeenteavond in het dorpshuis „Kay Munk". De leiding berustte bij Ds. v. d. Lelie. Voor de pauze werd de film „De Hoop vaart" vertoond. De aanwezigen kregen na het zien van deze film een duidelijk beeld wat de werkzaamheden zijn van dit hospitaalkerkschip. Hierna kreeg de kerkrestauratie aller aandacht. Na een inleiding van dhr. B. van Eene naam toonde dhr. J. Ferdinandusse de tekening van het interieur met een uit voerige en duidelijke toelichting. Ook was men in de gelegenheid hierover vra gen te stellen. Deze interessante avond werd door Ds. v. d. Lelie besloten. Voetbal. Beide elftallen van de v.v. „Hans- weertse Boys" speelden een thuiswed strijd. Het eerste wist de belangrijke wedstrijd tegen Patrijzen I uit 's-Hee- renhoek met 20 te winnen. Het twee de elfal, dat met enkele invallers moest aantreden, verloor met 42 van Patrij zen. II. Voor de stand in deze afdeling heeft dit voor de Boys geen verande ring meer gebracht, daar hun de twee de plaats niet meer kan ontgaan. Het eerste speelde een aardige wed strijd, waarin het publiek vooral in de eerste helft goed voetbal zag. De clubs waren tegen elkaar opgewassen, met een klein veldoverwicht voor de Boys. Na 15 minuten zorgde J. de Coninck voor de openingstreffer. N. v. d. Spil zorgde even later voor het tweede doel punt, wat tevens het laatste zou zijn in de wedstrijd. Patrijzen zag zijn laat ste kampioenskansen in rook opgaan. De strijd zal verder worden gestreden tussen Renese en de Boys, waarbij de laatsten de beste papieren hebben. De Boys moeten nog 2 wedstrijden spelen en hebben aan 3 punten hieruit genoeg om kampioen te zijn en te promoveren naar de 4e klasse der K.N.V.B. Ouderavond openbare lagere school. Op 13 maart hielden de leerlingen van de o.l.s. een feestavond in de grote zaal van 't dorpshuis „Luctor et Emer- go", die geheel door een talrijk publiek was gevuld. In zijn openingswoord ver welkomde de voorzitter der oudercom- missie, dhr. B. Rooze o.a. de burge meester en andere leden van het ge meentebestuur, de ouders en belangstel lenden. Met grote aandacht en onder diepe stilte volgden de toehoorders de zang en het toneelspel, waaraan door alle klassen werd deelgenomen. De voor zitter van de afdeling „Volksonderwijs", Dr. J. A. Kamps, dankte de spelertjes en het personeel voor de voortreffelijke uitvoering van het programma. Als waardering voor het vele werk werd het personeel een aardige attentie aan geboden. Vijftig jaar trouwe dienst. Bij de Landbouw Mij N.V. De Bath- polders is een jubileum gevierd dat steeds zeldzamer wordt; onderbaas H. v. d. Maas had er 50 jaar trouwe dienst op zitten. Dit werd beloond met een ko ninklijke onderscheiding bij bevorde ring, de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Burge meester J. C. W. Jobse reikte het ere metaal ten huize van de directeur van de Maatschappij aan de jubilaris uit. Dat gebeurde in aanwezigheid van de raad van toezicht en de directeur. Tien jaar geleden, toen dhr. v. d. Maas een periode van 40 jaar trouwe dienst bij de N.V. De Bathpolders had afgeslo ten, werd hij onderscheiden met de bron zen medaille. In een felicitatietoespraak wees burgemeester Jobse er nog op, dat het hier ging om een zeldzaam feit en derhalve een onderscheiding bij bevor dering. De burgemeester haalde verder nog aan, dat v. d. Maas bij directie en personeel van de Mij. zeer gezien is. Namens de raad van toezicht wenste Ir. M. Geuze de jubilaris geluk. Hij bood hem de gebruikelijke enveloppe met in houd aan. De directeur van De Bath polders, Ir. W. Kakebeeke, hield ten slotte nog een korte toespraak en be dankte voor de belangstelling bij dit jubileum. Voetbal. Rillandia speelde zaterdag te Nieuw- land, maar was niet gelukkig. Tot aan de rust bleef de stand gelijk, 00. In de 18e minuut na de rust ging de Ril landia-doelman door de knieën. Nog geen 5 minuten later werd een hoek schop ingetrapt. De Nieuwland doel man wist zich danig te weren en hield zijn doel schoon. Rillandia moest met verlies huiswaarts keren. Brandweerkazerne in gebruik. De vrijwlilige brandweer zal a.s. vrij dagavond haar geheel verbouwde ka zerne betrekken. Tot heden zaten ze steeds maar bekrompen. Door verbou wing is er nu meer plaats gemaakt. Burgemeester Jobse zal 's avonds om half acht de opening verrichten. Het geheel heeft ongeveer 30.000,ge kost. Vergadering kleuterschool. Vorige week vrijdag werd in de „Hen ri Dunant" school de jaarlijkse leden vergadering gehouden van de christelij ke kleuterschool. Vooraf was er voor de ouders gelegenheid tot het bezichti gen van het werk van hun kleuters, dat in een bonte mengeling van kleuren in de lokalen uitgestald was. Na deze ouderavond werd de vergadering ge opend door dhr. G. van Velzen, die we gens ziekte van dhr. Don de leiding van deze vergadering had. In zijn overzicht van het afgelopen jaar moest de voor- ztiter gewag maken van vele moeilijk heden waarmee het bestuur te kampen had gehad, t.w. de ziekte van mej. Geldof en de ontslagaanvrage van mej. Zandee. Gelukkig kon een tijdelijke kracht worden aangesteld in de persoon van mej. Dingemanse. Ook de verlof- aanvrage van mej. De Jager was een teleurstelling. Ook de secretaris, dhr. C. Kriekaard, sprak in zijn jaaroverzicht van de grote moeilijkheden in het af gelopen jaar met de aantrekking van personeel, waardoor de kinderen nu en dan thuis moesten blijven. Hij dankte mevr. Weststrate-de Jager voor al het werk dat ze, vooral tijdens de ziekte van mej. Geldof, voor de school heeft gedaan en maakte bekend dat als nieu we kracht was aangesteld mej. Walrave uit Rilland-Bath. Bij de bestuursverkie zing hadden de leden Riedijk en Nagel - kerke zich niet herkiesbaar gesteld. In hun plaats werden gekozen dhr. R. J. Rijkse en mevr. Baas. Na de pauze werd door Dr. Noome een causerie gehouden over de geestelijke- en lichamelijke ont wikkeling van de kleuter. Hij wees de ouders op het belang van de verschil lende cursussen die door het Groene Kruis worden gegeven. In zijn causerie besprak dhr. Noome de verschillende stadia van het kleuterleven. Hierna liet mej. Gel dof via de bandrecorder speciale uitvoeringen van de kleuters voor deze avond horen. Voetbal. Het eerste elftal behaalde in de wed strijd tegen Kats een 21 overwinning. Van Waarde I moest het tweede elftal een 72 nederlaag incasseren. Dat „het kan verkeren" niet zomaar een lukraak gezegde was van Bredero moesten de A-junioren ervaren toen ze met 53 van Wemeldinge verlóren. De B-junio ren verloren met 2—0 van Hansweertse Boys. Biljarten. In het kader van een nederlaagtour- nooi werd vorige week in het Stations- koffiehuis door O.N.D.A. gebiljart te gen O.K.K. uit Kwadendamme. Het re sultaat was een winst voor de thuisclub met 105 punten verschil. Jubileum. Dezer dagen werd door de hervormde schoolvereniging het 40-jarig bestaan van de school gevierd. Door de voorzit ter van de vereniging werden de aan wezigen welkom geheten. De leerlingen van de school verzorgden op aardige wijze deze avond o.a. door speelliedjes, blokfluitspel en enkele toneelstukjes. Ds. W. A. Dekker uit Budel sprak de jubi lerende schoolvereniging toe. Verder werden feliqitatietoespraken tot de ver eniging gericht door burgemeester L. Cnossen namens het gemeentebestuur, A. J. Busch namens het bestuur van de Julianaschool en H. J. van Harn namens het bestuur van de School met de Bij bel. Verkiezing. Tot notabel in de Ned. Herv. Kerk werd gekozen dhr. J. de Looff in de va- kature van dhr. M. Sonke. Oliebollenaktie. Zaterdag werden ten bate van het uniformfonds van de plaatselijke drum band door de Krabbendijkenaren 5000 oliebollen opgegeten. Collecten. De collecte voor het Sociaal Fonds Draagt Elkanders Lasten heeft opge bracht 182,01. Voor het N.V.V.-fonds Zonnestraal uit Amsterdam werd ge collecteerd 292,21. Brand uitgebroken. In de nacht van maandag op dinsdag te 1.30 uur brak brand uit op de zol derverdieping van de woning van dhr. M. van Houte aan de Weel weg. De brandweer, die zeer snel ter plaatse was, had snel een aantal waterstralen op het vuur gericht, niettegensaande het water over een lange afstand moest worden aangevoerd. Toch achtte men het nood zakelijk de brandweer van Krabbendij- ke te alarmeren met de hogedrukspuit. Nadat beiden het vuur te lijf gingen, was het pleit vlug beslecht. De boven verdieping brandde geheel uit, terwijl de benedenwoning veel waterschade opliep. Van redden kon niets komen door de grote rookontwikkeling. De bewoners, man en vrouw, konden dan ook niet veel meer meenemen dan hun waarde papieren. De oorzaak van de brand was een brandende petroleumkachel boven. Te 3 uur kon Krabbendijke inrukken, terwijl de Waardse brandweer wat op ruimingswerkzaamheden verrichtte. De eigenaar was verzekerd tegen brand- en waterschade. Een aangrenzend pakhuis liep geen schade op. Een en ander bracht in het nachtelijk uur veel volk op de been. Vergadering Oranjevereniging. De Oranjevereniging hield haar jaar vergadering onder leiding van de wnd. voorzitter dhr. C. van Leeuwen. De re kening van de penningmeester gaf een klein batig saldo, wat reden gaf een punt op de agenda te plaatsen de con tributie te verhogen van 1,tot 1,50 wat werd aangenomen. Als be stuurslid werden herkozen dhrn. C. van Leeuwen en H. M. Dek. Besproken werd om op 5 mei feestelijkheden te organi seren ter herdenking van de bevrijding in 1945. Het bestuur zal nader hiervoor plannen uitwerken. Het ligt in de be doeling kinderspelen voor de jeugd en volkspelen voor de ouderen te houden. Des avonds zal een toneelspel worden opgevoerd door het gezellentoneel uit Bergen op Zoom. Voetbal. Waarde I kreeg zaterdag Krabbendij ke II op bezoek. Waarde gaf hier be slist goed voetbal te zien en wist een 72 overwinning te behalen. De juni oren, die meestal goed voor de dag ko men op eigen veld, moesten tegen het sterke B-elftal uit Yerseke een neder laag lijden. Kerkrestauratie. De inzameling onder de gemeente leden van de Geref. Kerk te Kapelle- Biezelinge voor de inmiddels aan de gang zijnde restauratie van de kerk, heeft 27.777,50 opgebracht. Voorts is een bedrag van 25.000,aan lenin gen toegezegd. Voetbal. Het eerste elftal dat zaterdagmiddag op bezoek ging naar De Beren, toonde zich in deze wedstrijd duidelijk de sterk ste. Met de rust had Kapelle al een 02 voorsprong. Na de rust werd de score zelfs verhoogd tot 14. Ook het twee de elftal, dat thuis Zaamslag II ont moette, beet flink van zich af, getuige de 71 overwinning. De B-junioren daarentegen moesten in Wemeldinge B I met 24 hun meerdere erkennen. Muziekresultaat. Een fraai resultaat boekte het mu ziekkorps „Ons Genoegen" zaterdag op het landelijk topconcours van de Neder landse Bond van Harmonie- en Fanfare verenigingen te Arnhem. In de ere-afde- ling, waarin 5 korpsen uitkwamen, wist „Ons Genoegen" het hoogste aantal punten te behalen (137%), met „Le Rapsodie on Negro Spirituals" van Ball. Het won hiermede de beker als mede een krans, die om de hals van di rigent D. Burger werd gehangen. Bloedafname. De afdeling Kapelle-Biezelinge en Schore van het Nederlandse Rode Kruis hield donderdagavond j.l. de jaarlijkse bloedplasma-avond. Niet minder dan 255 donors uit Kapelle-Biezelinge, Schore en Wemeldinge stonden in het gebouw „Obadja" te Kapelle en de hervormde school te Biezelinge een halve liter bloed af. Het afnemen gebeurde door een team van de centrale bloedtransfusiedienst van het Ned. Rode Kruis uit Amster dam. Assistentie daarbij verleenden een grote groep van helpsters en helpers van de Rode Kruiscolonne's uit Kapelle en Wemeldinge. Muzikale rondgang. Het nieuws van de verloving van prinses Margriet met Pieter van Vol lenhoven bracht donderdagavond in Ka pelle en Biezelinge een feestelijke stem ming teweeg. Door de oranjeverenigin gen was voor de kinderen een lampion optocht uitgeschreven, waarvoor grote liefhebberij bestond. In Kapelle werd de optocht muzikaal begeleid door het mu ziekkorps „Ons Genoegen", terwijl in Bezelinge de jeugd zich achter het tam boers- en pijperkorps „Jonge Kracht" aansloot. Dat beide stoeten ook de be langstelling trokken van de ouderen uit de gemeente, spreekt voor zich. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Kapelle besloot in zijn donderdag gehouden vergadering het aangekochte terrein aan de Dijk- welsewegBiezelingseweg bouwrijp te maken. Op dit terrein zal te zijner tijd de nieuwe lagere tuinbouwschool van de Z.L.M. gebouwd worden. Ook werd besloten in het uitbreidingsplan te Scho re een nieuw stuk straat aan te leggen met bijbehorende rioleringswerken. Bei de werken werden gegund voor de som van 64.437,aan de firma Boone Besuyen te Goes. De technische dienst had de werken begroot op 90.504, De raad ging ook akkoord met het voorstel om een op de grond aan de Dijkwelseweg staande schuur van mevr. A. M. Krijnsen-Dommisse aan te kopen voor 1200,De schadevergoedings verordening werd in deze vergadering van toepassing verklaard op de herzie ning 1964 van de uitbreidingsplannen 1952 voor de kernen Kapelle en Bieze linge en de herziening 1964 voor de kern Schore. Aan de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente te Kapelle werd een aanvullende subsidie verleend van 20.000,voor restauratie van de Ned. Herv. kerk. Reeds eerder heeft de ge meente voor het restauratiewerk een subsidie van 27.000,uitgetrokken. De kosten van het restauratiewerk, die in eerste instantie zijn geraamd op een bedrag van 270.000,worden thans begroot op 470.000,De raad ging ook akkoord met het voorstel verschil lende legestarieven te verhogen. Bij de herziening is uitgegaan van de kosten die er aan te grondslag liggen. Met het optrekken wordt een aanpassing beoogd bij algemeen geldende maatstaven. De raad besloot voorts de politieverorde ning te wijzigen in die zin, dat beper kende maatregelen dienen te worden ge troffen op het op de openbare weg zon der toezicht laten staan van voertui gen. Gehoopt wordt, dat met deze wij ziging van voorschriften een eind kan worden gemaakt aan het de laatste tijd toenemend aantal aangiften van ver moedelijke diefstal van rijwielen zowel met als zonder hulpmotor. In de mees te gevallen werd het ontvreemde na derhand op een andere plaats onbeheerd aangetroffen. Instemming kreeg ook het voorstel van tegemoetkoming van stu diekosten aan het burgerlijk rijksperso neel, alsmede een wijziging in de ver plaatsingskostenverordening. Geen be denkingen had de raad om aan een vijf tal personen een premie toe te kennen ingevolge de premieregeling woning verbetering en woningsplitsing. Het premiebedrag beloopt een totaal van 2133,33, waarvan 711,11 ten laste komt van de gemeente. Aan dhr. J. Ste- vense te Schore zal de woningwetwo ning Steenweg 10 verkocht worden voor 11.497,en aan dhr. M. C. Nieuwen- huize het door hem bewoonde pand in de Waardekensstraat te Biezelinge voor 14.132,Volgens burgemeester Van Suijlekom liggen er momenteel nog vijf aanvragen te wachten. Door hem werd ook medegedeeld, dat het in de bedoe ling ligt om het volgend jaar het bad huis te sluiten. Voor het eerstpis er met het badhuis met verlies gewerkt, terwijl verwacht wordt, dat het verlies dit jaar als gevolg van het sterk teruglopen van het aantal baden, nog groter zal zgn. Op de vraag van raadslid A. N. Lamper of het niet mogelijk is in alle gemeente woningen een douche te laten bouwen, zegde de burgemeester toe, dit te zullen onderzoeken. Medegedeeld werd nog dat de subsidie voor de schoolkinderen bij de herdenking van de bevrijding op 5 mei verhoogd is tot 1,50 per kind. Dhr. J. Slabbekoorn (S.G.P.) zei hier aan zijn stem niet te kunnen geven. Bij het begin van de vergadering besloot de raad een gelukstelegram te zenden aan Prinses Margriet en haar verloofde Pie ter van Vollenhoven. Van 1117 maart 1965 KRUININGEN. Geboren: Sylvia Maria, dv. Petrus Alphonsus van Campen en Wilhelmina Magdalena Maria Poort vliet; Belinda, dv. Gilles Jan Johannes Goetheer en Suzanna Kouwer; Jannetje Cornelia Catharina, dv. Jacob Pieter Schrijver en Thea Jacoba Catharina Lip- lijn; Marinus, zv. Jacob Jansen en He lena Maria Nelisse. Getrouwd: Eliza Rouw, 26 j. te Ka pelle en Josanna Adriana Kole, 21 j. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. van der Lelie.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2