jBAAYENS! YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT If indje verkouden RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Gevonden voorwerpen. Gevonden een muntbiljet. Terug te bekomen ter gemeentesecretarie. Op het postbureau der rijkspolitie al hier zijn inlichtingen te bekomen om trent de aldaar aangegeven gevonden voorwerpen: Een sleuteltje, een groene en een blauwe trui, een paar zwarte re genpijpen, een groen handschoentje, een paar blauwe kinderwantjes, een rood kinderportemonneetje met geringe in houd. Uitvoering „Mozart". Blijkens de advertentie in dit nummer zal de muziekvereniging „Mozart" don derdag 4 en vrijdag 5 maart haar jaar lijkse uitvoering geven in zaal Nolet. Be halve een aantal muzieknummers uit te voeren door het korps, zullen medewer ken de drumband van „Mozart" en de toneelgroep „Platogo" uit Goes, de laat ste met het blijspel „De avond van de zevende juli". Deze toneelgroep is in Yerseke nog onbekend, doch we kunnen onze lezers nu reeds voorspellen, dat zij een prettige avond zullen hebben. Dit blijspel werd reeds vele malen elders op gevoerd en was een daverend succes. Wij wensen „Mozart" een goede uitvoe ring toe, met heel veel publiek. Vergadering Ger. Gemeente. In de ledenvergadering van de Ger. Gemeente werd tot ouderling gekozen dhr. Jac. Koster, thans diaken en is er een beroep uitgebracht op Ds. P. v. d. Bijl, thans predikant der Ger. Gemeente te Genemuiden. De speciaalzaak voor Uw BRIL Gevonden voorwerpen. Gevonden een muntbiljet. Inlichtin gen ter gemeentesecretarie. Voetbal. Zaterdag trok Wemeldinge naar Bruse Boys en deelde daar de punten met de gastheren. Wemeldinge II won van Zaamslag met 40; dit was ook de ruststand. Na de rust speelde Wemel dinge weer de beste partij, maar doel punten bleven uit. De A-junioren ver loren met liefst 07 van Krabbendijke. De B-junioren verloren van Yerseke met 01. A.s. zaterdag speelt het eerste elf tal thuis tegen Kapel le, het tweede elf tal speelt thuis tegen Tern. Boys, de A- junioren tegen Kapelle en de B-junioren tegen Kruiningen. Aanvaring. In de buitenhaven ontstond een aan varing tussen het Nederlandse motor schip „John Kennedy" en het Franse motorschip „Moulin vent". Beide sche pen voeren gelijktijdig de haven binnen. De John Kennedy moest plotseling stop pen; daardoor werd hij van achter aan gevaren. Beide schepen liepen averij op. Propaganda-avond. In het Ned. Herv. Jeugdgebouw werd een propaganda-avond voor het Kon. Wilhelminafonds voor de kankerbestrij ding gehouden, die door ca. 80 personen werd bezocth. Op deze avond werd door Dr. A. J. Eckhartd een lezing gehou den over de kankerbestrijding in het al gemeen en de ontwikkeling daarvan in de laatste jaren. Hierna werd een film vertoond, die de instrumenten liet zien, die bij het onderzoek en de bestrijding van deze gevreesde ziekte worden ge bruikt. Ook werd nog een kleurenfilm over Engeland vertoond. Tijdens deze bijeenkomst werd meegedeeld dat in de komende week een huis-aan-huis aktie voor het winnen van leden zal worden gehouden. Het is namelijk de bedoeling een plaatselijke afdeling van het Ko ningin Wilhelminafonds op te richten. In afwachting van de samenstelling van een bestuur van deze afdeling treedt dhr. P. J. de Potter op als contactman van genoemd fonds. Raadsvergadering. Vrijdagavond komt de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1963, de be handeling van de ontwerp-begroting '65 voor de ambulancedienst Bevelanden, een voorstel tot voorlopige goedkeuring van het plan tot onteigening in het be lang der volkshuisvesting van de per celen van dhrn. C. M. Lindenbergh en M. C. Lindenbergh en een voorstel tot het verstrekken van een lening van ten hoogste 10.000,aan de afdeling We meldinge van het Groene Kruis voor de verbouwing van het badhuis. N.C.A.B. De afdeling Wemeldinge van de Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond hield haar feestelijke jaarvergadering in het Ned. Herv. Jeugdgebouw onder leiding van de vice-voorzitter dhr. D. Kerkhove. Het verslag van de secretaris meldde dat de afdeling 45 leden telt. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat er een batig saldo was van 192,36. Dhr. S. op 't Hof gaf verslag van de controle commissie en verklaarde deze in orde. Aftredend bij de controlecommissie was dhr. S. op 'tHof en J. Schouwenaar als vakature. Benoemd werd dhr. M. Schou wenaar, die deze benoeming ter verga dering aannam. Als spreker van het hoofdbestuur was aanwezig dhr. P. Min naar uit Goes. Het hoofdprogramma be stond uit het toneelspel „Het hing in de lucht" onder regie van dhr. Huissoon uit Kattendrjke. Dit toneelstuk werd op bijzonder goede wijze voor het voetlicht gebracht. Thans beschikt men over een eigen toneelgroep onder voorzitterschap van dhr. A. op 'tHof onder de naam „Agratho". De voorzitter, dhr. Kerkhove sloot de vergadering, die door velen werd bijgewoond, met dank aan de spe lers en speelsters van het stuk. Auto slipte. Vrijdagmorgen omstreeks half negen raakte J. van Loosen uit Vlissingen met zijn personenauto ter hoogte van de Veerweg op de Rijksweg aan het slip pen, doordat de weg ter plaatse glad was en deze gladheid nog niet met zand was bestreden. De auto kwam in de zuidelijke berm terecht, schoot de weg over en belandde na drie keer over de kop te zijn geslagen zwaar beschadigd in de sloot. v. L. moest zich onder dok tersbehandeling stellen. Vrijdagavond om half zes vond op de kruising Hoofdstraat-Korte Viele-Mei- dam een aanrijding plaats. A. H. J. uit Goes verleende, met zijn personenauto rijdende door de Hoofdstraat richting Markt, geen voorrang aan zijn stadge noot J. W. R. die met een vrachtauto uit de Korte Viele kwam. Een aanrijding met de nodige materiële schade was het gevolg. Wie helpt? De Zeeuwse Wandelsportbond, bekend door de o.m. in Kruiningen op Hemel vaartsdag georganiseerde wandeltoch ten, heeft het voornemen dit jaar weer in Kruiningen een Zeeuwse Wandel- driedaagse te houden. Voor dit evene ment verwacht het bestuur belangstel ling van ongeveer driehonderd personen. Hierbij zullen er velen zijn, die logies en eetgelegenheid in Kruiningen moeten vinden. Inwoners, die hiervoor belang stelling hebben, kunnen zich vervoegen bij dhr. J. van de Parel. En... dit is geen liefdewerk, er kan een normale vergoe ding worden berekend voor slaapplaats en maaltijden. Data: 26, 27, 28 en 29 mei. Verbouwing chr. school. Met de verbouwingswerkzaamheden aan de School met de Bijbel is een aan vang genomen. Deze werkzaamheden be staan uit het aanbrengen van nieuwe plafonds, het leggen van linoleum en het herstel van de zoutschade. Het be langrijkste is echter wel dat ook deze school van centrale verwarming wordt voorzien. Tijdens de verbouwing, die tot ongeveer eind mei zal duren, is één klas ondergebracht in het dorpshuis en de overige klassen in het gebouw van de uloschool. Schaken. I Voor cfè" competitie van de Z.S.B. speelde de schaakvereniging D.Z.D. vo rige week vrijdag tegen Koudekerke en kon met een prachtige overwinning huis waarts keren. Uitslag 73 voor Krui ningen. Gedetailleerd was de uitslag: T. KlapW. Karelse 01; P. BooneJ. Karelse 01; D. JoziasseW. Zuijdweg 10; J. WielemakerJ. W. Hasman 0 1; J. WisseL. Poleij 01; Jac. Jan- seH. v. d. Berg 01; P. de Witte J. Quakkelaar y2L. BooneJ. van Oosten 10; Joh. BooneJ. J. de Graag 0—1; n.o.g.n.o.g. y2. Bijeenkomst N.C.V.B. Op de maandelijkse bijeenkomst van de N.C.V.B. vorige week donderdag, hield mevr. J. Nagelkerke-van Randen, presidente van de afdeling Rilland, een lezing over „Vrouwen in de gevange nis". Op deze bijeenkomst, die goed werd bezocht, wekte de Kruiningse presiden te, mevr. C. Koolstra-Steketee, de leden op deel te nemen aan de Vrouwen wereldgebedsdag op 5 maart a.s. Wat doen met gelezen tijdschriften? Iedereeen weet het lectuurhuisje van het Rode Kruis te staan. Velen komen dagelijks langs het bij de brandweer kazerne neergezette bouwsel. Maar nog lang niet iedereen laat de afgedankte lectuur (tijdschriften, boeken, enz.) in dit huisje verdwijnen. En waarom niet? Door uw tijdschriften enz. aan het Ro de Kruis af te staan, helpt u mede om het lijden van vele zieken in tehuizen en thuisliggend te verzachten. Maar niet alleen de zieken, doch ook de militai ren in de West en zeelieden in de ge hele wereld worden door het Rode Kruis en dus door u van lectuur voorzien. Het Kruininger huisje leverde in 1964 3226 kg tijdschriften en 130 boeken op (landelijk 1.050.616 kg en 158.599 ex.). Laten we met elkaar proberen in 1965 dit resultaat te verbeteren! Kijkt u ook eens in uw boekenkast en tijdschriften- bak? Beroepingswerk. Door de Geref. Gem. alhier is een be roep uitgebracht op Ds. A. Vergunst te Rotterdam. Nieuwe garage in gebruik. Vorige week heeft dhr. J. Lokerse zijn nieuwe garage aan de Zandweg in gebruik genomen. Het was voor hem echt geen overbodige luxe naar een rui mere werkplaats uit te zien. De repa raties aan de grote vrachtwagens moes ten steeds buiten plaatsvinden, daar de oude garage met een vloeroppervlak van 66 m'2 hiervoor beslist te klein was. Meermalen werd het overige verkeer op de Meidam dan ook geblokkeerd. Dit behoort nu echter tot het verleden. De nieuwe werkplaats heeft, de smeerkel- der nog buiten beschouwing latend, maar liefst een vloeroppervlakte van 300 m2. Alle auto's kunnen nu dan ook binnen gerepareerd worden. De nieuwe garage bood verder de mogelijkheid een hefbrug te plaatsen met een vermogen van 7 ton. Verder is het bedrijf met een band montage-apparaat uitgerust. De smeer- kelder, die onder het woongedeelte is gebouwd, is evenals de woning voorzien van centrale verwarming. De officiële opening van dit modern geoutilleerde bedrijf zal plaats vinden op 6 maart a.s. Raadsvergadering. De gemeenteraad komt maandag 1 maart a.s. om 6 uur n.m. in vergade ring bijeen. B. en W. zullen de raad in deze vergadering voorstellen het gebouw waarin tot 1 jêthuari j.l. het Geweste lijk Arbeidsbureau was gevestigd voor 17.000,ter vérkopen aan het Mini sterie van Justitie,- teneinde het in ge bruik te geven bij rile Rijkspolitie. Het groepsbureau met garage en de twee dienstwoningen werd reeds in 1963 ver kocht. B. en W. stéllen verder voor de gemeentelijke tennisbanen voor 1000, per jaar te verh^irpn aan de tennisclub „Kruiningen*. Op de agenda komen ver der de volgende punten vdoft: Voorstel tot vaststelling yan de voorschotten op de gemeentelijke vergoeding voor de bij zondere scholen yoor 1965; voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding van het vakonderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes aan de bijzondere school te Oostdijk; voorstel tot het aanbrengen van de tweede wij ziging in de gemeentebegroting 1965; voorstel tot het verlenen van een bij drage in de aansluitkosten van het su per onrendabele perceel Donkerewegje 9; voorstel tot het verlenen van een pre mie voor woningverbetering aan F. C. M. van Leeuwen, Maartenbroersweg 15 en P. Bustraan, Maartenbroersweg 19, beiden te Hansweert en aan J. Kole voor de woning Slagveldstraat 3. Schippersvrouw gewond. Een Belgische schippersvrouw is za terdagmiddag vrij ernstig gevallen. Oor zaak was, dat toen ze de trap afklom om aan boord tè komen, de trap plot seling brak, zodat de vrouw op het en kele meters lager gelegen schip viel. On gelukkigerwijze viel toen de stalen trap op haar. De 37-jargie Belgisqhe vrouw A. Pauwels-van Messem van het Belgi sche motorschip „Martine", was 's mid dags boodschappen gaan doen. Toen ze terug aan boord wilde gaan, gebeurde het ongeluk. Waarschijnlijk is kort te voren een schip wat hard tegen de sta len trap gekomen, getuige een verse breuk. Dokter C. Donker uit Krabben dijke verleende de vrouw, die 'IMi&klach- ten had, de eerste hulp. Herbenoeming. Bij Koninklijk Besluit van 25 januari 1965 is Drs. ^F, V. de Groof benoemd als bijzitter van de commissie als be doeld bij de binnenvaartrampenwet, voor het tijdvak van 1 januari '65 tot en met 31 december 1968. Drs. de Grpof had daarvoor ook als bijzitter in deze com missie zitting. Voetbal. Zowel het eerste als het tweede elf tal van Hansweertse Boys konden twee punten bemachtigen. Bij het tweede ging dat wel wat gemakkelijker, getuige de 100 overwinning op Kruiningen II. Dit elftal is de laatste tijd wel „op dreef". Met deze overwinning behouden ze nog een kans op de kampioènstitel, hoewel concurrent Cortgene hier ook veel kans op heeft. Het eerste elftal bracht het tot een magere 10 over winning op Kruiningen I. Zoals altijd was het ook nu-weer 5 een lastige wedstrijd voor de oranjehemden tegen een Krui ningen, dat vergelijken bij de laatste wedstrijden goed speelde. Overigens was het geen mooie wedstrijd: dikwijls werd er te ruw gespeeld, wat de scheidsrech ter in de tweede helft afstrafte met een penalty, die Jan de Poorter hard in schoot (10). Daar concurrent Luctor uit Heinkenszand verloor, zijn de kam pioenskansen flink gestegen. Deze week wordt de thuiswedstrijd tegen Rohur uit Goes gespeeld. Uitvoering. Verleden week vrijdag hield de mu ziekvereniging -„Polyhymnia" in zaal „Zeelandia" een avond bestaande uit muziek en een cabaretprogramma. Na de opening door de voorzitter gaf „Po lyhymnia"" een concert onder leidiaag van mevr. W. L. Beenakker-Koning. Dit ge varieerd concert getuigde van een seri euze studie en werd keurig verzorgd ten gehore gebracht. Na de pauze was het de beurt aan het> cabaret „De Vrolijke Golf" uit Bergen op Zoom (do^r om standigheden kon een uitvoering ver zorgd door „eigèn" krachten niet door gaan). Dit cabaret bracht een revue voor het voetlicht getiteld „confetti". De avond werd besloten met een ge animeerd bal. Uitvoer. Deze week is er slechts één schip aan de loswal geladen. Het Was de grote Engelse coaster „Baltic Clipper" (1198 brt). Het schip ging met_ een lading aardappelen naar Cartagena (Spanje). Schip omhoog. Op de Westerschelde bij boei 58 is dinsdagmorgen het Belgische motor tankschip „Citema 17" (400 ton) bij mistig weer omhopg gevaren. Nadat er een gedeelte van de lading dipfeï- en gasolie in een an$er schip was over geslagen, gelukte het de sleepboot „Hol land" het schip vlbt te trekken. m dan net als bij ma |iQA Vader en Mesder Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag tegen Krabbendijke. Geen van beide ploegen wist te scoren, zodat de wedstrijd met 00 eindigde. Kloetinge lisbond de strijd aan tegen Rillandia If en won met 53. Rillandia III trok naar Waarde II en won met 42. Oranjevereniging. Vorige week werd in een gecombi neerde bestuursvergadering vair de oude ,en nieuwe bestuursleden het nieuwe be stuur gevormd. Vporzitter H. de Haay, vice-voorzitter A.G. Wiskerke* en se cretaris J. l^j^zjng. t0C Kerknieuws. Ds. W. Suyker, pred. bij de Geref. Gem. alhier, is voor de tweede maal be roepen in Lethbrigts (Canada).- Bejaardenmiddag. Woensdagmiddag kwamen de bejaar den van „Huize Nieuwlande" bijeen voor het houden van een gezellige middag, die onder leiding stond van twee afge vaardigden van de Plattelandsvrouwen bond, de dames Blok en Van Doorn. Er werd een sjoelwedstrijd gehouden met verschillende mooie prijzen. Toen de wedstrijd was afgelopen, werd koffie met cake geserveerd. Hierna werden door mevr. Blok dia's vertoond van de boerderij „NieuwJande", die van janu ari tot december de bedrijvigheid op de boerdèrij lieten zien. Daarna vertoonde mevr. Blok ...nóg enkele dia's over Yer seke en het "fruitoorso te Goes. Ook mevr. Van Doorn vertoonde dia's, o.a. van het eigen dorp, Geldermalsen, de „Keukenhof" en Waarde. Bij de dia's van het eigen dorp waren er verschillen de bij waar bewoners van „Nieuwlande" op stonden, wat hilariteit veroorzaakte, mevr. Blok en mevr. Van Doorn hebben getoond dat ze de kunst verstaan van het maken van prachtige dia's en ze mochten dan ook het genoegen smaken de bejaarden een prachtige middag te hebben bezorgd, waarvoor deze hen bij zonder dankbaar waren. Benoeming. Op het kantoor van de veilingsver eniging „Krabbendijke en Omstreken" is in de vakature van mevr. P. H. Pekaar- Geense tot typiste-telefoniste benoemd mevr. K. Straub-Dijl uit Waarde per 15 februari. Collecte. De collecte die hier is gehouden voor het Leger des Heils heeft opgebracht 258,38. Verkoop woonhuis. Het woonhuis van dhr. M. Sonke in de Doelstraat is onderhands verkocht aan dhr. Jac. Boone, rustend bakker al hier. Verkiezing diaken. Tijdens een vorigp week gehouden le denvergadering van de Geref. Gemeen te werd tot diaken gekozen dhr. M. N ieuwenhuy zen Vergadering Z.L.M. Vorige week vergaderde de Z.L.M. af deling Krabbendijke in de zaal van „De Koophandel". De vergadering werd ge opend door dhr. A. F. Blok, die begon met het herdenken van de overleden commissaris De' Casembroot. De voor zitter constateerde een toename van het ledental, terwijl er voor de landbouw wat de financiële! zijde betreft, kan ge-' sproken worden van een goed jaar. Dit is niet het geval met de fruitteelt, waar wel een grotere opbrengst was, maar deze werd grotendeels opgevangen door prijzen die over het algemeen te laag bleven. Dhr. J. Markusse, sociaal me dewerker van da=Z.L.M„ sprak over de moeilijkheden -bi^-de- opvolging in ge zinsbedrijven, waarbij hij een aantal praktische voorbeelden gaf. Tenslotte werden door 'dhr. F. Dees een aantal filmbeelden vertoond van de vorig jaar door de afdeling gemaakte reis. Vergadering Plattelandsvrouwen. Woensdag hield" de Bond van Platte landsvrouwen haar voorjaarsvergade ring. 't Eerste gedeelte van deze avond werd verzorgd door Bayers Pharmaceu- tische Fabrieken. Na de pauze werd het huishoudelijk gedeelte afgewerkt. Als nieuw bestuurslid werd gekozen mevr. Allewijn-Wijn. Jaarvergadering N.C.V.B. De afd. Krabbendijke van de N.C.V.B. hield vorige week haar jaarvergadering in de consistorie van de Ned. Herv. kerk onder leiding van de presidente mej. P. van Hekken. De presidente deed een beroep op de leden om de Vrouwen wereldgebedsdag op 5 maart bij te wo nen en deelde mede dat de mogelijkheid weer wordt opengesteld om verschillen de cursussen te "volgen. Verder werd be kend gemaakt dat op 1 juni in Vlis singen een landdag zal worden gehou den, waar gesproken zal worden door Ds. J. van de Blink uit Amsterdam. N.F.O.-reis. Woensdag maakte de N.F.O. afdeling oost Zuid-Beveland een uitstapje naar België. Twee bussen gevuld met N.F.O.- mensen vertrokken naar Waremme om daar de nieuwe snoeimethode van dhr. Guillamse te bestuderen. Op de terug weg deden de fruittelers nog even Jeuk aan, waar in de Jeukse Haag bij dhr. Sikive zijn manier van snoeien van ap pels en peren onder de loupe werd ge nomen. Voetbal. Dit weekend speelde Krabbendijke I tegen Rillandia I, welke wedstrijd ein digde in een 0—0 gelijk spel. Het twee de elftal verlefor ;zijn wedstrijd tegen Terneuzense Böys met 21. De wed strijd van de B-jupioren tegen Rillandia leverde echter een 20 overwinning op. Auto over de kop. In de nacht van zaterdag op zondag raakte op de rijksweg tussen Krabben dijke en Rilland een auto van de berm in de sloot. De bestuurder, dhr. D. G. uit Poortvliet, wérd plotseling verblind door een tegenligger. Hierdoor raakte hg de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de wagen begon te slin geren en, na een boompje te hebben om gereden, met de wielen omhoog in een sloot belandde. De bestuurder kon ge lukkig zijn zwaar gehavende auto on gedeerd verlaten. Biljarten. De biljartclub O.N.D.A. speelde zijn eerste wedstrijd in het kader van een nederlaagtoumooi tegen O.B.K. uit 's-Heerenhoek. De wedstrijd eindigde in een verlies van 370 punten tegenover 362 punten. Jaarvergadering Z.L.M. De afd. Waarde van de Z.L.M. hieM>-i haar jaarvergadering in café Koeman^ onder voorzitterschap van dhr; C. Mol;-'' De rekening sloot met een batig saldo.' Dhr. C. Mol leidde deze avond voor dei laatste maal. Na een periode van 36 jaari als bestuurslid en voorzitter achtte hij de tijd gekomen om deze taak aan jon gere krachten over te dragen. Hem werd veel dank gebracht en werd hem door de C.Z.A.V. een zilveren legpenning aangeboden. Tevens werd hij tot erelid van de vereniging beno'ërtid. Herkozen werd tot bestuurslid 'dh£6 A. Krijnsen. In de vakature C. Mól werd gekozen dhr. D. Zandijk. Door dhr'. Marcusse uit Goes, voorlichtingsambtenaar van de Z.L.M., werd een lezing gehouden over het ontwikkelings- en saneringsfonds van de landbouw. Voetbal. Waarde II speelde op^ eigen veld te gen Rillandia III en verloor met 42. Waarde I trok naar Yerseke en wist een winst te behalen -met 42. l Voetbal. Twee kostbare punten zag Kapelle I zaterdagmiddag verloren gaan in de thuiswedstrijd tegen Nieuwdorp I. Met de rust keek Kapelle tegen een 12 achterstand op, maar^met de wind in de rug kon er nog alles gebeuren. Toen Zegers na 11 minuten spelen de stand op 22 bracht, bleefc'öit bewaarheid te worden, maar nauwelijks was weer af getrapt of Nieuwdorp profiteerde van een lelijke misser in de verdediging. Hoewel de thuisclub nog trachtte de achterstand weg te wppfcon, kwam er geen verandering meer. Het tweede, dat op bezoek ging naar Hopk II, deed het enigszins beter. Met een 11 gelijk spel kon de terugreis aanvaard worden. De B-junioren kwamen daarentegen zeer goed uit de bus. Op eigen terrein ver sloegen zij Hansweertse Boys met 81. Schietwedstrijd. De handboogsociëtett „Willem Teil" te Kapelle hield bijzet café van dhr. P. Almekinders een prijschieting. Er na men 35 schutters van 13 sociëteiten aan deel. De uitslagen zijn: le zijvogel G. Geense, „Edele Handboog", Oudelande; 2e zijvogel C. Vereke, „V.I.O.S.", 's-Hee renhoek; le hoofdkal F. Clarijs, „Jacoba van Beiergn", Goes; 2e hoofdkal M. van Steenbergeïi. .^Willem Teil", Ovezande; le onder^ J^ Doene, „Victoria", Ove zande; 2f|gndêrkal M. van Steenbergen, „Willem Têll", Ovezande (bij loting) meeste kléine vogels O. Steenhaert, „A. D.L.M.", Kwadendamme; le klep P. Vermue, „Jacoba van Beieren", Goes; 2e klep C. D. Raas, „Willem Teil", Ka pelle; 3e klep W. de Wilde, „Juliana", Oudelande; 4e klep H. Koens, „Spes Nostra", Ovezande. Auto's botsten. Op rijksweg 58 bij kruispunt Vier- wegen kramen vorige week twee per sonenauto^ met elkaar in botsing. Uit de richting. Goes kwam dhr. L. de J. uit Wolfaartsdijk aangereden. Deze wilde links de rijksweg verlaten. Hij lette daarbij niet op het verkeer dat van de tegenovergestelde richting naderde. De bestuurder van deze auto, dhr. L. uit Vlissingen, heeft nog getracht door naar rechts uit te wijken een botsing te voor komen. Dit lukte niet. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bei de voertuigen werden licht beschadigd. Oranjefeest. De Oranjevereniging te Kapelle zal voor het nationale feest op 5 mei een uitgebreid feestprogramma samenstel len. Dit zal evenals voorgaande jaren weer gebeuren in overleg met de Oran jevereniging te Biezelinge. Contact zal ook opgenpmen worden met de Oranje- vereniging^urt Schore voor een eventu ele deelname aan het avondfeest. Dit alles werd besloten tijdens de woens dagavond gehouden jaarvergadering in hotel „De Zwaan". Voqrdat tot afwer king van ^e agenda Werd overgegaan herdacht voorzitter H. J. Blok het over lijden van Zeelands Commissaris der Ko ningin Jhri Mr. A. F. C. de Casembroot, met het betrachten vanjfénige ogenblik ken stilte. Uit de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester, resp. dhrn. H. J. Burger en M. Gansegian, bleek dat het ledental met 30 was toegenomen tot 504. Afgesloten kon worden met een klein batig saldo. Bij de bestuursverkie zing werden dhrn. A. van Stel en H. J. Burger herkozen. Burgemeester H. G. van Suijlekom, die als ëre-voorzitter nog het woord voerde, zei te hopen dat de lijn van feestvieren uit-voorgaande ja ren ook dit jaar zal worden doorgetrok ken met zoveel mogelijk -inschakeling van verenigingen. Jaarvergadering Chr. Nat. School. De christelijk nationale school te Ka pelle heeft woensdagavond afscheid ge nomen van haar voorzitter, dhr. J. Bal kenende. Yfiir. Balkenende, die de tijd gekomen achtte het werk aan jongeren over te moeten dragen, heeft vanaf 1938 zitting in het bestpur gehad. De laatste tien jaar was hg voorzitter. Hij werd door vice-voorzitter J. Walhout en het hoofd der school, dhr. L. de Jager dank gebracht. Afscheid werd ook ge nomen van ,de vice-voorzitter. Tot be stuursleden, werden in de ontstane va- katures gekozen dhrn. J. J. Mol en D. Verweij. Dhr. Joh. de Jager werd her kozen. Secretaris P. G. ^prmaire zei in zijn jaarverslag dat hef voor de school een gunstig jaar is geweest. Er kwam een zevende leslokaal gereed en een nieuwe bestuurskamer. De secretaris sprak verder de hoop uit, dat de ver laging van de leerlingenschaal spoedig een feit mag worden in verband met de noodzakelijke individualisering van het onderwijs. Uit het jaarverslag van penningmeester Ant. Slabfeekoom bleek dat de financiële positie van de school gunstig is. Een verslag werd ook uit gebracht door het hoofd der school, dhr.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2