oo BAAYENS Snuif en wrijf YERSEKE KRUININGEN WEMELDINGE RILLAND-BATH HANSWEERT KRABBENDIJKE Uitvoering „Mozart". Vorige week donderdag en vrijdag gaf de muziekvereniging „Mozart" haar jaarlijkse uitvoering in zaal Nolet. De voorzitter, dhr. J. Glerum, gaf in zijn openingswoord een overzicht van de ge beurtenissen in het afgelopen vereni gingsjaar. Vooral werd door hem aan dacht besteed aan het ingebruiknemen van het nieuwe repetitielokaal het Tref punt. Twee jubilarissen ontvingen de zilveren medaille voor het 25-jarig lid maatschap van „Mozart". Het waren de muzikanten P. M. Kuijper en P. Duin- kerke. Dhr. Glerum legde er de nadruk op dat beide leden reeds enige jaren bui ten de gemeente wonen en dus als fo rensen kunnen worden aangemerkt, doch dat zij behoren tot de trouwste leden, die zelden een repetitie of aktiviteit van „Mozart" overslaan. Onder leiding van de tamboer-maitre dhr. M. Praat opende de drumband het concert, het welk gegeven werd onder leiding van de directeur, dhr.. P. Huijsse. Met aandacht werden de verschillende nummers door de aanwezigen aangehoord. Vooral bij de jeugd viel het nummer „Swinging Horses" goed in de smaak. Na de pauze werd door de toneelvereniging „Plato- go" uit Goes het blijspel ,,De avond van de zevende juli" opgevoerd, hetgeen eveneens bij het publiek zeer in de smaak viel. Het stuk werd buitenge woon vlot gespeeld en een dankbaar ap plaus was dan ook hun beloning. Vrij dag werd dhr. Glerum vervangen door de 2e voorzitter, dhr. C. Pekaar, die namens .Mozart" dank bracht aan dhrn. Huijsse en Praat voor hun leiding aan korps en drumband en hun een aanden ken aan mocht bieden. „Mozart" kan als steeds weer op een geslaagde uit voering terugzien. Aanrijding. Dinsdagmiddag vond een aanrijding plaats tussen een personenwagen, be stuurd door dhr. S. en een bestelwagen van de Fa. de K., bestuurd door dhr. B., op het kruispunt Bernhardstraat Oudetorenstraat. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Beide wagens liepen wat blikschade op. Naar de schuldvraag wordt door de rijkspolitie een onderzoek ingesteld. Feest van de „Dam". Zoals altijd is de buurtvereniging „Dam" aktief en gaf zaterdagavond voor haar leden een feestavond in het gebouw „De Haven". Voorzitter C. Son- ke kon een groot aantal leden en huis genoten welkom heten. Na afwerking van het huishoudelijk gedeelte, zoals jaarverslagen enz., brachten enkele le den muziek ten gehore, werd een verlo ting gehouden en de inwendige mens versterkt. Hierna voerde de toneelgroep van de Coöp. Wemeldinge het toneel stuk „Als het hart huilt" op, hetwelk vlot werd gespeeld en bij de aanwezigen goed in de smaak viel. De buurtvereni ging kan op een geslaagde avond te rug zien. juli a.s. te Oostburg werd benoemd me vrouw Ruisaard-van Baal en als afge vaardigde naar de algemene voorjaars vergadering op 13 mei te Utrecht mej. Polderman. De zomerreis zal dit jaar naar Brussel gaan en wel de Kon. tui nen. Verder werd het zomerprogramma besproken. By de bestuursverkiezing werden de dames Van Stel, Verwijs en Rijlaarsdam-Vromans bij acclamatie her kozen. In de pauze werd er een gezel lige verloting gehouden. De prijzen wa ren door verschillende leden vervaar digd. Tevens was er een traktatie omdat de afdeling haar 15-jarig bestaan vier de. Ouderavond. Dezer dagen hield de zondagsschool „De Goede Herder" alhier haar jaarlijk se ouderavond. Het aantal bezoekers was gering. Dè leiding berustte bij de voorzitter, dhr. A. Dominicus. Bij het verslag van de penningmeester kwam naar voren dat er momenteel 210 kin deren bij de zondagsschool staan inge schreven. De inkomsten waren 1810,26 en de uitgaven 1880,60. Bij het punt bespreking de zondagsschool te houden in de zomermaanden in de morgenuren kwamen vele tongen los van de aanwe zige ouders. De leiding zal nu een beslis sing nemen of men in de middag- of morgenuren in de zomermaanden bijeen komt. Na de pauze sprak Ds. Zoodsma over de geestelijke opvoeding van onze kinderen en haalde hierbij ook het zon dagsschoolwerk aan. De speciaalzaak voor Uw BRIL Voetbalnieuws. Yerseke II verloor met 21 van kop loper Kloetinge. Dit was zeker een ver dienstelijk resultaat. Yerseke I speelt zaterdag thuis tegen Meeuwen. Dit belooft een spannende strijd te worden, daar bij verlies van Smerdiek beide ploegen nog een kleine kans hebben. Yerseke II is vrij, de ju nioren moeten naar Waarde. Felicitatieregister. Ter gemeentesecretarie alhier ligt tot en met 17 maart a.s. voor de inwoners een felicitatieregister ter tekening ter gelegenheid van de verloving van H.K. H. Prinses Margriet met de heer P. van Vollenhove. Oranjevereniging. Op de laatstgehouden bestuursverga dering van de Oranjevereniging We meldinge, die in de zaal van dhr. Van Veen werd gehouden, werd besloten om op 5 mei de bevrijding van 1945 te her denken. Hiertoe zal op 19 maart een vergadering worden gehouden, waarop alle leden uitgenodigd zullen worden als mede de sportverenigingen, de vrouwen verenigingen, buurtverenigingen en de scholen. De Oranjevereniging stelt voor een ouderwets dorpsfeest te organiseren en twijfelt er niet aan of van allen zal de volle medewerking verkregen wor den, zodat 5 mei een echte feestdag zal worden. Volksonderwijs. Dezer dagen hield de vereniging voor Volksonderwijs haar jaarlijkse uitvoe ring in het Jeugdgebouw. De avond stond onder leiding van de wnd. voor zitter dhr. A. P. Schouwenaar. De hoofd moot van deze avond was de opvoering van het toneelstuk JDe verdwenen doch ter", dat voor het voetlicht werd ge bracht door de toneelvereniging T.O.P. uit Schore. Het stuk werd op bijzonder fraaie wijze gebracht. Plattelandsvrouwen. De afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer da gen haar algemene voorjaarsvergade ring onder leiding van haar presidente mevr. C. G. Eckhardt-Dominicus. Zuster C. Borns bracht verslag uit van de pro vinciale najaarsvergadering te Rilland- Bath. Mevr. Van Velthuizen-ten Brugge bracht verslag uit van de reis naar Friesland. Als afgevaardigde naar de provinciale voorjaarsvergadering op 29 Buurtfeest „De Nijverheid". De buurtvereniging „De Nijverheid" hield vrijdagavond de jaarlijkse feest avond in de Korenbeurs. Nadat voorzit ter P. A. Kakebeeke' de grote schare buurtbewoners had verwelkomd, werd de avond voor de pauze gevuld door de boerenkapel van de Kon. Harmonie E. M.M. De kapel voerde een Tyrools pro gramma op, afgewisseld met een „praat je" door kapelmeester C. Goedegebuure en trombonist A. Sinke en met het op treden van Nijverheidszangeres C. Sin- ke-Westveer. Na de pauze werd door de Nijverheid-toneelgroep het blijspel in 2 bedrijven „Aardappelen" opgevoerd. Dit uitstekend verzorgde programma viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. De avond werd besloten met een bal onder leiding van de „Crescendo Boys". Kinderbad. Naar ons van de zijde van Staats bosbeheer werd meegedeeld, is het vrij wel zeker, dat er bij het recreatieoord „Den Inkel" een kinderbad wordt aan gelegd. Dit bad krijgt een oppervlakte van 250 m~. De diepte wordt 25 cm, zo dat de kinderen in geen geval „kopje onder" kunnen gaan. Nu de grote zwem badplannen nog steeds niet uitgevoerd kunnen worden, kan deze voorziening reeds in een grote behoefte voorzien. Er vinden nog meer uitbreidingen bij Den Inkel plaats. De toenemende belangstel ling van de kampeerders brengt ook meer administratieve rompslomp mee. Daarom wordt bij de woning van de kampbeheerder een kantoortje gebouwd. Verder wordt de kampeergelegenheid met een kampwinkel uitgebreid. Vergadering Z.L.M. De afdeling Kruiningen van de Z.L. M. hield donderdagavond de jaarverga dering in de Korenbeurs. Voorzitter P. H. A. Polderman kon slechts een gering aantal bezoekers welkom heten. Na re kening en verantwoording en jaarver slag van de secrestaris-penningmeester, werden bij de bestuursverkiezing dhrn. C. van Niewenhuizen en B. Leijs her kozen. Door de Z.L.M. was op 't vraag puntenprogramma het aanstellen van een bedrijfsvoerder ter bespreking ge geven. De meeste landbouwbedrijven worden tegenwoordig slechts door één man geleid. Bij ziekte en vakantie ont staan dan direkt al moeilijkheden. Een commissie van vier zal nu het plan van het aanstellen van een bedrijfsvoerder bestuderen en rapport uitbrengen aan de Z.L.M. Na de pauze vertoonde dhr. W. C. Sinke de film „Z.L.M. journaal 1964". In dit journaal zijn o.a. de fok- veedagen in Walcheren en Tholen op genomen, de bloesemrit en diverse rei zen van de Z.L.M.-leden. Buurtfeest „De Kroon". Gewoontegetrouw hield de buurtver eniging „De Kroon" de avond voor Bid dag de jaarlijkse feestavond in de Ko renbeurs. Voorzitter E. Suij kon een groot aantal buurtleden welkom heten. In het bijzonder begroette hij de ver tegenwoordigers van de zusterverenigin gen. Daarna werd door de cabaretgroep „De Vrolijke Golf" onder leiding van dhr. W. Schellekens een programma ge bracht dat, gezien de vele lachsalvo's, bijzonder bij de aanwezigen in de smaak viel. In de pauze's werden de Kroon- mensen getrakteerd op koffie met ge bak, belegde broodjes en iets „hartigs". De uitstekend geslaagde avond werd afgerond met een bal onder leiding van „The Rithme Stars". Felicitatieregister. Tot en met 17 maart a.s ligt ter ge meentesecretaris alhier ter tekening een felicitatieregister ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. Prinses Mar griet met de heer P. van Vollenhove. Gestolen bromfiets. De eigenaar van het stationskoffie huis annex rijwielstalling, dhr. Burgel, deelde de politie mee, dat bij zijn stal ling reeds geruime tijd een bromfiets met verbroken stuurslot stond. Bg on derzoek bleek, dat deze brommer in de cember j.l. in Goes werd ontvreemd. Lange wachttijden bij 'tVeer. Bij de Veerdienst Kruiningen-Perk- polder zijn de laatste dagen wachttijden van 2 tot 3 uur weer heel normaal, 's Middags tussen 8 en 12 uur heersen deze wachttijden aan Kruiningse zgde, 's middags komt de stroom auto's terug en tussen 3 en 7 uur is Perkpolder dan de plaats van oponthoud. Toch wordt er met 3 boten gevaren. Maar de capaci teit van de veerbpten „Kon. Juliana", „Dordrecht" en „Prins Hendrik" is te gering om de grpte vervoersstroom te kunnen verwerken. De grote boot „Prins Bernhard" ligt momenteel voor een on derhoudsbeurt in 't dok. Daar ook de andere schepen deze normale „schoon maak" moeten ondergaan, zal de min der prettige situatie met lange wacht tijden vermoedelijk nog tot half mei voortduren. Schaken. De laatste voor de competitie van de 2e klasse van de Zeeuwse Schaakbond gespeelde wedstrijd tussen D.Z.D. alhier en Middelburg III, werd door onze plaat selijke vereniging met 73 gewonnen. De gedetailleerde uitslag was: W. Ka- relseE. Zinkhaan 10; J. Kar else Mr. J. W. Muller 1—0; J. W. Hasman D. P. Comelisse L. PoleijH. Vermeulen 1—0; W. ZuijdwegT. Kla ver y2; B. CokP. de Rijke 10; J. QuakkelaarH. J. Mateno 01; J. de GraagJ. Midavaine 10; H. v. d. BergM. Brouwer 01; J. van Oosten C. M. v. d. Kuyl 1—0. z Garage officiéél geopend. Zaterdagmiddag heeft burgemeester A. Schipper onder overweldigende be langstelling het nieuwe garagebedrijf van dhr. J. Lokerse officieel in gebruik gesteld. Nadat de burgemeester buiten het bedrijf symbolisch had geopend met het ontvouwen van de Gulf-vlag, hield hij binnen een korte toespraak. Hij wees hierin op de veranderingen die zich sinds de opening van het vorige bedrijf hebben voltrokken. De burgemeester toonde zich zeer verheugd met deze op lossing, doch verheelde niet, dat de ont wikkeling van het verkeer in de toe komst weer nieuwe problemen kan stel len. Tenslotte waarschuwde hij dhr. Lo kerse: „Neem in acht, dat de boog niet altijd gespannen kan zijn. Denk om je gezondheid". Vervolgens werd gespro ken door dhr. E. van Buuren, districts manager van Gulf Oil en door dhr. A J. Adriaanse, voorzitter van de afdeling Zuid- en Noord-Bpveland van de B.O V.A.G. Dhr. Adriaanse sprak ook als oude baas nog een woordje tot „Jan" De laatste werkgever van dhr. Lokerse was dhr. W. Louissé uit Goes. Ook deze zei er van overtuigd te zijn, dat dit be drijf over 5 jaar wëer te klein is. Na mens de cliënten Werd de bezitter van de nieuwe garage gelukgewenst bij mon de van dhr. B. Leys. In tegenstelling tot vorige sprekers liet hij zgn woorden niet gepaard gaan met geschenken. „Van cliënten is het besté cadeau regelpiatig gebruik te maken van je diensten", al dus dhr. Leys. Tot grote hilariteit van de aanwezigen begon dhr. Lokerse zijn dankwoord met: „Nu moet ik niet wer ken, maar praten". Verder wees hij er op in 1956 niet gedacht hebben, dat de ontwikkeling zo zou zijn. Een bijzonder woord van dank richtte hg tot zijn „rechterhand", Johan Mieras. Hierna werden de aanwezigen in de gelegen heid gesteld het bedrijf te bezichtigen en de door het praten en luisteren ontstane dorst te lessen. Velen hebben de familie Lokerse zaterdag geluk gewenst. Van af deze plaats ook onze hartelijke ge lukwensen met dit prachtige bedrijf. middenpad en de elektrische verwarming zal worden vervangen door gas. Tijdens de verbouwing, die ongeveer 3 maan den. in beslag zal. nemen,, zullen., de kerk diensten in het dorpshuis „Kaj Munk" gehouden worden. Uw verkoudheid van keel of borst an neu|, reg met Inbraak. Vorige week ï&aahdag werd er inge broken in het pand. van de Kromhout- motorenfabriek aan de Oosthavendijk. Dinsdag 2 maart kon de politie reeds de woonwagenbewoner P. R. uit Goes aanhouden. Bij verhoor gaf deze toe een ijzeren kist met gereedschap te hebben gestolen. Deze kist werd onder de grond begraven terug gevonden in het woon wagenkamp te Goes. R. werd overge bracht naar het huis van bewaring te Middelburg. De medeplichtige van R., een zekere J. CL vj P., eveens woon wagenbewoner met als standplaats Goes, is nog voortvluchtig. Voetbal. BeiÖe .elftallen brachten de beide puntjes zondag naar Hansweert. Het eerste won de lastige uitwedstrijd tegen Luctor I uit Heinkenszand met 40 en het tweede won de uitwedstrijd tegen Walcheren II uit Vlissingen met 32. Jammer genoeg kan het tweede geen kampioen meer worden. Concurrent Cortgene is door een overwinning on bereikbaar geworden. Het eerste kwam weer dichter bij de titel door deze over winning. Dat het nog 40 zou worden, had niemand na het zien van de eerste helft gedacht. Er werd een zeer slordig partgtje voetbal gedemonstreerd. Nadat Jan de Poorter in de tweede helft de score had geopend, ging het veel beter. Het eerste elftal speelt zondag a.s. de thuiswedstrijd tegen Patrijzen I uit 's-Heerenhoek. Daar de bezoekers bij een verlies vrgwel uitgeschakeld zgn, be looft het een spannende strijd te wor den. Restauratie. De plannen tot restauratie der Ned. Herv. kerk beginnen steeds vastere vorm te krijgen. Nog steeds is men druk bezig gelden in te zamelen voor de fi nanciering hiervan. z£> organiseerde men onlangs een verkoopmiddag en -avond met enkele attrakties. De ruim 1200, opbrengst hiervan kon aan de restau ratiecommissie worden overgedragen. Hoewel men nog niet op de helft is van het benodigde kapitaal, zal het niet lang meer duren, of de aannemer zal een aanvang maken met de omvangrijke werkzaamheden. Als1 het zover is, zul len geïnteresseerden aandeeltjes van 25,kunnen kopen, wat zo hoopt de restauratiecommissie heel wat geld in het laatje zal brengen. Het 50 jaar oude interieur zal uiteraard enige verandering onderga^p. Zo komt er een Voetbal. Rilland I speelde zaterdag tegen Kats en won deze wedstrijd met 51. Ril land II speelde tegen Tern. Boys en won met 10. Rilland III trok naar 's-Heer Hendrikskinderen en moest het onderspit delven. 's-Heer Hendrikskin deren won met 80. Brand uitgebroken. Dinsdagnacht brak brand uit in de woning van de loodgieter Hoekman, omstreeks 2 uulr. De brandweer, die snel ter plaatse was, had het vuur spoedig bedwongen. Enig huisraad in de keuken, waar de brand woedde, moest het ontgelden. Donderdagavond omstreeks half ne gen klonk de brandsirene weer. 't Bleek dat aan de Langedijk naast de Rijksweg enig vuilnis in brand was geraakt. De vrijwillige brandweer wist ook hier het vuur spoedig te doven. xSi Gymnastiekuitvoering. Op zaterdag 6 maatr j.l. werd door de gymnastiekvereniging „Willen Is Kunnen" in het dorpshuis „Luctor et Emergo" een uitvoering gegevenz onder leiding van de directie mevr. Dees- Fraanje en dhr. F. Hoeks, waar een flinke belangstelling voor was. De ver schillende nummers werden goed uitge voerd. Enkele dames en heren van het keurkorps „Zebra" verleenden hun me dewerking. De jeugdafdeling van de vereniging hield op donderdag 4 maart in het dorpshuis onder dezelfde leiding een uitvoering. Ook deze sportlui deden goed hun best. Een gedurig applaus be wees, dat het getoonde goed in de smaak viel. Raads ver gadering. In een spoedeisende raadsvergadering werd donderdagavond de eerste fase van het nieuwe uitbreidingsplan „Molen wijk" behandeld. De raad besloot om het bouwrijp maken onderhands aan te be steden. B. en W. zullen daartoe in on derhandeling treden met de Fa. Duin houwer te Goes. Het gaat hier om de gronden ten oosten van de Verlengde Vinkenissestraat, een oppervlakte van ±2% ha. Het is de bedoeling dat daar een nieuwe school en de eerste serie van twintig ratiobouwwoningen zullen ver rijzen. Vooral met het oog op de wo ningbouw, moest er een beetje haast achter gezet worden. Rilland komt n.l. nog dit jaar aan bod in het Beveiand- se plan voor ratiobouw. De raad kon unaniem meegaan met het voorstel van B. en W. Meer werd gesproken over een drietal ingekomen stukken, die alle in feite als mosterd na de maaltijd kwamen. In het eerste geval wat dat de brief van de Z.L.M. waarin werd ge wezen op de noodzaak van een zorg vuldige behandeling van de ontwerp- monumentenlijst voor de Zeeuwse ge meenten. Ook was er een verzoek van een landbouwer uit de gemeente om zijn boerderij van de ontwerp-monumenten- lijst te schrappen. De raad heeft de be wuste monumentenlijst enige tijd gele den behandeld, dus kon er op dit punt nog weinig worden gedaan. De raad wil de ook niets meer veranderen aan een in -ligyo^ig.e vergadering gekomen be slissing om 4.5 ha grond aan te kopen voor aanleg van nieuwe sportvelden. Het gaat hier om een terrein tussen gekomen van een aantal verenigingen, de voetbalvereniging, het C.J.V. en en- Rilland en Bath. Nu was er een brief kele scholen met het verzoek deze aan koop ongedaan te maken. De schrijvers argumenteerden dat de afstand naar de nieuwe sportvelden te groot was. De raadsleden waren allen zeer ontstemd over deze zoals zij het noemden vreemde reactie. Van deze verenigingen had men meer begrip verwacht, daar het gemeentebestuur zich inzet om een goede sportaccomodatie te scheppen, met daarbij de nodige uitbreidingsmo gelijkheden. Veertigjarig jubileum. A.s. vrijdag 12 maart viert de school vereniging der Geref. Gemeente haar 40-jarig jubileum. Ter gelegenheid hier van zal de voorzitter van de scholen- bond, Ds. L. Rijksen uit Rotterdam een herdenkingsrede uitspreken, in 't kerk gebouw der Geref. Gemeente aan de Ju- lianastraat. RIJDEN OP ROSSEN ...Mannen berijden 84 procent; van de brommers en 28 procent daarvan is 16 tot 24 jaar. Wg zijn er drie van,. Ze noemen ons bromhozems. Ouderen vinden ons een gevaar op de Weg, maar wordt de verkeersveiligheid bedreigd als wij soepel weten te ma noeuvreren in het drukke stadsverkeer Behendiger dan heel wat volwassenen Opvoedkundige kreten lappen wij aan onze gepoetste laars. Waar wg ons wel aan willen houden is de maximum snel heid van 30 km in de bebouwde kom. En nogal glad dat wij qgpe glanzende brompaardjes inhouden voor een droom van een meisje dat een zebra oversteekt. Maar ook voor de bejaarden, de kleu ters en andere weggebruikers Over volwassenen gesproken:, mis schien kunnen zij van ons Wat meer be hendigheid leren in het verkeer. Want met snel reageren is de verkeersveilig heid toch ook gediend? Raiffeisenbank. Bij de spaarbank, van de Coóp. Raif feisenbank werd in de maand februari ingelegd 845.323,35, inclusief de bij geschreven rente over 1964. In dezelfde periode werd 516.879,62 uitbetaald, zodat eind februari het totale tegoed 10.459.395,15 bedroeg. Er werden 33 nieuwe spaarders ingeschreven. Rijkspostspaarbank. Over de maand februari werd bij de Rijkspostspaarbank 24.059,32 ingelegd en 38;070,77 uitbetaald. Ziektebestrijdingsavond. Vorige week kwam de afdeling Krab- bendijke van de Nederlandse Fruittelers Organisatie bijeen voor de bespreking van het ziektebestrijdingsadvies 1965. 7- Door dhr. H. J. Mandersloot, technisch^ ambtenaar bij de rijkstuinbouuwvooj?-" lichtingsdienst, werd een betoog gehou den, waarbij vooralde nadruk gelegd werd op de schurft^ en meeldauwbé- strijding. Ook besprak dhr. Mander sloot de insectenbestrijding en de che mische onkruidbestrgding. Met een aan tal dia's maakte dhr. Mandersloot zijn redevoering aanschouwelijk. Na afloop werden in een gezamenlijke bespreking de ervaringen van de voorafgaande ja ren uitgewisseld. Beroep. Door de afdeling Zuidwijk, Pendrecht en Lombardijen van de Geref. Gemeente in Rotterdam, werd Ds. W. Suyker be roepen. Raadsvergadering. Maandagavond kwam de gemeente raad in openbare vergadering bijeen. De nieuwe aansluiting op de rijksweg kwam aan de orde, die gepland is in de buurt van het kerkhof en waarvoor een bedrag van 38.500,werd gevo teerd. De bijdrage in de kosten die de gemeente verschuldigd is, is volgens een raming van de rijkswaterstaat bepaald op 33.610,terwijl de rest geraamd is voor de aanleg van een riolering en verlichting in dit ongeveer 100 meter lang wordende weggedeelte. Het ligt in de bedoeling deze uitgaYa te dekken door de verkoop van emtëie percelen grond voor bebouwing, van gebouwen met een bijzondere bestemming. Over dit uitbreidingsplan konden nog geen nadere mededelingen worden gedaan, omdat het plan op dit ondéredel nog nader gewijzigd moet worden. In een, brief van de provinciale directie werd^s medegedeeld dat er niet voldoende fond sen beschikbaar zijn, waardoor dit werk zal imooten worden uitgesteld. Er is echter goede£ hoop dat er begin 1966 - aan begonnen zal kunnen worden. Ver volgens besloot de raad tot aankoop van 9330 m2 grond van de Jfeed. Herv. Kerk voor de som van 37.320,De ze grond, die oostelijk van de J. W. Frisostraat ligt, is in het uitbreidings plan bestemd voor industrieterrein. In het verleden konden enkele aanvragen voor industrievestiging niet ingewilligd worden, omdat er geen grond beschik-, baar was. In het bedrag wat gevoteerd is, is nog geen pachtschade begrepen, omdat het nog niet in de bedoeling ligt het terrein nu reeds bouwrijp te ma ken. Om te kunnen komen tot de rea lisering van het bouwplan West II is het nodig in het bezit te komen van - een perceel bouwland van 3500 m2 van dhr. J. P. Kakebeeke en een perceel van 25.080 m2 van dhr. W. W. Kake beeke. Op grond van een rapport van de Centrale Onteigeningscommissie werd aan J. P. Kakebeeke 2,35 per m2 geboden en aan dhr. J. P. Kakebeeke 71.557,(voor het gehele perceel met een grootte van 28.150 m2), beide ex clusief de belastingschade. Nu gebleken is dat niet tot een minnelijke schikking kan worden gekomen, werd besloten tot voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van beide percelen. De ver goedingen vakonderwijs werden vastge steld als volgt: voor handwerken aan de hervormde school 2890,17, aan de Ju-

Scheldebode | 1965 | | pagina 4